Szerző Téma: Fantom képregények  (Megtekintve 418832 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető dragstar77

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 248
  • Karma: +11/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2510 Dátum: 2013. Szeptember 24., 01:31:24 »
Köszönöm az aranybivaly békeszerződés honosítást!!!
Ez aegy nagyon jó kis varázslós történet volt!! Érdekes volt ahogy Fantom véghezvitte megoldotta a kitűzött célt!! na meg, hogy kiütötte azt a mutánst! :)
Tetszett a grafika, a történet, a fordítás, minden!! :)
Köszönet érte!!!

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2509 Dátum: 2013. Szeptember 21., 20:56:27 »
Köszönöm a 15-ös Semic számot, szép munka.
Tetszik, hogy a babona erejét kihasználva a frászt hozza Fantom a banditákra, és lesitteltetik magukat.  :) Már Ti is fordítottatok olyan történetet, amiben volt hasonló jelenet.

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2508 Dátum: 2013. Szeptember 20., 17:14:48 »
Hú... Jason! Köszönöm a Hajóroncs a Bengá-öbölben rész honosítását!! Nagyon jül sikerült!! :)
Több kaland különböző elődöktől egy részben, és többször kiborsóztam, beleéltem magam!! :) nagyon jó volt! köszönöm!

Nagyon szívesen, és köszönöm!  :worship: Bizony, az a rész valóban nagyon jól sikerült. A története szépen vissza adja a Fantom lét elhivatottságát, hagyományőrzését és a tiszteletet az ősök iránt. Magam is többször megilletődtem, míg olvastam, illetve készítettem a honosítást. Nagyon jó történet.
Remélem még tudok hasonlókat szállítani nektek!  ;)

Üdv! Köszi a Thor Pörölye című részt ,Jason Todd,Micho! :worship: :worship:
Igen érdekes és szó szerint fantasztikusra sikeredett ez a történet.A föld középpontjában élő dinokkal fűszerezve.Tetszett még a címben szereplő kegytárgy  kézbe visszatérő funkciója,csakúgy ahogy a Bosszú Angyaliban Thor használná.Az viszont egy kicsit klisé szerű,hogy egy gonosz kézben a pöröly pusztulást hoz maga után.De valahogy kikellett szabadulni a barlangból.
És igen,Jason Todd észrevettem ,hogy a jelenlegi Fantom éppen a krónikáját írja . :hehe:

Nagyon szívesen!
Akkor, mikor kérdezted még nem akartam elárulni, hogy lesz egy ilyen történet is, most már talán nem spoileres.  ;) ;D

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2507 Dátum: 2013. Szeptember 20., 10:15:37 »
Üdv! Köszi a Thor Pörölye című részt ,Jason Todd,Micho! :worship: :worship:
Igen érdekes és szó szerint fantasztikusra sikeredett ez a történet.A föld középpontjában élő dinokkal fűszerezve.Tetszett még a címben szereplő kegytárgy  kézbe visszatérő funkciója,csakúgy ahogy a Bosszú Angyaliban Thor használná.Az viszont egy kicsit klisé szerű,hogy egy gonosz kézben a pöröly pusztulást hoz maga után.De valahogy kikellett szabadulni a barlangból.
És igen,Jason Todd észrevettem ,hogy a jelenlegi Fantom éppen a krónikáját írja . :hehe:

Nem elérhető dragstar77

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 248
  • Karma: +11/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2506 Dátum: 2013. Szeptember 20., 09:40:31 »
Hú... Jason! Köszönöm a Hajóroncs a Bengá-öbölben rész honosítását!! Nagyon jül sikerült!! :)
Több kaland különböző elődöktől egy részben, és többször kiborsóztam, beleéltem magam!! :) nagyon jó volt! köszönöm!
Idézet
még egy két részes, izgalmas történetben még viszontlátjuk Flame-t és Lord Stanburyt  :cool:

Alig várom!! :)

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2505 Dátum: 2013. Szeptember 18., 12:48:41 »
Sziaszok!
Nagyon köszönöm a Flame történetet!! Tömör velős történet volt!! :)

szívesen. ha minden jól megy, idén még egy két részes, izgalmas történetben még viszontlátjuk Flame-t és Lord Stanburyt  :cool:
további jó olvasgatást, hála Jasonnek, a nyári szünidő alatt is felhalmozódott némi olvasnivaló :nezze:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető dragstar77

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 248
  • Karma: +11/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2504 Dátum: 2013. Szeptember 18., 09:52:19 »
Sziaszok!
Nagyon köszönöm a Flame történetet!! Tömör velős történet volt!! :)
Nagyon tetszett, tele kalanddal, és a végén házassággal! Akár az őserdei járőrszolgálat! (régi egyik kedvenc)
Ezer köszönet érte!! Elmaradtam egy két résszel, de végre most már tudom pótolni őket!!! :) Már nagyon vártam
az újabb és újabb részeket!! :) Köszi a kitartó és precíz munkátokat! Szép napot!!

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2503 Dátum: 2013. Szeptember 13., 23:03:20 »
Jason: Köszönet a Thor pörölyéért!  :worship: Szép munka, és jó történet választás. A rajz a szokásos.  :) Illetve mégsem, mert nem nagyon láttam még ennyire "lazának" a Vándorló Szellemet... sem a szokásos álruha, sem a városi álruha, se semmi. Azt hittem még a wc-re is álruhában megy.   :lol: De a rajzoló épp eleget árnyékolt ahhoz, hogy ne lássuk teljesen az arcát, és túléljük a dolgot.  :)

Szeretem, amikor valamilyen híres ember (legyen egy ismert író, vagy történelmi személy, bárki) szerepel a Fantomokban. Olyan lehetőség ez, amit vétek lenne nem kihasználni.

Nagyon szívesen!  ;) Köszönöm a biztató szavakat!  :worship:
Én is szeretem az ilyen történeteket, ahol ismert emberek is szerepelnek.

Amúgy most már leírhatom, hogy ebben a számban választ is kapunk SithLord egy korábbi kérdésére is a Fantom krónikákkal kapcsolatban.  ;)

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2502 Dátum: 2013. Szeptember 13., 22:44:11 »
Jason: Köszönet a Thor pörölyéért!  :worship: Szép munka, és jó történet választás. A rajz a szokásos.  :) Illetve mégsem, mert nem nagyon láttam még ennyire "lazának" a Vándorló Szellemet... sem a szokásos álruha, sem a városi álruha, se semmi. Azt hittem még a wc-re is álruhában megy.   :lol: De a rajzoló épp eleget árnyékolt ahhoz, hogy ne lássuk teljesen az arcát, és túléljük a dolgot.  :)

Szeretem, amikor valamilyen híres ember (legyen egy ismert író, vagy történelmi személy, bárki) szerepel a Fantomokban. Olyan lehetőség ez, amit vétek lenne nem kihasználni.

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2501 Dátum: 2013. Szeptember 05., 20:03:22 »
Idézet
    Köszönet az újabb egyszarvús történetért.


Most már tudod miről beszéltem, a múltkor.  ;)

Igen, a "rejtély" megoldódott.  :D

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2500 Dátum: 2013. Szeptember 05., 19:48:04 »
Köszönet az újabb egyszarvús történetért.

Most már tudod miről beszéltem, a múltkor.  ;)

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2499 Dátum: 2013. Szeptember 05., 19:46:07 »
Üdv! Köszi az Aranybivaly békeszövetség című történetet,Jason Todd & Micho! :worship:
Ez egy ízig-vérig klasszikus dzsungeles Fantom történet volt.Érdekes volt a "hangfegyver" használata és ismerete.Izgalmas epizód volt,tetszett!

Nagyon szívesen!  ;)

nem titok, hogy Wanu is visszatér még, ha meglesz az alapanyag, Jason biztosan szállítani fogja nektek.

Természetesen!  ;) :coffee:

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2498 Dátum: 2013. Szeptember 05., 19:07:27 »
Köszönet az újabb egyszarvús történetért.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2497 Dátum: 2013. Szeptember 05., 15:21:09 »
Érdekes volt a "hangfegyver" használata és ismerete.Izgalmas epizód volt,tetszett!

igen, ahogy az idővonalon is írtam valahol, a 3. Fantom volt az, aki a Shakespeare-től ellesett színpadi trükkökkel "kábította" a bennszülötteket, és a Fantomokról szóló sok-sok legendát megalapozta. nem titok, hogy Wanu is visszatér még, ha meglesz az alapanyag, Jason biztosan szállítani fogja nektek.

és: időközben a Fantom-letöltő oldalon is megkapta méltó helyét az Aranybivaly sztori, és a hozzá járó krónikás-keretes borítót... töltsétek le  :nezze:

http://halozsak.hu/images/stories/kepregenyek/phantom/fantom-aranybivaly/phantom-frew-1237-00.jpg
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2496 Dátum: 2013. Szeptember 05., 11:11:18 »
Üdv! Köszi az Aranybivaly békeszövetség című történetet,Jason Todd & Micho! :worship:
Ez egy ízig-vérig klasszikus dzsungeles Fantom történet volt.Érdekes volt a "hangfegyver" használata és ismerete.Izgalmas epizód volt,tetszett!

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2495 Dátum: 2013. Augusztus 31., 17:17:11 »
Idézet
Az American Horror Story 2. évadjában az egyik srácot Kit Walkernek hívják. ;D

Ő egy szellem, aki vándorol?  ;D

Még nem.  :lol:

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2494 Dátum: 2013. Augusztus 31., 16:59:00 »
Idézet
Az American Horror Story 2. évadjában az egyik srácot Kit Walkernek hívják. ;D

Ő egy szellem, aki vándorol?  ;D

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2493 Dátum: 2013. Augusztus 31., 15:33:42 »
Az American Horror Story 2. évadjában az egyik srácot Kit Walkernek hívják. ;D

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2492 Dátum: 2013. Augusztus 30., 16:41:27 »
Nagyon szívesen! Örülök, hogy tetszett a történet!  ;)

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2491 Dátum: 2013. Augusztus 29., 12:42:20 »
Köszönet a Aranybivaly békeszövetség-ért! Szép munkát végeztetek. A történet is izgalmas volt, a rajzok is a szokásos színvonalat képviselik, és itt az első Fantom-Mogu találkozás. Úgy látszik, kb. annyira nem lehet végleg lerendezni a Mogu hívőket, mint a Singh-eket. :)

Külön köszönet mindennyiótoknak, akik a "szünetben" is életben tartottátok a Fantom legendáját!  :worship:

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2490 Dátum: 2013. Augusztus 25., 11:49:11 »
Idézet
Azt hiszem nem árulok el nagy titkot, hogy a következő Semices szám is a Wamballa völgyben játszódik.  ;)

De, ez most új volt nekem, mert legalább 15 éve nem olvastam a Semiceseket, és sok mindenre már nem emlékszem.  :) De majd olvasás közben beugrik minden, ahogy eddig is. Csak pár történet maradt meg részletesebben a fejemben.
Jól van ez így, ezáltal a Semicesek is félig újak nekem.  ;D

Én annyiszor elolvastam őket, hogy mindenre emlékszem.  :D
Még a borítók is itt vannak előttem. Bár lehet, hogy a sorrend nem tiszta már, de mindegyik történetre emlékszem. Az albumot imádtam.  :brow:

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2489 Dátum: 2013. Augusztus 25., 11:45:18 »
Idézet
Azt hiszem nem árulok el nagy titkot, hogy a következő Semices szám is a Wamballa völgyben játszódik.  ;)

De, ez most új volt nekem, mert legalább 15 éve nem olvastam a Semiceseket, és sok mindenre már nem emlékszem.  :) De majd olvasás közben beugrik minden, ahogy eddig is. Csak pár történet maradt meg részletesebben a fejemben.
Jól van ez így, ezáltal a Semicesek is félig újak nekem.  ;D

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2488 Dátum: 2013. Augusztus 25., 11:31:54 »
Köszönet A Wamballa-völgy titkáért, szép munka.
A történet komoly mondanivalóval is rendelkezik. Komoly vita a két barát között... Annak ellenére, hogy nem egy akciódúsabb szám, volt benne feszültség bőven.
Ráadásul kapcsolódik egy régebbi Fantomhoz is a történet. Szeretem az ilyeneket. Tudom, sok ilyen volt már, de valamiért tetszik, hogy valami 1-2 vagy több generációval ezelőttre nyúlik vissza, és most újra tenni kell valamit. Ilyenkor különösen hasznosak a Krónikák. Amikor nem a történetmesélésre használják, hanem információ forrásként. Ez így valahogy komorabbá, valóságosabbá teszi a szememben, mintha csak a gyerekeknek, vagy Gurannak mesélne.  :)

Azt hiszem nem árulok el nagy titkot, hogy a következő Semices szám is a Wamballa völgyben játszódik.  ;)

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2487 Dátum: 2013. Augusztus 25., 11:20:56 »
Köszönet A Wamballa-völgy titkáért, szép munka.
A történet komoly mondanivalóval is rendelkezik. Komoly vita a két barát között... Annak ellenére, hogy nem egy akciódúsabb szám, volt benne feszültség bőven.
Ráadásul kapcsolódik egy régebbi Fantomhoz is a történet. Szeretem az ilyeneket. Tudom, sok ilyen volt már, de valamiért tetszik, hogy valami 1-2 vagy több generációval ezelőttre nyúlik vissza, és most újra tenni kell valamit. Ilyenkor különösen hasznosak a Krónikák. Amikor nem a történetmesélésre használják, hanem információ forrásként. Ez így valahogy komorabbá, valóságosabbá teszi a szememben, mintha csak a gyerekeknek, vagy Gurannak mesélne.  :)

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2486 Dátum: 2013. Augusztus 21., 15:03:23 »
Szívesen!  :D
Köszi a véleményezést!  :worship:
Michoval mi is beszéltünk róla, hogy ez most krónikás vagy nem, de mi is abban maradtunk, amit te is megállapítottál, vagyis, hogy ez a 21. Fantom kalandja, pár példával a múltból. A történet valóban jó, komoly választás elé állítja Fantomunkat, de megállja a helyét és hű marad őseihez és magához.
Örülök, hogy neked is tetszett a kalandja! ;)

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2485 Dátum: 2013. Augusztus 21., 10:45:10 »
Üdv! Köszi a Hajóroncs a Bengál-öbölben című epizódot,Jason Todd & Micho! :worship: :worship:
Ez amolyan összefoglaló rész is lehetett volna,bár nekem mindegyik visszaemlékezés új volt.A történet lényege persze az volt,hogy a kétségek között vergődő 21.Fantom visszanyerje a Fantom hivatásba vetett hitét ,amit ősapái sikeresen teljesítettek a gyászos halálukig.Jó történet volt,tetszett!


Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2484 Dátum: 2013. Augusztus 16., 21:32:05 »
Néha önkéntelenül is párhuzamot vonok magamban a Fantom és James Bond között. Az adottságok és jellemvonások miatt, amiket felsoroltam.  :)
"Óh, James", és a nő már a karjába is hullott Bondnak. :) Emitt meg ugye "az álarcos férfi, vajon ki lehet"?
De tényleg, Ian Fleming akár Fantomot is olvashatott.

Csak én vagyok ilyen pihent agyú, így este?  :lol:

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2483 Dátum: 2013. Augusztus 16., 21:18:15 »
Szóval külsőleg, és a természetük, jellemvonásaik alapján is hasonlóak.

a "nem esett messze az alma a fájától" tipikus példája  ;D
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2482 Dátum: 2013. Augusztus 16., 21:04:41 »
Idézet
És, hogy ez a Kapitány milyen szigorú és igazságos! Lehetett volna akár Fantom is. :D

Egy vérből valók, és pont utána kezdődött a Fantom "élete".  :)
Amúgy éppen ezután a történet után filóztam egy kicsit, hogy mennyire egyformák is a Fantomok. Edzettek, erősek, műveltek, a nők a karjaikba hullanak, stb. Szóval külsőleg, és a természetük, jellemvonásaik alapján is hasonlóak.

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2481 Dátum: 2013. Augusztus 16., 20:47:20 »
Köszönet a Walker kapitány szelleme c. történetért. A honosítás szokás szerint szép munka, a történet pedig érdekes volt.

Szívesen, és köszi!  ;)
A történet valóban nagyon érdekes és számomra magával ragadó, komoly, szép kaland. Én szeretem az ilyen komolyabb hangvételű történeteket is, amin  kicsit el lehet gondolkodni, hagynak valamit maguk után. Néha kell egy kicsit több komolyság.
Itt szeretnék köszönetet mondani Michonak és kitnek, a rengeteg segítségért és türelemért, amit történet végső változatáig nyújtottak :worship:
És természetesen az állandó fórumozóknak a véleménynyilvánításért és a hallgatag tagoknak is az elolvasásáért!  :worship:

Köszönet a Walker kapitány szelleme c. történetért.

igen, akár ez is lehetett volna a címe...  :cool:


Milyen igaz! ;)
És, hogy ez a Kapitány milyen szigorú és igazságos! Lehetett volna akár Fantom is. :D