Szerző Téma: Fantom képregények  (Megtekintve 418704 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető dragstar77

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 248
  • Karma: +11/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2150 Dátum: 2012. Május 06., 18:00:15 »
Én is köszönöm a az első fantom történetét!
nagyon jó volt, a rajz is és a honosítás is első osztályú!!!
Köszönöm, így tovább!! :)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Fantom képregények
« Válasz #2149 Dátum: 2012. Május 06., 13:55:55 »
Basszus, nem is tudtam eddig, hogy Fantom fiának térdből hiányzik a bal lába!!! De a mai csík után megvilágosodtam!  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2148 Dátum: 2012. Május 04., 10:37:14 »
Köszi az Első Fantom c. klassz(ikus) történetet!!! :worship: :worship: :worship:
Eleinte azt hittem, hogy a már ezerszer elmesélt sztorit fogják részletesebben elmesélni, de kellemesen csalódtam. Többek között azért lehet szeretni a Fantomot, mert van pár elem, ami a Fantom történetével kapcsolatos, és ezeknek eredetét egy-egy rész megmagyarázza (itt pl. a Fantom ruháját).
Más dolgok is vannak, amik ezt a legendát izgalmassá teszik, és ezek közül a titokzatosság a legfontosabb. Emlékszem, mikor az első, a Sigh Testvériség c. részt olvastam, nagyon megragadott a történet titokzatossága, de a végén sajnos kiderült a Fantom kiléte ( bár szerintem így volt kerek az a sztori).
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető dragstar77

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 248
  • Karma: +11/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2147 Dátum: 2012. Április 30., 00:48:10 »
Idézet
lehet, hogy elsőre nem volt valami kívánatos Diana Fantom számára, és pár napig "feljavította", mielőtt nekiesett volna

ez jó! :)

már az elejéngondolkodtam azon, hogy a napiban a Daina fegyőre a kontyos, férfi-e vagy nő? :)
most már tudom.... :) pedig a konty ellenére is pasinak hitem!!  :D







Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2146 Dátum: 2012. Április 27., 09:33:02 »
Az egyik oldalon láttam egy utalást, valami klasszikus Fantomról és ez van leírva:"Lee Falk klasszikus gyűjtemény #9". Tudtommal ez még nincs magyarul, mert eddig csak a #8-ig van fenn a HálóZsákon.

igen, még nincs, de ez fog következni legközelebb... ezért írtam bele az utalást, mert utólag nem akartam beletenni ;)


a napiban a szokottnál is távolságtartóbb a Fantom és Diana kapcsolat...
se egy ölelés, se egy csók, istenemre, a halálból tért vissza...

lehet, hogy elsőre nem volt valami kívánatos Diana Fantom számára, és pár napig "feljavította", mielőtt nekiesett volna ;D


Köszi a Chatu végzete eddigi oldalait! :worship: :worship: :worship:

szívesen, ez a záró epizód a szokásosnál is hosszabb lesz, 124 csíkból áll majd ;)

"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető dragstar77

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 248
  • Karma: +11/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2145 Dátum: 2012. Április 26., 21:17:55 »
Az pisztoly csak azért van, hátha Diana megunja a gyümölcsökkel teli kosarat, és friss vadhúsra lesz éhes! :D

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2144 Dátum: 2012. Április 24., 14:02:11 »
Köszi a Chatu végzete eddigi oldalait! :worship: :worship: :worship:
A maiban érdekes, hogy Kit azt mondja, hogy Diana itt biztonságban van, de azért mégis fegyvert nyom a kezébe :D.
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2143 Dátum: 2012. Április 22., 18:16:29 »
Idézet
A londoni hasfelmetsző 1. részénél olvastam egy ilyen megjegyzést: "Frew 1427 A kalózkirálynő fia 3." Bár ezt a címet nem ismertem fel, hogy ez melyik volt. Mintha ez még nem volt magyarul, de ebbe nem vagyok benne biztos.

Nem, eddig még nem volt magyarul, de remélhetőleg egyszer erre a háromrészes sztorira is sort kerítünk!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2142 Dátum: 2012. Április 22., 10:19:03 »
Eléggé lemaradtam, de most pótlom. Mert van kettő Fantom képregény, amit ma olvastam el.
A bosszúálló: Tetszett ez a történet. Főleg azért, mert most jobban kiderült az 1. Fantomról, hogy hogyan állt bosszút az apja gyilkosain. És tényleg igaz, hogy részletesebben is kiderült minden. Az egyik oldalon láttam egy utalást, valami klasszikus Fantomról és ez van leírva:"Lee Falk klasszikus gyűjtemény #9". Tudtommal ez még nincs magyarul, mert eddig csak a #8-ig van fenn a HálóZsákon.

Dr. Moriarty: Ez a történet is tetszett. Érdekes, hogy micsoda átfedések vannak más ismerős szereplőkkel. Ebbe a részbe meg maga Dr. Moriarty volt a szereplő. Sherock Holmes meg nem, de ez már egy más kérdés.
Úgy tudom erről már volt rá régen is utalás, hogy egy női Fantom is volt.
És látom, ez most nem fekete-fehér, hanem színes képregény volt. (Hű, nem is gondoltam, hogy ilyen is van\lesz.)

A londoni hasfelmetsző 1. részénél olvastam egy ilyen megjegyzést: "Frew 1427 A kalózkirálynő fia 3." Bár ezt a címet nem ismertem fel, hogy ez melyik volt. Mintha ez még nem volt magyarul, de ebbe nem vagyok benne biztos.

A napi Fantom meg látom, kezd haladni a történet. Hosszú idő után végre Fantom megtudta, hogy Diana életbe van. És bár nincs vége ennek a történetnek, de kíváncsi vagyok arra, hogy vajon milyen vége lesz ennek a történetnek.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Fantom képregények
« Válasz #2141 Dátum: 2012. Április 21., 08:37:18 »
Nem vagyok Sherlock rajongó, ugyan csak 1-2 regényt olvastam. A képregény maga szórakoztató volt, bár a sajátos magyarázat Moriarty "szerzett" zsenialitására kicsit faramuci. Nem mondom, Julie jó bőr, de hogy Moriarty a zsenijét csak egy kis dzsungelszexre áldozza fel, na ez egy picit övönaluli. Úgy tűnik a fickónak a vízesések a gyengéi, valószínűleg hosszú ívben kerülgeti a Niagarát. :)
gyengéd barbár

Nem elérhető dragstar77

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 248
  • Karma: +11/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2140 Dátum: 2012. Április 21., 08:30:27 »
a napiban a szokottnál is távolságtartóbb a Fantom és Diana kapcsolat...
se egy ölelés, se egy csók, istenemre, a halálból tért vissza...  mintha egy tárgyat hozott volna el...
komolyan, olyan sokáig húzták, hogy eljusson Dianaig, aztán vártam  anagy csattanót és semmi...
Remélem a gyerekek azért majd kiugranak a bőrükből ha meglátják az anyjukat! :) És akkor most Savarna?
Vagy ennyi volt? Szerencsétlen az is.. megmenti őket, aztán elepekedik... azért remélem még hallunk felőle...
képzeljétek a mi szent fantomunk sutyiban meghúzta volna! :) ilyen rész még nem volt...  és nem követett volna el bűnt, mert halottnak hitte volna Dianat...  Tényleg erről mit tudni? volt a Fantomok családjában olyan, hogy több felesége is volt?
Lehet olvastam, csak nem emlékszem...  Az biztos, hogy többször is említettek fél testvéreket....

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2139 Dátum: 2012. Április 20., 23:36:31 »
lesz folytatása?

ha máshol nem, egy Sherlock Holmes képregényben biztosan ;)
tényleg, ki az aki olvasta most a Moriarty-t, és Holmes rajongó is? én nem, csak kérdezem, mert mindig érdekes ilyen átfedésekkel találkozni  :cool:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető dragstar77

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 248
  • Karma: +11/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2138 Dátum: 2012. Április 19., 23:59:33 »
Sziasztok!
Köszönöm a Dr. Moriarty részt!
NAgyon érdekes és jó kis történet volt...
Szerencsére Julie is megúszta!
Kiváncsi lennék, hogy ez az őrült folytatja e tevékenységeit...
lesz folytatása?
A borító is kifejezetten tetszett! Köszönöm mégegyszer!

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2137 Dátum: 2012. Április 14., 10:23:53 »
Üdv! Köszi a bosszúálló című fejezetet,Micho! :worship:
Remek volt ez rész.Részletes elbeszélés az első Fantom megszületése,kiképzése,és a bosszúállása bemutatásáról.

köszi. nemsoká tervezem bemutatni a Lee Falk féle verziót is, amiben a mester részletesen elmeséli, hogyan történt az első Fantom és a bandárok találkozása. a Bosszúállóban már lábjegyzetben szerepelt, hogy keresd a Lee Falk klasszikusok #9-et, de az természetesen még nincs fent az oldalon ;)  itt látható egyébként, hogy a skandinávok milyen remekül kiegészítik Falk történeteit: mivel Falk nem tért ki El Aswad-ra és magára a bosszúra, ezért megírták ők, viszont kihagyták a bandárokkal való találkozást a történetből, amit majd Falknál olvashattok részletesen.

napi képregény: mindenki megnyugodhat, erre az évre már biztosítva van a napi adag  :cool:
ma kezdődik az utolsó felvonása a Diana-sagának, amiben Chatu végzetével ismerkedhetünk meg.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Spuri

  • HálóZsák tag
  • Rozsomák
  • *
  • Hozzászólások: 760
  • Karma: +12/-0
    • 5 Panels
Re:Fantom képregények
« Válasz #2136 Dátum: 2012. Április 13., 12:15:03 »
Istenem! Mindig a napi csík miatt érzem azt, hogy nekem is bele kell vágnom egy stripsorozatba!!!!! De aztán gyorsan lebeszélem magam, mert úgysem lenne energiám végigcsinálni. :(
De nektek nagyon köszönöm, hogy szállítjátok!!!! :worship:

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2135 Dátum: 2012. Április 12., 11:50:29 »
Üdv! Köszi a bosszúálló című fejezetet,Micho! :worship:
Remek volt ez rész.Részletes elbeszélés az első Fantom megszületése,kiképzése,és a bosszúállása bemutatásáról.

Nem elérhető dragstar77

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 248
  • Karma: +11/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2134 Dátum: 2012. Április 10., 22:22:22 »

De nekem is! :)

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2133 Dátum: 2012. Április 10., 18:44:49 »
Idézet
Srácok,ne lankadjon a lelkesedésetek... Tehát,kérlek titeket továbbra is hozzátok vissza gyerekkorom szép emlékeit!
Minket ugyanez a rajongás hajt, szóval amíg az időnk egy kicsit is engedi, nem lesz leállás. :)

Köszönöm,nekem ennyi elég!  :worship:

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2132 Dátum: 2012. Április 09., 13:35:01 »
Idézet
Srácok,ne lankadjon a lelkesedésetek... Tehát,kérlek titeket továbbra is hozzátok vissza gyerekkorom szép emlékeit!
Minket ugyanez a rajongás hajt, szóval amíg az időnk egy kicsit is engedi, nem lesz leállás. :)

Nem elérhető dragstar77

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 248
  • Karma: +11/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2131 Dátum: 2012. Április 08., 15:31:10 »
Köszönöm a bosszúálló történetet!
Először azt hittem, hogy ez a Kandi lapokat fogja régről felidézni, de hamar rájöttem, hogy ez sokkal részletesebb történet az első fantom idejéből!! :)
Ezer köszönet érte! :) izgalmas volt, szerintem ez mindenkinek nagyon tetszett! :) szuper kép párosítva a szuper honosítással! :)
A napiban le a kalappal Savarna előtt, mert a mai nők inkább Dianát lőnék ki fantom mögül!! :D

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2130 Dátum: 2012. Április 07., 20:48:06 »
Azt kell mondjam, hogy a napi képsorok írója rendkívül kifinomult és széleskörű tudás birtokában van a női nemmel kapcsolatban. Ez a "megmentett, de ki nem szarja le, amikor féltékeny vagyok" című, semmi köszönöm vagy valami jellegű hozzászólások annyira tipikus női mentalitás, hogy döbbenet! Le a kalappal előtte.  :worship:
Mennyire igaz!
"Ha Diana haragos,az oroszlán is fél." RŐM :)

Srácok,ne lankadjon a lelkesedésetek,bár nem mindig fórumozok,de a napit naponta követem.A szavazásokban is részt veszek és a Fantom honosításaitok nagyon fontosak nekem.Nagyon megörültem mikor rátaláltam a HZS-ra,és a Fantom képregényekre.Nekem annak idején az egyik kedvenc volt.Az albumot rejtegetnem kellett,nehogy meglássák a szüleim,hogy 73 FT-ot kiadtam érte.   :) Na és hányszor elolvastam....
Tehát,kérlek titeket továbbra is hozzátok vissza gyerekkorom szép emlékeit!
Az eddigi munkátokért pedig hatalmas köszönet! :worship:

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2129 Dátum: 2012. Április 07., 16:34:13 »
:lol: Mondasz valamit.

Nem elérhető Spuri

  • HálóZsák tag
  • Rozsomák
  • *
  • Hozzászólások: 760
  • Karma: +12/-0
    • 5 Panels
Re:Fantom képregények
« Válasz #2128 Dátum: 2012. Április 07., 07:37:05 »
Azt kell mondjam, hogy a napi képsorok írója rendkívül kifinomult és széleskörű tudás birtokában van a női nemmel kapcsolatban. Ez a "megmentett, de ki nem szarja le, amikor féltékeny vagyok" című, semmi köszönöm vagy valami jellegű hozzászólások annyira tipikus női mentalitás, hogy döbbenet! Le a kalappal előtte.  :worship:

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2127 Dátum: 2012. Április 06., 20:58:47 »
Idézet
Úgyhogy kérlek titeket, nagyon vigyázzatok erre a fantom topikra!!

Ez leginkább rajtatok múlik. ;)

különben igen. de dragstar... tudnod kell, hogy a tiédhez hasonló lelkesedés sokat lendít rajtunk is, jó volt olvasni a hozzászólásodba csepmészett aggodalmat és támogatást. respect  :worship:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2126 Dátum: 2012. Április 06., 18:23:19 »
Idézet
Úgyhogy kérlek titeket, nagyon vigyázzatok erre a fantom topikra!!

Ez leginkább rajtatok múlik. ;)

Nem elérhető dragstar77

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 248
  • Karma: +11/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2125 Dátum: 2012. Április 06., 01:39:38 »
Na a napiban elértünk Diana féltékeny tekintetehez! :)
Meg ki se szabadította kit, de mar odavan! :)
Láttam, hogy van frissítés, holnap fogom elolvasni, mert akkor leszek gép közelben.
Most telómról írok, ez arra jó, hogy legalább a napit lássam! :)
Azért az április eleji leállás durva volt.. Rendesen szomorkodtam 2 napig.. Mar asszonykamnak is mondtam, beütött a Krakk a hzs-n. De szerencsére nem így lett!
Naponta jövök fel ide, úgymond az életem részévé valtatok!!
Úgyhogy kérlek titeket, nagyon vigyázzatok erre a fantom topikra!!
Köszi mindent nektek!! :)

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2124 Dátum: 2012. Március 29., 00:36:01 »
Valahogy sejtettem,hogy a gyilkos a rendőrfőnöknek vagy a doktornak a gyermeke lesz

picit elszúrták, hogy már az 1. rész alcíme Cutbush volt... felhívták rá a figyelmet. de mindenesetre a klasszikus sztorik előnye, hogy a sztori mellett élvezhetjük az adott kor miliőjét, ezúttal a viktoriánus kori Angliát. illetve, jó volt újra találkozni Chris Somersettel is. a névadás a gyermek részére számomra kicsit erőltetett volt, túlzásnak tartom, hogy az utód is Chris/Kit... mivel Fantom utóda is nyilván Chris/Kit lesz, mint elsőszülött, vérszerinti Fantom örökös.
aki ismeri a Pókember klón-sztorit: simán el tudnék képzelni itt is olyan sztorikat, amikor helyettesítik egymást... pl. Chirs beugrik Fantom szerepébe, ahogy anno Ben Reilly tette Peter Parkerrel.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető dragstar77

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 248
  • Karma: +11/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2123 Dátum: 2012. Március 29., 00:14:31 »
Idézet
érdekes lenne egy Diana vs. Savarna bunyó  :cool:
Egy jó kis iszap bírkózás! :)
Diana méltó ellenfele lenne Savarnának, most úgyis sokat gyúrt a kényszerföldön... :)

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2122 Dátum: 2012. Március 29., 00:09:40 »
Hát jön Savarna, és megmenti őket... Legalábbis én erre számítok.

de amit fog kapni Dianától, azt nem teszi zsebre  :hehe:  bár ezt nem mutatják, de érdekes lenne egy Diana vs. Savarna bunyó  :cool:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Spuri

  • HálóZsák tag
  • Rozsomák
  • *
  • Hozzászólások: 760
  • Karma: +12/-0
    • 5 Panels
Re:Fantom képregények
« Válasz #2121 Dátum: 2012. Március 28., 07:54:41 »
Ez a napi, ez a napi. Addig húzzák az ember idegeit,  hogy kitalálja a történetet. Hogy fog ebből Fantom megmenekülni? Hát jön Savarna, és megmenti őket... Legalábbis én erre számítok.