Szerző Téma: Bosszú Angyalai képregények  (Megtekintve 567411 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #3171 Dátum: 2010. December 08., 22:06:29 »
De jön majd az Ostrom is, de még egy kis idő, mire eljutunk odáig. Most jön majd ugye a 254-es szám, az pedig a 270-es részeknél van. Szóval még kell várni rájuk egy kis időt. De megéri majd, ígérem. :) Benne lesznek a magyarból kihagyott képek és oldalak is. ;)

Addig meg olvasd a többi BA történetet, és ha tetszik, akkor oszd meg velünk a véleményedet! Ha nem, akkor is ;)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető omegab93

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 37
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #3170 Dátum: 2010. December 08., 21:44:14 »
Az egész nagyon fasza! ;) Nem tudjátok azt a 3részes sztorit leadni, amiben elfoglalják az angyalok kúriaját? Meg 93ből megvan az 1 2része, és nem tudom mi van a 3ban! :headscratch:
A világot rák gyötri... A bűnözés rákja! és ezt ki kell VÁGNI! (Robotzsaru 93\3 12.szám)

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Avengers képregények
« Válasz #3169 Dátum: 2010. December 07., 13:10:33 »
Azaz itt.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #3168 Dátum: 2010. December 07., 13:07:46 »
Huh, Nebulon népével kapcsolatban most megfogtál. 

Ha jól emlékszem valami hülye írt egy leírást a Marvel népeiről. Nebulon az Ul'lula'n faj tagja, egyike azoknak a népből, akik képesek emberi alakot ölteni. A valódi formájuk enyhén szólva is gázos. Bővebben a Galaxis Utikalaúzban.

Itt szerepelt
Avengers Vol 1 353
Avengers Vol 1 354
Defenders Annual Vol 1 1
Defenders Vol 1 13
Defenders Vol 1 14
Defenders Vol 1 33
Defenders Vol 1 34
Defenders Vol 1 35
Defenders Vol 1 37
Defenders Vol 1 38
Defenders Vol 1 93

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #3167 Dátum: 2010. December 07., 12:55:05 »
Huh, Nebulon népével kapcsolatban most megfogtál.  :headscratch: Nem tudom, hogy mi e nevük, illetve szerepeltek-e még ezen kívül utána.
De ha Ben erre jár, biztos megmondja a halálbiztos infókat ezzel kapcsolatban :)
Egyébként valóban elég gáz volt, hogy milyen könnyen irányíthatták a hősöket, de hát elég nagy hatalmú mufók voltak ezek, szóval próbáljuk ezt megbocsátani nekik.

Jön majd hasonló történet, mert már folyamatban van a következő évszám beírása is, amire talgaby az egyik korábbi F4 képregényben már utalt.


A 23-as pedig szerintem is nagyon jó kis rész volt, ami jól felvezette a történetet lezáró részt, amit még idén olvashattok, az ünnepek előtt. Sőt, ez a sztori ezzel még nem is ér teljesen véget...   :cool:
Arra pedig, hogy mi történik majd ezután Vízióval, reményeim szerint nem kell olyan sokat várni, mert megláthatjátok a nyugati parti Angyalok sorozatában, amint belekezdünk - terveim szerint kora jövőre - abba is. Érdekes lesz, hidd el.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető garrido

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +0/-0
Re:Avengers képregények
« Válasz #3166 Dátum: 2010. December 07., 12:13:24 »
Most van egy kis időm, pár aszót írnél 2 képregényről:

Bosszú Angyalai v1 11. éves különszám:
Nem volt rossz rész, kicsit bugyutának tűnt, hogy ennyire lehetett befolyásolni hősöket, általában mindig lenni szokott egy közöttük aki rájön a turpisságra. Hogy hívják Nebulon népét, és szerepeltek-e valahol utánna?
Ilyesmi még jöhetne pár.

Bosszú Angyalai v1 253:
Ez még jobb is volt. Vízió szépen elküldte küldönböző helyekre az angyalokat, nagyon kíváncsi vagyok mi lesz a megoldás és hogy hogyan akadályozzák meg a terve véghezvitelében. És mi fog Vízióval történni ezután?
Várom a következő részt.


Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #3165 Dátum: 2010. December 07., 10:24:52 »
A hősök már csak ilyen nyílt szívűek, mind hívő ember, vagyis hisznek a társaikban :)
Különben is, hogy haragudhatnál egy kenyérpirítóra?  :lol: :hehe:

De azért a későbbiekben nyilván lesznek még ebből problémák, ne aggódj.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #3164 Dátum: 2010. December 07., 10:10:05 »
Üdv! Köszi a BA 253.részt,Farek,Hopkin! :worship: :worship:
Nagyon jó volt ez a rész,Vízió világuralomra tör.Persze az ő szemszögéből ezt pozitív hatásnak kellene vennünk,de ,ahogy Kapi is én is ledöbbentem.Ezek után érthetetlen számomra,hogy bíztak meg benne a későbbiekben.De gondolom ez is kiderül,tehát várom a folytatást!!!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #3163 Dátum: 2010. December 06., 15:07:21 »
grey gargoyle: hamarosan... ígérem, hamarosan...  :brow: ;)

Gorgonita: Igen, én is nagyon szeretem ezt az időszakot, pont annyira nyálas és emelkedett a történetek nagy része, meg pont annyira hősies és hatásvadász, ami még nem fekszi meg a gyomrot, illetve épphogy a jó hatást éri el (legalábbis túlnyomórészt). Persze nyilván ízlések és pofonok, és mindez szubjektív, de nekem azért tetszik. :)
És továbbra is jó történetek jönnek majd, kozmikus, időutazós, meg mindenféle. Csak győzzétek kivárni (mi meg elkészíteni  :badteeth:)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #3162 Dátum: 2010. December 06., 14:44:06 »
hála és köszönet a bosszú angyal 253-ért, izgalmas rész volt, jó befejezés. mit írhatnék még. Várom a köv részt.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #3161 Dátum: 2010. December 04., 09:15:37 »
Egy ideje már nem olvastam BA-t, de ez most megint tetszett. Eszembe juttatta a nyugati parti partyt is, és most kezdett derengeni miért kedveli Bendis Csalogányt annyira hogy visszahozta a New Avengersebe is. Ahogy lerendezi a drogcsempészeket, az tiszta Charlie angyalai hangulat. A régebbi Bosszú Angyalai nem kötnek le, az újabbaknak meg már másabb a hangulata. De ez az időszak még olyan igazi szuperhősös. Egyszerre túlzó és hatásvadász ( az általuk kísért és világszerte ismert hősök képességein szájtátva csodálkozó őrök), és realizmusra törekvő (a Viziót cselekvésre késztető, hősök által nem orvosolható problémák) elemek egyaránt keverednek benne a megfelelő arányban. Szvsz ez kell egy jó szuperhős képregényhez, nem pedig az hogy Xaviertől Ororo-n át Bucky-ig mindenkiből gyarló, bukott angyalokat alkossanak az írók.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #3160 Dátum: 2010. December 03., 19:07:56 »
Ami az ellenfelet illeti. Tényleg csak egyszer használatos volt. Mert felbukkant egy rövid ideig és aztán vége lett az ellenféllel.
És az nagyon jó hír, hogy majd a nyugati parti Angyalok is lesznek itt a HálóZsákon.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #3159 Dátum: 2010. December 03., 16:26:23 »
Szívesen, keildavied.
Nem volt rossz rész szerintem, bár kicsit erőltetettnek éreztem, hogy az utolsó lépcsőfok előtt még feltűnik egy váratlan - és egyszer használatos - ellenfél, de valamivel meg kellett alapozni Vízió későbbi tragédiáját.
Hamarosan, még az idei édben jön ennek a történetnek az utolsó része, és akkor mindenki megláthatja, hogy mi is történik Vízióval és az ő világuralmi terveivel.
Utána pedig, reményeink szerint, végre belecsaphatunk a nyugati parti Angyalok kalandjaiba is, szóval ki esetleg már Sólyomszem elvonási tünetekben szenved - mint pl. maga a beíró, Hopkin is :) - az reménykedjen, hogy minden zökkenőmentesen fog menni.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #3158 Dátum: 2010. December 02., 18:09:10 »
Köszi A Bosszú Angyalai v1 253. számot! :worship: :worship:
Akkor a Bosszúangyalok most már megtudták, hogy mi Vízió terve.
Bár az érdekes, hogy egész idő alatt nagy részt Vízió és Quasimodo szerepelt.
Ami meg Quasimodot illeti. Valóban nem ugyanaz, de őróla kiderült, hogy ő is egy android volt, mint Vízió.
kíváncsi vagyok a folytatásra. Főleg arra is, hogy Vízió mit fog tenni. Mert úgy néz ki, valami rossz szándék lesz egy androidtól.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #3157 Dátum: 2010. November 24., 13:21:49 »
Á, a tékozló fiú visszatért!!!  :lol: Üdv újra köztünk, Blue S.!
Örülök, hogy több embernek tetszett ez a történet, valóban nem rossz, bár egy kicsit talán túl emelkedett a hangulata néhol, de összességében jó.
Az említett oldalt pedig megnézem, amint az otthoni gépem közelébe jutok!
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Avengers képregények
« Válasz #3156 Dátum: 2010. November 24., 13:14:45 »
Köszönet a 11. Különszámért.  :worship:
A végén volt pár csavar a történetben, nagyon meglepett, hogy Nebula mégis elárulta az Angyalokat. Kap sem volt semmi, ahogy hagyta magát véresre veretni Bestia által. (Gondolom, az Újvilág Kap lerendezett volna mindenkit egy golyószóróval  :lol: )

Egy hibabejelentés:
A 08. oldal harmadik paneljén üres maradt egy buborék.

Egyébként a fordítás és a beírás is szép munka.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #3155 Dátum: 2010. November 24., 09:58:30 »
Üdv! Köszi a Bosszú Angyalai v1 11. éves különszámot,Farek,Hopkin! :worship:
Nekem pedig tetszett ez a történet,hogy a végére derült ki,hogy ki mit is akar igazából.Gondolok itt Nebulára.Aztán a végén a közös halált választják..hát ez az ő döntésük volt.Idegen kultúrák más életfelfogással.

Nem elérhető hopkin

  • HálóZsák tag
  • Fantom
  • *
  • Hozzászólások: 231
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Deadpool HQ
Re:Avengers képregények
« Válasz #3154 Dátum: 2010. November 22., 20:35:39 »
Szerintem elég lagymatagon indult de aztán folyamatosan egyre jobb lett. A végén a dupla csavar pedig minden kételyemet eloszlatta. Nem egy elsőosztályú iromány, de szebbé tette a délutánom.

99% köszönet Fareknek és 1% nekem. Mindig öröm olyan angyalokat találni az oldalon amit nem én irtam be.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #3153 Dátum: 2010. November 21., 18:46:50 »
És egy dolog furcs volt nekem. A Kapitány azt mondta Nebulonnak, hogy "Nem rég ébredtem fel..."
Ugye azt mondtátok, hogy ez olxan 220 környékén játszódhat. Tudom, hogy ritkán ugrik itt valaki egy évet is, de azért ez számomra érthetetlen. Azóta csak el telt 3-4 év.
Figyelj, ha az ember hosszú évtizedeket alszik, akkor 5-6 év is csak nemrégnek számít...  ;)

Ez a történet számomra is kicsit kettős, vannak benne szerintem jó részek, és vannak jóval kevésbé jók is. De összességében egynek jó, és azért is készítettem el, hogy régebben párszor felmerült, hogy miért nem közlünk évszámokat is. Hát most tessék! :)
És majd jön az ezután következő pár szám is biztosan, de hogy mikor, az egyelőre (a 14-es kivételével) ötletszerű.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #3152 Dátum: 2010. November 21., 17:37:47 »
Ez a DepiPók-korszak idehaza elég káros abból a szempontból, hogy mindenki állandóan azt hiszi, DeMatteis írói stílusa kimerül ebben a proto-emo önsajnáló, komor, millerisztikus sötétorgiában. Pedig ha megkérdezel egy amerikai képregényrajongót, JMD-ről kapásból a könnyed, laza, és észveszejtően jópofa humorral átszőtt történetei jutnak elsősorban az eszébe, onnan is a Justice League America.

 Hát mondjuk az tény, hogy az itthoni Pókemberből, meg a Marsbéli Fejvadász sztoriból ismerem, tényleg azt hittem, hogy sötétebb sztorikat ír inkább.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #3151 Dátum: 2010. November 21., 17:11:18 »
Köszönet Fareknak, és Hopkinnak a 11. különszámért.
Hát eleinte csak néztem, hogy mi lesz ebből, mert a kezdete nem igazán tetszett, de a végére végül összehoztak egy elfogadható történetet. Bár a két lény "halála" kicsit túlerőltetett volt számomra. Nem a "haláluk" hanem amit mondtak közben.
És egy dolog furcs volt nekem. A Kapitány azt mondta Nebulonnak, hogy "Nem rég ébredtem fel..."
Ugye azt mondtátok, hogy ez olxan 220 környékén játszódhat. Tudom, hogy ritkán ugrik itt valaki egy évet is, de azért ez számomra érthetetlen. Azóta csak el telt 3-4 év.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Avengers képregények
« Válasz #3150 Dátum: 2010. November 20., 23:10:02 »
Ez a DepiPók-korszak idehaza elég káros abból a szempontból, hogy mindenki állandóan azt hiszi, DeMatteis írói stílusa kimerül ebben a proto-emo önsajnáló, komor, millerisztikus sötétorgiában. Pedig ha megkérdezel egy amerikai képregényrajongót, JMD-ről kapásból a könnyed, laza, és észveszejtően jópofa humorral átszőtt történetei jutnak elsősorban az eszébe, onnan is a Justice League America.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #3149 Dátum: 2010. November 20., 23:02:17 »
Igen, hülyeség a vakság. Egyszer elbeszélgetnék az írókkal, hogy honnan szednek annyi logikátlan fordulatot...

Enyje, kimaradt az életedből a "Vak végzet"? C-c-c! :D
 Végre nekem is sikerüllt elolvasni a különszámot. "Csorgott a nyálam", amikor megláttam, hogy JMD írta sztorit, még ha számomra kissé eröltetett "hősök egymás ellen" történetet kaptunk. Aztán kicsit csalódtam, hogy nem a megszokottsötét hangulatú, magukban monológizálgató szereplőkkel teletűzdelt történetet kaptunk, de az kárpótolt, hogy nem számítottam arra, hogy milyen kapcsolat van valójában a két idegen között. Az utolsó oldalak eseményei kissé zavarossak voltak nekem, bár az tény, hogy baromi álmos vagyok (majd holnap újra átolvasom).
 Mindenesetre köszönöm nektek, Farek mester és Hopkin :worship: :worship: :worship:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #3148 Dátum: 2010. November 18., 22:31:01 »
Keildavid példáját követve én is köszönöm a 11. különszámot és a remek honosítást.  :worship:

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #3147 Dátum: 2010. November 18., 20:35:45 »
Köszi A Bosszú Angyalai 11. Különszámot! :worship: :worship:
Ez igen érdekes történet volt. Ez elején kicsit furcsa volt, hogy a Bosszú Angyalai és az Oltalmazók egymás ellen harcoltak. De erről a végén kiderült, hogy mi történt pontosan.
Bestia pedig mindig is vicces volt a poénjaival. Persze, hiszen mindig is ezt szokta tenni.
Vasember is kicsit vicces volt. Mert ő olyan feszült volt. És a gondolataiba kiderült, hogy miért volt az.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #3146 Dátum: 2010. November 18., 20:16:56 »
Ugyan már, harcra készülvén nem lehet finnyáskodni!  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #3145 Dátum: 2010. November 18., 17:47:24 »
Kapi igazán rendes.
-Ugyan kellemetlen lehet Darázs, hogy egy szál kis ruhában álllsz a himalája tetjén kb -30 fokban, de ez van, bírd ki.  :badteeth:
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #3144 Dátum: 2010. November 15., 13:04:50 »
A harc jelenet ugy lett volna reális h a nagy szeméthalom kellős közepén elesik egy kiálló törmelékben és darabokra szedik a robotok, kb az első percben :D
Azért te sem vagy egy hurráoptimista, hívő alak...  :badteeth:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető hopkin

  • HálóZsák tag
  • Fantom
  • *
  • Hozzászólások: 231
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Deadpool HQ
Re:Avengers képregények
« Válasz #3143 Dátum: 2010. November 15., 12:36:23 »
Fenegyerek azért teljesen más tészta. Neki a szeme helyett felerőssödött minden más érzékszerve. Ezzel szemben solyomszem a szeme elvesztése után begubozott a lakásába és feltételezem a testét se nagyon tartotta már kordába nem h ráfeküdjön a többi érzékszervének finomitására. Az öregedésröl már ne is beszéljünk. A harc jelenet ugy lett volna reális h a nagy szeméthalom kellős közepén elesik egy kiálló törmelékben és darabokra szedik a robotok, kb az első percben :D . Nekem is ő az egyik kedvenc angyalom de ez akkor is ugy sántit ahogy van :-\

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Avengers képregények
« Válasz #3142 Dátum: 2010. November 12., 13:23:20 »
 Vagy vágd Uatu szemébe, hogy : "Te hülye vízfejű!"  ;D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség