Szerző Téma: Fantom képregények  (Megtekintve 418318 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2450 Dátum: 2013. Július 18., 20:21:10 »
Hát nekem mindhárom szimpatikus, de hogy ne könnyítsem meg a dolgod, legyen a vámpíros. :badteeth:

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2449 Dátum: 2013. Július 14., 23:01:55 »
Jason: a Thor pörölyére szavaznék. Igazából pont jó a felsorolásod sorrendje. :) Köszi az ízelitőt a tervekről.

Naná, hogy jó, odafigyeltem rá.  ;)
Én köszönöm, hogy szavaztál!
Pöröly: 1  bevésve!  :)

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2448 Dátum: 2013. Július 14., 22:51:15 »
Jason: a Thor pörölyére szavaznék. Igazából pont jó a felsorolásod sorrendje. :) Köszi az ízelitőt a tervekről.

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2447 Dátum: 2013. Július 14., 22:07:30 »
Nagyon örülök, hogy tetszett a történet.  ;)
Lesznek majd kicsit komolyabb kalandok, és valamiképp még a Wambalus sztorihoz is visszakacsintunk. Vagy abból kacsintottunk vissza?  Majd kiderül.... :whistle:
De el is érkeztünk ahhoz a ponthoz, ahol tőletek Phanoktól kérnék egy kis segítséget:
Történt ugyanis, hogy a Majom-posta elkeveredett szállítmánya nálam landolt. Mikor kibontottam akkor vettem észre, hogy kedvenc hősünk 3 történetét tartalmazta. Gondoltam soha jobb alkalom, hogy ezeket veletek is megismertessem, ezért az előbb említett kalandok után, annak állnék neki amelyiket ti Phanok a legérdekesebbnek tartotok, vagy épp a legelőbb szeretnétek elolvasni.

( A címek nem véglegesek, még lehet, hogy csiszolva lesznek rajtuk.  :) )

Thor pörölye ( Frew 1145 ) Kalandos történet egy misztikus pörölyről, egy expedícióról, és egy zseniális francia regényíróról, Jules Verne-ről, mindez a 16. Fantom főszereplésével, Tony De Paul és César Spadari tolmácsolásában.

A Dzsungel vámpírja ( Frew 1625 ) Ki lehet az a furcsa öltözetű  lény? Valóban van egy vámpír a Rengeteg Birodalmában, aki évszázadok óta él Fantom territóriumában? Vagy csak helybéli mendemonda az egész? A titokra fény derül Tony De Paul és Felmang/Ferri tálalásában.

A Furcsa lány ( Frew 1629 ) Fantom egy gyönyörű lányra bukkan a dzsungelben, de vajon ki lehet, és mi történhetett vele? A választ ő maga sem tudja... Mi viszont megtudhatjuk  Germano Ferri előadásában.

Arra kérnélek titeket, hogy amelyik leginkább felkeltette az érdeklődésetek, itt a fórumon írjátok meg a címét, és azzal fogom folytatni a honosítást. Addig persze több történet lefut a többiektől is, azért lenne fontos, hogy mire odaérünk meglegyen a kész anyag.


Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2446 Dátum: 2013. Július 14., 20:44:04 »
A titkos ügynök: Érdekes, hogy ebbe a történetben Fantom inkább háttérszereplő volt(az elején legalább is). Lubanga uralmának hihetetlen, hogy még nincs vége. Pedig majdnem közel volt.

Wambalu, a varázsló: Tetszett ez a Fantom Krónika. Jó ez a dzsungeles, benszülöttes, varázslós történet. Tényleg úgy tűnt, hogy a főhősnek vége lett, de aztán visszatért. Ez pedig hihetetlen volt. Tényleg jó választás, hogy ezt is magyarul el lehet olvasni.;)
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2445 Dátum: 2013. Július 12., 07:46:55 »
Köszönöm a pontosítást/információt. Így már világos.
Hát igen, Falk nagy mesélő.  :)

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2444 Dátum: 2013. Július 12., 00:02:11 »
Micho: köszi a választ, most megtaláltam ami rémlett: Sunday Story, a címe The Name.

abban már nem a hiányzó oldal van konkrétan, hanem a Hanta boszorkányáról tudunk meg többet, ami némileg ellentmond a #9-es számból ismerteknek... de Falknál ugyebár ez nem meglepő, hogy akarva akaratlanul "módosít" a részleteken ;)
mindenesetre a következő Falk gyűjteménybe beleférhet a "The Name" is akár, majd észben tartjuk ;)

"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2443 Dátum: 2013. Július 11., 12:33:54 »
Micho: köszi a választ, most megtaláltam ami rémlett: Sunday Story, a címe The Name.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2442 Dátum: 2013. Július 11., 11:27:58 »
A Fantom Enciklopédiában említettétek, hogy létezik a történet.

létezik, de nem képregényben, hanem egy novellában, amit Falk írt... így azt nem tervezzük.

"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2441 Dátum: 2013. Július 10., 21:46:22 »
Köszönet a Hanta boszorkányáért is, régi kedvenc. :-)
Esetleg tervezitek közreadni a hiányzó oldal történetét? A Fantom Enciklopédiában említettétek, hogy létezik a történet.

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2440 Dátum: 2013. Július 08., 16:57:53 »
Üdv! Köszi a Fantom - Wambalu, a varázsló című részt,Jason Todd(üdv a fedélzeten!),Micho! :worship: :worship:
Nagyon érdekes epizód volt ez.Mikor majd mindenki azt hitte,hogy a főhősünknek befellegzett,mint a főnix ki hamvaiból visszatér lecsapott az ellenségre.

Nagyon szívesen! ;)
Maga a történet, nekem is nagyon tetszett ( hmmm.... mintha eztmár írtam volna valahol...  :rolleyes: :hehe: ) ezért is vágtam bele. Szeretem az olyan történeteket, amiket átsző a misztikum és valami dilemma elé állítja a szereplőt. Ha az ember át tudja érezni a főhős töprengéseit, fájdalmait, akkor egy jól megírt történettel állunk szemben. Nekem személy szerint nagyon tetszett, hogy Chris mindent eldobva, rögtön ment, hogy apja esküjét ( és később a sajátját is ) beteljesítse. Az emberi gonoszság ( Wambalu ) , és rátartiság ( lásd a két diák heccelődését Obuval ) és a már-már kissé eltúlzott emberiesség ábrázolása nagyon jó keretet ad ennek a sztorinak.
Minden benne van, ami miatt szeretem a Fantomot, megingathatatlan, kérlelhetetlen, igazságos, ugyanakkor a végletekig emberi... Tökéletes hős, ami sajnos hazánkban méltatlanul elfeledett. De mint az előbbiekben le lett írva, nálunk még elég sok jelent meg a környező országokhoz képest...
Arról nem is beszélve, hogy Spadari rajzolta.  ;D Igaz az én személyes kedvencem, mint sok más Phannak, Leppänen.  ;)

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2439 Dátum: 2013. Július 08., 12:16:45 »
Üdv! Köszi a Fantom - Wambalu, a varázsló című részt,Jason Todd(üdv a fedélzeten!),Micho! :worship: :worship:
Nagyon érdekes epizód volt ez.Mikor majd mindenki azt hitte,hogy a főhősünknek befellegzett,mint a főnix ki hamvaiból visszatér lecsapott az ellenségre.

Nem elérhető P.Eryka

  • HálóZsák tag
  • Asterix
  • *
  • Hozzászólások: 158
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Nő
Re:Fantom képregények
« Válasz #2438 Dátum: 2013. Július 06., 19:51:56 »
Eryka: Extra köszönet a Hanta boszorkánya számért. :worship:  :) Véleményem szerint kitűnő minőségű lett. Na és természetesen, ez az első számú kedvencem (és az első Fantom újság volt, amit még 7 évesen kaptam! :D )

Szívesen. :)

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2437 Dátum: 2013. Július 06., 13:06:23 »
Eryka: Extra köszönet a Hanta boszorkánya számért. :worship:  :) Véleményem szerint kitűnő minőségű lett. Na és természetesen, ez az első számú kedvencem (és az első Fantom újság volt, amit még 7 évesen kaptam! :D )

Jason: A Wambalu, a varászló számba egyelőre csak belenéztem, s jónak ígérkezik! Később majd leírom a tapasztalataim. Mindazonáltal üdítő, hogy a nyári szünetben mégiscsak akadnak itt vérfrissítő újdonságok, amit csakis támogatni tudok! ;) Úgyhogy köszönet Neked is!

Üdv: Thanos

Szívesen és köszönöm! Remélem tetszeni fog, szerintem jó kis történet.
Ha leírod a véleményed róla azt is köszönettel fogadom, mert ha így kikerül elétek, rajongók ( elsősorban én is az vagyok  ;) ) elé, a ti véleményetek az ami elősegítheti a további fejlődést.

Nem elérhető Thanos

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 23
  • Karma: +0/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2436 Dátum: 2013. Július 06., 11:15:41 »
Eryka: Extra köszönet a Hanta boszorkánya számért. :worship:  :) Véleményem szerint kitűnő minőségű lett. Na és természetesen, ez az első számú kedvencem (és az első Fantom újság volt, amit még 7 évesen kaptam! :D )

Jason: A Wambalu, a varászló számba egyelőre csak belenéztem, s jónak ígérkezik! Később majd leírom a tapasztalataim. Mindazonáltal üdítő, hogy a nyári szünetben mégiscsak akadnak itt vérfrissítő újdonságok, amit csakis támogatni tudok! ;) Úgyhogy köszönet Neked is!

Üdv: Thanos
Az erő határtalan lesz vele, minden gondolatomat valóra válthatom, ez adta a lehetőséget, hogy ezen a helyen lehessek.

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2435 Dátum: 2013. Július 04., 19:54:22 »
Üdv a fedélzeten! :bravo:

Köszönöm, Walker kapitány!  ;)
Igyekszem megszolgálni a bizalmat!

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2434 Dátum: 2013. Július 04., 18:42:14 »
Üdv a fedélzeten! :bravo:

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2433 Dátum: 2013. Július 04., 17:39:32 »
Elolvastam a Wambalu-s történetet. Jó történet volt. Köszönöm. Kellemes meglepetés volt így a szünetre.
Jason Todd: Szép munka volt, csak így tovább!

  :worship: Köszönöm, igyekezni fogok és örülök hogy tetszett a választásom.  :)
Maga a történet nekem is nagyon tetszik, ezért is vágtam bele. Micho és kit nagyon sokat segítettek, (  :worship: ) de talán nem kell sok időnek eltelnie, hogy elengedhessék a kezem.  :badteeth:

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2432 Dátum: 2013. Július 04., 08:46:29 »
Elolvastam a Wambalu-s történetet. Jó történet volt. Köszönöm. Kellemes meglepetés volt így a szünetre.
Jason Todd: Szép munka volt, csak így tovább!

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2431 Dátum: 2013. Június 30., 10:30:49 »
Ismételten köszi a választ!  :)

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2430 Dátum: 2013. Június 30., 09:08:27 »
Igen, rajta van Micho listáján csak még nem sikerült beszereznie a nyersanyagot hozzá. Amint ráakadunk valahol, felkerül a többi mellé. :)

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2429 Dátum: 2013. Június 29., 19:36:50 »
Egy újabb kérdéssel fordulok hozzátok: az Első év című sorozat 2 Johnny Hotwire folytatása is tervbe van véve? ( Bocs, ha esetleg már volt róla szó!   :-[  )  Ha igen, és tudható, elárulható, kb. mikor?
Köszönöm!

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2428 Dátum: 2013. Június 29., 11:10:02 »
Nem, egyelőre a Kereszteslovaghoz nem kapcsolódik semmi.

Nagyon köszönöm, a gyors választ!  :worship:

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2427 Dátum: 2013. Június 29., 10:31:57 »
Nem, egyelőre a Kereszteslovaghoz nem kapcsolódik semmi.

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2426 Dátum: 2013. Június 29., 10:25:42 »
Ha tudna valaki segíteni, nagyon örülnék. A Sir Fantom, Merlin szeme és a három részes Fantom kereszteslovag kapcsolódik egymáshoz, vagy egyáltalán nem?
Köszi előre is!

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2425 Dátum: 2013. Június 23., 14:07:47 »
kiszivárgott még egy kép...  :whistle:
Áh, szóval Maximus Decimus Meridius lezúzza Judah Ben-Hurt?  :badteeth:
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2424 Dátum: 2013. Június 23., 12:56:42 »
A törököknél Kizil Maske a neve, és film is készült belőle. ( Ha esetleg már volt postolva, akkor bocs! )





http://www.youtube.com/watch?v=WXosKWQ95tE


Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Fantom képregények
« Válasz #2423 Dátum: 2013. Június 23., 11:03:09 »
A hír nem új, csak most csodálkoztam rá. Elkészült az első albán képregény szuperhős. Hogy miért a Fantom témába írom? Nos, magyarázatképpen szolgáljon a kép róla.

A Fantom hommage, paródia és swipe világa legalább annyira szerteágazó és érdekes, mint mondjuk Asterixé.

Bár az ezt követő leírás off topic lesz, mégis érdemes kicsit elmélkedni a témán. A fent látható albán hős neve Šćiponja, ami annyit tesz Sas (nyilván a mellkasán viselt albán címersas miatt). Alkotója nem is tagadja, hogy Lee Falk Fantomja ihlette. A koszovói származású hős feladata a koszovói (albán) polgárok védelme és a drogkereskedelem elleni harc. Vitathatatlan, hogy felháborodást keltett a szerbek körében. Szerbiának legalább olyan fájó pont Koszovó függetlensége, mint ahogy annak idején Magyarország számára Trianon volt. Évekkel ezelőtt megjelent egy Bonelli ex-yu szerte népszerű Bonelli hős (Zagor - Fantom kapcsán is volt már róla szó) belgrádi kalózkiadása, melyben a szerb kisfiú a hős segítségét kéri a koszovói szerb kolostorok albán terroristák elleni megvédésében.
A képregény mint politikai propaganda nem új dolog. A háborúk és konfliktusok több síkon zajlanak és ez alól nem kivétel a képregény sem.
A balkáni háború is kitermelte a saját kis képregény háborús szuperhőseit:
Bosman a sebezhetetlen (állítólag az atomtámadás sem ejt rajta semmiféle sebet) Szarajevót védte a csetnikektől (szerb „szabadcsapatok”). Kék egyenruháján Bosznia-Hercegovina címere díszeleg.

A horvát háborúban pedig Super Hrvoje (Szuper Horvát) kelt életre. Feladata nyilvánvalóan a szerbek elleni harc volt. Egy mintázott kő érintésére kővé vált a bőre, szinte sebezhetetlen lett ezáltal, illetve köveket lőtt ki a kezeiből (nagyjából úgy, mint Pókember a hálót).

A háborús propaganda első képregényhősei ennek ellenére szerbek voltak. A knindzsák (Knin Dalmáciában egy város, ahol a szerbek a háború alatt megalapították a Szerb Krajinai Köztársaság szakadárállamot + nyilván a nindzsák szóösszetételből adódik a nevük) az európai alvilágban edződtek meg és lettek járatossá a maffiás módszerekben. Mégis szent életre esküdtek fel és a horvát „megszállók” (vagy ahogy ők hívták a horvátokat: szerbgyilkosok) kiűzésére a szent földjükről.


A képregény egy kifejezési forma, és mint olyan könnyen lehet a gyűlöletszítás eszköze is. Egyben (tágabb értelembe véve) kordokumentumként is kezelhető, az akkori adott helyezett elemzésére.
Mi pedig ma hogyan viszonyuljunk ezekhez a művekhez, nos talán Marko Somborac, egy szerb képregényalkotó mutat példát a stzripjeivel, amelyek a legolvasottabb szerb napilapban jelennek meg:

Fordítás: Srácok, remekül elvontátok a figyelmüket. Innen átvesszük mi.
gyengéd barbár

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2422 Dátum: 2013. Június 23., 09:49:19 »
Ez a történet is 3 részes lesz, mint a Kereszteslovag, ugye? Vagy ennyire ne szaladjunk előre?  :badteeth:

ilyen melegben szerintem ne szaladgáljunk semerre  :cool: de igen, valahol már említettük, hogy ez is trilógia lesz.
A rhodoszi kincs mellé ajánlom figyelembe az Aranysólyom c. részt, aki nem olvasta volna: ismét Málta, templomos lovagok.

http://halozsak.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=3576%3Afantom-az-aranysolyom&catid=55%3Avegyes&Itemid=83
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2421 Dátum: 2013. Június 23., 07:43:56 »
és ez a kép is sokat sejtet.  ;)


főleg, ha jobban szemügyre vesszük a képen látható férfi jobb vállát  :cool:
de igen, a kereszteslovag-szálat fogjuk tovább göngyölíteni, csak mint tudjuk, minden út Rómába vezet...  :-X

Ez a történet is 3 részes lesz, mint a Kereszteslovag, ugye? Vagy ennyire ne szaladjunk előre?  :badteeth: