Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 659728 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5127 Dátum: 2010. Április 09., 21:43:56 »
Ha jól vettem ki (gyorsan átlapoztam) valami gyökér akit Sámson változtatott át... és azt hitte hogy hős lesz (bár a kopaszsága megtéveszt szal lehet  rosszul mondom)

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5126 Dátum: 2010. Április 09., 20:57:49 »
Bill Davis. De kissé elbizonytalanodtam. Elolvasom a World War Hulks-ot.
Na most akkor ki a búbánat ez a Bill Davis?
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5125 Dátum: 2010. Április 09., 18:46:02 »
Minden új lesz benne ;)

Nem elérhető Jolly Jack

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5124 Dátum: 2010. Április 09., 16:24:31 »
Valszeg azért rakják jövő februárra, hogy idén szépen betudják fejezni, és jövőre csak a kiadás marad. De ez csak tipp. :D
Miller jelenleg a 300 folytatását rajzolja, és a történetét véglegesíti. Gondolom ezek után minden Batman rajongót szent rémület szállt meg. :rolleyes:

Morrison tovább fokozza az izgalmakat a Batman és Robinban. Noha az előző számban az író visszavett a tempóból, most ismét beleerősített. Az különösen tetszik ebben a fejezetben, hogy habár Dick egyelőre háttérbe szorult, Damian és Oberon Sexton szépen „egymásra talált”. Az író pedig zseniálisan használja ki ezt a helyzetet, lehetőséget adva a titokzatos sírásó karakterizálására, ezáltal még többet hozzáadva a történethez. Talia és Slade szövetsége pedig külön pikantériát ad az egésznek. A kérdés immáron az, kit rejt (a Wayne család tagjai közül) a sírásó maszkja, és sikerül-e Damian-t megállítani. Noha nem tartozik szorosan a mostani részhez, de nevetségesnek tartom, hogy a sorozat nem kapott jelölést az Eisner-re.

Tovább folytatódik az Új Krypton utolsó ellenállása. Egy biztos, James Robinson és Sterling Gates együtt sokkal jobban „muzsikál”, mint külön-külön a Superman és a Supergirl szériákban, ami akár még jó előjelnek is mondható a 100 perces háborút illetően. Amíg Alura és Zod azon vitázik mi a helyes, addig Superman és Mon-El a bosszúvágytól vezérelt Brainiac-et és Luthor-t próbálja megállítani. Supergirl, Superboy és a Légió Brainiac-5 vezetésével végül bejut Brainiac hajójába, de elkésnek, Kandor városa ismét elveszti függetlenségét. Dióhéjban ennyi. Egy dolgot sajnálok igazán, hogy ezt a sztorit is elnyújtják, pedig egy hónap alatt lezavarhatták volna, úgy nem lennének benne fölösleges események.

Egy dologban biztos voltam, ha Geoff Johns (bármennyire sem szereti, ha ezt mondják róla) túlvállalja magát, egyszerre több sztorin dolgozik, előbb-utóbb meglátszódik majd valamelyik munkáján. Pontosan ez történt Superman legújabb (hivatalos) eredettörténete kapcsán (is). Persze nem olyan vészes a helyzet, mint amennyire lefestem, de én személy szerint többet vártam tőle. Luthor és Sam Lane szövetsége ad némi reményt egy jó befejezésre, de a szerkesztést illetően ugyanaz a problémám, mint a Blackest Night esetében: szórakoztató ugyan a képregény, de az igazán lényeges dolgok a sztori második felében történnek, ezért az események nagy része mellett elsiklik az olvasó. Például a 2. és a 3. rész között évek telnek el, vagyis a történet szempontjából az 1. és 2. rész úgymond fölösleges, és célszerűbb lett volna, ha Clark ezekre mind a Magány Erődjében emlékszik vissza, amikor megtudja, hogy ki is ő valójában, és milyen céllal küldte őt a Földre Jor-El.

Villám újjászületése ide vagy oda, Johns a Blackest Night: The Flash mini mellett, a The Flash: Secret Files and Origins 2010 című egyrészessel is kezdhette volna kalandjait Barry Allen-nel. A Rebirth egyetlen érdeme Ethan Van Sciver rajzai mellett, lényegében Eobard Thawne visszahozása, ezáltal a Villám eredetére való utalás volt. (Zárójelben jegyezném csak meg, ennyi erővel lehetett volna a mini címe The Reverse Flash: Rebirth is.) Na de, visszatérve az egyrészeshez; az már most látszódik, hogy Francis Manapul stílusa nem igazán passzol a Villámhoz, nem úgy mint Scott Kolins-é, akinek már kisujjában van a Villám és kópé galériája. Sajnálom, hogy a Wally West szál végül kikerült a sorozatból, mert Johns és Kolins nagyszerű dolgokat művelt anno a karakterrel. Ettől függetlenül érdekes lesz Barry Allen harca a Kópékkal (vagy Gaztevőkkel).

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5123 Dátum: 2010. Április 09., 11:22:19 »
De akkor nem író, hanem kedv kérdése.  :P
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5122 Dátum: 2010. Április 09., 11:17:11 »
De Bendis esetében a történetek minősége köztudottan kedv kérdése is. A Mighty Avengershez látványosan nem sok kedve volt szerintem.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5121 Dátum: 2010. Április 09., 11:14:24 »
a Mighty Avengersben nem volt valami érdekes karakter, de most a Dark Avengersben megint rohadt jó.
Aha, ez azért érdekes, mert mindkettőt ugyanaz írta.  ;)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5120 Dátum: 2010. Április 09., 11:12:12 »
Hát igen,  Árny vagy Üresség? Szerintem az Árny helyesebb, mivel egyrészt magyarul a nemlétet megszemélyesíteni furán hangzik, másrészt "Void" mégiscsak a Sentry gonosz tükörképe, árnyoldala. Legalábbis azt hiszem  :headscratch:   Te jó ég, ilyen összetett karakter sincs sok a Marvel univerzumban.
Mondjuk erősen írófüggő. Jenkins nagyon jól elkapta, aztán a Mighty Avengersben nem volt valami érdekes karakter, de most a Dark Avengersben megint rohadt jó.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5119 Dátum: 2010. Április 09., 11:06:00 »
Szerintem az Árny helyesebb, mivel egyrészt magyarul a nemlétet megszemélyesíteni furán hangzik, másrészt "Void" mégiscsak a Sentry gonosz tükörképe, árnyoldala.
Nem mellesleg magyarul is ezzel a névvel jelent meg az Új Bosszú Angyalaiban.  ;)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5118 Dátum: 2010. Április 09., 10:48:35 »
((Én akkor estem még  le a székről, amikor azt olvastam, hogy Deadpool tudja, hogy ő csak egy képregény szereplő))
Mint ahogy Amazon (She-Hulk) is tudta a saját sorozatában  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Mimic

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +1/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5117 Dátum: 2010. Április 09., 10:07:33 »
Hát igen,  Árny vagy Üresség? Szerintem az Árny helyesebb, mivel egyrészt magyarul a nemlétet megszemélyesíteni furán hangzik, másrészt "Void" mégiscsak a Sentry gonosz tükörképe, árnyoldala. Legalábbis azt hiszem  :headscratch:   Te jó ég, ilyen összetett karakter sincs sok a Marvel univerzumban.

((Én akkor estem még  le a székről, amikor azt olvastam, hogy Deadpool tudja, hogy ő csak egy képregény szereplő))

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5116 Dátum: 2010. Április 09., 09:18:13 »
A szöveget is javítjátok? Mert Árny neve végig Void maradt.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5115 Dátum: 2010. Április 09., 06:50:35 »
Teljes renoválás alatt áll ;) Egyébként az AllComics-on lesz ;)

Nem elérhető Mimic

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +1/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5114 Dátum: 2010. Április 08., 23:11:40 »
A World War Hulk jó történet (szerintem) de erről jut eszembe,.... a Sentry (Őrszem) nem lehetne ide, vagy bárhova feltölteni az első, bemutatkozó, történetét. Eléggé hiányzik, és szerintem az nagyon jó lett.

Nem elérhető BuB

  • HálóZsák segítő
  • Spawn
  • *
  • Hozzászólások: 686
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5113 Dátum: 2010. Április 08., 21:59:45 »
Bill Davis. De kissé elbizonytalanodtam. Elolvasom a World War Hulks-ot.
Jaja, ez valami nagy poén?  :headscratch:


So say we all! - Lords of Kobol!

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5112 Dátum: 2010. Április 08., 14:00:52 »
És az ki?  :badteeth: Még ha esetleg Sue Storm lenne, akkor engem is lázba hozna.  :hehe:

Katt a képre!

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5111 Dátum: 2010. Április 08., 13:55:43 »
Bill Davis. De kissé elbizonytalanodtam. Elolvasom a World War Hulks-ot.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5110 Dátum: 2010. Április 08., 13:52:36 »
Na és ki?
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5109 Dátum: 2010. Április 08., 13:47:50 »
Közben meg az is kiderült, ki a Vörös Hulk.

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5108 Dátum: 2010. Április 08., 13:46:17 »
Holy shit mennyire durva a Batman & Robin? Iszonyat hamar elolvastam az ehavit, de megőrülök májusig, az egyszer biztos... Morrison egy zseni ebben a sorozatban (is?).

Katt a képre!

Nem elérhető Lifehunter

  • A lelkedért jöttem XD
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 127
  • Karma: +22/-14
  • Nem: Férfi
    • napifilm
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5107 Dátum: 2010. Április 07., 18:05:02 »
Uggyám XD :lol:
Rengeteg ember van konkrétan ezen a bolygón is, aki kemény páncélbevonatot hord és legbelül is rideg.
Az emberek nem cukorkák.
Tudja milyen a legtöbb alak?
Gazember!
Gazember töltelék, gazember bevonattal.
De ők félig sem annyira bosszantóak, mint a rózsaszín szemüveges optimisták, akik napfényt oká

Nem elérhető BuB

  • HálóZsák segítő
  • Spawn
  • *
  • Hozzászólások: 686
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5106 Dátum: 2010. Április 04., 21:27:25 »
Valszeg azért rakják jövő februárra, hogy idén szépen betudják fejezni, és jövőre csak a kiadás marad. De ez csak tipp. :D


So say we all! - Lords of Kobol!

Nem elérhető Jolly Jack

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5105 Dátum: 2010. Április 04., 20:28:45 »
Miller történetei a Sötét Lovaggal a Multiverzumban játszódnak, mégpedig a Föld-31-n. Érdekes, hogy Frank bácsiban most tudatosult az a tény, hogy az All Star cím nem helyén való. Mondjuk ez a Dark Knight: Boy Wonder meg túl egyszerű. Egyébként milyen különös, sokan szidják az All Star Batman és Robint, pedig a hangvétele nem sokban különbözik a The Dark Knight Returns hangvételétől. Tulajdonképpen annyi a lényegi különbség a kettő között, hogy a TDKR más korban játszódik, és szépen fel van építve a története. Arra azért kíváncsi leszek, hogy a tervezett 2011 február csúszik-e majd. A havi megjelenés is sántít.

Sajnálom, hogy Pete Tomasi távolléte miatt nem kaptunk információt az új Zöld Lámpás sorozatról, a Green Lantern: Emerald Warriors címűről, mert a Guy Gardner - Kilowog párosítás nem hangzik rosszul. Persze ez a sok (fölösleges) hülye kérdésnek is köszönhető, ami ott elhangzik.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5104 Dátum: 2010. Április 04., 15:59:57 »
A Goddamn Batman is ott játszódik. Az összes Miller-Batman egy világot alkot, és nincs köze a fővonalas univerzumhoz.
Szerencsére.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető BuB

  • HálóZsák segítő
  • Spawn
  • *
  • Hozzászólások: 686
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5103 Dátum: 2010. Április 04., 15:40:55 »
Hopp, hopp, a Wonderconon Jim Lee beszámolt,hogy Frank Millerrel folytatják az All Star Goddamn Batmant. És egy 6 részes minivel térnek vissza, aminek köze lesz Miller Dark Knightjához, legalábbis abban az Univerzumban játszódik.


So say we all! - Lords of Kobol!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5102 Dátum: 2010. Április 04., 13:40:34 »
Ezzel az erővel Poirot is minek erölködik Holmes után. Vagy a Miami Vice a Starsky és Hutch után. Én Reed helyében csak szétnéznék, hogy hol tart a tudomány a galaxisban. A Lost in... nekem is eszembe jutott, bár én azt hittem az csak tv-ben ment. De a Richards Family-nak nem kellene elvesznie, tarthatnák a kapcsolatot Xavierrel meg Jarvissal, akár haza is jöhetnének minden epizód végén, vagy a crossoverek kezdetén. Meg Robinsonék nem is voltak szuperhősök -ha jól tévedek, viszont Galactus, Thanos, Surfer, Drax, a Shiar császárnő, aKree-k,  Skrull-ok az űrből jött ötletek. Így nekem kicsit fura, hogy otthon tevékenykednek, holott úgy kezdődöt a mese, hogy a parancs ellenére is felszálltak. Bár ahogy az eladási listákon az sf címek szerepelnek, lehet hogy tényleg nem lenne nagy ötlet. Habár a fene se tudja, hogy a Blackest Night az most sf vagy super vagy zombie cím. :)

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5101 Dátum: 2010. Április 04., 12:50:32 »
A cím régóta stagnál, és a Marvel is a régi rosszfiúkból éldegél. Ha rajtam múlna kivágnám a kvartettet egy csillagközi felderítőutra, hogy csak úgy serceg. Vihetnék magukkal a srácokat is.

Azzal meg csak a régi Lost in Space képregényt másolnák.

Sok értelme nem lenne, amikor ez a képregény éveken keresztül foglalkozott a témával.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5100 Dátum: 2010. Április 04., 12:29:32 »
Sci-fi (spaceopera) rajongóként jó volt nézegetni a legújabb FF oldalait. A csapat ismét rakétára pattant, szkafandert viselt, és egészen a Holdig jutott. Olvasni már kevésbe volt izgalmas, mert sok újdonságot nem hozott a füzet, csak kiderült, hogy más bolygón is vannak Inhumansok.

Itt újra eszembe jutott hogy ők -mármint az FF - nem csak hősök, és család, hanem asztronauták is voltak. A legnagyobb Marvel rosszfiúkat ők hozták képbe, sok esetben az űrből. A cím régóta stagnál, és a Marvel is a régi rosszfiúkból éldegél. Ha rajtam múlna kivágnám a kvartettet egy csillagközi felderítőutra, hogy csak úgy serceg. Vihetnék magukkal a srácokat is.

Elvégre van már elég hős a Földön. Cap ás Cyclops regimentjei állnák a sarat, amíg ők egy ünnepélyes start után, találnának néhány újszerű ötletet odakint, ahol a Marvel még nem járt azelőtt. Tudom van két másik csapat is kint (SWORD és Őrzők), de ők nem a klasszikus felderítős feelinget képviselik. Vagy csak én látom így, és ők inkább ilyen tudományos Drágám a kölykök a Negatív Zónábe estek csapatként funkcionálnak jobban?

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5099 Dátum: 2010. Április 04., 11:23:43 »
Ez szerintem sem egyértelmű még.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető BuB

  • HálóZsák segítő
  • Spawn
  • *
  • Hozzászólások: 686
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5098 Dátum: 2010. Április 04., 08:59:42 »
Nekem a vége nem esett le, Norman befestette az arcát, vagy Loki varázsolta el vhogy? :-\


So say we all! - Lords of Kobol!