Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 660567 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7347 Dátum: 2014. Július 14., 13:42:23 »
Mivel kedvenc képregényes podcastemen ismét elővették az X-univerzumot, gondoltam belevágok az Earth X-be és ha tetszik, akkor MDCU-n folytatom az Universe X-szel és végül a Paradise X-szel.

Eléggé agyf@sz kategória. Mármint ilyen elborult cuccot tényleg csak a DC Elseworlds sorozatainál találni, de ez olyan mértékben kimaxolja a "szuperhős disztópiát", hogy mellette minden később megjelent posztapokaliptikus Marvel sztori zárójelbe tehető vagy legalábbis azok, amikben az Avengers/Cap központi szerepet játszanak. Gondolom Bendis megkapta a magáét az Age of ultron miatt, így a szerkesztők most már inkább tudatosan hasznosítanak újra korábbi koncepciókat, semmint hogy véletlenül valami utolsó megszólalásig hasonlót kövessenek el. Az Uncanny Avengers, Inhumanity és Original Sin főbb motívumai kisebb-nagyobb eltéréssel mind megtalálhatóak az Earth X-ben.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7346 Dátum: 2014. Július 12., 23:57:43 »
Nem csak annál :D Az F4 is hasonló volt sőőőt visszautaltak egy nem létező sorozat hetvenvalahányadik számára :D Poénnak szerintem jó :D

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7345 Dátum: 2014. Július 12., 23:07:32 »
Ha már szóba került a Marvel, a héten volt szerencsém a 100. évfordulós Pókemberjükhöz... Rajta nagy 1-es szám, erre bent Part 8 of 8 szöveg fogad. Miután végigolvastam, csak bökte a csőröm, hogy mégis hol jelent meg az előző 7 rész, így utánanéztem mi is ez. Na kérem, Marvelék szabadjára engedték az alkotókat, hogy játszanak el a gondolattal, a 100. évforduló idején hol járnának, miről szólnának a sztorik. Ez még szódával elmegy, de a Pókembernél úgy gondolták, hogy belecsapnak a közepébe és egy nem létező minisorozat utolsó részét fogják megírni. Tök logikus...  :rolleyes:

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7344 Dátum: 2014. Július 12., 12:38:35 »
De miből gondolod, hogy kezdő tinihősként fogják kezelni? Mi utalt erre? Mert eddig semmi.
Amúgy mint kiderült, Simone azért hagyta ott a címet, mert az új szerkesztő nagyon rá akarta erőltetni a sötét tónust, ő meg ebből nem kért.
Viszont, miután Simone lemondott, a szerkesztő is elhúzott a Marvelhez....szóval megszívta kicsit, de twitteren kérte az olvasókat, hogy támogassák a új Batgirlt, mert jónak tűnik.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7343 Dátum: 2014. Július 12., 12:32:16 »
Ettől még mindig nem kéne Barbarát úgy kezelni mint valami kezdő tinihőst :D Persze tudom kell ilyen is, de erre azért kitalálhatnának igazán újakat :/

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7342 Dátum: 2014. Július 12., 11:57:58 »
(szelfizik a wc-ben az egyik promóképen, na bumm, az csak egy borító, ami a borítón történik az 90%ban benne se szokott lenni a képregényekben :D).
közben rájöttem, hogy a DC csinál egy selfie variant cover month-t (  :blink: :evil: :omg: :omg: ) és ez is annak a része, szóval még ez se negatívum (mármint negatívum a DC-nek az ordas nagy baromság miatt, de nem a Batgirl alkotóit terheli a felelősség).

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7341 Dátum: 2014. Július 12., 01:50:15 »
van valakinek olvasási sorrendje a magyarul megjelent marvel képregényekhez? a 616-os béli érdekelne, az újvilágból már szereztem a viharszigetről.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7340 Dátum: 2014. Július 11., 12:52:53 »
ha jól emlékszem azt nyilatkozta, hogy vissza akarják vinni a feminista gyökereihez. Mivel ugye erős női karakter =feminista...vagy hasonló. Mindenesetre semmi jót nem várok ettől a felállástól.

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7339 Dátum: 2014. Július 11., 12:38:11 »
Az hagyján, de a felesége fogja írni, és elmondásuk szerint szuperhősös cucc lesz, innentől pedig számomra érdektelenné válik a cím.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7338 Dátum: 2014. Július 11., 10:37:44 »
Ja igen, ráadásul Finch, akinek a rajzaitól a hideg ráz  :-\

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7337 Dátum: 2014. Július 11., 10:27:24 »
Szerintem idáig ez az egyetlen értelmes döntés amit a New52 kapcsán hoztak.  Meg talán az, hogy hagyták Azzarello-t, hogy azt csináljon amit akar Wonder Womannel.
Ez is már csak múlt idő, hiszen ősztől más csapat viszi a címet, szóval egyel kevesebb jó címe lesz a DC-nek.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7336 Dátum: 2014. Július 11., 10:14:12 »
Szerintem idáig ez az egyetlen értelmes döntés amit a New52 kapcsán hoztak.  Meg talán az, hogy hagyták Azzarello-t, hogy azt csináljon amit akar Wonder Womannel.
Nem látom ez miért lenne baltával csonkítása Babsnek, az sokkal inkább az volt ,hogy az 2 évtized alatt felépített Oracle karaktert megszüntették és visszatuszkolták őt a spandexbe. Bár annak a sorozatnak csak az első pár számát olvastam, de ott se tűnt annyira hű de komolynak Batgirl, persze nem is 15 éves szinten volt, de itt se lehet az eddigi promókbóll megmondani, hogy 15 éves szinten fog viselkedni (szelfizik a wc-ben az egyik promóképen, na bumm, az csak egy borító, ami a borítón történik az 90%ban benne se szokott lenni a képregényekben :D).
Szerintem már ez a jelmez is nagyon bíztató. Amellett, hogy jól néz ki még értelme is van, nem túlszekszualizált és nem a Jim Lee féle bodyarmor dizájn, amitől már az első pillantban herótom volt.
Amúgy mint írtam, nem 26 éves, mert ha jól tudom a grad school az jön a high school után, szóval 19-22 körül lehet talán?

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7335 Dátum: 2014. Július 11., 09:00:14 »
Ennyi hülyeséget, hogy lehet egyáltalán kitalálni? Értem, hogy most minden a trendiségről meg a pénzről szól, de az ég szerelmére miért kell ehhez régi karaktereket baltával csonkítani?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7334 Dátum: 2014. Július 11., 08:24:41 »
Hát, az utána jövő két Batgirl, akik amúgy az előtte lévők is, mind iskoláskorúak voltak, és a sztori is egyfajta DC-s Ultimate Spider-Man volt, szóval valahol logikus, hogy tartani akarják a vonalat. És mivel Babs Gordonnak csak fogadott lánya, így simán magyarázható, hogy negyvenéves kora körül döntöttek úgy, hogy maradnak az adoptálásnál.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7333 Dátum: 2014. Július 11., 07:38:27 »
Tehát továbbra is vicces egy 26 évest kb 15-16 évesként ábrázolni? Értem, hogy új kreatív team meg minden, de az eszüket hol hagyták? (jó költői volt tudom hogy a reboot óta sorra csinálják az egetrengető baromságokat... :/ )

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7332 Dátum: 2014. Július 11., 00:24:10 »
Nem azért, de Batgirl hány éves is? Mert múltkor még volt rajta vagy egy plusz évtized :D
Nem, majdnem 4 plusz évtized volt rajta. De aztán lemásztam róla.  :badteeth:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7331 Dátum: 2014. Július 11., 00:20:28 »
Leírás alapján:
Idézet
The book will feature some massive changes to the series as Babs endeavors to move away from the darkness emanating around her life and moves to Burnside, the “cool, trendy borough of Gotham, to focus on grad school.” Fletcher describes the book as “Veronica Mars meets Girls with a dash of Sherlock”
Szóval 20 körül lehet talán.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7330 Dátum: 2014. Július 10., 23:34:43 »
Eredetileg kilenc évvel fiatalabb Bruce-nál, aki most mintha 35 lenne az új univerzumban.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7329 Dátum: 2014. Július 10., 19:49:55 »
Nem azért, de Batgirl hány éves is? Mert múltkor még volt rajta vagy egy plusz évtized :D

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7328 Dátum: 2014. Július 10., 19:26:42 »
Batgirl új creative team-et és jelmezt kap. Nekem nagyon bejön az új jelmez, végre valami értelmes változtatás ami még logikus is!!!!

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7327 Dátum: 2014. Július 07., 18:02:06 »
 :worship:

Ez jó...  ;D

Amazing X-Men: még csak a hetedik résznél,
Wolverine and the X-Men: még csak a harmadik résznél,
New Warriors: még csak az első résznél tartok; a Nightcrawler-nek pedig most akarok nekiugrani!   :badteeth:

Felbukkan még itt-ott, ez a lényeg!  :rolleyes:

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7326 Dátum: 2014. Július 07., 17:38:46 »
Colossus szereplések (cover date alapján)

April 2014:
A+X (2012) #17

May 2014:
Marvel Knights: X-Men (2014) #5 - 'Haunted Part 5 of 5'
New Warriors (2014) #2 - 'The High Evolutionary is Back and He's Attacking People With Powers'
X-Men: Legacy (2013) #300 - 'ForgetMeNot'

June 2014:
All-New X-Men (2013) #25
Deadpool (2013) #27 - 'The Wedding of Deadpool'
Nightcrawler (2014) #1

July 2014:
Wolverine and the X-Men (2014) #4 - 'Tomorrow Never Learns, Chapter 4: In the Land of the Blind…'

August 2014:
Amazing X-Men (2014) #8 - 'World War Wendigo! Part 1 of 5'

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7325 Dátum: 2014. Július 07., 17:22:15 »
Olvasom az összes X címet Marvel fronton és feltűnt valami (ill. valakinek a hiánya)!
Kolosszus hová lett? Vagy lemaradtam valamiről?  :nemtudom:

Egy darabig a Kábel vezette X-Erővel lógott, de most, hogy Kábel és Psziché összefogott, Peter eltűnt...
Nem látom sem Scott, sem Logan oldalán...  :-\

Lassan kiderül, hogy Rejtély mindenkinek szült/szülni fog gyereket???  :dry:
Raze és a többiek, szerintem nagyon erőltetett karakterek...  :dry:

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7324 Dátum: 2014. Június 22., 18:47:33 »
Elolvastam az első tpb-t Remender Black Science sorozatából. És apám mennyire király volt. Egy pillanatra nem állt meg a sztori. Az alapötlet, a megvalósítás, az akciójelenetek mind mind csillagos ötösek. Az egyetlen dolog amibe bele lehet kötni, az a karakterábrázolás, hiszen annyi az akció, hogy nem igazán sikerült elmélyíteni a szereplőket, de összességében nagyon ütött. Így egyben nagyon odavágott. 
Azt, hogy jobb lesz e mint a Fear Agent azt majd az idő megmondja, de erős volt a kezdés  ;D
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7323 Dátum: 2014. Június 14., 11:49:43 »
Elolvastam mindkét Batman story-t! Nekem bejött mindkettő!  :bravo:
Elejétől a végéig izgalmasak voltak, rengeteg akcióval és fordulattal!  :pogo:

1. Court of the Owls:
döbbenet, hogy ennyi ideig meg tudtak húzódni a ,,Baglyok'' a háttérben és csak mende-mondaként, városi legendaként léteztek sokáig!  :omg:
Cobb remek karakter, Bane-nal hatalmas párost alakítanak az Arkham War-ban!  :brow:

2. Death of the Family:
Joker szépen összehozta a családot!  ;D
Volt deja vu rendesen, Joker tisztára olyan volt a lenyúzott arcbőrrel és a szépen kidolgozott csapdákkal, mintha a Texasi láncfűrészesnek és a Fűrész sorozat rendkívül kreatív pszichopatájának lenne a szerelemgyereke!  :hehe:
(A fűrész elő is került!)  :D
Durva lett volna, ha valóban lenyúzza az arcukat...  :blink:
(A legfélelmetesebb az egészben, hogy meg is tehette volna!)

Még két dolog:
hihetetlen, hogy a Batman család tagjai hányszor megsérülnek, elég sokszor megszúrják vagy megvágják őket!  :blink:

Jokernek műprotkója van?  :badteeth:
Nightwing kiveri az egyik fogát, de a következő részben már ismét teljes a fogsor...  ;D
Egyébként ahányszor kiverik belőle a szuszt (majdnem mindegyik családtag elpáholja) és mégis hiperaktív marad, az megint csak érdekes...
(Alacsony a fájdalomküszöbe, tudom, de ennyire???)

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7322 Dátum: 2014. Június 12., 15:08:11 »
Hulk 4: Banner agysérülését Vasember és Arno Extremisszel gyógyítják meg. OMG, ez minden idők all-time legrosszabb ötleteinek listáján dobogós lesz...

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7321 Dátum: 2014. Június 11., 11:23:41 »
Nagy képregényes pillanatokhoz:
Van egy teljesen elfelejtett kétrészes Rozsomák-sztori, a "Whatever it takes". Közvetlenül azután játszódik, hogy előkerült a frissen adamantizált Kardfogú, míg Rozsinak csak csontkarmai voltak, porrá is verték és emiatt kissé kivan. Ráadásul Leinil Yu rajzolta még azelőtt, hogy teljesen szétestek volna a rajzai. Érdemes felhajtani.
SPOILER: A sztoriban Rozsi egy Wendigo ellen harcol kb. teljesen esélytelenül, megint csak jól megverik, és egy kisfiú segít neki összeszedni magát, aki mindig a kiskutyájával lóg. Egy idő után előkerül Wendigo, szétszed mindent, a gyerek meg a kutyával bujkál. Megaspoiler, ez tényleg agyonvágja a sztorit: A kutya állandóan vonyít, amit a Wendigo persze meghall. Visszajön Rozsi, felgyújtja a Wendigót, az elrohan, és az utolsó képen Rozsi hozza ki a kisfiút a lángokból, a gyerek kezében ott az üres nyakörv; eltörte a kiskutya nyakát, hogy ő megmeneküljön. Na ez az utolsó kép beégett.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7320 Dátum: 2014. Június 09., 10:19:28 »
Megbánni nem fogod, bár én nem vagyok elájulva Snyder Batmanjétől, de tényleg az egyik legjobb a New52 felhozatalból.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7319 Dátum: 2014. Június 09., 09:36:17 »
Köszi a választ, Ideniel!  ;)  :bravo:

Előbb elolvasom a Court of the Owls-t (kedvet kaptam hozzá), aztán a Death of the Family-t!  :rolleyes:

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7318 Dátum: 2014. Június 08., 21:24:23 »
Batman: Death of the family:
mi a véleményetek a story-ról, érdemes nekiugrani?

Még egy kérdés: a Gothopia miről szól?

A Death of the Family számomra csalódás volt a Court of the Owls-hoz képest. Az olvasók és a sajtó többsége kedvelte, úgyhogy lehet, neked végül tetszene, de kerüld a tie-ineket, mindegyik csapnivaló. Na jó, a Detective Comics kapcsolódó számai nem voltak rosszak (15-17).

Gothtopia: kár lenne elspoilerezni. In medias res kezdés (Detective Comics 27 mega-kiadvány egyik sztorija), Gotham az USA legbiztonságosabb városa (utópia, Gothtopia, get it? :D ), az ismert hősök (Bat-family) a fejük tetejére álltak (Selina Kyle Batman szárnysegédje például) és nappal tevékenykednek, stb. Rejtély, hogy mi okozta a status quo 180 fokos fordulatát, de valami nyilvánvalóan nem stimmel.