Szerző Téma: Fantom képregények  (Megtekintve 418794 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2600 Dátum: 2013. December 15., 09:09:25 »
Köszi szépen a véleményező sorokat!  :worship:
Örülünk, ha tetszettek a történetek, hisz végül is ezért csináljuk.  :)
Remélem még sokáig tudjuk veletek megosztani a Vándorló Szellem kalandjait!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2599 Dátum: 2013. December 14., 20:49:08 »
Írok néhány hozzászólást a Fantom képregényekről, amiket ma elolvastam.
A halál szárnyai: Az elején úgy tűnt, hogy Fantom háttérszereplő volt. De persze ő is megjelent. A címekről is lehet sejteni, hogy miről is van szó. A történet folyamán egyből kiderült. Az külön érdekes volt, hogy a 15. oldal első panelen lévő fal cetlin szerepel a rajzolók neve"Felmang, Ferry".

A Fantom Krónikákból: A Vasálarcos: Ismerős volt ez a történet. Mert eredetileg egy film is volt, ahol egy férfi vasálarcot viselt. Volt nagy titok, ami végül ki is derült.
Jonathan Wild 1.rész: Nagyon szokatlan esetnek tűnt. Mert amikor lopásról volt szó, akkor meg Wild-ot hívták segítségül. De az elején már gyanús is volt. És látom, hogy ennek még van folytatása.
Éden: Archie tényleg olyan volt, mint Tarzan. És az, hogy a vadállatokkal békében élt az is tényleg olyan volt, mint az egyik Rahan képregényben.
Tetszett, hogy kétféle ismerős sorozathoz is van hasonlósága.

Fantom Semic 16-18.: Tetszettek ezek is. Mivel ezek nekem eredetileg nincsenek meg, így jó volt legalább elolvasni, amikre még nem volt szerencsém.

Ezer köszönet érte A Vándorló Szellem honosítóknak: kit, Micho és Jason Todd! :worship:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2598 Dátum: 2013. December 11., 16:02:14 »
Köszi szépen, hogy szántál pár sort a véleményezésre!  :worship:
A történet nekem is tetszett, Micho ajánlásával és hathatós közbenjárásával  ;) készült el. Úgyhogy én is köszönöm neki, hogy megismerhettem a sztorit.  :worship:

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2597 Dátum: 2013. December 11., 10:11:35 »
Üdv! Köszi az Éden című történetet,Jason Todd és Micho! :worship: :worship:
Tényleg,talán a legfelkavaróbb és legszomorúbb  Fantom epizód volt amit csak olvastam.De ennek ellenére igazán jó volt!
Emlékszem volt anno egy hasonló Rahan történet is, amiben szintén békében éltek a vadállatok.

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2596 Dátum: 2013. December 07., 22:51:10 »
(Köszi!)
Ezeknek a "random" borítóknak megvan a maga diszkrét bája. :) Még ha nincs is köze a tartalomhoz, egy jól sikerült képpel olvasókat lehet nyerni.

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Fantom képregények
« Válasz #2595 Dátum: 2013. December 07., 16:52:35 »
(A bedetheque szerint négy kötetes. A Cinebook mind a négyet kiadta, szkennelve viszont én is csak az első háromat láttam. Én sem olvastam még, majd ha fizikailag birtoklom az utolsó kötet is, ami kb. 2014 februárjára várható. Viszont átlapozgattam az első hármat: szép, és kalózos ;))
---
Visszatérve némileg a Fantomhoz (bár ez is egy nagy kerülő lesz, de mindegy), egy belgrádi napilapnak volt egy havi (sőt, a borítón azt írja, hogy minden szerdán megjelenik, azaz akkor heti) különkiadása, amely tulajdonképpen egy képregénymagazin volt. A neve Denis volt, a Dennis the Menace főhőséről lett elkeresztelvbe, mely ördögfiókának kalandjai minden egyes számban megtalálható volt sok más képregénnyel egyetemben, így sok-sok Fantom sztorival is. Az egyik 1980-ban kiadott szám borítója felkeltette az érdeklődésemet:

Hogy egy dalek mit keres a borítón az 1980-as években, na ezt gyorsan ki kellett deríteni. És természetesen az átlapozása után nem leltem semmi Doctor Who-s dolgora. Viszont egy teljes albumnyi Dani Futurót leközöltek benne, Carlos Gimenez és Victor Mora 1970-es években készült vad, pszichedelikus színezetű sci-fijét. És ezen a ponton térünk vissza jó öreg Fantomunkhoz, hiszen az Átkozott bolygó című albumban Dani Futuróék összefutnak 2 gazfickóval, akik Batman és (bajszos!) Fantom álruhát öltöttek magukra:  :nezze:
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 07., 18:32:45 írta Zerit »
gyengéd barbár

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2594 Dátum: 2013. December 07., 13:38:02 »
(Azt lehet tudni a Long John Silver hány kötet lesz? Az első három megvan angolul, de még nem olvastam el, így azt hittem annyi az összes.)

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Fantom képregények
« Válasz #2593 Dátum: 2013. December 06., 23:25:26 »
(A Cinebook kiadta angolul. A negyedik kivételével szkennek is keringenek már a neten. PM-ben mennek a linkek.)
gyengéd barbár

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2592 Dátum: 2013. December 06., 22:56:26 »
(OFF. Abból esetleg tudsz angol scanlationt? Annyira érdekel azóta, hogy megláttam, de nem találtam angolul, és a Long John Silver keresés eléggé esélytelen egy francia képregény angol változatára.)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Fantom képregények
« Válasz #2591 Dátum: 2013. December 06., 22:00:06 »
Pestisdoktor...

Valójában két történetet fog tartalmazni a füzet.
A második címe nekem innen ösmerős:
gyengéd barbár

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2590 Dátum: 2013. December 06., 21:33:33 »
Már én is nézegettem, remélem belefutunk majd!  :D


Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2589 Dátum: 2013. December 06., 21:04:11 »
Az egyik legújabb Fantom sztori, hangulatos borítója:



Címe A sötét király.

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2588 Dátum: 2013. November 26., 17:12:44 »
Egyetértek. Várunk majd egy fordításra, Zerit, ha lesz alapanyagunk. :badteeth:

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2587 Dátum: 2013. November 26., 16:35:34 »
Nekem teszik. Olyan egyszerű, tiszta stílus. Nagyon hasonló a skandináv alkotók munkáihoz.

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Fantom képregények
« Válasz #2586 Dátum: 2013. November 25., 22:10:33 »
A svéd Fantom történeteknek egy új rajzolója debütál januártól. Az újvidéki Bane Kerac nem tejfelesszájú kezdő, egész szép pályafutást tud maga mögött, amint az a cikkben is nagyából olvasható. Például Mark Skywalker Hamill Black Perljét is ő rajzolta, bár nem ez az a képregény, amire a legbüszkébb :D

http://www.chroniclechamber.com/2013/11/bane-kerac-new-team-fantomen-artist/
gyengéd barbár

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2585 Dátum: 2013. November 15., 12:26:13 »
Micho: köszönöm a választ.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2584 Dátum: 2013. November 12., 11:11:32 »
Jó volt,csak nem értem,hogy nem jelzett a Fantom pókösztöne,hogy az a hölgyemény csapdába csalja? :badteeth:

nekem első ránézésre úgy tűnik, hogy miután kihozza az égő házból, és le akarja szúrni, azt se veszi észre...  :badteeth:  utána még meg is sajnálja a némbert.

matrixhv: sajnos eladási adatokat nem tudok mondani, nem annyira nyilvánosak, mint amerikában a Marvel, DC, stb kiadók adatai.
de annyit lehet tudni, hogy a Fantom már SOKKAL népszerűbb külföldön, mint  szülőhazájában. az USA-ban az ongoing sorozatai egy idő után rendszerint elhalnak, kisebb kiadók veszik meg általában a jogokat, és próbálkoznak vele (legutóbb a Dynamite, előtte a Moonstone hosszabban. a napi és vasárnapi sorozat talán a legnépszerűbb a mai napig, azt online felületen és újságokban is még nagyon sokan olvassák.
A skandinávoknál a népszerűség töretlennek mondható évtizedek óta, és már lassan az 1000. saját gyártású történetéhez közelednek a svédek és a norvégok, ott kéthetente jelenik meg a Fantom. ezt szintén kéthetente az ausztrál Frew kiadó adja ki fekete-fehérben, angol nyelven, szóval ausztráliában is hatalmas kultusza van a Fantomnak, és még talán Indiában mondható viszonylag stabilnak a kiadás jelenleg.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2583 Dátum: 2013. November 12., 08:43:59 »
Üdv! Köszi a Fantom ,Jonathan Wild 1. - A tolvajok királya című történetet,Micho! :worship:
Jó volt,csak nem értem,hogy nem jelzett a Fantom pókösztöne,hogy az a hölgyemény csapdába csalja? :badteeth:
Várom a folytatást!

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2582 Dátum: 2013. November 10., 10:10:46 »
Köszönöm az új Fantomot.  :worship: Jó kis történet volt, várom a folytatását. Kari Leppänen rajzai is bejönnek, ha már említetted.

Micho: Osztom a véleményed. Így sajnos nem tudjuk meg, milyen lesz, amikor Kit és Heloise felnő. Lesz-e megint női Fantom, a kettejük kapcsolata, stb. Sokmindent ki lehetne hozni a dologból.

A svédek és az ausztrálok ugye régóta adnak ki Fantomot. Lehet tudni valamit, jelenleg mennyire népszerű a karakter, mennyire fogynak a füzetei mondjuk az 1980-as, 1990-es, 2000-es évekhez képest? Pont erről a 21-es végtelenítéséről jutott az eszembe. Elvégre sok évtizede az Ő és az elődjei történeteit olvassuk. Tudom, volt későbbi Fantommal is sorozat, de én még nem foglalkoztam vele.

Persze egy Pókember, vagy bárki a mainstreamből teljesen más kategória, ott egy személyről van szó, nem dinasztiáról. A Fantom különleges képregény... és még van benne potenciál.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2581 Dátum: 2013. November 09., 13:28:52 »
valahol máshol kérdezték tőlem, de bemásolom ide is, mert érdekes a téma:

a 21. Fantom mikor született: sajnos ezt állandóan retconolni (utólag változtatni) kell... nekem ez az egyik vesszőparipám, hogy Falk még legendásabbat alkothatott volna, ha "real time"-ban írja a karaktert, és kb 20 évente elővesz egy új Fantomot (a krónikák szerint kb 40 éves koráig van hitelesítve egy Fantom).
mivel nem ezt tette, marad a retcon... ugyebár a karakter 1936-ban már 20 éves forma volt, így ma már vannak olyan sztorik, amik ha az 1900-as évek elején játszódnak, természetesen nem a 21. Fantom van benne, hanem az apja, vagy a nagyapja.
a legutóbbi retcon, az "Első év" sem érvényes már a '90-es évekből, hisz azóta is eltelt majd' 20 év, és aszerint Fantomunk úgy 60 fele közeleg, közben meg mégsem  :cool:

-----------
mindenesetre, Falk nagy ziccert hagyott ki, mert pont a Fantom karakterével lehetett volna feltűnés mentesen operálni úgy, hogy valós időben telhessen az idő, de ne kelljen nagyon átírni akaraktert. matrixhv lentebb meg is fogalmazta, hogy minden Fantom hasonló jellemmel, gondolkodással bírt, így nem lett volna gond az olvasóknak elfogadni az újat. maximum a mellékszereplők változtak volna az idők során... Guran helyett új tanácsadó, új feleségek, gyerekek, stb. egy érdekes univerzum alakulhatott volna ki szerintem.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2580 Dátum: 2013. November 05., 16:37:40 »
Szintén Django. De a D-t nem ejtjük! ( Zseniális jelenet Nero cameoja! )  :hehe:
Nagyon sok regényét olvastam, de nem tudtam róla, ( nem mintha ez bármin változtatna ) a Depardieu-s filmet is láttam, na az nem nagy szám...

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2579 Dátum: 2013. November 05., 15:28:20 »
Bevallom, én nem tudtam. Most olvastam, hogy a nagyapja felesége volt fekete.

Kérdés, ő tudta-e?  :) A Vaklárma jutott az eszembe, 1:24-től:
http://www.youtube.com/watch?v=hKQYixUGIeA
Bocs az OFF-ért.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2578 Dátum: 2013. November 05., 08:22:46 »
Tarantino Djangójában is szó esik róla, mármint Dumas eredetéről.

Nyaron lattam a Djangot,tuti innen jott az ihlet  :cool:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2577 Dátum: 2013. November 05., 07:25:05 »
Én is jelentkezem. :lol: A Spectrumon kb 2évvel ezelőtt volt egy műsor Dumas életéről.Én is akkor szembesültem az igazsággal. ;)

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Fantom képregények
« Válasz #2576 Dátum: 2013. November 05., 06:03:22 »
Tarantino Djangójában is szó esik róla, mármint Dumas eredetéről.
gyengéd barbár

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2575 Dátum: 2013. November 04., 23:08:17 »
Dumas esetében totál véletlen, hogy olvastam valahol és még emlékszem rá.

én idén nyáron röhögtem rajta sörözés közben, mikor valamiért Dumas szóba került, és utána olvastam wikin :lol:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2574 Dátum: 2013. November 04., 22:39:53 »
Részemről is véletlen. Puskint még az iskolában hallottam, de Dumas esetében totál véletlen, hogy olvastam valahol és még emlékszem rá.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2573 Dátum: 2013. November 04., 22:38:18 »


tegye fel a kezét, aki

jó, azt nem mondtam, hogy kivéve tg  :lol:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2572 Dátum: 2013. November 04., 22:37:42 »
Jelen. Puskin is. :) Mindkettőnél talán nagyszülő vagy dédszülő volt néger.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2571 Dátum: 2013. November 04., 21:38:01 »
Most néztem, Alexandre Dumas 1847-ben írta a Vasálarcost...

tegye fel a kezét, aki tudta, hogy Dumas félig-meddig feka volt  :hehe:
"Once a scanlater, always a scanlater."