Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 659920 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6687 Dátum: 2013. Szeptember 19., 09:40:28 »
Na elolvastam a Second Coming-ot.

Őszintén szólva Grant Morrison run-ja óta ezt találtam a legszórakoztatóbbnak, egyszersmind leghatásosabbnak a nagyszabású X-Men sztori-görgetegek közül (a House of M lényegét tekintve egy sima elseworlds sztori volt, a Messiah Complex inkább felvezetésként működött, semmint epikus konklúzióként, az Utopia és Necrosha eventeknek pedig nagyobb volt a füstjük, mint a lángjuk). Még úgy is tudtam értékelni, hogy az X-Men-ek és a különböző mutánsellenes szervezetek végtelen párharcáról szóló, 2000-es évek előtti sztorik többségét még nem olvastam. Cable képregényeket sem nagyon, de az külön történet - Duane Swierczynski rövid életű ongoing-ja tényleg annyira jó volt, s annyira jól átadta a karaktert, hogy a legkevésbé sem éreztem magam elveszettnek a számos történetszál közepette. 

Ezek után meglehetősen abszurd, hogy a lehető legalkalmatlanabb/legrosszabb rajzolókat állították rá az Uncanny X-Men-re. Whilce Portacio, akinek egyébként bírom a stílusát, de ide abszolút nem passzol; Greg Land, aki a digitális grafika elterjedése óta gátlástalanul kopírozik; Terry Dodson, akinek a figuratív repertoárja amennyire alapos, legalább annyira sablonos. Van egy olyan érzésem, hogy ennek köszönhetően annyira megcsappantak az UXM eladásai, hogy újra kellett indítaniuk a sorozatot, lásd: Schism/Regenesis.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6686 Dátum: 2013. Szeptember 17., 22:25:00 »
Változó.

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6685 Dátum: 2013. Szeptember 17., 19:23:17 »
Üdv, Bulldozer,és Spirál , tényleg meg javultak , és most már  a különböző X-es törénetekben a hösők oldalán harcolnak :nemtudom: :headscratch: Kösz  :worship:

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6684 Dátum: 2013. Szeptember 17., 14:49:18 »
Ja igen, egyszer megpróbáltam lefordítani Rozsomák első megjelenését a Hulk-ban, már az első oldalon feladtam, annyira sz.r volt a szöveg :D

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6683 Dátum: 2013. Szeptember 16., 22:07:49 »
Nem mondtam, hogy ezt preferálom vagy, hogy ennek kéne lennie a sztenderdnek, nagyon sok mai alkotót szeretek, pl Ellist meg Millart is, akik pont az ellenkezőjét csinálják. De szeretem a régi történeteket is. Szerintem Claremont vagy Micheleine jól használta legtöbbször az expoziciót, de pl olvastam Roy Thomas féle Avengerst (még 70es évek belit) ahol kb minden második dialógus is expozíció volt ("Who is that tall, bold figure who is emerging before my eyes from the darkness with smokes and flames?" és hasonlók) ami viszont már nevetséges volt.
Ha maga a történet leköt, akkor nekem mindegy melyik módszerrel mesélnek, mert élvezni fogom.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6682 Dátum: 2013. Szeptember 16., 21:52:45 »
Amit mindenképp a régi képregények javára írok, az a sztorimennyiség, amit egy számban kapott az olvasó.

A sztorimennyiséget gyakran kiterjedt és nem túl leleményesen használt expozícióval érték el (pozitív ellenpéldák: Walt Simonson és Jim Starlin), aminek az 1998-99-ben kezdődő dekompressziós trend vetett véget ideiglenesen a mainstream-ben (Warren Ellis és Mark Millar). Mára már megint csak elég széles skálán mozog, hogy mennyire filmszerű vagy hogy mennyire klasszikus módon érvényesül a szöveges elbeszélés a vizuális mellett, ám a magam részéről én inkább örülök hogy nem muszáj mindig csigatempóban haladnom az olvasással, miközben egy valós időben legfeljebb 3-4 percnyi cselekményt látok magam előtt oldalanként. A képregény szuverén médium, önálló nyelvvel, narratívával és időhasználattal, ne akarjon regényként működni vagy legalábbis ne ez legyen az egyedüli lehetőség előtte.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6681 Dátum: 2013. Szeptember 16., 21:45:15 »
Nekem is tetszett meg a Second comming is.
A Mesiah végén amugy a prof ugye az utolsó panelen már nincs a képen, valaki ellopta őt onnan vagy mi a fene történt. Szóval ott azért lehetett tudni, hogy nem halt meg tényleg. A Legacyban derült ki mi lett vele, ha jól tudom.
Egyébként régen is egységes volt a Marvel, Jean Grey egy F4 számban tért pl vissza, voltak eventek is mint az Evolutionary war vagy az Atlantis attacks, de a Fall of the mutantsba is belefolyt több cím( Thor, DD) és ezek se voltak mindig kimagasló minőségűek.
Viszont mostanában egyre több 80as évekbeli Marvelt olvastam (DD Born again, Iron man Micheleinetől, West coast avengers, Claremont X-men) és tényleg baromi jók voltak, de ott is be-be csúsztak a kevésbé minőségi számok azért. Szóval nem mondanám, hogy jajj régen minden mennyivel jobb volt. Amit mindenképp a régi képregények javára írok, az a sztorimennyiség, amit egy számban kapott az olvasó.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6680 Dátum: 2013. Szeptember 16., 21:40:16 »
Nekem a Messiah Complex már a Cable ongoing miatt is megérte. Rövidsége ellenére elég hamar feltornázta magát nálam (na jó, csak majdnem) az X-Factor, New X-Men, Astonishing X-Men, s Uncanny X-Force mellé.

Én amúgy szépen sorrendben haladva jutottam el a Messiah Complex-ig a Morrison korszaktól kezdve, illetve a House of M/Decimation-ön át, s maximálisan át tudtam érezni az események súlyát, arról már nem is beszélve, hogy Bishop mennyire felértékelődött a szememben. Nem morálisan persze, hanem mint komplex karakter.

X-Men maratonommal én mos épp a Second Coming-ot gyűröm, egyelőre az sem okozott csalódást.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6679 Dátum: 2013. Szeptember 16., 21:35:28 »
Na, épp most olvastam el a Messiás komplexust. Ha már eventek... Nagy várakozással néztem elébe, sok jót olvastam róla neten, és hát... nem tetszett. Tipikus mutáns event, sok harc rosszul koreografálva, grandiózusnak előadott, mégis botegyszerű, de még botegyszerűségében is fölösleges szálakat indító történet, és pár hű de meglepő haláleset, melyek 0 érzelem kiváltására képesek.

(Most komolyan az AvX-et olvastam, és ugye abban is kinyírják a profot, szóval nem gondoltam volna, hogy itt is, ha már ez egy korábbi időszak. Hogy támadt fel? Ő az új May néni!)

Az a baj, hogy lehet, hogy egységesebbnek hat a mai Marvel, a sok eventtel, meg a sok egybefonódással, de nálam ez a pozitívum (?) simán elhasal annak fényében, hogy cserébe hótborzasztó történeteket  olvashatok, sőt még a jobb sztorik is tök egyenletlen színvonalúak, és írók helyett marketingesek által íródnak (nem szó szerint,d e közben mégis).

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6678 Dátum: 2013. Szeptember 16., 14:14:28 »
LOL
Régen a galaktikus eseményekkel főleg az F4 és az Angyalok foglalkoztak, onnan aztán lehetne válogatni, Kree-Skrull háború és a többi. De bevallom, nekem sokkal szimpatikusabb a mai, a szuperhősök szorosabb együttműködését bemutató Marvel, amivel együtt járnak az event-ek. Végülis egy régimódi, többrészes Avengers-sztori is egy "event", és amúgyis irreális volt, hogy egy-egy világrengető eseményről néha csak az tudott, akinek a füzetében történt. Nyilván nem az olyanokra gondolok, hogy Sólyomszem elvesztette a nyílfaragó kését és öt részen át keresi, hanem a New York-ot lerohanós és hasonló cuccokra.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6677 Dátum: 2013. Szeptember 16., 13:17:35 »
Érdekes lenne elgondolkodni, hogy hány régi, klasszikus, egy-két részes történetet csinálnának meg eventként, ha ma állnának elő velük.

A Days of Future Past pl. Bár azt meg is csinálták Age of Ultronként... Galactus érkezése dettó. Főnix halála kicsit hosszabb, de dettó. Ééééés végül is azt is megcsinálták AvX-ként. Szerintem ha kicsit megerőltetném magam egy baromi hosszú listával tudnék előállni.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6676 Dátum: 2013. Szeptember 16., 12:47:49 »
Meg amúgy is nagyrészt erről szólt a Schism.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6675 Dátum: 2013. Szeptember 16., 11:48:43 »
kialakulhat egy mutáns polgárháború... (A szemben álló felek most ugye Logan és Küklopsz!)

Eredeti. Lelki szemeim előtt egy fél éves, értelmetlen eventet látok.

Nem tűnt fel, hogy ilyesmi fenyegetne. Azonkívül a mutánsok nincsenek is annyian, hogy polgárháborúzhatnának (ha van ilyen szó egyáltalán). Az, hogy két csapat egymásnak esik, még nem polgárháború :-) A House of M előtti mutáns társadalom alkalmas lett volna rá, de ez a pár száz mutáns, akik most élnek?...

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6674 Dátum: 2013. Szeptember 15., 22:21:56 »
Secret Avengers 1-5 "Secret Histories"
Avengers v4 1-6 "Imperfect future"
Annihilators 1-4
Silver Surfer v6 1-5 "Devolution"
Mighty Thor Annual  "Game of Oblivion"
Mighty Thor 1-6 "Galactus Seed"
X-Men v3 16-19 "Betrayal in Bermuda"
X-23 v3 13-16 "Chaos Theory"
Teljes Jonathan Hickman-féle Fantastic Four és FF run
Avengers Academy 7,10-12 "Return of Korvac"
Avengers v4 7-12 "Infinity Quest"
Annihilators: Earthfall 1-4
Mighty Thor 8-12 "Mighty Tanarus"
Defenders v4 1-6 "Everything Dies"
X-23 v3 17-19 "Misadventures in Babysitting"
Teljes AvX valahol kozmikus eventnek tekinthető
Avengers Assemble v2 1-8 "Zodiac"
Defenders v4 7-12  Everything Dies
Secret Avengers 29-32 "Abyss: Councils of Masters"
Secret Avengers 33-34 "The Undead Celestial"

Marvel NOW!:

New Avengers v3 1- & Avengers v5 1- "The Abyss" majd "Infinity"
Thor: God of Thunder 1- "The God Butcher
Marvel Now! Point One
Nova v5 1-
Guardians of the Galacy v3 1-

teljes ábra

Nem elérhető garrido

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6673 Dátum: 2013. Szeptember 15., 19:02:38 »
Kérdésem lenne.

Milyen kozmikus dolgok jelentek meg a Marvelnél 2010 óta? Illetve van-e valamilyen oldal ahol ezt követni tudom év szerint? Magyarul van-e esély a megjelenéskre esetleg?

The Thanos Imperative: Ignition (2010), Imperative (2010-2011), Devastation (2011), Thanos Sourcebook (2010), Chaos War (2010)...??

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6672 Dátum: 2013. Szeptember 15., 18:26:13 »
kialakulhat egy mutáns polgárháború... (A szemben álló felek most ugye Logan és Küklopsz!)

Eredeti. Lelki szemeim előtt egy fél éves, értelmetlen eventet látok.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6671 Dátum: 2013. Szeptember 14., 09:09:44 »
Biztos vagyok benne, hogy a prof vissza fog még térni!  :brow:

Érdekes, hogy Angyal és Árnyék is meghalt, majd ,,feltámadt''!  :rolleyes:
(Árnyéknak már ideje volt!)  :bravo:
Nem lenne rossz egy Neyaphem vs. Cheyaraphim háború!  :brow:
De ha már háború, a Marvel Now-os X képregényekben egyre többször hangoztatják, hogy könnyen kialakulhat egy mutáns polgárháború... (A szemben álló felek most ugye Logan és Küklopsz!)

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6670 Dátum: 2013. Szeptember 13., 21:59:57 »
1. Amerika Kapitány már visszatért.
2. Ki az a Péter? Kolosszus? Ő is.
3. A prof talán igen, bár szerintem őróla már elég bőrt lenyúztak. Ha vissza is tér, legfeljebb később.
4. A Vezér is él. A Superior Spider-Man-ban eljátszotta a saját halálát (megölte egy hasonmását és hátrahagyta a testét).
+1 Árnyék meghalt, de már feltűnt valahol a túlvilágon.

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6669 Dátum: 2013. Szeptember 13., 20:52:45 »
Üdv, ha már a Marvelnél  divat a klonozás mellet  a feltámadás is  ;),  Akkor  a most az egyelőre  talán halott vagy csak eltünt karakterek vissza térnek-e valamikor -valahogy . 1 Amerika kapitány 2. Péter, 3. X-prof,4. A Vezér .Kösz  :worship:

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6668 Dátum: 2013. Szeptember 12., 19:52:06 »
Harley Quinn eddig is ilyen gyilkolászós karakter volt, mint a mostani Detective Comicsban, vagy csak most vadult meg?

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6667 Dátum: 2013. Szeptember 05., 21:37:21 »
Üdv, miért is ne, ha már  vele van\ volt a Főnix erő  az a madár meg úgy is mindig feltámad a hamvaiból akkor Jean  is képes mindig, és mindig  feltámadni ezzel a képességgel .  ;D Majd  ez után Küklopsz, Emma, Kolosszus ,  stb is képes lesz majd feltámadni mert őket is megszállta a Főnix Erő ;). Más, tényleg Jégembernek IS VAN klonja\ klónjai   { JAJ már neki is  hát a Marvelnél  már minden szereplőnek  van  :lol: :dry:

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6666 Dátum: 2013. Szeptember 05., 21:06:44 »
Tényleg, Morrisonnál is jó volt Küklopsz. Az egyik kedvenc részem, amikor Logannal piálnak a Pokoltűz Klubban, a végén Scott csaprészegen fekszik a földön, Fantomex megkérdi, hogy ez meg ki a fene, mire Rozsomák azt feleli, hogy nyugi, ő egyike a legjobbaknak :D
Apropó, jól gondolom, hogy bár Jean nótórius meghaló és visszatérő, valójában Morrison alatt halt meg először? (Igaz, akkor mindjárt kétszer egymás után: először, amikor Logan kisétált vele a Napba (na, EZ mother-of-all-badass cucc volt!!!) és rögtön utána Xorneto keze által (aki ezek szerint durvábbat ütött, mint a Nap :hehe )

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6665 Dátum: 2013. Szeptember 05., 16:33:15 »
Nekem az elején nem volt szimpatikus ez a renegát dolog, de szerintem Bendis jól írja. Amúgy ja, Morrisonnál (meg nekem Whedonnál) lett igazán király karakter. Bár tegyük hozzá, hogy a klasszikus X-factor sztorikban se volt olyan egyszerű a helyzete, amikor gyereke lett Madelyntől, de ahogy visszajött Jean egyből otthagyta a családját és ment kalandozni az X-mennel. Azért annyira nem lapos ez a sztori szerintem.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6664 Dátum: 2013. Szeptember 05., 16:21:24 »
Szerintetek Küklopsz meddig ragad ebben a renegát szerepben? Gondolom addig nem térhet vissza a jófiúkhoz, amíg Xavier halott. Őt meg aligha hozzák vissza egyhamar. Régen Cyclops volt a kedvenc karakterem, de így nem komálom. :m-cyclops:

A lázadozás előtt Cyclops számomra az egyik legunalmasabb X-Men volt, főként mert a három őt definiáló tényezőn kívül nem sok személyiség szorult belé:

-sugarakat lő a szeméből, cserébe állandóan el kell fednie a tekintetét
-jó stratéga~taktikus~vezető...
-...ennek ellenére emberi kapcsolataiban mindig alárendelt szerepbe került, legyen szó a mester-tanítvány viszonyáról Xavierrel, párkapcsolatáról Jean Grey-jel vagy akár a Wolverine-nel való állandó versengéséről. Vagy alulmaradt vagy ha felülkerekedett, az minden esetben tragédiába torkollott.

Ám abban a pillanatban, hogy belevágott Emmával a közös terápiájukba (New X-Men Grant Morrisontól), ami hamarosan intim viszonyba torkollott, valami csoda folytán hirtelen plusz dimenzióval gazdagodott - ő is esendő ember (mutáns, egyremegy), nem egy karót nyelt, szervilis kiscserkész.

Egyébként ha tippelnem kellene, akkor még bő két évet adnék annak, hogy Xavier valamilyen formában visszatérjen. A Sentry alig több mint három és fél éve esett el a Siege event eseményei során, s a Marvel már hónapokkal ezelőtt beígérte, hogy vissza fog térni az Apokalipszis testvérek egyik lovasaként.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6663 Dátum: 2013. Szeptember 05., 16:17:07 »
Küklopsz esetében az a probléma, hogy ő lenne a vezetője azoknak a mutánsoknak, akiknek a prof mutatott irányt. Egyben ő lenne az is, aki megölte a profot. Plusz ő lenne a diri a suliban is. Nehezen tudom elképzelni.

Én egyébként mindig a szelídebb hősöket bírtam. Inkább Luke mint Han, inkább Scott mint Logan...

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6662 Dátum: 2013. Szeptember 05., 16:11:53 »
Szerintetek Küklopsz meddig ragad ebben a renegát szerepben? Gondolom addig nem térhet vissza a jófiúkhoz, amíg Xavier halott. Őt meg aligha hozzák vissza egyhamar. Régen Cyclops volt a kedvenc karakterem, de így nem komálom. :m-cyclops:

Érdekes, én mindig utáltam Küklopszot, csak az utóbbi időben, Utópia hardcore haduraként vált valamennyire szimpatikussá :D
Miért lenne gond, hogy ő ölte meg Xaviert? A szuperhősök olyanok, mint a Gyalog-galopp: "Ugyan, ne veszekedjünk azon, hogy ki ölt meg kit!" Wanda legyalulta a mutánsokat, mégis azonnal puszi-puszival fogadta a többi Angyal. Rozsomákot meg néha megszállják, beprogramozzák meg ilyesmi, és akkor megöl egy fél várost (vagy akár egy egészet), de ez soha nem jelent problémát.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6661 Dátum: 2013. Szeptember 05., 16:09:11 »
Undormány ember vagyok, ha ez szerintem mégiscsak király ötletnek hangzik?  :D

Valami alternatív képregényben még el is tudnám fogadni, de el tudod képzelni, micsoda felháborodás lenne?
Persze az is igaz, hogy itt a Földön a nácik áldozatai lényegesen számosabbak a Fészek által leigázottaknál, szóval érthető, hogy inkább ők tiltakoznak :D alapítsunk egy Ancani-párot? "Mi képviseljük azokat, akiknek az agyát eltávolították!" Á, esélyünk se lenne, hiszen a mainstream politikai pártoknak pontosan ugyanez a törzsközönsége  :hehe:

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6660 Dátum: 2013. Szeptember 05., 15:58:45 »
Szerintetek Küklopsz meddig ragad ebben a renegát szerepben? Gondolom addig nem térhet vissza a jófiúkhoz, amíg Xavier halott. Őt meg aligha hozzák vissza egyhamar. Régen Cyclops volt a kedvenc karakterem, de így nem komálom. :m-cyclops:

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6659 Dátum: 2013. Szeptember 05., 13:21:40 »
Pontosan ugyanaz a helyzet, mintha Amerika Kapitány egyik alkalmi szövetségesének az lenne a szuperképessége, hogy auschwitzi áldozatok távirányítású élőhalott testeivel támadja az ellenséget, holott ilyen undormányt még a képregényes ellenségekről se venne be az olvasók gyomra, nemhogy a barátokról.

Undormány ember vagyok, ha ez szerintem mégiscsak király ötletnek hangzik?  :D Ultimate Cap-ből még ki is nézném, hogy elsüt egy ilyen manővert  :lol: Csak szemléltetésül:

616 Cap



Ultimate Cap


Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6658 Dátum: 2013. Szeptember 05., 13:07:12 »
Ez az Infinity valahogy nem akar tetszeni nekem, pedig első blikkre jónak tűnik, nagyléptékű, látványos, Hickman nem buta író, de valamiért irritál.

Kifejezetten érdekel, hogy mi lesz a Thanos vs. Illuminati sztoriból. Gondolom, valahogy összefolyik majd az  Építők elleni űrháborús szállal, viszont az meg nekem teljesen érdektelen.
És elképesztőnek tartom, hogy olyan fajokkal kötnek szövetséget, mint a Fészek, akik az összes többi faj kipusztításában érdekeltek (csak így tudnak szaporodni), és simán beveszik a flottába az elpusztított értelmű Ancantikból álló hajóikat. Könyörgöm, ezek valaha értelmes lények vegetáló testei!!! Most őszintén, mennyivel rosszabbak az Építők a Fészeknél? Mondjuk annyiban logikus, hogy a rovarokat eddig valahogy kordában tartották, az Építők meg simán kinyírnának mindenkit, és közösen esélyesebbek az Építők ellen, de ha ezt a témát nem fejtik ki a későbbiekben, akkor piszkosul hiteltelen lesz a Marvel szolidaritása az amerikai irodalomra jellemző harcos anti-nácizmussal. Pontosan ugyanaz a helyzet, mintha Amerika Kapitány egyik alkalmi szövetségesének az lenne a szuperképessége, hogy auschwitzi áldozatok távirányítású élőhalott testeivel támadja az ellenséget, holott ilyen undormányt még a képregényes ellenségekről se venne be az olvasók gyomra, nemhogy a barátokról.