Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 659786 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6177 Dátum: 2012. Szeptember 05., 23:06:11 »
Én azt hiszem, pont az X-Faktor miatt viselem el.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6176 Dátum: 2012. Szeptember 05., 21:08:09 »
Na, ő a másik. Amikor először felbukkant, még valahol elhitte az ember, hogy rajztáblához engedték, mert egy időben a Marvel és a DC szó szerint hajlandó volt utcáról betévedt embereket alkalmazni (Liefeld is az), de a pár évvel ezelőtti - nem eléggé rövid - visszatérése megmutatta, hogy semmiféle ábrázolásmódhoz - még valami absztrakthoz sem - nincs semmi köze. Egyszerűen pocsékul rajzol. A Bishop-minijében egész oldalak vannak, amikről a mai napig képtelen vagyok megállapítani, mi a fene lehet rajtuk. Ráadásul az eladási adatok alapján a Faktor egyedül neki köszönheti, hogy elűzte az olvasói felét, akiket a történet komplexitása miatt máig képtelen volt visszaszerezni.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6175 Dátum: 2012. Szeptember 05., 20:51:53 »
Liefeld szerintem idővel csak rosszabb lett...

Larry Stroman munkásságáról kinek mi a véleménye? Én érdekes módon nem rohanok ki miatta a világból, nekem valahol gyenge pontom, biztos a nosztalgia miatt, vagy mert rajzolt jó történeteket, nem tudom...

Nem elérhető Haenilion

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6174 Dátum: 2012. Szeptember 05., 19:10:09 »
Így már értem... Minden egyes rajza egy önarckép  :D

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6173 Dátum: 2012. Szeptember 05., 18:33:56 »
És még farmerreklámban is szerepelt...

http://www.youtube.com/watch?v=hDdW08NzPQU

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6172 Dátum: 2012. Szeptember 05., 17:21:09 »
Mert akármilyen hihetetlen, '90 környékén milliószámra vették az emberek az általa készített füzeteket. Nem vicc. A két nagy gyakorlatilag parancsba adta a rajzolóinak, hogy utánozzák őt. A kilencvenes évek volt az az időszak, amikor Amerikában a "minél rosszabb, annál többen veszik" elv volt életben. Ezért is nevezik a képregények Sötét korának.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Haenilion

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6171 Dátum: 2012. Szeptember 05., 17:12:53 »
Én nem ismertem eddig  a "munkásságát", de van egy kérdésem. Ha ennyire rossz, miért foglalkoztatják? Vagy ő a képregények Uwe Bollja?

Nem elérhető Pepea

  • Blateco admin
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 187
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Black Team Comics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6170 Dátum: 2012. Szeptember 05., 17:03:11 »
Én nagyon szeretem Rob Liefeld-et! Igaz, furcsa testek, de rajzolás nagyon jó, most már jobb, pl THE INFINITE, nagyon jó, nekem tetszik, tiszta mint X-Men figurák. :) Nem mindenkinek rajzolási ízlése van. :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6169 Dátum: 2012. Szeptember 05., 14:28:10 »
Írónak is olyan rossz amúgy mint rajzolónak?
Á, ha össze kéne hasonlítani, azt mondanám, rajzolónak szinte már művész amellett, hogy milyen író. Csak olvasd el a Youngblood v1 első nyolc számát. Annyi bőven elég lesz.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6168 Dátum: 2012. Szeptember 05., 14:23:22 »
A kedvencem Liefeld-től az alábbi képen Pókember a háttérben  :lol:

http://assets.sbnation.com/assets/1070358/38.jpg

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6167 Dátum: 2012. Szeptember 05., 10:56:12 »
Ezeket a linkeket már én is átnyálaztam ;D nehéz eldönteni melyik a legrosszabb rajza, viszont valamelyik listában volt egy olyan kép, ahol az egyik szereplő mondatát a következő panelen egy másik szereplő fejezi be, ami iszonyat hanyagságnak tűnik  :badteeth: Írónak is olyan rossz amúgy mint rajzolónak?
Egyébként most hogy otthagyja a DC-t, egy két twitter bejegyzésében nem túl jó színben tünteti fel a DC vezetőségét. Lehet rossz indulat, vagy a DC tényleg ennyire megnehezíti a készítők dolgát? Ilyen a Marvel is?
Tudom, hogy ez már másik téma, de elgondolkodtató, hogy mi lesz a mainstream amerikai képregény jövője, ha ennyire hajtják az alkotókat. Nem hiába, beszélnek sokat most az independent cuccok előretöréséről.
Bocs amúgy a hirtelen témaváltást, de én bármit össze tudok kötni bármivel  :lol:
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6166 Dátum: 2012. Szeptember 05., 10:05:44 »
Üdv, szegény kapi túlzásba vitte a testépítést ,azt hitte hogy a 90-60-90 a férfiakra is vonatkozik ;)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6165 Dátum: 2012. Szeptember 05., 09:38:51 »
ÉS a következő pillanatban kitör belőle az idegen... :D

Egyébként Liefeld nekem nem egyértelműen ennyire gáz, bele tudok feledkezni a rajzaiba. De pl. a HR Angyalok első részének az utolsó előtti képén a Varázslónőnek olyan hosszú lábakat rajzolt, mint egy zsiráf nyaka...  :rolleyes:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6164 Dátum: 2012. Szeptember 05., 08:58:22 »
Nekem még mindig ez a "kedvenc" képem tőle. Hihetetlen. :lol:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6163 Dátum: 2012. Szeptember 05., 08:40:05 »
Az? Az egy kifejezetten jó kép tőle. Ha eddig nem találkoztál még vele, akkor tessék, pár link, hogy valóban átélhesd azt a liefeldi érzést, amiben sokunknak túl hosszan volt része...
http://www.progressiveboink.com/2012/4/21/2960508/worst-rob-liefeld-drawings
http://geekeryandhockey.tumblr.com/post/8754539351
http://kirbykrackle.blogspot.com/2009/06/worst-superhero-costumes-case-file-3.html
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6162 Dátum: 2012. Szeptember 05., 08:25:50 »
Mivel, két és fél éve kezdtem újra olvasni képregényeket, bár lényegében ekkor is kezdtem el komolyan foglalkozni velük, nem is ismertem Rob Liefeldet. De Aztán utána néztem, és megértettem az utálat okát ;D  Úgy néz ki, még most sem tökéletesítette rajzolói képességeit, elég csak a Grifter borítójára nézni :lol:

http://www.dccomics.com/blog/2012/09/04/exclusive-first-look-at-the-covers-for-the-second-week-of-zero-month
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6161 Dátum: 2012. Szeptember 02., 16:51:03 »
Snake: És hamarosan alatt mit kell érteni?  ;D
Ha a kérdést a megfelelő helyen teszed fel, akkor választ is fogsz rá kapni :)

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6160 Dátum: 2012. Szeptember 01., 16:47:36 »
Snake: És hamarosan alatt mit kell érteni?  ;D
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6159 Dátum: 2012. Szeptember 01., 14:35:35 »
Üdv.Találtam néhány olyan oldalt ahol foglalkoznak a New 52 eseményeivel,de nem túl részletesen .Van -e olyan oldal ahol leírják a főbb változtatásokat, csak kicsit részletesebben :headscratch:pl  életrajz,hm....az egyik oldal szerint szegény Szupi árva,meghaltak a nevelö szülei,de miben változtak az ellenfelek pl Joker,Lex Luthor .

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6158 Dátum: 2012. Szeptember 01., 13:57:03 »
Üdv,köszönöm

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6157 Dátum: 2012. Szeptember 01., 13:51:03 »
Nem teljesen így van. DC-nél 1986. és 2011. között telt el 12 év, vagyis cirka feleolyan lassan ment ott az idő. Az 1986 előtti időszakban nem foglalkoztak ezzel, Superman például húsz éven át hivatalosan is 29 éves volt. (Pedig legalább négyszer ünnepeltek születésnapot és/vagy volt karácsony).
A Marvel kissé másképp számol, 1961. és 1963. között valós időben ment minden, utána össze-vissza (Pókember kb. 4:1 arányban, X-Men viszont 2:1 környékén), majd Shooter alatt alakult ki valamikor a 4:1-es arány, amit úgy alakítottak, hogy jelen pillanatban 1961-es állapotokhoz képest telt el negyedannyi, tehát olyan 13 év. Peter Parker is így tudott a harmincas évei elejéről visszamenni 15+13, vagyis 28 környékére. (Meg persze nála utólagosan két évvel korábbra tették az átváltozását, előtte 17 évesen lett Pókember, jelenleg 15 a hivatalos.)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6156 Dátum: 2012. Szeptember 01., 12:56:19 »
Üdv.hm azt kellene meg nézni hogy ,akár a DC akár  a Marvel univerzum belül eltelt idő ,elég -e arra hogy az a sok kaland ,meg történhet-e ,azon a 15-20 év alatt a szereplőkkel  ;).Mert pl a DC-nél Batmannak, Supermannak, a Marvelnál pedig  Pókembernek van a legtöbb fűzet sorozata .PL Batman,Shadow of the bat,Detective Comic, etc ,Superman, Man of steel, Action  Comic,etc. Pókinál pedig pl Web of, Peter Parker spiderman, Sensational,stb ezek az események bele férnek-e a 15 évbe. Valamint azt hogy ki hányszo halt már meg,és hányszor tért vissza,hány esküvő ,temetés,születés volt már. Valamint azt hogy......May néni hányszor tudta a TITKOT hányszor nem. Vagyis TUDTA.....NEM TUDTA....TUDTA...NEM TUDTA......stb ;D

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6155 Dátum: 2012. Augusztus 31., 10:45:00 »
Hamarosan lesz folytatás :)
De a 81. résszel nagyon nem ér véget a sztori, Bendis olyan labdát dobott fel az őt váltó Brubakernek... és ő legalább olyan jól folytatta Matt történetét. Egyébként a Bendis ciklus két omnibusban jelent meg, és igencsak kérdéses, hogy lehet-e még kapni emberi áron.
Brubaker Kapitánya pedig legalább ilyen jó, legalábbis a 42. részig mindenképp.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6154 Dátum: 2012. Augusztus 31., 10:26:38 »
Elkezdtem olvasni Bendis Daredeviljét, és kb. egy nap alatt végig is rágtam magam azon ami xfanzinen fenn van. És megőrülök, hogy nem találom a folytatást sehol sem  :badteeth:
Nem tudtok esetleg egy linket? 65-számtól kellene 81-ig, ott ér véget Bendis teljes runja.
Annyira tetszett, egyébként, hogy ez a történet is felkerült az "egyszer tuti kell omnibusban" képzeletbeli listámra  ;D

Ha Brubaker Amerika Kapitányával is így járok, akkor igen csak anyagi gondok fognak jelentkezni  ;D
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6153 Dátum: 2012. Augusztus 30., 09:29:34 »
Nem lenne sok az eltérés, kivéve, ha a karácsonyokat próbálod összeszedni. Lee után elég hamar elkopott, hogy időt próbáljanak beleírni, bár egészen a nyolcvanas évek magasságáig felbukkant a "néhány órával/nappal/héttel később" meghatározás, de semmi konkrétum. Ráadásul a hetvenes évektől már nem volt ritka, hogy 3-6 hónapnyi füzetmennyiség 24-48 ottani órán belül zajlott le.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6152 Dátum: 2012. Augusztus 30., 09:17:42 »
Azt hiszem, ez már itt is fölmerült, legalábbis én valahol írtam, hogy vicces lenni megszámolni a történetekben telő időt (ha mást nem, azt általában lehet tudni, hogy egy sztoriban mondjuk elérkezik a másnap, vagy a következő hét) és összeadni őket. Csak a poén kedvéért.  :)

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6151 Dátum: 2012. Augusztus 29., 16:20:53 »
Üdv,kösz.Találtam még egy érdekes dolgot a Képregényes időtartalommal kapcsolatban.Azt hogy ha a pl a Marvel univerzumbeli idő szerint , mondjuk Pókember életében kb csak 15 év telt el,mert amikor a pók megmarta kb 15 éves volt. Most pedig kb valahol 30 körül lehet ;). Vagyis míg nálunk 1962 óta 2012-ig 50 év múlt el, náluk csak nagyjábol 15. Ez azt jelenti hogy, ha tényleg komolyan vesszük ,meg történtnek tekintjük a kalandjait. Ami több mint 1000 füzet a különböző címekkel együtt . Akkor szegény DC vagy Marvel hősöknek elég sűrű az életük. Hisz szinte a szószerint ,minden órában történik valami velük

Nem elérhető Haenilion

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6150 Dátum: 2012. Augusztus 29., 14:44:53 »
Üdv, most kaptam amerikai ismerősöktől  egy  ;Essential ,Tales of suspense 39-72. ,válogatás képregény könyvet .Amiben az első Vasember történerek vannak majdnem reprint kiadásban,kivéve hogy nem szines.De mégis csak az első 1959 es számtól , és ez mindössze kb 16 dollárért ,ami ott kint kb egy órai bér {Most néztem utána  ;) }.És ez nálunk lenne vagy 6500 ft ott kb a 220 ft-os árfolyamot számolva ,valahol 3500 ft van.HM Szomorú drágábbak vagyunk mint Amerika

Becsomagolás, szállítási költség (óceán), vám (eu), raktározás/komissiózás ktsge, szállítás (eu-n belül), beározáson árfolyamveszteség (amcsi feladás és magyar átvétel közti időszak árfolyamváltozása, mostanság ált. veszteség, de ha magyar forgalmazón keresztül rendelsz ezt nem érzed meg, mert lenyeli ill. belekalkulálja az árba), kiszállítás/házhoz szállítás. Ja és persze a magyar forgalmazó haszna. Ezért drágább sajna.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6149 Dátum: 2012. Augusztus 29., 14:42:42 »
Inner Cirlce: Soha nem tudtam megszeretni az X-ment, valamiért, viszont mikor ilyeneket olvasok, nem értem hogy mások miért szeretik annyira  ;D Na nem kötekedésből mondom :badteeth:

Őszintén? Szerintem a szuperhős-történetek csak a rút kiskacsa sztorijának páncélos-csapkodós rebootjai :D valahol mindenki szeretne igazán különleges lenni, erre pedig az X-Men és a mutánsok világa különösen alkalmas, mármint az ő helyükbe könnyen beleéli magát az ember. Igazából Superman is errefele kacsingat az Average Joe farmer nevelőszüleivel, és persze Pókember, mint a lúzer gimnazista, aki otthon a mikroszkópjával és egy tubus Chemotox-szal megváltja a világot. De szerintem a mutánsok találják el a legjobban a nagy átlag ízlését: én és a haverjaim furcsának születtünk, utálnak minket, de mi azért lecsapunk mindenkit, akkor is, ha nem köszönik meg :-) Ráadásul mivel a mutánsoknak nem kell egyenként új eredet-történetet kreálni, ezért kimeríthetetlen hátteret és szereplőgárdát biztosítanak a történetekhez, bármikor be lehet dobni néhány (tucat) újat, ill. bárkiből lehet bármilyen helyzetben mutáns, ami elég nagy szabadságot ad az íróknak. Szóval izgi, na.

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6148 Dátum: 2012. Augusztus 29., 13:57:55 »
Üdv, most kaptam amerikai ismerősöktől  egy  ;Essential ,Tales of suspense 39-72. ,válogatás képregény könyvet .Amiben az első Vasember történerek vannak majdnem reprint kiadásban,kivéve hogy nem szines.De mégis csak az első 1959 es számtól , és ez mindössze kb 16 dollárért ,ami ott kint kb egy órai bér {Most néztem utána  ;) }.És ez nálunk lenne vagy 6500 ft ott kb a 220 ft-os árfolyamot számolva ,valahol 3500 ft van.HM Szomorú drágábbak vagyunk mint Amerika