Szerző Téma: Fantom képregények  (Megtekintve 418562 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2360 Dátum: 2013. Június 05., 17:12:49 »
Akkor marad a Dzsungel király a közös nevező ;)
Albumból viszont jelenhett volna meg több is, szerintem ebben is egyetértés van.

Na, most biztos totál hülyének fogsz tartani, de nekem az is bejött ( És igen, a Billy Zane-es film is bejött!  ;D ). Nem a legjobb, az kétségtelen ( az a Gyilkos a cirkuszban  ;) ) de nem menthetetlen. Korzan... oké, lehetne eredetibb, de ha végiglapozzuk a Fantom képregényeket, sok  " lenyúlás " van benne a szépirodalomból, filmekből. De ezért jók. Nekem pont az említett Kikötői banditák az, amit nem tudok hova tenni.
Igen, az album. Nekem teljesen szétesett, annyit olvastam. Nemrég elővettem újra, sőt van egy hibás példányom is belőle, majdnem teljesen újszerű állapotban.  ;D
A napokban pedig elkezdtem újra olvasni az elejéről a sorozatot.

Nem elérhető Thanos

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 23
  • Karma: +0/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2359 Dátum: 2013. Június 05., 13:54:40 »
A Fantom album nekem is megvan, még egy havertól kaptam annak idején (1997 körül, hetedikes voltam), cserébe egy Pókember számért (abban házasodik össze P.P. azzal a... vörös csajjal). Kétségtelenül jó üzlet volt. Azóta nagy becsben őrzöm.

Fantom kereszteslovag: még nem értem a végére, de nagyon érdekfeszítő és izgalmas. Eleve a történelmi szálak, helyszínek, hangulat miatt kedveltem mindig is a Fantomot (meg amiatt, hogy nem egy állandóan feltámadó, sebezhetetlen, kiismerhetetlen, de tévedhetetlen, emberfeletti erővel rendelkező szuperhős, mint a többi, hanem nagyon is emberi). Külön is érdekessé teszi a történetet, hogy a Fantomok eredete mennyire a régmúltban gyökerezik; kíváncsi lennék Falk, ha élne, mit szólna, hogy így tovább színesítik a Fantom legendát. :) Megjegyzem: szerintem igencsak jelentős kulturális értéke van!
Az erő határtalan lesz vele, minden gondolatomat valóra válthatom, ez adta a lehetőséget, hogy ezen a helyen lehessek.

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2358 Dátum: 2013. Június 05., 09:29:34 »
Nem tudom, nekem valahogy mindig is sokkal jobban bejöttek a sima, hétköznapi számok.

Idézet
Köszönöm a kereszteslovag 3. részét! Nekem nagyon tetszett! Lesz még folytatatása?
Lesz, lesz, csak idő kérdése. Meglepő útvonalakat jár még be ez a történetszál.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2357 Dátum: 2013. Június 05., 08:02:30 »
állítólag a Pókember albumok se nagyon hozták vissza az árukat, azért álltak le vele. pedig egy különszám valahogy mindig megdobogtatja az ember szívét ;)
Állítólag a nagyobb méret okozta a veszteséget, hiszen az albumok mindig nagyobbak voltak a sima füzeteknél, valamint a papír minősége is jobb volt. Csakhogy ezek már akkor is többlet költségekkel járt, és állítólag ezeket nem hozták be az albumok.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető dragstar77

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 248
  • Karma: +11/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2356 Dátum: 2013. Június 05., 02:11:01 »
Sziasztok!
Köszönöm a kereszteslovag 3. részét! Nekem nagyon tetszett! Lesz még folytatatása?

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2355 Dátum: 2013. Június 04., 23:16:26 »
így visszagondolva érdekes, hogy ennyire egy kiadott sorozat elején, 2 szám után albumot jelentettek meg.

igen, gondolom ezt is a svédek nyomatták a hazai Semicnek, hogy "be fog jönni"  :cool:
aztán ki tudja... állítólag a Pókember albumok se nagyon hozták vissza az árukat, azért álltak le vele. pedig egy különszám valahogy mindig megdobogtatja az ember szívét ;)

egyébként a svédek 1984-es karácsonyi albumának reprintje volt magyarul a Fantom albumunk, itt megnézhetitek, mikről maradtunk aztán le:

http://www.schapter.org/wiki/Fantomen_Christmas_Album
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2354 Dátum: 2013. Június 04., 22:42:11 »
Igen, az album... most néztem vissza, hogy a 3-ik szám hátulján már ott a reklámja, hogy kapható. Sajnáltam, hogy nem volt több album, és így visszagondolva érdekes, hogy ennyire egy kiadott sorozat elején, 2 szám után albumot jelentettek meg. Emlékszem, gyerekkoromban megvolt (szerintem valamilyen skandináv nyelven) puhafedelű album formájában a pókhálós sztori. Fekete-fehérben. Nagyon ismerős volt, amikor láttam magyarul. :-) Lehet még megvan valahol.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2353 Dátum: 2013. Június 04., 22:18:52 »
Akkor marad a Dzsungel király a közös nevező ;)
Albumból viszont jelenhett volna meg több is, szerintem ebben is egyetértés van.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2352 Dátum: 2013. Június 04., 16:50:54 »
Ott még nem tart a frissítésetek, de... annyit elárulok, hogy abban a részben az aktuálisan előkeresett, és Fantom által éppen olvasott krónika utolsó lapját rejtélyes módon kitépték, ezért nem tudhatja meg a történet végét.  :)

ó, egy Falk rajongó  :cool:
egyébként talán könnyebb dolgunk van, ha a legkevésbé jó történetet keressük: szerintem majdnem mindenki a Dzsungel Királyt mondaná a magyarul megjelentek közül, vagy a Rémálmokat... ezek helyett rengeteg jó sztori jöhetett volna.

Hm... Nekem a Rémálmok tetszett. Nem érzem hogy gáz lenne az a történet...

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2351 Dátum: 2013. Június 04., 00:17:59 »
ha nem gond, hogy nem pont az aktuális frissítésekkel haladok...

nem.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Thanos

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 23
  • Karma: +0/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2350 Dátum: 2013. Június 04., 00:10:01 »
Micho: Igen, Falk és Barry rajongó, de ennek az okait már kifejtettem itt régebben.  :) Viszont a skandináv rajzolók is nagyon ott vannak, ami azt illeti, és a történetek is nagyon jók; most készülök elolvasni vagy 10-12 számot, és a kereszteslovagos történetekkel fogom kezdeni, nagyon izgalmasnak ígérkezik. Szóval majd írok róla később, ha nem gond, hogy nem pont az aktuális frissítésekkel haladok...
Az erő határtalan lesz vele, minden gondolatomat valóra válthatom, ez adta a lehetőséget, hogy ezen a helyen lehessek.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2349 Dátum: 2013. Június 03., 23:39:52 »
Összességében jók voltak a Semicesek, kevésre tudnám rámondani, hogy nem tetszett.

igen, szerencsések voltunk, hogy ezeket a sztorikat kaptuk... bár ez szerintem nem rajtunk múlt, a hazai szerkesztőkön, hanem biztosan így kaptuk a svédektől, a már "bejáratott" történeteket. a gyanú beigazolódni látszik, ha megnézzük pl. a lengyelek kiadását, ránézésre megegyezik a miénkkel, csak kevesebb jelent meg náluk:

http://www.schapter.org/wiki/Fantom_(TM-Semic)

de ha közelebbről megnézzük, az ő 1. számukban nem Mogu volt, hanem a "Kikötői banditák", ami nálunk a 3. szám volt, és így tovább, az ismerős borítók alatt teljesen más számok lapulnak, bár legtöbbje nálunk is megjelent ;)
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2348 Dátum: 2013. Június 03., 23:10:23 »
A Dzsungel Király nekem sem tetszett, nem is nagyon emlékszem rá (talán éppen ezért).
A legjobban az Őserdei járőrszolgálat és Rőtszakáll árulása tetszett, ill. a Hanta boszorkánya, és a Timpenni dobjai, ill. a Túsz Heroért cserébe, meg persze a Mogu rejtélye. Ezek maradtak meg a legjobban az emlékezetemben.  Összességében jók voltak a Semicesek, kevésre tudnám rámondani, hogy nem tetszett.

Mindíg várom a Fantom frissítést, vajon mi jön. :-)

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2347 Dátum: 2013. Június 03., 21:46:31 »
Ott még nem tart a frissítésetek, de... annyit elárulok, hogy abban a részben az aktuálisan előkeresett, és Fantom által éppen olvasott krónika utolsó lapját rejtélyes módon kitépték, ezért nem tudhatja meg a történet végét.  :)

ó, egy Falk rajongó  :cool:
egyébként talán könnyebb dolgunk van, ha a legkevésbé jó történetet keressük: szerintem majdnem mindenki a Dzsungel Királyt mondaná a magyarul megjelentek közül, vagy a Rémálmokat... ezek helyett rengeteg jó sztori jöhetett volna.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Thanos

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 23
  • Karma: +0/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2346 Dátum: 2013. Június 03., 21:06:22 »
Ott még nem tart a frissítésetek, de... annyit elárulok, hogy abban a részben az aktuálisan előkeresett, és Fantom által éppen olvasott krónika utolsó lapját rejtélyes módon kitépték, ezért nem tudhatja meg a történet végét.  :)

Egyébként majd fogok írni rendszeresebben, csak eddig nagyon ritkán tudtam feljárni az oldalra. Ez már nem tudom hanyadik regem. Sok elolvasatlan Fantom is vár még rám, legalább egy fél éves letöltés van a gépemen.... ha nem egy éves... mindig letöltögetem, hogy majd sort kerítek rá; pedig a címek alapján nagyon jó történetek vannak.

Mindenesetre nagyon örülök, és megnyugtató, hogy töretlenül haladtok előre a honosításokkal.

Üdv!
Az erő határtalan lesz vele, minden gondolatomat valóra válthatom, ez adta a lehetőséget, hogy ezen a helyen lehessek.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2345 Dátum: 2013. Június 03., 18:45:21 »
És mi az első?
Persze teljesen szubjektív alapon ;)
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Thanos

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 23
  • Karma: +0/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2344 Dátum: 2013. Június 03., 17:27:36 »
Hahó!

Köszönet az Őserdei Járőrszolgálat frissítésért! Ez a második legjobb sztori a magyar sorozatból, persze ez erősen szubjektív és személyes álláspont a részemről. ;)

Üdv!
Az erő határtalan lesz vele, minden gondolatomat valóra válthatom, ez adta a lehetőséget, hogy ezen a helyen lehessek.

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2343 Dátum: 2013. Június 02., 18:23:13 »
Micho: Köszönöm a választ, teljesen jó, hogy nem lehet tudni milyen korszak- történet jön. Megmarad  a meglepetés ereje is.

Jason Todd: Ezen én is sokat törtem a fejem, majd a Kit által leírtakra jutottam én is, ez alapján sikerült megállapodnom (Frew sorszámmal tárolni a történeteket, nem csak a címmel, ill. a http://www.schapter.org/wiki/Main_Page Fantom wiki oldala sokat segített - és nem csak a 21. Fantom esetében.). Amit Micho írt az is jó támpont. Nekem nem volt annyi eszem, hogy megkérdezzem ezeket. :-)

Köszönöm az Őserdei járőrszolgálat c. történetet, gyerekkoromban ez volt az egyik kedvencem.



Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2342 Dátum: 2013. Június 02., 13:45:59 »
Ha meg már olvasás közben helyezem el, nem érthetek olyan dolgokat, amik már megtörténtek, utalnak rá, de még nem olvastam el.

túl sok ilyen dologra nem kell számítani, hisz ha jól belegondolunk, pl. semmi drámai, visszavonhatatlan dolog nem történt a 21. Fantommal, sem a mellékszereplőkkel az évek során, mindenki él és virul... gyakorlatilag a történetek bármikor játszódhatnak a lent felvázolt korszakokon belül. van ugyan néha pár lábjegyzet, hogy Fantomunk ezzel-azzal korábban már találkozott, de a történetek struktúrája nem hasonlít a Marvel képregényekhez, amikben rengeteg összefonódás, utalás van egy sorozaton belül is.
az általad felsoroltakon kívül talán a Sir Fantom-Merlin szeme még kapcsolódó, de technikai okok miatt mi is a későbbi, Merlin történettel kezdtük a honosítást, amiben volt pár panel, amiben elmesélték a tudnivalókat a Sir Fantom eseményeivel kapcsolatban.
illetve van most az Elnökválasztás (1-2. rész, A szökevény) sztori, ami még elhúzódik egy darabig, amíg Lubanga marad Bengália elnöke.

Újfent köszönöm a hasznos segítséget!  :worship:

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2341 Dátum: 2013. Június 02., 08:34:56 »
Ha meg már olvasás közben helyezem el, nem érthetek olyan dolgokat, amik már megtörténtek, utalnak rá, de még nem olvastam el.

túl sok ilyen dologra nem kell számítani, hisz ha jól belegondolunk, pl. semmi drámai, visszavonhatatlan dolog nem történt a 21. Fantommal, sem a mellékszereplőkkel az évek során, mindenki él és virul... gyakorlatilag a történetek bármikor játszódhatnak a lent felvázolt korszakokon belül. van ugyan néha pár lábjegyzet, hogy Fantomunk ezzel-azzal korábban már találkozott, de a történetek struktúrája nem hasonlít a Marvel képregényekhez, amikben rengeteg összefonódás, utalás van egy sorozaton belül is.
az általad felsoroltakon kívül talán a Sir Fantom-Merlin szeme még kapcsolódó, de technikai okok miatt mi is a későbbi, Merlin történettel kezdtük a honosítást, amiben volt pár panel, amiben elmesélték a tudnivalókat a Sir Fantom eseményeivel kapcsolatban.
illetve van most az Elnökválasztás (1-2. rész, A szökevény) sztori, ami még elhúzódik egy darabig, amíg Lubanga marad Bengália elnöke.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2340 Dátum: 2013. Június 02., 06:57:32 »
Köszönöm! Nagyjából én is a FREW-ben gondolkodtam.

a Frew ám nem mindig sorrendben vette át a sztorikat, bár jó pár éve beálltak rá, hogy a frisseket próbálják párhuzamosan közölni az eredeti megjelenéssel. de példának okáért a legutóbbi honosításunk, a Kalózhajsza svéd eredetije 1986-os, de a Frew csak húsz évre rá, 2006-ban közölte le először... ellenben más sztorikat meg már negyedjére is megismételnek (főleg a Falkokat).

annyi támpontunk azonban lehet, hogy a 21. Fantom életét korszakokra bontva, olvasás közben nagyjából elhelyezhetjük a történeteket a fejünkben, de igazából nem sokat vesztünk vele, ha nem lineárisan haladunk a történetekben. a korszakok meg kb. kimerülnek abban, hogy Fantom egyedülálló, majd találkozik Dianával/magához veszi a csecsemő Rex Kinget/ feleségül veszi Dianát/gyerekei születnek/Rex felnő és elhagyja a Rengeteg Birodalmát/a gyerekek is lassan felcseperednek/a gyerekek bentlakásos iskolába járnak (kamaszkorúak jelenleg).

Ezt értem, csak valami rendszert próbáltam keresni. Ha meg már olvasás közben helyezem el, nem érthetek olyan dolgokat, amik már megtörténtek, utalnak rá, de még nem olvastam el.
És a második kérdésemben tudnátok segíteni? Melyek azok a sztorik, amik összekapcsolódnak, illetve mennyi ilyen van? Mert a Krokó banda az tiszta, Diana eltűnt és az első év-en kívül így hirtelen nem ugrik be más, de van olyan ami még kapcsolódik másik történethez?

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2339 Dátum: 2013. Június 02., 00:14:10 »
Köszönöm! Nagyjából én is a FREW-ben gondolkodtam.

a Frew ám nem mindig sorrendben vette át a sztorikat, bár jó pár éve beálltak rá, hogy a frisseket próbálják párhuzamosan közölni az eredeti megjelenéssel. de példának okáért a legutóbbi honosításunk, a Kalózhajsza svéd eredetije 1986-os, de a Frew csak húsz évre rá, 2006-ban közölte le először... ellenben más sztorikat meg már negyedjére is megismételnek (főleg a Falkokat).

annyi támpontunk azonban lehet, hogy a 21. Fantom életét korszakokra bontva, olvasás közben nagyjából elhelyezhetjük a történeteket a fejünkben, de igazából nem sokat vesztünk vele, ha nem lineárisan haladunk a történetekben. a korszakok meg kb. kimerülnek abban, hogy Fantom egyedülálló, majd találkozik Dianával/magához veszi a csecsemő Rex Kinget/ feleségül veszi Dianát/gyerekei születnek/Rex felnő és elhagyja a Rengeteg Birodalmát/a gyerekek is lassan felcseperednek/a gyerekek bentlakásos iskolába járnak (kamaszkorúak jelenleg).
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2338 Dátum: 2013. Június 01., 21:08:32 »
Nagyon jó a felvetés. Mindenképp ráfekszünk majd akkor a témára. Idővonalat ugyan nem lehet egyértelműen felállítani, de valami rendszer tényleg kéne. Így hirtelen még oldalt se tudnék mondani, ahol ez rendszerezve lenne. Mindenesetre a FREW sorszámozása segíthet például itt: http://www.schapter.org/wiki/Main_Page vagy itt: http://www.ipcomics.net/phantom.htm.

Köszönöm! Nagyjából én is a FREW-ben gondolkodtam.

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2337 Dátum: 2013. Június 01., 20:03:46 »
Nagyon jó a felvetés. Mindenképp ráfekszünk majd akkor a témára. Idővonalat ugyan nem lehet egyértelműen felállítani, de valami rendszer tényleg kéne. Így hirtelen még oldalt se tudnék mondani, ahol ez rendszerezve lenne. Mindenesetre a FREW sorszámozása segíthet például itt: http://www.schapter.org/wiki/Main_Page vagy itt: http://www.ipcomics.net/phantom.htm.

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2336 Dátum: 2013. Június 01., 17:47:45 »
Egy kéréssel fordulok hozzátok. Hol tudnék utánanézni, hogy a 21. Fantom történetei hogy vannak időrendben? Az idővonal, ha jól látom csak a Krónikás sztorikat érinti. Igazából az érdekelne, hogy olvassam őket, és hogy a fent lévő képregények közül melyik- melyikkel van összefüggésbe, mint pl. : a Krokó banda, a Krokó rejtély és a Kikötőmester. Ha esetleg már leírtátok valahol, kérlek irányítsatok oda. Eddig nagyjából a képek címe után mentem, de sajnos nem mindenhol követhető.
Köszönöm!

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2335 Dátum: 2013. Május 30., 00:10:09 »
Könnyed kerek egész volt az a történet kiváló grafikával.

igen, valahogy a könnyed jelző illik rá a legjobban... a végén se jöttek a szokásos kivégzések, hanem kaptak egy kis csőmunkát a bitangok  :cool:


matrixhv: szerintem jófele kapisgálsz ;)  ha kit is úgy akarja, megyünk tovább az időben, és ki tudja, melyik korban, hol állunk meg ismét a Walkerek őseit keresni (még 3 trilógia hátra van).
ha most elárulnám, kik jönnek, könnyen ki is nevethetnénk a sztorit, de olvasva azért sokkal elfogadhatóbb, mint ahogy d'Errant is az volt.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2334 Dátum: 2013. Május 29., 09:13:32 »
Üdv! Köszi a Kalózhajsza című történetet,Micho! :worship:
Így lett volna ötösöm a lottón,hogy előreláttam miként fognak a női kalózok támadni férjeikre! ;D Könnyed kerek egész volt az a történet kiváló grafikával.

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2333 Dátum: 2013. Május 16., 22:42:50 »
Köszönet a kereszteslovag történetért. Tetszett, és az utolsó képkockák felcsigáztak, várom a folytatást is.

Spoilerként írom, de csak találgatok, ha mégis ilyesmi van a háttérben, akkor nem akarom lelőni:
Egyre erősödik a gyanúm, hogy voltaképpen a Fantomok őseiről van szó. Elvégre nem tudjuk, honnan származik a család, az első Fantomról, és az apjáról tudunk, a család gyökereiről nem.


Köszönet a Semices számért is.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2332 Dátum: 2013. Május 16., 19:56:11 »
Továbbra is zseniális a történetfonal és ,ahogy látom ezzel még nincs vége.

nincs, de aki megkedvelte ezt a korszakot, annak ajánlom figyelmébe Ridley Scott "Mennyei Királyság" c. filmjét, a képregényből több szereplő is benne van: Saladin, Balduin király, Guy de Lusignan, stb... és szintén egy fiatal kereszteslovag életét követhetjük végig, akár csak Chris D'errant-ét. nekem nagyon tetszett, remek színészek (Liam Neeson, Jeremy Irons, Edward Norton, Orlando Bloom, Eva Green), és monumentális, megkapó jelenetek vannak benne.





apropó, valaki utána nézett a D'errant szó jelentésének?  :brow:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Fantom képregények
« Válasz #2331 Dátum: 2013. Május 16., 12:41:36 »
A szavazás kit kérésére lezárva, az eredménye:

Melyik Fantom-történetek tetszettek legjobban 2012-ben? (max. 3 választható)

Napi sorozat (Chatu-saga)
    3 (12.5%)
A kikötőmester titka
    1 (4.2%)
A londoni hasfelmetsző 1-2.
    5 (20.8%)
Dr. Moriarty
    2 (8.3%)
A bosszúálló
    1 (4.2%)
Az első Fantom
    0 (0%)
Marabella
    0 (0%)
Sir Fantom
    0 (0%)
Eldorádó nyomában 1-2.
    1 (4.2%)
Az utolsó Fantom 1-2.
    3 (12.5%)
A múlt bűnei 1-2.
    4 (16.7%)
A gyűrű
    0 (0%)
Rejtély Rómában
    0 (0%)
Szahmet csillaga
    2 (8.3%)
A sötétség kastélya
    1 (4.2%)
Boszorkányüldözés
    1 (4.2%)
"I'm so meta, even this acronym"