Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 659277 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6747 Dátum: 2013. Október 08., 15:14:43 »
Dan Slott alatt, nem olyan régen (nincs három éve). Kaine visszatért, egy trutyinak hála meggyógyult a degenerációból és átvette Reilly identitását egy Petertől kapott ruha társaságában. Egész jó sztori volt, érdemes felkutatni.
Ez konkretan melyik sztori volt?

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6746 Dátum: 2013. Október 08., 12:38:36 »
Üdv, köszönöm  :worship:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6745 Dátum: 2013. Október 08., 12:12:32 »
Dan Slott alatt, nem olyan régen (nincs három éve). Kaine visszatért, egy trutyinak hála meggyógyult a degenerációból és átvette Reilly identitását egy Petertől kapott ruha társaságában. Egész jó sztori volt, érdemes felkutatni.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6744 Dátum: 2013. Október 08., 11:52:29 »
Üdv,és bocs hogy MEGINT magam után szolok , és majd válaszoltok az előző tegnap feltett két kérdésemre . KÖSZÖNÖM.   DE...akkor most KI  és melyikük  :headscratch: :nemtudom: ,a Skarlátpók . Mert én eddig úgy tudtam  Skarlátpók az  Ben Relly  aki a történet végén , elköszön Parkeréktól ,  a motoron .És irány dél ahol  egy darabig ö ott a helyi főhős . Kaine pedig meghalt . Aztán ahogy a Marvelnél megszokott dolog Feltamad  :dry:, Vagy is ö az aki kicsit mutálodva előmászik a saját  sírjából .  :omg:. Erre a  Skarlátpók legújabb  sorozatában ,amiről azt mondtátok hogy hamarosan vége . Abban pedig mégis Kaine a Skarlátpók. Akkor most , hogy van ez  :headscratch:. Mikkor  cseréltek szerepet.  :blink:. Kösz  :worship:

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6743 Dátum: 2013. Október 07., 19:02:54 »
Üdv, már 3. éve tart ez a New 52 mizéria a DC- nél . Vagyis a gondold újra \ gombold újra  Recont,Rebot,Restart,   :dry: újra értelmezések újragondolások . De már régebben is volt ilyen újra índitási  sorozat .Még pedig a Zéro Hour .Ahol eltörölték a Multiverzumokat  aztán újra megjelentek . Vagy  még régebben a Macskanő újra  és újra értelmezése . Volt ö már gazdag unatkozó úrinő,  előtte - utána  ,tudja fene parti....izé..kurtizán. Nem -e zavarodnak bele az olvasok a már szinte 2-3 évenkénti átértelmezésekbe  :headscratch:.  Például a most is futó. Mind öröké rossz \ Ellenfél Hónap . Ahol a hősöket  alázzák az ellenfeleik. Már a  4. számokban . De  Marvelnél is van hasonló . A skarlát pókot a Zordvadász vagy ki kapta el . Fenegyerek kalodában . Egy új  sorozat a Superior Póki ellen feleiről szól. Aszem   Superior Team -up az.Kösz  Jó kritika írás van erről a Geex Blogon . Az nem is úgy volt címen. Kiderült hogy , Rozsomák ; Eredet. című sorozata volt a  magyarázat  arra  a hirtelen felbukkant  sok-sok  eddig ismeretlen rokonokra , vagy egy csomó hasonló képességű  karakter feltűnésére .  :worship:U. I.1.KÉRDÉS . Akkor most HEL  ki a fene  talán a felturbozott és agyasított  BIZARRO  , mert igen eröst hasonlit  ; }  Nos akkor a 2. KÉRDÉS . Akkor kb az a helyzet hogy ,2011-ben elindult a New 52 koncepció akkor a főhősöket   , most pedig 2013-ban. Szintén a New 52 esemény sorozat keretein belül ,  pedig az ellen feleiket  értelmezik újra  .  Kösz
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 07., 23:14:28 írta zoli »

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6742 Dátum: 2013. Október 07., 13:39:40 »
Amúgy szerintem ez a Venom koncept nem rossz egyáltalán. Thompson mindig is nagy pókrajongó volt (ami szerintem okos húzás, mert így nem csak egy 1bites bully lett), aztán elment katonának ugye, otthagyta a lábát, de most nemhogy a lábát is visszakaphatja, még pókember is lehet belőle (vagyis megkapja a képességeket meg a kinézetet kb, de közben az egyik legrémesebb ellenfele bőrébe bújik, szerintem ez már önmagában ígéretes).
A military közeg pedig megfelelő arra, hogy elég "edgy" maradhasson a sztori, ami ugye sokaknak Venom vonzereje, de ne kelljen úton-útfélen a 90es évek utánérzete miatt aggódnunk.
Az már más kérdés, hogy annyira nem köteött le maga a történet, bár rossznak nem mondanám egyáltalán (majd lehet egyszer nekiesek, ha olcsón hozzájutok pl, mert eddig csak digitálisan olvastam, úgy meg nem az igazi).

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6741 Dátum: 2013. Október 07., 13:30:42 »
csak kérdés, hogy egy olyan világban, ahol 2 perc alatt lehet valakiből szuperembert csinálni, miért választana egy kormány egy ilyen könnyen visszaütő fegyvert.

De az instant szuperemberek mindig megőrülnek és mindig kell hívni a szuper-csótányirtókat (X-ek, Avengers, F4...), hogy elintézzék helyettük. Az ilyen sztorik meg még klisésebbek: szuperment csinálunk, szupermen mindenkit kicsinál, kiszabadul, ártatlanokat öl, megpróbáljuk elhallgatni, kiderül, jönnek a jófiúk, azoknak hazudunk, gyanakszanak, tovább hazudunk, kiderül, nagy balhé. Hány ilyet olvastunk már?  :badteeth:

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6740 Dátum: 2013. Október 07., 11:59:59 »
Sajnos Ellis rég írt már kiemelkedőt. Mondjuk pár éve az a Secret Avengers-es pár rész piszok jó volt tőle, de amúgy nem az igazi ő jó ideje.


Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6739 Dátum: 2013. Október 07., 11:53:35 »
Nekem nem jött be nagyon, lapos volt. Hawkeye-t úgy kezelték ahogy Fraction kezeli a saját címében, ami ott baromi jó, de a csapaton belül szerintem már nem működik annyira. Plussz Tony nagyon Robert Downey Jr-os volt és így már túl sok lett a bohóc a csapatban.
Cap és Logan vitája az ölésről nevetséges volt (főleg, hogy Cap kinyír két pilótát pár oldallal korábban).
Szerintem ez a 120 oldal is sok volt ennek a sztorinak, mivel semmi extra nem volt benne.
Ellis Marveles írásai nem tartoznak a kedvenceim közé (kivéve a Secret avengerst, de a nem MArveles cuccait nagyon szoktam szeretni) és ez is csak megerősítette ezt az álláspontomat.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6738 Dátum: 2013. Október 07., 10:58:04 »
Olvastátok már Warren Ellis új Avengers sztoriját? Endless Wartime néven fut, és GN-ként jelent meg. Én általában nagyon bírom Ellis írásait, de ez kicsit laposra sikerült. A történet és a rajzok sem túl kiemelkedőek. A dialógusok Ellishez méltóan lazák, de ez magában nem viszi el a hátán a sztorit. Mindemellett Hawkeye kb. úgy van kezelve mint egy idióta, Logan rinyál, hogy a többiek gyilkosnak tartják, a Kapitányt minden harmadik oldalon emlékeztetik, hogy mennyire öreg  :badteeth:
Nagyon érződik, hogy ezt a GN-t a mozis közönségnek szánták.
Egyébként meg nem értem, hogy ha már GN-ként egyben jön ki a könyvpiacra a történet, miért kell mégis a kb. 120 oldalas megszokott tbp formátumot használni. Lehetne hosszabb is ha már úgyse kell havi részekre bontani a történetet.
Na befejezem az okoskodást, azért megérte azt a háromnegyed órát amíg végigolvastam, de ha a Marvel erősíteni akar a GN piacon, erősebb kezdéssel is indíthattak volna.  :dry:
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6737 Dátum: 2013. Október 06., 18:01:57 »
Üdv, Jaj  igen Jimmy ,mint Teknösember . :huh:.Kb olyan mintha én találnék ki valami karaktert .  ;D. Kösz  :worship:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6736 Dátum: 2013. Október 06., 17:59:01 »
Igazából a Marvel hadseregének vezetői síkhülyék, és ez nem vélemény, hanem ábrázolásmód. A Marvelnél megforduló alkotók sokszor származás miatt is eléggé antimilitaristák (sztereotípia vagy sem, ötvenes évekig azért igaz volt :)), plusz ugye ez az általános hollywoodi klisé. Meg azért a sorozatban nagyon durva intézkedéseket vezettek be a szimbióta ellen. Kellett nekik a fegyver, mert hát a hadsereg, szóval amiből fegyvert lehet csinálni, abból az lesz, de kegyetlen paranoiásak is. Nem tudom, hogy a későbbi számokban is így volt-e, de kezdetben eléggé.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6735 Dátum: 2013. Október 06., 17:54:07 »
Nekem ritka antipatikus a koncepció, hogy Flashből hőst csináltak. Mintha Jimmy Olsen szerezne megint szuperképességet... Amúgy az a szál érdekes, hogy x ideig rajta maradhat valakin a szimbióta, hogy használhassa, aztán leveszik róla... csak kérdés, hogy egy olyan világban, ahol 2 perc alatt lehet valakiből szuperembert csinálni, miért választana egy kormány egy ilyen könnyen visszaütő fegyvert.

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6734 Dátum: 2013. Október 06., 16:03:31 »
Ja en is sajnalom, asszem a venommal is ez a helyzet, bar azt nem olvasom.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6733 Dátum: 2013. Október 06., 13:55:13 »
Jobban utana neztem es hivatalosnak tunik :S

Kár, pedig jó karakter. És jobb Peter, mint Oki Doki.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 06., 18:06:09 írta KiD »

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6732 Dátum: 2013. Október 06., 10:38:52 »
Elkezdtem olvasni a Villains Month-ot (DC), a felénél tartok, érdekes...  :rolleyes:

Elég sokban visszamennek az adott szuperbűnöző gyerekkoráig, megmutatva azt, hogy milyen atrocitások érték őket a múltban...
Amik (eddig) nagyon tetszettek: 1. Zod, 2. Black Manta, 3. Ventriloquist, 4. Mr. Freeze, 5. Count Vertigo, 6. Reverse-Flash!  :nezze:

Lenne néhány kérdésem:
1. Cyborg Superman: új eredettörténetet kreáltak a címszereplőnek? Brainiac miatt kérdezem...  :rolleyes:
2. Fekete Manta most mihez kezd???
3. Lobo-ból kettő van???  :headscratch:
4. Vertigo roppant erős ellenfél, a Zöld íjász mire képes ellene? (A fazon fejeket ill. agyakat robbant szét másodpercek alatt!)
5. A Hasbeszélő figuráját még betegebbre vették, ráadásul a nő rendelkezik valami emberfeletti képességgel is, ez tetszik!
Kicsit lemaradtam DC-vonalon, ő már a harmadik Hasbeszélő (mi lett a másodikkal?)...  :badteeth:

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6731 Dátum: 2013. Október 05., 20:22:27 »
Jobban utana neztem es hivatalosnak tunik :S

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6730 Dátum: 2013. Október 05., 20:15:32 »
Az mennyire hivatalos h veget er a 25. Szammal?

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6729 Dátum: 2013. Október 05., 18:11:03 »
Néha.

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6728 Dátum: 2013. Október 05., 18:03:54 »
Hello
Scarlet Spidert olvas rajtam kivul valaki :D?

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6727 Dátum: 2013. Október 03., 11:11:59 »
Lehet volt valami jogi probléma az Aliens körül
de akkor is menjenek a francba, a csapat fele meghal abban a sztoriban

Szerintem az amazonos csak elgépelés. (ja amugy bocsi, azt hittem a reviewkban olvastad valahol a hiányzó számot, mert ha a kiadó kihagy valamit egyből szokott menni a sírás-jogosan-a reviewkban, eszembe se jutott, hogy a hivatalos leírást csekkoljam :D )

Nem elérhető Firvingi

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +1/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6726 Dátum: 2013. Október 03., 10:54:39 »
Amazon megnyitom és az ár és leírás alatt rögtön: Collects issues #0, 13-18 of I, Vampire.
Dc pedig ezalatt (ugyanúgy a leírásában): A nightmare has come true in this volume collecting I, VAMPIRE #0 and 13-19.
Érdekes a Stormwatchos, mivel ahogy néztem mostanában a tpb-ket, a legtöbbnél berakják ezeket (pl Swam Thingnél a Rotwordos Animal man-es részeket vagy a I, vampire 2. tpb-ben a JLD 8-9)

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6725 Dátum: 2013. Október 03., 09:53:40 »
Oktober 15-re írják amazonon a 3. kötetet és még nicns review hozzá, hol olvastad, hogy nicns benne az utolsó szám? (vagy csak arra gondoltál, hogy az utolsó kötet nem jött még ki, nem arra, hogy hiányzik belőle valami? :D Mert a DC-nél eléggé lehetséges ez, a Stormwatch hc-ből is elegánsan kihagyták az eléggé jelentős aliens crossovert).

Nem elérhető Firvingi

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +1/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6724 Dátum: 2013. Október 03., 07:27:18 »
Napokban néztem, hogy a dc comics is kidobta, hogy fog megjelenni az egyik kedvenc, gyorsan elkaszált sorozatom (I,vampire) és a gondom csak az, a dc-s honlap szerint a 3 tpb-ben benne van az összes szám, még az amazon szerint hiányzik belőle az utolsó. Kinek szabad hinnem most?
Amennyiben dc: nekem nagyon tetszik a mostani Crime Syndicate, de a Trinity Wars az utolsó számon kívül teljesen érdektelen volt (spoiler: szerintem felépítettek egy fasza koncepciót a Waller féle JLA a JL ellen (előbbi pár száma nekem sokkal jobban tetszett minden szinten, mint az utóbbi), amit rögtön szétszedtek majd x számon keresztül a karakterek csúnyán néztek egymásra és szájkaratéztak. Egyedül a vége volt ütős...)
A 52 óta pedig az egyik kedvencem lett a Martian, sokkal jobban tetszik, mint azelőtt volt.   

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6723 Dátum: 2013. Szeptember 30., 22:25:49 »
DoFP Őrrobot:



Nem tűnik egy pályavégi főellenségnek (azt amúgyse mutatnák meg), de azért érdekes, hogy egyrészt az egyik kezén egy forgócsöves gépágyút hord, másrészt lefogadom, hogy tud repülni (dög nagy hajtómű a testén és szárnyak a vállán). Meggyűlik majd az X-ek baja már ezzel is, aztán jöhet még rosszabb rokon is a film végén.

---

Á, a filmesbe akartam... na mindegy, ebből is látszik, hogy az Őröket nem lehet megállítani!

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6722 Dátum: 2013. Szeptember 28., 11:19:00 »
Jubilee-t Drakula fia, Xarus változtatta át vámpírrá a Curse of the mutants című story-ban!  ;)

Egy darabig egy Raizo Kodo (ő egyébként találkozott X prof-fal is, akkor, amikor az X-Men még nem is létezett!) nevű harcművész vámpírral és annak Forgiven nevezetű csapatával lógott!  :nezze:
Ha jól emlékszek, akkor volt valami mágikus amulett, aminek a segítségével/ viselésével nappal is akciózhattak...  :headscratch:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6721 Dátum: 2013. Szeptember 26., 21:58:39 »
Nézd csak Fareket, ő is milyen aktív még. ;D
Így van. Annyira, hogy a valagadat is szétrúgja még a következő börzén.
De a legjobb esetben is rád verek a járókerettel. :brow: :badteeth:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6720 Dátum: 2013. Szeptember 26., 21:46:40 »
Zsenge 92 évesen? Elég korai volna. Nézd csak Fareket, ő is milyen aktív még. ;D
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6719 Dátum: 2013. Szeptember 26., 21:42:58 »
Mindenre van megoldás gyerekek. Penge nyugdíjba is vonulhat.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6718 Dátum: 2013. Szeptember 26., 21:24:48 »
Volt valami ilyesmi a wikin. Hogy találkozott valami olyan vámpírokkal, akik legyőzték a vérkényszert. És tudnak pl. iskolába is járni. vagy ilyesmi.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"