Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 659780 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6837 Dátum: 2013. November 03., 19:09:44 »
Hello!
Rick Remender Punisherjéröl mik a tapasztalatok?

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6836 Dátum: 2013. November 02., 21:41:52 »
Uncanny X-Force vol. 2. tizedik részének a vége...
Nagyon hasonlít valamire!  ;)

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6835 Dátum: 2013. November 02., 14:33:13 »
Üdv.Köszönöm a választ

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6834 Dátum: 2013. November 02., 13:07:28 »
Digitálisat vehetsz magyar bankkártyával is, és több bolt is vállal tengerentúli szállítást ide, füzetek és tpb-k esetén is. Utóbbinál majdnem minden nemzetközi könyváruház szóba jöhet.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6833 Dátum: 2013. November 02., 11:53:40 »
Üdv, szóval már itt { Spider Island} Phill az új vészmanó .A Digital Comics Shop-ban találtam róla a Tie-in kiadást. { Vicces a  borítón  mindenkinek hat karja van :D }KÉRDÉS. Ezeket csak Amerikából lehet -e megrendelni, pl ilyen Digitális boltból. Vagy itt honról is valamelyik képregény bolttól   :headscratch:. Igy talán olcsóbb lenne. Persze ha a bolt vállalna házhoz szállítást. Kösz.  :worship:

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6832 Dátum: 2013. November 02., 11:05:36 »
Elolvastam a Spider-Island-et végre! Kellemeset csalódtam benne, nem volt rossz!  ;D

Pókember témában kicsit le voltam maradva, most némileg behoztam!
(Nem tartozik a kedvenc karaktereim közé, meg inkább a csapatcímeket /Avengers, X-Men/ olvasom! Kivéve Venom, Nova és Gambit!)

Nekem nagyon tetszik ez a Flash-féle Venom!  :bravo:
Köpeny és Kard képességei kicserélődtek, ez durva...  :blink:
A legpoénosabb Békaember volt!  :ugral: 
Régen röhögtem már ennyit képregényen!  :badteeth:
Szegény Brock nem azt kapta, amit megérdemelt...  :dry:
Julia az új Madame Web, nem semmi!  :rolleyes:
Rendesen összeszedték a ,,Pókos'' karaktereket ebbe a story-ba! Ai Apaec-et hiányoltam, de csak egy darabig...  :badteeth:
Előkerült ő is azért, ahogy a mitológiai Arachné is! Pym-et vártam, mivel ő nagyobb ízeltlábú-szakértő, mint Reed...
Azért Mr. Fantasztikus sem okozott csalódást!  ;)
A kefebajszú mióta polgármester???  :blink:

Visszatérve Venom-ra!
Kíváncsi leszek, hogy Toxin-nak mikor lesz utódja!  :rolleyes:
Ez az új Vészmanó nagyon kemény, mivel szárnyai vannak, nem kell neki röpdeszka!
Az a kard nem rossz! ,,Szónikus röhögés'', mi van???  :badteeth:
Lámpás Jack régi szállítójárműve (,,ufo'') jobban tetszett, mint ez a ,,turbó-seprű''!

Volt egy magyarul is megjelent történet, amikor a Macendale-féle Vészmanó meg akarta ölni Flash-t!
Aztán Peter-rel gyakorlatilag megmentették egymást! Azóta kedvelem Flash karakterét!
Kár, hogy néha a szimbióta átveszi az irányítást...  :blink:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6831 Dátum: 2013. Október 31., 19:33:00 »
Mi az, hogy kezd? Négy éve a plusz tíz dolláros őrületükkel vágták haza a kötetpiacot.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6830 Dátum: 2013. Október 31., 19:28:29 »
Visszatérve Waid Daredeviljére, ebben a cikkben azt mondják, hogy a februári 36. szám után még lesz valami digital cucc amit Peter Krause fog rajzolni.  Elég fura. Aftermath lesz vagy ott fejezné be a sztorit?
Ami még szintén fura, hogy a cikkben linkelt Wolverine Japan's most wanted hc 35 dollárba kerül és az amazon szerint mindössze 158 oldal. Kezd a Marvel elszállni a köteteik áraival.
http://multiversitycomics.com/news/mark-waids-final-daredevil-story-to-be-a-digital-infinite-comic-with-peter-krause/

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6829 Dátum: 2013. Október 31., 18:06:00 »
A Morrison féle Batmant egészen a Batman Incorporated vol1-ig olvastam, aztán már nem tértem vissza a lezárásra, szóval nem tartozik a kedvenceim közé.
 Amennyire én látom az olvasók szerették és egyszerre utálták is  Morrison Batmanes írásait, de egyébként is elég megosztóak az írásai.
Amúgy meg nem igazán értem a DC szerkesztőit. Morrisonnak megengedték, hogy nagyon fura ötleteket vigyen bele a Batman füzetekbe, míg más írók vagy karakterek , pl Superman esetén meg alig mernek meglépni nagyobb változtatásokat.  Vagy ha van is változtatás, akkor annak semmi értelme, lásd a mostani status quo-t Superman kapcsán.
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6828 Dátum: 2013. Október 31., 17:21:59 »
Deadpool "füzetből kiszólogatós" stílusa SZVSZ 5-10 éve volt a csúcson, azóta megfáradt, és ugyanazokat a hülyeségeket ismételgetik és fokozzák. Most ért véget a Deadpool kills Deadpool, azt nyugodtan át lehetett aludni, mert kb. semmi új nem történt benne. Közben pedig a Deadpool ongoing meglepően jó.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6827 Dátum: 2013. Október 31., 15:17:10 »
Én csak Slott She-Hulkját olvastam, de az is hasonló, szórakoztató agymenés, ha még nem olvastad szerintem próbáld ki azt is.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6826 Dátum: 2013. Október 31., 14:52:20 »
Olvasta valaki a The Sensational She-Hulkot? (1989-1994) Nemrég kezdtem el. Van benne egy csomó érdekes dolog, de egyelőre hiányzik az igazi átütő erő. Jen jófej karakter, a sorozat szépen van rajzolva (pedig már a sokadik rajzoló ugrott be), a füzetből kiszólásokból pedig Amazon simán adhat Deadpoolnak akár 2-3 kör előnyt is, annyira jól csinálja helyenként. Összességében kis lájtos, felüdülésnek mindenképpen jó.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6825 Dátum: 2013. Október 31., 14:13:48 »
Én szeretem mindkét verziót, a földhöz ragadtabb detektívet is, meg a komolyan vett camp-et amit Morrison csinál. Olvasd el szerintem a Batman vs the Black Glove sztorit, az szerintem egy elég jó példa erre.
De mondjuk Gaiman Whatever happened-je már sok volt.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6824 Dátum: 2013. Október 31., 12:10:50 »
Szerintem azért működik Batman annyira jól a Long Halloweenben, mert ott még ténykedésének elején járunk. Nincs még 600 Robin meg más segítő a Bat Familyből. Sokkal jobban működik a karakter  ha a magányos detektív figuráját hozza, mint amikor ezer segítője van. Számomra amúgy a Justice League-ben való tagsága is furcsa, szerintem ha csak magát a karaktert nézzük, akkor semmi keresnivalója nem lenne a Justice League tagjaként, Batman elküldené őket a picsába, és menne bűnözőket verni Gothamba. Ezért is paradox kicsit, hogy Batman a " magányos hős" lényegében nem is annyira magányos, annyi tagja van már a Bat családnak. ( Pénz beszél a DC-nél)
Plusz nekem nem igazán jött be pl. amit Morrison művelt Batmannel. A DC univerzum így is tele van már isteni képességű hősökkel és azáltal, hogy Batmant is mármár, BatGod szintre emelte, szerintem csak unalmasabbá vált ebben az univerzumban. Sokkal érdekesebb volt addig amíg ember volt a sok isten között. Ezért is volt olyan kiszámíthatatlan és talán veszélyesebb is mint mondjuk Superman.
Egyébként meg kövezzetek meg, mert tudom hogy most nagyon imádott író( talán picit túl is hypolt), Scott Snyder, de az ő eddigi Batman runja marhajó, és mind havi megjelenésben, de gyűjteményes verzióban is marhára izgalmas. Egyébként az ő sorozata is azért jó szerintem, mert lényegében csak Batmant látjuk, Robint meg a többi támogató karaktert nem nagyon látjuk az ő sorozatában és szerintem pont ezért is működik annyira.
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6823 Dátum: 2013. Október 31., 10:14:56 »
Az utolsóval egyetértek, minikben vagy inkább vastagabb GN-ekben ezerszer jobban működik a figura. Én még a sokak által kiemelt ongoing-szakaszokat is általában eléggé laposnak érzem, egyszerűen nem működik az, hogy napi 24 órában hajtják, olyan, mintha egy 24/7-es valóságshowt akarnának építeni egy magánnyomozó köré és minden hülyeséget kitalálnak, hogy úgy tűnjön, folyamatosan dolgozik. Ha egy Holmes-féle figura lenne önálló esetekkel, ezerszer hatásosabb lenne.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6822 Dátum: 2013. Október 31., 10:01:47 »
Tegnap olvastam el a Batman: The Long Halloween-t és belekezdtem a Dark Victory-ba is. Nagyon tetszett az egész: a történet, a rajzstílus, a színek és főleg a karakterek. Nincs benne szájbarágás, és Batman képességei is végre igazán emberiek, nem egy szuperember. Tud hibázni, és az érzelmei is befolyásolják, hiába küzd ellenük. Persze vannak hibák benne, de összességében a kedvenc Batman történetemmé vált. Mondjuk a karakter nálam csak ilyen minikben működik, az ongoing nem igazán neki való.

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6821 Dátum: 2013. Október 25., 11:37:27 »
Nagyon sajnálnám, ha Waid Daredevilje véget érne :( Viszont elég ködösen volt megfogalmazva a bejelentés, mert lehet hogy Daredevil 50. évfordulójára új számozással kezdenek egy új sorozatba, és lehet hogy Waid még marad egy darabig. Legalább is én ezt hámoztam ki a sok pletykából.
Nagyjából én is ezen a véleményen vagyok, mivel Waid valami olyasmit nyilatkozott nemrég, hogy hosszú távra tervez.

Peter David továbbírja az X-Factort?
Igen, All-New X-Factor címen indul majd jövő januárban.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6820 Dátum: 2013. Október 25., 10:45:48 »
Peter David továbbírja az X-Factort?

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6819 Dátum: 2013. Október 25., 10:15:00 »
Remélem úgy ér véget, ahogy Peter David X-factorja..... (nagy bejelentés, utolsó szám, vegye meg mindenki!!!...ja még se ért véget)

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6818 Dátum: 2013. Október 25., 09:59:00 »
Nagyon sajnálnám, ha Waid Daredevilje véget érne :( Viszont elég ködösen volt megfogalmazva a bejelentés, mert lehet hogy Daredevil 50. évfordulójára új számozással kezdenek egy új sorozatba, és lehet hogy Waid még marad egy darabig. Legalább is én ezt hámoztam ki a sok pletykából.
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6817 Dátum: 2013. Október 24., 18:19:30 »
Üdv, hál isten a vasvillás epizód ,még csak a  # 32. szám. Úgy látszik a vasvillázástól meg menekült. :ugral:  Kösz.  :worship:

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6816 Dátum: 2013. Október 24., 12:01:43 »
Az Iron Man 17-tel véget ért a "Secret Origin of Tony Stark". Nem spoilrezek, olvassátok el az egészet az elejétől, megéri!

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6815 Dátum: 2013. Október 24., 11:26:16 »
Üdv,ó jaj .Csak nem az a sorozat ahol a címlapon csöcselék , vasvillával támad rá .   :headscratch: Ugye  NEM  lincselték meg szegényt .Kösz

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6814 Dátum: 2013. Október 24., 10:27:19 »
Odakint a 36. résszel véget ér Waid Fenegyereke.
(Amit majd vélhetően egy új széria fog követni)

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6813 Dátum: 2013. Október 19., 23:57:24 »
Tényleg a digitális út megerősítése és előtérbe helyezése lehet a következő lépés.
Amint a digitális kerül előtérbe, a marketing gépezet az ember képébe fogja nyomni, hogy ez a Te érdeked is, mert így ők "zöldebbek", óvják a környezeted, és ezzel Te is.

Zeneipar: sok évbe telt, amíg ki tudták aknázni maguknak az mp3-at, és egyéb letölthető formátumokat. Évek óta hallani, hogy csökkennek a CD eladások. Persze, a kalózkodás, mindíg ezt mondják - de közben a digitális eladások megjelentek, és profitálnak belőle. Nagyobb haszon a kiadóknak, mert kisebbek a kiadások is: nem kell tokot csinálni, borítókat nyomtatni, fizikailag elkészíteni és terjeszteni a lemezt (ugyanez a PC-s játékoknál) - nézd meg a klippet a Youtube-on, majd az netes áruházban halgass bele a mintákba, és töltsd le, ha kell. Ez a digitális változat. Ez az ember nem a lejátszójába teszi a lemezt, hanem elindítja pl. a telefonján.

Az elmúlt években nőtt az okostelefonok eladási aránya a hagyományosakkal szemben. Ezen már lehet digitális tartalmakat vásárolni, fogyasztani. Megjelentek a tabletek, amiken már lehet képregényt is olvasni. Mindez a hagyományos PC-k, és a laptopok mellé, hordozható formában.

Megjelentek az e-book olvasók  - nincs rózsás helyzetben a hagyományos könyvkiadás sem, évek óta lehet hallani. Próbálkoznak a digitálissal.

A hagyományos sajtótermékek (hírlapok, magazinok) is nyitottak a digitális változat felé.

Meg persze  a játékipar: sok játékot meglehet vásárolni letölthető formátumban.
Emlékszem különböző fórumokon ment az elégedetlenkedés, amikor ez új dolog volt. Nem tudom a polcra tenni, nincs lemez, kézikönyv a kezemben, tok és borító... pár éve meg olyan akciók vannak, hogy ezek az érvek szinte már elő sem fordulnak, a lényeg, hogy akár 1-2 éves játékot olcsón, régebbieket töredék áron lehet megvenni. Még így is profitálnak a kiadók, mert megveszed.
Ja, és amikor elterjedtek a DVD tokos játékok a régi papírtokos játékok rovására... akkor is volt nagy nemtetszés, hogy hogy néz már ki, igénytelen.
Ilyen szempontból a játékok és a képregények között látok párhuzamot. Mindíg is lesz egy réteg, amelyik a papírt részesíti előnyben - én is - , de lehet azok akik 4-5 év múlva ismerkednek majd a képregényekkel, azok annyira a digitális világban lesznek már (szinte mindent letölteni - itt most a legálisra gondolok, és nem Mo-ra), hogy azt fogják részesíteni előnyben a hagyományossal szemben.

Ezeket figyelembe véve, a "hagyományos világ" utódja és egyben vetélytársa a digitális világ (film, zene, játék, képregény, könyv, stb. tekintetében).

A filmipar jut eszembe, mint ellenpélda. Persze vannak próbálkozások, de itt mégis a fizikai hordozó az elsődleges. Meg a konzol piac.
Ja, és ez mindegyik általam felsoroltra igaz: a nagyobbik réteg a hagyományos, fizikai hordozókat részesíti előnyben... de ez meddíg marad meg? Még 5 évig? Nem az fog változni, hogy én papír alakban veszem-e meg a képregényt, hanem hogy Joe akkor lesz 12 éves, és akkor elkezd képregény olvasni. Digitálisan.

Én így gondolom. Mert a technikai fejlődést, nem lehet figyelmen kívül hagyni. Átalakulnak a fogyasztói szokások vele együtt. Ez így nem volt téma sem 1980-ban, sem 1990-ben. A 2000-es évek hozták magukkal.
Ha kihagytam valamit, vagy rosszul tudom, pontosítsatok. Köszi.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6812 Dátum: 2013. Október 19., 15:48:24 »
Vagy végleg elhalna. A sima napilapoknál is a bejáratott címek inkább papíron fogynak, mint netes kiadásban, mert még mindig ez kell inkább az embereknek. A japánok kísérleteznek már a digitális átállással egyes címeken, de Nyugaton ettől még messze vagyunk. Ráadásul ha megnézed a kötetes eladásokat, a kétezres évek trendje, amikor is a trade-ek hatalmas növekedést értek el, szinte teljesen megfordult: már az indie-ket is füzetekben veszik, a Diamond könyveladásai pedig már a szinte lényegtelen szintet verdesik. A hagyományos könyvpiac némileg jobban áll, de ott se tapasztalható növekedés az elmúlt tíz évben.
A piac át fog alakulni, ez törvényszerű és elkerülhetetlen, de nem hiszem, hogy a következő akár húsz évben tanúi lennénk a papír képregényfüzetek kihalásának. Hacsak nem áll be tényleg valami gyökeres változás a társadalomban vagy találják fel tényleg a színes holopapírt. A tabletekben lehet most reménykedni, mert azok már jó olvasófelületet jelentenek, de még mindig sokkal kényelmetlenebbek, mint egy füzetet lapozgatni.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6811 Dátum: 2013. Október 19., 15:20:02 »
Kérdés, hogy mennyire hosszú távon. A digitális piac robbanásszerűen nő, de még mindig 4%-át sem teszi ki a papír alapúnak.

Igen ám, csak a digitális képregénynél nem érvényesülnek azok a sztorik színvonala szempontjából meglehetősen kontraproduktív faktorok, mint a vak gyűjtőszenvedély és a spekuláció. A digitális képregényt mindenki csakis a tartalomért vásárolja. Egyedül a direct market tartja vissza attól a hagyományos és digitális piacra egyaránt megjelentető kiadókat attól, hogy a Comixology-ra egy dolláros vagy még alacsonyabb indulóáron kerüljenek fel a szabványformátumú képregényeik. Ugyanezért nincs külön részleg képregényszámokra az Amazonon, a Barnes & Nobles-ön és a többi online webshop-portálon. Képzeld el, mekkora robbanást eredményezne, ha a fizikai piac jórészt trade-kiadásba menne át, minden másra maradnának a webáruházak, illetve a digitális felületek. Az amerikai képregény végleg kitörhetne abból a gettóból, ahová a 80-as években zárta magát.


Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6809 Dátum: 2013. Október 19., 12:17:25 »
Kérdés, hogy mennyire hosszú távon. A digitális piac robbanásszerűen nő, de még mindig 4%-át sem teszi ki a papír alapúnak. És ott is a Marvel/DC páros kezdi igen erősen elnyomni az eddig piacvezető függetleneket.
A fenntarthatatlanságban elég sokan egyetértenek, ez a modell így biztos nem bír ki, maximum talán tíz évet, ami még a szórakoztatóiparban sem annyira hatalmas nagy táv (ahol ugye eleve a döntéshozók 2-5 évvel a valóság előtt járnak). Csak senki sem tudja, hogy mi lesz itt a következő nagy lépés, mert eddig a merőben más kísérletek inkább csak elbuktak. A két nagy színre lépéséig a digitális piac is inkább csak egy érdekes kuriózum volt, amibe a Marvel előtte kétszer borzalmasan belebukott a hülye hozzáállásuk miatt.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6808 Dátum: 2013. Október 19., 11:59:08 »
Mindaz amit leírtál, gyönyörűen lefesti a direct marketre épülő rendszer eddigi trendjeit, ám a digitális eladásoknál pontosan azt látjuk, hogy míg az élen sok párhuzam látható a Diamond statisztikáival, addig a függetlenek nemzetközi lebontásban hónapról-hónapra tarolnak a középmezőnyben. A függetlenek mind kevésbé vannak rászorulva a direct market-re, ellenben a DC-t és a Marvel-t automatikusan magával rántaná a Diamond esetleges csődje. Nem azt mondom, hogy a Két Nagy feltétlenül bukás elé néz, de hogy a jelenlegi modell hosszútávon fenntarthatatlan az egyszer hótziher.