Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 659713 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6537 Dátum: 2013. Augusztus 02., 21:10:23 »
Üdv,mi a véleményetek a Fönix ötös X-MEN történetről ahol a Fönix erő ,megszállja pl Koloszust,Küklopszt ,stb

+

Üdv, bocs...izé.....hogy...már megint én  :whistle:.De meg kell kérdeznem vannak-e valahol fent magyarul IDW képregények { jó,jó tudom már megint ugyanaz az unalmas kérdés,amit mindig felteszek :stupid:} De náluk vannak a filmek képregény formában való kiadási joguk . Igy az egyik kedvencem a DR WHO. Amit sokáig néztem is az egyik adón ,DE  amit a  szokásos módon  azok a ......szolgáltatok  egyik napról a másikra .Igy sajnos nem tudtam végig  nézni a sorozatot  :fatestapolo:.Pedig azt mondták- írták róla  hogy az egyik legrégebben futó {Angol} fantasztikus film sorozat .Régebbi mint a másik kedvencem a ST. Na akkor egy kis időre elhúzok innen .{Azért hogy nehogy düh rohamot kapjatok azért mert legtöbbször éngem esz ide a penész,de sajnos a nyomorult fejembe  mindig eszembe jut valami baromság amiről azt  hiszem hogy már-már  mániákusan fel kell tennem , meg azért is mert már késő van } Viszlát holnap.Zoli aki  egy kissé már becsavarodott  kérdés feltevő
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 02., 22:55:01 írta Sepi »

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6536 Dátum: 2013. Augusztus 02., 11:33:51 »
Most olvastam el a Batgirl/Robin Year one kötetet és rohadtul bejött, mind a sztori mind a rajz (és a színezés is). Valaki tud valami hasonlót ajánlani?

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6535 Dátum: 2013. Augusztus 01., 17:49:22 »
Üdv,na végre sikerült egy Vihar SZiget történetet :ugral:.De sajnos azt is csak azért mert külön állóan találtam rá. A Blacklash 1. volt az. Egy ötlet ,hátha igy külön állóan ellehet olvasni a történeteiket. Ha már most még egyelőre még nem lehet  {remélem csak ídőszakosan } regisztrálni

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6534 Dátum: 2013. Július 30., 12:29:15 »
Kösz  :worship:

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6533 Dátum: 2013. Július 30., 12:25:44 »
 Data L5 (B4) testében újjáéledt, és a Star Trek Countdown képregényben már ő az Enterprise kapitánya:

http://borgdotcom.files.wordpress.com/2011/11/star-trek-countdown-captain-data.jpg


Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6532 Dátum: 2013. Július 30., 11:58:04 »
Üdv .Na utoljára {egyelőre  ;) }  még egy kis ST téma  szerintem  ,lehetne  a történetekbe  érdekesebb helyszineknek ,- bolygóknak  pl 2-3 fura bolygót. PL  a kétféle  öntudatra  ébredt mesterséges lényeknek egy- egy bolygót .{ sőt ha azt a néhány Borgot is beszámitva akiknek sikerült leválni a kollektíváról  és ismét önálló egyéné -személyé válnia } akik szintén szeretek volna maguknak egy külön világot . Akkor már 3 világ is lehetne  lakóhelyük ezeknek a lényeknek .Ha valahogy  sikerülne nekik egy -egy új otthont találni .{ Érdekes hogy ezek általában mesterséges lények pl a holodoktor } Érdekes volt az a rész ahol a Doki  elavultnak itéllt  hasonmásai dolgoztak egy bányában { Szegények  ;) } Vagy Data aki android volt és ö is fejlesztette magát ,akár csak a holo doktor. Csak ugye szegény  feláldozta magát és igy nem tudott kiteljesedni az álma,vágya  :(.KÉRDÉS , mi lett L5 további sorsa miután sikerült Data adatainak és személyiségének egy részét átmenteni belé  :nemtudom: :headscratch:.Más érdekes vicces esetek az ST világából , {Érdekes hogy mind két történetben a hibás Traszporter volt a bünös } az egyikben azt hiszem hogy a Voyager egyik epizódban Nelixet és Tuvokot  egy személyé alakította  .Egy másikban  pedig a hibás működésnek köszönhetően  két személyé alakította  igy lett egy  iker{másolat}testvére . :badteeth:.Sajnos már elfelejtettem melyik karakter volt az, de mindját utána nézek  :D :worship:. KÖSZ

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6531 Dátum: 2013. Július 29., 14:44:29 »
Scott nem egy transzporter-sugárba menekült egy bajtársával, és onnan halászták elő (nagy bánatára a haverja nem élte túl)? Tehát időközben nem öregedett, ettől az időszaktól eltekintve pedig csak 78 éves volt, ami még ma sem kiugróan ritka, pláne a Star Trek csodagyógyszeres világában.

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6530 Dátum: 2013. Július 29., 11:51:32 »
Üdv, Montgomery Scott sorsa még érdekesebb .Ö ugyanis  2222-ben született  . Majd az egyik új hajó az USS  JENOLEN  -en  való  utazása során eltünt 2294-ben . Majd késöbb mint egyedüli túlélőre  bukkantak rá 2369-ben egy Dyson -gömb felszinén. ÉS.......az egyik történet szerint még 2375-ben is megvolt még  ;)

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6529 Dátum: 2013. Július 28., 22:04:21 »
Üdv, megtaláltam John Byrne   st sorozatait  pl  A Leonard  McCoy  frontiner doctor.-t. És a leírását a Comic Vine-n és .......tényleg 137 éves az egyik képen { Datával beszélget} :hehe:.BOCS és KÖSZ  :worship:

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6528 Dátum: 2013. Július 28., 20:32:17 »
John Byrne-nek mindig is nagy szerencséje volt azzal, hogy kapott egy piszok jó állandó rajzolót maga mellé...
Mármint önmagát? :)

Igen, önmagára gondoltam. Mondjuk igen ez is kérdés, hogy az örökségét mennyire a történetei és mennyire a képei fogják majd meghatározni.

Azt meg én is hallottam, hogy amúgy barom. :)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6527 Dátum: 2013. Július 28., 20:27:31 »
talgaby, melyek azok az agyonhallgatott Bendis bukások?
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6526 Dátum: 2013. Július 28., 18:11:38 »
Üdv, szerintem {legalábbis} szegény Ross Andru aki már sajnos nincs köztünk .Elég jól rajzolt pl a Superman & Pókember közös történetben . Ott  az saját meglátásom szerint Superman alakja elégé  térbeli hatású olyan kidolgozót volt, hogy szinte meglehetett fogni .és kiemelni a képről .DE, ez csak az egyéni megítélésem . De a Képek oldalon {amit én gyakran használok} ott láttam néhány fekete-fehér rajzot tőle ,azok is elégé plasztikus hatásúak voltak :D

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6525 Dátum: 2013. Július 28., 15:54:20 »
Ja, azt kifelejtettem, hogy az IDW-s munkáiról egészen jókat olvastam.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6524 Dátum: 2013. Július 28., 12:41:34 »
Byrne azért elég jópofa Star Trekeket alkotott az elmúlt években, és a High Ways is tetszett tőle. (Persze ez nem ebbe a topicba vág.)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6523 Dátum: 2013. Július 28., 11:58:41 »
John Byrne-nek mindig is nagy szerencséje volt azzal, hogy kapott egy piszok jó állandó rajzolót maga mellé...
Mármint önmagát? :) Mert Byrne a fénykorában igyekezett író-rajzoló lenni a sorozatain. Másrészt hidd el, a Superman-reboot után nagyon hamar leáldozott a csillaga, az elmúlt húsz évből nehéz lenne jó Byrne-képregényeket mondani. A DC-hez készített crossoverei általában jók lettek, de azon túl inkább csak mellélőtt. (Plusz nála a legtöbben egyetértenek abban, hogy a való életben egy ritka nagy f*kalap.)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6522 Dátum: 2013. Július 28., 10:42:31 »
Azt az idő dönti el, hogy Byrne-el egy szinten lesz e. a Jelenlegi X-menjeinek van még esélye szerintem, illetve az Ultimate Spider-mant se hagynám ki, kifejezetten erős és végig tartja a színvonalat.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6521 Dátum: 2013. Július 27., 22:58:55 »
Én mondjuk Bendist nem raknám Byrne-al sem egy csoportba. Vagy csak lehet, hogy nekem nem jöttek be túlzottan az írásai (nem olvastam sok mindent tőle, ez hozzá tartozik). Mondjuk, hogy a másik oldalról is közelítsem a témát, az is sokat számít, hogy egy író milyen képességű rajzoló(ka)t kap társul, és azok hogyan segítik elmesélni a történeteit. John Byrne-nek mindig is nagy szerencséje volt azzal, hogy kapott egy piszok jó állandó rajzolót maga mellé...

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6520 Dátum: 2013. Július 27., 22:00:04 »
Hát, ez szubjektív. Miller késő nyolcvanas években végzett munkáját mindenki a legjobbak közé teszi, illetve beállítottságtól függően a Sin City is komoly érdemekkel bír. Ugyanakkor úgy a Dark Knight Returns folytatása óta igazából jó képregényt nem alkotott. Sőt, valójában azóta nem egy olyan munkája akad, amit minden idők legrosszabb képregényei közé sorolnak.
Bendis pedig közel sem akkor,a mint gondolod. Ő inkább olyan helyzetben van, mint Byrne volt harminc éve vagy Steve Engelhart harmincöt éve, esetleg Roy Thomas negyven éve. Nagy név, mert sok mindent rábíznak, és inkább sikeresek a cuccai, mintsem bukások (bár pont az elmúlt három évben két sorozata akkorát hasalt, hogy a Marvel nem győzi agyonhallgatni a létezésüket is), de húsz év múlva igazából legfeljebb pár olyan címe lesz a Marvelnél, amit emlegetni fognak a kötelezők között, és azok is valószínűleg a korai művei: Alias és Daredevil v2.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6519 Dátum: 2013. Július 27., 21:08:15 »
Üdv ,úgy látszik  tényleg Frank Miller és Bendis ott van az  első őt képregény író-szerző közt .PL ugye Miller találta ki Elektra figuráját.Vagy ö írta a Sötét lovag visszatért is.És a folytatását is. Vagy pl Bendis irta pl a Wake Up-ot is kb Éredés vagy az általam is emlitet  End of Dayst is  { sajnos ezzeket én csak a Wikipédián tudtam elolvasni ezeknek a történeteknek a leírását.} Sajnos ahogy mondtam máskor sajna NEM TUDJUK MEGVENNI AZ ÖSSZES JOBB KÉPREGÉNYT.Ha csak úgy nem hogy valahogy nyerünk egy kis pénzt és vesszünk saját magunknak egy képregényboltot ,és mást NEM engedünk be ,hogy csak mi egyedül olvassuk el az összes kötetet  ;).  Megjegyzésem szerint akkor ezek szerint {legalábbis jó írók tollából } Ben Urich az egyik legjobb Marvel  mellék szereplő mert ,mind a két történetben ö a nyomózó { a Wake up-ban is ,és az End of Daysban is} ;D

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6518 Dátum: 2013. Július 26., 16:16:50 »
KB úgy mint az egyik Bud Spencer filmben ahol hasonló módon vitette magát

Az a Nyomás, utána! "Gyerünk, Leonard!"  ;D

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6517 Dátum: 2013. Július 24., 19:40:48 »
Üdv,akkor megnyugodtam ,szóval ez egy alternativ-pararel  jövőben játszódik .Bendis  vitathatlanúl  jó sztorikat ír .DE....nehogy elszálljon magától és akkor majd egy kézi csomaghordó targoncával kell tolni egy londinernek  .  Aki azt kiabálja  Utat utat egy híres embert szálitók Nehogy már egy híres író lába a közénséges  talajhoz érjen { KB úgy mint az egyik Bud Spencer filmben ahol hasonló módon vitette magát} És megszólítani, hozzá szólni  és beszélgetni vele külön engedéllyel  lehessen . ;) Bocs csak {nagyon }gyenge  vicc akart lenni

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6516 Dátum: 2013. Július 24., 18:56:38 »
Elektrát már kinyírták egyszer jó időre, aztán visszajött de végül is skrull volt és aztán megint visszajött.
Az End of days amúgy az ami a címe is, DD utolsó utáni sztorija, konkrétan a halálával nyit a sztori és Ben Urich nyomozását követi végig. Ja és nem új, hanem már véget is ért.
Viszont megnyugodhatsz, mert nem kánon, évekkel később játszódik. A Dark knight returnshöz tudnám hasonlítani, abban az értelemben, hogy az is karakter utolsó történetét mesélte el de nem tartozik a rendes kontinuitáshoz, szóval nem kell sírni, ha valakit kinyírnak, mert a rendes címe ugyan úgy megjelenik majd jövő hónapban is.
Ja és nekem baromira bejött (Bendis Daredevilt nem tud rosszul írni).

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6515 Dátum: 2013. Július 24., 18:46:19 »
Üdv,Mi akar lenni ez az új  Fenegyerek sorozat,konkrétan a Daredevil , end of days . HM Csak nem öt is kiakarják vonni a forgalomból. Vagy is ö is  szóval megfog...... :(.   Ugye nem.Mert mint ha az egyik címlapon Elektra lógna le.,ugye nem ö az  csak úgy nézz ki ,a ruhája alapján . Nem olvastam a sztorit, de remélem hogy csak valaki mást öltöztettek az ö ruhájába. Mert  ha tényleg az igazi Elektrának lett annyi akkkor ezt  :violent: :violent: A MARVELNEK

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6514 Dátum: 2013. Július 24., 18:08:48 »
Üdv,kösz :worship:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6513 Dátum: 2013. Július 24., 18:00:03 »
Ez már régi ügy. Octavius átvette a testet és Peter emlékeinek nagyját, Peter pedig meghótt, csak az emléklenyomatai maradtak meg.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6512 Dátum: 2013. Július 24., 17:11:13 »
ÜDV,akkor most mi van  :headscratch:,sikerült-e Pókinak és Oki-dokinak  vissza cserélni a testüket-tudatukat .Vagy {gondolom bosszúból csinálta ez a tudatcserét}  DR Oki-doki  tudata végleg Parker testében maradt hogy ,igy meneküljön meg a haláltól. Szegény Pete pedig Oktopus  haldokló testében maradva megfog  :headscratch:halni

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6511 Dátum: 2013. Július 23., 22:57:26 »
Nekem is bejön, és egyre jobban tetszik a WW. Aaronnál néha előfordul, hogy 1-2 számmal túlhúzza, de általában a vége azért kárpótol (nekem a Wolverinejéből az első sztori vége nagyon felrakta a pontot az i-re pl, meg a Punisher Max is, mégha a Bullseye-os sztorit kicsit hosszúnak is éreztem). Őt talán egyben olvasni jobb, nem hónapról hónapra.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6510 Dátum: 2013. Július 23., 22:17:00 »
Lehet hogy csak a DC fanboyságom beszél belőlem, de a New 52 Wonder Womanja egyszerűen marha jó.  Csak azért hozom ezt itt föl, mert hasonló irányt követ Jason Aaron Thorja is (mitológiát alapul véve), és azt hiszem azt sokkal többen olvassák, mert ugye Thor népszerűbb.
Lehet hogy ez csak személyes vélemény de szerintem a Thor jelenlegi sztorija kezd kifulladni, alig várom már hogy vége legyen, eleinte jó volt de most már unom a főgonoszt . Viszont Azzarello Wonder Womanje folyamatosan meglep, a mostani szám pl. New Genesisen játszódott. És Azzarello eddigi runja alatt marhára megkedveltem Oriont. Marha nagy lehetőségek lennének abban a karakterben.
 Igaz azt hozzá kell tenni, hogy korábban nem olvastam WW-t, így én nem akadtam ki azokon a változtatásokon amiket Azzarello eszközölt, mint pl. a gyilkos sexkalóz amazonok  :badteeth:
Úgyhogy nem tökéletes ez sem, de ezt várom hónapról hónapra, amíg a Thor unalomba fulladt.
Azzarello egész jól megtanult szuperhős történeteket írni  ;D
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6509 Dátum: 2013. Július 19., 21:51:46 »

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6508 Dátum: 2013. Július 19., 19:34:41 »
Batman crossover rengeteg van, felsorolni is nehéz...  :rolleyes: