Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 659354 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5247 Dátum: 2010. Június 09., 11:06:27 »
Úgy is most lesz a Stom Marvel Klubja. Piálás helyett kimehettek a hegyekbe csákánnyal meg ásóval, és ha a "szerv" vagy a "körzeti meghízott" csillogó szemekkel és kivont gumibottal megkérdi, hogy miért túrjátok fel a környéket, megmondjátok, hogy az ősi pengét keresitek.  ;D

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5246 Dátum: 2010. Június 09., 10:49:38 »
A pestiek mehetnek ásni a budai hegyekbe. Mint kiderült a Wolverine Originsből, Rozsi itt ásta el a Muramasa Blade-et.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5245 Dátum: 2010. Június 09., 10:35:25 »
Draculára kiváncsi leszek. És nocsak, Nostradamus is Shield ügynök volt?

Nostradamus, Isaac Newton, Imhotep, Galilei (aki elsőnként verte vissza Galactust).  :) Az első rész nagyon jó volt. A rajzaira nem lehet panasz, és rendesen pörög a történet is. Jó persze klisés meg minden, egy Da Vinci kódba ültetett Harry Potter sztori, de én nagyon élveztem.
Dracula meg kőkemény lesz. Imádom Djurdjevic rajzait, mert nagy kihívás körbevágni őket.  :)

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5244 Dátum: 2010. Június 07., 13:11:20 »
Ha érdekelnek a Batmobilok, itt megtudhatsz róluk többet is
http://www.batmobilehistory.com/index.php

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5243 Dátum: 2010. Június 07., 10:58:08 »
Ugyan, van aki szerint Fátum is Darth Vadert utánozza, szóval innen már mindegy.

Az Alfa Romeo 1953 és 55 között fabrikált három BAT kódnevű tanulmányautót(Berlinetta  Aerodinamica Tecnica), meglehetősen Batmobilosan néztek ki:
http://en.wikipedia.org/wiki/Alfa_Romeo_BAT
Erről már hallottam olyat is, hogy Batman születése is az Alfa Romeónak köszönhető :D

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5242 Dátum: 2010. Június 05., 11:21:19 »
Annyira idegesített a dolog, hogy muszáj volt jobban utána néznem, és mint mindig, most is a "magasan szakképzett" magyar újságírók tévedéséről van szó. Az eredeti hírben úgy fogalmaznak, hogy Downey sokat merített Musk személyéből ahhoz, hogy a vásznon megformálhassa a Starkot, aki amellett hogy igazi világfi, zseniális feltaláló és iparmágnás is. Az Index meg úgy hivatkozik a dologra, mintha Vasembert (a képregény karaktert) Musk-ról mintázva találták volna ki. 

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5241 Dátum: 2010. Június 05., 10:52:34 »
Ugyan, van aki szerint Fátum is Darth Vadert utánozza, szóval innen már mindegy.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5240 Dátum: 2010. Június 05., 10:09:15 »
Róla mintázták a Vasember-filmek címszereplőjét, a milliárdos életművész-feltaláló-vállalkozó Tony Stark figuráját

Howard Hughes forog a sírjában. Ne ez alaposan elcseszte a délelőttöm.

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5239 Dátum: 2010. Június 05., 09:57:43 »
Gorgonita: Én sem vagyok egy nagy DC és Marvel univerzum ismerő, főleg csak Batman történeteit követem végig, emellett főleg Vertigot, vagy pár részeseket/one-shotokat olvasok. De akárhányszor próbáltam bekapcsolódni a Marvel univerzumba, mondjuk Pókemberébe, mindig félresikerült próbálkozás lett, mert annyit kellett melléolvasni, visszaolvasni, hogy már azt sem tudtam ki kicsoda. Ne érts félre, nem azt mondom, hogy a DC-nél ez így van, de valószínűleg ugyanazért látom ezt gy, amiért te. Én a DC-t jobban kedvelem, ott jobban kiismerem magam. :)

Katt a képre!

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5238 Dátum: 2010. Június 05., 09:12:08 »
Érdekesség:
http://index.hu/tudomany/urkutatas/2010/06/04/utra_kesz_az_igazi_vasember_100_millio_dollaros_maganurhajoja/

"Musk, a cég dél-afrikai származású alapítója és fő befektetője mindössze 38 éves, 1999-ben ő alapította a PayPalt, ami az online mikrotranzakciókkal és az internetes, bárhonnan elérhető bank fogalmának bevezetésével teljesen átformálta az online kereskedelmet. 2002-ben a céget 1,5 milliárd dollárért vásárolta fel az Ebay, a legnagyobb részvényesként Musk 300 millió dollárt keresett [1] a cég eladásával.
A pénzét hitech vállalkozásokba fektette, így jött létre a SpaceX, amibe százmillió dollárt tett, vagy az elektromos meghajtású sportautóiról ismert Tesla Motors. Róla mintázták a Vasember-filmek címszereplőjét, a milliárdos életművész-feltaláló-vállalkozó Tony Stark figuráját (a Vasember 2 több jelenetét egyébként a SpaceX főhadiszállásán forgatták, és egy kisebb szerepben maga Musk is feltűnik a filmben)."

Ez mind nagyon szép, de Vasember figurája több, mint 38 éves :D

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5237 Dátum: 2010. Május 30., 09:07:00 »
A tévedéseket annyiban belátom, hogy rég nem a mélységeket, hanem a könnyed szórakozást, kikapcsolódást, hangulatot keresem a comics-okban. Így alighanem teljesen más szemszögből nézzük ezeket a címeket.

Magam részéről az egyetlen főszereplővel büszkélkedő címek rég nem kötnek le. Ha nincs csapatdinamika és az ezzel járó humor, unom az ismétlődő kliséket. Az ereditiség mint olyan, meg csak addig létezik, amíg az olvasó rá nem jön, hogy a megasztalt mesterek honnan loptak. :) Persze vannak jótollú írók, de ők is ellesték valahonnan a fortélyokat. Jms megmozduláésait például érdemes követni, de a Brave and the Bold-ból is inkább azok a címek jöttek be, ahol több általam már ismert karakter fogott össze.

Ellenben egy Blackest Night típusú megacrossover akármiben megmozdul mindenki. Ráadásul feltámad még ugyanennyi rég elfeledett karakter. És ehhez DC-ről lévén szó, hozzácsatlakozik még 40 alternatív realitás, amit megszüntettek, aztán visszahoztak, aztán oda vissza. Egy a DC univerzumát nem betéve ismerő olvasó (itthon vagyunk így ezzel egy páran) az első túlzsufolt, arcbarobbanós, ötvenkarakteres, mainstream panelek után feladja. A lámpások színek szerint hatványozodó regimentjeiről már nem is szólva. Mondjuk az a régi - Superboyos rász tetszett, amiben magukat is megtámadták az írók, rajzolók. Ha már egyszer lendületben voltak. :)

Hasonló a helyzet a JLA, JSA, Titan típusú csoportokkal is. Állandóan változnak, régi módi szerint drámáznak, és megismerni sincs idő őket, mert annyi ideig se maradnak egyben, míg egy Bendis féle Avengers. (Itt lehet, hogy megint tévedek kicsiket, de a megismerésükkel régóta próbálkozó laikusként így élem meg a DC történéseit mostanság.) Na ehhez jön most egy ilyen mindent felkavaró megaevent, ami lehet hogy zseniális, fenomenális, meg mittudom én, hogy miért, de onnan ahonnan én ismerkednék a galaxisukkal, csak egy marvel - zombie féle lenyúlásnak tűnik. Épp ezért fontoslenne az is, hogy lelkes honosítóink, mely eseményekkel próbálják megszerettetni velünk ezt a kiadót, és milyen gyakorisággal.

Most az összes tévedésemen nem mennék végig, de Jason Todd esetében én a régi itthon is megjelent történetére céloztam. Könyörgöm; agyonverték, felrobbantották, eltemették, kiszavazták. Egy olyan történetben, amiben semmilyen alternatív realitás, Darkseid meg más csodabogár sem volt. Leszámítva Clarkot, aki marhára nem illett oda, de gondolom az esemény hordereje miatt bevillant. Most ezt a Jason-t előcibálni, az alapjaiban még mindig legrealistább Gotham mitoszban? Innentől a továbbiakban nem tud érdekelni,  mi lesz vele, mert röhejes az egész ügy. Bármelyik denevérivadék elbukhatott volna, ha már ekkora divat, pl a szöszke, de így, hogy vegyen komolyan az egészet?

A Marvel közben laza négyrészes Siege típusú crossoverekkel, a titkos személyazonosság sutbadobásával, hihetőbb konfliktusokkal (regisztráció), és stabilabb szereplőgárdákkal képben tartja az olvasóit. Bár mondjuk az X-ek esetében, fene se tudja, kik ezek a tudósklubbos gyerekek mert kihagytam pár hónapot-évet. Aztán elhatároztam, hogy csak az Uncannyt követem, de így meg lemaradtam Árnyék haláláról.

Egyébként meg, tudom is én ?! :)


Nem elérhető Jolly Jack

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5236 Dátum: 2010. Május 29., 21:45:39 »
Maradjunk a tévedéses verziónál, rendben? :D

Lex Luthor amnesztiát kapott, és a 100 perces háborúban ismét a LexCorp elnökévé avanzsált elő, Sam Lane tábornok közbenjárásával. Egyébként nem volt olyan rossz ötlet annó az ő elnöksége a Marvel fanok által annyira gyűlölt Jeph Loeb-től.

Jason Todd visszatérésével csupán az a probléma, hogy még mindig nem találták meg neki a megfelelő szerepet a DC Univerzumban. Az Infinite Crisis alatt Dick Grayson-t el akarták tenni láb alól, hogy aztán Jason betöltse az űrt, mint Batman idősebb pártfogoltja. Végül aztán Superboy távozott az élők sorából, Dick maradt Éjszárny, Jason pedig miután szétrúgta Tim Drake seggét egy némileg módosított Robin jelmezben, Éjszárnyként is szerencsét próbált több kevesebb áldozattal maga mögött. Ezután a DC-nél megpróbálták jó útra terelni az utcagyereket Kyle Rainer és Donna Troy oldalán a Countdown lapjain, hogy aztán még a Red Robin kosztümöt is megkapja. Csak hogy mindeközben Grant Morrison lett a Batman cím írója, aki előállt Bruce Wayne és Talia al Ghul elfeledett 10 éves fiával, Damian-nel. A Batman R.I.P. és a Final Crisis után Éjszárny és Cassandra Cain, az előző Batgirl egy Hálózatot szervezett, hogy a Gotham városában uralkodó káoszt megfékezzék. Eközben az öntörvényű Jason sem vesztegette az időt és harcba szállt az új Fekete Maszk bandájával, mint a Sötét Lovag. Végül Dick megállította Jason ámokfutását, maga mellé vette Damian-t, s váltak Gotham City új dinamikus duójává, mint Batman és Robin. Tim Drake pedig felvette a Red Robin identitást. Jason ezután ismét Red Hood-ként keserítette meg Dick életét, ám ezúttal saját pártfogoltjával, Skarláttal az oldalán. Mondanom se kell, ismét rács mögé került Jason, a pártfogoltja, Sasha pedig köddé vált.

A Blackest Night az Infinite Crisis óta a legjobb és legnagyobb szabású esemény, ami a DC Univerzumban történt. Eredetileg egy Zöld Lámpás sztori lett volna, ami kinőtte magát és vált a War of Light trilógia befejező darabjává. Az hogy milyen lett nézőpont kérdése. Én már korábban leírtam a véleményemet itt is, ami mellett a mai napig kitartok. A Brightest Day pedig még csak most vette kezdetét, és csupán az eddigi észrevételeimet írtam le.

Veled ellentétben viszont én úgy látom, hogy a Marvel 616-os univerzumában a sötét energia legyőzte a gravitációt, és atomjaira fogja azt bontani. Többször próbáltam bekapcsolódni például Pókember világába, Kevin Smith: Spider-Man/Black Cat minije még élvezetes olvasmány volt, aztán már nem tudott lekötni Póki. Igazából nem volt olyan nehéz belátnom, hogy ez az a karakter, akit a büdös életben nem fogok kedvelni, szóval számomra oly mindegy, hogy él-e vagy hal. Leköpik-e a mozivásznon, vagy Aranymálnára ítélik. Az X-Men kapcsán sok olyan történetet olvastam, amelyekbe ma már biztosan nem kezdenék bele, mire végre belebotlottam Grant Morrison New X-Men szériájába, ami baromi élvezetes volt még egy DC fannak is. Az Avengers nálam Geoff Johns run-jában ki is merül, Vasemberből és Hulk-ból bőven elég a film (utóbbi kapcsán szigorúan az Ang Lee féle, mégha mindenki meg is szid érte). A Fantasztikus Négyes nálam a röhej kategóriája, viszont a Deadpool egy időben komolyan lekötött, mostanában ahogy nézem a havi kínálatot már Deadpool Corps is van? Garth Ennis Megtorlójából egyelőre csak a What if sztorit olvastam, amiben Frank Castle végez a Marvel Univerzum karaktereivel. Ez a kedvenc Marvel történetem, nem véletlenül. Végezetül pedig, de nem utolsó sorban a Fenegyereket kell megemlítenem, akit magasan a legjobb Marvel karakternek tartok. Őt volna a legkönnyebb a DC Univerzumba integrálni, a Megtorlót pedig Mickey egér és Donald kacsa mellé, csak hogy a téma komolyságát megőrizzem a végére. :badteeth:

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5235 Dátum: 2010. Május 29., 18:56:35 »
A Blackestnight-ot egy az egyben kihagytam, miután megláttam az első marvel - zombiet a sztoriban. :) Így a Brighest Day sem nagyon hozott izgalomba. Az első rész után valami hasonló következtetésre jutottam magam is, hogy szanaszét fog folytatódni, én meg nem fogom követni.

Arzenál és a Generation Lost eddig tetszenek. Arzenál esetében reméltem, hogy egy az Ultimat-és Hawkeye-hez hasonló modernebb figurává upgreadelik, de úgy látom revolverek helyett pengékkel fog ökörködni. A Generation Lost alapjai nagyon jók, végre egy karakteres sztori négy kisebb szereplőnek, akiket így öröm lesz végre jobban megismerni. De huszonvalahány részen át?

Sajnos a DC világa valahogy sosem tudott úgy behúzni, mint a Marvel. Pedig próbálkoznak ott is mindennel. A három nagyágyú eltávolítása, teret adhatott volna a kisebb szereplőknek, de csak annyit láttunk, hogy nélkülük nem futnak a címek, Vixen akárhogy próbálkozik a JLA összefogásával, vagy akármilyen hangulatosan indít is a Batman és Robin.

Jason Todd előrángatása egy bukott Robin szerepére, nálam nagyon nem jött be. Ha valaki hát ő tényleg és totálisan meghalt, egy alapvetően reális hangvételű sztoriban. Bárki más jobb lett volna. Például mekkorát ütött volna egy mindvégig eltitkolt bukott Robin? Valahogy úgy mint az első Ami Kapi előtti Ami Kapi sztorija. Vagy megkattanhatott volna egy vadonatúj tanonc is.

Összeségében valahogy nagyon nem él és lélegzik a DC világa. Úgy gondolom ennek két oka lehet. Egyrészt kitalált városaival, Luthor elnökkel távolabb áll a realitást követelő rajongóktól, mint az alapvetően alternatív jelnünkben játszódó Marvel. Másrészt ha van egy jobb ötletük is, azt tényleg bitang hosszan taglalják. Mint mi a postjainkat. :) Hány részes volt a Trinity? Ezer? Minek. Valahogy az old school stílusosság jegyében odaveszett a naprakészség, és nem mernek változtatni. Kicsit sem. Valami Ultimate szerű retconról már nem is beszélve. Így aztán a három nagyágyúval sem történt igazán semmi grandiózus, csak egy újabb tucatkaland.

Más kérdés hogy minek erőltetnék meg magukat ha egyszer a BN arat a piacon. Csak épp közben annyi élet sincs benne, mint egy közepes F4 kalandban. mely szintén gyengélkedik mostanság, de oda valahogy mégis úgy tér vissza az olvasó, mint egy ismerős családhoz pár jó poénért, mielőtt elugrik Luke Cage-dzsel sörözni egyet, vagy a haverokhoz az Avengers Tower-be.

Bár az is lehet, hogy őket egyszerűen még mindig jobban ismerem, és tévedéseket irogatok. Csak gondoltam ne legyenek már ilyen kevesen a DC-s hozzászólások. :)

Nem elérhető Jolly Jack

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5234 Dátum: 2010. Május 29., 18:17:31 »
Talgaby: szóval ne egy akciódús sztorira számítsak, mint Millar és McNiven Nemezise esetében, amiben minden van csak épp karakterizálás nincs. Látván az új Daredevil design-t (Shadowland), kicsit tartok tőle, hogy karakteridegen lesz Matt ebben a történetben. Mindenesetre megvárom a következő számot és egyben elolvasom az eddigieket. :worship:

Egy kis DC: végre véget ért a 100 perces háború. (Csak úgy magunk között szólva bő félóra is elég az Új Krypton saga utolsó fejezetéhez.) A rajzolók közül nekem többnyire Jamal Igle okozott csalódást. Bizonyos paneleket úgy összecsapott a 2. részben, hogy az már fájt. Cafu viszont zseniális választás volt. Magasan ő produkálta a legszebb rajzokat ebben a sztoriban, ahol már az elején romba dőlt minden, amit "szép lassan" felépítettek. Csak egy példa: az írók mintha megfeledkeztek volna Zod karakterizálásáról, pedig éppen itt kellett volna valami érzelmet kihozni a tábornokból, miután ismét elbukott népe védelmezése során. Erre: "Nem El, te sosem értettél engem, ahogy az apád sem. Igen, mérges vagyok. Lane-re és a Földre. De az El család iránt érzett gyűlöletem határtalan." Szerintem a DC sem gondolta komolyan, amikor az év eseményének nevezte ezt a... Ugyanakkor a két cliffending a sztori végén a későbbiekben még kifizetődhet a Superman franchise-t illetően.

Tovább folytatván a sülésekkel, íme Arzenál ébredése. Az lehet, hogy J.T. Krull pontosan tudja mit akar ezzel az egyébként fölösleges minivel, ami számomra inkább tűnik egy össze-visszaságnak. Roy karakterizálása rém gyenge. Az olvasó semmit nem érez át a karakter fájdalmából, ráadásul tovább nehezíti a dolgot a heroin függősége is, ami véletlenül most kerül elő. Jason Todd-ból legalább stílusosan csináltak rosszfiút, még ha a története felemásra is sikerült, ehelyett szegény Roy a belső démonaival vív reménytelen küzdelmet, mert baromira fáj a sebbhelye, amit Prométheusz valami húsevő baktériummal tovább "fűszerezett". Nesze neked olvasó, vegyed.

Bármennyire is hihetetlen, de a DC Comics 2010-es első félévének legnagyobb cikije még hátravan: Titans: Villains for Hire Special. Kérem szépen ez mintapéldája az értékelhetetlen szuperhősös képregényeknek, pedig Eric Wallace és Fabrizio Fiorentino nem az inkompetens alkotók közé tartozik. Ryan Choi meggyilkolása érezhetően nem csak Slade titánjainak ment nehezen, hanem az alkotó párosnak is. Slade utolsó mondata egyben jótanács is a jövőre nézve: ez többé nem fordulhat elő.

Sajnos úgy tűnik, a DC nem tanult a korábbi hetisorozatok (52, Countdown, Trinity) hibáiból. Egyelőre nem írnám le sem a Brightest Day, sem a Justice League: Generation Lost című kéthetente megjelenő szériákat, mert az alaptörténet jó, de 26 részen keresztül nem lenne szabad elhúzni. A "mozaikos szerkesztés" igazából a problámám a Brightest Day kapcsán. Sokkal célszerűbb lett volna a feltámadt hősöket egy csapattá szervezni, és Deadman (vagy ahogy mostanában hívják: Aliveman) kalauzolásával a rejtély nyomába eredni. Majd az egyes alakulatok lámpásait szerepeltetni az sorozatban. A Generation Lost abban az értelemben meglepetés, hogy Judd Winick kötött kézzel nem akkora ökör, de még ne kiabáljuk el. (Bocsi Judd! :badteeth:) Ugyanakkor ez a történet az én szememben egy 6, (a legvégső esetben is) maximum 7 részes mini. Ezzel együtt jó újra együtt látni az egykori Nemzetközi Igazság Liga (JLI) tagjait.

Talán nem meglepő, de az egész Brightest Day felhajtás legfrankóbb sorozata (lesz), a nagy visszatérő cím, a Birds of Prey, köszönhetően a DCE kreatív igazgatójának, Geoff Johns-nak. Gail Simone ragadozómadarainak lenge öltözetét ismét Ed Benes stílusában csodálhatjuk meg. Kell ennél több? Igen, de azt az alkotó páros véleményem szerint biztosítani fogja.

2011: Flashpoint. Röviden így tudnám összefoglalni az eddigi pozitívumot a Villám újjászületésétől fogva egészen a 2. számig. Értem én, hogy jó móka a kedvenc szuperhősét írnia az embernek, de azt ne csak a saját örömére tegye. Pro és kontra, épp Grant Morrison nyilatkozott úgy a Végső Válságot követően (nem szószerint idézem): Mégis mi a fenét képzel egy tizenéves, amikor egy nagyszabású történetet kritizál. Nem érdekelnek az efféle vélemények, úgy fogom írni a képregényeimet, ahogy azt olvasni szeretném. Kíváncsi leszek rá, hogy mit kezd majd Johns Barry Allen-nel a későbbiekben, ám ez a cím egyelőre egy jó közepes.

Hamár Morrison; aki arra számított, hogy Bruce Wayne történelmi korokon átívelő Gotham-i kalandjai után egyszerűen csak visszatér, tévedett. Ugyanis, ha sikerül visszajutnia a 21. századba mindenki meghall. Egyelőre nem is írnék véleményt a történetről, mert még az elején járunk (holott már lecsengett két rész) és Dan Jurgens - Time Masters: Vanishing Point című minije még hátra van. Azonban mégis meg kell jegyezni, hogy eddig sem Chris Sprouse, sem Frazer Irving nem alkotott maradandót, pedig direkt az adott korokra szemelte ki őket Morrison. Ugyanakkor valahogy mégis összhangban állnak a rajzok a sztorival. Sprouse például nagyon önkritikusan fogalmazott a munkája kapcsán, és elmondta, hogy értetlenül állt a dolog előtt, hogy miért őt választották ehhez a sztorihoz. Morrison már korábban is csinálni akart egy fejezetet honfitársával, Irving-gel a Batman és Robinban, a következő 3 számban egyébként lehetősége is nyílik rá, ugyanakkor nem lennék meglepődve, ha Irving gyengécske rajzait épp a sűrű időbeosztás okozta volna. Arra viszont kíváncsi leszek, hogy Yanick Paquette, Cameron Stewart, Ryan Sook és Lee Garbett mivel rukkol majd elő.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5233 Dátum: 2010. Május 29., 09:43:58 »
Kang vészt jósol az új Kapitánynak. Steve Rogers nyugdíj helyett energiapajzsra kap a Secret Ultimates..izé...Avengers élén. A rehabilitáció göröngyös útját már megjárt Luke Cage, pedig a Thunderboltsok élén landol. Szó szerint. Utóbbi kettő ráadásul olyan kaliberű ellenfelet kap, akik nemcsak a cliffhangereken mutatnak jól, de igazi ellenpólussá is válhatnak.
Bendis hozott a Csodák világában, és a Hősök Korában! Ki gyárt nekem szélesvásznú háttereket a talpazatos borítókból? : )
S ha már energiapajzs, az egykoron energiakardot is forgató Fekete Lovag melyik címben bukkan majd fel? Vagy csak odatévedt az egyik borítóra?

Képregényes hátterek:

Régebbiek:

http://forums.comicbookresources.com/showthread.php?t=134356

Újabbak:

http://forums.comicbookresources.com/showthread.php?p=10384653

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5232 Dátum: 2010. Május 29., 09:01:27 »
Elég fura az alapkoncepció, mert teljesen kiszakítottuk Mattet, és most jelenleg a Kéz vezetője, és a föld alól irányítja a komplett nindzsaklánt.
Jó... de már most kezdem úgy érezni, Diggle már most csak nyújtja. Lassabb, mint a Brubaker-éra. Egyben olvasós sorozatnak mondanám.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Jolly Jack

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5231 Dátum: 2010. Május 28., 22:18:48 »
A DC-nél most fut egy Azrael-sorozat (mini?). Erről tudtok valamit? A borítók nagyon jól néznek ki, kíváncsi vagyok, milyen lehet a történet, de ha gagyi, akkor inkább nem pazarolom vele az időmet.
Ha érdekel a karakter, szerintem várd meg a júliusi számot, mert az új író, David Hine tiszta lappal kezd majd. Hine első történetét Jeremy Haun rajzolja, aki az író Arkhamos írásait is illusztrálta, valamint Marc Andreyko Manhunter sztoriját. Haunt követi majd Guillem March, aki végre nem csak Méregcsókot fog rajzolni. Egyébként az a Battle for the Cowl égisze alatt megjelent Azrael: Death's Dark Knight mini valóban nem egy nagy durranás, az a tipikus bevezető történet, és habár Frazer Irving képi világa remekül passzolt a karakterhez, a sztori színvonala meg sem közelítette azt. Nem is bánom, hogy Fabian Nicieza a Red Robint viszi tovább, és otthagyja Azraelt.

A karaktert egyébként még Grant Morrison vette elő a Batman címben, akit nem a megszokott módon használt. Lásd Batman #672-674 és (a személyes kedvencem) Batman #666. Ezek a számok természetesen a Batman and Son és a Black Glove kötet részei, mindamellett Morrison legjobban megírt füzetei a Batman címben. (Ide sorolható még természetesen a Batman #663 is, ami véleményem szerint az elmúlt évtized legjobb Joker képregénye volt.) Ha valóban érdekel a karakter, akkor az Azrael júliusi száma előtt olvasd el ezeket a füzeteket. ;)

Noha a Marvel képregények sosem érdekeltek igazán, a Frank Miller féle, majd (ugrás) a Brian Michael Bendis és különösen az Ed Brubaker által írt Daredevil nálam kötelező olvasmány volt a szuperhősös képregények között. Azonban az 500. szám óta csak azt a Dark Reign egyrészest olvastam, amit gondolom felvezetőnek szánt Andy Diggle a sztorijához. Érdekelne néhány vélemény az utóbbi számokról, mert a Shadowland mini előtt ismét felvenném a fonalat a Fenegyerekkel. :)

Nem elérhető Executor

  • THE TRUE HERO OF SPIDER-ISLAND
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
    • PMrecords
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5230 Dátum: 2010. Május 26., 16:49:26 »
Tényleg elég bénán tették el láb alól Árnyékot.. Osztom Inner Circle véleményét..
"Tegyük össze mind a két kezünket? - Csak azt mondom,
higgy, amiben akarsz.. magadban?! Nem az én gondom,
hiszen mindenkinek kell hit, szeretet, remény,
aki még nem találta meg ezeket, bizony nem én."

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5229 Dátum: 2010. Május 26., 14:50:57 »
Szerintem korábban is lehetett tudni, vagy legalábbis erősen sejteni, hogy őt fogják kinyírni. Logan az előzményben eléggé ki volt akadva, hogy meghalt a barátja (bár ott még azt mondta, hogy látta, amikor meghalt, végül meg nem látta). Mivel egy másodvonalbelin Rozsi nem akadt volna ki, Küklopsz már volt halott, Kolosszus nemrég volt halott, így kb. Árnyék marad, aki egyrészt még nem volt halott, másrészt amúgyis túlságosan érdekes és összetett karakter ahhoz, hogy manapság rendes sztorikat írjanak róla, úgyhogy a legbiztonságosabb, ha megszabadulnak tőle.
Amúgy szerintem elég hülyén is halt meg, mert ráteleportált Bástya mancsára, ami kábé öngyilkosság volt. Ugyan a gépember makogott valamit, hogy érzékeli a mutáns erőt és ellenintézkedést tesz, de könyörgöm, milyen ellenintézkedés az, hogy kinyújtja a kezét, amit amúgyis megtett volna, hiszen nyúlt Hope felé? Árnyéktól meg miféle hülyeség az, hogy nem Hope mögé teleportál és ugrik el vele együtt? Na mindegy, legalább a rajz nem volt ocsmány.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5228 Dátum: 2010. Május 25., 17:56:03 »
A konkrét füzeteket egyelőre még nem olvastam, így percekig néztem, hogy ki a fene lehetett az a Bástya, amíg leesett, hogy Ben Bastionról beszél.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető BuB

  • HálóZsák segítő
  • Spawn
  • *
  • Hozzászólások: 686
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5227 Dátum: 2010. Május 25., 15:58:52 »
Ja, és szánalmas volt sztem...
Kurt elég keményen kiakadt a tikos csapat az Xforce miatt, asszem még elejtett vmit Küklopsz felé is, hogy majd erről még beszélnek vagy mi, itt már lehetett tudni, hogy őt fogják kinyírni... :rolleyes:
Kár, jó kis konfliktus sülhetett volna ki belőle, helyette megijedtek és gyorsan elpaterolták a útból... legalábbis nekem így tűnt... :-\


So say we all! - Lords of Kobol!

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5226 Dátum: 2010. Május 25., 10:38:23 »
Gyorsan elkapartátok.  :) Azt hiszem talán Bástya végzett vele, amikor Kurt és Hope megpróbáltak eljutni San Francisco-ba.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5225 Dátum: 2010. Május 25., 10:35:53 »
Igen. Már el is temettük.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5224 Dátum: 2010. Május 25., 10:34:40 »
Amúgy a mostani X crossoverben tényleg kinyírták Árnyékot?
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5223 Dátum: 2010. Május 25., 10:32:17 »
Végülis Kardfogú szinte tökéletes szintézise az első háromnak: karmos, mint Rozsomák, szőrös, mint Bestia, és akkora pofája van, mint Küklopsznak. ()

Vagyis Jean a Xavier Intézet Törppillája? Meredek.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5222 Dátum: 2010. Május 25., 10:13:43 »
Az első pár rész után nem olvastam az X-Men Forevert, most megint belenéztem, hát nagyon durva. Az egész úgy indult, hogy Jean már nem Küklopszra, hanem Loganre hajt, aztán bejött Bestia (!), őbelé is nagyon szerelmes volt, aztán meghalt szegény Hank, és a temetésén Jean már arra tett célzást, hogy Kardfogúval (!!!) akarja prostituálni magát. OMG. Végülis Kardfogú szinte tökéletes szintézise az első háromnak: karmos, mint Rozsomák, szőrös, mint Bestia, és akkora pofája van, mint Küklopsznak. (insert facepalm smiley here)

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5221 Dátum: 2010. Május 23., 14:32:20 »
Kösz, szerintem ez lesz az. Akkor kihagyom.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5220 Dátum: 2010. Május 23., 14:28:22 »
Volt egy mini a Batman R.I.P. után, amiben egy új Azreal felvette a Morrison alatt előkerült elvarázsolt lovagi páncélt. Eléggé értelmetlen össze-visszaság volt, én még a vége előtt abbahagytam. Ráadásul nem is volt valami izgalmas.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5219 Dátum: 2010. Május 23., 14:02:50 »
A DC-nél most fut egy Azrael-sorozat (mini?). Erről tudtok valamit? A borítók nagyon jól néznek ki, kíváncsi vagyok, milyen lehet a történet, de ha gagyi, akkor inkább nem pazarolom vele az időmet.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5218 Dátum: 2010. Május 22., 11:20:31 »
üdv.Na  miota alaposan  elbántak szegény póki házzas életével abban a Reconban,fura dolgok tőrténtek. pl Mary Jane -nek elö került egy csomo hasonmásssa. :badteeth: :hehe: pl Jackpot vagy egy csomo Péter Parker kuzin assszesszem  unoka tesok   nevük után itélve May néni  testvérének gyermekei.DE......Akkor holvotak edigg hm.....Asszesszem éppen itt kérdeztem hogy vannak -e  Pókinak unokatesoi anyai résszről ,mert ha az anyukájának van testvére akkkor lehetnek unoka tesok is.Ugye az apa tesrvérének Ben Parkernek és May Relly nek a feleségének valamiért nem szüllettek  gyermekei.De arra nemgondoltam hogy May néninek is lehet tesrvére, s valoszinüleg férfi mert a lányok az önevét kapták, csupa a betüs RELLY lány :lol:HM .......csak az a fura hogy ők is Mary-Janre,Gwenre,stb hajaznak vagyis .....egy csomó Mary-Jane  utánzat-hasonmás...... :hehe:

+

ÜDV. Na még valami mitszoltók  a kétt nagykiadónál ,kb 2-3 éve folyó nagyszabású tőrténetekhez. PL  Titkos invázió,Mutánsok háza,Polgár Háború, Sötét Uralom, és most a legújjabb a Siege.A DC-nél pedig a legsötétebbb éj, és  follytatása  a Legfényessebb nap.....hm   csak nehogy bukás legyen a vége,mert ilyen nagyivü történeteknél,nem mindig tartható folyamatossan a szinvonal.Na és ha egy kcsit folytatják az irodalmi hagyományokat isa képregényeikben.akkor a Siege-ben  a Dark Regin figuráknak el KELL bukniúk.Mert az irodalomban legallábbis akik az istenek elentörnek csúnya véget érnek a hatalmi örületükben :badteeth: :badteeth:
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 22., 19:17:30 írta Sepi »