Szerző Téma: Fantom képregények  (Megtekintve 418995 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #1970 Dátum: 2011. November 23., 23:11:01 »
Lebilincselő olvasmányok voltak elsőrangú fordítással és beírással. Pazar az egész.  :worship:

köszönjük...  :cool:
neked kivételesen elnézzük a lemaradást, mert olyan szorgalmasan szerkeszted a Marvel adatbázist ;)
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #1969 Dátum: 2011. November 21., 18:16:15 »
Nagyon szépen köszönöm mindazon Fantom képregények honosítását, amelyek a legutóbbi véleményezésem óta felkerültek az oldalra. Ég a pofám, hogy nem írtam, de csak most volt időm olvasni, és nem hagyhattam a kedvenc Zsákos sorozatomat szó nélkül. Nagyon szépen köszönöm a munkátokat!  :worship: Lebilincselő olvasmányok voltak elsőrangú fordítással és beírással. Pazar az egész.  :worship:

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #1968 Dátum: 2011. November 19., 19:11:37 »
Micho,neked melyik Magyar kiadású,Semic-es ha tetszik,Fantom volt a kedvenced a 24-ből?


ha abszolút kedvencet kell választani, akkor számomra a legkedvesebb a "Sanloi kifosztása" c. rész. amelett, hogy ez volt az első Fantom képregény, amit olvastam, az tetszett benne, hogy volt benne minden, ami egy jó Fantom sztorihoz kell: kalózok, kincsek, kikötőváros, krónikás visszatekintés és némi humor... na és persze Leppänen, aki számomra a no.1 Fantom rajzoló volt. most már ugyan több rajzolót is ismerek, de talán a Fantom-ábrázolását, a karakteres arcot és maszkot ő tudja a legjobban visszaadni. ha nem nagyolja el a háttereket (értsd, nagy fehér foltokat hagy) akkor szuper munkát végez.

és frissítés történt a fantomkronika.blogspot.com oldalon: egy ritkaságszámba menú animált Fantom filmecske került ki, mindenki nézze meg!  :nezze:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #1967 Dátum: 2011. November 19., 17:19:10 »
Gondolom ez nagyban köszönhető a rajongásodnak és Fantom ismeretednek is Micho!

igen... ha már sok időt töltött az ember egy karakter sorozatának fordításával, már annyira megszokja a stílusát, hogy szinte magától jönnek a szövegek, nem is kell nagyon gondolkodni. vagyis tudom, hogy mit akar mondani és hogyan  :cool:
az, hogy modernebb lett a Fantom, szerintem a legutóbbi napi és vasárnapi szériákból sugárzik át, ami egy ponton jó... de szerencsére vannak mellette skandináv (és némi klasszikus) kalandjaink, így megkapjuk a "régi" hősünket is, ami elengedhetetlen.

az "Első évről" mi a benyomásod eddig?  :nezze:



Eddig nagyon tetszik az Első év!Bár a 4.-et még nem olvastam el,de nagyon jó!A harmadik történet rajza kicsit hasonlít a Batman TAS rajzaihoz,a történet pedig szintén kicsit Batman-es.Szeretem a Sötét Lovagot is,de Fantom nekem egyenlő az Őserdővel és a kikötővárosokkal.Nem szeretem mikor a nagyvárosba megy.Bár a Gyilkos a cirkuszban kifejezetten kedvenc volt annak idején és az is javarészt városban játszódik.
Más:
Micho,neked melyik Magyar kiadású,Semic-es ha tetszik,Fantom volt a kedvenced a 24-ből?

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #1966 Dátum: 2011. November 18., 22:54:19 »
úgy tudom, hogy ez a rész készült el leghamarabb, és csak évek múlva "írták hozzá" a többit. Egész pontosan 8 évvel később.

ez nekem is érdekes info... utánanézten. 1996-ban kijött különálló történetben a "Johnny Hotwire", ám az "Első év" 2004-ben indult, aminek ez a 4. fejezete  :headscratch:
nem lenne érdekes, ha csupán "beszerkesztették" volna a sorozatba ezt a sztorit, de az első két oldalon több utalás is van az előző részekre (pl. Molok), nem csak szövegben, hanem képen is, amikor az Első év többi fejezete csak 8 év múlva jelent meg. vajon hogy csinálták?  :cool:

"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #1965 Dátum: 2011. November 18., 10:06:03 »
Hans Lindahl hozza a formát! Egyébként úgy tudom, hogy ez a rész készült el leghamarabb, és csak évek múlva "írták hozzá" a többit. Egész pontosan 8 évvel később.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #1964 Dátum: 2011. November 18., 08:38:27 »
Üdv! Köszi az Első év 4.részét,Micho! :worship:
Tetszik,hogy ennyire változatosak a helyszínek az egyes részek között;dzsungel,kisváros.Ilyen külső és fizikai adotságokkal nem nehéz beépülni bármelyik bandába.Jó volt,ahogy a végén kiengedte a gőzt a főhősünk.A Diannára tett utalás itt még elhamarkodott,de ezt csak mi olvasók tudjuk. ;) A grafika tényleg gyönyörűségesen csodálatos.
Várom a következő fejezetet,az ERŐ legyen veled!!!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #1963 Dátum: 2011. November 17., 21:24:30 »
Bizony, a Fantom enciklopédiát elolvastam. Meg persze összegyűjtöttem sorrendbe, ahogy az oldal alján is látható a sorszáma. Ezt szerintem más Fantom olvasók is így csinálják.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #1962 Dátum: 2011. November 17., 21:01:44 »
Feltűnt nekem, hogy Sid bácsi és Bessi néni "Kit" helyett "Kip"-nek szólították. Persze az kiderült a Fantom enciklopédiából, hogy tényleg előfordult ilyen is.

szép észrevétel! és az is, hogy elolvastad az enciklopédiában a "Kit vagy Kip?" cikket  :D

De persze ez inkább a 21. Fantom korai kalandjáról szól. Vagyis ez a történet még a régi időben játszódik.

bizony régen. érdekes, hogy nincs meghatározva, de talán a hatvanas években játszódhat a sztori. ha azt vesszük, hogy a 21. Fantom most úgy kb. 35-40 éves, akkor a készítőknek kb. a '80-as éveket kellett volna megcélozniuk, mint ifjúkort. persze mivel állandóan a 21. az aktuális Fantom, igazából sosem lehet a mi időnk szerint "aktuális" a múltja... max, ha időnként frissítenek rajta. így gondolom a Rock & Roll és a motoros banda feeling miatt lett megcélozva az a korszak, ha már úgyis mindegy.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #1961 Dátum: 2011. November 17., 18:54:02 »
Köszönöm a Fantom - Első év 4. fejezetét! :worship: :worship:
Amikor a történet listán olvastam, hogy "Johnny Hotwire" nem tudtam, hogy ki ő, de most már egyből kiderült. Bár a történetben érdekes módon nem a Fantom jelmezzel volt főszerepbe, hanem inkább civilbe. És persze kiderült, hogy a 21. Fantom unokaöccse micsoda bajba volt.
Tetszett ez a történet. Tényleg van benne korabeli rock & roll hangulat, mint a klasszikus filmekben.
És ahogy látom, még nem utoljára jelent meg ez a Johnny Hotwire név. Ezt is a történet listán láttam.
Feltűnt nekem, hogy Sid bácsi és Bessi néni "Kit" helyett "Kip"-nek szólították. Persze az kiderült a Fantom enciklopédiából, hogy tényleg előfordult ilyen is.
A vége, amikor Fantom mondta, hogy nem lesz közös jövő Diana-val, olyannak hangzott, mintha egy "Mi ltt volna, ha..." jellegű történet lenne.
De persze ez inkább a 21. Fantom korai kalandjáról szól. Vagyis ez a történet még a régi időben játszódik.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #1960 Dátum: 2011. November 17., 17:28:35 »
Nem néztem meg ki volt a rajzolója, de az Első év újabb fejezetét valami eszméletlen szépen rajzolták meg

Hans "Hasse" Lindahl, az egyik legjobb skandináv Fantom-rajzoló. még a következő részben is élvezheted a munkáját ;)
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Spuri

  • HálóZsák tag
  • Rozsomák
  • *
  • Hozzászólások: 760
  • Karma: +12/-0
    • 5 Panels
Re:Fantom képregények
« Válasz #1959 Dátum: 2011. November 17., 16:44:23 »
Nem néztem meg ki volt a rajzolója, de az Első év újabb fejezetét valami eszméletlen szépen rajzolták meg. Le a kalappal. Ahogy a honosítás előtt is. Nagyon jó volna nyomtatásban újságosnál beszerezni a Fantomokat. Bár akkor ti elveszítenétek a munkátokat. :) Nem is tudom, mit kívánjak  :nemtudom:

Nem elérhető dragstar77

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 248
  • Karma: +11/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #1958 Dátum: 2011. November 16., 22:52:58 »
Idézet
örülök, hogy tetszett... ügyeltem rá, hogy megmaradjon a szóvicc, és átjöjjön belőle Fantomunk "fahumora"  ;D

Ez tényleg átjött! :D
De végig egyoldalú beszélgetés volt! :)
A gyerek rendesen le volt fagyva... sztem el se hagyta azt az utcát.. :D

Nem elérhető Spuri

  • HálóZsák tag
  • Rozsomák
  • *
  • Hozzászólások: 760
  • Karma: +12/-0
    • 5 Panels
Re:Fantom képregények
« Válasz #1957 Dátum: 2011. November 16., 14:14:47 »
az "Első év" alatt is sziporkázik az öreglány bőven, de nemsoká jön egy klasszikus, amiben igazán osztja majd kedvenc kísértetünket  :cool:
Na azt kíváncsian várom (mint ahogy bármilyen fantom sztorit kíváncsian várok) és remélem hamarosan jön az a klasszikus. :)

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #1956 Dátum: 2011. November 15., 22:32:21 »
Gondolom ez nagyban köszönhető a rajongásodnak és Fantom ismeretednek is Micho!

igen... ha már sok időt töltött az ember egy karakter sorozatának fordításával, már annyira megszokja a stílusát, hogy szinte magától jönnek a szövegek, nem is kell nagyon gondolkodni. vagyis tudom, hogy mit akar mondani és hogyan  :cool:
az, hogy modernebb lett a Fantom, szerintem a legutóbbi napi és vasárnapi szériákból sugárzik át, ami egy ponton jó... de szerencsére vannak mellette skandináv (és némi klasszikus) kalandjaink, így megkapjuk a "régi" hősünket is, ami elengedhetetlen.

az "Első évről" mi a benyomásod eddig?  :nezze:


Én a fenti szavazásnál a "más"-ra szavaztam. Kedvenc karakterem Lilly Palmer, mert nehogy már csak az átlagemberek szopjanak a szemét anyósokkal. :D


az "Első év" alatt is sziporkázik az öreglány bőven, de nemsoká jön egy klasszikus, amiben igazán osztja majd kedvenc kísértetünket  :cool:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #1955 Dátum: 2011. November 15., 11:08:20 »
Teljes mértékben átjött.Nem olvastam ugyan az eredetit,de a fordítás szerintem nagyon jó.Bár már kicsit cool lett Fantom a régi Semic-es vonalhoz képest,mégis azért néha felfedezni,hogy ez a Fantom az a Fantom.Gondolom ez nagyban köszönhető a rajongásodnak és Fantom ismeretednek is Micho!
Bár nagyon sajnálom,hogy nyomtatásban már nincs nálunk,természetesen tudom,hogy nem is lehetne eltartani a címet,az a munka amit végeztek óriási űrt pótol,ebben biztosak lehettek. :worship:

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #1954 Dátum: 2011. November 14., 20:23:33 »
Nagyon jó a most futó napi.Mennyire leoltja a kisgyereket Fantom! :)
"Véletlenül nem tudod a 911 telefonszámát?

örülök, hogy tetszett... ügyeltem rá, hogy megmaradjon a szóvicc, és átjöjjön belőle Fantomunk "fahumora"  ;D
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #1953 Dátum: 2011. November 14., 16:55:30 »
Nagyon jó a most futó napi.Mennyire leoltja a kisgyereket Fantom! :)
"Véletlenül nem tudod a 911 telefonszámát?
Csak vicceltem!"
Hatalmas!Gondolom egy kis humorral oldják a történetet,ami egyébként óriási!
Megint csak köszönni tudom,hogy megajándékoztok minket Fantom sztorikkal!Folytassátok még sokáig!

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #1952 Dátum: 2011. November 14., 13:21:54 »
De Micho majd megmonfja 100%-ra! :cool:

megmonfanám de neféz...  :badteeth:
de akkor menjünk bele: én ezt a borítót így nem ismertem, de valami gyanús volt... mert ezt igen:




és a 20. szám címe véletlen pont az, ami a másik borítón szerepel (....the adventures of girl Phantom), és abban találtam egy ilyen panelt:



a többit mindenki rakja össze  :cool:

ui.: frissült a fantomkronika.blogspot.com információs oldal, várjuk ott is a hozzászólást, akár regisztrálás nélkül is megy!
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Spuri

  • HálóZsák tag
  • Rozsomák
  • *
  • Hozzászólások: 760
  • Karma: +12/-0
    • 5 Panels
Re:Fantom képregények
« Válasz #1951 Dátum: 2011. November 14., 10:59:12 »
Én a fenti szavazásnál a "más"-ra szavaztam. Kedvenc karakterem Lilly Palmer, mert nehogy már csak az átlagemberek szopjanak a szemét anyósokkal. :D

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #1950 Dátum: 2011. November 13., 18:17:40 »
Szerintem ez Diana. Az a jelmez meg asszem Julie Walkeré, aki hamarosan visszatér a HZs-ra! De Micho majd megmonfja 100%-ra! :cool:

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #1949 Dátum: 2011. November 13., 18:06:48 »
Érdekes dolgot találtam. Ez az a bizonyos női Fantom, aminek a ruhája ott díszeleg a barlangban?
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #1948 Dátum: 2011. November 13., 15:11:02 »

Ezer köszönet Micho-nak a Fantom - Első Év 3. fejezetért! :worship: :worship:

Fantom első év!!! Az eddigi legjobb sorozat!!! Köszi srácok!!  :worship:

szívesen, örülök, hogy beindult iránta az érdeklődés ;)


Tényleg baromi jók eddig az első év egyes fejezetei,remélem a többi is ilyen magas színvonalú lesz!


dolgozok rajta ;)
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #1947 Dátum: 2011. November 11., 11:28:30 »
Üdv! Köszi a Futár című epizódot,Micho! :worship:
Úgy gondolom,hogy a mai világban is elkellene egy ilyen fazon,mint a Fantom.Aki utánajárna az ártatlanul meghurcolt,vagy bekasztlizva hagyott ártatlan emberekért.Kiidegelné a valódi bűnöst a végsőkig,mint a mi történetükben.Nagyon jó volt ez a rész,mert igen életszerű szituációt mutatott meg.Persze nagy mázli volt,hogy egyáltalán értesült róla Kit,hogy Diana bajban van.A konklúzió után Diana fogadtatása meglehetősen fagyosra sikeredett :hehe: Tényleg baromi jók eddig az első év egyes fejezetei,remélem a többi is ilyen magas színvonalú lesz!
Az ERŐ legyen veled!!!

Nem elérhető Spuri

  • HálóZsák tag
  • Rozsomák
  • *
  • Hozzászólások: 760
  • Karma: +12/-0
    • 5 Panels
Re:Fantom képregények
« Válasz #1946 Dátum: 2011. November 11., 08:03:35 »
Fantom első év!!! Az eddigi legjobb sorozat!!! Köszi srácok!!  :worship:

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #1945 Dátum: 2011. November 10., 20:13:57 »
Ezer köszönet Micho-nak a Fantom - Első Év 3. fejezetért! :worship: :worship:
Ismét volt jó történet. Bár persze ugyanakkor nagyon kérdéses helyzetbe volt, hogy a 21. Fantom hova menjen, amikor valami probléma volt vagy családtagokat látogat meg. Mint ahogy a történetbe is van utalás:"Bermuda bármikor inkább, mint Watertown!"
Diana Palmer mérges volt, amikor azt mondta Kit Walkernek, hogy faképnél hagyta. Persze ez van ám a hősökkel. Hogy mindig vannak félreértések és egyéb kötelességek.

A napi Fantomba kissé komolyabbra kezdett fordulni a helyzet. Főleg, amikor Piton megtudta, hogy a Fantomnak vannak gyerekei. Ez a bűnöző tényleg nagyon elszánt és bármit megtesz, hogy legyőzze a Fantomot.
Kíváncsi vagyok arra, hogy még mi lesz ebbe a napi történetbe és vajon mikor és hogyan lesz vége a történetnek. De az persze még messze van.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #1944 Dátum: 2011. November 10., 19:07:01 »
kicsit visszautalva:

Tejivó!  ;D
Ezt nevezem enciklopédiának! Meg is változtattam a fórum-profilomat.

ha igazi phan akarsz lenni, akkor "mjölkdrinkar"' leszel  ;D



volt ez a "Got Milk?" nevű marketingkampány, ami átsöpört pár éve a világon, és a tejivás egészséges voltára hívta fel a figyelmet (még tán Póklányos reklám is volt).
ez alapján Fantomunkat kellett volna megnyerni a kampányhoz... a mjölkdrinkar tuti siker lett volna  :cool:

ja, és egyébként frissült az Első év!  :nezze:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #1943 Dátum: 2011. November 09., 15:34:15 »
Vagy mégsem.
Nem mindegyik bejegyzésben szerepel a kiadó és a sorszám... Akkor mégiscsak aktuális az első kérdésem  :nezze:

igen, régebben mindegyikbe beleírtam,aztán a többiek már nem mindig követték. segíthet még a fájlnév, pl. itt: http://www.halozsak.hu/components/dlm.php?dir=kepregenyek/phantom/fantom-a-halloween-banda a fájl nevéből kiolvasható, hogy a The Phantom (Frew) #1246-ban jelent meg.

A klasszikusoknál egy betűt és egy sorszámot találsz, pl. a D-001 vagy (dailies-001) a napi sorozat számára utal, az S pedig a Sundays, azaz vasárnapi sorozatra.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Spuri

  • HálóZsák tag
  • Rozsomák
  • *
  • Hozzászólások: 760
  • Karma: +12/-0
    • 5 Panels
Re:Fantom képregények
« Válasz #1942 Dátum: 2011. November 09., 14:39:59 »
Vagy mégsem.
Nem mindegyik bejegyzésben szerepel a kiadó és a sorszám... Akkor mégiscsak aktuális az első kérdésem  :nezze:

Nem elérhető Spuri

  • HálóZsák tag
  • Rozsomák
  • *
  • Hozzászólások: 760
  • Karma: +12/-0
    • 5 Panels
Re:Fantom képregények
« Válasz #1941 Dátum: 2011. November 09., 14:34:43 »
Nabasszus. nem nyitottam ki eléggé a szemem.... de megvan! :D