Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 658611 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5097 Dátum: 2010. Április 03., 22:54:36 »
És most ez a nagy durranás a mar... na mindegy, inkább nem is mondok semmit. Még jó, hogy van Sentry, mert egyáltalán nem érdekelne.

Katt a képre!

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5096 Dátum: 2010. Április 03., 22:39:26 »
Loki vette rá Normant, hogy megszerezhesse a hatalmat Asgardban.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5095 Dátum: 2010. Április 03., 22:35:19 »
Most értem el a Dark Avengers-szel SIEGE-ig, de nem olvasok mellette minden címet... Szóval miért is jó az, hogy megtámadják Asgardot?  :badteeth:

Katt a képre!

Nem elérhető Jolly Jack

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5094 Dátum: 2010. Április 02., 20:09:54 »
Túlzás volna azt állítani, hogy ezek összefoglalók lennének, de megtoldom még kettővel, ám előtte egy kis érdekesség. Neal Adams visszatér a Sötét Lovag revizionált változatának 12 részes Odüsszeiájával (Batman: Odyssey). Akik korábban olvasták a weboldalát, azokat nem érte váratlanul a hír, ráadásul tavaly San Diegóban említett pár szót a projectről. A történet megírásánál egyébként Frank Miller is segített. Adams természetesen nem csak írni, hanem rajzolni is fogja saját képregényét. Az első szám júliusban jelenik meg.

Ki ne emlékezne még a Batman Beyond (Európában ugyebár Batman of the Future) című rajzfilmsorozatra. Mint minden Bruce Timm produkció, úgy ez is kapott korábban saját képregénysorozatot. Most azonban egy 6 részes minivel illesztik Terry McGinnis-t (hivatalosan is) a DC Multiverzumába, noha a Superman/Batman #22-23-ban már feltűnt, és a Countdown to Final Crisis-ben is kapott egy oldalnyi szerepet (akciót) a karakter, amikor Donna Troy, Jason Todd és Kyle Rayner látogatást tett a Föld-12-re a Monitor jóvoltából. A sztorit Adam Beechen írja, aki ejtett pár szót a miniről. "A legendás rajzfilmsorozat sötét jövője a DC Univerzumban kerül bemutatásra. A történet ott folytatódik, ahol a rajzfilmsorozat abba maradt, melyben Terry McGinnis, Bruce Wayne ifjú pártfogoltja eddigi leghalálosabb ellenségével kerül szembe - egy titokzatos gyilkossal a Sötét Lovag múltjából." Az író továbbá azt is elárulta, hogy a mini tele lesz meglepetésekkel, és az első rész után az olvasókban pontosan körvonalazódni fog a történet, melyben Cassandra Cain (!) is felbukkan. A minit az a Ryan Benjamin fogja rajzolni, aki Ra's al Ghul feltámadásában is részt vett, továbbá Frank Tieri - Batman and the Outsiders címben írt munkáit illusztrálta. Habár Benjamin stílusa nem igazán illet a legutóbbi Batman crossoverhez (és még finoman fejeztem ki magam), a Kívülállókban már valamelyest szebb rajzokkal szolgált. Az első szám júniusban jelenik meg, a Superman/Batman Annual #4-el együtt, amiben Paul Levitz (egy régebbi sztori kapcsán) először hozza össze a jövő Denevéremberét az öregedő Acélemberrel. Előzetesként íme Benjamin talán legjobb Batman rajza, a Joker visszatérésének korábbi és a Batman Beyond 1. számának borítója Dustin Nguyen-től, valamint Levitz egyrészesének borítója.

Bill Willingham kezd bele jönni a JSA írásába. A kétrészes Mordru-s dobozolás után, végre megtudhatjuk, hogy mi történt Obsidian-nal, akit a negyedik birodalom arra használt fel, hogy előbb megállítsa az Amerikai Igazság Szövetségét, majd megtisztítsa a Földet a szuperhősöktől, derült ki Michael Holt memoárjából. Mr. Terrific és még életben lévő rabtársai (Batman, Superman, Green Arrow, Blue Beetle) tervet eszelnek ki az Amerikai Birodalom megállítására, de sietniük kell, mert Batman-re újabb kivégzés vár.

James Robinson azt igérte, hogy a JLA lesz a DCU központi címe, és habár megemlíti a fontosabb eseményeket, sehova sem halad a széria. Az egyetlen valamire való esemény Green Arrow látogatása az őrtoronyba. A csapat ráadásul megint szétesett: Starfire csatlakozik a R.E.B.E.L.S.-hez, Barry és Hal Green Arrow nyomába ered, hogy megállítsák, Black Canary csatlakozik a többi madárkához (Birds of Prey), Cyborg Roy Harper új karján dolgozik, Red Tornado félkész állapotban van, Mon-El Brainiac-kel van elfoglalva (ráadásul ismét a Fantom Zóna rabja lesz), Dr. Light a beteg gyerekét ápolja, úgy hogy jelenleg 4 aktív tagja van a Ligának: Batman, Congo Bill (Congorilla), Donna Troy, Mikaal Tomas (Starman). Két pozitívumot tudok csak felhozni: 1) Ismét lesz egy JLA/JSA crossover. 2) Mark Bagley gyorsaságának köszönhetően 9-10 oldallal hosszab a füzet, mint a többi havi cím.

Végezetül pedig egy jó hír, folytatódik Joker Tébolydája (vagy Elmegyógyintézete kinek hogy tetszik). Rébusz, Harley Quinn, Őrült Kalapos, Gyilkos Krokk és Agyagpofa sorrendben. Ezek közül a Rébuszos és a Kalapos rész igérkezik igazán jónak. További infó a Forráson.

Három gyöngyszem Cameron Stewart blogjáról. :)

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5093 Dátum: 2010. Április 02., 09:00:31 »
Imádlak. :D Remélem, minden héte írsz összefoglalót, mert a Dark Avengersen és a B&R-en kívül nem sok időm van olvasni.  :worship:

Katt a képre!

Nem elérhető Jolly Jack

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5092 Dátum: 2010. Április 02., 00:08:53 »
Csak nem őrá gondolsz? The Return of Bruce Wayne - Egy kis érdekesség. :)

Noha, kicsit lehúztam Tony Daniel - Élet a halál után című történetét, mindamellett hogy érdekessé vált a végén, a befejezése sokkal jobban sikerült, mint a Harc a palástért esetében. Ráadásul kaptunk tőle egy új, enyhén szólva röhejesen kinéző karaktert, Catgirl személyében, aki Selina pártfogoltja lesz. Épp itt volta az ideje! Ha a Morrison éra véget ér, Daniel nyílván a Falcone családra fog fókuszálni, különös tekintettel a Római fiára, Mario-ra és kislányára, Kitrina-ra. Azt is mondhatnám, hogy a macska a családban marad, de nem áll rendelkezésre elég bizonyíték.

Paul Dini épp időben tért vissza a Batman sorozatához, a legutóbbi kétrészes szösszenet után kezdtem szkeptikussá válni a széria létjogosultságát illetően, most már csak a szirének szúrják a szemem, de nem Guillem March rajzai miatt. A Streets of Gotham tipikus példája annak, amikor az ember a végétől kezd olvasni egy Batman füzetet. Viszont a legutóbbi szám esetében már mindegy volt hol kezdi az ember, mert március legjobb Batman füzete ez, ha szabad így fogalmazni. Csupán egy dolgot sajnálok, hogy a Manhunter szál a végéhez tart.

Eleinte nem bíztam abban, hogy Greg Rucka képes lesz ennyire megkedveltetni velem Batwoman karakterét, de végül sikerült. Ahogy olvastam a DC júniusi kínálatát, egy érdekességre bukkantam (a többi közül): Kate és unokahúga, Bette kalandjai tovább folytatódik júliustól a Detective Comics-ban. Mi történt a tervezett Batwoman szériával? A Cutter című sztori kapcsán azért sikerült marhaságot írnom, mert nem Dick módszereit hasonlította össze Kate kiforratlan technikájával, hanem Bruce egy korábbi ügyét. A legjobb az egészben az, hogy akár Dick is lehetne benne Batman, mert nagyon szépen fel van építve ez a három részes történet, csak hát a végén jönne a csattanó. Egyébként Rucka egy korábbi nyilatkozatában elárulta, hogy pontosan ez (volt) a terve a Szabásszal. Bravó!

    In brightest day, in blackest night,
    No evil shall escape my sight
    Let those who worship evil's might,
    Beware my power... Green Lantern's light!

Elérkeztünk hát a Blackest Night végére. Darkos sztorit kaptunk? Nézőpont kérdése, bár az eleje kimondottan az volt. Szokatlan esemény volt ez a DCU történetében? Mindenféleképpen. Azt kapta az olvasó amire számított? Nem igazán, és épp ez a problémám az egésszel. Ez a crossover csupán a kezdete annak, ami még a DC Univerzumra vár. Nem zárt le semmit, hanem tovább bonyolította a dolgokat, kezdve az Indigo Törzzsel, Black Hand fontosságával, arról a (Piszkos) 12 feltámadt karakterről már nem is beszélve. Ezekkel még nem is igazán volna baj, csak hogy a mini önmagában kevés, mégis 8 + 1 részes volt. Ahhoz, hogy valaki tényleg tisztában legyen az egésszel, szükséges hozzá legalább az a 10 szám (töltelékként) a Zöld Lámpásból (#43-52). Ha Geoff Johns korábbi munkájával, az Infinite Crisis cíművel hasonlítom össze, ennek a történetnek még annál is nagyobb eseménynek kellett volna lennie, mégsem lett az, habár a Blackest Night eredetileg egy Zöld Lámpás sztorinak indult, ami aztán kinőtte magát. Ezt egybevetve végül csak feltámadt Aquaman, a fanok (köztük én is) megnyugodhatnak, örülhetnek, csak nehogy a végén őt is Judd Winick írja a későbbiekben, mint a Power Girl-t júniustól, mert száműzetésbe vonulok. Winick ha szuperhős képregényt nem is tud írni, szórakoztató nyilatkozatokra mindig képes, pláne ha a népszerűségéről van szó. ;D

    In Brightest Day, through Blackest Night,
    No other Corps shall spread its light!
    Let those who try to stop what's right,
    Burn like my power, Green Lantern's Light!

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5091 Dátum: 2010. Március 18., 21:09:29 »
Hallgattam Gabyra, és elolvastam a B&R-eket. (Eddig 7-et.) Meglepően jók a sztorik, és Damien és Dick konfliktusa, hát hogy is mondjam, érdekesen van megoldva, de nekem tetszik. Igazából nem is tudom... Dick jó Batman végülis, én egyszerűen csak hiányolom a kedvenc szuperhősömet.
Összevont üzenet:
Khm... Ez a B&R valami k**va jó! Alig várom a 11-et.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 19., 01:29:02 írta Predash »

Katt a képre!

Nem elérhető Jolly Jack

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5090 Dátum: 2010. Március 18., 19:18:23 »
Nem értem Dick miért ne viselhetné továbbra is Batman palástját Bruce visszatérését követően. Elvégre Wally is Flash maradt Barry "újjászületése" után. Ezt a kérdést egyébként sokszor feltették már DiDio-nak, aki egyetért a rajongókkal abban, hogy Dick remek Batman-nek bizonyul, és ha rajta múlik, akkor két Batman lesz a DC Univerzumban. Egyébként sem lenne célszerű Dick-nek visszatérnie a Nightwing szerephez (hiába került szóba a Batman and Robin #10-ben), pláne a Prodigal című sztori után. Különben Bruce tovább folytathatná a bűnüldözést Matches Malone, vagy akár Oberon Sexton álnéven is, bár kevés az esély arra, hogy a "sírásó" maszkja mögött ő bújt meg, mert az túl egyszerű volna Morrison-tól. Ha netán Dick (pontosabban a DC) mégis Éjszárny mellett dönt, Damian-t továbbra is a gondjára bíznám: Nightwing and Batwing. Máris jó oka volna Damian-nek, hogy főnökösdit játszon (10 éves fejjel), mivel a Batwing and Nightwing jobban hangzik. :rolleyes:

Olvassa-e valaki a legújabb Superman crossovert (The Last Stand of New Krypton)? Az első és a második rész után rögtön megfogalmazódott bennem egy kérdés: miért kellett erre egy évet várni? A World of New Krypton csupán arra volt jó, hogy húzzák az időt. Erre végre előállnak egy korrektnek tűnő történettel, ami jó étvágygerjesztőként hat (majd) a 100 perces háborúra. Tökön rúgták a bandát, vagy mi? Még Pete Woods rajzai is dinamikusabbak, mint a fönt említett 12 részes miniben. A Supergirl mostani száma is jópofa volt, ha viszont Sterling Gates munkáját veszem, akkor irományának csupán a fele is elegendő lett volna. Még annyi fölösleges mondatot-- Istenem! Ha azonban valakinek már elege van ezzel a sztorivonallal, ajánlom a 80 oldalas Superman óriás számot. Jó kis olvasmány, és a rajzok minősége sem olyan hullámzó, mint a 80 oldalas Batman füzetben, amiben a legjobb sztori a Rhonda nevű prostiról szólt, akit Alfred felszedett.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5089 Dátum: 2010. Március 18., 07:55:00 »
Nem, a Morrison-féle Batman & Robin. A másikat nem nevezzük teljes nevén, mert rontást és átkot hoz mindenkire.
Meg amúgy ASGBADGAT. :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5088 Dátum: 2010. Március 18., 00:40:01 »
B&R = ASGDBARAT? (vagy mi)

A Doctor Voodoo- és a Strange-sorozatok milyenek?
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5087 Dátum: 2010. Március 17., 22:20:42 »
Olvass B&R-t, és nem lesz ilyen gondod.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5086 Dátum: 2010. Március 17., 21:30:19 »
Lehet, hogy csak a megrögzött Batman rajongó énem beszél belőlem, de én ha elolvasok egy most futó Batmant, akkor én a maszk mögött még mindig Dicket látok, aki nálam (szerintem) már majdhogynem örökre egy tökéletes és egyedi Nightwing marad. Dickből hiányzik az a ridegség és komorság, ami Batman egyik fő alkotóeleme. Persze imádom Dicket, és Damien konfliktusai is érdekesek, de amikor megláttam az első mosolyogó Batmant nem is olyan rég, akkor nem éreztem, hogy a Sötét Lovag jelent meg a paneleken.

Katt a képre!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5085 Dátum: 2010. Március 13., 09:00:35 »
Én pedig nagyon, hogy az legyen. Dick marha jó Batmannek bizonyul, és remek párost alkotnak a Wayne-csemetével. Ideje már, hogy végleg átvegye a szerepet. Marvelné is végre úgy néz ki, marad Bucky Amerika Kapitány és Steve Rogers új szerepet vállal jó 65 év után magára, DC-nél is nyugodtan le lehet váltani Bruce-t és hagyni, hogy a tanítványa végre betöltse a neki szánt szerepet.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5084 Dátum: 2010. Március 12., 22:13:27 »
Köszi szépen. Tehát gyakorlatilag a Bruce-szal való történésekre a válasz: SEMMI: :D Igazából nagyon-nagyon-nagyon nem szeretném, hogy Bruce csak valami mentor legyen, ha visszatér, vagy pedig valami új hős. A hideg is kiráz.

Katt a képre!

Nem elérhető Jolly Jack

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5083 Dátum: 2010. Március 12., 20:22:31 »
Mi történik most Gothamban, Dickkel, Daminennel? :D Bruceról semmi hír?
Bruce él és virul valahol a DC tér-idő kontinuumban. Ha eddig nem olvastad volna a Batman and Robin sorozatot, szerintem vedd fel a fonalat, mert baromi szórakoztató, és pár dologra már most választ kapsz. Morrison egy zseni. Az ember azt hinné, azzal hogy Bruce-t visszahozza, a saját munkáját teszi vele lapátra pedig nem. Ez a Bruce Wayne már nem az a Bruce Wayne (lesz), akit eddig láttunk, olvastunk, és éppen ez ad potenciált a Batman franchise-nak a jövőre nézve. Kérdés persze csak az, kitudják-e használni majd a benne rejlő lehetőségeket. Morrison távozása után kétlem.

Na de nézzük a Batman címet: Tony Daniel kezdi összeszedni magát az Élet a halál után című története vége felé, ami meglátszik a rajzok minőségén és a szálak boncolgatásában is. Habár Dick karakterizálása sajnos korántsem sikerült neki, ahogy a Batman #697 előzetes oldalait nézegettem az új Fekete Maszkké se nagyon (fog). Ráadásul a Battle for the Cowl után joggal tart az ember a sztori befejezésétől. De legalább a végére érdekessé vált a történet.

Detective Comics: Greg Rucka Elegy című története elsősorban J.H. Williams III miatt volt emlékezetes, viszont a Go címűben a gyönyörű rajzok mellé már egész jó sztori is párosult. Ezáltal sikerült érdekessé tenni és megkedveltetni az olvasókkal a karaktert. Nem csoda, hogy az év második felétől új sorozat indul Batwoman címmel. A még jelenleg is futó Cutter című történet sem rossz, Rucka próbál párhuzamot találni Dick és Kate módszerei között, amihez Jock sajátos stílusa párosul. Kíváncsi leszek mi sül ki belőle. Az azonban biztos, hogy Rucka és Williams távozása meglátszódik majd a Detective Comics színvonalán.

Streets of Gotham: Emlékszem az első szám előtt sokan azt találgatták, hogy Dinitől vélhetően egy újabb Gotham Centralt kapunk. Ehelyett egy igen vegyes csemege lett az egészből. Ha a Manhunter vonal nem került volna bele a sorozatba már rég passzoltam volna Gotham utcáit. Dini hol volt, hol nem volt, a Hush szálat szépen elvarta, majd elővette Victor Zsasz karakterét, akit Hush-hoz hasonlóan gatyába rázna, csak hogy 4 hónapja 2 vendégíró szösszeneteit lehetett olvasni. Chris Yost kétrészese (Leviathan) Man-Bat-tel volt eddig a széria legélvezetesebb olvasmánya. Egyelőre még nem temetném a sorozatot, de a Zsasz vonal kapcsán mindent elárul az a tény, hogy Dini az ehavi számmal kívánja lezárni azt a fejezetet. A Manhunter vonal nagyon élvezetes. Marc Andreyko ismételten remek munkát végzett a karakterrel. Manhunter megérdemelne egy újabb saját sorozatot.

Batgirl és Red Robin: Noha az elején még tényleg Stephanie Brown-ról szólt a Batgirl, mára inkább egy Bat-Family lett a széria. Ami persze nem baj, viszont ezt a sorozatot legalább jó olvasni, még ha tudatos koncepciót nem is vélek a Bat-Family mellett felfedezni. A mostani Batgirl/Red Robin crossover is jópofa történetnek indul. Az egyetlen problémám Talent Caldwell rajzaival volt, ami nagyon nem illik ehhez a címhez, mégha vendégrajzolóról is van szó. A Red Robin első-két száma óta a 10. szám volt a harmadik, amit végigolvastam, és meglepetésre tartja a Batgirl színvonalát. Marcus To rajzai remekül illenek a szériához. Nagyon szép munkát végzett eddig Red Robinnal. Igazából csak a rajzai miatt pillantok bele a Source-on (is) olvasható előzetesekbe. Összességében nem vagyok oda a Red Robinért, de ez a crossover tényleg igéretes.

Gotham City Sirens: igazából fogalmam sincs Dini mit akart ezzel a sorozattal eredetileg, de biztos nem ezt. A poén az, hogy ha a széria nem a Macskanő, Méregcsók, Harley Quinn trióról szólna, hanem a Rébuszról, akkor a legjobb sorozatok egyike lehetne. Így inkább csak egy jópofa, (Guillem Marchnak hála) gyönyörűen megrajzolt könnyed olvasmány, ennek ellenére mégis fölösleges cím.

The Outsiders: Dan DiDio jött, látott, most már elmehetne a francba Philip Tannal együtt. Hihetetlen hogy amit Pete Tomasi könnyedén felépített ez a fickó két szám alatt lerombolta. Nem is kettő, egy szám alatt. Nem azt mondom, hogy a Tomasi féle Outsiders tökéletes volt, de nagyságrendekkel jobb, mint ez az időnként nyelvtörő valami. DiDio egyszerűen nem tud írni. A Metal Men-es sztorija a Wednesday Comics-ban azért volt jópofa, mert egyszerű volt. De ez-- Ez nem. Eleve nem értem minek elővenni Brad Meltzer Last Will and Testament egyrészesének eseményeit, mivel azon már rég túl vagyunk. Ez a füzet karakteridegen. Katana a Five of a Kind című sztoriban egy lelkileg összetört figura, aki öngyilkosságra készül, erre ismét feltámad benne a gyilkos ösztön. Geo-Force vezér szerepe pedig annyira lehúzza a történet hangulatát, hogy az ember inkább átugorja azokat a panelleket, ahol feltűnik. Az új Eradicator teljesen fölösleges ebbe a csapatba, már ha egyáltalán beszélhetünk még csapatról. Alfred pedig eltünt, mint szürke szamár a ködben. A Kívülállóknak úgy tűnik befellegzett.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5082 Dátum: 2010. Március 03., 22:51:17 »
Sentry hogyhogy csatlakozott a Dark Avengershez? Most kezdtem el olvasni, és egyébként baromi jó, csak ez a mozzanat kimaradt. Bár kaptam rá annyi magyarázatot hogy: "He can help me."  :badteeth:
Tényleg ennyi rá a magyarázat. :) Mivel Osborn mentális problémái is hasonlóak, mint Sentryé, és ő láthatólag kordában tudja tartani, a segítségéért cserébe neki dolgozik. De igazából nem tudja, helyesen cselekszik-e vagy sem.

A Secret Warriors szerintem átlagos.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5081 Dátum: 2010. Március 03., 22:02:09 »
Embere válogatja. Ha nem izgatnak az olyanok, mint pl. a SHIELD és vele együtt a fél korai Marvel-univerzum történetének teljes és gyökeres átírása egyetlen történeti elem miatt, akkor érdemes. Köze sincs semmihez, de állítólag egy olvasható Hickman-sorozat (a dialógusok az első két számban, ameddig én bírtam, marha jók voltak). Ha viszont zavarnak az olyan apróságok, hogy a nagy szuperkémről, Furyről, kiderül benne, hogy félszáz éven át vak, süket és hülye volt, és ez csak most esik le neki, vagy hogy a nagy semmiből előrángatunk egy csomó szuperegyénnek az eddig sosem látott, ámde szupererejű gyerekét (akinek nagy részénél az is homályos, pontosan mikor és kitől és hogyan születtek), akkor inkább kerüld.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5080 Dátum: 2010. Március 03., 21:43:24 »
Hát ez remek. Ms. Marvel is hasonlóan nézett Bobra, mint most én néznék Bendisre. :D Bár már nem lepődök meg oly' nagyon. Más. A DA-val egy időben indult ez a Secret Warriors. Ezt mennyire érdemes mellé olvasni?

Katt a képre!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5079 Dátum: 2010. Március 03., 21:35:36 »
Ööö... ennyi a magyarázat. Többre ne is számíts. Innen csak tovább fogunk lépni.
És az utóbbi tény az, ami miatt én se nagyon feszegettem már idővel ezt a kérdéskört, ugyanis Bendis, akármilyen hihetetlen, közel öt év után úgy döntött, csinál is valamit Bobbal. Kicsit lassan esett le neki,hogy annyi ideje a csapatában kóricál. És természetesen, igazi bendises módon, rögtön fogta és retconolta a Sentry v2-es minit, úgy, ahogy az van.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5078 Dátum: 2010. Március 03., 21:25:07 »
Sentry hogyhogy csatlakozott a Dark Avengershez? Most kezdtem el olvasni, és egyébként baromi jó, csak ez a mozzanat kimaradt. Bár kaptam rá annyi magyarázatot hogy: "He can help me."  :badteeth:

Katt a képre!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5077 Dátum: 2010. Március 01., 08:36:23 »
De, feltámadt, majd megint eltűnt.
Amúgy semmi Batmankednek, és a sztorik mostanában izgalmasabbak, mint amúgy a Bőregérnél elég sok ideje. És ehhez 280 füzetes, 10 éven át tartó crossoverekre és 8 ongoingra sincs szükség.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5076 Dátum: 2010. Március 01., 01:08:56 »
Mi történik most Gothamban, Dickkel, Daminennel? :D Bruceról semmi hír?

Katt a képre!

Nem elérhető Jolly Jack

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5075 Dátum: 2010. Február 19., 16:15:20 »
Hehe, csak előkerült Lana Lang bugyija. ;D Egyetlen pozitívuma volt csupán Austen 10 számot megért Action Comics etapjának: Superboy. Connert remekül írta; meg volt benne a kellő humor és keménység. Most hogy Paul Levitz tiszta lappal kezd a saját Légió sorozatával, nagy kár lenne veszni hagyni ezt a remekül indult szériát. Mr. D vagy Lee bácsi helyében, lehet hogy beszélgetnék Austen-nal az Adventure Comics-ról...

Látom szóba került az idei Green Arrow event is, ami legalább valami értelmet ad majd Robinson katasztrofális Cry for Justice minijének, és ezáltal a Titans cím se válik fölöslegessé; J.T. Krull szépen fel vezeti Arzenál ébredését és bemutatja az új Igazság Liga három tagjának szenvedését. A négy részes Arzenál mini röviden arról szól majd, Roy hogyan tudja feldolgozni mindazt, amit Prometheus tett vele. Saját barátai ellen fordul, és Jason Todd-hoz hasonlóan ő is gyilkolászni kezdi azokat, akik az útjába állnak. Csakhogy ezt Dick és a többiek nem fogják tétlenül nézni. Ollie pedig Hal és Barry célpontjába kerül, hogy miért… a JLA mostani száma tartalmaz némi sejteni valót.

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5074 Dátum: 2010. Február 17., 15:43:28 »
Rendben, köszi.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5073 Dátum: 2010. Február 17., 15:38:56 »
Van, több is. Sokat variáltak, de nagy átlagban az angol wikis bejegyzéssel mindent megtudhatsz. Amúgy nem a Corpsban volt, annak az első sorozata ilyen antológiaszerű széria volt, hanem a GL v2-ben. Ha csak a Manhunterek érdekelnek, akkor velük valamelyik Secret Files and Origins foglalkozott a Krízis után ('90 előtti kiadvány).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5072 Dátum: 2010. Február 17., 15:32:27 »
Kellene egy hangafasznyi segítség: Behatóbban akarok megismerkedni a Green Lantern Corps-sal, és arról szeretnék érdeklődni, hogy létezik-e olyan történet, amely a Lámpások eredetéről szól.? Konkrétan olyan történet érdekelne, ami arról szól, hogy az Őrzők miként hozták létre a központi energiaforrást, és hogyan sorozták be az első Lámpásokat a Manhunterek helyére. Létezik ilyesmi komplex történet?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5071 Dátum: 2010. Február 16., 20:44:12 »
Az első nem is a rajz miatt - Andrewsban én még bízom - hanem mert tavalyelőtt még kijelentették, hogy nem akarják újraindítani az AXM v3-at Whedonék távozása után, hanem folytatják, és Ellisnek is lesz két évada. Erre most az első évad közepén mégis kitalálják, hogy legyen v4.
A másik cím meg egyszerűen szánalmas, a marketingosztály ötletelésének totális csődje. Rakjuk egybe Rozsit és Pókit egy ongoingba, mert őket veszik. Annyira a Superman/Batman koppintása, és tuti, hogy be fog sülni. Aaron semmit sem ért Pókemberhez.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5070 Dátum: 2010. Február 16., 16:20:49 »
"Mindig van lejjebb!" jeligére:
http://marvel.com/images/661203./from/content.story.11322
Juj.

Idézet
És a pálya végi főszörny:
Hát Pókembernek sikerült elég jól kiszálkásodnia.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5069 Dátum: 2010. Február 16., 15:54:05 »
"Mindig van lejjebb!" jeligére:
http://marvel.com/images/661203./from/content.story.11322
Még Adam Kubernek is sikerült csúnyát alkotnia:
http://marvel.com/images/661200./from/content.story.11322
"The House of Bad Ideas"
És a pálya végi főszörny:
http://marvel.com/images/661343./from/content.story.11327

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5068 Dátum: 2010. Február 14., 18:32:49 »
Igen, azért írtam, hogy ennél kicsit bonyolultabb. :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"