Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 660439 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6567 Dátum: 2013. Augusztus 11., 19:05:16 »
ÜDVZOLI,  érdekes dolgokat találtam azon a keresőn a Decimation; Hose M- Day after témában, pl szegény Haspók alaposan lefogyott .És az Tumbir  nevű oldalon Tj Wagner képeket .Ott volt egy csomó rá hasonlitó személy ,biztosan a családja. És még egy érdekes Magyar oldal ,a cime IZÉ.HU .Ott egész seregny érdekes dolog van amik tikteket is érdekelhetnek . Art izé,Film izé,Game izé,{ott még netes játékokkal is lehet játszani  ;) } Tech izé. Kösz  :worship:
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 11., 20:29:34 írta zoli »

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6566 Dátum: 2013. Augusztus 11., 18:44:32 »
Avengers academy-t sokáig olvastam de a végére már nem érdekelt, nem sikerült megszeretnem a karaktereket, se a sztorit. Aréna alapból nem érdekelt, de elég jókat olvasok róla.
Secret Avengers még megy? Ellis 6 része után abbahagytam (az mondjuk nagyon tetszett), még Remender sztorija se fogott meg nagyon.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6565 Dátum: 2013. Augusztus 11., 18:41:27 »
Avengers Arena?  :rolleyes:
Elég érdekes a story...  :badteeth:
(Marvel-féle Battle Royale???)

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6564 Dátum: 2013. Augusztus 11., 13:51:48 »
ÜDVZOLI vagyok  a  ez a két képregény  a  Wolverine and  the X-men  és az Avengers Academy  szerintem is klasszak .Remélem a Marvel pluszban a mostani történetek után majd ezek jönnek .Kösz  :worship: Azért jó az a bizonyos Képek című kereső mert ha képregényes témát irtok be ,akkor némelyik számból ellehet pár oldalt olvasni {ha bizonyos képekre klikkeltek } PL WAXM-ból ha megvenni tem tudjuk.Jó a 4. szám ahol a diákok ökörködnek  ,vagy a szemüveges Broo. Kérdés, kik azok a mini Árnyék Hasonmások  U.I. Ötletesek azok az X-MEN nel kapcsolatos címlapok amiket egymás mellé lehet tenni ,és igy egy nagyobb össze függő rajz jön ki { oké , jól van na  máris elhúzok ,míellőtt  még a monitorba vágnátok a kalapácsot khm egy mániákus és idegesítő barom miatt ; ]}
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 11., 16:04:22 írta zoli »

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6563 Dátum: 2013. Augusztus 11., 13:20:50 »
Ez így van, Sepi!  :rolleyes:
2010 óta nem nagyon olvastam jó event-et, crossover-t (pl. Second coming, Siege, Necrosha, stb.)...

Ami viszont poén, hogy minden nagyobb event után új képregények, címek jönnek (a kevésbé sikeres sorozatok megszűnnek)...


Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6562 Dátum: 2013. Augusztus 11., 12:37:07 »
Végeztem az utolsó nagyobb eventek-kel (Fear itself, Avengers vs. X-Men); jól kezdődtek, de aztán valahogy ellaposodtak...  :dry:
Ez általában az összes Marveles eventre elmondható. Az alapötlet mindegyiknél jó, de a végét mindig sikerül nekik elbaszarintani.  :rolleyes: Pedig nagyon sokban annyi lehetőség van, mégsem képesek őket kihasználni.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6561 Dátum: 2013. Augusztus 11., 11:35:49 »
Üdv .ÉLJEN, tényleg mink Magyarok jelentős szerepet játszottunk a Képregény műfaj megszületésében  :ugral:.Ugyanis az első  ilyen történet a Sárga Kölyökkel a  Címszerepben a magyar származású  Pulitzer újságjába jelent meg először  :bravo: :pogo: 1895-ben .A Nyew Yoker Worldben .Még akkor is jelentős a szerepünk benne ,ha később  az   őt megalkotó Richard  Outcal  rajzolót  egy másik lap megszerezte magának.  És a történet ennél a másik lapnál lett sikeres,de a műfaj megszületéséhez mi is hozzá járultunk. HURRÁ. Kösz  :worship:Persze az előtt is voltak képegény szerű alkotások pl a Wilhelm Busch  1865-ben megalkotott figurái a Max és Móric akik a sok  csíny  tevés után,kissé morbid  véget értek.Meg ették őket a kacsák .
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 11., 12:13:57 írta zoli »

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6560 Dátum: 2013. Augusztus 11., 11:26:28 »
Végeztem az utolsó nagyobb eventek-kel (Fear itself, Avengers vs. X-Men); jól kezdődtek, de aztán valahogy ellaposodtak...  :dry:
Most akarom majd elkezdeni az Age of Ultron-t, bár sok jót nem hallottam erről a történetről sem...  :rolleyes:

A Wolverine and the X-Men-t nemrég kezdtem el és nekem is tetszik; poénos, akciódús!  ;)
Még jó, hogy a grafika változik pár rész után; Bachalo rajzai nekem valahogy nem jönnek be...
Hasonló sorozat, mint az Avengers Academy, szerintem! Sokat megélt, nagy múltú szuperhősök oktatnak lázadó, hiperaktív tinédzsereket!  :badteeth:

Nekem az Uncanny X-Force nagyon bejött, adok egy esélyt a Kábel vezette csapatnak is!  :rolleyes:
(Az X-Factor-ra is sort kerítek, mert nagyon le vagyok maradva, mellette olvasom a New Mutants-ot is!)  :badteeth:

Hú, három X cím (All-new, Uncanny, sima)?! Elkezdem őket olvasni, aztán lesz ami lesz!  :brow:
Avengers témában csak a Secret címmel vagyok lemaradva, a Fear itself utáni részek elég ,,érdekesek''...
Az Uncanny Avengers elég régóta érdekel! Teszek egy próbát a két Hickman-es címmel is!

Köszönöm az eddigi és ezután következő válaszokat!  :worship:

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6559 Dátum: 2013. Augusztus 11., 11:13:52 »
igazad van, azt kifelejtettem, tényleg nagyon jó!

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6558 Dátum: 2013. Augusztus 11., 10:55:26 »
A Wolverine and the X-Men-t ki ne hagyd! Érdemes az elejétől olvasni, egy ideig minden rész zseniális volt, most már csak simán jók; az utolsó néhány megint még jobb.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6557 Dátum: 2013. Augusztus 11., 10:01:57 »
Asys: X-menből All-new, Uncanny (ezek a Bendis címek, néhol össze is fonódnak), Wood X-menje (simán ennyi a címe: X-men). X-force nem jött be, Remender után ez kevés.
Avengers...hát nem tudom. Hickman írja a simát meg a New-t is és olyan Hickmanes. Majd 10-20 szám múlva kiderül jó volt e :D Bár fura, mert a Secret Warriors már az elejétől fogva tetszett, ez meg még mindig olyan kétes nekem. Az új cím, az AI első szám alapján nekem felejtős, Thunderbolts se fogott meg, Young Avengers is csalódás volt (a Heinberg félének nagy rajongója voltam pedig).
Uncanny Avengers kb ott folytatta ahol Remender abba hagyta az X-force-t, nem rossz de valami nem az igazi vele. Plussz sok a kontinuitás.
Szerintem jelenleg a legjobb Marvel címek a Hawkeye, Superior Spider-man, Thor, Daredevil, szóval nem a csapatcímek (kivéve Bendis X-menjei, de a Guardians of the galaxyje már nem annyira jött be, pedig a DNA féle GotG-t imádtam).
Ja igen, el  ne felejtsem! Matt Fraction F4-e de főleg az FF-je. Na azok jók. Előbbi rendes F4 sztori az FF viszont lazább, poénosabb.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6556 Dátum: 2013. Augusztus 11., 09:24:44 »
Rengeteg cím jelenik meg hónapról-hónapra a Marvel-nél!  :blink:
Melyik sorozatokat érdemes olvasni (kizárólag a csapatcímek érdekelnek, azon belül is az X-ek és az Angyalok)?  :rolleyes:
A ,,Megtorlós Mennydörgőket'' érdemes elkezdeni?

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6555 Dátum: 2013. Augusztus 10., 13:58:18 »
Üdv ,zoli ;). Né má hát megin egy újabb Pókemner :blink: .Akit Ai Apaecnek hívnak .Hát most már tényleg kitelik belőlük egy hadseregnyi  Kösz. :worship:

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6554 Dátum: 2013. Augusztus 07., 17:12:28 »
Üdv kösz. Talán  a külsőre  leginkább sokat változott  mutánsok közé sorhatóak pl 1, Rocksilde,aki először olyan lény szerű volt aztán egyre szila szerűbb lett. 2. Bestia aki szegény tényleg egyre vadállat szerűbb lett.3. Maró akinek mindig változik a megjelenése ,a véletlen szerű csont kinövései miatt. Kik vannak még rajtuk kívül  akik sokat változtak :headscratch:.Kösz :worship:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6553 Dátum: 2013. Augusztus 07., 16:31:39 »
Vadóc használt már egyszerre több mint egy tucatot gond nélkül. Amúgy Haspók ereje az, hogy megváltoztatja a gravitációt, a teste csak úgy fejlődött, hogy ellenálljon az így keletkezett hatalmas nyomásnak.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6552 Dátum: 2013. Augusztus 07., 13:03:04 »
Üdv kösz . Melyik Marvel karakter tud több képességet átvenni  1.Mimus {aki ötöt } vagy 2.Vadóc  akit láttunk már egyszerre három más személy képességét vette át  { Kolosszus . Árnyék, Árnymacska } Hm  érdekes volna egy dagi Vadóc amint átveszi    Haspók erejét  ;D.Kösz.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6551 Dátum: 2013. Augusztus 07., 11:05:40 »
Az a Fészek támadása volt, nem terhesség. Kitty akkor már különben is Bobby-val kavart, nem Kolosszussal.

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6550 Dátum: 2013. Augusztus 06., 19:30:08 »
Üdv  ,de ha jól tudom a Wolverine  and  X-menben is majdnem lett  gyermekük . Mert Kitty várandós  volt  . Csak aztán sajnos baj lett . :( Szerintem ezt kárvolt meglépni a Marvelnak :violent: Kösz.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6549 Dátum: 2013. Augusztus 06., 14:09:15 »
A Days of Future Past-ban van közös gyermekük, illetve volt, mert a jövőben már halottak.

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6548 Dátum: 2013. Augusztus 06., 12:38:43 »
Üdv,és nagyon köszönöm .Érdekes hogy  Polaris és Plazma kapcsolta nincs taglalva. Valamint fura hogy Kolosszusnak NEM  Árnymacskától született  gyermeke.Kérdésem lesz-e  nekik  valahol-valamikor gyermekük . Kösz :worship:

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6547 Dátum: 2013. Augusztus 06., 09:56:32 »
A Jasidás nagyon jó: majdnem mindenki halott, aki mégsem, jórészt az is meghalt, de feltámasztották :)

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6546 Dátum: 2013. Augusztus 05., 19:12:03 »
http://www.uncannyxmen.net/db/article/showfaq.asp?fldAuto=8  :nezze:

Itt találsz családfákat; bár, ezek inkább X-Men-nel kapcsolatosak!  ;)
Az oldalon egyébként van egy elég részletes ,,szerelmi háló'' is!  :brow:

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6545 Dátum: 2013. Augusztus 05., 10:17:56 »
Üdv. Léteznek -e a szuperhősről  családfa  vagyis rokonsági kapcsolat ismertetések .PL Péter Parkernak  vagyis Pókinak  :headscratch:,azt tudjuk hogy az apjának volt egy testvére Ben  és annak a felesége May nagynéni ,akiknek valamiért nem volt saját gyermekük. DE...Mi a helyzet anyai ágon, neki  voltak-e testvérei és azoknak gyermekei .Akik ugye  Péter  unokatestvérei . Kösz  :worship:.

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6544 Dátum: 2013. Augusztus 04., 19:55:19 »
Üdv, találtam Steampunk  SW  figurákat szerintem óriásiak pl  Bjorn Hurri rajzai. És Cyber SW figurákat. Szintén jók. Nézzétek meg őket  ;) Kösz

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6543 Dátum: 2013. Augusztus 03., 21:47:41 »
Ez is egy klasszikus harci póz, amikor mindketten lecsapnak (mert ha csak az egyik ütne, akkor nem látszanának egyenlő ellenfeleknek), és hogy mindkettő szemben lehessen a nézővel, ezért az egyik ballal üt, a másik jobbal, a másik kezüket meg jobb híján ütésre emelik:

Na, ez minden második harcos borítón rajta van. Nem vagyok nagy utcai harcos, de szerintem ilyen a valóságban kb. sosem fordul elő :D

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6542 Dátum: 2013. Augusztus 03., 13:23:29 »
Gondolj bele abba, hogy a szuperhősös zsáner háromnegyedszáz éves, és ezalatt készült vagy százezer füzet ide. Nehéz volna ennyi eredeti ötlettel előállni, és voltak korszakok (jellemzően a negyvenes és a kilencvenes évek), amikor a piac tetemes része egy-két kiadványt vagy alkotót utánzott, de nagyon. (És ez nem csak erre a zsánerre jellemző, ahogy a mostani kane-es cikksorozatban volt rá utalás, Alex Raymonf stripjeit például ipari mértékben lopták a kortársai.)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6541 Dátum: 2013. Augusztus 03., 10:49:27 »
Üdv,és köszönőm ,hm eddig azt hitem hogy csak a két nagy kiadó az akik folyton  egymást utánozzák .PL ha akár a Marvelnál , akár DC -nél  merül fel egy-egy ötlet  később a másik is csinál valami hasonlót .DE.....kiderült  hogy  a kisebb kiadók sem különbek  ;).  mert ahogy mondtam  pl  az Imagenél  Supreme és a Malibunál pedig Prime az akik szinte egymás kópiái . Van olyan  címlapjuk ahol mind a két csávó szinte ugyan abban a pózban áll. Nos egyszer találtam egy olyan oldalt ahol az  egymástól khm koppintó képregény kiadók  TELJESEN egyforma  címlapjait mutatták be. MINDEGYIKEN { akár  Superman,vagy Marvel kapitány, vagy akár melyik kiadó kezdve a DC-töl  bármely más kíadóig}  a szereplő az öklét előre tartó az olvasó felé repülő  karaktereket vonultatták fel. :hehe:. Kösz  :worship:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6540 Dátum: 2013. Augusztus 03., 09:51:33 »
Amire olyat is írtak, hogy az egyik legjobb képregényes franchise-ok közti crossover valaha.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6539 Dátum: 2013. Augusztus 02., 23:09:36 »
zoli: az IDW-s Doctor Who nem adaptálja a sorozat cselekményét, hanem külön sztorikat mesélnek el. Viszont ha magyarul szeretnéd nézni szerintem adják már a 7. évadot is (az volt a legutóbbi) és indavideora páldául fel szokták tölteni az összes részt.
Bár szerintem tegyél egy szívességet magadnak és eredeti nyelven nézd, mert a szinkron borzalmas (biztos van minden részhez magyar felirat, de facebookon van magyar rajongói oldal is, ők tuti tudnak segíteni, bár én nem használom azt az oldalt, általában felirat nélkül nézem, ez csak egy ötlet)
Amúgy idén van az 50. évfordulója a sorozatnak.
Ja és van Star Trek-Doctor Who crossover képregény is.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6538 Dátum: 2013. Augusztus 02., 22:55:36 »
Zoli: tényleg ilyen bonyolult a módosítás gomb használata?  :nezze:
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.