Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 661030 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7137 Dátum: 2014. Február 03., 20:58:29 »
nem volt egy olyan Pókember-X-men crossover amiben valami óriásgyík ellen harcoltak és talán 2 részes is volt? A foxos sorozatból. Valami ilyesmi rémlik.

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7136 Dátum: 2014. Február 03., 20:11:04 »
Hú tényleg rosszul írtam, elnézést. Mentségem annyi, hogy kicsit felidegesítettek az Infinity hülyeségei. Tehát helyesen Bosszú Angyalai!

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7135 Dátum: 2014. Február 03., 20:06:28 »
Na nem, én attól meg tudok veszni. Eddig minden alkalommal, amikor ilyet láttam, megöltem dühömben egy embert.
Ezt bizonyíthatom, egyszer én is írtam fonetikusan egy nevet, és megölt :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7134 Dátum: 2014. Február 03., 20:06:12 »
Volt egy elég gyenge crossover a foxos Pók és X-Men között, ami abban merült ki, hogy az X-ek szerepeltek kb. egy jelenetre a Pókban, mert elrabolták valamelyiküket és Peter kiszabadította. Én még a Fox Kidsen láttam, ami manapság már lövésem sincs, milyen néven fut.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7133 Dátum: 2014. Február 03., 20:02:02 »
Ennél még az is jobb, ha fonetikusan írják az angol nevet.

Volverín, Róg, Sztórm, Éndzsel, Bíszt, Szpájdörmen, Keptön Ámöriká :D

Na nem, én attól meg tudok veszni. Eddig minden alkalommal, amikor ilyet láttam, megöltem dühömben egy embert.


Apropó, avassatok már be, milyen crossoverben volt ez a Pézsmapatkány és Huncutka?

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7132 Dátum: 2014. Február 03., 17:51:50 »
Ennél még az is jobb, ha fonetikusan írják az angol nevet.

Volverín, Róg, Sztórm, Éndzsel, Bíszt, Szpájdörmen, Keptön Ámöriká :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7131 Dátum: 2014. Február 03., 17:28:28 »
az lesz az! Vadóc meg Huncutka volt :D
:blink: :omg:
De gáz...
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7130 Dátum: 2014. Február 03., 17:20:23 »
az lesz az! Vadóc meg Huncutka volt :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7129 Dátum: 2014. Február 03., 16:55:48 »
Meg mernék esküdni, hogy valahol Pézsmapatkány néven is futott :D
Ne aggódj, futott. Talán a Pókemberes crossoverben nevezték el így a fordítók.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7128 Dátum: 2014. Február 03., 16:35:29 »
Meg mernék esküdni, hogy valahol Pézsmapatkány néven is futott :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7127 Dátum: 2014. Február 03., 16:16:33 »
...és Pézsmapatkány  :rolleyes:
Mármint Torkosborzra gondolsz, ugye?  :brow:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7126 Dátum: 2014. Február 03., 15:52:46 »
Az egyszerűség kedvéért hívjuk őket az eredeti nevükön: Avengers és Pézsmapatkány  :rolleyes:
Mondjuk én múltkor már az X-erőn is fennakadtam, pedig az gondolom a képregényes körökben elterjedt fordítás. De szerintem a lényeg az, hogy mindenki tudja mire gondolunk legyen az Bosszúállók vagy Bosszú angyalai.

Nem elérhető Puma

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • Karma: +0/-0
    • https://twitter.com/Puma134
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7125 Dátum: 2014. Február 03., 15:31:42 »
A Bosszúállók...

Ez most komoly? Ez ekkora trend lett, hogy már a képregényesek is így nevezik őket.
Olvasta valaki a Cornell féle Farkast?  :rolleyes:

You’re not just anyone. One day, you’re gonna have to make a choice. You have to decide what kind of man you want to grow up to be. Whoever that man is, good character or bad, is gonna change the world.

Elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7124 Dátum: 2014. Február 02., 15:48:45 »
Olvasta valaki az "új" Clone Sagát? Hatrészes mini, amit az eredeti tervek alapján írtak. Most néztem meg, egész szórakoztató, és tényleg leszámol egy csomó baromsággal, ami rosszá tette az eredetit.

Nincs emó Peter, nincs ezer hülye szál, nem tart ezer évig, nem dobnak ki minden fejleményt a kukába a végére. Cserébe viszonylag laza a szerkezete és nem veszi magát komolyan. Egy próbát érdemes vele tenni.

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7123 Dátum: 2014. Február 02., 14:54:09 »
Azért ment, hogy megadják magukat, le is térdelt előtte. Már az ütés előtt eltervezték, hogy megölik a buildert, amit simán is megtehettek volna, hiszen az egyedül volt.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7122 Dátum: 2014. Február 02., 14:12:23 »
A jó öreg Kapitány vezetésével megadják magukat, majd orvul megölik az ellenfelet. Ennek a gyilkosságnak nagyon örülnek...

Nem adták meg magukat, tárgyalni mentek és egyvalakit küldtek egy ellenséges bolygóra. A Builder lefegyverezte a követet, ekkor erősnek érezte magát és megütötte, innen kezdve nincs miért panaszkodniuk. Visszaütött, ez van; nem kellett volna szívózni :-)

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7121 Dátum: 2014. Február 02., 12:34:50 »
Idézet
Amikből pár képkocka elég volt: Amazon, Holdlovag, Ezüst Utazó...
...West coast avenegrsből meg msot kezdtem a második omnibust (időutazós sztori)...
Mely időutazós történet első része itt is megjelent decemberben, és az újraindulás uátn folytatjuk is gőzerővel!  :brow:
közben végeztem azzal a sztorival. Nagyon király volt, eddigi legjobb WCA sztori szerintem, ajánlom mindenkinek akit érdekel a csapat.

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7120 Dátum: 2014. Február 01., 10:40:38 »
Elolvastam az Infinityt. Egy nagyon kicsivel jobb lett, mint az átlagos Marvel event színvonal, de ugyebár a léc nincs valami magasan.
Sokat akart egyszerre Hickman, és végülis összeértek a szálak a végére, de ez azzal járt, hogy Thanos támadásának semmi súlya nem volt, az űrháborús rész meg nagyon gyenge lett.
A Bosszúállók borzalmas háborúba rántják bele a már éppen békét kötni készülő szövetséget, hiszen nem emberek hanem idegenek millió halnak meg a háborúban. A jó öreg Kapitány vezetésével megadják magukat, majd orvul megölik az ellenfelet. Ennek a gyilkosságnak nagyon örülnek, Kap meg önelégülten mosolyog, hogy mekkora stratéga.
Közben Wakanda lerombolja Atlantist, gyerekekkel, nőkkel együtt...
Az Illuminatis szál végül is jó lett, tetszett az Ebony Maw karakter, illetve Namor és T'challa viszonya, Black Bolt és Maximus terve.
A tie-inek borzalmasak.
Az egészből az maradt meg benyomásként, hogy a hősök is önző disznók, akik mindent feláldoznak az általuk nemesnek vélt cél érdekében. Csak az a baj, hogy nem hiszem, hogy ez volt a cél.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7119 Dátum: 2014. Január 31., 09:37:22 »
Amazing Spider-Man a Brand New Day-től (#564) a Dying Wish-ig (#700) letudva.

Mélypontok:
-Brand New Day alatti vergődés. Esküszöm, néhol már olyan volt a sorozat, mintha átment volna egyfajta idióta japán slice-of-life/hárem mangába.
-One Moment In Time
-A Harry Osborn, Norman Osborn és Lilly Hollister háromszög. Volt egy pont, ahol azt kívántam, bárcsak mindháromukra ráborulna egy felhőkarcoló valamelyik New York-ot sokadik ízbe romba döntő event alatt, hogy egyszer és mindenkorra elfelejthessük a köréjük épülő fárasztó és zavarbaejtő melodrámát.
-Mister Negative. Egy másodpercig sem tudtam komolyan venni a karaktert.
-a megújult Kraven-família végső soron csalódást okozott.

Kedvenc részek:
-The Gauntlet, igaz a Grim Hunt zárófejezetet kihagyott ziccernek tartom.
-Big Time + Matters of Life and Death
-Spider-Island, de szigorúan csak az event törzsét alkotó számok, a tie-inek nagyon lehúzzák.
-az új hősök: Anti-Venom, Agent Venom és Scarlet Spider
-Danger-Zone + Dying Wish

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7118 Dátum: 2014. Január 30., 18:37:34 »
Hm, egész jó az a lista. Az Astonishing Talest leszámítva nagyon remélem, hogy az első része az Iron manig bezárólag felkerül hozzánk is idővel. Books of Doom is jó lenne, de nincs jó szken, se beíró rá. :(
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7117 Dátum: 2014. Január 30., 14:27:59 »


Jonathan Hickman Fantastic Four / FF run-jában is fontos szerep jutott Doomnak, de nem épp konvencionális módon, ezért is volt talán annyira megosztó a karakter rajongói körében.

A Fraction és Allred által jegyzett második FF sorozatban is fontos szerepe volt (Scott Lang VS Doom), de ezt még nem olvastam, így nem tudok érdemben nyilatkozni róla.

Nem elérhető Firvingi

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +1/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7116 Dátum: 2014. Január 30., 14:21:27 »
Sziasztok!
Segítségeteket kérném egy karakterrel kapcsolatban. Sosem voltam egy nagy F4 fan, nem szívesen olvasok róluk semmit, de Doom érdekelne. Melyik képregényeket ajánljátok, ahol nagyrészt ő van a középpontban?

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7115 Dátum: 2014. Január 29., 20:22:19 »
Idézet
She-Hulk -> Modern She-Hulk (2004-)
A Slott éra nagy kedvencem, az utána lévő (asszem Peter David) már nem.

+
Matt Wagner Shadow Year one-ja még mindig a legjobb Shadow képregény amit eddig olvastam, rajzilag is nagyon bejön (kicsit cartoonos de passzol a a sztorihoz teljesen). Csak jelenhetne meg kicsit gyorsabban.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 29., 23:59:59 írta Balakin »

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7114 Dátum: 2014. Január 29., 11:49:41 »
http://www.housetoastonish.com/?p=2093

Idézet
It’s a pretty good arc, though, at least when read as a whole.  It felt a bit wonky as a serial, but by the end, its main apparent problem feels like a deliberate choice after all.

Szerintem azért lecsekkolom, egyrészt bírom Cornellt, másrészt többek között a fenti cikk is inkább egybeolvasásra ajánlja, semmint követett ongoingként, én pedig csak az első egy-két számot olvastam eddig, még hónapokkal ezelőtt. 

Nézegetem amúgy a februári soliciteket. Maximalizmusomnak hála a felzárkóztató újabb elemekkel bővült...

The Punisher -> Modern 616 Punisher (Civil War-)
She-Hulk -> Modern She-Hulk (2004-)
Winter Soldier: Bitter March -> Csak be kell fejeznem a Brubaker Cap/WS run-t
New Warriors -> NW vol.4

Apropó: erről a megújult Marvel Knights line-ról mit kell tudni ahhoz, hogy az ember belevágjon?

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7113 Dátum: 2014. Január 29., 11:14:56 »
Máris segítek: a legutóbbi Wolverine szériát teljes lelkinyugalommal hagyd a fenébe.

Nem tiszta melyikre gondolsz. A legutóbbi NOW!-os ongoingra (Paul Cornell)?

Igen. Ha minden igaz, most a 13-mal véget ért és jön helyette egy másik. Erről egy igen jó hasonlat:
Much like the North Korean military, Marvel believes that if you keep relaunching long enough, eventually the damn thing will stay up. 
http://www.housetoastonish.com/?p=2093

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7112 Dátum: 2014. Január 27., 15:48:45 »
Idézet
Amikből pár képkocka elég volt: Amazon, Holdlovag, Ezüst Utazó...
...West coast avenegrsből meg msot kezdtem a második omnibust (időutazós sztori)...
Mely időutazós történet első része itt is megjelent decemberben, és az újraindulás uátn folytatjuk is gőzerővel!  :brow:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7111 Dátum: 2014. Január 27., 15:42:39 »
Idézet
Amikből pár képkocka elég volt: Amazon, Holdlovag, Ezüst Utazó...
Ezeket várom a legjobban :D She-Hulkból a Slott szériát nagyon szerettem, a mostani meg Pullido rajzai miatt vonz (Robin Year one!), Moonknight meg Ellis miatt érdekes, ha engedik, hogy azt csináljon amit akar, akkor nagyon jó sorozat lehet ez. Surfer alapjáraton nem érdekel, de Slott miatt elkezdem, Allred meg csak hab a tortán (megértem ha valaki nem szereti, nekem bejön).
Klasszikusokból New Warriors vol 1 amúgy meglepően jó, kivéve a crossoverek, West coast avenegrsből meg msot kezdtem a második omnibust (időutazós sztori), azt is szeretem, nem a legkomolyabb de abszolút szórakoztató.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7110 Dátum: 2014. Január 27., 15:31:27 »
Fura, engem a soron következő új Marvel sorozatok közül épp az új Silver Surfer (Slott&Allred) és Moon Knight (Warren Ellis) hozott lázba leginkább. No nem mintha a Loki - Agent of Asgard-ot kihagynám, csak épp még nem jutottam el odáig, hogy végre elolvassam a Kieron Gillen-féle Young Avengers három kötetét.

Én egyébként egy Samsung GS III-at és egy Samsung Note 10.1-et használok képregényolvasásra, utóbbin fut ugye a MDCU, plusz a két SD-kártyán mindig rajta vannak a kategorizált NOW!, illetve New 52 könyvtárak, s amiket hetente frissítek. A maradék helyre mennek az indie-k, klasszikusok, felzárkóztatók. Utóbbiból a legdurvább a Modern Marvel Chronology könyvtár volt, ami egy éve 30-35 giga lehetett, s most sikerült leapasztani 8 gigára, jelenleg főként átugrott X-Men sorozatokból áll (Wolverine és családja, First Class, X-Men Origins, stb.). DC-ből hasonló szint a Batman kronológia: Year One és JLA Year One, s ami közte van: 3 giga, 56 kötet :D 

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7109 Dátum: 2014. Január 27., 15:00:33 »
Tényleg jó lenne megnyerni valamelyik lottót (ötös, hatos, skandináv), több idő jutna a képregényekre (a világ körüli út mellett persze)!  :badteeth:

Jelenleg 8 X címet (All-New X-Factor, All New X-Men, Amazing X-Men, Cable and the X-Force, Uncanny X-Force, Uncanny X-Men, Wolverine and the X-Men, X-Men) és 8 Avengers címet (AI, Avengers, Avengers World, Mighty Avengers, New Avengers, Secret Avengers, Uncanny Avengers, Young Avengers) olvasok! X-Force cím egy lesz nemsokára, de hogy maradjon a 16-os szám, pár hét és indul az Avengers Undercover; az Arenával végeztem!  :rolleyes:

Közben figyelemmel kísérem az Inhumanity-s számokat, meg még pár másik ,,csapat''-ot (GotG, Thunderbolts; meg még amik most indulnak és érdekelnek: New Warriors, Invaders, Revolutionary War)!  :nezze:

Saját szóló képregényt csak Novát olvastam egy darabig, de nemrég behoztam magam Wolverine-ből (tényleg harmatgyenge a story), Thor-ból (nagyon tetszik), Spider-Man-ből (szintén nagyon tetszik, Otto hihetetlenül kemény), Iron Man-ből (nem rossz, elég merész húzás volt ez a ,,tesós'' dolog az alkotóktól) és Hulk-ból (megint csak tetszik)!  :nezze:
Amiket még elkezdek majd: Ghost Rider, Iron Patriot, Loki, Magneto!
Amikből pár képkocka elég volt: Amazon, Holdlovag, Ezüst Utazó...  :dry:

DC-nél Forever evil, megvárom majd, ha már teljesen kijött és akkor állok neki...  ;D

Régebbi, klasszikus képregények, amikre sajnos nem nagyon jut időm (hogy csak ,,párat'' említsek):
1. Alpha Flight vol. 1.
2. West Coast Avengers
3. Solo Avengers
4. Silver Surfer
5. New Warriors vol. 1.
6. Ghost Rider vol. 2.
7. Secret Defenders
8. Quasar...  :rolleyes:



Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7108 Dátum: 2014. Január 27., 14:50:22 »
Máris segítek: a legutóbbi Wolverine szériát teljes lelkinyugalommal hagyd a fenébe.

Nem tiszta melyikre gondolsz. A legutóbbi NOW!-os ongoingra (Paul Cornell)?