Szerző Téma: Fantom képregények  (Megtekintve 418530 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2420 Dátum: 2013. Június 22., 23:49:51 »
és ez a kép is sokat sejtet.  ;)


főleg, ha jobban szemügyre vesszük a képen látható férfi jobb vállát  :cool:
de igen, a kereszteslovag-szálat fogjuk tovább göngyölíteni, csak mint tudjuk, minden út Rómába vezet...  :-X
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2419 Dátum: 2013. Június 22., 19:11:48 »
:blink: Ez a kép elég sokat sejtet.

kiszivárgott még egy kép...  :whistle:




de most már üljön vissza mindenki a tűkre szeptemberig  :cool:

 ;D Visszaülök, de akkor mégsem a már beharangozott történet jön, hanem a.... és ez a kép is sokat sejtet.  ;)
Most olvastam el a Koponyák titkát. Nagyon jó sztori. Frankó, amit csináltok, ( mindannyian ) visszahoz valamit a kölyökkoromból. Ne hagyjátok abba, mert ( bár ritkán jelzem ) hihetetlen nagy hiányt pótol, és lukakat foltozgat. Tényleg minden tisztelet a tiétek, a legmesszebbmenőkig, mert ahogy olvasom a fórumon, már többször elgondolkodtatok rajta, hogy érdemes-e? Igen, az!
Köszönöm!  :worship:

Mindenkinek, aki bármilyen módon részt vesz a Fantom magyar fennmaradásában. Legyen az készítő, olvasó, vagy rendszeres fórumozó!

Nem elérhető P.Eryka

  • HálóZsák tag
  • Asterix
  • *
  • Hozzászólások: 158
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Nő
Re:Fantom képregények
« Válasz #2418 Dátum: 2013. Június 22., 05:59:15 »
Eryka: Fogadd köszönetem a Rhodoszi kincs epizódért. :)

Köszönet az új Semices számért.

Nagyon szívesen mindenkinek  ;D

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2417 Dátum: 2013. Június 22., 00:14:34 »
:blink: Ez a kép elég sokat sejtet.

kiszivárgott még egy kép...  :whistle:




de most már üljön vissza mindenki a tűkre szeptemberig  :cool:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2416 Dátum: 2013. Június 21., 23:07:27 »
Köszönet az új Semices számért.

Nekem is az a karakter jutott eszembe a képről, mint Jason Toddnak, csak éppen az ismertebb neve. :-)

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2415 Dátum: 2013. Június 21., 23:01:55 »
Idézet
Kit: A Kereszteslovag-szál nagyon ígéretes, csak emiatt, de már várom az őszt.
Ezért is vettük előre. Reméljük, nem untok rá. ;)

Idézet
Na, erre kíváncsi vagyok. Addig pótolom a lemaradást ( talán   ) és elolvasom az előzményeit is.
Hajrá! :)

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2414 Dátum: 2013. Június 21., 22:32:22 »
Nos, ez így nem talált. :badteeth: Annyit mondanék langyos. :coffee:

 ;D Na, erre kíváncsi vagyok. Addig pótolom a lemaradást ( talán  :rolleyes: ) és elolvasom az előzményeit is.

Nem elérhető Thanos

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 23
  • Karma: +0/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2413 Dátum: 2013. Június 21., 21:46:31 »
Kit: A Kereszteslovag-szál nagyon ígéretes, csak emiatt, de már várom az őszt. :)

Eryka: Fogadd köszönetem a Rhodoszi kincs epizódért. :)
Az erő határtalan lesz vele, minden gondolatomat valóra válthatom, ez adta a lehetőséget, hogy ezen a helyen lehessek.

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2412 Dátum: 2013. Június 21., 21:09:53 »
Nos, ez így nem talált. :badteeth: Annyit mondanék langyos. :coffee:

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2411 Dátum: 2013. Június 21., 20:27:59 »
 :blink: Ez a kép elég sokat sejtet. Az amire gondolok, történet egy bizonyos Júda nevű úriemberről ?
Hihetetlen, hogy ő is része a Fantom univerzumnak. Vagy félresiklottam?

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2410 Dátum: 2013. Június 21., 17:04:12 »
NYÁRI MENETREND


Kedves Fantom rajongók!

A tavalyi évhez hasonlóan a Fantom-szekció idén is egy bő két hónapos nyári szünetet tart. Erykánknak hála, a pihenő ideje alatt is folyamatosan frissül majd a Semic-részleg, valamint néhány vadonatúj történettel is jelentkezünk az uborkaszezon folyamán.

Köszönjük a tavaszi figyelmet és a fórumon tapasztalható növekvő aktivitást, ami remélhetőleg a továbbiakban is megmarad! A legközelebbi "menetrend szerinti" szám szeptember első felében várható, és a nagysikerű Kereszteslovag-szálat viszi tovább. Íme egy sokat sejtető morzsa a képregényből, ami fekete-fehérben érkezik majd:


SZEPTEMBERBEN JÖVÜNK!

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2409 Dátum: 2013. Június 20., 10:17:09 »
Üdv! Köszi a Fantom titkos ügynök epizódot,P.Eryka, kit, Micho! :worship:
Na ez aztán változatos egy történet volt.Benne minden finomsággal,akció,horror,egy pici komikummal fűszerezve.És a grafika egyszerűen mesés!!!Nagyon tetszett!!

Nem elérhető Thanos

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 23
  • Karma: +0/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2408 Dátum: 2013. Június 19., 21:36:54 »
Jason Todd: Tudom, hogy nem állítottad az ellenkezőjét, s értettem is amit mondani akartál, viszont én csak hozzátettem a magamét, mintegy egyetértésemet kifejezve. :)

Talgaby: Nos, akkor a hasonlóság csak az lehet, hogy mindkettő álarcos hős. :) Kíváncsian várom a cikket, érdekes lehet.
Az erő határtalan lesz vele, minden gondolatomat valóra válthatom, ez adta a lehetőséget, hogy ezen a helyen lehessek.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2407 Dátum: 2013. Június 19., 21:33:21 »
Eléggé hasonlítanak Zorroval, de ha jól tudom, Kane-ék merítettek is a kettős életet élő Don Diégo figurájából.
Batmanek olyannyira hasonló a karaktere Zorro-val, hogy mikor megölik a szüleit, a Zorro jelét nézték a moziban. Joker karaktere, pedig a Nevető ember című film főszereplője ( Conrad Veidt ) maszkjának leutánzása. A Filmvilág egy '89-es kiadásában, Koltai Ágnes cikke illusztrálva volt két képpel, az egyik a Vándorló szellemet ábrázolta, a másik egy Batman rajzot, ahol kísérteties a hasonlóság. Természetesen csak valami tévedésről van szó, mivel a képaláírás így szól: Bob Kane Batman rajzai 1939-ből. De a régi Semices Fantom 20. számában ( A delfin rejtély ) is megemlítik ezt a párhuzamot, illetve koppintást.
Fordítok most egy cikket, kimegy majd a rovatomba. Tanulságos lesz. A lényeg, hogy Zorrónak köze sincs Batmanhez, ahogy Kane-nek se. Az alapja csakis az Árnyék volt.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2406 Dátum: 2013. Június 19., 20:56:45 »
Ha már Nolan, akkor a Memento, Álmatlanság, vagy a Tökéletes trükk. Az Eredet nekem egyáltalán nem jött be. A címével ellentétben nem volt benne semmi eredeti.  ;D
Batmanek olyannyira hasonló a karaktere Zorro-val, hogy mikor megölik a szüleit, a Zorro jelét nézték a moziban. Joker karaktere, pedig a Nevető ember című film főszereplője ( Conrad Veidt ) maszkjának leutánzása. A Filmvilág egy '89-es kiadásában, Koltai Ágnes cikke illusztrálva volt két képpel, az egyik a Vándorló szellemet ábrázolta, a másik egy Batman rajzot, ahol kísérteties a hasonlóság. Természetesen csak valami tévedésről van szó, mivel a képaláírás így szól: Bob Kane Batman rajzai 1939-ből. De a régi Semices Fantom 20. számában ( A delfin rejtély ) is megemlítik ezt a párhuzamot, illetve koppintást.
" Az életet, az emberséget, az erkölcsösséget, a becsületet egyébként sem lehet könyvekből megtanulni, de nem mindegy, milyen értékeket, üzeneteket, mintákat közvetítenek a filmek, könyvek, vagy ez esetben a képregények."
Ez egy nagyon bölcs mondás, de ennek ellenkezőjét senki sem állította.  ;) Viszont vitatható, hisz egyes könyvek pont erre nevelnek. Természetesen nem a Harry Potterre gondolok, ( de mivel minden generáció más, és a társadalom átalakulóban van az erkölcsi értékeket illetően, lehet hogy 20 év múlva már ez lesz az etalon. ) hanem egyes szépirodalmi művekre, Shakespeare például, vagy a Biblia, aminek elismerem jellemformáló hatását, bizonyos szintig építőnek is tartom, bár nem vagyok vallásos.
De szerintem nem értetted meg azt amit mondani akartam, az általad beidézett hozzászólásommal.

Nem elérhető Thanos

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 23
  • Karma: +0/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2405 Dátum: 2013. Június 19., 18:14:55 »
A Fantomban én is azt szeretem, hogy emberi. ( Nem úgy, mint Nolan Batmanje...  :rolleyes: )
Mégis, az mellett, hogy emberi, teljesen áthatja a misztikum. Ugyanakkor nagyon jól bemutatja, hogy a babona mennyire veszélyes dolog, és mekkora kihatással van az emberek életére. A történetek izgalmasak, sokszor jobban élvezhetőek, mint a szuperhős képregények, pedig azokat is nagyon szeretem. A mondanivaló, sokszor bugyutaságba burkolt, elbagatellizált, de szerintem ennek is megvan a célja. Népes táborhoz szól, nem rekeszt ki. Úgy vélem, sokkal jobban tanít, mint bármelyik iskolakönyv.

Nos, maradjunk annyiban, hogy sok esetben nagyobb, erősebb tanító jellege van, mint egyes iskolakönyveknek. Az életet, az emberséget, az erkölcsösséget, a becsületet egyébként sem lehet könyvekből megtanulni, de nem mindegy, milyen értékeket, üzeneteket, mintákat közvetítenek a filmek, könyvek, vagy ez esetben a képregények. Számomra Fantom - már gyerekkoromtól - az erények, a becsületesség, a kitartás egyik szimbólumává vált, természetesen magam válogatom meg, hogy mit használok fel ebből a valós életben, s hogyan építem be a világképembe. Mert bekerül, minden hatás, ami éri az embert, úgy képes formálni is a világnézetet. Na és ráadásul Fantom miatt kezdett el komolyabban érdekelni a történelem is.

Gondolom a szuperhősöket felvonultató képregényeknek is vannak üzeneteik, de az ottani forma, téma sokkal tágabb határokat feszeget. Állandó a jelenléte az emberfeletti képességeknek, erőnek, a felsőbbrendűségnek, stb. Minden adott, vagy megadatott... véletlen baleseteknek köszönheti sok hős a képességeit, vagy éppen annak, hogy így született. Tehát mintha azt mondaná, akárki nem lehet hős, eleve elrendelt az, hogy kitől függjön a világ sorsa, biztonsága, és ezt márpedig el kell fogadni. Ezeknek a hősöknek nem kell megdolgozni azért, hogy hősök legyenek, legföljebb azt döntik el, melyik oldalra állnak. A közönséges emberek úgysem szólhatnak bele a világ sorsába.

Ami Batmant illeti, Nolannek csak az első Batman filmjét láttam, de egyáltalán nem estem hasra tőle. Az egyetlen film, amit nagyra értékelek tőle, az az Eredet. Egyébként fiatalabb koromban kedveltem Batman karakterét... na jó, óvodás koromban ő volt az első, amolyan number one figura, aki miatt megszerettem a képregényeket. :) Később is azért maradt meg a szimpátiám, mert Batman is csak egy egyszerű ember, aki tanult, edzett, művelt, ő maga készített el magának minden eszközt, fegyvert, rendezte be a Batcave-t, stb. és így vált elismert hőssé. Persze más kérdés, hogy ezt könnyebben megtehette, mivel egy dúsgazdag emberről van szó. Szóval egy halandó, álarcot viselő, edzett és művelt detektív. Eléggé hasonlítanak Zorroval, de ha jól tudom, Kane-ék merítettek is a kettős életet élő Don Diégo figurájából. Sok szódával talán még egy Fantom-Batman párosítást is el tudnék képzelni, de Batman valóságában már Superman is létezik, úgyhogy... hagyjuk. :D

Remélem nem gond, hogy ennyire belemerülök ebbe a témába, igyekszem azért nem offolni. :)
Az erő határtalan lesz vele, minden gondolatomat valóra válthatom, ez adta a lehetőséget, hogy ezen a helyen lehessek.

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2404 Dátum: 2013. Június 19., 17:35:19 »
Idézet
    na most mondja valaki, hogy nem volt nagy kihatása Falknak  :cool:

Jaja, a Columboban zseniális volt.  :hehe:  :badteeth:

Így meg is vannak Peter Falk révén a karakter magyar gyökerei.  ;D

Köszönet mindenkinek az elmúlt napok információ áradatát itt a fórumon, érdekes volt olvasni őket.

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2403 Dátum: 2013. Június 19., 16:14:09 »
A Fantomban én is azt szeretem, hogy emberi. ( Nem úgy, mint Nolan Batmanje...  :rolleyes: )
Mégis, az mellett, hogy emberi, teljesen áthatja a misztikum. Ugyanakkor nagyon jól bemutatja, hogy a babona mennyire veszélyes dolog, és mekkora kihatással van az emberek életére. A történetek izgalmasak, sokszor jobban élvezhetőek, mint a szuperhős képregények, pedig azokat is nagyon szeretem. A mondanivaló, sokszor bugyutaságba burkolt, elbagatellizált, de szerintem ennek is megvan a célja. Népes táborhoz szól, nem rekeszt ki. Úgy vélem, sokkal jobban tanít, mint bármelyik iskolakönyv.

Nem elérhető Thanos

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 23
  • Karma: +0/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2402 Dátum: 2013. Június 19., 15:16:17 »
Hm, igen érdekes lehet a párosítás... Reménykedek benne, hogy Fantommal is összefut, szóval. :D Amúgy számomra ez a The Lone Ranger teljesen új, még sosem hallottam róla, de elég "étvágygerjesztő" a trailer. :)
Az erő határtalan lesz vele, minden gondolatomat valóra válthatom, ez adta a lehetőséget, hogy ezen a helyen lehessek.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2401 Dátum: 2013. Június 19., 09:22:28 »
Egyébként Fantomot szívesen látnám egy oldalon harcolni - ha már léteznie kell más hősöknek is ebben a valóságban - Zorroval.

igen, nem rossz ötlet, én is szívesen olvasnék egy ilyen team-up-ot ;)
kicsit kutakodtam a Dynamite kiadó háza táján, és találtam egy "Lone Ranger/Zorro" közös sztorit, így nem lehetetlen, hogy Fantom is összefut még vele valamikor:



egyébként a Lone Ranger c. western épp idén nyáron lesz a mozikban, elég látványosra sikeredett:

"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Thanos

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 23
  • Karma: +0/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2400 Dátum: 2013. Június 19., 07:26:01 »
(Hát) nem is tudom... nekem ez a Flash Gordon gyerek sosem volt valami szimpatikus. :D

Fantomban én egyébként mindig azt szerettem, hogy abban a világban sosem voltak jelen más hősök, abban a valóságban nincs Superman, nincsenek egyéb sebezhetetlen, hihetetlen erejű, ezerszer is feltámadó, tévedhetetlen szuperhősök. Minden egyszerűen emberi... Fantom is meghalhat, az ún. "halhatatlanságát" is csak az ősi családi örökség adja, amely apáról fiúra száll. A győzelemért, az erőért, az elismerésért keményen meg kell dolgozni. Úgy értem minden új Fantomnak ugyanolyan jónak, edzettnek kell lennie, mint az apjának, hogy méltóképpen folytathassa a küldetését.

Egyébként Fantomot szívesen látnám egy oldalon harcolni - ha már léteznie kell más hősöknek is ebben a valóságban - Zorroval. Ugyanis ő a második olyan álarcos hős, akit fenntartások nélkül kedvelek, persze filmen (tisztázásképpen: csakis a Guy Williams alakította Zorroról, illetve a régi 1957-1959-es filmsorozatról beszélek). Kár, hogy nem készült róla - vagy én nem tudok róla - olyan képregény, amely hasonló lenne a Fantomhoz, kizárólag fekete-fehérben. Láttam itt Zorro képregényeket, de nagyon gyengék - szerintem. Mindegy, a lényeg, hogy kettejüket szívesen látnám néhány kalandos történetben együtt küzdeni a bűnözők ellen. Fantom, és főleg az elődei úgyis jártak már a világ minden táján, miért ne fordulhatott volna meg egyik ükapja Kaliforniában, azon belül Los Angelesben is? :)
Az erő határtalan lesz vele, minden gondolatomat valóra válthatom, ez adta a lehetőséget, hogy ezen a helyen lehessek.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2399 Dátum: 2013. Június 18., 23:04:35 »
A "Defenders of the Earth" sorozatot rebootolja a Dynamite kiadó nemsoká:



Fantom csapattársa lesz Mandrake (aki szintén Falk teremtmény) és Flash Gordon.
bár én a régi sorozatban se éreztem jó helyen Fantomunkat, nem igazán csapattagnak való karakter, de meglátjuk, milyen sztorit hoznak ki.

további képek:

http://www.newsarama.com/images/i/000/107/641/original/KingsWatch01-Cov-Laming.jpg?1371147055
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2398 Dátum: 2013. Június 17., 08:12:13 »
na most mondja valaki, hogy nem volt nagy kihatása Falknak  :cool:
Jaja, a Columboban zseniális volt.  :hehe:  :badteeth:
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Fantom képregények
« Válasz #2397 Dátum: 2013. Június 17., 07:13:27 »
Idézet
Az olaszoknál ez a fotónovella nagyon menő lehet / lehetett
Ó, el sem tudod képzelni, hogy milyen mértékben!

Meanwhile in Italy...
A Bonelli kiadóház szerkesztőségének egyik folyosóján:
gyengéd barbár

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2396 Dátum: 2013. Június 16., 23:09:43 »
na most mondja valaki, hogy nem volt nagy kihatása Falknak  :cool:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2395 Dátum: 2013. Június 16., 22:50:23 »
Már írtam valahol a fórumon, hogy én is felfedeztem két filmben, mindkettő olasz, az egyik a Boszorkányok (1967) , a másik a Szerzetesek géppisztollyal című Adriano Celentano film, aminek az elején szintén olvasnak Fantom képregényt, és Fantom maszkban rabolják ki a bankot is. Celentano nagy Phan lehet...  ;D

Az olaszoknál ez a fotónovella nagyon menő lehet / lehetett, mert Fellini A Fehér Sejk-je ( amit részben Woody is átemelt a Rómának szeretettel című művébe ) is egy ilyen forgatás/fényképezés körül bonyolódik...

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Fantom képregények
« Válasz #2394 Dátum: 2013. Június 16., 16:31:22 »
Fantom nyomában…

Bár nyomozásaim célja nem kimondottan Fantom-centrikusak, mégis időnként rábukkanok itt-ott a maszkos hősre. Gondoltam, megosztok egy vagy kettő ilyen Fantom-tipusú találkozást a közjó tudásának gyarapodása érdekében.

A jó múltkor épp egy ozploitation hetet tartottam. Az ausztrál trash movie gyártás kitermelt magából néhány érdekes darabot, ami mindenképp megér egy misét. Tartalmilag talán felül is múlja a mai hollywoodi szuperprodukciókat. A The Time Guardian című cucc viszont nem tartozik közéjük. Magyar fordításban az „ötletes” A galaxis harcosai címet kapta, ki tudja milyen megfontolásból. A mozi sztárszereplője a Star Warsban szebb napokat is megélt Carrie Fisher. A film tartalma röviden: az emberiség a távoli jövőben egy kupolaváros segítségével menekül az időn keresztül az őt végképp kiirtani vágyó ellensége elöl, jelen esetben a borg-terminátor-darthvader vikingek elöl. Természetesen a végső összecsapás és a mindent eldöntő csata 1980-as években egy ausztrál istenháta mögötti település mellett fog lezajlani. A porfészek seriff helyettese a tudálékos, nyalizós és lusta fráter fajta karakter, aki az első vonalban fog a film során elhullani. Viszont képregényt olvas elméje élesítése céljából. Na, vajon mit olvashat?



A másik Fantom nyomra egy regényben bukkantam rá. Történetesen Umberto Eco Loana királynő titokzatos tüze című képes regényében, mely Fantomon kívül hemzseg a képregényes utalásoktól. A történet szerint a kómából ébredő szereplő nem emlékszik a személyes emlékeire, sőt a nevét sem tudja felidézni. Az emlékek újrafedezése útján segítségére vannak többek között a gyermekkori képregénygyűjteményei is. Alant olvasható, hogyan emlékszik/vélekedik (az olasz, piros ruhás) Fantomról.

Idézet
Az Álarcos Ember-füzeteket kézbe véve pedig már-már otthon éreztem magam. A Fantom afféle jó betyár volt, vörös kezeslábasa szinte homoerotikusan feszült a testére, az arcát alig fedő vékony fekete álarc mögül ki-kivillant a szeme fehérje, de a pupillája sohasem látszott, ami még titokzatosabbá tette. Szerethette is őt bolondulásig a szép Diana Palmer, megcsókolnia csak nagy néha sikerült, de akkor aztán borzongva simult az álarcos dalia izmain vöröslő trikóhoz, mely azért sohasem hiányozhatott (ha tűzharcban megsebesült is a Fantom egyszer-egyszer, és bekötözték a szilaj legényei, a kötés is mindig a kezeslábason kívülre került, a trikóanyag ráadásul még vízhatlan is lehetett, mert akkor sem vetett ráncot, ha a Fantom hosszas búvárkodás után bukkant a felszínre a tüzes déltengereken).
De egy-egy elvarázsolt pillanatig tarthatott csak az a néhány ritka csók, mert Diana a következő percben már valamiért mindig máshol járt, hol egy félreértés, hol egy rivális, hol ilyen-olyan kényszerítő okok miatt kellett lemondania róla szegény Fantomnak, aki viszont nem mehetett utána, hogy feleségül vegye, mert ősi eskü kötelezte, küldetése pedig úgy szólt, hogy megvédi Bengália dzsungellakóit az indiai kalózok és a fehér kalandorok gaztetteitől.
A barbár és vad abesszinek leigázására okító képregények és dalok után vagy közben olyan hőssel találkozhattam tehát, aki testvérként él együtt a bandar pigmeusokkal, és vállvetve küzd velük a gonosz gyarmatosítók ellen; Guran pedig, a bandarok varázslója sokkal műveltebbnek és bölcsebbnek bizonyult, mint azok a sápadt arcú, mégis sötét alakok, akiket segített legyőzni: nem hű fehér turbános dubai, hanem partner, teljes jogú társ volt ő ebben az igazságosztó maffiában.

Olaszországban maradva, bár nem kimondottan Fantom, mégis jelentős szerepe volt az úgynevezett olasz fantomklón kialakulására, név szerint Amokra, az indonéz maszkos óriásra. A napokban sikerült beszereznem digitális változatban. Ha van érdeklődés a Fantom szekcióban iránta, akkor talán készülhet Amok ámokfutásából honosítás is.



És ha már olaszok, akkor végezetül egy érdekes borítót is mutatok, mely a Kimba (nem Tezuka oroszlánja, hanem egy Tarzan utánzat) című fotónovellát ékesíti. Fotónovella egyfajta papírmozi vagy a szegények mozija (és itt nem csak a közönség/olvasói gazdasági helyzetére utalok). Az alcíme Il Ragno, azaz A pók. Véleményem szerint ezt kapjuk, ha Pókembert és  Fantomot összevegyítjük. (Comix-kémia)


gyengéd barbár

Nem elérhető Thanos

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 23
  • Karma: +0/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2393 Dátum: 2013. Június 14., 11:26:20 »
A Fantom kultusz életben tartása kizárólag nemes cselekedet, véleményem szerint. ;)
Az erő határtalan lesz vele, minden gondolatomat valóra válthatom, ez adta a lehetőséget, hogy ezen a helyen lehessek.

Nem elérhető P.Eryka

  • HálóZsák tag
  • Asterix
  • *
  • Hozzászólások: 158
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Nő
Re:Fantom képregények
« Válasz #2392 Dátum: 2013. Június 14., 07:24:17 »

Igen, valóban. Gratulálok Eryka, nagyon jó minőségűek a Semic számok.

Köszi. Szívesen csinálom  :D. Ha Micho szavaival élnék, lehet túlságosan is szívesen  :lol:

Nem elérhető Thanos

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 23
  • Karma: +0/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2391 Dátum: 2013. Június 14., 00:20:16 »
Idézet
Erykát illeti a dicséret ;)

Igen, valóban. Gratulálok Eryka, nagyon jó minőségűek a Semic számok.

Valamint köszönet a Titkos ügynök részért. Nem mondhatnám, hogy rossz volt a történet, de a többihez képest unalmasabb nekem. Ezek az óriás rovarok mindenesetre érdekesek, emlékszem rájuk a Fátyolos hölgy-ből, már akkor sem tetszettek valahogy... :)
Az erő határtalan lesz vele, minden gondolatomat valóra válthatom, ez adta a lehetőséget, hogy ezen a helyen lehessek.