Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 660562 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7017 Dátum: 2013. December 12., 13:47:41 »
Én úgy tudtam, hogy a mindenkori DC univerzum és a Beyond "jövője" között minimum 25-30, de az is lehet, hogy 50 év telt el.

Nekem sem tetszik ez a kannibál-effektus. Amint valami a mellékvágányokon népszerűvé válik, jelen esetben a Beyond digital first képregények, azt rögtön bekebeleztetik a fő kontinuitással, amiben törvényszerűen besimul azok közé a keretek közé, amelyekkel szemben sikereket ért el. 

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7016 Dátum: 2013. December 12., 12:25:19 »
A DC-nél valakinek 5 év fétise van, vagy mi? Most a változatosság kedvéért 5 évet a jövőbe akarnak ugrani és így behozni a Batman Beyondot az új 52-be.  :stupid:
http://www.comicvine.com/articles/new-weekly-dc-series-to-depict-the-futures-end/1100-147722/
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 12., 13:54:22 írta FZoli »

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7015 Dátum: 2013. December 12., 09:15:28 »
Végre elolvastam a Schism-et. Jobb volt mint vártam, sőt, kifejezetten meglepő volt, hogy a koncepció kezdeti ellentmondásai ellenére mennyire hitelesnek hatott a Logan és Scott között kibontakozó konfliktus. A számomra leginkább kiugró negatívum talán az 5. szám rajzstílusa volt: gyönyörűek Kubert sokalakos kompozíciói, de amikor drámai jelenetekről van szó, akkor sajnos gyakran túlzásokba esik az arckifejezések ábrázolása terén, s itt sem volt ez másképp.

Valahol az egész maratont azért kezdtem el, mert körülbelül két évvel ezelőtt marhára b*szta a csőrömet, hogy az alábbi két infoábráról körülbelül a karakterek harmadát ismertem fel. Most úgy a 90%-ukról elmondhatom, hogy legalább egy olyan kötetet olvastam, amiben a történet szempontjából komoly szerepük volt vagy legalábbis gyakran visszaköszönő háttérfigurák voltak (Ernst, Match, Martha Johannson, illetve Lifeguard sem csinált semmit a borzalmas X-Treme X-Men óta)




Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7014 Dátum: 2013. December 10., 13:19:55 »
Nem, régen is legalább ennyi szemetet termelt a Marvel és a DC, csak kb. 10 év távlatából már lehet tudni, hogy mi ezekből az, amit érdemes is elolvasni, mert jó.

Szerintem azért már 5 éves távlatból is kellőképpen jól felmérhető az ilyesmi, nem beszélve az instant klasszikusokról. Az sem mellékes szempont, hogy ízléstől függ, ki mennyire fogékony a 80-as évek középen végbement szemléletváltás előtti mainstream képregények stílusára. Én ugyan mindenevő vagyok, de simán megértem, hogy sokak számára rendkívül nehéz egy-egy Starlin, Claremont, Simonson vagy akár Kirby által írt/rajzolt klasszikus befogadása úgy, hogy közben jól is szórakozzanak.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7013 Dátum: 2013. December 09., 11:15:46 »
Nem, régen is legalább ennyi szemetet termelt a Marvel és a DC, csak kb. 10 év távlatából már lehet tudni, hogy mi ezekből az, amit érdemes is elolvasni, mert jó.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7012 Dátum: 2013. December 09., 10:25:36 »
Vagy inkább a Disassembled előtt van majdnem az összes olyan cím, amit érdemes olvasni.

Régen minden jobb volt. Már Pszcihé dekoltázsa sem a régi! :D

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7011 Dátum: 2013. December 08., 15:07:13 »
Huhh, elég durván kezdődik az Inhumanity...  :blink:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7010 Dátum: 2013. December 08., 11:52:19 »
Vagy inkább a Disassembled előtt van majdnem az összes olyan cím, amit érdemes olvasni.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7009 Dátum: 2013. December 08., 11:31:30 »
Ez egy egyszerű, de nagyszerű olvasási sorrend:
http://en.wikipedia.org/wiki/Publication_history_of_Marvel_Comics_crossover_events:brow:

De csak azért, mert a Dissassembled előtt is van jó pár, remek cím, amit kötelező elolvasni!  :rolleyes:


Nem elérhető Lazlo

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 9
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7008 Dátum: 2013. December 08., 11:25:06 »
8 hónapomban tellett az Avengers Disassembled-től eljutni a Fear Itself végéig, s így is rengeteg mindent kihagytam a maratonomból, amit előzetesen nem tartottam létszükségletűnek elolvasni a nagy jelentőségű/kritikailag sikeres címek szempontjából.

Vannak rajongók, akik elhatározzák, hogy minden egyes számot elolvasnak, amiben kedvenc karakterük akár csak cameo szinten feltűnt. Nekik is körülbelül egy évükbe telik, hogy ledaráljanak egy évtizedet, főleg ha olyan nagy múltú karakterekről van szó, mint Superman, Batman vagy akár Spider-man. Van egy arc redditen, aki minden Deadpool és Cable képregényt végigolvasott, neki saját bevallása szerint két évébe tellett felzárkózni a friss megjelenésekhez 2011-ben. Mindkét karakter kevesebb, mint 25 éves, s a népszerűsége ellenére Deadpool igen messze van az A-listás státusztól, tehát korántsem szerepel annyiszor, mint a Marvel vitathatatlan nagyágyúi.

Érdemes valami konkrét koncepció alapján haladni, ugyanis képtelenségnek tartom, hogy minden valaha megjelent Marvel képregény elolvasása során olyan jól szórakoznál, hogy egy idő után ne érezd megterhelő házimunkának a dolgot. Vagy koncentrálj egy karakterre, egy íróra/rajzolóra, egy csapatra, esetleg egy konkrét korszakra. Ha például a friss megjelenésekhez akarsz felzárkózni úgy, mint én, akkor a Disassembled-nél előbbről nincs értelme belevágni a Marvel képregényekbe, a korábbi klasszikusok kánonja pedig van annyira időtlen, hogy ne kelljen a kontinuitás alá vetni őket.

Értem, köszi a segítséget. Igen az lenne a cél, hogy az új megjelenésekhez felzárkozzak, akkor én is elkezdem Dissassembled-től olvasni őket.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7007 Dátum: 2013. December 07., 20:18:35 »
http://www.comicvine.com/profile/the_poet/blog/comic-vines-top-100-batman-universe-stories/79521/ <- itt egy top százas lista a legjobb Batman-hez köthető sztorikról.

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7006 Dátum: 2013. December 07., 19:51:05 »
Hello!
Egy olyan kerdesem lenne h szerintetek melyik  Batman story minden idők legjobbja?

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7005 Dátum: 2013. December 07., 14:48:27 »
8 hónapomban tellett az Avengers Disassembled-től eljutni a Fear Itself végéig, s így is rengeteg mindent kihagytam a maratonomból, amit előzetesen nem tartottam létszükségletűnek elolvasni a nagy jelentőségű/kritikailag sikeres címek szempontjából.

Vannak rajongók, akik elhatározzák, hogy minden egyes számot elolvasnak, amiben kedvenc karakterük akár csak cameo szinten feltűnt. Nekik is körülbelül egy évükbe telik, hogy ledaráljanak egy évtizedet, főleg ha olyan nagy múltú karakterekről van szó, mint Superman, Batman vagy akár Spider-man. Van egy arc redditen, aki minden Deadpool és Cable képregényt végigolvasott, neki saját bevallása szerint két évébe tellett felzárkózni a friss megjelenésekhez 2011-ben. Mindkét karakter kevesebb, mint 25 éves, s a népszerűsége ellenére Deadpool igen messze van az A-listás státusztól, tehát korántsem szerepel annyiszor, mint a Marvel vitathatatlan nagyágyúi.

Érdemes valami konkrét koncepció alapján haladni, ugyanis képtelenségnek tartom, hogy minden valaha megjelent Marvel képregény elolvasása során olyan jól szórakoznál, hogy egy idő után ne érezd megterhelő házimunkának a dolgot. Vagy koncentrálj egy karakterre, egy íróra/rajzolóra, egy csapatra, esetleg egy konkrét korszakra. Ha például a friss megjelenésekhez akarsz felzárkózni úgy, mint én, akkor a Disassembled-nél előbbről nincs értelme belevágni a Marvel képregényekbe, a korábbi klasszikusok kánonja pedig van annyira időtlen, hogy ne kelljen a kontinuitás alá vetni őket.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7004 Dátum: 2013. December 07., 12:54:23 »
Eh, alig pármillió oldal. 20-30 év alatt végezhet vele, ha mellette nem nagyon csinál mást.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7003 Dátum: 2013. December 07., 12:48:51 »
Idézet
úgy döntöttem szeretném elkezdeni a marvel képregényeket elejétől időrendbe elolvasni
huhh, biztos? :D Annyira sok minden van és annyira szerteágazó, plussz a minőség is ugye ingadozó, hogy lehet jobban jársz, ha kiszemelsz egy szimpatikus időszakot és onnan kezded, aztán max visszamész korábbi eseményekhez.
Egyes eventekhez könnyebb is reading ordert találni, mint az egész Marvel univerzumhoz.

Nem elérhető Lazlo

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 9
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7001 Dátum: 2013. December 07., 09:26:54 »
Én tegnap végeztem vele, egyáltalán nem olyan rossz; a vége különösen tetszett!  :bravo:
Nekem pozitív csalódás volt, a Fear Itself-et és az AvX-et szerintem veri, ha nem is túl magasról!  :rolleyes:

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #7000 Dátum: 2013. December 07., 08:38:10 »
Na akkor hagyom én a francba az Infinity-t.  ;D Köszi a válaszokat!

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6999 Dátum: 2013. December 06., 21:34:17 »
Az ötlet maga jó volt szerintem, csak nagyobb volt a füstje mint a lángja (az eleje jól indult a rejtélyel, hogy ki a fene is követ el merényleteket mindenfelé, ezt jól tudja írni Bendis, csak amikor a végén nagy bummal kellett volna szólnia a dolognak, akkor lett lapos).

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6998 Dátum: 2013. December 06., 21:27:28 »
Koszi a gyors es tartalmas valaszt :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6997 Dátum: 2013. December 06., 21:18:36 »
Kiirtott ezt-azt. Pár várost, kisebb országokat, megtámadta az emberiséget, hogy elhozzon egy új emberi evolúciós lépcsőt, ilyenek. Igazából Reed lett Fátum 2. Szó szerint. Ultimate Enemy trilógia néven ment le az egész, és persze – mint minden Ultimate Vaughan óta – teljesen felejthető volt.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6996 Dátum: 2013. December 06., 21:12:55 »
Hello!
Most olvastam az Ultimate Cataclysm legujabb szamat es kiderult benne h az ultimate Reed Richards nem eppen nepszeru a hosok koreben. Valaki osszefoglalna legyszi h miket kovetett el? :)

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6995 Dátum: 2013. December 06., 18:12:39 »

Nem elérhető Lazlo

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 9
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6994 Dátum: 2013. December 06., 18:01:10 »
Sziasztok!

Elég új vagyok még a képregényes világba és úgy döntöttem szeretném elkezdeni a marvel képregényeket elejétől időrendbe elolvasni, mármint a fontosabb eventeket, crossovereket. Keresgéltem reading order-eket de nem találtam megfelelőt, ahol képregényenként le lenne írva, hogy melyik után mi következik. Az lenne a kérdésem, hogy létezik egyáltalán ilyen? Akár honlap vagy excel táblázat?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6993 Dátum: 2013. December 06., 14:03:09 »
Akkor miért nem kasztrálja magát? Kár, hogy a képregényben nem hallatszana a hangja, de a Guardians of the Galaxy filmben milyen frankó lenne egy szoprán Thanos :D
Hülye!!!  :lol: :lol: :lol:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6992 Dátum: 2013. December 06., 12:09:19 »
Thanos, mint a halál szerelmese, nem viselheti el, hogy életet adott.

Akkor miért nem kasztrálja magát? Kár, hogy a képregényben nem hallatszana a hangja, de a Guardians of the Galaxy filmben milyen frankó lenne egy szoprán Thanos :D

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6991 Dátum: 2013. December 06., 12:05:54 »
Idézet
Összességében nem lennék meglepve, ha pár év múlva, miután az utolsó kötet is eltűnt a polcokról, egy "Fear Itself Saga" különszámmal rövidre zárnák az egész hóbelebancot, s még utalást sem tennének az event eseményeire a továbbiakban á la Onslaught, Shadowland, stb.
hogy aztán 10 év múlva kiadjanak belőle egy omnibust, amit senki se kért (Avengers Crossing, Liefeled X-force).

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6990 Dátum: 2013. December 06., 11:58:53 »
Fear Itself - Tie-in kötetek

Home Front és a Hulk HC kivételével mindent ledaráltam, s sajnos minden balsejtelmem beigazolódott - az Alpha Fligt, s a még jóval korábban olvasott Journey Into Mystery kivételével semmi figyelemre méltó nem származott ebből az eventből. Egyedüli meglepetés talán a Gillen-féle Uncanny X-Men, ami Greg Land rajzai ellenére is legalább olvasható volt, ellentétben Fraction Second Coming utáni történeteivel. A legrosszabb a Fear Itself: Wolverine/New Mutants kötet volt - alapvetően imádom az Abnett & Lanning duó munkáit, de ez a New Mutants sztori siralmas volt. Seth Peck-et nem csesztettem a Wolverine mini miatt, szerencsétlennek éppen hogy elindult a karrierje, így nincs is mit nagyon számot kérni rajta.

Összességében nem lennék meglepve, ha pár év múlva, miután az utolsó kötet is eltűnt a polcokról, egy "Fear Itself Saga" különszámmal rövidre zárnák az egész hóbelebancot, s még utalást sem tennének az event eseményeire a továbbiakban á la Onslaught, Shadowland, stb.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6989 Dátum: 2013. December 04., 23:30:54 »
Ez a Hickman találta ki, hogy Fátumnak mestere van (ill. volt), ugye?  :rolleyes:

Csak kamillázok itt is, hogy mik vannak!  :ugral:
A Galaktikus Tanács összesen (!) nem ér annyit stratégiailag, mint a Kapi egyedül!  :m-cap:
Pedig aztán ott van Gladiátor, a Szuper-Skrull és Ronan; nem egy űrcsata túlélői ők!  :whistle:
(Az viszont nagy poén, hogy most mindenki ,,haver''; Annihilus és Ronan, a Fészek és Marvel, stb.!)  :badteeth:

Csillagúr apjában még nagy lehetőségek vannak, pimasz egy fazon ő!  :brow:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6988 Dátum: 2013. December 04., 22:56:37 »
Egész egyszerűen nem értem, hogy Thanos miért akarja megölni a fiát???  :blink:
Te boldog ember, hogy csak ezt nem érted... Thanosnak miért van egyáltalán fia??? (Persze, nyilván Thanos rising végeredmény. De azt meg el kellene törölni a tér-idő kontinuumból)

És hogy miért? Valószínűleg azért, mert Thanos, mint a halál szerelmese, nem viselheti el, hogy életet adott.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"