Szerző Téma: Fantom képregények  (Megtekintve 418609 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Fantom képregények
« Válasz #2390 Dátum: 2013. Június 11., 21:03:54 »
Judge Phantom: "I am the law!"*

*ancient jungle saying

gyengéd barbár

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2389 Dátum: 2013. Június 09., 21:18:43 »
Nem akarok beleszólni, csak gondoltam megkérdezem, várható-e?
Így is nagyon jó, amit csináltok.

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2388 Dátum: 2013. Június 09., 19:42:34 »
Nos, mostanában nem terveztük, de ha van rá igény,felvehetjük a listára. :coffee:

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2387 Dátum: 2013. Június 09., 16:26:50 »
Spadari   Wambalu, the witchman című történetét tervezitek honosítani? ( Ha nem titok )

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2386 Dátum: 2013. Június 08., 18:52:59 »
Szeretem a hozzá kapcsolódó történeteket!! Lesz még ilyen?
egy még biztosan, de sajnos több szken egyelőre nem áll a rendelkezésünkre, amiben szerepel.


Főként azért is, mert sokkal jobb minőségűek, mint amelyek eredetileg nekem megvannak a gépen.

Erykát illeti a dicséret ;)
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2385 Dátum: 2013. Június 08., 10:01:49 »
Idézet
Nem rossz ez a link, csak (ahogy általában a wikipédiára igaz) tele van pontatlan adatokkal. Pár linkbe is beleolvastam, és ott is voltak elírások bőven. De összefoglalónak nagyjából jó, hogy lássa az ember, hogy mik jelentek meg régen nálunk.
Ezzel maximálisan egyetértek.

Boldog szülinapot a születésnaposnak!

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2384 Dátum: 2013. Június 08., 09:33:07 »
Hirtelen ez jutott eszembe a Bobó-Góliát témáról: http://hu.wikipedia.org/wiki/Adoc-Semic
Nem rossz ez a link, csak (ahogy általában a wikipédiára igaz) tele van pontatlan adatokkal. Pár linkbe is beleolvastam, és ott is voltak elírások bőven. De összefoglalónak nagyjából jó, hogy lássa az ember, hogy mik jelentek meg régen nálunk.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Thanos

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 23
  • Karma: +0/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2383 Dátum: 2013. Június 08., 02:41:19 »
Ezen a héten nincs talgaby szülinapja miatt. A jövő héten a nyári szünet előtti utolsó frissítés következik, de a Semic-ek folyamatosan kerülnek majd ki a továbbiakban is.  :cool:

Kellemetlen hír, hogy a nyáron nem lesz frissítés, de a Semic számok kárpótolnak. :) Főként azért is, mert sokkal jobb minőségűek, mint amelyek eredetileg nekem megvannak a gépen.

A születésnapost pedig Isten éltesse! :)
Az erő határtalan lesz vele, minden gondolatomat valóra válthatom, ez adta a lehetőséget, hogy ezen a helyen lehessek.

Nem elérhető dragstar77

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 248
  • Karma: +11/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2382 Dátum: 2013. Június 08., 01:40:44 »
Értem. Köszi! És Boldog szülinapot talgaby-nak! :)

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2381 Dátum: 2013. Június 07., 20:21:22 »
Ezen a héten nincs talgaby szülinapja miatt. A jövő héten a nyári szünet előtti utolsó frissítés következik, de a Semic-ek folyamatosan kerülnek majd ki a továbbiakban is.  :cool:

Nem elérhető dragstar77

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 248
  • Karma: +11/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2380 Dátum: 2013. Június 07., 20:15:00 »
Sziasztok!
Köszönöm a Kalózhajsza részt! Nagy öröm volt, mert nekem az egyik itthoni kedvenc részem az őserdei járőrszólgálat volt!!
Szeretem a hozzá kapcsolódó történeteket!! Lesz még ilyen? Kiváncsi lennék arra is, mit mond Rőtszakáll a Fantomnak! :)
Imádom Leppanen rajzait is! Olyan jó a szöveggel párosítva! Köszönöm a minőségi munkátokat!
Nem lesz most a héten frissítés? :)

Nem elérhető Thanos

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 23
  • Karma: +0/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2379 Dátum: 2013. Június 07., 16:33:31 »
Türelmetlenül várom a folytatást. :)
Az erő határtalan lesz vele, minden gondolatomat valóra válthatom, ez adta a lehetőséget, hogy ezen a helyen lehessek.

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2378 Dátum: 2013. Június 07., 13:16:30 »
Ja tényleg, 3. rész. :) De akkor remélhetőleg most minden oké.

Nem elérhető Thanos

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 23
  • Karma: +0/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2377 Dátum: 2013. Június 07., 13:00:20 »
Egyébként hülye vagyok, mert nem a második, hanem a harmadik részben volt ez a hiányosság. De ok, már letöltöttem újra... nem vettem észre a figyelmeztetést.
Az erő határtalan lesz vele, minden gondolatomat valóra válthatom, ez adta a lehetőséget, hogy ezen a helyen lehessek.

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2376 Dátum: 2013. Június 07., 10:25:31 »
Idézet
Idézet
az Abu Szaád Al-Haráviand-hoz tartozó szövegbuborék üres. Ez direkt kimaradt?

ezek szerint kit elfeljtette javítani, vagy csak felmérést végez, hányan szólnak érte

Már SithLord jelezte korábban. Töltsétek le újra. ;)

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2375 Dátum: 2013. Június 07., 07:56:31 »
az Abu Szaád Al-Haráviand-hoz tartozó szövegbuborék üres. Ez direkt kimaradt?

ezek szerint kit elfeljtette javítani, vagy csak felmérést végez, hányan szólnak érte  :cool:

Annak idején egyszerre jelent meg a Bobo és a Góliát - úgy rémlik, hogy az általános iskolába hozta be tanár, lehetett venni.

nocsak, egy képregény-dealer  :hehe:
igen érdekes volt mindkét sorozat, én nem tudtam választani, ezért mindkettőt kikönyörögtem valamelyik családtagomtól... ezek alapozták meg a képregény szeretetemet és a gyűjtőszenvedélyem. azokból is voltak albumok, amik kellemes emlékeket ébresztenek mind a mai napig. Bobóból a fekete lovas rémlik, Góliátból meg az időutazós, "az idő vasfoga" album volt felejthetetlen. abból még gimnáziumban is idéztem a haveroknak (be is kellett vinnem megmutatni), pár beszólásunk is született belőle  ;D

Most végeztem a harmadik résszel is. Izgalmasabb a történet, mint elsőre hittem!

és még tovább gyűrűznek (szó szerint is a rejtélyek), ahogy haladunk tovább a történetben, illetve vissza a történelemben ;)
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2374 Dátum: 2013. Június 07., 07:24:33 »
Aztán kiderül, hogy mi még Fantom kiadónagyhatalom vagyunk a körülöttünk lévő országokhoz képest.

bizony, nincs szégyenkeznivalónk  ;D
azért érdekes látni, mennyi helyre eljutott a Fantom... még a Fidzsi-szigeteken is kiadták, de vajon kinek ;D

http://www.schapter.org/wiki/Bera-Na-Liva



Az Indrajal-os Fantomok is elég durvák. Nem tudom, azok saját készítésű, színezésű képregények vagy átvettek? Nekem kicsit handmade-nek tűnnek.  :hehe:

Nem elérhető Thanos

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 23
  • Karma: +0/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2373 Dátum: 2013. Június 07., 01:21:21 »
Most végeztem a harmadik résszel is. Izgalmasabb a történet, mint elsőre hittem! A végén mindenre gondoltam, csak arra nem, hogy találnak egy tróntermet (vagy mit, gondolom annak kell lennie), természetesen koponyás trónnal a közepén. Ezek szerint - ha már az író ilyen merészen továbbgondolta a Fantom-legendát - az az első Fantom, akit a pigmeusok találtak meg a partra sodorva a kalóztámadás után, és aki esküt tett a kalóz koponyájára (eredetileg, és máig hittem, hogy a koponya szimbóluma innen ered), hogy harcolni fog mindenféle bűn ellen, és aki legelőször magára öltötte a Fantom jelmezt, már tudott arról, hogy Chris D'errant (természetesen a név beszédes, franciából fordítva vándort jelent; "vándorló szellem", "Walker"  :cool: ) hasonlóan trükközött a ruházatokkal, és (bár még nem ismerem a történet folytatását, de bizonyára hozzá köthető a megtalált trónterem is) a koponyákkal díszített trón sem volt amolyan hirtelen jött ötlet ott a dzsungelben, hiszen a Halálfejes barlangban is egy éppen ilyen trón található. Szóval nem egyszerű a dolog. Mindenesetre szerintem ez nem baj, sőt, simán belegondolom ezt is az eredetibe; olvastam a krónika blogon, hogy vannak, akik lezártnak tekintik a Fantom "ügyet", és nem nagyon kedvelik ezeket az újításokat.
Az erő határtalan lesz vele, minden gondolatomat valóra válthatom, ez adta a lehetőséget, hogy ezen a helyen lehessek.

Nem elérhető Thanos

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 23
  • Karma: +0/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2372 Dátum: 2013. Június 06., 23:42:30 »
Idézet
Thanos: te nem az ex-Kang vagy egyébként?  ;)

Pontosan így van. :)

Egy észrevételem, és kérdésem lenne. A Fantom kereszteslovag második részében, egészen pontosan a 8. lap negyedik képkockájában, az Abu Szaád Al-Haráviand-hoz tartozó szövegbuborék üres. Ez direkt kimaradt?
Az erő határtalan lesz vele, minden gondolatomat valóra válthatom, ez adta a lehetőséget, hogy ezen a helyen lehessek.

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2371 Dátum: 2013. Június 06., 23:31:04 »
Annak idején egyszerre jelent meg a Bobo és a Góliát - úgy rémlik, hogy az általános iskolába hozta be tanár, lehetett venni. Így ismertem meg. Én Bobo-s lettem: választani kellett, sokba került, úgyhogy akkoriban kimaradt Góliát. Gondolom akkor jobban izgatott a technológia vívmánya (teleportálásra képes távcső), mint egy ősember kalandjai. Nem vagyok ősember-ellenes :-) pár évvel később a Kockásban megszerettem Rahant és Tarao-t.

Ezek szerint a Fantom igen komoly nemzetközi próbálkozásokat tud maga mögött. A skandináv és az ausztrál kiadás mellett.

Hirtelen ez jutott eszembe a Bobó-Góliát témáról: http://hu.wikipedia.org/wiki/Adoc-Semic
Vajon ha annak idején a Mandrake-ot is kiadták volna nálunk, és mondjuk a 25-ik Fantom számtól egybe lett volna a két újság (Bobó-Góliát, Superman & Batman mintájára), vajon hány számig mehetett volna még? Persze nincs semmi jelentősége, csak eszembe jutott a dolog. Így összevonva, "életben tartva" elég sok szám jelent még meg az adott újságokból.
Elnézést, ha nagyon off voltam.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2370 Dátum: 2013. Június 06., 21:17:10 »
Aztán kiderül, hogy mi még Fantom kiadónagyhatalom vagyunk a körülöttünk lévő országokhoz képest.

bizony, nincs szégyenkeznivalónk  ;D
azért érdekes látni, mennyi helyre eljutott a Fantom... még a Fidzsi-szigeteken is kiadták, de vajon kinek ;D

http://www.schapter.org/wiki/Bera-Na-Liva

"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2369 Dátum: 2013. Június 06., 20:14:21 »


Komolytalannak? És az egyszarvúak?  :hehe:

az egyszarvú egy mutáns ló, semmi különös... mellesleg a Góliátban már akkoriban találkoztam vele, így számomra teljesen evidens volt a létezése  :hehe:


Oh, tényleg. A Góliát lexikális lyukfoltozgatásairól mindig megfeledkezem.  :hehe:
Azért az kiábrándító, hogy ebben a régióban nem nagyon volt kapós a Fantom. Azt hittem a mi 24 számunk 1 albummal kevés. Aztán kiderül, hogy mi még Fantom kiadónagyhatalom vagyunk a körülöttünk lévő országokhoz képest.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2368 Dátum: 2013. Június 06., 19:48:30 »
Bevallom, akkoriban eszembe sem jutott a Justice-Fagin hasonlóság, pedig Kockáson (és Hahotán) nőttem fel.  :)

nekem is azért, mert Justicének voltak hasonló sztorijai, hogy utcagyerekeket mentett meg a betondzsungel veszélyeitől ;)


Komolytalannak? És az egyszarvúak?  :hehe:

az egyszarvú egy mutáns ló, semmi különös... mellesleg a Góliátban már akkoriban találkoztam vele, így számomra teljesen evidens volt a létezése  :hehe:


Picit szívfájdító volt, hogy láttam készül egy kalózos sorozat, és nem Fantom - jó is lenne:

na, ez elég hangulatosnak ígérkezik, igazán hiánypótló sorozat lesz.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2367 Dátum: 2013. Június 06., 19:28:58 »
Bevallom, akkoriban eszembe sem jutott a Justice-Fagin hasonlóság, pedig Kockáson (és Hahotán) nőttem fel.  :)

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2366 Dátum: 2013. Június 06., 18:47:21 »
Akkor, hogy a csudába, hogy nem tetszik a Rémálmok????  ;D

Stupormant már akkor sem lehetett lenyomni a torkomon, komolytalannak éreztem valahogy.
a Fekete Faginnál meg Dr. Justicés (így, ahogy írom) feelingem támadt  ;D


Komolytalannak? És az egyszarvúak?  :hehe:
Érdekes, nekem is.  :D Annak idején pedig szerintem nem volt ember Magyarországon, aki nem Doktor Justicének hívta volna.  ;)
Az a történet az, ami a Twist Oliver nyúlása.  ;)

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2365 Dátum: 2013. Június 06., 10:33:00 »
Idézet
biztos nem láttad még a az 1943-as, Tom Tyler féle sorozatot  :hehe:
Valóban nem láttam, köszönöm a linket. A Hegylakó szint megfelelő lenne.

Picit szívfájdító volt, hogy láttam készül egy kalózos sorozat, és nem Fantom - jó is lenne:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0VPrWOHX9kQ#!
Elbírnám képzelni vegyesen a krónikás, és mai részeket. :-)

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2364 Dátum: 2013. Június 06., 01:00:17 »
Akkor, hogy a csudába, hogy nem tetszik a Rémálmok????  ;D

Stupormant már akkor sem lehetett lenyomni a torkomon, komolytalannak éreztem valahogy.
a Fekete Faginnál meg Dr. Justicés (így, ahogy írom) feelingem támadt  ;D

Thanos: te nem az ex-Kang vagy egyébként?  ;)

Ez még ugyan odébb van, de íme egy kis előzetes:

csak ne lenne olyan messze  :cool:

Nekem nem jött be sem a Billy Zanes, sem a sorozatnak szánt 2009-es változat. A Phantom 2040-es rajzfilmbe (Youtube-on fent vannak az epizódjai) is belenéztem, de egy részt sem tudtam végignézni.

biztos nem láttad még a az 1943-as, Tom Tyler féle sorozatot  :hehe:



egyébként én is csak képregényben tudom élvezni a Fantomot, pedig iszonyat jó sorozatot lehetne rendezni belőle. rengeteg visszatekintős (krónikás) betéttel, kb. olyan szinten lenne, mint a Hegylakó.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2363 Dátum: 2013. Június 05., 23:01:14 »
Nekem nem jött be sem a Billy Zanes, sem a sorozatnak szánt 2009-es változat. A Phantom 2040-es rajzfilmbe (Youtube-on fent vannak az epizódjai) is belenéztem, de egy részt sem tudtam végignézni. Úgy néz ki ez a karakter számomra megmarad a képregény formátumban. :-) Ami nem baj. De néha úgy érzem, a Fantom is megérdemelne egy kornak megfelelő mozgóképes (akár sorozat, akár film) adaptációt.

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2362 Dátum: 2013. Június 05., 19:48:30 »
Ez még ugyan odébb van, de íme egy kis előzetes:

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2361 Dátum: 2013. Június 05., 17:17:19 »
állítólag a Pókember albumok se nagyon hozták vissza az árukat, azért álltak le vele. pedig egy különszám valahogy mindig megdobogtatja az ember szívét ;)

egyébként a svédek 1984-es karácsonyi albumának reprintje volt magyarul a Fantom albumunk, itt megnézhetitek, mikről maradtunk aztán le:


Akkor, hogy a csudába, hogy nem tetszik a Rémálmok????  ;D
Nekem pont az a momentum a legjobb benne, hogy ott matatnak a képregényboltban, ezért élveztem annyira annak idején. Akkor még elképzelhetetlen volt számomra, hogy egyszer eljutok egy ilyen boltba. Aztán mikor először ott voltam, úgy álltam az első polc előtt, mint Randall a Mega videotékában.  :hehe: