Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 660825 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7077 Dátum: 2014. Január 16., 09:20:11 »
Forever Evil előtti felzárkóztató:

Sokan lehülyéznek, amiért egy-egy sorozathoz/eventhez előzetes sztorik tucatjait veszem hozzá amolyan bevezető olvasmányként csak azért, hogy képbe kerüljek. Ugyan a Marvelnél még valahol jogos is a kritika, köszönhetően az évek óta szabványosított számeleji recap oldalak miatt, ám a DC-nél el sem tudom képzelni, hogyan tudna bárki is kiigazodni a nagyobb crossovereken. Sorolom, miken rágtam át magam eddig:

-Egy tucatnyi Villains Month számon. Megjegyzem, rengeteg időt szenvedtem azzal, hogy kiválasszam azokat, amik valóban tie-inként funkcionálnak az eventhez és nem csupán tematikus one-shotok voltak. Szerencsére a legrosszabbak elhagyhatók.
-Detective Comics 19-22, enélkül ugyanis halvány lila gőzöm sem lett volna, honnan kerül elő Man-Bat. Ezt annyira nem is bántam, bírom John Layman-t.
-Talon 8-11, enélkül ugyanis halvány lila gőzöm sem lett volna, hogyan tér vissza Bane Gotham-be (Arkham War). Megjegyzem, a Talon sorozatnak eközben volt a Birds of Prey-jel is egy crossover-e, szóval idecsaptam még a BoP 18-21-et is.
-Fury of the Firestorm utolsó arc-ja, itt debütált ugyanis Killer Frost
-Ravagers, Deathstroke és Team 7 utolsó arc-jai, ugyanis szigorúan véve utóbbiban debütált a Pandora's Box, nem pedig a FCBD különszámban, s ezek szorosan kapcsolódnak egymáshoz.
-Suicide Squad, mivel a 24. számtól ongoing tie-in a Forever Evil-lel. Ezt sem bántam annyira, Ales Kot számai nagyon jók voltak.

Hátravan még:
-Még egy rakás Villains Month szám
-Savage Hawkman, ugyanis itt debütált Shadow Thief. Ettől tartok leginkább, ugyanis a Teen Titans mellett a New52 talán legrosszabb sorozata.
-Constantine 6-8, a 9. szám ugyanis crossover.

Hogy a búbánatban fogják mindezt trade-be gyűjteni?

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7076 Dátum: 2014. Január 15., 10:56:41 »
Kijött a Superior Spider-Man 25, történnek benne dolgok... Carlie-t kifejezetten bírom, nem szeretném, ha goblin maradna. Peter Parker-Kenobi reloaded? Hát...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7075 Dátum: 2014. Január 14., 18:49:46 »
Idézet
Biztosan az, ettől függetlenül mégiscsak elég határozottan képviseltetik magukat a tipikusan 90-es évek béli karakterek a Marvel jelenlegi felhozatalában is, mintegy demonstrálva, hogy a koncepció talán nem is volt annyira rossz, inkább a kivitelezéssel voltak a gondok.
Egyet értek, a mostani Cable-t pl bírom, legalább is ahogy a Messiah complexben vagy a Second Commingban megismertem. Thunderbolts amúgy egy jó koncept és mintha a régi sztorik se lennének rosszak abból (ami persze relatív, mert pl a New Warriorst is sokan bottal se böködnék, nekem meg kifejezetten tetszett a vol 1.)

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7074 Dátum: 2014. Január 14., 18:23:06 »
A Born again nálam a legjobb Miller történet, jobb, mint a Dark Knight Returns szvsz. A Fall of the Kingpin egynek jó, de semmi extra. A man without fear nekem szájbarágós volt. A többit nem olvastam.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7073 Dátum: 2014. Január 14., 18:20:55 »
New Warriorst olvasom épp és volt egy crossoverük az X-force-al. Ez még az épphogy csak New Mutantsből átalakult X-force volt és borzalmas az egész bagázs, Cable-el az élen :D Vicsorgás, előbb lövünk, aztán kérdezünk, szar rajzoló... Kicsit meg is ijedtem, mert ezt is Niczieza írta, de az X crossoverek után visszaállt a New Warriors az eredeti színvonalra.

Biztosan az, ettől függetlenül mégiscsak elég határozottan képviseltetik magukat a tipikusan 90-es évek béli karakterek a Marvel jelenlegi felhozatalában is, mintegy demonstrálva, hogy a koncepció talán nem is volt annyira rossz, inkább a kivitelezéssel voltak a gondok. Vagy legalábbis mindenképp rejlett potenciál az akkoriban még elég egysíkú karakterekben.

Csak ha a Marvelt nézem:

-Venom
-Carnage
-Scarlet Spider (Kaine a Klón-sagából)
-két (!) darab X-Force sorozat, egyik élén Cable
-Deadpool most már nem csak népszerű, de kritikailag is arat a sorozata
-Legion
-Gambit
-Thunderbolts

S mondhat bárki bármit, Wolverine népszerűsége is a 90-es években hágott a csúcsára. Az akkori trendek nélkül meglehet, ma már alig emlékeznénk rá, nem hogy a kiadó egyik legnagyobb fejőstehene lenne.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7072 Dátum: 2014. Január 14., 16:19:19 »
New Warriorst olvasom épp és volt egy crossoverük az X-force-al. Ez még az épphogy csak New Mutantsből átalakult X-force volt és borzalmas az egész bagázs, Cable-el az élen :D Vicsorgás, előbb lövünk, aztán kérdezünk, szar rajzoló... Kicsit meg is ijedtem, mert ezt is Niczieza írta, de az X crossoverek után visszaállt a New Warriors az eredeti színvonalra.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7071 Dátum: 2014. Január 14., 16:08:09 »
Köszi.

Közben ugyanígy kilistáztam a Deadpool köteteket is. Kicsit durva, hogy nagyjából ugyanannyi kötetre jön ki a két karakter (40-50), miközben DD 1964-ben debütált, Deadpool meg majd 30 évvel később (az általunk ismert megformálást ugye nem Liefeld-től szokás számítani). Hasonló agyf@sz kategória még Cable: szigorúan véve ő is olyan 20 kötetre jön ki. Sokat szidja mindenki a 90-es éveket, de azért elég csak megnézni a mostani Marvelt akár, hogy ugyan, hány címük vezethető vissza erre a korszakra.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7070 Dátum: 2014. Január 14., 15:56:50 »
Most olvastam Frank Miller agyonmagasztalt run-ját és egyből el is adtam az omnibusom utána annyira nem tetszett. A Man without fear viszont jó volt, az sokkal jobban elmeséli az Elektrás sztori kezdetét, mint az eredeti első Miller sorozat.
Az End of Days nekem nagyon tetszett, alapból imádom Bendis DD-jét és ez is hozta annak a színvonalát.
A Born againt meg ki ne hagyd!
A többiről nem tudok nyilatkozni.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7069 Dátum: 2014. Január 14., 15:30:08 »
Daredevil terén mennyire vagytok pengék? Érdeklődnék, hogy a v2 előtt a sokat magasztalt Frank Miller run-on kívül mire érdemes időt szánni?

Szóban forgó kötetek:
-Marvel masterworks 1-6
-Essential Daredevil 3-6
-Daredevil vs. Bullseye
-Marked for Death
-Gang War
-Daredevil/Punisher Child's Play
-Labor Lost
-Born Again (v1)
-Typhoid Mary
-Lone Stranger
-Fall of the Kingpin
-Fall From Grace

Spin-offok közül a Yellow alap, de a többi három?

-Dark Knights
-End of Days
-The Man Without Fear

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7068 Dátum: 2014. Január 13., 10:03:14 »
Spider-Island felénél tartok. Azért valahol elképesztő, hogy formálisan ez is a Bendis-éra lezárása: sikerült előrángatniuk az előtte csupán a Spectacular Spider-Man Disassembled tie-in számaiban szereplő Queen-t, mint az event főgonoszát.  :D

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7067 Dátum: 2014. Január 11., 10:48:52 »
Hát igen, sok az olvasni való. Nem is tudom, hogy bírja valaki minden hónapban követni a sorozatok nagy részét egy-egy kiadótól.
Most fejeztem be Hickman F4-nek második kötetét, tehát volt mit olvasni... el
Most jön egy kis Fatale és a The Wake.
Illetve szemezgetek DeConnick Captain Marvelével, szerintetek milyen?

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7066 Dátum: 2014. Január 10., 12:18:29 »
Köszi, azt hiszem ezekkel is el leszek egy darabig  :D

Van egy olyan érzésem, hogy sosem lesz vége ennek a pótolgatásnak, még akkor is, ha csak szigorúan a 2000 utáni sorozatokra szorítkozok. Haladnom kellene az X-Factorral is, mert nemrég rajtolt az All-New, viszont még csak a Happenings In Vegas-ná ltartok. Mellesleg megfogadtam magamnak, hogy ideje lenne időt szakítanom az aktuális függetlenekre is - egy éve még panoráma cikket írtam az Image 2012-es évéről, most meg szégyenszemre több hónapos lemaradásban vagyok  :-\

Nyerni kéne a lottón ázzeg, a munka és a képregényfüggőség nem jó párosítás.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7065 Dátum: 2014. Január 10., 12:06:51 »
kérdés már csak az, hogy a 2006-os vagy a 2011-es volume-ot ajánlod, esetleg mindkettő?
Mindkettőt. A v2 kissé döcögősen indul, mert a CW alatt kezdődött, de utána egész pofás lett az utolsó sztorit leszámítva. Bár sokra azért ne számíts.
A v3-at nem olvastam, de az eleje felé nézegettem olvasói kritikákat, és eléggé kedvelték, tipikus radar alatti, emiatt jó ötletekkel operálható sorozatnak tűnt.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7064 Dátum: 2014. Január 10., 11:11:51 »
A 2011es Heroes for hire nekem, ha jól emlékszem tetszett, csak az is beletorkollott a Fear Itselfbe és akkor hagytam a francba.
Antman and Wasp is jó szerintem, bírom a karaktereket alapból, lehet csak azért jött be, de emlékeim szerint tök szórakoztató volt.
Jason Aaron Hulkjának második sztorija, amikor Banner a gonosz és Hulk mindig máshol ébred, szerintem baromi jó, persze nem  azért mert valami mély értelmű mestermű, egyszerűen csak tele van elmeroggyant ötletekkel és végig röhögtem szinte minden számot.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7063 Dátum: 2014. Január 10., 10:28:03 »
Igen: Doomwar, Books of Doom, Heroes for Hire, Fraction Thorjai és esetleg az X-23. Dakent meg nyugodtan kerülheted, mint a pestist.

Fraction run megvolt már egy éve (őszintén szólva Straczynski után nekem csalódás volt, tényleg csak a JIM miatt daráltam le), csak az időközben megjelent minik maradtak ki.

Heroes for Hire-ből a '97-es Ostrander run-t feltétlenül le akarom csekkolni a Netflix sorozatok előtt, a kérdés már csak az, hogy a 2006-os vagy a 2011-es volume-ot ajánlod, esetleg mindkettő?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7062 Dátum: 2014. Január 10., 10:20:01 »
Igen: Doomwar, Books of Doom, Heroes for Hire, Fraction Thorjai és esetleg az X-23. Dakent meg nyugodtan kerülheted, mint a pestist.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7061 Dátum: 2014. Január 10., 10:12:16 »
Marvel maratonom részét képezik a Hulk képregények is, s az Incredible Hulks utolsó kötete után rögtön elolvastam Jason Aaron rövid életű run-ját is (Incredible Hulk 1-15).

Egyáltalán nem értem, hogy mi a fene bajuk volt az olvasóknak ezzel a megjelenéskor. Tele van őrült elemekkel, s valóban nem egy mestermű, azonban minden további nélkül hozzá a későbbi Greg Pak történetek szintjét, mellesleg a karakterfejlődés szempontjából is következetes folytatás volt.

Young Allies képregények közül is bepótoltam, amit szükségesnek éreztem a Spider-Island előtt, s most már tényleg csak az ASM, Rulk, Thunderbolts/Dark Avengers meg néhány X-Men sorozat van hátra mielőtt sorra kerülne a NOW! és az Infinity.

Kénytelen-kelletlen parkolópályára került sorozatok:

1 Month 2 Live
Battle Scars
Black Panther - Power és Doomwar
Hawkey & Mockingbird, Black Widow - Kiss or Kill, Widowmaker
Books of Doom és ClanDestine by Alan Davis
Heroes for Hire
Villains for Hire
Iron Man a Stark Resilient-től
Captain America a No Escape-től
Red Skull
The Fearless
Ant-Man and Wasp
Hawkeye - Blindspot
2011 utáni Thor minik: Heaven & Earth, Deviants Saga, Ages of Thunder, Blood Brothers
X-23
Daken
X-Men: To Serve and Protect

Ezek közül van olyan szerintetek, amit kár lenne kihagyni?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7060 Dátum: 2014. Január 06., 08:12:11 »
Ez törvényszerű, de tegyük hozzá, kb. 3-4 éves ciklusokban felváltva követnek is el égbekiáltó baromságokat. 2008 környékén a Marvelre voltak sokan kibukva (joggal), előtte DiDio DC-jét szidták (joggal), egyedül 2001–2004 között volt mindenki nagyrészt elégedett.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7059 Dátum: 2014. Január 05., 22:19:51 »
Idézet
Ezt a DC főnöke a cég egyik legszebb borítójának nevezte.
láttunk már rosszabbat is de attól még ez szar...
Amúgy a Brian Woodos hír után én leálltam az X-menjével (azt az egyet olvastam tőle csak) pedig tetszett. De vannak még elveim, vagy ilyesmi. Szerintem a DC csinál több hülyeséget mostanában, azért szidják őket többen, de majd 1-2--3 év múlva meg már megint a Marvelt fogják fikázni. Mindig így megy ez.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7058 Dátum: 2014. Január 05., 20:45:51 »
A legutóbbi óranullázás viszont nettó f*szság (White Power Battery). B*meg, így hívják a képregényekben.

Eszem ágában sincs a DC-t védeni, de sajnos be kell látni, hogy divattá vált a kiadót fikázni. Bezzeg amikor a Marvel oldaláról röppennek fel hasonlóan botrányos hírek/pletykák, például legutóbb Brian Wood vagy a David Morell-t ért bánásmód kapcsán, akkor érdekes módon a korábban vasvillát lengető újságírók vehemenciája is mérséklődni látszik.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7057 Dátum: 2014. Január 05., 20:31:01 »
Ennek kapcsán:
Frank Miller nem nézi le a nőket, kicsi kis világában nem kurva mindegyik, neeeeeeeeem…

http://www.theouthousers.com/images/jck/detective27miller.jpg


Ezt a DC főnöke a cég egyik legszebb borítójának nevezte. Ez kerül egy elég komoly reklámkampánnyal kiadott füzetre.
És a főoldalon még bizonygatnom kellett hogy a DC egy PICINYKÉT nőgyűlölő mostanában…
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Firvingi

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +1/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7056 Dátum: 2014. Január 05., 20:16:42 »
Snyder Batmanje az én szememben Batman, nem pedig Batman család, de én fogalmaztam rosszul, mert én a karikra gondoltam, nem a képregény meghatározásra! Mea Culpa!
Batmant nagyon szeretem, Detective Comics nem jön be, de a Batman and Robin nagyon jó! (Főleg a mostani Batman and Two-Face! Nekem tetszene, ha megmaradna ez, hogy mindig egy fontosabb karakter kapcsolatáról szól, nem pedig a robinokról...). Amúgy a Talon és a Red Hood is jó, meg a Catwoman tetszett az íróváltásig (most meg trehány az egész...), de ők nem egy Batwoman szint volt a szememben. Furcsa, a Zero Year engem nem fogott meg, de ez ízlések és pofonok kérdése. Batgirlt megint szívesen olvasgatom, van egy bája...de a Nightwinget akkor előszedem, szerintem az első pár számon kívül egyáltalán nem foglalkoztam vele.

Aquamannak akkor adok még egy esélyt!  ;)

A Greenekkel meg egyetértek veled teljesen! Sajna tényleg az amúgy is egyre gyengülő New Guardians az egyedüli érdektelen és erőltetett (miért nem maradt az eredeti koncepció? Nekem nagyon tetszett, mikor mindenhonnan volt egy tag és a csapatdinamika is működött). A Red Lanterns meg isteni!

Forever Evil eddig jó, de a Trinity Wars szerintem elég semmilyen lett, de lehet csak azért, mert máshogy képzeltem el (igaz, nem egy DC-s AvsX-et akartam!)

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7055 Dátum: 2014. Január 05., 20:02:54 »
Atyaúristen. Pedig ez volt a legértelmesebb "Batman családba" tartozó sorozat...De hát az Aquaman folytatása is csalódásnak tűnik
Kösz a választ!

Snyder Batman-je? Layman Detective Comics-a?

Nemrég kezdtem el lefaragni a DC-s lemaradásomat, s éppen meg kellett állapítanom, hogy a korábban középszerű Batgirl és Nightwing is egész fasza sorozatokká nőtték ki magukat így a második évük végére/harmadik kezdetére. Ezen felül a Zero Year is minden előzetes fenntartásom ellenére kiváló olvasmány, pedig a Death of the Family után már javában temettem Scott Snyder-t.

Aquaman kapcsán várnék még pár számot az ítéletalkotással. Rengeteg képregényt olvastam Jeff Parkertől a Marvel maratonom során, s ha a felütései nem is annyira átütőek, azért elég sok ötletekben gazdag és elegánsan kivitelezett történetet tud maga mögött ahhoz, hogy megelőlegezzem neki a bizalmat. Mellesleg nem Geoff Johns találta fel a spanyol viaszt Aquaman kapcsán, hanem Peter David még a 90-es években.

Megvolt amúgy a Trinity War is. Szabványos MacGuffin sztorinak egész jó, nagyszabású JL-crossovernek maximum középszerű. Minden bizonnyal sort kerítek a Forever Evil-re is, bár annyira nem repesek tőle, mint mondjuk az Infinity-től.

Legpozitívabb csalódás: megújult Green Lantern line, főkent Charles Soule Red Lanterns-e. Tetszik az új status quo, tetszik, hogy Hal Jordan nem egy feddhetetlen Mary Sue és hogy John Stewart nem egy feketére meszelt Hal Jordan. Kevésbé tetszik az erőltetett Carol Ferris/Kyle Rayner affér, bár ez sem von le sokat a Justin Jordan-féle GL: New Guardians érdemeiből, ami a legscifisebbnek tűnik a négy GL cím közül, amikre eddig összességében az űropera stílusjegyei voltak a legjellemzőbbek. A Red Lanterns viszont a New 52 eddigi legnagyobb színvonalugrása. A Red Lanternek Guy Gardner vezetése alatt ripsz-ropsz átmentek amolyan csillagközi motoros bandába, akik átvették a 2814-es szektor rendfelügyeletét a zöldektől. Fő motívum a bosszú (duh), de mindent egybevéve szimplán csak egy k*rva jól írt képregény, mind a történetvezetés, mind pedig a párbeszédek tekintetében.

Erősen kétlem, hogy Hickmant a szerkesztőség nagyon imádta volna az F4-e miatt, mivel az az átmeneti megszűnés nem egy szép marketingokból készült kizárólag, hanem azért, mert a sorozat történelmének egyik legnagyobb arányú olvasóvesztését szenvedte el Hickman alatt.

Öhm. Nem.

http://www.comichron.com/monthlycomicssales/2011/2011-01.html

http://www.comichron.com/monthlycomicssales/2011/2011-02.html

A korábbi olvasóvesztéshez szerintem inkább járult hozzá Mark Millar távozása, a Dark Reign, na meg a megjelenési időszakot általánosságban jellemző event őrület mind a Marvel, mind pedig a DC oldaláról, amit a nem-tie-inek mindig megsínylenek.

Hickman kapcsán én amúgy még csak felszínes hasonlóságot sem látok az ő és Bendis "ars poeticája" között. Bendis continuity porn-t ír, Hickman pedig új continuity-t, de semmi esetre sem a régit újraírva. A SHIELD sorozata mögött sem látok ilyen megfontolást. Ha szigorúan vizsgáljuk a kontinuitást, a Hickman-féle SHIELD eseményei (50-es évek) majd egy évtizeddel a Nick Fury-féle szervezet hivatalos rangra emelkedése előtt játszódnak (60-as évek).
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 05., 20:34:59 írta Ideniel »

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7054 Dátum: 2014. Január 05., 19:54:17 »
Az Aquamant Johns legalább úgy hagyta ott, hogy adott neki egy rendes lezárást.
Ezt a linket meg csak úgy itt hagyom :D
http://hasdcdonesomethingstupidtoday.com/

Nem elérhető Firvingi

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +1/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7053 Dátum: 2014. Január 05., 19:25:10 »
Atyaúristen. Pedig ez volt a legértelmesebb "Batman családba" tartozó sorozat...De hát az Aquaman folytatása is csalódásnak tűnik
Kösz a választ!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7052 Dátum: 2014. Január 05., 15:26:37 »
Leegyszerűsítve: nem. Félbevágták, más sztorival folytatják és vedd úgy, hogy amit addig olvastál, sohasem történt meg. Ennyi.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Firvingi

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +1/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7051 Dátum: 2014. Január 05., 14:15:01 »
Nem nagyon vágom ezt a történetet (itt a hálón olvastam róla először), de a Batwoman 24-es száma nem folytatódik??? Egyik kedvenc sorozatom volt, szép (sőt, gyönyörű, szemet gyönyörködtető), de a 25-ös year one szám után úgy folytatódik, mintha nem történt volna semmi lényeges a 24-es számban...ez tényleg így van? (Azt tudom, hogy a szerzőpáros lelépett...)

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7050 Dátum: 2013. December 31., 11:52:46 »
A Shadowland-nak nagyobb a füstje, mint a lángja; nekem egyáltalán nem jött be...  :dry:
Fekete Párduc betondzsungeles történeteinek nekiálltam, de aztán abbahagytam; a rajzok valami iszonyat rosszak...  :(
A Spider Island kellemes, pozitív csalódás volt, szépen belerakták a story-ba az összes, létező ,,Spider''-es Marvel karaktert az alkotók!  :rolleyes:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7049 Dátum: 2013. December 31., 08:08:13 »
Erősen kétlem, hogy Hickmant a szerkesztőség nagyon imádta volna az F4-e miatt, mivel az az átmeneti megszűnés nem egy szép marketingokból készült kizárólag, hanem azért, mert a sorozat történelmének egyik legnagyobb arányú olvasóvesztését szenvedte el Hickman alatt. Más szóval a történelem során először sikerült megszüntetési mélységig küldenie a címet. Aligha bízták volna csak ez alapján rá a dédelgetett, babusgatott Avengerst, aminek a toplistájuk élén tartásába akkoriban minden létező erőforrásukat beleölték, végül sikertelenül. Van egy sanda gyanúm, hogy nagyobb köze lehetett hozzá annak, hogy a Marvelen belül Hickman a kopasz tanítványa, és ez meg is látszik az eszelős retconmániáján, ami az F4 esetén baromi jól sült el (simán a Marvel akkori legjobb sorozata volt Slott Pókja mellett), de nekem a SHIELD körüli kavarása már bőven túlment az „átírom, mert akkora fasza gyerek vagyok, hogy kijavítom Stan Lee-t és Jack Kirbyt is, mert csak” faroklengetésbe, ami meg pont Bendis messze legnagyobb írói hibája is, felülmúlva a rettenetes csoportdialógusait.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7048 Dátum: 2013. December 30., 22:59:09 »
Hickman FF-jében és Fantastic Four-jában az a legdurvább, hogy hiába írta egyedül, különb event történet kerekedett belőle, mint a féltucat sorozatot tömörítő Marvel crossoverek többsége. Szeretnék leszokni arról, hogy kiadói politikát érintő spekulációkba bocsátkozzak, de meg merem kockáztatni, hogy ha nem is Hickman FF-nél tanúsított teljesítménye vezetett ahhoz, hogy Bendis-t végül levették az Avengers-ről, azért jelentősen hozzájárult ahhoz, hogy végül ő lépett elő vezető íróvá. Hasonlóan ahhoz, ahogyan az Uncanny X-Force-nak köszönhetően Rick Remender most kvázi Astonishing X-Ment ír, csak épp Uncanny Avengers címen, miután az "eredeti" nagyjából Ellis run-ja tájékán lejtmenetbe kapcsolt.

Közben lecsekkoltam Hickman egy másik agymenését, a S.H.I.E.L.D.-et is. Két minisorozat jelent meg idáig, illetve egy közbeiktatott különkiadás Infinity alcímmel. A második mini elakadt a 4. számnál (6-ot terveztek), de így is üt: alternatív történelem megspékelve némi "science psychedelikával", s bizonyos tekintetben a Manhattan Projects előfutárának is tűnik a hasonló alapkoncepció miatt, bár a kivitelezés szöges ellentéte annak, amivé az MP vált a második arc-ra. A Marvel univerzumában játszódik, de eléggé a "peremen", tele van Marvel utalásokkal (Nathanial Richards, Howard Stark, Celestials, stb.), de a Nick Fury-féle S.H.I.E.L.D.-hez egyelőre nem sok köze van (arra egyébként is ott van a Secret Warriors). A rajzoló Dustin Weaver szerint előbb vagy utóbb kiadják a hátralévő két számot, csak hát Hickman jellemző módon túlvállalta magát és még mindig nincs meg a konkrét forgatókönyv.

Más: időközben összeállt a Spider Island olvasmánylistám is (egyelőre a Return of Anti-Venomnál tartok), s van benne egy Black Panther tie-in. Olvasta valamelyikőtök a Man Without Fear-t, illetve a későbbi Most Dangerous Man Alive-ot? Érdemes az 524-et megelőző számokat előtte bepótolni szerintetek? Ha igen, akkor a sorozatot bevezető Shadowland-et ugye nem muszáj elolvasni hozzá (nem sok jót hallottam róla)?