Szerző Téma: Fantom képregények  (Megtekintve 418298 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2330 Dátum: 2013. Május 16., 11:48:28 »
Idézet
Először is egy észrevétel. A 8.oldal 4.képéből kicsúszott a szöveg.
Kösz, javítjuk hamarosan!

Idézet
Szerintem bátran kijelenthetem,hogy ez az egyik legjobb Fantom történet amiben a főhősünk csak mellékszereplő
A nem akármilyen folytatás mindenképp érkezik a közeljövőben.

Idézet
Bár ez a történet akár "Fantom krónikák"-nak is lehetett volna számítani, de ez más tészta.
Mi is gondolkodtunk rajta, hogy hova is soroljuk, de szigorú értelemben ez a 21. Fantom története. :)

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2329 Dátum: 2013. Május 16., 10:51:45 »
Üdv! Köszi a Kereszteslovag 3.részét,kit & Micho! :worship:
Először is egy észrevétel. A 8.oldal 4.képéből kicsúszott a szöveg.
Továbbra is zseniális a történetfonal és ,ahogy látom ezzel még nincs vége.Szerintem bátran kijelenthetem,hogy ez az egyik legjobb Fantom történet amiben a főhősünk csak mellékszereplő.Legalábbis azok közül amiket itt az oldalon közzé tettetek.
Várom a folytatást!!!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2328 Dátum: 2013. Május 12., 20:20:25 »
A Fantom kereszteslovag 1-3.rész: Végül elolvastam egybe ezt a teljes történetet és tetszett. ;)
Hihetetlen, hogy milyen új fejezet bukkant fel, amiben egy teljesen más Fantomról van szó. Bár ez a történet akár "Fantom krónikák"-nak is lehetett volna számítani, de ez más tészta.
És látom a végén, hogy ennek még lesz folytatása a történetnek.
Köszönöm kit & Micho! :worship: :worship:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2327 Dátum: 2013. Május 11., 09:54:43 »
Nem, Micho mondta, hogy jó esetben is egy naaaagy szünetet tart. Ezért is vettem le az aktuális napi képregények közül.

Köszönöm!
Akkor nem maradtam le semmiről.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2326 Dátum: 2013. Május 11., 07:17:26 »
Nem, Micho mondta, hogy jó esetben is egy naaaagy szünetet tart. Ezért is vettem le az aktuális napi képregények közül.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2325 Dátum: 2013. Május 11., 01:01:54 »
Halihó!
Elég rég jártam erre utoljára, és lenne egy kérdésem: a napi sorozat nem folytatódik?

Nem elérhető P.Eryka

  • HálóZsák tag
  • Asterix
  • *
  • Hozzászólások: 158
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Nő
Re:Fantom képregények
« Válasz #2324 Dátum: 2013. Május 06., 18:05:59 »
Ha már Semic-es Fantom. A 24 füzetes Semic-féle mellett még a Fantom Album is lesz?

Igen, az is ki fog kerülni valamikor.

Nem elérhető dragstar77

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 248
  • Karma: +11/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2323 Dátum: 2013. Május 06., 00:07:18 »
Idézet
Igen, a Lubanga történet is folytatódik hamarosan, még a nyári szünet előtt. ;)
Jó hír, jó hír!  Ezek nagyon jó kis történetek! Köszönjük!

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2322 Dátum: 2013. Május 05., 21:16:12 »
Idézet
A Fantom kereszteslovag befejező részét megvárom és elolvasom egybe ezt a történetet.
Remélem, tetszeni fog.

Idézet
Az Elnökválasztás-féle történetnek majd lesz folytatása? Mert "A szökevény" című Lamanda Luaga történet végén úgy tűnik, még nincs vége.
Igen, a Lubanga történet is folytatódik hamarosan, még a nyári szünet előtt. ;)

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2321 Dátum: 2013. Május 05., 20:54:33 »
Semic-es Fantom: mindig jó látni, hogy milyen Fantom képregények voltak akkoriban. Mivel az én gyűjteményem hiányosak, így legalább jó látni, hogy milyen történetek voltak, amikről régen lemaradtam.
Ha már Semic-es Fantom. A 24 füzetes Semic-féle mellett még a Fantom Album is lesz? (Arról én nem maradtam le, mert nekem megvan a gyűjteményemben.)

A Fantom kereszteslovag befejező részét megvárom és elolvasom egybe ezt a történetet.
Az Elnökválasztás-féle történetnek majd lesz folytatása? Mert "A szökevény" című Lamanda Luaga történet végén úgy tűnik, még nincs vége.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2320 Dátum: 2013. Május 05., 09:30:57 »
Csütörtökön jön a "befejező" rész! :coffee:

Nem elérhető dragstar77

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 248
  • Karma: +11/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2319 Dátum: 2013. Május 04., 00:12:31 »
Idézet
Ezt örömmel olvasom. Ami a folytatást illeti, amint Micho is jelezte, több ilyen típusú sztori is érkezik a jövőben! ;)

Ez jó hír! :) Én is köszönöm a 2. részt! Nagyon jó! Várom a fejleményeket! Köszönöm a Timpenni dobjait is! :)

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2318 Dátum: 2013. Április 26., 15:09:54 »
Ezt örömmel olvasom. Ami a folytatást illeti, amint Micho is jelezte, több ilyen típusú sztori is érkezik a jövőben! ;)

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2317 Dátum: 2013. Április 26., 10:37:56 »
Üdv! Köszi a Kereszteslovag 1-2.részét,Micho,kit! :worship: :worship:
Annak ellenére,hogy a címadó főhősünk jelenleg nem sok szerepet játszik ebben a történetben,azt kell mondanom,hogy lenyűgőzően izgalmas ez a sztori eddig.A grafika fenomenális ami tovább emeli a színvonalat.
Várom a folytatást!!!

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2316 Dátum: 2013. Április 20., 19:07:54 »
Nekem is jobban tetszenek azok a történetek, amik nem korlátozódnak az őserdőre.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2315 Dátum: 2013. Április 20., 19:03:22 »

Angol Fantom oldalon láttam olyan infót, hogy a Timpenni dobjainak van folytatása. Esetleg tervezitek valamikor az ilyen folytatások honosítását?


megmondom őszintén, hogy engem az őserdőben játszódó Fantom történetek kevésbé érdekelnek... pedig van belőlük bőven. természetesen ha egy kiadott számhoz kapcsolódó folytatás fellelhető, azzal érdemes foglalkozni. a Timpenni folytatás (Revenge of the Drummer) sajnos nem áll rendelkezésre.
egyébként érdekesség, hogy az 5. számban felhasznált borító a folytatásé volt, mert a "Timpenni dobjai" eredetileg napi csíkokban jelent meg Falk/Barry-től, és annak ugyebár nincs borítója.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2314 Dátum: 2013. Április 20., 13:02:14 »
Köszönet a Semic 4-es számáért.
Érdekes, hogy a harmadik szám hátulján már ott a reklám, hogy kapható az album. 3 kiadott szám után. Persze, az albumot is megvettem amikor megjelent, de  így csak most gondoltam bele. Ha most megkérdezte volna valaki, kapásból rávágtam volna, hogy az album jóval későbbi. :-)
A történet és a rajz tetszett és ez a minőség is valami fantasztikus, amiben felénk prezentáljátok.

Régen tetszett a Fantomban, hogy a realistább vonalat képviselte (annak ellenére, hogy szeretem a szuperhős képregényeket is). Persze voltak misztikus történetek, de a korai hazai kiadásban mindíg kiderült, hogy a törzsi varázslók, sámánok trükkjeiről volt szó. Persze azóta voltak tényleg misztikus történetek, nagyon jók.

Újraolvastam az első 3 számot is. A Mogus elég régi történet, itt Luaga doktorként szerepel, ahogy említettétek az enciklopédiátokban is, az első megjelenése volt.

Angol Fantom oldalon láttam olyan infót, hogy a Timpenni dobjainak van folytatása. Esetleg tervezitek valamikor az ilyen folytatások honosítását?

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2313 Dátum: 2013. Április 14., 20:25:54 »
A Fantom kereszteslovag 1.rész: Ez ám a jó kezdés. Hihetetlen, hogy ismét lesz egy folytatásos történet.
És nocsak, a Fantomba megint egy régi ismerős tűnt fel: Minerva Brooks, aki más Fantom képregényekbe is szerepelt(Pl. a A koponyák titka 1-3. részben és a Mítosz vagy valóság?-ban).
Az egyik oldalon Fantom említett egy bizonyos "rasszista kaland"-ot, ami a Frew 1431-be volt.. Erről utánanéztem és ez asszem szintén olyan, ami magyarul még nem olvasható. Vagy lehet, hogy tévedtem.
Ezer köszönet eme remek Fantom részért :worship: :worship: és várom a folytatást! ;)
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2312 Dátum: 2013. Április 13., 22:46:02 »
Köszönet az Első év történetfolyamért is, meg a többi régebbi Fantomért. Olvasgatom őket, hozom befele a lemaradásomat.

örülök, hogy még a "szellem" hatás alatt vagy ;)
több sztorit is említettél, ami nekem is kedvenc, igyekszünk kerülni a lapos történeteket, hisz van miből válogatni szerencsére.

Idézet
A Fantom elleni vadászat, élen a Fantommal.

az nagyon ki volt találva ;D a Nomád azóta nem bukkant fel a színen, de amint előkerül, esélyes, hogy újrainduljon vele a napi sorozatunk.
további jó olvasgatást.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2311 Dátum: 2013. Április 13., 22:03:51 »
Köszönet a Fantom kereszteslovagért... nagyon ígéretesnek tűnik. Az öregemberről, aki a gyűrűt adta, valamiért Merlin jutott az eszembe. Tudom, hogy sokkal korábban élt, és a Merlin szeme c. történet szerint a lelke a kristálygömbben volt, a teste meghalt, de akkor is. :-) Nem ez lenne az első ellentmondás.

Köszönet az Első év történetfolyamért is, meg a többi régebbi Fantomért. Olvasgatom őket, hozom befele a lemaradásomat.
Mindíg is tetszettek a többrészes történetek... legyen tere az írónak, ha van mondanivalója, ha bővebben ki akarja fejteni a történetet.
Tetszik, hogy vannak köztük misztikus történetek is (Pl. A koponyák titka, Szellem a 302-es járaton).
A Diana Palmer Walker halála napi sorozat is ütős volt.
A Nomádos történetek is tetszettek. A Fantom elleni vadászat, élen a Fantommal.
Tanulságos volt a Világ körül válogatás, a különböző országok Fantom kiadványai. A háromból a harmadik tetszett.

Jó történeteket és rajzokat választotok, és a magyarra átültetési munkátok eredményei is nagyon jók. Köszönet érte.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2310 Dátum: 2013. Április 12., 23:27:30 »
Jó hír!! :) Már várom! :)

picit előre kukkantottam a naptárunkban, és azt tapasztaltam, hogy még hónapokig élvezheted Leppänen munkáit, ha a magyer kiadás szkenjeit is beleszámolom ;)  gyakoratilag egy nem-tervezett Kari Leppänen évet sikerült összehoznunk  :cool:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető dragstar77

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 248
  • Karma: +11/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2309 Dátum: 2013. Április 12., 23:00:15 »
Jó hír!! :) Már várom! :)

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2308 Dátum: 2013. Április 12., 10:44:52 »
Köszönjük! Nos, Leppänen marad még jó sokáig (már ami ezt a történetszálat illeti). :)

Nem elérhető dragstar77

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 248
  • Karma: +11/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2307 Dátum: 2013. Április 12., 01:59:04 »
Sziasztok!
Köszönöm a Fantom kereszteslovag részt! Nagyon tetszett, és külön örültem a kedvenc rajzolómnak is! Érdekesen indult a történet, hogy a Fantomjaink előtt is volt bosszúálló! :)  Várom a folytatást, remélem az is ilyen jó történet lesz, és jó lenne, ha Leppanen maradna!! :)
Köszi mégegyszer, remek honosított rész!

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantom képregények
« Válasz #2306 Dátum: 2013. Április 09., 11:34:31 »
Idézet
Eddig minden Kate-es epizód garanantálta,hogy színvonalas elbeszélés lesz.Ez is ilyen.

Nos, a Somerset vonal egy kicsit most megáll, ugyanis nagyjából az összes (eddig) megjelent történet olvasható a HálóZsákon. Egyetlen 3 részes sztori maradt ki, aminek Chris Somerset a főszereplője. Amint a birtokunkba kerül, természetesen érkezik az is.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2305 Dátum: 2013. Április 08., 22:09:01 »
ezek szerint a nem Fantommal kapcsolatos történéseknek van valóságalapja benne.

így van, jól szűrted le ;)

Jó volt a Tékozló fiú is. Van némi párhuzam Chris Somerset történetével.

igen, és jól jött a különszám, hogy ott "süssük el", mivel amolyan alter-sztorinak számít, és nem akartuk megzavarni vele a fősodort.
az író talán épp ezért sem jelölte meg, hogy melyik Fantom volt a "tékozló fiú", hogy ne írjon felül vele semmit. a skandinávok azért vigyáznak, hogy a Falk-univerzumot csak kiegészítsék, és ne mondjanak ellent annak, bár kivételek akadnak (főleg, hogy a sok-sok évtized alatt maga Falk is ellentmondott saját magának is, több helyen).
egy későbbi különszámba azért még tervbe van véve egy másik érdekes alter-sztori, ami Walker Kapitány fiai(!)-ról szól... nagyon izgalmas és remek rajzokkal van illusztrálva.
Ám sokkal kézzelfoghatóbb, hogy még ebben a hónapban nekikezdünk egy mostanra 4, azaz négy trilógiává duzzadt sztorinak, amiben ismét a Fantom-eredet kerül górcső alá. egy ásatás során a 21. Fantom értesül róla, hogy a Walker dinasztia talán sokkal ősibb, mint ahogy gondolta... aki a Pókemberben kedvelte a "totemes" eredettörténetet, az itt sem fog csalódni ;)

Én is köszönöm az új részeket!! :)

mindig nagyon szívesen  :cool:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető dragstar77

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 248
  • Karma: +11/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2304 Dátum: 2013. Április 08., 02:37:18 »
Én is köszönöm az új részeket!! :)

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2303 Dátum: 2013. Április 07., 21:44:10 »
Micho: köszönöm a válaszokat.
Tetszett az Utolsó Fantom... ezek szerint a nem Fantommal kapcsolatos történéseknek van valóságalapja benne.

Jó volt a Tékozló fiú is. Van némi párhuzam Chris Somerset történetével.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Fantom képregények
« Válasz #2302 Dátum: 2013. Április 07., 16:03:38 »
Köszönet a Semices számokért is. Megvannak eredetiben, de örülök a digitális változatnak.

terveink szerint év végéig kikerül az összes semices... így bármikor bele lehet majd lapozni, ha nincs éppen kéznél a gyűjteményünk ;)

A Singh-ekről lenne egy kérdésem. A Singh is egy dinasztia?  Mint a Fantomé?

tágabb értelemben lehet beszélni dinasztiáról, de nem törvényszerű, hogy apáról-fiúra szálljon a vezetői cím, hanem mindig a legerősebb singh herceg kaparintja magához a hatalmat. manapság Dogai Singh lánya, Sandal vezeti a birodalmat, aki a külvilág számára legális vállalattá alakította a testvériséget, Singh (részvény)Társaság néven.

Van olyan történet, ami a szervezet alapításával, ill. felépítésével foglalkozik?

A skandináv/21. Fantom kategóriában az "Utolsó Fantom" történetet ajánlom figyelmedbe, bár van benne pár csavar a sztori egyes pontjain ;)
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Fantom képregények
« Válasz #2301 Dátum: 2013. Április 07., 14:16:06 »
Köszönet a Semices számokért is. Megvannak eredetiben, de örülök a digitális változatnak.

A Singh-ekről lenne egy kérdésem. A Singh is egy dinasztia?  Mint a Fantomé? Vagy esetleg felvett név, egy rang, aminek a viselője vezeti a testvériséget? Még nem jutottam el olyan történetekig, amikből ez világosan kiderül.
Van olyan történet, ami a szervezet alapításával, ill. felépítésével foglalkozik?