Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 669945 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4917 Dátum: 2009. December 08., 20:48:12 »
Robinson Supermanjének annyi esélye van a javulásra, mint hogy Frank Miller kiálljon a nyilvánosság elé és bevallja, hogy nőgyűlölő és hímsoviniszta.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Jolly Jack

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4916 Dátum: 2009. December 08., 16:51:22 »
Mintha csak tegnap lett volna, hogy az akkori szerelmem megmutatta az oviban a nuniját.  

A Superman #694-ben már elindult valami pozitív irányba, szóval ha Robinson Acélembere jelentős javuláson megy keresztül, én vevő leszek erre a sztorira.
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 08., 16:57:15 írta Jolly Jack »

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4915 Dátum: 2009. December 08., 16:38:18 »
Közelgő, mi? 2010 nyara neked olyan közel van?  Amúgy meg Robinson fogja írni, vagyis jó már nem lehet...  Mellesleg én kíváncsi vagyok erre az új Szupira, az első kötetet szerintem megveszem majd, ha megjelenik.

Nem elérhető Jolly Jack

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4914 Dátum: 2009. December 08., 16:33:54 »
Figyelem! A hozzászólásban olvasható közhelyek megzavarhatják egyes fórumozók nyugalmát.  

Inner Circle: A "kinyírás-visszahozás" Batman esetében azért nem olyan egyszerű. Bruce Wayne likvidálása a DC kontinuitásából egy tudatos koncepció része Morrison-tól, aki elsősorban eventben gondolkodik. Ez a koncepció pedig ki is fizetődött, nem csak dollárban, hanem minőségben is. Gondoljunk csak a Mi történhetett az Álarcos Igazságtevővel? (T.G.-től) vagy a Batman and Robin (100 ezres) ámokfutására. Persze ott van a gyenge színvonalú Battle for the Cowl is, de melyik franchise-nál nincs fölösleges esemény, levezetés? A Batman and Robin indulása óta kétszer olvastam újra Grant Morrison Batman címben írt munkáit, és egyáltalán nem tartom olyan rossznak, sőt, egy-egy szám kifejezetten élvezetes. Személyes kedvenceim azok a részek, amikor Bruce a Sötét Lovag három szellemével (Bat-Cop, Bat-Bane, Bat-Ghost) veszi fel a harcot, különösen a Michael Lane (Bat-Ghost  Azrael) szálat csípem. Egyébként a borzalmas The Resurrection of Ra's al Ghul crossover esetében, csak a Batman sorozatban írt két rész emelhető ki; ezért is sajnálom, hogy Morrison nem kapott szabad kezet. Csak érdekességképp megjegyezném, hogy a "mindig megbízható" Paul Dini írásai voltak a történet mélypontjai, ami persze nem csak neki, hanem Ryan Benjamin rajzainak is köszönhető volt. De legalább valamelyest korrigálta a hibáit a történet levezetésében. Az az egy szám egyébként szépen összefoglalja és frappánsan lezárja azt a felfordulást, amit a Batman címek maguk után hagytak. (Ha valaki ezekután is kíváncsi a történetre, a Batman #670-671 és a Detective Comics #840 kivételével a többi részt csak saját felelőségére olvassa!)

Éreztem én, hogy a Mikulás otthagyta a krampuszait a DC irodában. Tegnap a Forrás közölte az Earth One két új "ongoing graphic novel" projektjét: Superman: Earth One és Batman: Earth One. Még szerencse, hogy nem kötöttem fogadást arra, hogy mikor írják (ismét) újra Superman eredettörténetét. Azáltal, hogy Frank Miller kiherélte az All-Star címet, nem értem miért pont most kell előhozakodni ezzel a "vonallal". Megfogalmazódott, hogy elsősorban Európát célozzák meg az "ongoing graphic novel" (továbbiakban: ogn) kiadásokkal; továbbá az írók így szabadon dolgozhatnak ebben a formátumban, és valami újat adhatnak hozzá a karakterekhez. A kérdés csak az, vajon megéri-e majd az olvasónak többet fizetnie azért, amit nagyjából már ismer. Nem mondom, van lehetőség ebben a koncepcióban, de azon kívül, hogy néhány hős eredetét és korai éveit újraírják, azzal a kontinuitás szempontjából csupán "fölösleges" képregényeket alkotnak. Ettől függetlenül a két alkotópáros (J. Michael Straczynski & Shane Davis, Geoff Johns & Gary Frank) munkája igéretesnek tűnik az interjúk és az első vázlatok (Superman, Batman) alapján, bár Alfred tisztára úgy néz ki tetkó nélkül, mint Bruce Wayne a Batman Beyond-ban.

Végezetül pedig egy borító a közelgő háborúról.
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 08., 16:42:44 írta Jolly Jack »

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4913 Dátum: 2009. December 08., 11:53:59 »
És a privátomat megkaptad amit múltkor küldtem?
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4912 Dátum: 2009. December 08., 09:52:14 »
Olvassa valaki az X-Men Forevert?
És ezek közül van, aki még ébren van?

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4911 Dátum: 2009. November 30., 13:23:43 »
Hát én ilyen szinten nem követem a DC-t, az viszont elég meredek, hogy miután a Cap - Batman kinyírás-visszahozás körüli idióta párhuzamokkal gyászosan leszerepeltek nagy kiadóink, már ami az eredeti gondolatokat illeti, most a Blackest Night-ban kirajzottak a halott szuperhősök, és mivel válaszol erre a Marvel, na mivel? Hát azzal, hogy az X-Force-ban, az X-Necrosha-ban és az Astonishing X-Menben kirajzanak a halott szuperhősök... jézusom, ezek ENNYIRE hülyék???

Nem elérhető Jolly Jack

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4910 Dátum: 2009. November 28., 18:39:35 »
Idézetet írta: dr samson
Akár erről is lehet szó.  Ha megírod őket, én szívesen kirakosgatom ezeket az írásokat a Rendelőbe.
Oké! Ha túl leszek a jövő heti zh maratonon, tehetünk vele egy kísérletet.  

A Superman/Batman utóbbi 40 száma közül (nem kevés jóindulattal) úgy 19-20 volt korrektül megírva sztoritól függetlenül. Valaki annó kérdezte is a cím kapcsán, hogy miért tartják nagy becsben ezt a sorozatot a DC-nél. Nos, részben azért, mert az új arcoknak itt könnyen tudtak helyet találni, és emellett szabadon "garázdálkodhattak". Ráadásul a legutóbbi számban már nem is a címszereplők voltak a középpontban, hanem Man-Bat, Bizarro és Scott Kolins kedvence, Solomon Grundy. Arra azért kíváncsi leszek, hogy az új alkotópárossal találkozunk-e majd a későbbiekben, mivel folyamatosan cserélődnek a történetekkel. Joe Casey személyében lesz egy korábbi Superman író, valamint egy feltörekvő (folyamatosan fejlődő) rajzoló, Ardian Syaf.

Idézetet írta: talgaby
A DC szeretné megint az egyik nagy címévé tenni a sorozatot a JLA mellett, csak míg utóbbi a rémes Cry for Justice mellett egyszerűen zuhan lefelé, és lassan már tényleg el lehet gondolkozni, mikor lesz v5 belőle, hogy egy első számmal próbálják meg megmenteni a zászlóshajó címüket, a Sup/Batnek már nem tudom, mi segíthetne.
Nyugodtan állíthatom, amíg James Robinson a DC-nél kínozza az embereket (noha a Blackest Night: Superman, a Batman: One Year Later, és a legutóbbi Superman szám elment), addig ne is álmodjatok JLA vol. 5-ről.  Visszatérve a Superman/Batman-hez; nem lennék meglepve, ha a későbbiekben nagyobb nevek is előkerülnének a cím kapcsán. Valamivel feledtetni kell a Superman füzetek eladásait...

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4909 Dátum: 2009. November 27., 21:21:48 »
Vagy hozzám, tökmindegy. Cikkíró nevét át tudjuk írni megjelenéskor, bárki neve alatt mehet bármi.
Sup/Bat egyébként, hacsak nem változtattak, egy alter event képregény lesz, vagyis totál független mindentől, de csakis nagy horderejű események lesznek benne, hasonlóak, mint a Loeb-érában. A DC szeretné megint az egyik nagy címévé tenni a sorozatot a JLA mellett, csak míg utóbbi a rémes Cry for Justice mellett egyszerűen zuhan lefelé, és lassan már tényleg el lehet gondolkozni, mikor lesz v5 belőle, hogy egy első számmal próbálják meg megmenteni a zászlóshajó címüket, a Sup/Batnek már nem tudom, mi segíthetne. Iszonyat nagyon meg kellene tolni azt a sorozatot, ha szeretnék, hogy ne csak Morrison B&R-jával mészárolják le huzamosan a Marvelt (mert amit az a sorozat fél éve csinál, az egyes országokban különös kegyetlenséggel ér fel).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4908 Dátum: 2009. November 27., 17:33:24 »
Idézet
A csapat gyakorlatilag szétesett, szóval miről szóljon a sorozat, ha nem egy-egy karakter "síránkozásáról".
Ez oké, na de könyörgöm, fél éven keresztül??????? Mondjuk Deathstroke-ra kíváncsi leszek, én anno Johns alatt nagyon bírtam a Titans East csapatot (ha jól emlékszem az volt az utolsó nagy Teen Titans sztorija, nem?), szóval mindenképp adok nekik egy esélyt.  

Idézet
A Superman/Batman sorozat egyébként januártól kezdve korábbi DC eseményeket vesz alapul, mint pl.: Our Worlds at War, Emperor Joker. T
Na ennek viszont örülök. Akkor asszem visszaszokom a sorozat olvasására.  

Idézet
Véleményem szerint célszerűbb egy DCU News havonta, mintsem egy-egy szám kritikai értékelése hetente.
Akár erről is lehet szó.  Ha megírod őket, én szívesen kirakosgatom ezeket az írásokat a Rendelőbe.  




Nem elérhető Jolly Jack

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4907 Dátum: 2009. November 27., 16:47:42 »
Az új Batgirl nem érdekel, bár azért néhány előzetes oldalt megnéztem. Lee Garbett hozza a szokásosat, de szerintem tök fölösleges volt változtatni a jelmezen. Bőven elég lesz nekem Batgirl a World's Finest #3 oldalain. A rossz nyelvek szerint ráadásul pont Stephanie Brown visszahozatala miatt repült idő előtt Chuck Dixon a DC-től, amit leginkább a Batman and the Outsiders (vol. 2) sínylett meg...

Ha már Superman, a 694. szám például egész kellemes olvasmány volt, részben ezért sem mondok le egyelőre a New Krypton utáni eseményekről. A Superman/Batman sorozat egyébként januártól kezdve korábbi DC eseményeket vesz alapul, mint pl.: Our Worlds at War, Emperor Joker. Tehát ezáltal visszakerül a széria a kontinuitásba, bár az augusztusi Annual #4 pedig a Multiverzumban játszódik majd, mely Clark Kent és Terry McGinnis első találkozását fogja bemutatni Paul Levitz történetében.

Egyébként nem értem a kifogásodat a Titans kapcsán Doki. A csapat gyakorlatilag szétesett, szóval miről szóljon a sorozat, ha nem egy-egy karakter "síránkozásáról". Egyébként J.T. Krull írja majd a Titánok végnapjait, amíg Eric Wallace és Fabrizio Fiorentino át nem veszi a címet. Ezután Deathstroke és Titánjai lesznek a középpontban. Arra azért kíváncsi leszek, hogy átnevezik-e majd a sorozatot Titans East-re.

Idézetet írta: Sepi
Szép kis írás, Jolly Jack. Akár rovatot is vezethetnél nálunk.
Annak idején komolyan elgondolkodtam egy DCU rovaton, de akkor megelőztek. Véleményem szerint célszerűbb egy DCU News havonta, mintsem egy-egy szám kritikai értékelése hetente. Egyelőre nem tervezek semmit, így is túl zsúfolt ez az év, de ha (tényleg) érdemesnek találtok valamit, nyugodtan bele írhatjátok a rovatokba.

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4906 Dátum: 2009. November 27., 13:33:23 »
Hát ja, még végigolvasni is elég Jack barátom írásait, nem hogy reagálni rájuk...  De azért nézzük:

Idézet
A Blackest Night: Superman amilyen jól kezdődött, olyan hullámzóvá vált, azonban a Titans szál hozta azt a színvonalat, amire senki sem számított. Kíváncsi leszek, hogy a következő három tie-in milyen szerepet játszik majd a történet alakulásában, és az egy szám erejéig visszatérő sorozatoknak nem csak marketing részről lesz-e értelme.
Hát nem tudom. Szerintem a Superman mini is jó volt, de lehet, hogy csak elfogult vagyok amiatt, hogy conner és Krypto is szerepelt benne...  A titánok mini viszont abszolút jó volt, ez vitathatatlan, sőt, a mostani Blackest Night-hoz kapcsolód Teen Titans rész is kifejezetten élvezetes volt! Az első jó rész olyan 1,5 év után. Amúgy én annak kifejezetten örültem, hogy most a Blackest night 5. számában végre összeértek a minik is a fősorozattal, főleg azért, mert a főmini 2-4. számaiban kb semmi nem történt...  

Batman füzetek: én innen ugye csak a Batman and Robint, a Red Robint és a Batgirlt olvasom. A Red Robinról tudom mi a véleményed, illetve abban egyet értünk, hogy a Batman and Robin piszok jó, de az új Batgirl sorozatot nem olvasod? Én mondjuk nem szerettem Spoiler karakterét, de most kifejezetten megkedveltem, és nekem eddig kifejezetten tetszik a sorozat...  

Idézet
A jelenlegi események miatt nem is bánom, hogy a Superman/Batman új irányt vesz januártól.
Miféle új irányt?

Idézet
A Superman: Secret Origin jelenleg a legélvezhetőbb Superman füzet a piacon. Bár Geoff Johns jobban is odafigyelhetett volna a történet folytonosságára. A Clark - Lana szálat helyesen befejezetlenül hagyta, amit helyette Chuck Austeen zárt le még 2005-ben, kínosan. stupid.gif Az Adventure Comics kapcsán szomorúan hallottam, hogy Johns a 6. szám után kénytelen elhagyni a címet, helyette azonban érkezik Tony Bedard, aki szintén jó író.
A Secret Origions piszok jó! Ehhez kétség sem férhet! Már most alig várom, hogy beszerezhessem majd belőle a HC verziót, akárcsak az Adventures Comics-ból, bár itt azért sajnálom, hogy Johns elhagyja az új Flash sorozatért...  A többi Superman címre meg konkrétan nem érdemes a szót vesztegetni. Komolyan, én nagyon gondolkozom rajta, hogy a New Krypton végeztével az egész részleg olvasásával leállok, mert csak időpazarlás...

Idézet
Továbbá örömmel olvastam a legutóbbi J.T. Krull által írt Titánokat,
Hát jó neked, mert én nem... komolyan, abban a címben sem történik semmi már fél éve, csak minden egyes számban egy-egy szereplő siránkozik egy sort, hogy milyen kaki az életük...  

És amúgy Sepinek igaza van: simán csinálhatnánk neked a főoldalra egy részleget, amiben összefoglalod hónapról-hónapra a DC eseményeket, de akár az én vagy talgaby rovatába is bepakolhatnánk az ilyen összefoglalóidat.  

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4905 Dátum: 2009. November 27., 09:28:11 »
Szép kis írás, Jolly Jack. Akár rovatot is vezethetnél nálunk.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Jolly Jack

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4904 Dátum: 2009. November 27., 02:33:59 »
Jó éjszakát kívánok! Rég jártam már képregényes fórumon, gondoltam benézek.

DC Comics, avagy Blackest Night és más semmi? Gondolhatná az ember, ha csak az eladásokat veszi figyelembe. Bár a Batman and Robin is szépen tartja magát. Úgy tűnik ez a koncepció működőképes, még akkor is, ha a fősztori bizony sántít (a mostani rész egyetlen pozitívuma is lényegében az volt: "Bruce Wayne of Earth. Rise". Ellenben a két Lámpás sorozat, a Green Lantern és a Green Lantern Corps "szépen elvégzi a piszkos munkát", nem véletlen mivel mindkettő a DC legstabilabb sorozatai közé tartozik. Ami viszont a tie-in-eket illeti, bizony vegyes a kép. A három részes Batman sztori tulajdonképpen semmit nem adott hozzá a történethez, majd Grant Morrison sorozatának harmadik fejezete, ami Bruce visszahozatalát fogja boncolgatni. A Blackest Night: Superman amilyen jól kezdődött, olyan hullámzóvá vált, azonban a Titans szál hozta azt a színvonalat, amire senki sem számított. Kíváncsi leszek, hogy a következő három tie-in milyen szerepet játszik majd a történet alakulásában, és az egy szám erejéig visszatérő sorozatoknak nem csak marketing részről lesz-e értelme.

Ami a Batman füzeteket illeti, Morrison szériája magasan kiemelkedik a többi közül. Csak azt sajnálja az ember, hogy Frank Quitely csupán a következő 6 szám borítóján dolgozik mindössze, így Cameron Stewart és Frazer Irwing kapta meg a lehetőséget, akik már dolgoztak együtt Morrison-nal. Az előzetesek alapján Stewart-nak sikerült Quitely stílusát átvennie és hozzáadni a sajátját is, és szerintem a továbbiakban sem fogunk csalódni a történetben. Egy dolog azonban sántít a következő fejezet kapcsán, mégpedig az, hogy a 6. szám végén láthattuk Bruce holttestét. Na most a Batman #687-ben néhány szuperhős lerótta tiszteletét Bruce sírja előtt, amit ugyebár Black Hand szégyenített meg. Tehát vagy a szerkesztőség olyan hülye, hogy figyelmen kívül hagyta Morrison terveit, vagy a Batman #687 ezáltal már most repült a kontinuitásból, és a Blackest Night a Batman and Robin #7-9 után játszódik.  Ami a többi Batman címet illeti, az egyetlen élvezetes olvasmány Marc Andreyko Fejvadásza a Gotham utcáiban. Kate Spencer karaktere megérdemelne ismét egy saját sorozatot, mellette egy Huntress mellékszállal. A "mindig megbízható" Paul Dini a Heart of Hush sztori óta, semmi extrát nem csinált, igaz a Hush sztorija előtt is csupán 2-3 szám volt igazán élvezetes a Detective Comics-os időszakából. Az elején bíztam a Gotham City Sirens-ben, de nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Az igazi csalódás viszont a Red Robin és a Batman cím. Judd Winick komolytalan sztorija után, most Tony Daniel próbál szerencsét ismét. A története igen-igen lapos, és a rajzai sem olyan szépek, mint korábban voltak, különösen Batman nem. Az addig oké, hogy Bruce helyett Dick viseli a jelmezt, de miért változtatott a Winick által írt számok borítóin látható új Sötét Lovagon. Az egyetlen pozitívum, hogy elővett néhány karaktert a múltból, ezzel is utalván kicsit Batman kezdeti éveire. Sejtésem van az új Fekete Maszk kilétét illetően, de remélem, hogy nem az akire gondolok. Azért arra is kíváncsi leszek, hogy Winick mivel fogja kínozni az olvasókat a 700. számban.  Batwoman pedig számomra továbbra is egy egydimenziós karakter, akivel semmi bajom, de mellékszereplőnek sokkal inkább eltudom képzelni egy Batman sztoriban, mint főszereplőnek a Detective Comics oldalain. Egyedül J.H. Williams III rajzai lehellnek belé valami életet Greg Rucka történetei helyett.

Érdekes, hogy a Superman füzetek eladásai továbbra sem készteti változtatásra a szerkesztőséget. Ez a mostani koncepció nem működik, hiába emlegetik a Superman 700. számát. Már rég kitört volna a Föld - Új Krypton háború, ha a Blackest Night nem lenne nagyvolumenű esemény a DC Univerzumban. De ez is csak a szokásos mi lett volna ha... A nem kis egóval rendelkező James Robinson egyébként kezdi összeszedni magát, készülvén a 2010-es Superman eventre. A sorozatok közül szerintem a Superman volt az, ami ezideig nem a helyes utat követte. Az Action Comics tulajdonképpen nem lenne rossz, bár a Nightwing és Flamebird párosban van még lehetőség bőven, amit Greg Rucka vélhetően a háborúra tartogat. A Supergirl színvonala az augusztusi crossover óta lefelé ível. Jó volna, ha Sterling Gates legalább a World's Finest-hez hasonló színvonalú dolgokat csinálna az Acélszöszivel is. A Worlds of New Krypton egyelőre azt sugallja nekem: "Nesze, vegyétek! Csalán!" - köszi fiúk, inkább nem. Én ugyan két hónapja nem olvasom, de a februári ajánló után nem is tervezem. A jelenlegi események miatt nem is bánom, hogy a Superman/Batman új irányt vesz januártól.  A Superman: Secret Origin jelenleg a legélvezhetőbb Superman füzet a piacon. Bár Geoff Johns jobban is odafigyelhetett volna a történet folytonosságára. A Clark - Lana szálat helyesen befejezetlenül hagyta, amit helyette Chuck Austeen zárt le még 2005-ben, kínosan.  Az Adventure Comics kapcsán szomorúan hallottam, hogy Johns a 6. szám után kénytelen elhagyni a címet, helyette azonban érkezik Tony Bedard, aki szintén jó író.

Csapatképregények terén sem valami fényes a helyzet a DCU-ban mostanság. A Secret Six mellett mostanában Pete Tomasi rázta meg magát, ami meg is látszik a Kívülállókon. Csak egy szépséghibája van a dolognak, hogy egy szám választ el minket Dan DiDio érájának kezdetétől, aki végül csak kikötött a sorozatnál. Először Tony Bedard terveit húzta keresztül (akinek felajánlotta helyette a Five of a Kind írását), majd Chuck Dixon-t távolította el idő előtt, és adta Frank Tieri kezébe a folytatást, akit Tomasi követett. Sajnos a kiszivárgott Philip Tan vázlatok közül egyik sem tetszik, és az új csapattagot is fölöslegesnek érzem. Meglátjuk. Azért remélem nagy változtatásokat nem hajtanak végre a karakterek kinézetén. Mostanság amikor eszembe jut a Justice League of America cím, mindig kiesik a számon: Jézusom! Ez az a csapatképregény (nem a Morrison, vagy a Meltzer éráról beszélek), amit ha egy szóval kéne jellemeznem azt mondanám: csődtömeg. Őszerénysége, Robinson úr akkora szemetet csinált a Cry for Justice-ből, hogy arra tényleg kevesen képesek.  A JLA-s Blackest Night tie-in noha jobb egy fokkal, de kiráz a hideg, ha arra gondolok, hogy Robinson írja a sorozatot. Szegény Bagley, Winick után most Robinson... Meglepetésre a legkínosabb cím nem a JLA, hanem a Justice Society of America. Amit Johns-nak és társainak sikerült több, mint 100 számon keresztül felépítenie, azt a Bill Willingham - Matthew Sturges párosnak sikerült 4 szám alatt lerombolnia. Sajnos erre nincs jobb szó.  Nem hiába kísértett a Salvation Run. Aki ezt hagyta, hogy megtörténjen - Dan DiDio - úgy rúgnám ki a DC irodájából, hogy a lába nem érné a földet, és egy bazi nagy new yorki kátyúban landolna.  Ez öcsém, borzalmas. Kis reményre adhat okot az (ami jelen esetben már tényleg luxusnak számít), hogy Willingham (egyedül) írja tovább a főcímet, és februártól ismét Jesus Merino lesz a rajzoló (akinek munkáiban némi Michael Turner-it véltem fölfedezni, gondolván itt az arcvonásokra, mely ugyan különbözik, de az általuk rajzolt férfi-női karakterek szinte mindegyikénél ugyanaz). A JSA All-Star után pedig ezentúl nem egy 8 részes mini jut majd az eszembe, hanem egy... DE szerencsére Eric Trautmann a JSA vs. Kobrával megmutatta, hogy születhetnek még zseniális JSA történetek, csak jól kell használni a karaktereket, és Power Girl-nek szerencsére van saját sorozata is, ami a maga módján legalább olyan színvonalú, mint a Batman and Robin, csak itt elsősorban a könnyedebb hangulaton és a humoron van a hangsúly. Számomra a JSA vs. Kobra, a Power Girl és a Batman and Robin az idei év legkellemesebb meglepetése.  Továbbá örömmel olvastam a legutóbbi J.T. Krull által írt Titánokat, mely Red Arrow egy napját mutatta be, csak kár, hogy Robinson úr fölösleges minije után, Roy többé már nem ebben a szerepben vadászik majd a rosszfiúkra (már ha egyáltalán fog), aminek talán kulcsfontosságú szerepe is lehet majd a jövőre igért Green Arrow eventben...

Végezetül pár szót Morrison Multiversity című projectjéről. Az eredetileg 7 részesre tervezett mini 8 részes lesz, mely a Multiverzum világai közül hatot mutat majd be: Föld-2, Föld-3, Föld-4, Föld-5, Föld-10 és Föld-20. Az utolsó két rész kivételével mindegyik one-shot lesz, és más-más rajzolók dolgoznak majd rajta. Közüllük az egyik minden bizonnyal Frank Quitely lesz, aki a pletykák szerint Shazam világát fogja majd (fantasztikusan) bemutatni. A mini célja elsősorban az, hogy bemutassa a DC Univerzum és a Multiverzum kapcsolatát, emiatt nem a közvetlen kontinuitásban játszódnak majd az események, ahogy a 6 részes Batman Beyond sem. Egyébként DiDio egy interjújában homályosan fogalmazta meg, hogy Andy Kubert Batman képregénye nem a kontinuitásban játszódik, tehát valószínűleg ő fogja majd bemutatni a Föld-12 futurisztikus Gotham City sötét sikátorait.
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 27., 04:22:16 írta Jolly Jack »

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4903 Dátum: 2009. November 23., 11:23:32 »
Az egészhez elég csak egy szót mondani, ami mindent megmagyaráz: Loeb.  
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4902 Dátum: 2009. November 23., 11:19:44 »
A Fall of the Hulks promo-poster remekül jellemzi, hogy hová sikerült zülleszteni a Hulk-szériát. A Hulkok (már eleve, miért nem volt elég egy?) ellenfelei gyerekesen megrajzolt, komolytalan figurák a Tini Nindzsa Teknőcökből. Aztán kapunk még egy Romita Jr. borítót, hogy nagyobb kedvünk legyen sírni. (Az X-Men "Fall of Mutants"-utánérzés borító már csak ráadás, hogy igazán látszódjon, hogy mennyire semmiféle ötletük nincsen.)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4901 Dátum: 2009. November 13., 10:11:57 »
Ugyan már! Biztos az lesz a magyarázat, hogy csak ott is Loki kavarta a szart
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4900 Dátum: 2009. November 13., 10:00:51 »
Egyértelműen és továbbra is az Incredible Hercules a kedvenc Marvel-füzetem :-)
Amúgy Steve feltámasztása körül nem lesz kicsit gáz az, hogy Thor valamelyik részben szépen megidézte őt a holtak birodalmából, és akkor még szó se volt erről az időről elveszős baromságról?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4899 Dátum: 2009. November 09., 20:21:02 »
Na, arra azért kíváncsi lennék!
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4898 Dátum: 2009. November 09., 19:28:40 »
Hm, csak nem Kapi lesz az új Vasember?
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4897 Dátum: 2009. Október 28., 13:58:57 »
Ízlések és pofonok, szerintem az előző Iron Man sorozat sokkal jobb volt. Ennek az első története lényegében semmiről sem szólt, csak azt húzták vagy hat részig, hogy Pepper megkapja a mini-erőművet. Utána félelmetes lassúsággal elindult a World's Most Wanted, már nem is tudom, mikor kezdték, de eddig kb. három résznyi esemény volt benne. Tényleg NAGYON, NAGYON lassan halad. Most meg nagy lezárás helyett se azt nem tudjuk meg, hogy mi a fene volt a meghajtón, se azt, hogy miért kerülte meg Tony ötször a világot és mi a célja ezzel a pszeudo-öngyilkossággal (ennyi erővel kilőhette volna magát az űrbe, bezárkózhatott volna az F4 tornyába, akár megkérhette volna Xaviert hogy törölje ki az agyát vagy ilyesmi), meg hogy miért lett volna jobb, ha eljut Dubaiba. Azt se értem, hogy Pepper páncélja miért ácsorog az ikszedik emeleten Pepper-re várva, miután világos parancsot kapott, hogy menjen a meghajtóért (ja, és Pepper elé sem megy), aztán ahelyett, hogy a másik két csajnak segítenének, szépen olajra lépnek - A MEGHAJTÓ NÉLKÜL (pedig "Protect the drive, the drive is everything..."). Nekem a szép rajzon kívül Donald Blake utolsó oldalas megjelenése az egyetlen pozitívum az egész történetfonalban.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4896 Dátum: 2009. Október 27., 13:20:23 »
Ezt észrevettem én is, nagyon tetszett. Tony halála érik már egy ideje.

Amúgy a sorozat nem véletlenül kapott Eisnert, szerintem az egyik legjobb ongoing most.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4895 Dátum: 2009. Október 27., 09:00:04 »
Ehhez mit szóltok?
Szerintem király Civil War-áthallás! :-)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4894 Dátum: 2009. Október 24., 16:45:13 »
Én most találtam egyet, amit Predi imádni fog: MK/Spawn crossover.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4893 Dátum: 2009. Október 24., 16:39:53 »
Jó reggelt.    Keresgélj még, fogsz még ennél is komolyabb crossovereket találni.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4892 Dátum: 2009. Október 24., 15:32:05 »
Mik vannak: Batman & Tarzan (Dark Horse - DC)...

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4891 Dátum: 2009. Szeptember 26., 00:46:58 »
Szerintem nagyon buta vége volt. Bruce nem átváltozva miért ütött akkorákat, mintha szuperereje lenne? Amikor meg Hulk megette Logant, majd eszébe jutott, hogy nem volt jó húzás, mert öngyógyító képessége van...  Mondjuk amit a legkisebb Hulkkal tett, ez ötletes volt.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4890 Dátum: 2009. Szeptember 24., 13:34:20 »
Valószínű, hogy ezt még a régi sorozatba akarták rakni, csak mivel az állandóan csúszott, és már át akarták nevezni Dark Wolverine-re, az utolsó részt inkább egy különszámba rakták, és a kétrészes sztorit, aminek a befejezése elvileg a 75-ös számban lett volna eggyel előrébb hozták, hogy a 75-ös legyen a Dark Wolverine első száma. Marvel gondolkodás.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 24., 13:35:41 írta Sepi »
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4889 Dátum: 2009. Szeptember 24., 10:29:29 »
Véget ért az Old Man Logan. Nekem egy kis csalódás volt... ehhez kellett egy Giant-Size kiadvány? Nem volt éppen rossz, de semmi, tényleg semmi extra.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #4888 Dátum: 2009. Szeptember 17., 19:17:37 »
Jájj!  
Ezek a képek most ütöttek, rendesen...