Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 659161 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7677 Dátum: 2014. December 12., 19:59:58 »
Elolvastam az Original Sin-t. Hát legalább nevettem egy jót  :D Fury az übermetálgyilokgépezet, aki minden Földre leső veszélyt megold egy távcsöves puskával egy meteoriton állva. Ezt sajnos nem lehet komolyan venni (megmerényel egy bolygót!). Ami külön idegesítő volt, hogy egy ismeretlen felhívja Fekete Párducékat, hogy meló van, azok meg ugranak is. Meg sem kérdezik ki az, meg egyáltalán miért parancsolgat nekik. És még Gamorra is ott van! Mit érdekli a Föld?

Legalább a Hulk vs Vasember tie-in jól sikerült, a Thor már nem annyira.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7676 Dátum: 2014. December 11., 21:55:43 »
Vélemények a Futures end-ről? Érdemes elkezdeni?  :rolleyes:

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7675 Dátum: 2014. December 09., 17:39:27 »
Van új Secret Six, ráadásul megint Gail Simone-tól. Mondjuk az első rész nem igazán győzött meg. És van Thanos vs Hulk is, ami egy elég semilyen kezdést kapott pocsék rajzokkal.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7674 Dátum: 2014. November 30., 15:08:07 »
Itt a fórumon írtatok sok jót az Alex Ross és Jim Krueger X-trilógiájáról, így én is neki veselkedtem. Hát azt kell mondjam, hogy nem bántam meg! Nagyon tetszettek az egyedi ötletek, amik azóta sorra jönnek elő lebutítva a kánonban is.
Ahogy azt már talgaby is évek óta hangoztatja, joggal.  ;)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7673 Dátum: 2014. November 30., 12:18:24 »
Szerintem a Sex Criminalst szeretni már mainstream  ;D

Itt a fórumon írtatok sok jót az Alex Ross és Jim Krueger X-trilógiájáról, így én is neki veselkedtem. Hát azt kell mondjam, hogy nem bántam meg! Nagyon tetszettek az egyedi ötletek, amik azóta sorra jönnek elő lebutítva a kánonban is. Vártam, mikor kezd erőltetetté válni a dolog, de mindig meglepett valamivel a sztori. És hát valahogy így kell egy egész világot érintő történetet megírni.

Más: elolvastam az új New Warriors sorozatot is. Nekem tetszett, könnyed szórakozás, de elég átgondolt, hogy élvezni lehessen.
Csak egy-két dolog nem világos: nem vagyok otthon Pókember témában, de minden klónjának (jelen esetben Scarlet Spider) van hálóvetője? És miért térnek el a képességei az eredetiétől?
Illetve a végén megjelentek az Eternalok, ők hol voltak eddig? Már rég nem hallottam róluk.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7672 Dátum: 2014. November 22., 00:02:28 »
Earth-2val nagyon egyetértek. Szerettem azt a sorozatot még az íróváltás után is, de már egyre kevésbé érdekel.

De nyugalom, itt a megváltó:
http://multiversitycomics.com/news/marvel-announces-howard-the-duck-ongoing-from-zdarsky-and-quinones/

Howard the duck Chip Zdarskytól!!!!! Tökéletes!
Igen, én is egyike vagyok azoknak a nyomorult hipsztereknek (elméleti hipszter) aki imádja a Sex Criminalst és ha elolvassátok Zdarsky leírását, szerintem megynugodhat mindenki, jó lesz ez.

Nem elérhető Jolly Jack

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7671 Dátum: 2014. November 21., 19:37:05 »
Nekem már a könyökömön jön ki az egész multiverse téma... :-\
Ezért sem szerettem soha a DC-t, mert túl soknak éreztem már ezeket a folyamatos Crisis, meg t*k*m tudja hanyadik Föld dolgaikat... és hogy egy lexikont kell fejben tartani, ha tudni akarom, melyik sztori hanyadik Crisis után játszódik, és érvényes még egyáltalán, vagy már megint rebootolták.
A Marvel a hülyeségei ellenére -eddig- összeszedettebbnek tűnt, de aggódok, hogy fog kijönni 2015-ből  :rolleyes:
Nekem például sosem volt gondom a Multiverzummal, így Morrison legújabb agymenését is szívesen olvasom. Most sokkal inkább a DC sorozatainak a minőségével és a megerőszakolt Új 52 (bukott) koncepciójával van problémám. Alig-alig maradt értelmes sorozatuk. Gyakorlatilag kiherélték az egészet. A Superman franchise-ot megint Geoff Johns igyekszik megmenteni, amihez remélhetően Peter Tomasi is asszisztálni fog. A Batman címek aránylag jól teljesítenek, korábbi "ötleteket" porolgatnak le a szerkesztők, és megbízható írók dolgoznak a sorozatokon, így mindig lesz elsőrangú Bat-title. A Zöld Lámpás franchise (de még a Flash és az Earth 2 is) lassan teljesen elvérzik... Ha nézem a Futures End számokat (ez mekkora kib@ßás volt a kiadó részéről, hát még a heti moslék), akkor a Red Lanterns-nek gyakorlatilag már futnia sem kellene. Most komolyan, ki a fene kíváncsi Guy Gardner tombolására, majd kéklámpás transzformációjára? Egyedül a Sinestro az, amiben még látok fantáziát. A Justice League címek... nekem személy szerint csalódás. A Forever Evil tetszett, Johns sokkal jobban muzsikált abban a miniben, mint a Justice League sztorijaiban. Bár a színvonal felfelé tart, mégis a kíváncsiság miatt olvassa az ember. Még a Justice League United is úgy ahogy, de a többi cím jóformán nuku. Brian Azzarello lassan elfogyott a Wonder Woman harmadik évére, jobb is, hogy átadta a Finch házaspárnak a sorozatot, majd a DC velük azt is befejezi. Az Aquaman sorozatra egy erős közepest adnék, de mivel kedvelem a karaktert, és terveznek vele nagy dolgokat, ezért még érdemes olvasgatni. És ennyi volt számomra a DC szuperhős képregény kínálata, ami érdekel.
A Marvel ezzel az AXIS című sztorijával inkább hátralépett, minőségben mindenképpen. Már az Original Sin sem tetszett, pedig az legalább jól indult, de ez... óvodás koromban alakítottuk úgy a történeteket a többi gyerekkel, ahogy az itt olvasható. Ami viszont nagyon tetszik a Marveltől az az új Thor és a Daredevil. A Guardians of the Galaxy franchise is egész jó; külön öröm Rocket külön sorozata Skottie Young tollából. Amit még szívesen olvasgatok mostanában, az Bendis két X-Men sorozata. Sajnos az Uncanny Avengers számomra inkább csalódás Rick Remender korábbi munkáihoz képest. Az új Amerika Kapitány pedig már nem érdekel.
Egyébként az elmúlt egy évben az újabb szuperhős képregények terén jóval kevesebbet olvasok, mint azelőtt. Egész egyszerűen elvesztettem az érdeklődésemet az ilyen sorozatok iránt, és inkább régi történeteket veszek elő, vagy más kiadók kiadványait olvasgatom. Rick Remender: Black Science sztorija szerintem zseniális, és ha már Morrison szóba került, az Annihilator gyakorlatilag minden, ami Morrison.
Amin felcsillant a szemem, az a Mortal Kombat X. Érdekes a készítők koncepciója, az előző game sztorija óta eltelt 25 év, és megint jönnek az "új karakterek". Kíváncsi leszek a játék és a képregény fogadtatására. Bár szerintem a játék tarolni fog, a képregényben egyelőre kételkedem.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7670 Dátum: 2014. November 19., 22:16:32 »
Ehhez csak Morrison dolgait kell ismerni, ez teljesen az ő agymenése. Minden szám más-más alternatív DC univerzumban játszódik ( a Secret Society of Superheroest, legalább is ebben az interpretációjában, például eddig szerintem csak a Final Crisis-Superman Beyondban láthattuk, egyetlen egy panelen).
A Pax Americana pedig egy Watchmen omázs/paródia(?) volt.
Ja és amugy az egész Multiversity téma a final Crisist és azon belül is inkább a Superman Beyondot folytatja vagy fejleszti tovább (tipikus Morrison, hogy mindig alakítgatja az évekkel korábbi konceptjeit).

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7669 Dátum: 2014. November 19., 19:34:36 »
A szar52 előtti DC pedig meglepően jól felépített cucc és általában a full retardságok elég hamar lekoptak róla :D

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7668 Dátum: 2014. November 19., 19:22:36 »
Nekem már a könyökömön jön ki az egész multiverse téma... :-\
Ezért sem szerettem soha a DC-t, mert túl soknak éreztem már ezeket a folyamatos Crisis, meg t*k*m tudja hanyadik Föld dolgaikat... és hogy egy lexikont kell fejben tartani, ha tudni akarom, melyik sztori hanyadik Crisis után játszódik, és érvényes még egyáltalán, vagy már megint rebootolták.
A Marvel a hülyeségei ellenére -eddig- összeszedettebbnek tűnt, de aggódok, hogy fog kijönni 2015-ből  :rolleyes:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7667 Dátum: 2014. November 19., 18:20:28 »
The Multiversity-Pax Americana: Da faq did I just read?   :blink:

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7666 Dátum: 2014. November 17., 14:47:38 »
Pontosan, az lennék én. Starlin és Thanos = legjobb kozmikus sztorik a Marvelnél. Mellesleg az Annihiláció is sokat merít Starlin írásaiból.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7665 Dátum: 2014. November 17., 11:30:31 »
Az Infinity revelationt vagy mit? Mindenhol azt olvastam róla, hogy csak hardcore Thanos és Starlin rajongóknak ajánlott.

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7664 Dátum: 2014. November 17., 06:38:36 »
Olvastàtok Jim Starlin ùj Thanos sztorijàt? Vègre egy jò kis kozmikus kaland. Màr hiànyzott.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7663 Dátum: 2014. November 15., 09:35:02 »
Én egy Inhuman vs. Mutáns háborúra lennék kíváncsi!   :brow:

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7662 Dátum: 2014. November 14., 20:48:35 »
Amúgy a Galaxis Őrzőit jól meglovagolják: előbb bejelentik a Marvel Universe: Guardians of the Galaxy-t aztán már fut a Guardians 3000 most meg bejelentették a team-up címet, amit természetesen Bendis ír :D Egyetlen bajom  van az egésszel, hogy a meglévő GoG sem hozza a v2 színvonalát :D

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7661 Dátum: 2014. November 14., 20:02:44 »
Ennek semmi értelme XD

Valahova csak ki fog futni ez az egész "gonosz mutánsok" sztori, és lehet, hogy már a célt is látni lehet (No more mutants?)  :rolleyes:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7660 Dátum: 2014. November 14., 17:44:02 »
Ennek semmi értelme XD

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7659 Dátum: 2014. November 14., 16:16:16 »
Ha mar Axi$, kivancsi vagyok, Genesis mennyi ido alatt valik (nem csak kulsoleg) csunya nagy Apoca... tudjatok   :cool:
De hát már ő az, nem? Mármint az az apokalipszis, aki megjelent az X-ekkel, az már ő, amennyire tudom.

A 3. rész végén változott át, de azon kívül, hogy utána a Jean Grey suligyűlésen kijelentette, hogy az emberiségnek vesznie kell, nem tűnik gonosznak   :lol:
De az #5-öt még nem olvastam, úgyhogy bármi lehet, de nagyon úgy tűnik, hogy küszöbön áll egy újabb ember-mutáns háború, és az X-Men ezúttal Apok oldalán fog harcolni...


***
Na ez utóbbi ki is derült az ötödik részből, eddig abszolút kitalálható a sztori  :cool:
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 14., 16:41:19 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7658 Dátum: 2014. November 14., 13:06:20 »
Az újabb logikai baki lenne elvégre elvileg épp azon volt, hogy meghúzza magát :D

Ha valaki olyan hülye, hogy képendobja magát a pajzzsal, az biztosan elég hülye ahhoz is, hogy ne vegye észre, hogy a pajzs más íven repül. Ha ilyesmit észrevenne, eleve nem dobhatná magát képen :D

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7657 Dátum: 2014. November 14., 13:03:00 »
A comic strip-en én is kidőltem: "Miért ismételgeted magad, agysérülésed van?!"  :badteeth:


Jaja, Nyomikapit azért utálom, mert néger. Amiért Vihart is... vagy izé... :hehe:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7656 Dátum: 2014. November 14., 12:58:22 »
Ha mar Axi$, kivancsi vagyok, Genesis mennyi ido alatt valik (nem csak kulsoleg) csunya nagy Apoca... tudjatok   :cool:
De hát már ő az, nem? Mármint az az apokalipszis, aki megjelent az X-ekkel, az már ő, amennyire tudom.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7655 Dátum: 2014. November 14., 12:27:52 »
Azert remelem osszekapja magat, megiscsak ez a fo mini  :cool:
Ha mar Axi$, kivancsi vagyok, Genesis mennyi ido alatt valik (nem csak kulsoleg) csunya nagy Apoca... tudjatok   :cool:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7654 Dátum: 2014. November 14., 11:44:25 »
Nekem tetszett, hogy a füzetekre tartják magát a sztorit ez meg tényleg a Pókverzumról szólt :D

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7653 Dátum: 2014. November 14., 11:38:51 »
Basszus, hát senki nem beszél a Hulk Hulkjáról, Kluh-ról???  :lol:  :blink:

Szerintem nem veletlen  :cool:
Idézetet írta: rolinev
- totál spoiler, ha el akarod még olvasni ne olvasd el :D

No problem, a topik cime is mutatja, hogy Spoiler-ovezet, igy magara vessen, aki ide belep  ;)
En nem is hasznalom, mert telorol orulok, ha a mondandomat bepotyogom.

A Spider-verse #1 total csalodas volt, en mar azt vartam, hogy kemenyen belecsapunk a lecsoba, nem ilyen tingli- tangli tortenetek jonnek. Egyedul a "comic strip" univerzum sztorin rohgtem nagyot, Slott remekul kiparodizalta a mufaj sajatossagait (a szereplok folyton az elozo panel esemenyeit kommentelik, stb).



"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7652 Dátum: 2014. November 14., 11:35:09 »
Basszus, hát senki nem beszél a Hulk Hulkjáról, Kluh-ról???  :lol:  :blink:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7651 Dátum: 2014. November 14., 10:43:17 »
Jaja :D Meg arról, hogy kifejleszt egy appot, ami mindenkit széppé magabiztossá és népszerűvé tesz... aztán a füzet végén bedobja, hogy ez volt a free trial... amitől egész San Francisco elvonási tüneteket produkál... + a szimbiótáktól merített ötletet az új páncéljához :D <- totál spoiler, ha el akarod még olvasni ne olvasd el :D

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7650 Dátum: 2014. November 14., 10:39:45 »
, szóval sírtam a gyönyörűségtől, amikor az Axis 5-ben gyakorlatilag végig pofozták :D

Csak azert, mert fekete??  ;D
 na majd bevizsgalom. A #4-ben meg erdekes volt, hogy Tony ujra a pohar utan nyul, a Superalcoholic Iron-Man mar errol szol?   :cool:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7649 Dátum: 2014. November 14., 09:08:36 »
Azon semmi :D Csak ezen a random-randomitáson lepődtem meg... amúgy a Superior Iron Man az event után játszódik XD

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7648 Dátum: 2014. November 14., 09:03:07 »
Az újabb logikai baki lenne...
És mi ebben a meglepő?
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"