Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 658749 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7107 Dátum: 2014. Január 27., 14:03:07 »
...Bevallom töredelmesen, most teljesen le vagyok maradva az Image/Dark Horse/Avatar/stb. cuccokkal, bár reményeim szerint korántsem akkora meló utólag bepótolni ezeket, mint 10 évnyi Marvel képregényt :D

Máris segítek: a legutóbbi Wolverine szériát teljes lelkinyugalommal hagyd a fenébe. Elvileg sorsfordító, hogy elveszti az öngyógyító képességét, bár hogy ez mennyire spoiler még... na mindegy, olyan vontatottan és dögunalmasan sikerült megírni, hogy belekezdeni sem érdemes. A végén van 1 oldal, ami érdekes, váratlan és sokat ígérő (a Szemlélő), a többi meg belefért volna 3 számba, úgy talán még érdekes lett volna.
Különösen szánalmas a végén a tizenhatodrangú lúzer Kardfogú vergődése, hogy ő mennyire felsőbbrendű, jobb és szebb, nem korpás a szőre, csillogó fehér a kardfoga és az orrodat is tisztíccsa. (Egyébként el is felejtettem, hogyan került vissza az élők sorába, pedig elvileg olvastam a sztorit.) Az a bagázs meg, akit magával hoz... ehhh. Tényleg felejtős. Az új Wolverine-szériától sem várok semmit.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7106 Dátum: 2014. Január 23., 12:15:06 »
csak deszka. Waid és Samnee viszi tovább, szóval semmi alkotóváltás, max annyi logikus érv lehet mellette, hogy lezárják a mostani sztorit, szóval az újraszámozással jelzik, hogy az új olvasók itt kapcsolódhatnak be.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7105 Dátum: 2014. Január 23., 11:55:08 »
Idézet
Kedvenc X-sorozatom az utóbbi évekből amúgy, sajnáltam is, amiért lelőtték. Most akkor mi a szellemi folytatása? Az Amazing X-Men, vagy esetleg valami más?
nem folytatódik ez is, csak újraszámozva? Mint Waid DD-je.

Van amúgy bármi komolyan vehető érv a Daredevil újraszámozására? Magyarán lesz komolyabb rajzoló-/szerkesztőváltás az eddigiekhez képest? Vagy ez most tényleg csak egy újabb eladási ugródeszka?

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7104 Dátum: 2014. Január 23., 11:41:59 »
Idézet
Kedvenc X-sorozatom az utóbbi évekből amúgy, sajnáltam is, amiért lelőtték. Most akkor mi a szellemi folytatása? Az Amazing X-Men, vagy esetleg valami más?
nem folytatódik ez is, csak újraszámozva? Mint Waid DD-je.
Idézet
Én a Night of the Owls utolsó számának ominózus jelenetsorát úgy értelmeztem, hogy a magát "Thomas Wayne-nek" vélő Talon teljesen elmeroggyant és abszolút nincs tekintettel arra, hogy Batman hallja/érti-e a mondandóját, csak darálja a sztorit, amit a Court ültetett az agyába.
ettől még unalmas volt.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7103 Dátum: 2014. Január 23., 11:14:40 »
Szerintem Snyder legrosszabb Batmanjei a 2. szám volt és az utolsó rész a Owl sztoriból, amikor az übertalon az egész számban monológozott miközben keresztülvontatta Batsyt a városon.

Én a Night of the Owls utolsó számának ominózus jelenetsorát úgy értelmeztem, hogy a magát "Thomas Wayne-nek" vélő Talon teljesen elmeroggyant és abszolút nincs tekintettel arra, hogy Batman hallja/érti-e a mondandóját, csak darálja a sztorit, amit a Court ültetett az agyába. Amúgy meg a Night of the Owls volt talán a DC egyik legjobban konstruált event-je (epizodikus tie-in one-shotok), talán nem véletlen, hogy a Zero Year-nek is dettó ugyanezt a formát választották. 

Idézet
Wolverine and the X-men valaki?

AvX végéig megvolt, tervben van a többi, de a Battle of the Atom előtt még szeretném utolérni magam az Infinity-vel, illetve az Infinity elé napirendre vett többi kötettel (Thunderbolts, ASM/SSM, Avengers sorozatok, Fearless Defenders, Nova&GotG) . Kedvenc X-sorozatom az utóbbi évekből amúgy, sajnáltam is, amiért lelőtték. Most akkor mi a szellemi folytatása? Az Amazing X-Men, vagy esetleg valami más?

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7102 Dátum: 2014. Január 23., 11:02:58 »
Idézet
Nem teljesen idevág, de találtam tegnap még valami érdekeset, a 14 karátos kiadó angol változatát, amiről semmi infót nem találtam a kiadó oldalán. Lehet valaki olyan lelkes volt, hogy lefordította a Képes Kiadó kötetét?
én is láttam, szerintem "honosítva" lett angolra, illegálisan.
Szerintem Snyder legrosszabb Batmanjei a 2. szám volt és az utolsó rész a Owl sztoriból, amikor az übertalon az egész számban monológozott miközben keresztülvontatta Batsyt a városon. Azok után majdnem abbahagytam. a Death of the familynek csak nagyobb volt a füstje mint a lángja. de amúgy elvoltam vele. A jelenlegi sztori viszont nagyon bejön.
Wolverine and the X-men valaki? A legutóbb két rész baromi jó volt (mondjuk én sokakkal ellentétben jobban bírom a sorozatot az utóbbi időkben mint az elején) és végre valami konstruktív Wolverine-Cyclops jelenetet is sikerült írni.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7101 Dátum: 2014. Január 23., 09:52:28 »
Ízlések és pofonok, de én nagyon nem értek ezzel egyet ("Batman-line négy hónapra majdhogynem olvashatatlanná vált"). Ha már muszáj Snyder-be belekötni valamiért, akkor az a Superman Unchained. Ott jóval többet vártam tőle.

Meglehet, akarva-akaratlanul is költői túlzás volt a részemről, de például a Nightwing és Batgirl sorozatok szerintem tényleg mélypontra jutottak az event ideje alatt. Persze, lehet arról vitatkozni, hogy ez mennyire lehet Snyder és Higgins/Simone műve, de így utólag én azt látom, hogy utóbbi két író tud szépen is muzsikálni akkor, amikor éppen nem lebeg a fejük felett az "editorial mandate".

SU-ba még nem volt szerencsém beleolvasni, valszeg a Superman-line-t is akkor fogom pótolni, amikor ismét visszatérek a DC-s cuccokhoz.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 23., 10:12:05 írta Ideniel »

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7100 Dátum: 2014. Január 23., 09:29:26 »
Ízlések és pofonok, de én nagyon nem értek ezzel egyet ("Batman-line négy hónapra majdhogynem olvashatatlanná vált"). Ha már muszáj Snyder-be belekötni valamiért, akkor az a Superman Unchained. Ott jóval többet vártam tőle.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7099 Dátum: 2014. Január 23., 09:25:02 »
Visszanyertem a Scott Snyder-ba vetett hitemet
Mikor vesztetted el?

A Death of the Family-nél.

Maguk a Batman számok nem is voltak annyira rosszak, inkább csak közepesek, de a tie-inekkel együtt rendkívül kiábrándító event volt.  Elvben ő felelt a komplett sztoriért, csak a konkrét forgatókönyvek megírását bízta a többi a sorozat írójára.

Biztos megnehezítette a dolgát az is, hogy Morrison a kiadótól való távozását Damian kinyírásával koronázta meg, s ami rendesen elvette a sorozat vezérkoncepciójának élét, ám ez szerintem nem mentség arra, hogy a Batman-line négy hónapra majdhogynem olvashatatlanná vált. 

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7098 Dátum: 2014. Január 23., 09:07:39 »
Visszanyertem a Scott Snyder-ba vetett hitemet
Mikor vesztetted el?

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7097 Dátum: 2014. Január 23., 08:40:43 »
A 19. számig bezárólag elolvastam a Superior Spider-Mant és azt kell mondjam nagyon bejön a jelenlegi felállás, jó, hogy nem a szokásos felállást olvassa az ember. (Anno a Batmanbe is a Dick Grayson/Damian Wayne párossal kapcsolódtam be.) OkiPók pökhendi stílusát bírom, bár azért néha-néha pofára esik ő is  ;D Egyedül azt sajnálom, hogy a jelek szerint idén vége is lesz a szériának. Bár kíváncsi leszek, hogy jön vissza Peter ill. mit kezd majd a jelenlegi helyzettel.
Aktuális Marvel fronton még elolvastam az Avengers 25. számát. Ezt harangozták be azzal, hogy a múltbeli csapata megjelenik a jelenben, mert ez olyan jóóól bevált az X-Mennél. No, hát előismereteim nincsenek (az utolsó event amit még olvastam a Siege volt), de a képregény vége okozott némi meglepetést. Gondolom majd meglesz a kötelező összecsapás a két csapat közt, bár a "régieknek" szerintem esélyük se lenne az újak ellen, na de majd elválik.

Nem teljesen idevág, de találtam tegnap még valami érdekeset, a 14 karátos kiadó angol változatát, amiről semmi infót nem találtam a kiadó oldalán. Lehet valaki olyan lelkes volt, hogy lefordította a Képes Kiadó kötetét?

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7096 Dátum: 2014. Január 22., 15:56:36 »
Forever Evil a múlt heti megjelenésekig letudva. Továbbra is pozitív csalódás a Trinity War-hoz képest, bár továbbra sem világos, hogy 1) valóban szükséges-e ennyi szálon futtatni a cselekményt, főleg ebben a formátumban (több event-mini), 2) mi történik, amikor a többi ongoing márciusban beéri az eventet. Az már biztos, hogy a Nightwing, Suicide Squad és Teen Titans sorozatok nem folytatódnak jelen formájukban áprilistól.

És ha már lúd, legyen kövér, elolvastam az összes Zero Year-t/Dark City-t a Batman #26-ig. Visszanyertem a Scott Snyder-ba vetett hitemet, bár ezúttal inkább Greg Capullo viszi a hátán a sorozatot, na meg a rajzstáb többi tagja - külön kiemelném a színeket. Elképesztő, milyen atmoszférát produkáltak a történethez.

Időközben elkezdődött a Gothtopia event is, de előtte visszatértem egy kicsit a korábbi Marvel sorozatokhoz, nevezetesen a Jeff Parker-féle Thunderbolts-hoz. Tényleg csak egy hajszál választja el attól, hogy olyan jó legyen, mint mondjuk Peter David X-Factor-ja, de sajnos nagyon visszafogták a vele párhuzamosan futó eventek.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7095 Dátum: 2014. Január 17., 11:19:26 »
Ez az eredeti szimbióta egy kis része. Vagy talán a részleges klónja. Nem emlékszem pontosan.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7094 Dátum: 2014. Január 17., 10:37:20 »
A Brand New Day óta még Osborn se tudja, hogy Peter Pókember. Sőt, soha nem is tudta.
És a Venom-szimbióta nem teljesen ugyanaz, mint a régi.

Gondoltam, hogy ott kell keresni a probléma forrását... És miben más az új szimbióta?

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7093 Dátum: 2014. Január 17., 10:34:05 »
hasonlóan vagyok én is, bár pont a tegnapi megjelenésekkel voltam úgy, hogy a superhero-s cuccokból egyikkel se voltam annyira megelégedve, mint a kisebb kiadósokkal (BPRD, Sixth Gun, Velvet, a tegnapi adagból. BPRDban volt egy jelenet, ami nagyon hazavágott...)
Én még ide soronám a Peter Panzerfaust és az Archer & Armstrong-ot mostani részeit is (de a Rat Queens is jó volt).
azokat nem olvasom, csak azokat írtam oda amiket olvasok. De amúgy mindkettőre kíváncsi vagyok (sőt nem csak az A&A-ra hanem az egész Valiant linera)

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7092 Dátum: 2014. Január 17., 08:16:42 »
hasonlóan vagyok én is, bár pont a tegnapi megjelenésekkel voltam úgy, hogy a superhero-s cuccokból egyikkel se voltam annyira megelégedve, mint a kisebb kiadósokkal (BPRD, Sixth Gun, Velvet, a tegnapi adagból. BPRDban volt egy jelenet, ami nagyon hazavágott...)
Én még ide soronám a Peter Panzerfaust és az Archer & Armstrong-ot mostani részeit is (de a Rat Queens is jó volt).

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7091 Dátum: 2014. Január 16., 23:12:48 »
Elkezdtem az új Captain Marvelt, de három szám után ritka nagy baromság... Feminista szöveggel leöntött átlagosnál rosszabb ponyva. Második világháborús japánok kree hajókkal...

Második arc valamivel jobb, az első többé-kevésbé átugorható, szerintem egy évek óta fiókban heverő forgatókönyv alapján íródott, amit nem volt már szíve kidobni a főszerkesztőnek. Én igazából csak az Enemy Within crossover és az Infinity tie-in miatt tartom még napirenden.

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7090 Dátum: 2014. Január 16., 22:48:59 »
Elkezdtem az új Captain Marvelt, de három szám után ritka nagy baromság... Feminista szöveggel leöntött átlagosnál rosszabb ponyva. Második világháborús japánok kree hajókkal...

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7089 Dátum: 2014. Január 16., 16:01:13 »
Idézet
Én minden hülyeségük ellenére sem tudnék élni már nélkülük
hasonlóan vagyok én is, bár pont a tegnapi megjelenésekkel voltam úgy, hogy a superhero-s cuccokból egyikkel se voltam annyira megelégedve, mint a kisebb kiadósokkal (BPRD, Sixth Gun, Velvet, a tegnapi adagból. BPRDban volt egy jelenet, ami nagyon hazavágott...)

Bevallom töredelmesen, most teljesen le vagyok maradva az Image/Dark Horse/Avatar/stb. cuccokkal, bár reményeim szerint korántsem akkora meló utólag bepótolni ezeket, mint 10 évnyi Marvel képregényt :D Amúgy meg rendesen megkönnyíti a dolgom, ha trade-ek alapján haladhatok, azoknak meg a tartalma úgy 5 hónappal a megjelenésig nem is tisztázott 100%-osan. De így legalább mehetnek a Goodreads-es olvasónaplómba.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7088 Dátum: 2014. Január 16., 15:54:23 »
Idézet
Én minden hülyeségük ellenére sem tudnék élni már nélkülük
hasonlóan vagyok én is, bár pont a tegnapi megjelenésekkel voltam úgy, hogy a superhero-s cuccokból egyikkel se voltam annyira megelégedve, mint a kisebb kiadósokkal (BPRD, Sixth Gun, Velvet, a tegnapi adagból. BPRDban volt egy jelenet, ami nagyon hazavágott...)

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7087 Dátum: 2014. Január 16., 15:33:34 »
Emberi nyelven egy baromi nagy retcon volt, hasonlóan az egész OMD-hez.
Ugyan én nem olvastam ezeket, de a leírásod alapján nekem emberi nyelven ez inkább egy baromi vagy faxságnak hangzik.

Cape comics, everybody.  :rolleyes: :lol:

Én minden hülyeségük ellenére sem tudnék élni már nélkülük  :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7086 Dátum: 2014. Január 16., 15:25:19 »
Emberi nyelven egy baromi nagy retcon volt, hasonlóan az egész OMD-hez.
Ugyan én nem olvastam ezeket, de a leírásod alapján nekem emberi nyelven ez inkább egy baromi vagy faxságnak hangzik.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7085 Dátum: 2014. Január 16., 15:19:21 »
1. Amikor Flash Venom lett, miért nem tudta meg Peter titkát, mint Brock? Direkt eltitkolta a szimbióta?

Doctor Strange nem sokkal a Civil War / OMD után valami iszonyat durva varázslatot sütött el, amivel MJ-n kívül mindenki elfelejtette, hogy Peter Parker Spider-Man. Ezek után aki előtt SM önként levette a maszkját, hirtelen mindenre újra emlékezett (a Fantastic Four tagjai például), egyébként viszont úgy működött a dolog, mint valami akut memóriakiesés, még akkor sem tudták maguktól összerakni az egyet a kettővel, ha bizonyítékok tömkelege sorakozott az orruk előtt... egészen a Spider-Island-ig, ahol olyan sok ember előtt bohóckodott Peter Parkerként, hogy megtört a varázs, így tudta például Carlie is kikövetkeztetni a dolgot, máskülönben a varázslat megakadályozta volna ebben.

Emberi nyelven egy baromi nagy retcon volt, hasonlóan az egész OMD-hez.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7084 Dátum: 2014. Január 16., 15:19:09 »
A Brand New Day óta még Osborn se tudja, hogy Peter Pókember. Sőt, soha nem is tudta.
És a Venom-szimbióta nem teljesen ugyanaz, mint a régi.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7083 Dátum: 2014. Január 16., 15:07:52 »
Kijött a Superior Spider-Man 25, történnek benne dolgok... Carlie-t kifejezetten bírom, nem szeretném, ha goblin maradna. Peter Parker-Kenobi reloaded? Hát...

Nekem két dolgot áruljon el valaki.

1. Amikor Flash Venom lett, miért nem tudta meg Peter titkát, mint Brock? Direkt eltitkolta a szimbióta?

2. Az új Zöld Manóról nem lehet tudni, hogy Osborn-e (és ha igen, melyik). Viszont élénk érdeklődést mutat Pókember személyazonossága iránt. Azt értem, hogy Osbornnak miért lenne érdekében a többi szereplő előtt úgy tenni, mintha nem tudná, de mi értelme lenne ennek az olvasók előtt? Valamiről lemaradtam, és megint amnéziája van? (Feltéve, ha ő az.)

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7082 Dátum: 2014. Január 16., 11:29:46 »
Én pl tuti nem szerettem volna meg a DC-t ha a Newgenen nem lett volna olyan szép áttekinthetően fenn minden ami az Infinite crisishoz kellett.

Csináltam pár DC-s olvasási listát pár hónappal ezelőtt, s meg kellett állapítanom, hogy az egész CoIE-idővonal lekövethető kizárólag Batman révén :D Konkrétan Superman is csupán egy mellékszereplő Batman mellett, hát még a B-listás és az alatti szereplők. Nem véletlen, hogy többek között a comicsbackissues.com-on míg van dedikált Avengers olvasási rend, addig a Justice League-ről nincs, s a szerkesztők szerint valszeg nem is lesz soha teljes körű.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7081 Dátum: 2014. Január 16., 11:14:40 »
Idézet
Hát, ez is egy módja annak, hogy a single issue vásárlást szorgalmazzák a trade-re várás helyett, más kérdés, hogy a későn csatlakozókat ugyanakkora, ha nem nagyobb káosz fogja fogadni
vagy azokat akik évekkel később olvassák. Mert ugye tudjuk, hogy a DC-t nem érdeklik az új olvasók csak a 45 évesek....
Én pl tuti nem szerettem volna meg a DC-t ha a Newgenen nem lett volna olyan szép áttekinthetően fenn minden ami az Infinite crisishoz kellett.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7080 Dátum: 2014. Január 16., 11:05:30 »
Idézet
Hogy a búbánatban fogják mindezt trade-be gyűjteni?
úgy, hogy ignorálják a crossovereket.

Az igen.

Hát, ez is egy módja annak, hogy a single issue vásárlást szorgalmazzák a trade-re várás helyett, más kérdés, hogy a későn csatlakozókat ugyanakkora, ha nem nagyobb káosz fogja fogadni, mintha a New 52 előtt érkeztek volna, akkor meg megette a fenne az egész rebootot.

Csak hogy szemléltessem a dolgot: hétről-hétre frissülő FE idővonalak.

Hogy ne csak szidjam a kiadót, kellemesen csalódtam a Villains Month számokban, s az előbb felsorolt felzárkózást sem bántam annyira, mint mondjuk a tematikailag hasonló Dark Reign legtöbb vadhajtását.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7079 Dátum: 2014. Január 16., 10:56:41 »
Azóta emlékeim szerint kirúgták azt a feltűnően és páratlanul hozzá nem értő gyűjteményes kötetszerkesztőt és egy némileg kompetensebb alakot ültettek a helyére.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7078 Dátum: 2014. Január 16., 10:53:26 »
Idézet
Hogy a búbánatban fogják mindezt trade-be gyűjteni?
úgy, hogy ignorálják a crossovereket. Csináltak már nem egy ilyet. Amazons atackben is a legfontosabb dolog két szám között történtek, azok meg nem voltak a kötetben (ezt a Linkara review alapján mondom) de a Johns féle Teen Titans omnibus sztorija is olyan lyukas volt mint az ementáli (Donna Troy visszatérését pedzegetik 20 számon keresztül, majd BUMM! visszatért, de nem mutatják hogyan, egyszercsak ott van, és a következőben már el is ment Jason Toddal a multiverzumba kalandozgatni).