Szerző Téma: Fantasztikus Négyes  (Megtekintve 251890 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1782 Dátum: 2013. Április 11., 19:48:35 »
- Fáklya huginak szólatja a nővérét?
- Stann Lee valszeg sosem lőtt a történetben szereplő gépfegyverrel, ugyanis azzal minden golyóval eltalálni egy céltábla közepét még 3 méterről sem lehet.
Nővérkének mégsem hívhatja. Már csak azért sem, mert kétszer hosszabb az eredeti szövegnél.
És valóban, se Lee, se Kirby nem kaptak különösebb kiképzést, amíg a seregben voltak. Sőt, Kirbyt talán nem is sorozták be a szeme miatt. Hogy melyikük írta a cselekményt, jó kérdés, bár ez már bőven '62-es, szóval sanszos, hogy Lee már egyedül csak a szöveget készítette. (Másrészt mivel ez volt a Marvel első számú sorozata akkor, még lehet, sokkal aktívabb volt benne.)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1781 Dátum: 2013. Április 11., 15:25:38 »
Az, hogy mai szemmel vannak bakik a történetben, az egy dolog. De - legalábbis szerintem - van egy rakás olyan dolog benne, amit én talán már akkor sem tudtam volna komolyan menni és kibírni, hogy ne röhögjek rajta. talgaby tudna mit mesélni erről, pedig még visszafogott is voltam :)

De a történet maga nagyon jól visszaadja az akkori hidegháborús hangulatot és persze az amerikai pátoszt.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1780 Dátum: 2013. Április 11., 15:04:38 »
F4 13.

A Vörös Szellem első szereplése! Nagyon klassz történet volt, bár volt pár - mai szemmel nézve - baki a történetben. Mégis jó érzés olvasni ezeket a klasszikusokat. Kíváncsi vagyok, hogy Lény mikortól lesz majd olyan, mint az itthon is kiadott történetekben. Ebben a korszakban még nagyon agresszívnek tűnik.

Csak pár észrevétel:

- Fáklya huginak szólatja a nővérét?
- Honnan tudta Reed, hogy Lény ott van a szikla túloldalán, miközben Kragoffot nem látta? Vagy csak Ben ordibált, az orosz pedig suttogott?  :lol:
- Stann Lee valszeg sosem lőtt a történetben szereplő gépfegyverrel, ugyanis azzal minden golyóval eltalálni egy céltábla közepét még 3 méterről sem lehet.
- A Főnix halála történetben a Szemlélő Rozsomákot is kivágja a "lakásából", és ott is hasonló  képek (dínók stb.) mennek a háttérben.

Köszönet a honosításért!  :worship:

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1779 Dátum: 2013. Április 10., 20:01:30 »
Köszi az új F4-et. Szerintem jó ötlet, hogy a képregény címe egyben a cikk címe is, vagy szerepel a címben.

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1778 Dátum: 2013. Március 29., 17:05:10 »
Köszi a 12. F4-et! :worship: :worship: :worship:
Jó volt ismét egy korai korszakból való részt elolvasni. Mint az Utazás az Ismeretlenbe képregényeknél, itt is a csak egy számban szereplő gonosz természetesen kommunista.
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1777 Dátum: 2013. Március 29., 12:01:56 »
Ez örömteli.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1776 Dátum: 2013. Március 27., 16:10:09 »
Azt majd fogod újra. :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1775 Dátum: 2013. Március 27., 15:07:52 »
Jó sztori volt, különösen jó fordítással és beírással. Kíváncsi lennék egy Hulk-Lény összesre. A Hard Knocksot olvastam, de az is régebben volt már.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1774 Dátum: 2013. Március 27., 11:07:40 »
Üdv! Köszi a F4-es 12.részét,talgaby,Peter P! :worship: :worship:
Megmondom őszintén nem nagyon kedvelem a korai korszakot.A rajzok ,a szájbarágós szöveg stb,de most érdekes volt látni Hulkot a F4-es történetén belül.Az átváltozására gondolok.Nem szokványosan történt meg,mint ahogy manapság tenné.Fura volt látni.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1773 Dátum: 2013. Március 21., 11:49:04 »
Üdv! Köszi a Fátum: Az uralkodó visszatér első részét,talgaby! :worship:
Kezdésnek felkelltette az érdeklődésemet.
Kíváncsian várom a folytatást,hogy Fátum elméje mit hoz ki ebből?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1772 Dátum: 2013. Március 12., 19:29:41 »
Senki. Egy Égi, ahogy Franklin elmelenyomatának képzeletében él.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1771 Dátum: 2013. Március 12., 18:25:21 »
Ez még a HR-on belül egy elviselhető rész volt. Ki az a Mr. Égi?

Nem elérhető scorpi

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +3/-0
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1770 Dátum: 2013. Február 01., 17:43:01 »
Helló!
Semmi gond, az egyenes beszéd a legjobb. De egyébként nem ijeszt el, hogy csak jövőre kerülnek ki. Legalább nem szorít a 6áridő:)
ÖÖÖ Azt mondtam 6? 4ár-idő-re gondoltam.:) Naszóval komolyra fordítva: oké, írok oda, és ott folyt köv. És köszi a reag.-ot.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1769 Dátum: 2013. Február 01., 15:56:31 »
Írj mailen a HZs elérhetőségére, majd ott válaszolok erre egy szervercímmel. :D De arra előre számíts, hogy a 2014-es dolog szinte biztosan érvényes marad még egy ilyen korai nekikezdés mellett is (vagyis bő 12 hónapig nem nagyon kerülne ki). Ebből a szempontból nem túl kifizetődő élmény az én felügyeletem alatt álló honosításokban részt venni. :)
(Tudom, elijesztőleg hathat, de nem szeretem a zsákbamiaút.)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető scorpi

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +3/-0
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1768 Dátum: 2013. Február 01., 03:54:30 »
Hellló!

Nos, én vállalom a Byrne-féle F4 beírását. Havi szinten 1 számot letudok darálni, ha van egy fain fordítás, és az eddigi számok alapján minőségi fordítások voltak a számokban, úgy vettem észre. A 6.-8. kötet is megvan nekem Masterworks-ben, úgyhogy csak a fordítás kell hozzá.
???

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1767 Dátum: 2012. December 19., 10:35:08 »
Nem ilyen egyszerű, mert a Byrne-F4 beírója még tartja a kapcsolatot, csak még nincs kész. Ezért is nem igazán szóltam erről eddig különösen senkinek.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1766 Dátum: 2012. December 19., 08:46:28 »
Én vállalnám, csak még beírom a Pókembert.
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1765 Dátum: 2012. December 19., 07:19:26 »
Lehet, hogy semmikor. Nyáron még úgy volt, hogy simán lehet 2013-ban majdnem 20 füzetnyi F4 (vagyis cirka kéthetente, ha beleszámoljuk a januári szünetet), de abból addig csak egy beíró adott le anyagot, a 80%-áról még mindig szinte semmi hírem. Így leges-legszebb esetben is jelenleg maximum jövő augusztus játszik, de lehet, a Lee-Kirby érát leszámítva semmilyen F4 nem lesz 2013-ban sem.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető PGergo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 142
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1764 Dátum: 2012. December 19., 01:05:40 »
Volt egy kis időm az elmúlt két hétben, így sikerült átrágnom magam a John Byrne 3.-ik és 4.-ik kötetén. Nagyon szép munka volt, köszönöm szépen. Sikerült megszeretnetek velem az F4-et nem kicsit.  :worship: Ha úgy adódik még ebben az évben sikerül elolvasnom az utolsó eddig honosított kötetet is. És végezetül, jövőre körülbelül mikor fog elindulni a 6.-ik kötet? Várom mihamarabb.  :D

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1763 Dátum: 2012. December 03., 22:02:08 »
Az első rész volt a legjobb, a másik kettő nekem annyira nem jött be.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1762 Dátum: 2012. December 03., 21:54:29 »
A vicc az, hogy nem. Egy közepes történetnek mondanám. Hogy őszinte legyek, a két Fátum-minit még mindig sokkal erősebbnek érzem, mint az ötödik hetet vagy mondjuk a CapAm v2 második felét...
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1761 Dátum: 2012. December 03., 21:40:17 »
Összeségében a történet és a grafika négy csillagot érdemel az ötből.
Gyanítom, hogy ezzel pont kiegészíted a talgaby által - szerintem - adandó 1 csillagot...  :hehe:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1760 Dátum: 2012. December 03., 21:08:41 »
Fátum 1-3.: egybe olvastam el ezt a minit. Ezer köszönet érte! :worship: :worship:
Tetszett ez a képregény. A rajzok illetek az ilyen sötét hangulatú történethez. Bár érdekes módon voltak utalások a Fantasztikus Négyes v3-as sorozatról, ami magyarul nem olvasható.(Ha valaki kérdezne, igen, olvastam a főoldalon lévő hozzászólásokból, hogy ezzel mi a helyzet).
Azt nem is gondoltam, hogy ez a Fátum mini is kapcsolódik az "Újjászületett Hősök"-féle történetbe.
És akkor ezzel ennyi is volt a Fátum képregényről.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1759 Dátum: 2012. December 03., 10:13:04 »
Üdv! Köszi a Fátum befejező részét,talgaby! :worship:
Nos ez teljesen" veni,vidi,vici" volt Fátum részéről.De nem is várhat mást tőle az ember.Összeségében a történet és a grafika négy csillagot érdemel az ötből.

Nem elérhető Rebellis

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 97
  • Karma: +3/-4
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1758 Dátum: 2012. November 06., 11:27:22 »
Amikor felkerült az oldalra, elolvastam az Instabil molekulák első számát, és emlékszem, hogy nagyon tetszett már akkor is, de valahogy elkerülte a figyelmemet, hogy közben megérkeztek a folytatások is. El is olvastam gyorsan az első három részt, aztán nagyon gyorsan abba is hagytam. Ez a történet tényleg fantasztikus. Szerintem várni fogok egy hetet (vagy egy hónapot) az utolsóra, mert ezt nem egyben kell elolvasni és kész.
Hihetetlen, hogy mennyire beszippantott a hangulata. Nem is tudok kiragadni belőle semmit, de tényleg baromi jó. Nagyon köszönöm a honosítást, még nagyon sokszor el fogom olvasni őket. :worship:

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1757 Dátum: 2012. Szeptember 26., 08:30:19 »
Üdv! Köszi a Fátum v1 2. részét,talgaby! :worship:
Lenyűgöző,ahogy Fátum eléri a kitűzött célokat.Hamarosan valaki nagyon rosszul fog járni a Baxter-toronyban.Kíváncsian várom a folytatást!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1756 Dátum: 2012. Július 22., 16:52:28 »
Semmilyen.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető PGergo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 142
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1755 Dátum: 2012. Július 22., 16:21:12 »
Köszi a választ, akkor amint befejeztem a John Byrne köteteket, elkezdem a Lee-Kirby és utána a DeFalco korszakot olvasni. És még egy utolsó kérdés, milyen F4 képregények várhatóak ebben az évben még?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1754 Dátum: 2012. Július 22., 15:17:11 »
A +1 egy nulladik kötetet takar. Azokat foglalja össze, amiket Byrne rajzolt, de még nem írt. Amúgy eléggé ostoba történetek (a közvetlenül a Byrne-éra előtti korszak az F4-en a sorozat egyik legsötétebb mélypontja volt).
F4-ből mindenképpen érdemes a kezdetit, a Lee-Kirbyt, főleg a harmincasoktól kezdődően. Plusz sokan ajánlják még a DeFalco-korszakot (nálunk az eleje, NewGenen folytatódik) - bár én nem rajongok különösebben érte (DeFalcónak szerintem jóformán csak jobb irományai voltak, de ezzel erős kisebbségben vagyok).
Érdemes még olvasgatni a v3-at. Összességében középszerű, mégis átlagosan a legmagasabb színvonalú, igazán nagy szakasz a sorozat történetében.
Na meg persze ott van a mostani, a Hickman-korszak. Az F4 leges-leges-leges-leges-legborzalmasabb történeteivel indít, tényleg a legalja volt, de ha átkínlódod magad az első huszonegynéhány füzeten, az egyik legjobb Marvel-történetfolyam indul mögötte (Johnny halála a vízválasztó, onnantól a cím tömény zsenialitás).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető PGergo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 142
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasztikus Négyes
« Válasz #1753 Dátum: 2012. Július 22., 13:56:51 »
A +1 mit takar? Remélem hamar kikerülnek majd a többi részek is.  :D És szerinted mely korszakot lenne érdemes még olvasni az F4-ből?