Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 660562 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7647 Dátum: 2014. November 14., 08:43:17 »
Az újabb logikai baki lenne elvégre elvileg épp azon volt, hogy meghúzza magát :D

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7646 Dátum: 2014. November 14., 07:45:11 »
Én fordítva vagyok vele, Kapinyom nagyon ellenszenves, bár ebben az Axis 3-4-nek jelentős szerepe van, szóval sírtam a gyönyörűségtől, amikor az Axis 5-ben gyakorlatilag végig pofozták :D a pajzsot szerintem Magneto kente oda neki.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7645 Dátum: 2014. November 13., 22:28:26 »
Tudtommal a pajzs nem túl nehéz... elvégre Rozsi mozgásképtelen lenne ha az adamantium olyan súlyos lenne :D Szal a dobálással nincs nagy gond bár az Axis #5-ben nem igazán számolt a pajzs mindig visszatér tulajdonságával és szépen tarkón kapta saját magát :D

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7644 Dátum: 2014. November 13., 22:01:25 »
Én még a múlt heti megjelenéseknél tartok, de még nem láttam FalCapot a pajzzsal dobálózni, ellenben az Axi$ #4-ben egy baromi epikusat behúzott Fury Jr. nagy pofájába, ezzel máris szimpatikus lett a szememben  ;D

Pókfej sem sem tűnik úgy, hogy átállt volna, ellenben Carnage nagyon erőltett, ahogy a  hős szerepben tetszeleg, még a "Carnage man, carnage man, does whatever a carnage can" c. nótája sem tudta nálam megmenteni  :cool:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7643 Dátum: 2014. November 13., 21:15:59 »
Én még azt nem értem (nem Axis, annak közelébe nem megyek), hogy FalCap, hogy a fenébe tudja dobálni a pajzsot? Nem úgy volt, hogy Pisti azért hajigálja mert supersoldier, Bucky meg a robotkarjával tudja. De Samnek tudtommal nincs szuperereje. Sőt! Az egyik panelen a francos sólyma cipeli a pajzsot neki!!!! A SÓLYOM! Egy két kilós madár!!!!!

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7642 Dátum: 2014. November 13., 20:17:20 »
Pókember és Magneto? 0.o Vagy Póki csupán érzéki csalódás volt? :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7641 Dátum: 2014. November 13., 15:51:51 »
Elméletben azokra hatott, akik ott voltak Genoshában.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7640 Dátum: 2014. November 13., 15:45:13 »
Gyors kérdés: Az Axis-ban milyen elbaszott random cucc alapján lettek a hősök gonoszok és a gonoszok hősök? 0.o És, hogy hogy nem mindenkire hatott?

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7639 Dátum: 2014. November 13., 15:35:28 »

-  Tudod mit, körbetelefonálom a 14 éves mutáns csajokat, hogy mennek-e vele sidekick-nek. Ha nem, akkor Logannek tuti kampó.

Most olvastam a "Life after Logan"-t, és az uccsó történetben egy hasonló beszólásért Hisako betörte Hellion orrát  :hehe: (aki csak rávilágított, hogy Rozsó állandóan a tizenéves csajok körül ólálkodott, lásd Kitty, Jubilee, Hisako,  X-23, stb). Itt mondja Hisako, hogy ő megérezte Logan halálát, pedig még a prof halálát sem, szal lehet ő kürtölte szét a hírt   :cool:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7638 Dátum: 2014. November 13., 10:44:14 »
Sőt továbbmegyek a new 52-nek értelmes húzásnak kéne lennie :D Mégsem az :D

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7637 Dátum: 2014. November 13., 10:32:26 »
Na jó de Snyder Batmanje elvileg mindennek az alfája és omegája kéne ,hogy legyen a kritikusi és olvasói vélemények alapján.
Amugy az Earth-2 nekem bejött eddig, de most kezdem elveszteni az érdeklődést a heti tie in miatt. meg ugye Multiversity, bár az mini.
Apropó Multiversity! Azt említettem már (szóljatok ha igen, de most hirtelen nem ugrik be), hogy milyen érdekes, hogy a DCnek és a Marvelnek is épp van egy multiverzumon átívelő epikus eseménye, aminek a középpontjában az egyik prominens karakterük különböző verziói vannak, és mindkettőben van egy-egy cartoon verzió is (Captain Carrot-Spider-Ham).

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7636 Dátum: 2014. November 13., 06:48:09 »
Neked még vannak elvárásaid a DC-vel szemben? A reboot óta kiöltek mindent az univerzumukból, ami valaha is értéknek számított náluk :D

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7635 Dátum: 2014. November 13., 00:20:59 »
Szóval épp olvasom a Batmant (n52) amiben Superma megkattant Joker nevetőgázától és épp agyonverné Batmant, amikor is Batsy pofánköpi kryptonit rágóköpettel, amit a sisakjában tárolt, csak úgy a biztonság kedvéért...kryptonit köpet....kryptonit....köpet.
Gondolom mellette van a cápaölő és a körhinta visszafordító batspré is.... :omg:

Snyder minden jó ötlete mellé 3 baromságot rak be, komolyan nem értem mit esznek ennyire rajta az emberek. Nem rossz egyáltalán, de messze nem tartom olyan jónak mint ahogy sokan beállítják (egyszerűen túl komoly és menő akar lenni ami elhasal a sok kis apró baromságon...pont mint a 3. Nolan Batman film).

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7634 Dátum: 2014. November 11., 19:49:05 »
A N52nál a legtöbb cím előbb hc-ban jelent meg, szerintem aztán a későbbiekben a fogyási adatoktól függ, hogy mi vált tpb formátumra.
Amit biztosra vehetsz, hogy minden amiben benne van Geoff Johns, Jim Lee vagy Grant Morrison keze, az előbb utóbb kap hc formátumot (omnibus vagy absolute).
A Flasht lehet újranyomják, ha van rá igény, az Action comics v1-el is ez történt (meg azzal egy időben a Sandman omni v1 és a Sleeper is).
Viszont amilyen trágya minőségek ezek a sima hc-k (és sokszor a deluxeok meg az omnik is), szerintem ne vesztegesd a pénzed rájuk, főleg ha a shelf uniformity is számít. Nekem egyedül az első 3 Action comics van meg n52 hc-kből, de csak mert amit tudok hc-ban szerzek be Morrisontól, de a kötetek minőségéből kiindulva, ha a fele ennyiért szereztem volna be őket, azt is soknak mondanám.

Nem elérhető bjavor

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7633 Dátum: 2014. November 11., 18:58:57 »
Á, köszi! Hát ez nagyjából beigazolni látszik amit eddig csak sejtettem. Bár, ha jól látom nem mindig egyszerre jelenik meg a két változat (bár általában a HC van előbb), így nem mindig teljesen egyértelmű, hogy valami csak még nem jelent meg, vagy a DC úgy döntött, hogy nem fogy eléggé és innentől csak TP-ben lesz...

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7632 Dátum: 2014. November 11., 18:39:28 »
http://www.collectedcomicslibrary.com/collected-edition-release-schedule/
Az egyes éveket egy nagy TXT-ben tárolja, de legalább a kereső funkció működik.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető bjavor

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7631 Dátum: 2014. November 11., 18:09:31 »
Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy hol lehetne utánanézni, hogy a DC jelenleg is futó new 52-es sorozataiból melyikből várható a jövőben is keménykötéses változat? A Google tudásom cserben hagyott...

A problémám, hogy alapvetően előnyben részesítem a kemény kötésű változatokat, de azt viszont nem nagyon szeretem, ha a polcon menet közben változik a formátum... Pl. ha jól látom a Green Lantern Corps és a New Guardians első három kötete megjelent HC vátozatben is de a 4. már nem :(

Gondolkoztam, hogy teszek egy próbát a Flash-el, de nem tudom eldönteni, hogy érdemes-e a HC-val kezdenem... Az első négy megjelent HC-ban (bár az elsőt mér csak viszonteladótól, horror áron lehet HC-ban kapni), viszont megint úgy látom, hogy az 5. már csak TP :(

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7630 Dátum: 2014. November 10., 17:29:58 »
New Avengerst már felhasználták kétszer. A többi még simán lehet :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7629 Dátum: 2014. November 10., 17:22:41 »
Ja tényleg... nagyon nem követem :D Az első sztori után kaszáltam.

Úúú meg lehet Wolverine and the éééés All-New is :D

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7628 Dátum: 2014. November 10., 17:20:56 »
az Uncanny és az Astonishing mellett volt még az X-Mennek valamilyen jelzője?
X-Treme. New. Amazing most is van, nem csak AoA alatt volt.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7627 Dátum: 2014. November 10., 16:29:14 »
De ahogy Póki halad lehet előbb befoglalja a címet Póktársaival :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7626 Dátum: 2014. November 10., 15:30:08 »
AoA alatt volt Amazing :D
Ja, tényleg...
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7625 Dátum: 2014. November 10., 15:18:32 »
AoA alatt volt Amazing :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7624 Dátum: 2014. November 10., 15:09:30 »
Kedvcsináló a Marvel követekző heti megjelenéseiből:


Avengers & X-Men: Axis (2014) #6

ACT II: INVERSION • The Axis of Evil have won, who is left to stop them? • Rogue and Nightcrawler vs Mystique! • Thor vs Loki! • Magneto and Quicksilver vs The Scarlet Witch! • This is it, the face of the new world disorder--The Astonishing Avengers are formed!

Ez most komoly? Ja, és X-Men szakértők: az Uncanny és az Astonishing mellett volt még az X-Mennek valamilyen jelzője? Csak hogy tudjam, milyen Avengersre számíthatok még... :S
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7623 Dátum: 2014. November 08., 07:17:20 »
- Figyu, Küklopsz, most nézem a határidőnaplómat és holnaptól egyáltalán nincs benne "crossover with Wolverine".
- Várj csak, Luke, megnézem... hm, nekem se kell maj baljósan méregetnünk egymást vele. Fura. Tudod mit, körbetelefonálom a 14 éves mutáns csajokat, hogy mennek-e vele sidekick-nek. Ha nem, akkor Logannek tuti kampó.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7622 Dátum: 2014. November 08., 07:08:57 »
Észrevették, hogy eddig egyszerre több helyen is ott volt most egy helyen sem :D Gondolhatták még hogy szarrá itta magát és full kómásan kifeküdt valahol, de ez nem opció mert bírja a piát így maradt a halál :D

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7621 Dátum: 2014. November 07., 22:20:23 »
Nekem se működött. Pedig lett volna mit írni az Axisról meg Loganről :D
Valaki mondja meg (milyen az élet), mitől hitte el Küklopsztól a Kapitányon át Deadpoolig mindenki csont nélkül, hogy Rozsi meghalt, amikor nem voltak szemtanúk és egy adamantium-tömbben van? Jó, a telepaták érezhették (talán), de azért az még messze nem perdöntő. Az eddigi eseteknél jellemzően volt szemtanú és holttest is, most nuku. A Weapon X mini se úgy kezdődik, hogy jönnek a hősök. Szóval mi volt a perdöntő bizonyíték? Egyáltalán honnan tudták meg?

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7620 Dátum: 2014. November 07., 21:55:06 »
háhh, végre visszatért a fórum, lehet tovább fikázni a MArvel aktuális reklámhadjáratát :D (nem tudom másnak votl e problémája a fórummal, nekem nem működött pár napig).
Szóval úgy néz ki ez a sok sok promó amit kaptunk, mind a Secret Warhoz kapcsolódik és valami Battleworld tematika lesz. Msot túl fáradt vagyok, hogy megkeressem az ehhez kapcsolódó promovideot.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7619 Dátum: 2014. November 05., 07:23:57 »
Ez utóbbit én is várnám, de attól tartok, hogy ez is el lesz baszva. Bár annak idején az X-Men Forever sem volt rossz, de az is csak egy olyan maxi volt, ami továbbvitt egy régi sztorit, de kihatása semmi nem volt a 616-ra.
Nem kizárt, hogy az itt felvonultatott eventek is ilyen folytatások lesznek. Vagy még egy ötlet Miles Morales esetéből kiindulva: globális univerzum összeolvasztás, ami megbontja a tér-idő kontinuumot, ahogy a jó öreg doki mondaná a Vissza a jövőbe című filmben.
De amit már tisztán le lehet szűrni, hogy a nagy beharangozás ellenére, nagyon úgy néz ki, hogy Logan sokáig nem marad halott. Már az elején azt mondtam, hogy kb az lesz mint Kapi esetében, hogy egy, max két év és felélesztik. De ahogy elnézem, nem kell ilyen sokat várni rá.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7618 Dátum: 2014. November 03., 18:25:52 »
Én sem értem, de ettől még lájk :D