Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 659689 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6447 Dátum: 2013. Június 15., 11:01:54 »
Ígéretes a Superman Unchained, majd meglátjuk mit hoz ki belőle Snyder. Szerintetek mit érdemes most a DC-től olvasni?

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6446 Dátum: 2013. Június 14., 17:11:01 »
Lobdelltől a Red hood and the outlaws 1. számát olvastam, talán a másodikat is, eléghé hidegen hagyott. De majd tervezek olvasni tőle régebbi dolgokat, elég sok X-ment írt azt hiszem Clarmont után. (mondjuk nem Lobdell miatt olvasnám azokat, hanem az X-men miatt :) )
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 14., 18:01:39 írta Balakin »

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6445 Dátum: 2013. Június 14., 16:36:13 »
Én meg meg igazából nem foglalkozok magával a DC Univerzummal, lényeg, hogy a kedvenc karaktereim történetei jók legyenek. Ha az tetszik, engem nem érdekel a continuitás meg ilyenek.  Ha pl. 5 év múlva valaki ír egy történetet Damiennel, vagy egyéb olyan karakterrel, akinek akkor nem is szabadna léteznie, vagy ellentmondásba kerülne, nem törődnék vele, ha maga a történet tetszik. Úgy fognám fel, hogy ez még akkor volt amikor élt. Mindenkinek a saját kedvenc történeteiből kellene a "saját kontinuitását " kialakítania, akkor nem lennének ilyen gondok.
Superman-ra visszatérve, remélem sikeres lesz maga a film, mert a Batman Begins sem a legjobb része a Batman trilógiának, és az eredettörténetek amúgy is olyan dolgok amin át kell esni, és utána indulhat a buli, így volt ez a Batmannél is, meg az új Amazing Pókinál is. Remélem megél egy folytatást a dolog, vagy esélyt ad a JLA mozinak.

Amúgy Balakin, ha olvastad volna Lobdell cuccait, valószínűleg egyetértenél velem  :badteeth:
Borzalmasan gyenge író, volt egy marhára elnyújtott, gyenge crossover nemrég a Superman füzetekben, a H'el on Earth. Annyira gyenge volt, hogy lényegében senki nem figyelt fel rá, annak ellenére hogy 3 Supermanhez kapcsolódó sorozatot is érintett. Én meg olvasom, becsülettel, bár néha én sem tudom miért. Csak mert Superman  :badteeth:

Ja és amúgy ez a Batman never sits,  :lol: ;D nem is hallottam róla de, úristen  :hehe:
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6444 Dátum: 2013. Június 14., 09:47:13 »
nem az egész szar, csak nagy része. Amúgy itt most kifejezetten Supermanről volt szó az új címe kapcsán.
Idézet
alapjáraton hány évbe is telne az, hogy Damian megszülessen
Damien klón, mesterségesen öregítették annyi évesre amennyi.

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6443 Dátum: 2013. Június 14., 08:37:15 »
De egyébként nem értem, hogy mit kell túlmagyarázni a new 52-n miért kell újra és újra bebizonyítani, hogy sz*r az egész...
Talán mert nem az  :)

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6442 Dátum: 2013. Június 14., 07:07:13 »
De egyébként nem értem, hogy mit kell túlmagyarázni a new 52-n miért kell újra és újra bebizonyítani, hogy sz*r az egész... alapjáraton az egész koncepció egy katyvasz és már a projectek elején bizonyították ezt az írók többek közt... már nem azért, de azelőtt nem rémlik, hogy twitteren kérdezték volna meg egymástól, hogy hé akkor ez is ez most hány éves is? :D Persze, hogy Superman a levegőben áll (persze nem szó szerint abban nincs semmi meglepő :) ), de nem csak ő... és igenis jó írókat aggattak minden sorozatra, csak mihez kezdjenek egy olyan világban a megszokott karakterekkel, ahol még ők se tudják pontosan, hogy mit tehetnek meg és mit nem? A Batman címek persze remekek, egészen addig míg el nem kezdünk számolgatni, hogy alapjáraton hány évbe is telne az, hogy Damian megszülessen stb :) És ez a kis 5-6 évbe fixen nem fér be feeling megint ott van mindenhol... írhatnak bármilyen jó vagy rossz sztorit az írók rajzolhatnak bármilyen parádésan a rajzolók az egész el van baltázva már az elejétől fogva így hiába várunk egy egységesebb színvonalat, mint a new 52 előtt... ott legalább mindenki tudta, hogy ki merre mennyi ott nem volt probléma azzal pl, hogy Guy Gardner hogy maradt ugyanolyan személy, mikor az életének 90%-át kivágták alóla :)

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6441 Dátum: 2013. Június 13., 22:54:14 »
oh igen, pont tegnap hallgattam a legújabb wordballoon podcastet ahol Jenkins elég mélyrehatóan magyarázta a gondolatait a témában.


Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6439 Dátum: 2013. Június 13., 22:22:09 »
Én most erősen rákaptam Morrisonra épp az Invisibles vége felé járok, szóval majd szerintem egyszer elolvasom az AC-át egyben szépen, de arról elég felemásak a vélemények, kiváncsi vagyok rá.
Geekzen olvastam a kritikát, kb ugyan ezt írták a Star Trek into darknessre is és én abszolút elégedett voltam vele, szóval a Man of steelben reménykedek még mindig (amúgy Fast and furious 6 tényleg király, csak pont azért mert amugy egy rossz film). Kommentháborúba meg fölösleges belemenni, akár magyar akár külföldi oldalon, pénz/bevétel beszél kommentelő meg ugat :) :) Senkit nem érdekel a véleményed ha közben meg amúgyis megveszed a terméket  (persze néha jó kiereszteni a gőzt, de egy idő után úgyis csak a falnak beszél az ember)
Amúgy nem olvastam Lobdell írásait de engem nem zavarnak a gondolatbuborékok, nem olyan régen olvastam Claremont féle Uncanny X-ment (klasszikus cuccokat) és bár néhol kissé avittas, de egy idő után tök megszokod mert jó a sztori (Slott is sokszor használ gondolatbubikat a Pókemberében). A narráció panel kb ugyan az csak más a formája :D
Amúgy a nagy probléma a szerkesztőkkel van, nem az írókkal, utóbbiak szépen vándorolnak is el a két nagy kiadótól.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6438 Dátum: 2013. Június 13., 21:03:05 »
Meg minden címben kb. teljesen máshogy viselkedik, mintha nem is ugyanazt a karaktert látnánk.

A relaunchnál amúgy Morrisonban bíztam, és jól is indult az Action-ös runja, de végül átment valami teljesen katyvaszba, plusz rengeteg rajzoló is volt az ő runjában.
A Superman vol2. első néhány füzete meg nem szólt kb semmiről, meg az alkotók( Perez, meg még nem tom ki) nem is tudták Morrison merre akarja vinni a karaktert, így kb. kapaszkodók nélkül próbálták írni a történeteit. Aztán jött Lobdell, aki úgy írja a történeteit, mintha még mindig a 80-as években élne. Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy miért nem használ gondolatbuborékok helyett,  olyan narrációt, akit manapság sokan használnak.
Sajnálatos amúgy, hogy a DC manapság csak a Batmanre koncentrál, és Supermant meg ilyen gyenge írókra meg meg szerkesztőkre bízza.
Sokan írják, hogy nehéz Supermannak történeteket írni, mert túl erős, meg túlságosan jó meg stb..., ami részben igaz is, de a DC annyira nem akar egy kis kreatív szabadságot adni az alkotóknak, hogy nem is csoda, hogy nehéz neki jó történeteket írni. Nem tudom miért nem engedik meg, hogy egy kicsit változtassanak a status qou-ján. És itt nem ilyen alibi változtatásra gondolok, hogy Clark most nem a Planetnél dolgozik. Bakker még így is Loissal meg Jiimmyvel dumál.
Ott van pl. Kirkman Invincible-je, ami tudom, hogy teljesen más de ugyanilyen hatalmas erővel bíró karaktereknek követjük az életét. Miért nem lehetne Supermannek gyereke? Vagy miért nem lehet kibővíteni a Superman családot, akárcsak a Batmanét?

A Man of Steel-be bízok amúgy, remélem a Warner nem bassza el, az első kritikák jók voltak, aztán jött a fekete leves. A geekz.blogon is pont támadás alatt vagyok most a témában  :lol: De abban bízom, hogy a film után kicsit megnő az érdeklődés Superman után, és hátha lesz valami változás.
Bocsi, tudom hogy hosszú lett, de gondoltam csak leírom  :lol:
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6437 Dátum: 2013. Június 13., 15:35:25 »
Ne hagyd ki a JL-t se. Johns csapatcímeit szoktam szeretni (JSA!!!!) de a JL-ben sem éreztem, hogy igazán jelen lenne Superman.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6436 Dátum: 2013. Június 13., 14:57:11 »
Egy számból valóban nehéz sok mindent levonni, de nekem jó kezdésnek tűnik  :) A narráció mondjuk nagyon érezhetően Snyderes, de végül is ezzel nekem nincs bajom, még ha csak egy átlagos Superman történetet kapunk, akkor is mérföldekkel jobb lesz mint a jelenleg futó Superman v Action Comics történetek, amik borzalmasan gyengék sajnos.  :-\
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6435 Dátum: 2013. Június 13., 12:14:18 »
hasonló a véleményem. Plussz, ellentétben az eddigi DCnU Superman sztorikkal, amiket olvastam legalább is, itt tényleg úgy éreztem, hogy Superman tényleg superman, nem csak valami szupererős ficsúr. Már ha érthető mire gondolok.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6434 Dátum: 2013. Június 12., 23:10:00 »
Valaki olvasta már rajtam kívül a Superman Unchained #1-et? Vélemények? Szerintem nem rossz, de még pár füzet kell, hogy rendesen el tudjam dönteni, mi a helyzet. Érdekes az új karakter behozása, kíváncsi vagyok, mit hoznak ki belőle.

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6433 Dátum: 2013. Június 12., 18:20:01 »
Overdrive.

Nem elérhető Pepea

  • Blateco admin
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 187
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Black Team Comics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6432 Dátum: 2013. Június 11., 15:53:39 »
Kis helpet kérek!
Ki az fekete ruhás fickó?

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6431 Dátum: 2013. Június 09., 14:36:37 »
Oké, így már értem. Egyébként én is a Halálra tippeltem a kiscsajnál.

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6430 Dátum: 2013. Június 09., 13:06:21 »
Gondoltam, de reméltem, hogy nem.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6429 Dátum: 2013. Június 09., 12:48:15 »
Tippem szerint az az idegesitő kiscsaj a Halál.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6428 Dátum: 2013. Június 09., 11:04:17 »
Thanost egy hisztis tiniként mutatják be, borzalmasan leegyszerűsítve a személyiségét. Görcsösen meg akarják magyarázni a "gonoszságát", például azzal, hogy az apja nem foglalkozik vele, vagy hogy a gyerekek piszkálták a kinézete miatt. És van mellette egy nagyon idegesítő kiscsaj is, akit nem tudok hova tenni.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6427 Dátum: 2013. Június 08., 20:04:02 »
Nem, hanem hogy emberi jellemvonásokkal és motivációval ruháznak fel egy istent, mert így akarják megmagyarázni, miért olyan, amilyen. De Thanos nem egy ember, hanem egy titán. Olyan, mintha a görög mitológiához találnának ki egy új eredetsztorit, amiben Kronosz fiatalkorában emo zenét hallgatott és ezért lett olyan, amilyen. Egyszerűen értelmetlen és felesleges.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6426 Dátum: 2013. Június 08., 12:54:30 »
 Kifejtenétek ezt a Thanos témát? Nem kötekedni akarok, csak nem ismerem annyira a karaktert, mint Ti. Az a probléma, hogy eddig a Halál Úrnő iránti szerelme miatt gyilkolászott, most meg már gyerekkorában is hajlamot mutat rá?

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6425 Dátum: 2013. Június 07., 11:52:25 »
Sajnos teljesen igazad van Farek. A kedvenc Marvel karaktereim egyike Thanos, de ebben a sorozatban szinte várja az ember, hogy kinyírják.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6424 Dátum: 2013. Június 06., 19:34:32 »
A véleményem továbbra sem változott, csak erősödött. Emberek, ha láttatok még ótvar szar sorozatot, akkor a Thanos Rising az. Részről-részre köpi szemen ezt a fantasztikusan felépített karaktert.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6423 Dátum: 2013. Május 19., 21:07:03 »
amugy érdemes nézni a solicitationöket, meg amazont/bookdepo-t, mert már novemberig egy csomó megjelenés előrendelhető, de se I vampiret, se Frankie vastag kötetet nem láttam.

Nem elérhető Firvingi

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +1/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6422 Dátum: 2013. Május 19., 20:34:09 »
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor várok kicsit a megrendeléssel, hátha megjelenik egybe... ( a 3. tpb 7 számos és így van vége a 18. résznél  :( )

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6421 Dátum: 2013. Május 19., 17:05:28 »
Előfordul azért a vastagabb kiadás DC-nél is, pl a Seven soldiers of victory-t kiadták 2 400 oldalas hc-ben, de vannak nekik is ilyen 3-400 oldalas deluxe hc-ik (Batmanből van olyanom de JLA ből is van, bár most, hogy belegondolok, ezek mind Morrison sztorik :D ).
Én reménykedek benne, hogy pár ilyen fan favorit, de elkaszált sorozatuk kijön hc-ben is, egyben az egész, mint az I Vampire vagy a Frankenstein.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6420 Dátum: 2013. Május 19., 16:10:57 »
A hatfüzetes tpb nem szentírás, van nekem Marveltől is olyan, amiben öt vagy hét füzet van egyben, de felfelé egészen kilencig elmennek. Vagyis sanszos ott egy 6-6-7 felállás, ha olyan volt a sztori felosztása eredetileg. DC nem igazán szokott a Marvelhez hasonlóan egybegyűjtött HC-ket kiadni, hajlamosabbak a vastag kötetekből azonnal Absolute-ot csinálni. Vagyis röpülj rá a tpb-kre, legrosszabb esetben ha kijön egy sima egykötetes HC, lecserélheted őket.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Firvingi

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +1/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6419 Dátum: 2013. Május 19., 16:07:46 »
Hogyan szoktak általában kiadni egy sorozatot, ha vége van? Nekem nagyon bejött az I,vampire és megrendelném, csak az a gond, hogy a Dc összegyűjtött formában 6 számot szokott kiadni és a sorozat 19 részes lett. Nem lehet valahogy egybe megvenni a sorozatot? Bem vagyok oda a sima különálló füzetekért már csak a reklámok miatt sem. (Bocsi, az offért, de nem tudtam, hol kérdezzem meg)

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6418 Dátum: 2013. Május 16., 19:32:01 »
Arra a DD-re gondolok igen. Az a Deluxe edition (mérete miatt is, mert 28 centi magas), illetve meg mert nem csak 5-6 szám van benne.
A kihajtásról amúgy itt egy hasznos kis útmutató:


Megjött ma a Secret Warriors omnibusom, amit bár megállítottak a vámon, de nem vámoltatták meg (cserébe 2 hét helyett pontosan egy hónap alatt ért ide) és nagyon pofás darab, igaz fura, hogy 900 oldalával szinte ugyan olyan vastag mint a 640 oldalas Flash omnibus. De héjj, 40%-al olcsóbban vettem és még vám se volt (valahogy megoldották, hogy Németországon keresztül jöjjön).
Ennek örömére meg is rendeltem a Death and return of Superman omnit  :badteeth: