Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 660274 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6717 Dátum: 2013. Szeptember 26., 21:24:29 »
Igen, az X-klub emlékeim szerint valahogy megoldotta. vagy lehet, az X-23-ban történt vele valami. De a sápadtságán és a szemfogain túl nem látszik most rajta.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6716 Dátum: 2013. Szeptember 26., 21:17:13 »
Annyira hozzászokott, hogy az X-men 2-vel ezelőtti számában a tengerparton ücsörögnek Wolverine-el fényes nappal. Erre mi a magyarázat egyébként? Fénybenjáró lett?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6715 Dátum: 2013. Szeptember 26., 20:35:11 »
X-Men v3 óta. Az első sztoriban Drakula nagyon rászállt az X-ekre és átváltoztatta. De azóta egészen hozzászokott.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6714 Dátum: 2013. Szeptember 26., 20:27:51 »
Most olvastam el az A+X 12-t. Az első történet Bestiával és Energikonnal nagyon bejött, jól szórakoztam, ajánlom mindeninek.

A másodiknál viszont teljesen ledöbbentem. Jubilee vámpíííííír?  :blink: Mióta? Mi a franc történt vele?... Már megyek is wikire. Erre kíváncsi vagyok.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6713 Dátum: 2013. Szeptember 26., 13:00:32 »
Üdv, kösz megtaláltam őket. Hálám .Kösz. :worship:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6712 Dátum: 2013. Szeptember 26., 11:39:07 »
Baromira nagy meló lenne. Meg a kérdés, hogy mikoriakat? Hiszen a 80-as évektől kezdve (majd kijavít valaki, ha tévedek), ezek a karakterleíró kézikönyvek többször is megjelentek, mindig újra és újra leírva, kiegészítve a szereplők életét.
Egyébként pár karakterleírást találsz a Bosszú Angyalai Kisokosban összegyűjtve.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6711 Dátum: 2013. Szeptember 26., 11:38:51 »
Persze, ilyen-olyan mértékben. Newgen viszi a DC-s karakterleírásokat, marveles meg van itt és a hu.marveldatabase-en.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6710 Dátum: 2013. Szeptember 26., 11:29:16 »
Üdv, meg lehetne jelentetni   a DC, és  A Marvel   Kézikönyveit , az ottani szereplők leírásával , ha van rá mód . Esetleg meg is jelentek-e ,valamelyik  ilyen témájú oldalon  :nemtudom:. Kösz  :worship:

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6709 Dátum: 2013. Szeptember 26., 00:12:40 »

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6708 Dátum: 2013. Szeptember 25., 23:16:31 »
ÜDV, na hátha ide illőek azok a kérdések ,amiket tegnap akartam feltenni   ;). Ha meg nem hát nem ,oszt jó napot .Majd egyel több hozzá szólást kell törölnötök . Na tehát. 1. Homokember  hogyan szabadul meg a homok alakjában bele keveredö anyagoktól  :headscratch: pl mikkor Póki telenyomta ragasztóval és minden hozzá ragadt. 1. Erös oldószert használ , de az még öt is szétmarná .2 Egy nagy kád hígítóban fürdik  :lol:, de az megbeívodik a homok szemcséi közzé. Vagy akkor ha szennyes vízzel keveredik , hogyan válassza szét a saját anyagát töle :nemtudom:.2. A MARVELNÉL tényleg sok olyan olyan alakváltó van akik igen morbid formákat tudnak kialakitani saját testűkből . Akár ember mint  Zeró, akár a szimbióták. Akár kiborg mint Cameron Hodge . De warlock is  ;). 3.Találtam  egy szöveg nélküli néhány oldalt valamelyik X-kiadványból { sajnos nem tudom melyik kiadványból van } Ahol Mr Sinisternek és Jean Greynek egy csomó klónja van. És ahogy akkor is mondtam hogy  Sinister egy kicsit hiú és piperkőc  lenne , mert minden klónja elég csiri-csáré ruhákat visel. Majd jön az a robot csaj aki majd mindenkit  hidegre tesz közzőlűk . { Ki ő, mert azt a robot csajt sem ismerem aki kicsinálja őket  :nemtudom: }Kösz  :worship:

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6707 Dátum: 2013. Szeptember 25., 20:15:38 »
A hős Jokernél elvesztettem minden érdeklődésemet a válasz iránt.

Pedig a Crime Syndicate of America mellett koncepcionálisan teljesen logikus. Nem írok "fanfic-eket", mindössze érdekel a forgatókönyvírás, s az egyik ujjgyakorlatom egy olyan Joker sztori volt, amiben a karakter hősként tűnhet fel. Az egyik megoldás az volt, hogy elnyomó diktatúrában teremt káoszt, ami a karhatalmat aláásva Joker eredeti szándékaitól függetlenül morálisan pozitív motivációnak bizonyul a környezet kontextusában. Ekkor még nem is hallottam a CSA-ről egyébként, ám utólag zseniális megoldás a maga egyszerűségében.

Az említett ujjgyakorlatom másik két megoldása az volt, hogy 1) Joker egy lovecrafti világvégébe csöppen, ahol, mivel eredetileg is őrült volt, pár más karakter mellett egyedül ő marad relatíve funkcionális emberi lény; 2) a Joker egy vándorcirkusz mellé szegődik, aminek ő a kikiáltója, minden kis városkában megállva felfedez egy valamiben Batman-re emlékeztető, ám korántsem hősies figurát, akit válogatott módszerekkel kivégez. Röviden: Dexter, mint egy cirkuszi bohóc :D

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6706 Dátum: 2013. Szeptember 25., 19:13:24 »
Hat ezt eleg rosszul hangzik :D meg jo h nem olvastam

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6705 Dátum: 2013. Szeptember 25., 19:09:58 »
A hős Jokernél elvesztettem minden érdeklődésemet a válasz iránt.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6704 Dátum: 2013. Szeptember 25., 18:55:40 »
Nem sok helyen. Kiderült, hogy egy párhuzamos világ hős Jokerének a lánya, és jól kinyírták a Countdown felvezetőjében, majd később az apját is.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető mukszli

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6703 Dátum: 2013. Szeptember 25., 18:03:00 »
Most nezem h van olyan h Joker's daugther. Eddig szerepelt valahol? Sose hallottam,

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6702 Dátum: 2013. Szeptember 25., 17:51:21 »
Infinityt képtelen vagyok gépen olvasni, majd pótlom ha kijön, de jónak tűnik.
Szerintem Slott Pókembere Big Timetól Superiorig nagyon jó és ez alól a Spider Island se kivétel.
Trinity War unalmas volt a komplett szeptembert meg kihagyom Forever Evilöstül (a Forever Evil első számát olvastam, nem igazán érintett meg).
a Green Lantern eventek nem rosszak, bár pont az utolsó, a Wrath of the first Lantern nem volt a legjobb, a tie ineket el se olvastam (Corpse címek)l de sztem a GL-t is úgy érdemes, hogy a teljes Johns érát (főleg, hogy a Wrath annak a lezárása).

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6701 Dátum: 2013. Szeptember 25., 17:44:06 »
Marvel fronton elkezdtem olvasni a Battle of the Atom-ot és az Infinity-t!
A Spider-Island kimaradt, érdemes belekezdeni? Olvasta már valaki?  :rolleyes:

A DC-nél pedig nekikezdek a Trinity War-nak és a Forever Evil-nek (majd később a Lights Out-nak)!  :brow:
A H'El on Earth, a Rise of the third army és a Wrath of the first lantern is érdekel, vélemények ezekről a story-król?


Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6700 Dátum: 2013. Szeptember 23., 16:01:35 »
Üdv , kösz a választ. Erős a gyanúm hogy  a Marvel, nem csak a Szimbiótákat  koppintotta  a Dolog című filmböl. hanem  pl Zerot is hát ö is elég morbid alakokat tud  kihozni magából. ;) Kösz,  :worship: Plusz szerintem a látvány tervező  és  a speciális trükköket kidolgozó  a Dolog látványos és kicsit morbid trükkjeiért  meg érdemelt volna valami filmes kítűntetést . Lehet hogy meg is  kapták,csak még én nem értesültem róla
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 23., 16:13:07 írta zoli »

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6699 Dátum: 2013. Szeptember 23., 11:39:54 »
Garantálom neked, hogy látjuk még a Molekulaembert akcióban. Ha most tényleg meg is halt, majd két év múlva rájön, hogy mégsem! Ahogy Deadpool mondta Rozsomáknak: "A te szuperképességed nem is az öngyógyítás, hanem a népszerűség!"  :lol:

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6698 Dátum: 2013. Szeptember 22., 13:32:58 »
Kősz,a válaszokat Plusz kiváncsi vagyok arra hogy , Molekulaember tényleg megmurdelt -e a Dark Avengersben, { Felrobbant , de lehet hogy csak lázszolag, hiszen HA EGYÁLTALÁN ,saját molekuláit is tudja irányitani  akkor  egy látványos trükk segitségével megszabaduljon a  [ nem is haveroktol]  majd újra alkotja magát ha képes rá szegény mamlasz } hogy igy szabaduljon  meg a hamis barátaitól pl Zöld mancitól ,stb akik csak folyton  szivaták és átverték.  HA MEG TÉNYLEG , kampec neki akkor kicsit sajnálom .Kár szegényért akkor is mintha néha-néha pipogyának tűnt is.  ; {
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 22., 19:03:38 írta zoli »

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6697 Dátum: 2013. Szeptember 22., 13:14:19 »
Üdv, két kérdés a Marvelról.  1, Ki volt elöbb az  Aliens film, vagy  a Fészeknépe a kiadónál. 2, Ki a fene  az a Hooky aki pedig a Dolog című filmbeli izére  hasonlít . Kősz   :worship:

Az Alien franchise 1979-ben rajtolt a Ridley Scott rendezte mozifilmmel, a Brood (Fészeknépe, ha egyre gondolunk) 1982-ben tűnt fel először a Marvel univerzumán belül, az Uncanny X-Men 155. számában.

A Dolog alapjául szolgáló novella (Who Goes There?) 1938-ban jelent meg az Astound Stories című sci-fi magazinban, s bár 1951-es The Thing From Another World dolgozta fel először mozgóképen a koncepciót, a Carpenter rendezte 1982-es remake tette hozzá a vizuális töltetet a lovecrafti paranoia-horror mellé. Hajlok afelé, hogy a Spider-Man szimbiótái számára is ihletül szolgált a film. A Hooky-ban szereplő Tordenkakerlakk pedig szintén ezután, 1986-ban tűnt fel a Marvel Graphic Novel sorozat 22. kötetében.


Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6696 Dátum: 2013. Szeptember 22., 12:52:17 »
Üdv, két kérdés a Marvelról.  1, Ki volt elöbb az  Aliens film, vagy  a Fészeknépe a kiadónál. 2, Ki a fene  az a Hooky aki pedig a Dolog című filmbeli izére  hasonlít . Kősz   :worship:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6695 Dátum: 2013. Szeptember 21., 19:02:57 »
1. Nem.
2. Utóbbi.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6694 Dátum: 2013. Szeptember 21., 18:59:39 »
Üdv, hát....tényleg érdekes sztori . Hát most bocs, DE vissza térnék azokhoz a karakterek akik hol a hősökkel , hol ellenűk harcolnak . Lásd Rakéta Robi vagy  Homokember akik voltak Pókival , meg ellene is  ;). Meg a Vadbanda tagjai is. KÉRDÉS 1. Silver Sabre  csapatának tagjai-e még vagy már ki szálltak. 2, Most éppen JÓ vagy ROSSZ fiút játszanak. Kösz. :worship:

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6693 Dátum: 2013. Szeptember 21., 12:47:06 »
Csodás, örülök, hogy a Battle scarst mégse olvastam el. Amikor a fiatal Fury felülnézetből pózol a csatornában, az a 8 ezredik omázs akar lenni a Byrne féle Uncanny X-men Wolverine csatornában pózolásnak? Csak most a pózt nem sikerült megrajzolni ugyan úgy.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6692 Dátum: 2013. Szeptember 21., 12:19:13 »
Hehh ez marha jó  :lol:
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6691 Dátum: 2013. Szeptember 21., 05:31:46 »
Battle Scars in a nuttshell - azaz, hogy lett a megszokott Nick Fury-ből fiatal feka Nick Fury.


Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6690 Dátum: 2013. Szeptember 20., 19:54:27 »
Pont mint Coulson, de talán nála egy fokkal több haszna van. Mindenesetre arra jó volt, hogy összezavarja az embert.
Nekem is tetszik Remender sztorija amúgy, elég Fear agentes, Romita rajzait se bántam, bár most Pacheco azért jobban illik hozzá.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6689 Dátum: 2013. Szeptember 20., 19:45:13 »
A film miatt lett egy néger, aki Fury törvénytelen gyereke, fekete, és mintha véletlenül pont Nicholas lenne ő is apuci után. Egyértelműen a mozi miatt hozták be, de azóta próbálnak valamit kezdeni vele.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6688 Dátum: 2013. Szeptember 20., 19:43:50 »
Srácok az hogy van hogy a Remender féle Amerika Kapitányban Nick Fury néger? A Marvel univerzumben nem vagyok annyira jártas, de nem úgy van hogy csak az Ultimate univerzumban fekete  Nick Fury? Ráadásul nemrég megjelent 11. számban van egy fénykép a Kapitány cuccai között egy félszemű figuráról, akit én megint csak Nick Furynak nézek és ő meg fehér.
Nem vágom, a 616-os Földön Nick Fury mikor feketedett be?  :lol: Vagy ez a Marvel Now! féle Amerika Kapitány másik Földön játszódik?  :badteeth:
Egyébként én elég zöldfülű vagyok Amerika Kapitánnyal kapcsolatban, de ezt a Remender féle ponyvás kalandos irányt én egyenlőre nagyon bírom  :D
Hősök pedig kellenek...