Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 660635 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6957 Dátum: 2013. November 26., 08:11:14 »
A nagy bejelentés a Marveltől! Véget ér Waid Daredevil sorozata !!!!  :badteeth:
Márciustól, meg újraindul, új számozással Waidtől  :rolleyes:  :lol:

Én örülök neki egyébként, de mire fel ez a nagy hercehurca ha úgyis marad a kreatív csapat  :hehe:
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6956 Dátum: 2013. November 25., 13:21:27 »
Arról a Moon Knight-ról van szó, amiben három szuperhős-személyiséggel a fejében próbálkozik Count Nefaria ellen?

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6955 Dátum: 2013. November 25., 10:00:01 »
Nos, nekem az Ultimate Marvel egyelőre totálisan kimaradt, s ha végeztem a Disassembled-AvX maratonommal, egy jó darabig nem is veselkedek neki hasonló vállalkozásnak. Vagy ha mégis, nem Marvellal folytatnám egyből.

Momentán tervben lévő klasszikusok, amiket hónapok óta halasztgatok a maraton miatt:

Hellboy & B.P.R.D.
Savage Dragon
Jodoverse (Incal, Metabarons, stb.)
Miracleman
Animal Man
Doom Patrol
Fables
Hellblazer
Sandman
Swamp Thing

Nem beszélve a friss megjelenésekről...

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6954 Dátum: 2013. November 25., 09:43:32 »
Zigota eltalálta: ez az évtized még csak hároméves. Meg Ellistől nekem az egyik utolsó emlékem még a Marvel Ultimate-es szerencsétlenkedése, ahol az egész imprint leggyengébb sztorijait sikerült összehoznia folyamatosan, márpedig ez Loeb ottani tevékenységének tükrében eléggé komoly teljesítmény.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6953 Dátum: 2013. November 25., 09:39:00 »
Szerintem talgaby a 2010-es évekre gondolt. 2007-2009 környékén még voltak jó dolgai Warrennek, azóta meg mintha nem is erőltetné a dolgot.

Ja, hát az utóbbi két-három évben bevallottan a prózájára koncentrált, emlékeim szerint valahol azt állította, hogy a Gun Machine-t be sem tudta volna fejezni állandó képregényes megbízatások mellett. Meg ugye Jonathan Hickman is kifogott némi szelet a vitorlájából.

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6952 Dátum: 2013. November 25., 09:28:47 »
Szerintem talgaby a 2010-es évekre gondolt. 2007-2009 környékén még voltak jó dolgai Warrennek, azóta meg mintha nem is erőltetné a dolgot.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6951 Dátum: 2013. November 24., 23:31:29 »
Tényleg, Knauf-ék írták.  :-\

Hihetetlen, hogy elfeledkeztem a Crécy-ről, pedig rögtön a Frankenstein's Womb után olvastam és jobban is tetszett annál (FW-t sem kell félteni, az egyik legérdekesebb meta kísérlet, amivel találkoztam).

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6950 Dátum: 2013. November 24., 23:23:14 »
Bendis angyalos vackaihoz képest a Moon Knight egyáltalán nem volt rossz, sőt. (ellenben a Spider-Woman hatalmas pofára esés volt)

Az Execute Program-ot nem Ellis írta.

tg: Fell, Crécy, Nextwave, FreakAngels, Secret Avengers, illetve az időtartamba az Extremis, és a Planetary lezárása is beletartozik.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6949 Dátum: 2013. November 24., 22:56:22 »
Nekem kifejezetten tetszett a Moon knight, szerintem jobb volt mint az Age of Ultron, aminek egy amolyan előfutára volt ez. Mondjuk én sokkal pozitívabban állok Bendishez mint talgaby.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6948 Dátum: 2013. November 24., 22:53:45 »
Másodikra: Én meg azt hittem, az olvasható sztorikkal végzett évek óta. :) Írt egyáltalán bármi mérsékelten olvashatót ebben az évtizedben?

A prózai műveihez még nem volt szerencsém, de ha csak a 2004 utáni képregényes karrierjét nézem (amiket olvastam is):

-Iron Man: Extremis & Execute Program
-Desolation Jones
-Fell
-NextWave
-Thunderbolts: Faith in Monsters & Caged Angels
-Superhuman-trilogy: Black Summer, No Hero, Supergods
-Doktor Sleepless
-Frankenstein's Womb

Az Avatar Press-es cuccait és a Freak Angels-t is dicsérik, tervezem is a pótlásukat.

Amúgy meg attól, hogy idő előtt lelőnek egy ongoingot, még nem biztos, hogy feltétlenül rossz a sorozat. Ilyen logika mentén a Lobdell-féle Teen Titans jobb lenne, mint mondjuk a jobb sorsra érdemes Demon Knights, ami képtelenség.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6947 Dátum: 2013. November 24., 22:36:21 »
Elsőre: Kerüld el. Messzire. Nem véletlenül lett 12 részes a Bendis-féle hatvan évre előre megírt ongoing.
Másodikra: Én meg azt hittem, az olvasható sztorikkal végzett évek óta. :) Írt egyáltalán bármi mérsékelten olvashatót ebben az évtizedben?
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6946 Dátum: 2013. November 24., 22:25:09 »
A Marvel ismét Moon Knight sorozatot indít, ezúttal Warren Ellis-el!!!
http://multiversitycomics.com/news/warren-ellis-relaunches-moon-knight-with-declan-shalvey-and-jordie-bellaire-for-all-new-marvel-now/

A Bendis-féle 12 részes run-t olvasta valaki? Vélemény?

Amúgy kíváncsi leszek mi sül ki ebből. Komolyan abban a hitben éltem, hogy Ellis egy-két éve végleg szakított a folytatólagos sorozat formátumával, erre ez nagyon is ongoingnak tűnik.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6945 Dátum: 2013. November 22., 19:07:16 »

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6944 Dátum: 2013. November 22., 14:39:52 »
Csak nekem van néha olyan érzésem, hogy Yost jobban írja Oki Pókit, mint Slott? Nem a történetekre gondolok, hanem magára a karakterre. (Avenging, superior Team-Up)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6943 Dátum: 2013. November 21., 17:16:37 »
Basszuskulacs, ez most így eszembe juttatta, hogy még oda se szagoltam az e havi összesítőnek a rovatba…! :huh: A korral tényleg kihagy a memória.
:whistle:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6942 Dátum: 2013. November 21., 16:43:15 »
Basszuskulacs, ez most így eszembe juttatta, hogy még oda se szagoltam az e havi összesítőnek a rovatba…! :huh: A korral tényleg kihagy a memória.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Puma

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • Karma: +0/-0
    • https://twitter.com/Puma134
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6941 Dátum: 2013. November 21., 16:03:15 »
A jó hír meg az, hogy a Wonder Woman még mindig nagyon jó, messze a legjobb DC sorozat mostanában. Meg mondjuk a Marvelnál sincs jobb, csak hasonló. Meg is néztem múltkor a borítót párszor, hogy nem-e egy Image képregényt olvasok.

Ugyan az eheti számra még nem volt időm, de minden egyes szavaddal csakis egyetérteni tudok. :)
Néha én is elcsodálkozom rajta, hogy ez komolyan a DC-nél megy? A többi képregényük közt is van jó, de ez kiemelkedően
a legjobb. Szerintem jelenleg a legjobb képregény az összes közül.
Se a Marvel, se más kisebb kiadók nem adnak ki most ennél jobbat.
You’re not just anyone. One day, you’re gonna have to make a choice. You have to decide what kind of man you want to grow up to be. Whoever that man is, good character or bad, is gonna change the world.

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6940 Dátum: 2013. November 21., 15:40:54 »
Ó, képregényes logika  :badteeth: Az Infinityt is hanyagolom egyelőre, az ilyen hülyeségek engem is nagyon ki tudnak akasztani.

Bendisnek meg sikerült az, ami eddig senkinek sem: teljesen hidegen hagy, mi történik a mutánsokkal...

A jó hír meg az, hogy a Wonder Woman még mindig nagyon jó, messze a legjobb DC sorozat mostanában. Meg mondjuk a Marvelnál sincs jobb, csak hasonló. Meg is néztem múltkor a borítót párszor, hogy nem-e egy Image képregényt olvasok.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6939 Dátum: 2013. November 21., 13:27:07 »
Avengers 23. Az összegyűlt csillagközi über-flotta támadást indít a megszállt Föld ellen, de megtizedeli őket... a Peak űrállomás. Tessék már nekem egyetlenegy esetet mondani, amikor a Peak elhárított bármiféle támadást, mert én csak olyat tudok, ahol az első ellenséges svábbogártól léket kapott, darabokra hullott, lezuhant, felrobbant és elvitték a MÉH-be ócskavasnak. A Peak-től éppoly könnyedén jelenhetnek meg az ellenséges armadák New York felett, mint a magyar fociválogatottól a holland gólok a kapuban. Ezzel szemben amikor a rosszfiúk megszállják (lemaradtam arról, hogy ez mikor történt, de a Peak fent jellemzett hatékonyságát ismerve egyáltalán nem csodálkoztam azon, hogy most se játszottak szerepet a Föld védelmében), akkor azonnal olyan iszonyú ereje lesz, hogy az addig számtalan bolygót felszabadító űrflotta letolt gatyával ácsorog előtte. Azoknak a bolygóknak biztos nem volt orbitális állomása. Bár lehet, hogy azok több száz éve foglalkoznak űrutazással, a Föld meg hatvan éve lőtte fel a szputnyikot, de mi gyorsan tanulunk... Ehhez képest apróság, hogy a Peak-et az Uncanny Avengersben felrobbantották, és hogy eleve azért kellene kiiktatni, hogy a Quinjet elsurranhasson mellette a Föld felszínére, amit mondjuk elég könnyedén megtehetne a bolygó túloldalán, mivel egyetlen űrállomás a felszínnek csak igen kis részét felügyelheti. Hickman, elegem van!

Nem elérhető Puma

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • Karma: +0/-0
    • https://twitter.com/Puma134
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6938 Dátum: 2013. November 21., 11:39:25 »
Elolvastam a Swamp Thing Annualt és a Swamp Thing 25-öt. Ezek már nagyon királyak voltak, Úgy érzem, Charles Soule kezd egyre jobban belejönni. És a rajzok is nagyon jók.
És a Wolverine & the X-Men mellett még a Young Avengers is véget ér, nagy kár érte, nekem nagyon tetszett, de legalább nem húzzák a végtelenségig, hanem kap egy lezárást, azért ez is jó.
You’re not just anyone. One day, you’re gonna have to make a choice. You have to decide what kind of man you want to grow up to be. Whoever that man is, good character or bad, is gonna change the world.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6937 Dátum: 2013. November 19., 16:18:31 »
Az a gáz, hogy ezeket elvileg olvastam, gyakorlatilag meg gőzöm sincs, miről beszélsz.

Avengers (2010) 13. és 14. számai, mindkettő Fear Itself tie-in. 

Az összes általam tervbe kötet.

Jobban belegondolva én is alig emlékszek valamire az event miniből, egyedül a JIM kapcsolódó számai hagytak mélyebb nyomot bennem. Nem áll szándékomban újra elolvasni, csakis az előbbi linkelt kötetetekre szorítkozok majd, aztán meglátjuk, mennyire állják meg így a helyüket.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6936 Dátum: 2013. November 19., 16:10:03 »
Az a gáz, hogy ezeket elvileg olvastam, gyakorlatilag meg gőzöm sincs, miről beszélsz. Mondhatni, nem hagyott nagy nyomot. Az egész Fear Itself-ből egyedül annak volt értelme, amikor Tony a józanságát áldozta fel Odinnak.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6935 Dátum: 2013. November 19., 14:28:11 »
Végre elérkeztem a Fear Itself-hez. Mint ahogy már említettem, magát az eventet olvastam a JIM miatt, de az Avengers Disassembled óta tartó Marvel maratonommal csak most érkeztem el idáig.

Az Avengers-zel kezdtem, s ez elképesztő. Bendis fogta az Oral History of the Avengers projektjét és átültette a fő feature-re, múltidőbe téve ezzel minden eseményt, ami egyébként a megjelenések kontextusában valós időben zajlott. Nem tudom, melyik dimenzióból érkezett Bendis, de hogy a miénkben ez még a legszélsőségesebb körülmények között sem tekinthető jó ötletnek, az egyszer hótziher. 13. szám: randizási viszontagságok, főszerepben Clint Barton, Carol Danvers, Jessica Drew és Bobbi Morse! No komment. 14. szám: Rulk hősies halált hal... ami utólag nonszensz, hiszen tudom, hogy a karakter szóló sorozata még vagy 20 számot megélt, amiből jó pár már az akkor kiadott solicitekből és kiolvasható volt.

Mi történt Bendisszel? A Siege előtt sem volt az a hú de zseniális író, de itt már tényleg olyan, mintha elmentek volna nála otthonról. Vagy tényleg a többségnek ez tetszett "akkoriban" (két éves eventről van szó)?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6934 Dátum: 2013. November 18., 10:17:39 »
Thor vol. 2. 44-től.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6933 Dátum: 2013. November 18., 10:15:18 »
http://www.comicvine.com/thor/4050-6226/ <- #44-67 legalábbis a borítón leledző alcímek alapján ;)

Nem elérhető Firvingi

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +1/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6932 Dátum: 2013. November 18., 09:40:47 »
Segítségre lenne szükségem! Nem tudjátok, melyik címen futott mikor Thor lesz Asgard ura? (ha jól tudom Lord of Asgard címen ment) Válaszotokat előre is köszönöm!
Nekem az X-eknél csak az uncanny x-men jön be, jók a karakterek meg a történetek nagy része is (kár, hogy ez a battle of the atom bezavart, de hát már csak ilyen ez a képregényipar...)

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6931 Dátum: 2013. November 15., 21:14:23 »
Pedig már majdnem reménykedtem benne, hogy nem :D

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6930 Dátum: 2013. November 15., 20:59:45 »
Biztos vagyok benne, hogy titokban egy hatalmas crossover-re gyúrnak odaát!  :brow:  :badteeth:

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6929 Dátum: 2013. November 15., 20:49:27 »
Én inkább arra, hogy az időkavarcra mikor írnak egy böszmenagy eventet :D

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6928 Dátum: 2013. November 15., 20:35:19 »
Arra leszek kíváncsi, hogy mikor merik elmondani az ifjú Angyalnak, hogy mi lett a jelenkori énjével...  :badteeth: