Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 659790 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7527 Dátum: 2014. Október 13., 22:28:21 »
Szóval nem csak Secret War lesz jövőre de Civil War is  :headscratch: (ennyit lehet tudni csak, hogy 2015ben Civil War #1)

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7526 Dátum: 2014. Október 10., 20:30:31 »
Most visszahozták Petert erre beerőszakolják Milest a 616-ba? :D

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7525 Dátum: 2014. Október 10., 20:15:04 »
Titkos háború, mi? Tuti elcseszik...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7524 Dátum: 2014. Október 10., 15:55:17 »
Tehát egy megölt halott = élő Xavier :P
Bár nem olvasom, de eddig úgy tudtam, hogy az egyenlő Walking Dead. Vagy esetleg Resident Evil.  :badteeth: :hehe:
Pedig jobban járnál a WD-el, mintha az UA-el fárasztanád magad hónapról hónapra :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7523 Dátum: 2014. Október 10., 15:42:20 »
Tehát egy megölt halott = élő Xavier :P
Bár nem olvasom, de eddig úgy tudtam, hogy az egyenlő Walking Dead. Vagy esetleg Resident Evil.  :badteeth: :hehe:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7522 Dátum: 2014. Október 10., 15:19:46 »
Tehát azt mondod, hogy minimum duplán agyhalott az ötlet?  :badteeth:
Nagyjából :)

Nem vagytok ti méltóak arra, hogy ilyen zseniális ötleteket pazaroljon rátok a Marvel. Ti még azt sem tudjátok, hogy a kettős tagadás egyenlő az állítással. Tehát egy megölt halott = élő Xavier :P

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7521 Dátum: 2014. Október 10., 15:17:46 »
Meg alapjáraton mooost a Koponya meghalt és izé... instant feltámadt? 0.o Ezt csak én nem értem?

Tudod, vannak ilyen levakarhatatlan alakok, akiket ha kidobsz az ajtón, bemásznak az ablakon. Állítólag a Vörös Koponya régebben biztosítás- és valódibőrkabát-ügynök volt, mellékesen persze hiperteflon bevonatú edényeket és infra- meg gammsugárzásos gyógylámpákat is árult (mondjuk ez utóbbival a Hulkos affér után le kellett állnia), ekkor lett belőle ilyen gyémánt-fokozatú ügynök, aki mindenképpen elad neked valamit a nap végére :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7520 Dátum: 2014. Október 10., 13:45:05 »
Tehát azt mondod, hogy minimum duplán agyhalott az ötlet?  :badteeth:
Nagyjából :)
Bár agyhalott igazából az, aki ezt az egészet így kitalálta. Az ötlet szimplán szar.  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7519 Dátum: 2014. Október 10., 13:35:36 »
Idézet
Meg alapjáraton mooost a Koponya meghalt és izé... instant feltámadt? 0.o Ezt csak én nem értem?
Hát mit nem lehet ezen érteni? Teljesen világos: Vörös Koponya, miután kiásta a hetek óta halott Xavier holttestét, átültette annak halott agyát a saját fejére, hogy kinyerje a halott agyból a telepátiát. Majd, miután a mostani részekben már nem is látni, hogy hol fér el a fején vagy a koponyájában egy plusz halott agy - ami halott, nem tudom, említettem-e már - ő is meghal Magneto kezétől. De semmi gond, mert szinte azonnal újjászületik az Onslaugth nevű pszichikus alakkal egybeforrva, aki annak idején Xavier és Magneto szerelemgyereke volt. Csak ő még adott hozzá némi polipcsápot is, mert az milyen vagány. És ugyan pszichikus lény, de azért egyből alkot magának egy testet is, hadd legyen mit ütniük a hősöknek. Meg nyilván nem lehetne annyira komolyan venni ha csak egy testetlen hang alázná őket porig.
Na, ennél világosabban nem tudom kifejteni. Remélem, érthető.  :badteeth:

Tehát azt mondod, hogy minimum duplán agyhalott az ötlet?  :badteeth:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7518 Dátum: 2014. Október 10., 10:22:52 »
Egyébként miért csak a rosszfiúkból lesz ilyen végtelen hatalmú izé, ha kinyírják őket? Mikor Xavier meghalt, belőle miért nem szabadult ki a nagy jósága és lett belőle olyan nagy hatalmú szuperlény, hogy onnantól kezdve minden Bosszúangyal leülhetett kávézni? :D
Nagyon ott a pont. Ezen még soha nem gondolkodtam el, de tényleg nagyon van benne valami  :worship:

Idézet
Meg alapjáraton mooost a Koponya meghalt és izé... instant feltámadt? 0.o Ezt csak én nem értem?
Hát mit nem lehet ezen érteni? Teljesen világos: Vörös Koponya, miután kiásta a hetek óta halott Xavier holttestét, átültette annak halott agyát a saját fejére, hogy kinyerje a halott agyból a telepátiát. Majd, miután a mostani részekben már nem is látni, hogy hol fér el a fején vagy a koponyájában egy plusz halott agy - ami halott, nem tudom, említettem-e már - ő is meghal Magneto kezétől. De semmi gond, mert szinte azonnal újjászületik az Onslaugth nevű pszichikus alakkal egybeforrva, aki annak idején Xavier és Magneto szerelemgyereke volt. Csak ő még adott hozzá némi polipcsápot is, mert az milyen vagány. És ugyan pszichikus lény, de azért egyből alkot magának egy testet is, hadd legyen mit ütniük a hősöknek. Meg nyilván nem lehetne annyira komolyan venni ha csak egy testetlen hang alázná őket porig.
Na, ennél világosabban nem tudom kifejteni. Remélem, érthető.  :badteeth:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7517 Dátum: 2014. Október 10., 10:20:44 »
Meg alapjáraton mooost a Koponya meghalt és izé... instant feltámadt? 0.o Ezt csak én nem értem?

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7516 Dátum: 2014. Október 10., 10:01:43 »
Egyébként miért csak a rosszfiúkból lesz ilyen végtelen hatalmú izé, ha kinyírják őket? Mikor Xavier meghalt, belőle miért nem szabadult ki a nagy jósága és lett belőle olyan nagy hatalmú szuperlény, hogy onnantól kezdve minden Bosszúangyal leülhetett kávézni? :D

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7515 Dátum: 2014. Október 09., 17:21:29 »
A favorit részem: A Koponya kérkedik, hogy mennyire megszerválta Stark összegyűjtött Polgárháborús  :omg: adatait erre Magneto simán szétverte a pofáját, mert csak :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7514 Dátum: 2014. Október 09., 16:51:06 »
Most olvastam el. Ez tényleg elég gáz.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7513 Dátum: 2014. Október 09., 16:33:24 »
Inkább nagy páncélos :D Eddig is náci volt, csak most minden második mondatban elmondják :D

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7512 Dátum: 2014. Október 09., 16:04:55 »
Bevezetem neked: Vörös Koponyából nagy náci Vörös Koponya lett, le kell csapni.
(Függöny föl.)
 :badteeth:

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7511 Dátum: 2014. Október 09., 15:16:28 »
Miből gondolod, hogy bármi köze van bármihez? :D Kb elolvasod az UXM utsó számát beletörődsz mint az UXM olvasók nagyrésze hogy random vannak ott random emberkék és máris megvan a felvezetés :D

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7510 Dátum: 2014. Október 09., 14:32:13 »
bele se kezdtem az Axis-be mert úgy tudom ez az uncanny avengers lezárása, abba meg kb bele se szagoltam vagy 25 szám óta. Nem tudom mennyire jó marketing egy nagy eventet úgy csinálni, hogy egy hosszú és bonyolult storyline utolsó felvonása legyen. Szerintem semennyire.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7509 Dátum: 2014. Október 09., 14:21:07 »
Van valahol egy "random storyline félkarú rabló", amit megrántanak és kiforgatja:
- az első ablakban, hogy ki csinált
- a másodikban, hogy milyen
- a harmadikban, hogy mit.

Így jöhetett ki a Stark Adamantium Őrrobot. De ennyi erővel lehetett volna Osborn Kozmikus Tökgyaluja vagy a Varázslónő Vibránium Vibrátora is.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7508 Dátum: 2014. Október 09., 14:20:38 »
Oké, de ennyire szar cuccot :D Kb senki sem tud semmit, DE azért beesnek az Angyalok mert hát félig-meddig angyalokról van szó bejön az X-Men mert X-Men - bár itt már meg se magyarázták honnét a francból tudták hogy valami van - éééééééés még egy tonna random hős, akik pont arra jártak mert tök uncsi lenne nélkülük :D

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7507 Dátum: 2014. Október 09., 14:09:13 »
Hm… Breevort? Elvileg ő az általános szerkesztő, egyben az eventekért felelős.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7506 Dátum: 2014. Október 09., 09:20:47 »
Valaki olvasta már az Axis-t? :D Ehhez képest a Vörös Koponya tiszta értelmes koncepció :D Ki a franc bólint rá egy ilyen szinten összeskiccelt valamire? 0.o

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7505 Dátum: 2014. Október 07., 12:19:48 »
Attól függ, hányszor tekeredik a Rossz Csillag DNS-e? Ha 37 és félszer, akkor igazi magor a Siriusról :D

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7504 Dátum: 2014. Október 05., 11:59:42 »
Bucky Barnes: The Winter Soldier #1

Kíváncsi voltam, hova fut ki a "Man on The Wall" szerepköre Bucky-nak, ezért elolvastam a füzetet. A sztori közepe táján felbukkant egy "Rossz Csillag" nevű mellékszereplő. Na most ezt nem én fordítottam le így, hanem ez a neve eredetileg. Kíváncsi vagyok, hogy a Marvelnél ezt hogy csinálják? Van egy véletlenszerű névgenerátoruk, vagy hogy sz@rják ki ezeket a neveket?  :hehe: A szereplő egyébként egy másik bolygón él, szóval sok köze a magyarokhoz nincs, hacsaknem ül az az elmélet, hogy végül is valahol mindenki magyar   :cool:


Azt a sorozatot Ales Kot írja aki cseh származású, ami nincs messze tőlünk, szóval lehet innen jön a magyar kapcsolat  :lol:
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7503 Dátum: 2014. Október 04., 18:32:41 »
Nem zajlott már le ez a beszélgetés korábban köztünk?  :-\
Még akár az is lehet :)

Rick Remender az Uncanny Avengers cselekményét ilyenekre építi és alájuk rendel mindent, az ésszerűségtől kezdve, a kontinuitáson át, a karakterekig, mindent...
Nagyjából össze is foglaltad, hogy mi a bajom vele. ;)
És persze, a régi klasszikus történetek egy részében is vannak ilyenek, de pont az, hogy már nem a régi klasszikus időkben vagyunk. Igyekszem mindent a helyén vizsgálni, a régi történetekről is elismerem, ha gyengék. De nekem az nagyon kilóg, és sajnos nem felfelé.
De hát nyilván, ízlések és pofonok.  :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7502 Dátum: 2014. Október 04., 18:04:54 »
Bucky Barnes: The Winter Soldier #1

Kíváncsi voltam, hova fut ki a "Man on The Wall" szerepköre Bucky-nak, ezért elolvastam a füzetet. A sztori közepe táján felbukkant egy "Rossz Csillag" nevű mellékszereplő. Na most ezt nem én fordítottam le így, hanem ez a neve eredetileg. Kíváncsi vagyok, hogy a Marvelnél ezt hogy csinálják? Van egy véletlenszerű névgenerátoruk, vagy hogy sz@rják ki ezeket a neveket?  :hehe: A szereplő egyébként egy másik bolygón él, szóval sok köze a magyarokhoz nincs, hacsaknem ül az az elmélet, hogy végül is valahol mindenki magyar   :cool:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7501 Dátum: 2014. Október 03., 11:50:25 »
Erről a Claremont-os sztoriról én is hallottam, pl. Rozsomák csontkarmairól is volt ötlete, ami aztán teljesen máshogy valósult meg.
Kedvenc kanadai favágónk haláltusájának harmadik része egyébként elég jó volt. Persze hogy is lehetne rossz bármi, amiben Kitty-t lesmárolják? Bocs, MJ és Gwen, addig üljetek le, főzzetek valami finomat :hehe:
Mondjuk hogy Kitty-ből mikor lett Chuck Norris 2.0, hogy másvalaki testén belül megszilárdítva magát egyszerűen szétrobbantsa... eddig arról volt szó, hogy ez a trükk őt is megölné vagy megnyomorítaná. Persze miután kiderül, hogy Ogun megszállva tartotta, simán lehet, hogy mindig is rendelkezett ezzel a képességgel, de mivel alapvetően békés és tök normális csajszi, esze ágába sem jutott kipróbálni. Meg mondjuk félt, hogy mi lesz, ha holtan marad ott ő is. Ogunnak nem voltak ilyen aggályai.
Mondjuk elég röhejes volt, hogy Rozsi átrepül egy random falon és egy tökéletes felszereltségű fegyverraktárba csöppen. Mindenki tudja, hogy Japánban egyszerűen nem tudsz úgy felrúgni egy kukát, hogy ne potyognának belőle lezsírozott katanák és dobócsillagok. Ez ugyanolyan alapvető tény, mint hogy Magyarországon az emberek autó helyett lovon járnak és csak gulyást esznek, hogy Angilában minden házban kísértet jár, Skóciában még a fürdőkádból is mágikus lények másznak ki, míg ha el akarsz tűnni egy amerikai nagyvárosban, akkor az év bármelyik napján beállhatsz a Szent Patrik napi felvonulók közé, de ha táncolni támad kedved, akkor viszont minden járókelő előre tudni fogja a lépéseket :D

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7500 Dátum: 2014. Október 02., 23:31:40 »
Avagy amit már évek óta emlegetek, hogy a Marvel aktuális szátíróri igazából más se csinálnak lassan nyolc-kilenc éve, mint az agyonhallgatott Earth X-ből lopják sorra Alex Ross ötleteit a háttérmagyarázatok nélkül.
Mint amikor egy csomó X-író Claremont előkerült 1991 utánra tervezett jegyzeteiből élt és azokat dolgozta fel jóval azután, hogy a szükséges alapok eltűntek a sorozatokból.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7499 Dátum: 2014. Október 02., 22:59:27 »
Persze, ízlések és pofonok. De mit értesz high concept sztori elem alatt?

Nem zajlott már le ez a beszélgetés korábban köztünk?  :-\

wiki:
Idézet
High-concept is a type of artistic work that can be easily pitched with a succinctly stated premise. It can be contrasted with low-concept, which is more concerned with character development and other subtleties that aren't as easily summarized.

Rick Remender az Uncanny Avengers cselekményét ilyenekre építi és alájuk rendel mindent, az ésszerűségtől kezdve, a kontinuitáson át, a karakterekig, mindent (á la Marvel aranykor, azaz 60-as, 70-es évek), s ezt "szélesvásznú" vizuális narratívával (kétezres évektől jellemző stílus) ötvözi. Nem vagyok nagy Avengers-guru, tényleg csak a Disassembled utáni ismerem behatóan, de attól a kevés klasszikus Avengers sztoritól, amit mégiscsak olvastam, mégsem áll ez olyan távol, vagy tévedek?

Az is üdítőleg hat számomra, hogy nem óvatos léptekben araszolgat a szerkesztői nyomás alatt, hanem csak úgy záporoznak az őrült ötletek, ahogyan illik is egy grandiózus szuperhős csapat-képregényben. Mellesleg ez a cím talán a leggyanúsabb indikátora annak, hogy minden idők legőrültebb Marvel eventje elé nézünk a kicsit távolabbi jövőben (2-3 év), ugyanis kisebb-nagyobb csavarokkal ugyan, de sorra megvalósulni látszanak az Earth X "jóslatai".
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 02., 23:42:40 írta Ideniel »

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7498 Dátum: 2014. Október 02., 20:17:46 »
Belekezdtem Hickman Fantastikus Négyesébe....és röpködnek ám a nagyobbnál nagyobb ötletek  ;D
Reed konkrétan  az első pár szám után megment 8 milliárd embert  egy párhuzamos univerzumban egy alternatív énének segítségével. És ez csak egy szám volt.  :lol:  Korábban hasonlót sztorikat csak Morrisontól olvastam, de Hickman is eléggé otthon van a szeren  :cool: Úgy néz ki nem csak a DC- univerzumának és Morrisonnak állnak jól ezek a fajta történetek.
Mindemellett eddig nekem Hickman minden írása eléggé "meh" kategória volt, főleg az Images cuccai (most mondja meg valaki nekem, hogy az East of Westnek mi értelme van? :badteeth:) de ez a Fantastikus Négyes elég vagány  ;D :brow:
Hősök pedig kellenek...