Szerző Téma: Fantom képregények  (Megtekintve 418064 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Fantom képregények
« Válasz #2000 Dátum: 2011. December 16., 23:05:16 »
de eszedbe juthatna egy Sir Phantom c. képregény is  :nezze: ;D
jól van na, mindig csak a meló  :dry:
gyengéd barbár

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #1999 Dátum: 2011. December 16., 16:09:04 »
köszi a véleményt mindkettőtöknek!  :D


...szóval a SZEME  :cool:
Erről a szem dologról eszembe jutott egy Ken Parker képregény

érdekes  :cool:
de eszedbe juthatna egy Sir Phantom c. képregény is  :nezze: ;D
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #1998 Dátum: 2011. December 16., 10:02:33 »
Üdv! Köszi a 8.fejezetet az első év kötetből,Micho! :worship:
Az első év sorozatban ,oly keveset van a főhősünk civilben,hogy kezdem teljesen megszokni :cool: Szinte már nincs is szükség a Fantom jelmezre.Ez persze nem von le semmit a történetek minőségéből,mert az szerintem, folyamatosan hozza az eddigi kiváló színvonalat.Nagyon tetszett ez a krimi epizód,ahogy szépen végeztek egymással sorsszerű volt.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #1997 Dátum: 2011. December 15., 19:24:15 »
Ezer köszönet Micho-nak a Fantom - Első Év 8. fejezetért! :worship: :worship:
tetszett ez az újabb krimi történet. Ráadásul most itt láthattuk, hogy a 21. Fantom nem vette fel a jelmezt és csak Johnny Hotwire-ként volt főszerepbe.
Azok a sok emberek,akik voltak a repülőgépen Fantommal együtt, tényleg gyanús volt, hogy mindenkik eltitkolnak valamit. Még a Vándorló Szellem is azt sejtette.
És a végén persze továbbra is titok maradt. Pl. hogy a 21. Fantom megkeresi az apja gyilkosát. De az már egy másik történet.

Várom a folytatást!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Fantom képregények
« Válasz #1996 Dátum: 2011. December 13., 09:39:25 »
...szóval a SZEME  :cool:
Erről a szem dologról eszembe jutott egy Ken Parker képregény, a címe A hősök földje. Nagyábból arról szólt, hogy egy ósdi középkori várkastélyban második világháborús német uniformisba öltözött emberek fogva tartják a rég elfeledett regény/film/képregényhősöket. Egy jópofa csattanó van a végén, hogy valójában ki is volt ezen gonosz emberek főnöke/parancsnoka. Ez egy elég szürreális történet egy olyan western címszereplő számára, mint Ken, főleg hogy maga a rajzolója és írója is személyesen veszt rész a kalandban, hogy kimentsék a bebörtönzötteket. Na de ebbe most ne menjünk bele, hanem térjünk vissza a SZEMre. A gazemberek ugyanis elkapták Zorrót is és kiváncsiságból megfosztották a maszkjától (valami hasonlót tudok elképzelni Fantom barátunk esetében is  :lol:)


kieg.:
Jaj, és jut eszembe, elfeledett hősök!, ebben a fejezetben szerepel a többi régi hős között Amok is, az olasz Fantom-klón.  :nezze:

A szöveg fordítása nagyábból:
Amok: Mit jelent nekünk a halál!...
Katona (valószínűleg Caniff Steve Canyonja): Megsemmisítenek bennünket, hogy megakadályozzák, hogy emlékezhessenek ránk.
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 13., 09:58:33 írta Zerit »
gyengéd barbár

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #1995 Dátum: 2011. December 12., 21:49:12 »
Köszönöm a kimerítő választ Micho! :)

örülök, hogy nem csak engem merített ki  ;D
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #1994 Dátum: 2011. December 12., 17:02:09 »
Köszönöm a kimerítő választ Micho! :)

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #1993 Dátum: 2011. December 11., 12:33:14 »
tisztán látszik a szeme...

...szóval a SZEME  :cool:
az arcát néha árnyékolva megmutatják, de ha a szemnyílásán keresztül be lehet látni, az rajzolói/kifestői baki szokott lenni. ezen a képen ugyan nincs rajta álarc, de ki van árnyékolva a fontos rész  ;D

ami feltűnt, hogy sikerült megelőzöd keildavidot a hozzászólással, ez szerintem senkinek sem sikerült  :cool:  (keildavid azóta sem írt, reméljük, nem vagy beteg :headscratch:)
Nem vagyok beteg. Jól vagyok. Csak mostanában más elfoglaltságom volt. És a Fantomokat még csak ma olvastam el.

oké, igazoltan voltál távol  ;)


Bár az nem világos, hogy a 20. Fantom aki megsebesült ott a "Jelen idő" van írva, amikor meg a Fekete Özvegyről szólt, ott meg a "Múlt idő" van jelölve. Mert akkor azt nem tudtam, hogy aki megállította az özvegyet és társát, akkor ott az nem derült ki, hogy akkor az a 20. vagy a 21. Fantom volt-e. De ez már egy más kérdés.

A helyzet az, hogy ha fellapozod az első fejezetet, ott a Fantom, aki sebesültként érkezik Dr. Axel kórházába, az a 21-es szerintem, legalábbis így lesz később csak értelme, amit te is kifogásoltál. különben nemrég ugyanezen filóztunk kittel, bekopizom, amit akkor írtam.
" a 21. Fantom sérül meg, és kómába esik, így éli át újra az első évét. a lap alján mondják rá, hogy "nem biztos, hogy túléli"... ez a mondat elkezd visszhangozni, és ekkor visszautazik gondolatban az időben, ahol Guran mondja az apjáról, a 20-ról, hogy "nem biztos, hogy túléli". "
a mostani epizódban látjuk azt, amikor Guran értesül a sérülésről, és berohan a kórházba. ott a nővér is ugyanannak tűnik, mint az első fejezetben, ezért gondolom így. sajnos a készítők nem fektettek nagy hangsúlyt ennek a szálnak a magyarázatára, így kicsit ködös.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Fantom képregények
« Válasz #1992 Dátum: 2011. December 11., 11:42:57 »
és természetesen az álarcán, amin keresztül tisztán látszik a szeme... ami halálos bűn természetesen, még az őserdei mondások is úgy tartják  :hehe:

gyengéd barbár

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #1991 Dátum: 2011. December 11., 10:31:07 »
ami feltűnt, hogy sikerült megelőzöd keildavidot a hozzászólással, ez szerintem senkinek sem sikerült  :cool:  (keildavid azóta sem írt, reméljük, nem vagy beteg :headscratch:)
Nem vagyok beteg. Jól vagyok. Csak mostanában más elfoglaltságom volt. És a Fantomokat még csak ma olvastam el. Az összegyűjtött Fantom enciklopédiából pedig a kiegészítést olvastam el. Pl. mit lehet tudni erről az Enciklopédiáról(miből készült a magyar változat), borító, és a napi képsorok első oldalán mindig Lee Falk a narrátor(amikről szintén van ilyen infó). És csupa érdekes információk voltak benne.

Amúgy meg ezek köszönet minden Fantom honosítóknak név szerint: Kitnek, Micho-nak, Galen-nek és Nórinak. :worship: :worship: :worship: :worship:

Nem is gondoltam, hogy lesz megint több Fantom képregény. Pl. most csütörtökön láttam, hogy egyszerre három is van. A 3. pedig a fentebb említett Fantom enciklopédia.

Fantom - Merlin szeme: a történet részben szokatlan volt. Mert Merlin és a varázslat nem szorosan illik a Fantom történetekhez. De persze néha ilyen is volt más történetekben.

Fantom - Első Év 7. fejezet: az jó ötlet, hogy előtte van egy tájékoztató kettő krónikás Fantomról, ami honosítva is lett a Kate Somerset-féle szakaszban.
Bár az nem világos, hogy a 20. Fantom aki megsebesült ott a "Jelen idő" van írva, amikor meg a Fekete Özvegyről szólt, ott meg a "Múlt idő" van jelölve. Mert akkor azt nem tudtam, hogy aki megállította az özvegyet és társát, akkor ott az nem derült ki, hogy akkor az a 20. vagy a 21. Fantom volt-e. De ez már egy más kérdés.
És a történet tényleg olyan volt, mint a Columbo epizódokban.

Sok sikert kívánok nektek a továbbiakban!
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 11., 10:43:20 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #1990 Dátum: 2011. December 11., 09:00:54 »
SithLord, örülünk, ha tetszettek a sztorik... ami feltűnt, hogy sikerült megelőzöd keildavidot a hozzászólással, ez szerintem senkinek sem sikerült  :cool:  (keildavid azóta sem írt, reméljük, nem vagy beteg :headscratch:)



Tudnátok nekem segíteni abban,hogy melyik volt az első Fantom újság borítóképe?

tényleg nyomozni kellett hozzá, és nagy lesz a meglepetés, hol is volt az "első"  :cool:
emlékeztetőül, az amerikai napilapokban 1936 február 17-én jelent meg az első csík, ehhez képest:

USA



Már rögtön 1936-ban, az első évben kijött a "Big Little Books #1100"-as számában a "The Phantom" c. kiadvány, amit nem neveznék képregénynek, mert novellás formátumban dolgozta fel az első napi kalandot ("The Singh Brotherhood"), ám a napi csíkokból a kötetbe sok-sok illusztráció átkerült, gyakorlatilag egy oldal szöveg, és egy képes oldal váltotta egymást.


Feature Books #20 The Phantom (1938)



Az első Fantom napi sorozat ("The Singh Brotherhood") első felét közölték benne, ez már klasszikus képregény formátum volt.



Ausztrália

Women's Mirror The Phantom (1938 május)



A fenti elnevezésű újságban (egy női magazin!) futott a napi sorozat, ami olyan népszerűségnek örvendett, hogy a kiadója összegyűjtve is megjelentette, így lett belőle képregény. Az első szám 100 oldalas volt, és az első három napi sorozatot foglalta magában ("The Singh Brotherhood", "The Sky Band", "The Diamond Hunters").
Megjegyzés, hogy az általunk ismert Frew kiadó csak 1948-ban debütált az ausztrál piacon. Rájuk jellemző módon nem az első napi sorozattal kezdték a kiadványukat, hanem valamiért a kilencedikkel ("The Slave Traders"), a borítón pedig ezen cím helyett az "Enter The Phantom" volt olvasható.

de akkor most nyilatkozzunk az abszolút első Fantom képregényről, ami megjelent a világban, és hol máshol, mint nálunk, Európában... de azt senki se találná ki, hogy nem skandináviáról, hanem Olaszországról van szó!  :cool:

Olaszország

Albi grandi avventure L'uomo Mascherato #1 (1937)



érdemes megfigyelni a dátumot a borítón, tehát már gyakorlatilag Fantom amerikai debütálása utáni évben, 1937-ben megjelent Olaszországban is, értelemszerűen az első napi sorozattal ("The Singh Brotherhood") kezdték. A borítón elidőzve mosolyoghatunk a színeken, a bal oldali paneleken, hogy Fantomnak kis robin hood-os szoknyácskával egészítették ki a jelmezét, és természetesen az álarcán, amin keresztül tisztán látszik a szeme... ami halálos bűn természetesen, még az őserdei mondások is úgy tartják  :hehe:


"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #1989 Dátum: 2011. December 10., 18:30:48 »
Hát ez jó kérdés, valószínűleg ez egy svéd vagy esetleg ausztrál kiadvány lesz, de Micho nagy szakértője ennek, reméljük, megmondja.

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #1988 Dátum: 2011. December 10., 09:45:52 »
Tudnátok nekem segíteni abban,hogy melyik volt az első Fantom újság borítóképe?
Nem a Magyar kiadásra gondolok,hanem a legelső gyűjteményes kiadás (mert gondolom ez lehetett,amiben a napi megjelenéseket adták ki) címlapjára.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #1987 Dátum: 2011. December 09., 10:44:47 »
Üdv! Köszi a Merlin szeme című epizódot,Nóri,kit,Micho! :worship: :worship: :worship:
Ez a frissítés felért egy Grimm mesével is,kettő az egyben :hehe: Szeretem a kicsit misztikus Fantom sztorikat,mert oly kevés van belőlük és uniqumnak számítanak.Jó lovag lett volna főhősunkből ,ha ebben a korban élte volna a mindenapjait.Viviane-t pedig útolérte a sorsa és megbűnhődött(de jó volna,ha ez a valóságban is így működne :badteeth: )
És Micho,köszönöm az első év 7.fejezet: a fekete özvegy című részt! :worship:
Nos ez tényleg Columbo féle jó kis nyomozós sztori volt.Nekem ez is tetszett.Mennyi ehhez hasonló,gonosz,számító hölgyemény él a saját világunkban.(nekem volt is benne részem... :( ,de legalább életbe maradtam :brow: ) a grafika pazar volt mindkettő történetben.De aki az első évet rajzolja,most úgy hiszem nálam ő a top grafikus!
Jah,és köszönöm az enciklopédiát is!

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #1986 Dátum: 2011. December 08., 14:15:21 »

Egyszerűen falni tudom a Fantom sztorikat! Annyira szeretem!
Ez csak nektek köszönhető, a kitartó sok munkátoknak, meg hogy ti is szeretitek! :)

mi ráadásul nagyon szeretjük az ehhez hasonló, hirtelen felindulásból elkövetett fórumbejegyzéseket... főleg, ha pozitív  :cool:
mai nap extra Fantom-frissítés várható, úgy egy órán belül... érdemes figyelni a főoldalt ;)
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető dragstar77

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 248
  • Karma: +11/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #1985 Dátum: 2011. December 06., 10:36:58 »

Sziasztok!
Igen-nagyon kköszönöm a 6. részt!!!!
Nagyon tetszett!! Olyan jó volt olvasni és a rjzokat nézni!
Nagyon jó sztori volt, tényleg volt bene minden! Arról már nem is beszélek,
hogy  az egyik nagy kedvenc rajzolóm-tól volt!! Külön bónusz!
Most tudtam csak olvasni, ez egy nagyszeű mikulás ajándék volt!! Köszönöm mégegyszer! :)
Egyszerűen falni tudom a Fantom sztorikat! Annyira szeretem!
Ez csak nektek köszönhető, a kitartó sok munkátoknak, meg hogy ti is szeretitek! :)
Még mindig nosztalgia érzésem szokott lenni, mikor egyedül nekiállok olvasni az új sztorikat...
Annó a ritkán megjelent kandi lapokat vártam, most meg itt kapjuk hetente a nagyszerűbbnél nagyszerűbb képregényeket tőletek!!!
És szomjúságunkat oltva még ott van a napi is!!! :)
Arról nem is beszélve, hogy itt rendszerezve van, logikusan felépítitek, mikor mit raktok közzé...
Hát, ezer hála nektek mégegyszer!!! :)
Már várom is a folytatást! :)



Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #1984 Dátum: 2011. December 04., 14:01:54 »

És látom, hogy ez az Első év című történet most hetente megy. Nem is gondoltam, hogy ilyen is lesz.


bizony, a Fantom-évnek köszönhető ez a sok frissítés, köztük az Első év, és egyéb nyalánkságok ;)


másként.Diana mamája meg mindenkiben csak a rosszat látja.Nem érdekli,hogy most mentették meg őket egy égő házból,de azért csak epés megjegyzéseket tesz.

igen, ahogy az esküvőben is láthattuk, az öreglány sokat zsörtölődik, de kénytelen-kelletlen beletörődik a lánya választásába  :cool:
a jövő héten újabb folytatás jön, a nyomozósabb fajtából!
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #1983 Dátum: 2011. December 02., 11:06:32 »
Üdv! Köszi az első év 5-6.fejezetét,Micho! :worship:
Nos, igen ez tipikus előítélestesség,hogy azokban a 50' években aki motorral közlekedett az már egyből hulligán,bűnöző kapcsolatokkal rendelkezik.Én megértettem Meg édesapját is,hogy téves következtetéseket vont le hősünkről.Az aranyos volt,hogy Fantomunk mindenkiben a potenciális feleséget lát.Persze ez is az 50' évekre jellemző.A végén az autószerelő műhelynél akár még rosszabbra is fordulhatott volna Kit és Diana kapcsolata,ha Diana nem így reagál az eseményekre.Ez engem is meglepett!Ez már meseszámban megy..
A 6.fejezetben az már szinte közhely,hogy a legnagyobb tégla mindig az aki ezt legjobban hangoztatja.Ez most sem történt másként.Diana mamája meg mindenkiben csak a rosszat látja.Nem érdekli,hogy most mentették meg őket egy égő házból,de azért csak epés megjegyzéseket tesz.Csodáltam,hogy Dave ennyire megbízott Kit-ben és tényleg szó szerint Diana és az édesanyja életét a kezébe adta.Tetszett,ahogy a Vándorló Szellem kijátszotta egymás ellen az egyes tagokat.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #1982 Dátum: 2011. December 01., 20:09:18 »
Köszönöm a Fantom - Első év 6. fejezetét! :worship: :worship:(És ezzel elértem a 2000. hsz-t.)
tetszett ez a 6. fejezet is. És már egyből komolyan kezdet indulni a történet. Olyan a hangulata, mint egy klasszikus nyomozós filmekben.
Diana nagyon dühös volt Kit Walker-re, de végül mégis valahogy kibékült vele. És itt még látszik, hogy ebbe az időszakba Diana még nem tudta, hogy Fantom valójában Kit Walker.
Tényleg volt ebbe a történetbe sok minden. Dráma, emberrablás.
És látom, hogy ez az Első év című történet most hetente megy. Nem is gondoltam, hogy ilyen is lesz.

Sok sikert kívánok neked a folytatáshoz, Micho!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Spuri

  • HálóZsák tag
  • Rozsomák
  • *
  • Hozzászólások: 760
  • Karma: +12/-0
    • 5 Panels
Re:Fantom képregények
« Válasz #1981 Dátum: 2011. November 29., 14:41:41 »
Az poén, hogy megváltozik az öreglány véleménye, a két elnök láttán. De a kérdés, hogy Diana-ból is ilyen anyós lesz-e? Ha következetesek az írók, akkor igen :D

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #1980 Dátum: 2011. November 29., 12:38:44 »
Az eskűvői előkészületek,maga a leánykérés,a beszólások,jókat derültem

örülök, erre céloztam a múltkor Spurinak, hogy lesz itt még Lily vs. Walker meccs  ;D
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #1979 Dátum: 2011. November 29., 10:51:00 »
Üdv! Köszi a Fantom esküvője című részt,Nóri,kit,Galen,Micho! :worship:
Nem kis túlzás,ha azt mondom,hogy ezidáig ez volt a legviccesebb,legpoénosabb Fantom történet amit valaha is olvastam.Az eskűvői előkészületek,maga a leánykérés,a beszólások,jókat derültem miközben haladtam az eseményekben.Na meg az a sok kaland ami ebben a részben volt ,igazi túlélő nászút volt. :lol: Szóval nagyon tetszett!!

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #1978 Dátum: 2011. November 28., 15:29:02 »
kilroy was here egy átlagos falfirka, amit főleg a második világháborúban használtak, hogy mi köze a sci-fi-hez  :headscratch:

én is utánanéztem, és ugyanezt találtam... bár semmi értelmét nem látom, hogy mindenki Kilroy nevében firkáljon   :rolleyes:
de én emlékeztem Asimov művében ugyanerre a falfirkára, amit egy időutazó hagyott, és itt poén volt ismét találkozni vele ;)
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Fantom képregények
« Válasz #1977 Dátum: 2011. November 28., 15:18:49 »
most hogy így írod... akkor sem jöttem rá, mire gondolsz   :nemtudom:
kilroy was here egy átlagos falfirka, amit főleg a második világháborúban használtak, hogy mi köze a sci-fi-hez  :headscratch:
gyengéd barbár

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #1976 Dátum: 2011. November 28., 11:15:27 »
keresem, nem találom, lehet rossz oldalt nézek  :badteeth:

az egyik falfirkára gondolok, a hetedik kockában. szerintem egy sci-fi utalás  :-X

http://halozsak.hu/images/stories/kepregenyek/phantom/fantom-elso-ev/fantom-elso-ev-146hun.png

« Utoljára szerkesztve: 2011. November 28., 12:49:10 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Fantom képregények
« Válasz #1975 Dátum: 2011. November 28., 10:02:33 »
keresem, nem találom, lehet rossz oldalt nézek  :badteeth:
gyengéd barbár

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #1974 Dátum: 2011. November 28., 00:29:25 »
és egy borító, ahol nincs maszk vagy napszemüveg a Fantomunkon!!!

Zerit, csak emlékeztetlek az őserdei mondásra, hogy "szörnyű halált hal, aki Fantomot álarc nélkül látja meg!" :-X

ellenben, egy neked való utalás az "Első év" legújabb fejezetében... keresd a 146. oldalon  :nezze:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Fantom képregények
« Válasz #1973 Dátum: 2011. November 27., 23:01:41 »
Íme a csöcsörészős borító phanok által módosított verziója is:


és egy borító, ahol nincs maszk vagy napszemüveg a Fantomunkon!!!
gyengéd barbár

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #1972 Dátum: 2011. November 25., 18:46:00 »
Köszönet az újabb adag Fantomért az illetékes elvtársaknak!  :worship:

mert olyan szorgalmasan szerkeszted a Marvel adatbázist ;)

Külön köszönet a költői túlzásért.  :worship: :)

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #1971 Dátum: 2011. November 24., 22:58:04 »
Ezer köszönet a dupla Fantom képregényekért! :worship: :worship:(Nem gondoltam, hogy lesz kettő képregény. Ráadásul az egyik egy különleges Fantom történet.)

Fantom - Első év 5. fejezet: Érdekes volt továbbra is ez a történet és Fantom ebbe is még Johnny Hotwireként volt főszerepbe. Kit Walker azt gondolta, hogy talán másképpen is változhatna az élete. De persze ugyanakkor a történetbe ismét voltak incidensek. Főleg, amikor pár bűnözők felbukkantak és Johnny Hotwire-t gyanúsnak találták. Persze ez mindig is előfordulhat.
A vége kissé poénos volt. Amikor az autószereplő mondta, hogy hogyan csinálta, hogy Hotwire-nek ilyen szerencséje van a csajokkal. ;D

Fantom esküvője: nem gondoltam, hogy végül ez is sorra fog kerülni és kiderül, hogy hogyan alakult az ünnepség. Diana Palmer anyja, Lily először ellenkezett, de végül mégis úgy gondolta, hogy helyesen döntött. Főleg, hogy Diana is elmondta, hogy szereti a Fantomot.
Tényleg nagyon sok ismerős karakterek is felbukkantak. Nagy részükről a Fantom enciklopédiából is ismerős, mert ott is vannak leírások.
És látom, hogy ez összesen kettő történet. Egy napi és egy vasárnapi. Érdekes, hogy majdnem egyforma, de persze vannak némi változások is.

Végül pedig a Fantom Enciklopédia. Nem is gondoltam, hogy már vége is lett. De legalább jó volt, hogy ilyeneket is lehet olvasni a Fantomról és más szereplőkről, helyszínről, stb.

Sok sikert kívánok nektek a továbbiakban!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.