Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 658712 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6147 Dátum: 2012. Augusztus 29., 13:45:55 »
A Born Againt még nem olvastam, de Millertől már megvolt a The Man Without Fear,  baromi jó eredet történet, meg xfanzinen láttam ezt a minit, a Battlin Jack Murdockot, ami szintén nagyon bejött.

És csak hogy feldobjak még egy témát, néhány napja olvastam ifanboy.com-on, hogy a Marvel Now! miatt most sok író/rajzoló csapat átmegy más címekhez, és hogy erre miként fognak a vásárlók reagálni. Valaki továbbra is olvassa e mondjuk az Avengerst, azután is hogy Bendis otthagyta, vagy a kedvenc írója, rajzolója után megy, legyen az bármilyen más képregény.
Csak azért mondom, mert most hogy bejött Waid Daredevilje, tuti, hogy belekezdek majd a Marvel Now!-s Hulkjába, pedig eddig nem olvastam még túl sok Hulkot sem.
Ti kitartotok, mondjuk egy-egy karakter mellett, legyen az bármennyre is rossz, vagy egyből abbahagyjátok ha lelép az aki mondjuk megszerettette veletek?
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6146 Dátum: 2012. Augusztus 29., 13:33:36 »
Miért szeretjük az X-Ment? Mert mikor megfelelő íróhoz kerül, akkor nagyon jó dolgok sülnek ki belőle. Loeb... nos, ő már nem tartozik közéjük. De nálam pl Supermannal van ez :)

Waid is jól írja, de a Bendis/Brubaker történetek jobbak. Mondjuk Brubakertől ha csak a Lady Bullseye-os sztoriig nézzük, akkor talán még jobban is írta Bendistől. Plusz ha már DD, akkor a Born Again megkerülhetetlen.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6145 Dátum: 2012. Augusztus 29., 13:26:49 »
Inner Cirlce: Soha nem tudtam megszeretni az X-ment, valamiért, viszont mikor ilyeneket olvasok, nem értem hogy mások miért szeretik annyira  ;D Na nem kötekedésből mondom :badteeth:

Predash: Nekem meg az ellenkezője volt, tele voltam már a sok DC-s címmel, a Daredevil meg annyival másabb hangulatú volt és ez tetszik. Annyira bejött, hogy most elkezdtem olvasni a vol.2-t is. Nemsoká Bendis Daredevilje jön, ami meg elvileg a legjobb az egész szériában, úgyhogy nekem telitalálat volt Waid, minden szempontból  ;D
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6144 Dátum: 2012. Augusztus 29., 13:15:36 »
ÜDV,hm   az a bizonyos  75 dolláros árhoz ,ott kint kb elég az ottani napi 8 órás műszak .Nálunk pedig  átszámítva legalább egy hét munkavégzés kell  .Na ennyit az arányokról.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6143 Dátum: 2012. Augusztus 29., 13:07:53 »
Viszont amit piszok nagy ívben el kell kerülni, az Loeb újabb Rozsomák sztorija.

Mélyen egyetértek, sajna Rozsomákról kb. az Origin óta egyszerű matematikával, pontosabban kombinatorikával készülnek a történetek, azon se lennék meglepődve, ha kiderülne, hogy mechanikus úton; megrántják egy átalakított félkarú rabló nyerőgép karját, és az kidobja, hogy a következő sztori főszereplője:

- Rozsomák múltjából és/vagy
- halottnak hitt és/vagy
- vöröshajú nő és/vagy
- adamantium csontú és/vagy
- karmos és/vagy
- kanadai.

Volt Rose, aki Rozsomák múltjából van, nem hitték halottnak, vöröshajú nő, de nincsenek adamantium csontjai és karmai, viszont kanadai. Volt Romulus, aki szintén R. múltjából van, őt se hitték halottnak, nem vöröshajú, adamantium csontjai sincsenek, viszont karmos és nem tudni, hogy kanadai-e. Volt X-23, és voltak adamantium katonák, már végig se sorolom a paramétereiket. Most van ez az új ribi, aki nincs Rozsomák múltjából, de adamantium csontú, karmos vöröshajú nő, és persze visszajött Kardfogú, akiről azt se tudom, hogy most éppen vannak-e adamantium csontjai, viszont talán egy-két évig is kibírta holtan. Könnyű kiszámolni, milyen karakterek jöhetnek még: a fentieknek olyan kombinációi, amik még nem szerepeltek (olyan sokszor).

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6142 Dátum: 2012. Augusztus 28., 22:56:43 »
én megőrülnék ha pl. Waid Daredeviljét leállítanák, mert nagyon megszerettem, és régebbi Daredevilekhez is kedvet adott,

Én gyakorlatilag napokig olvastam az első két számot, olyan szinten nem keltett fel bennem érdeklődést egyetlen egy oldal sem

Katt a képre!

Nem elérhető Pepea

  • Blateco admin
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 187
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Black Team Comics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6141 Dátum: 2012. Augusztus 28., 18:41:34 »
Hát a Forbiddenhez mindenképpen elmegyek majd párszor, rengetegen írták, hogy elképesztő.
Szoktam rendelni Forbidden-tól, számtalanul! :) De sajnálom, már nem folytatják, vége a sorozatnak. :( Ott mindenképpen érdemes járni. ;)

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6140 Dátum: 2012. Augusztus 28., 18:01:20 »
Hát a Forbiddenhez mindenképpen elmegyek majd párszor, rengetegen írták, hogy elképesztő.

Katt a képre!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6139 Dátum: 2012. Augusztus 28., 17:55:08 »
Meg menj el személyesen pár boltba. Azt az érzést úgysem helyettesítheti semmilyen netes rendelés...
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6138 Dátum: 2012. Augusztus 28., 11:46:28 »
Annyira nem lesz könnyebb, mert a brit webáruházakban az árakon eleve rajta van egy tengerentúli szállítási költség pluszban. (Sőt, ha az amazonból indulok ki, még annál is több.) Maximum az amazon alacsonyabb szállítási költséget számol fel. Vagy nézegesd a Forbidden Planet oldalát, vannak időnként elég termetes akcióik.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6137 Dátum: 2012. Augusztus 28., 11:20:34 »
Mivel nemsokára Londonban fogok lakni, és ott azért egy kicsit könnyebb képregényeket beszerezni, ezért kérdés:
Melyik oldalról a legérdemesebb rendelni úgy átlagban? Elég ha az amazonon nézelődök? Vagy van más hely, ahol jó áron vannak a képregények? (HC-m pl még egyáltalán nincs, de nagyon jó lenne valamikor beszerezni egy párat.)

Katt a képre!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6136 Dátum: 2012. Augusztus 28., 11:15:03 »
A White-ra te még látsz bármi esélyt? Mert én már lemondtam róla.
Ha az Ultimate Wolverine vs. Hulk befejeződött...
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6135 Dátum: 2012. Augusztus 28., 10:39:29 »
Én szinte mindegyik nagyobb címbe belekezdek, kivéve az X-eket mert az még mindig nem tud érdekelni, bár lehet most kéne nekik adni egy próbát. De egyszerre vagy harminc címet amúgy se fogok tudni követni. Egyébként Jason Aaron Thorja, meg Waid Hulkja érdekel a legjobban, az írók miatt. Matt Fractionről is jókat hallottam, szóval a F4-be is belekezdek majd, bár az még sose tudott megfogni.  A többi meg csak a karakterek miatt érdekel, pl. Kapi, de Remendert is egyedül a Fear Agent által ismerem, de az nem tudott nagyon megfogni, úgyhogy kíváncsi leszek mi sül ki belőle.
A Deadpoolt meg valami humorista írja, és Tony Moore rajzolja majd, ami érdekes párosításnak tűnik.

És ha már a félmegoldások is szóba jöttek, én megőrülnék ha pl. Waid Daredeviljét leállítanák, mert nagyon megszerettem, és régebbi Daredevilekhez is kedvet adott, szóval ilyen szempontból nem bánom a félmegoldást. De pl. úgy tudom hogy az Invincible Ironman elég jó, az biztos bántja egy két ember szemét majd ha lelövik.
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6134 Dátum: 2012. Augusztus 28., 10:29:46 »
Én is csak azért néztem bele, mert nem hittem el, hogy annyira rossz lehet. Tévedtem.
A White-ra te még látsz bármi esélyt? Mert én már lemondtam róla.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6133 Dátum: 2012. Augusztus 28., 10:17:16 »
Loebtől én már mindent elkerülök, ami nem a Captain America: White lesz.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6132 Dátum: 2012. Augusztus 28., 09:51:52 »
Ízlések és pofonok, az UXF jelenleg az egyik legjobb x-cím szerintem, bár az Apokalipszises sztori után tényleg volt egy kisebb megtorpanás, ezt elismerem. Remender a szélsőségek embere, vagy kegyetlenül jót ír, vagy brutálisan rosszat. Idővel elválik majd, hogy ez a két új cím melyikbe sorolandó. Viszont amit piszok nagy ívben el kell kerülni, az Loeb újabb Rozsomák sztorija.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6131 Dátum: 2012. Augusztus 28., 09:42:10 »
Remendertől én már tartok. Az Uncanny X-Force ahogy haladt előre, számomra egyre elviselhetetlenebb lett, de most meg a jelek szerint csak nála szerepel majd Vadóc, így muszáj lesz olvasni. Amúgy az X-részlegben én bízok továbbra is. Hickman Angyalait emg talán majd az F4-hez hasonlóan egy-két év múlva egybe ledarálom, ha tartja az eddigi szokását, úgyis egy 50-100 füzetes eposzba kezd rögtön bele. :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6130 Dátum: 2012. Augusztus 28., 09:24:25 »
ti miket fogtok olvasni a Marvel Now! vonalából?
Remender miatt kap egy esélyt az Uncanny Avengers (még akkor is, ha csapatként az angyalokat nem csípem), valamint az új Kap is. Ezen kívül még Aaron-tól a Thor, és ez az új Deadpool is érdekesen hangzik. Éééés... ennyi. Illetve októberben indul a War Zone mini is, ami lezárja Rucka Megtorlós szakaszát. (bár én reméltem, hogy sokáig ott marad még, de sajnos nem így lesz).
Viszont Bendis X-Menjétől konkrétan félek. Csak nagyon pozitív visszajelzés alapján fogok belenézni.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6129 Dátum: 2012. Augusztus 28., 09:03:05 »
Még nincs sok konkrét infó. Az biztos, hogy sok Avengers- és X-cím megszűnik. Egy részük első számmal újraindul, a többi beleolvad a két közös címben (Uncanny Avengers és A+X). Pár kapcsolódó szereplő saját sorozata is hasonló sorsra jut, a vasember, Thor és Amerika Kapitány például újraindul (Kapi lassan vetekedhet a Megtorlóval, hogy ki éri el előbb a v10-et...).
De még lehet, bejelentenek újraindulásokat, mert egyelőre mintha csak az Angyalokat és az X-eket érintené a nagy újraindítás, ami elégé félmegoldás. Habár a Marvel elég régóta hajlamos ilyen félmegoldásokkal próbálkozni.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6128 Dátum: 2012. Augusztus 28., 08:19:22 »
Bár még messze a november, de ti miket fogtok olvasni a Marvel Now! vonalából? Én több címnek is esélyt adok majd, hátha ottragadok valamelyiknél ha jó. Viszont fórumokban, nem mindenki van odáig érte, hogy sok kedvelt író ott hagyta régóta írt sorozatát, pl. Bendis hogy elkezdjen írni valami mást.

Meg van egy két dolog amit nem értek, pl. a Marvel Now! által elinduló Ironman sorozattal, párhuzamosan folytatódni fog az Invincible Ironman is? Vagy azok leállnak?

Plusz ifanboyon olvastam arról is, hogy ezen sorozatok közül lesz olyan amiből havonta két rész jön ki, ami 3,99-es árral elég húzós lehet azoknak akik követni akarnak egy-egy címet. Nem beszélve azokról a sorozatokról amiket a Marvel Now!-n kívül olvasnak. Bár ugye ez a probléma engem nem érint, de nem igazán értem a Marvel gondolkodásmódját ebben az esetben.
Értem, hogy új olvasókat akarnak fogni, talán engem is meg fognak fogni majd, de pl. DC rebootja lényegesen áttekinthetőbb volt, havonta egy füzet jelent csak meg, alacsonyabb áron, és az előtte futó sorozatokat meg leállították, a könnyebb átláthatóság kedvéért.
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6127 Dátum: 2012. Augusztus 27., 16:14:08 »
Amivel mélységesen egyetértek, pont ezért fogok várni a Scalped HC-kra, de ez a AvsX kötet teljesen hidegen hagy :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6126 Dátum: 2012. Augusztus 27., 14:35:24 »
Lehet, de engem meg nem érdekelnek a tpb-k. :) Ha már veszek valami, nézzen is ki, illetve legyen kötve, hogy ne essen szét öt-tíz év múlva.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6125 Dátum: 2012. Augusztus 27., 14:09:22 »
Lesz abból még TPB is, max kettészedik.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6124 Dátum: 2012. Augusztus 27., 14:01:38 »
Aztakurva... Amazon most küldött hírlevelet. Avengers vs. X-Men HC félezer oldalas lesz, és 75 dollár borítóáron. Nagyon úgy néz ki, hogy ezt vagy előrendelem, vagy soha az életben nem veszem már meg.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6123 Dátum: 2012. Augusztus 27., 10:53:08 »
Mainstream, mégsem "helyben járó" képregényként meleg szívvel ajánlom a PAD-féle X-Faktort. (Itt kb. ötvenedszerre dicsérem.) Mindig épp annyit változik a csapat összetétele, irányzata, helyük a mutánsvilágban stb., hogy érdekes maradjon, de ne veszítse el az ember a fonalat. Ráadásul jó a szöveg, jó a sztori, azokat a karaktereket is, amiket máshol már, mint teljesen idiótákat, végképp leírtak, érdekesen tálalja... A Civil War óta olvasom, és sose csalódtam benne. Akinek az X-Men taposómalom, mégis mainstream-ra vágynak, ne hagyják ki!

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6122 Dátum: 2012. Augusztus 27., 10:17:06 »
Ez nem így van. A Walking Deadben bárki meghalhat bármikor (A legutóbbi számokból ott van példának Abraham. Vagy Glenn). Akár Rick is.
Igen, akár ő is, de csak a lehetőség van meg.

Idézet
Én nem éreztem. Szerintem így reális, hogy időnként vannak nyugis időszakok.
Persze, reális, csak ezt a nyugis időszakot egy legalább ilyen frankó kis képregénynél is láttuk már, hogy hosszútávon mit okozott. Ráadásul ez az időszak baromira hosszúra nyúlt.

Idézet
Aki ott nem hitte el, hogy bármelyikük meghalhat, az szerintem szándékosan nem akarja élvezni a képregényt. :)
Aki pedig elhitte, hogy tényleg bárki meghalhat, az naiv :) A Michonne, Carl, Rick hármas annyira adta magát, hogy ők nem lehetnek, és ez nem belemagyarázás, még mielőtt ez jönne. Így pedig máris szűkült a kör.

Idézet
Glenn szerintem az volt. De a 100.-ban ugyanúgy meghalhatott volna akár Andrea is, ezt szerintem nem lehetett előre látni.
Lásd az előzőre a reagálásom. Mondom, baromi jól nézett az ki, hogy bárki lehet, de attól még nem így volt.

Félreértések elkerülésé végett nem szapulni akarom a WD-t, mert nekem is az egyik kedvencem a ma futó sorozatok közül, csak helyén kell kezelni a dolgokat, plusz a kiadón belül is olyan címek jelennek meg most, amivel igen erős konurenciát kapott, és jelen pillanatban érdekesebbek is (Saga, Fatale, Manhattan Projects, Secret, hogy csak a tényleg kiemelkedőbbeket említsem).

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6121 Dátum: 2012. Augusztus 26., 16:13:04 »
Idézet
Supermannel, Batmannel és nagy átlagban a DC-vel pont, hogy történt sokkoló és maradandó, Crisis on Infinite Earthnek nevezik.
Ha valaki a haladásra vágyik, annak az nem sokkoló, hogy mindent újrakezdenek elölről. A maradandóságát sem értem, hiszen most a new52-ben is megint tiszta lappal indult minden.

Idézet
bár mintha Kirkman a Walking Dead főszereplőjénél is mindent megtenne, hogy véletlenül se haljon meg... szóval van, amit ő sem mer).
Ez nem így van. A Walking Deadben bárki meghalhat bármikor (A legutóbbi számokból ott van példának Abraham. Vagy Glenn). Akár Rick is.

Idézet
Amúgy zozi mondta, hogy olvasta/látta egy Kirkman interjúban, hogy ha Rick meghal, akkor is megy majd tovább a sorozat.
Igen, de már meg nem keresem, hol volt ez. De a lényeg nem is ez, hogy tényleg menne-e tovább, vagy hogy meghalhat-e (szerintem igen), hanem hogy olvasás közben az ember egyáltalán nem lehet benne biztos, hogy Rick túléli-e az épp adott szituációt. Van tétje a dolgoknak, és nem is kiszámíthatók az események.

Idézet
És nem érezted, hogy a sorozat kb egy helyben topog az utolsó... mondjuk 20 részben? Hónapról hónapra is baromi szembeötlő szerintem, de egyben még inkább.
Én nem éreztem. Szerintem így reális, hogy időnként vannak nyugis időszakok.

Idézet
A 100. rész sem ütött akkorát, mint ahogy vártam,
Nekem viszont hatalmasat ütött, majdnem akkorát, mint a börtönös részek vége.

Idézet
A maga valójában éppen elég durva volt az, egyenesen sokkoló, amikor egy ember úgy dönt életről és halálról, hogy egy kiszámolót dúdolgat közben.
Aki ott nem hitte el, hogy bármelyikük meghalhat, az szerintem szándékosan nem akarja élvezni a képregényt. :)

Idézet
Majdnem 50 évnyi irományok teljes és végleges eltörlése igencsak maradandónak nevezhető.
Ha egy párkapcsolat ellaposodik, és sokkoló, maradandó felrázásra van szükség, akkor a szakítás is tekinthető maradandónak, csak... :)

Idézet
És ők e mellé remek példa Predash cáfolására, mert náluk aztán komolyan elmondhatjuk, hogy sok minden van, csak állandóság nem nagyon. A mai állapotuk gyökeresen más, mint tíz évvel ezelőtt. Ami teljesen más volt, mint azelőtt tíz évvel. Ami meg a korábbi állapotoktól tért el teljesen. És így tovább, egészen a legelső füzetig. Még két olyan ötéves szakaszt is nehéz lenne náluk találni, ami hasonlónak lenne nevezhető.
Ezt én is így tapasztaltam, mikor el akartam kezdeni X-Ment olvasni, és utánanéztem a dolgoknak. Aztán nem lett belőle semmi, az elejét leszámítva nem találtam értelmes belépési pontot.

Idézet
de abban tg-nek igaza van, hogy Kirkman a kedvenceit továbbra is életben hagyta, tökmindegy, hogy mi történt velük
Ellenpéldának erre rögtön ott van Glenn. De szerintem természetes, hogy vannak, akik sokáig élnek, nem halhat meg mindig az, aki legrégebb óta szerepel. :)

Idézet
"Rickről és a halál" téma: Asszem ez nem spoiler. Az első TPB előszavában Kirkman összegzi a Walking Dead lényegét, idézem: "A Walking Dead a lehető legtovább kísér egy (...) főhőst, jelen esetben Rick Grimest. Azt szeretném, ha ez a képregény Rick éveinek krónikája lenne." - Azaz ebből kiindulva Rick soha nem fog meghalni, legfeljebb a képregény végén.
Akkor rosszul indulsz ki belőle, lásd a korábban említett interjút.

Idézet
Nem nem szeretem, nem érdekel. A zombik eleve nem
Még szerencse, mert azok csak díszletnek vannak ott, nem róluk szól. :)

Idézet
posztapokaliptikus USA társadalmi elemezgetésére meg ott van nekem a fentebb említett Fallout
Arról sem szól, mivel nincs társadalom, csak pici csoportok. Szerintem az emberek jellemváltozása van a középpontban.

Idézet
A szerethető része stimmel, de attól még nem őket nem számítom Kirkman kedvencei közé.
Glenn szerintem az volt. De a 100.-ban ugyanúgy meghalhatott volna akár Andrea is, ezt szerintem nem lehetett előre látni.

Idézet
de ha következetes lenne, akkor pl Carlnak már nem kellene az élők sorában lennie.
De ez nem következetesség kérdése. A valóságban sem ez alapján élnek vagy halnak meg emberek.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6120 Dátum: 2012. Augusztus 26., 16:03:33 »
Ott megint csak könnyen tud beszélni, mert az az ő szerzői sorozata, azt tesz benne, amit akar. Ilyen erővel önmaga helyett reklámozhatta volna a Cerebust is, na az aztán komolyan odavágott a zsánernek, ráadásul szvsz nem kicsit több olvasója volt, mint az Invincible-nek valaha. :)
Amúgy ha Kirkman, akkor már tényleg említsük meg azt a szerencsétlen Astound Wolf-Mant is, ami szintén hasonló, csak ott leglaább eleve egy előre megtervezett hosszúságú történetről volt szó, amit nem is folytatott feleslegesen.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6119 Dátum: 2012. Augusztus 26., 14:12:06 »
Persze bele lehet kezdeni egy sorozatba a közepén is, de mégiscsak más wikiről vagy valami más forrásból elolvasni az előzményeket, mint konkrétan a képregényből. De nem is ez az amiére én utalni akartam.
Pl. nemrégiben indult egy sztori Hulkal, amiben Hulk meg Banner két külön testben élt. Azt írták könnyen be lehet kezdeni a sorozatban, hiszen elég ennyit tudni az egész előtt. De nekem mégsem tetszett, hiszen ha már el akarok kezdeni Hulkot olvasni akkor az legyen olyan, amilyennek eredetileg ismerem stb... Így aztán olvastam régebbi történeteket, ezt a sztorit meg majd elolvasom valamikor.
Nem tudom. értitek e mire is akarok kilyukadni.

Egyébként, ez a téma eszembe juttatta hogy, ha jól tudom Robert Kirkman mondta egy interjúban, hogy a DC és Marvel dolgait mennyire unja már, és hogy az Invincible-ben játszadozik a szuperhősös képregények klisséivel. Én nagyon bírom a DC és Marvel hőseit, de kevés jobb szuperhősös comic van jelenleg az Invinciblenél, és az tökéletesen ellentéte az itt felsoroltaknak, amióta elkezdődött a sorozat, már több nagy változás is történt a sorozatban, és elvileg a 100 szám is nagy változásokat ígér, biztos láttátok a promókat. Aki esetleg nem olvassa, kezdjen bele nyugodtam mert marha jó.
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #6118 Dátum: 2012. Augusztus 26., 12:58:39 »
talgaby: A Zorros példa pont illik Peterhez is, ő is csak ugyanazt csinálná tovább, püfölné a New Yorki rosszfiúkat, csak egy kicsit más háttérrel. Most 50 éves a karakter, és ha belegondolsz, minden lényeges esemény az első 25 évben történt vele: gimi, egyetem, lánykérések, házasság... Azóta nem mernek vele semmi változtatást meglépni, illetve amit mégis, azt is visszacsinálják.

jocibmx: Jim Shooter mondta, hogy minden egyes képregénynek olyan belépési pontnak kell lennie a történetfolyamba, hogy az új olvasókat is megfogja. Lehet erre mondani, hogy régimódi, de az ő idejében működött, mert az írók figyeltek rá, hogy sokszor észrevétlenül, de összefoglalják az eseményeket. Manapság minden régi füzet megtalálható a neten, de legalábbis a tartalmuk biztosan. Minden szereplőről meg lehet tudni mindent, amit csak akarsz. Biztos én vagyok bonyolult, de ha egy Claremont féle X-Men érát el tudtam kezdeni a magyar kiadással a közepén (sőt annak is a végén), akkor  csak bele lehet kezdeni a legtöbb képregénybe random módon, és ha jó történet, lehet élvezni is őket.

Amúgy arra is kíváncsi lennék, hogy hány ember követte a Dallast a legeleje óta akkor, amikor a sorozat a legnézettebb volt, és hány embert nem zavart, hogy csak menet közben kapcsolódott be...