Szerző Téma: Bosszú Angyalai képregények  (Megtekintve 567329 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #3141 Dátum: 2010. November 12., 11:09:17 »
Na, akkor ezt most mondd Fenegyerek szemébe...  :lol: :brow: :hehe:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Avengers képregények
« Válasz #3140 Dátum: 2010. November 12., 11:06:46 »
Nem így értem. Úgy gondolom, hogy ha valaki mondjuk vak, akkor az képtelen hatékonyan harcolni. Ha megvakul valaki, akkor ő már nem számít jó harcosnak és nyugdíjazni kell véglegesen.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Avengers képregények
« Válasz #3139 Dátum: 2010. November 12., 09:03:40 »
Mármint hülyeség, hogy belenézett egy atomvillanásba, és megúszta annyival, hogy csak a látóidegei égtek ki?
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Avengers képregények
« Válasz #3138 Dátum: 2010. November 12., 08:48:12 »
Igen, hülyeség a vakság. Egyszer elbeszélgetnék az írókkal, hogy honnan szednek annyi logikátlan fordulatot...
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #3137 Dátum: 2010. November 11., 16:12:56 »
Az egyik kedvenc Bosszú Angyalom!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #3136 Dátum: 2010. November 11., 15:50:49 »
Mert egy igazi hős!  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #3135 Dátum: 2010. November 11., 15:26:11 »
Látod mégis megtalálja a módját, hogy pontosan lövöldözzön!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #3134 Dátum: 2010. November 11., 13:53:50 »
POnt ezért. Elveszik tőle a legfontosabb dolgot, ami azzá teszi, aki.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Avengers képregények
« Válasz #3133 Dátum: 2010. November 11., 13:20:06 »
De mi értelme lenne Sólyomszem vakságának? Ő tudtommal csak egy ember, nincs szuperképessége. Ha nem látna, lőni sem tudna. Illetve tudna, csak kérdés, hogy lenne-e értelme... :lol:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #3132 Dátum: 2010. November 11., 08:43:26 »
Nem, bármennyire is szeretné talgaby egy rossz címadással bíró The End történetnek beállítani  ;D, szerintem nem az volt.
Szegény Sólyomszemet ha alternatív jövőkbe helyezik, nagyon szeretik megvakítani. A sok perverz író meg szerkesztő...  :badteeth:
Vízió azért lett ilyen nagy, mert az anyagtalanná váló képessége révén hagyta, hogy a teste molekulái elsodródjanak egymástól nagy távolságra, és már alig volt köztük kötés. Hasonlóan az Örvény-féle történethez. Mondjuk az, hogy a végén, amikor összeszedte magát, de még úgy is hatalmas volt, már egy másik, egy igen jó kérdés, amire én sem tudnék választ adni...  :nemtudom:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #3131 Dátum: 2010. November 10., 22:43:39 »
Az utolsó Bosszú Angyalai történet: Az eleje nem tetszett nagyon, de egyre érdekesebb lett, és jó kis sztori alakult ki belőle. Érdekes, hogy Sólyomszemet itt is vaknak ábrázolják, úgy mint reklám nélkül más történetben! Pókember nem szerepel túl sokat de a dumája tetszett nagyon: "elmondom, mikor idősebb leszel, én meg halott" Vízió vajon mitől lett ilyen nagy?? Ez most egy The End történet volt?? Köszi mindenkinek a honosítást!!  :)

Nem elérhető hopkin

  • HálóZsák tag
  • Fantom
  • *
  • Hozzászólások: 231
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Deadpool HQ
Re:Avengers képregények
« Válasz #3130 Dátum: 2010. November 09., 18:25:03 »
Szerintem a 253 még ebben a hónapban is kimehetne. Jövőhónap meg 254 és a What IF. Esetleg ha Farek mester elvállalja a beirtás akkor még egy Annual 12 is befigyelhet. De hétvégére már tisztán fogom látni mennyire van időm.

Azért lehet győzködni minket szép szavakkal a folytatásért ;D

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #3129 Dátum: 2010. November 09., 17:02:13 »
Köszi a válaszokat!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #3128 Dátum: 2010. November 09., 16:15:09 »
Semmi gond, örülünk a később beeső véleményeknek is.  :)

Igen, gyakorlatilag az elmúlt sok 10 rész mind hozzátett egy kicsit Vízió döntéséhez. Ami hamarosan kicsúcsosodik és láthatjuk a végkifejletet is. Sőt! De azért ennyire még ne szaladjunk előre...  ;)

Örvénnyel én később nem találkoztam BA történetekben, de azt hiszem, máshol visszatért. De sajnos többet nem tudok róla.

Idén még 3 történet biztosan kikerül. Egyrészt a jelenlegi történetfolyam lezárása a következő két részben, valamint egy picikét régebbi évszám. Igazából az évszám még a hónapban, a maradék két rész pedig december folyamán. Legalábbis most ezek a tervek.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #3127 Dátum: 2010. November 09., 15:58:57 »
Volt egy kis lemaradásom Bosszú Angyalai fronton, most végre pótoltam.
(245-252-ig)A Szipolyos történet befejezése érdekes volt, főleg mert a kimenetel ez is egy csepp volt ahhoz hogy Vízió-nál beteljen a pohár! At Örökkévalók történetét már vártam hisz még a régi Marvel Extrában volt  dokumentáció a történtekről és nem is csalódtam, nagyon tetszett!!! Kár, hogy a félbemaradt történet ami a Thor-ban fejeződik be nem jelenik meg, így nem sokat értettem belőle! Örvény egy érdekes figura, kíváncsi vagyok szerepel-e még valamikor!? Döntési tényező: na itt kezd érdekes lenni a dolog............    Várom a folytatást nagyon, remélem hamarosan olvashatom! Ebben az évben mennyi részt szándékoztok még kitenni??? Köszi a honosított részeket, egytől egyig remek munka mind!

Nem elérhető hopkin

  • HálóZsák tag
  • Fantom
  • *
  • Hozzászólások: 231
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Deadpool HQ
Re:Avengers képregények
« Válasz #3126 Dátum: 2010. Október 12., 12:49:07 »
Az elkövetkező két három hétben Zhk tömkelegével kell szembe néznem és sajnos azt is be kell vallanom h szeptemberbe erőt vett rajtam a lustaság, így októberi Angyalok v1 frissítés nem igazán lesz, de megteszek mindent hogy novemberbe végre mindenki megismerhesse Vízió világuralmát és annak alternatív verzióját :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #3125 Dátum: 2010. Október 12., 12:43:17 »
Igen, igen, az Ostrom is lesz, szóval lesz mire várni. Nekünk meg majd legalább könnyű lesz, csak szkennelni kell, meg pár oldallal kiegészíteni :)

Sajnos Hopkinra most nagyon rátelepedett a suli, úgyhogy várható egy kis zavar az erőben, pontosabban akadozás a frissítésekben.  :nemtudom: Egyelőre még nem látom, hogy milyen mértékben és meddig, de azon leszünk, hogy továbbra is rendszeresen tudjuk szállítani az adagokat.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető A Hódító

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 20
  • Karma: +3/-0
Re:Avengers képregények
« Válasz #3124 Dátum: 2010. Október 09., 01:04:40 »
Üdv!

Farek, ezzel csak olajat tettél a tűzre! Most, hogy tudom, hogy az Ostrom is jön...  :D Türelmetlenül várom a napot. Ok, körülnézek még, s ha akad valami jó sztori, akkor azzal kapcsolatban is írok. Van egy folytatásos sorozat, ami nem éppen itt jelent meg... viszont Kang és a V.C. hosszú részeken át szerepel benne...  ;) Hatalmas történet! Le is töltöttem, de sajnos még csak nem is néztem föl az oldal fórumára, pedig úgy illene. De majd ezt is pótolom. Sajnos alig van időm, pedig nagyon nagyra tartom a honosításokat, s azokat is, akik ezzel fáradnak!

Turkia: a Galactus-per az nekem is nagy kedvencem, szintén. Főleg, mivel Fátum is jócskán szerepel benne.   :m-doom:   :)

Kang

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Avengers képregények
« Válasz #3123 Dátum: 2010. Október 05., 13:19:31 »
Hú, köszi! Várom! :worship:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #3122 Dátum: 2010. Október 05., 10:52:52 »
Hogyne lenne itt is az Ostrom! hiszen benne van a történefolyamban :). Ráadásul a tervek szerint teljes formában, vagyis kiegészítve azokkal a képkockákkal vagy oldalakkal, amik annak idején kimaradtak a magyar kiadásból. Szóval lesznek itt finom dolgok ;)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Avengers képregények
« Válasz #3121 Dátum: 2010. Október 05., 08:58:59 »
Hú, megjelenik itt is az Ostrom??? De jó!  :worship:  Ugyanis a Marvel Extra 2. száma nincs meg és HA jól tudom, az Ostrom első része abban van. A 3. rész indít azzal, hogy elfogják a Kapitányt, onnan már megvan. Akik abból nagyon bejöttek: Zémó, Tigriscápa és a legjobb harcos, Góliát. Neki egyébként iszonyú jó szövegei vannak. Kang, tetszeni fog! Kb. 17 éve, hogy megvettem a képregényeket még az újságosnál és a Postán, de a mai napig emlékszem az ilyenekre, hogy: "Hallom, azzal büszkélkedsz, hogy még a hatalmas Thornál is erősebb vagy. Nem hiszem el."  Ezt speciel Herkulesnek mondta (aki annak ellenére, hogy hős, egy kellemes, egyedi szereplő)  és utána a fejénél fogva bevágta a vasbetonba. :brow: 
Ez a higgadt hangnem valami szuper! Vagy amit a Kapitánynak mond, miközben Thort püföli: "Fogadok, hogy a hosszú hajú barátod éppen olyan könnyen megtörik, mint Herkules."

Kang: nincs meg sajnos scannelve, pedig szívesen elküldeném. Viszont Farek híre szerint hamarosan lesz, szóval a hiányzó részt én is várom, ki is nyomtatom szerintem. Nekem a Titkos Háború és a Galactus perrel együtt  minden idők legjobb története.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #3120 Dátum: 2010. Október 05., 02:17:56 »
Na, örülök, hogy ismét egy régi képregényről olvashattunk véleményt. Hátha valaki kedvet kap hozzá. Szóval ne fogd vissza magad! :)
Az Ostrom pedig itt is megjelenik majd, csak várj egy kis türelemmel :) És hidd el, megéri. ;)

Kang valóban egy érdekes, összetett karakter, én is örülök neki, hogy kikerült a körforgásból és visszanyerte önmagát. Lesznek még vele itt jó történetek, nem is olyan sokára. :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető A Hódító

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 20
  • Karma: +3/-0
Re:Avengers képregények
« Válasz #3119 Dátum: 2010. Október 05., 01:28:47 »
Üdv!

Talgaby: köszönöm az infókat a TH-ról, érdekes volt.

Amondin: rátapintottál, bár nem utálom Amerika Kapitányt, csak 'abszolút baromnak' tartom!  :D S igen, a másik oldalon ritkán történik olyan, amikor befuccsol egy dolog. Csakhogy én azt bírom, hogy még így is kínkeservesen kell sokszor megküzdeniük egyetlen fő gonosszal, pedig ők többen vannak, szuper képességekkel, az antihős mégis túlél, megmenekül, s újra, meg újra megküzdenek vele. ;)

Turkia: Attila nekem is nagy kedvencem. ;) De ha ő volt korának Galactusa, akkor mi volt Sztálin, teszem azt? :huh: Hm, amúgy neked megvan az Ostrom - esetleg scannelve? Mert engem érdekelne. S miről szól konkrétan? Az is egy hosszabb sorozat? Kik a szereplők? Stb. :D

Most pedig folytatom, amit abbahagytam.

Sztori és fordítás.

Érdekes történet, s meg kell mondjam, nagyon élvezetesek és elgondolkodtatóak voltak az időfolyamról, az időutazásról szóló részek. Ki tudja, miket szivárogtatnak ki ilyen módon... bár az összeesküvés-elméletekbe inkább nem mennék bele.  :cool: És engem a "Mérleg" nevű fickó is komolyan elgondolkodtatott... a jelenléte és az, amikről beszélt. A szereplőkről ugyanaz a véleményem, mint az összes képregény esetében. Jól meg akarják menteni a világot, de gyakran összevesznek, lelkileg eléggé labilisak, s habár ők a legnagyobb hősök, ha Kang a végén nem nyírja ki az Idő Őreit, akkor megnézhették volna magukat. Amúgy jól teljesítettek, ötletes volt, hogy külön időszakokból ragadták ki őket a feladathoz.

Egyébként kiemelt figyelemmel követtem azt a részt, amely kitért Kang elmélkedéseire, visszaemlékezéseire; kedvelem az olyan történeteket, amelyekben a Kanghoz hasonló karakterek életútja kerül előtérbe, s így jobban meg lehet ismerni őket, s a személyiségüket. Bár odáig még nem jutottam el, hogy most akkor milyen rokonságban is állnak ők Fátummal. Tetszett továbbá, hogy a végén Kangnak sikerült önmaga maradnia az akaraterejének köszönhetően, mikor "kiszakadt" belőle Immortus... így megíratlan maradt a jövője... Immortus számomra szintén figyelemre méltó egyéniség, bár nem tartozik túlzottan a kedvenceim közé, bár ő is Kang személyisége (volt), mindenesetre nem egy elhanyagolható figura. De azért örültem, hogy Kang megnyerte a sors háborúját, s Ő maradt Kang a Hódító.  :) De biztos soha nem fog neki sikerülni meghódítani a XXI. századot, s lesöpörni a Bosszú Angyalait, meg az egyéb hőscsoportokat.

Nos, túl sokat nem tudok már írni erről, mert minden egyes apró részre felesleges lenne kitérnem. Nagyon jó történet volt, mindent figyelembe véve. Jó volt a magyar szöveg is, nem nagyon találtam benne hibákat. Néhány apróbb elírástól eltekintve, ami szinte lényegtelen. Precíz munka volt így is. Módfelett örültem, amikor rátaláltam.

Szóval ennyi. Köszönöm, hogy honosítottátok!  :worship:

Üdv: Kang

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Avengers képregények
« Válasz #3118 Dátum: 2010. Október 04., 11:41:03 »
Egen, a klub már legalább 3 tagot számlál.  ;D
Kang, jól rátapintottál a lényegre. Külön öröm, hogy említetted az általam legnagyobb uralkodónak tartott Attilát. Igen, korának Galactusa.  :lol:
Szóval engem is a klasszikus Titkos Háború fog meg igazán. (a Marvel Extrában közölt Ostrom mellett) Iszonyú jó történet, érdekes fordulatok.
Mondjuk a győzelem a valóságban Fátum kezében lett volna, hiszen Molekulaemberrel hegyeket dobhatott volna rájuk, amit csak egyszer tett meg. A helyében én ráküldtem volna még néhányat és puff, győzelem. :brow:
Egyébként az én személyes kedvenceim: 1. Galactus 2. Fátum, Bulldózer 4. Zémó 5. Darkseid (a  DC a kakukktojás  :) Tényleg, miért annyira más a DC??? Mindegy. )
Az pedig tényleg bosszantó, hogy van egy évekig előkészített terv, aztán jön Pókember, aki mondjuk leragasztja a billentyűzetet és annyi a tervnek! :headscratch:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #3117 Dátum: 2010. Október 01., 14:58:45 »
Üdv!

. Valahogy Amerika Kapitány nem tartozik az általam kedvelt karakterek közé; hogy is mondjam, túlságosan is a "életemet adom a hazámért, még ha velejéig korrupt is a kormányunk" típusú fazon.  :hehe: Szép dolog a hazaszeretet, de Kapi nekem túl idealizált fickó.


Látom újabb taggal bővül Farek: "utáljuk Amerika Kapitányt" klubja.  :( ;D
A gonoszokat sokszor én is jobban kedvelem, de ennek meg kell történnie, hogy elszámítják magukat. Mondjuk van olyan képregény, ahol a gonosz nyert, de az nem igazi győzelem.
Én sokszor azt utálom ilyenkor, hogy több oldalon keresztül bemutatják, hogy milyen terveket készítenek( amik ráadásul hatásosak is) aztán jön egy kis nem várt tényező, és hopp, már veszítettek is.Ilyen Fátumnál, és Thanosnál elég sokszor előfordult.
A másik oldalon ritkábban szokott ilyen történni.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Avengers képregények
« Válasz #3116 Dátum: 2010. Október 01., 13:45:02 »
Idézet
Sajnos a Titkos Háborúban előfordult, hogy abszolút nem foglalkoztak a részletekkel, a színekkel.
Mert kevéssé közismert, hogy az gyakorlatilag egy prototípus vagy mérföldkő volt az amerikai képregények történelmében, és egyben majdnem idegösszeroppanást okozott a szerkesztőnek. Igaz ugyan, hogy a DC Krízisével próbált konkurálni, csak éppenséggel nagyon gyorsan kellett nekik, ennek következtében volt, hogy Zeck, a rajzoló egyszerűen nem bírta az iramot és kellett két részre mást beállítani, hogy legyen ideje megcsinálni a maradékot. De voltak olyan füzetek, amiket egy egész kihúzócsapatnak kellett kiadni (itt a kredit ne zavarjon meg, a Marvelnél nagyon ritkán jelezték, ha kihúzópánik tört ki, pedig sokkal gyakoribb eset volt, mint az ember hinné), és még a legendás színezőgépük, Christie Scheele is belerokkant, mert kellett egy hónapig helyettesíteni. De a háttér vagy a sokszor azt helyettesítő színpaca is ennek a következménye, hogy nagyon nagy tempóban kellett kiadniuk, ami amúgy elég rossz fényt is vet a késztermékre Pérez szuperrészletes rajzaival összehasonlítva a konkurencia maxiján. Az egyetlen, ami komolyan megmentette, az Shooter volt, aki lehet, hogy egy utált, elnyomó diktátor volt a cégben, de kézben tudta tartani azt, és képes volt nagyon gyorsan írni jó történeteket. Meg a Titkos Háború II-t, ami nem készült gyorsan, rengeteg fölösleges szöveget tartalmazott és elég gyenge lett, de az már az énvagyokazatyaúristenerrefelé korszakának egyik csúcsán készült.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető A Hódító

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 20
  • Karma: +3/-0
Re:Avengers képregények
« Válasz #3115 Dátum: 2010. Október 01., 13:30:03 »
Üdv!

Nos, igen, sokszor van úgy, hogy előveszem a régi sztorikat. A 12 részes Titkos Háború történetet például számtalanszor újrakezdtem már; úgy vagyok vele, mint egy jó regény esetében. Az ember mindig előveszi és újra, meg újra elolvassa. Ráadásul nekem a TH egy klasszikus "mű", bár grafikailag hagy némi kivetnivalót maga után - na de nem erről akarok most beszélni. :) Igazság szerint nagyon szeretem az ilyen hosszú, folytatásos történeteket, s pontosan a "negatív" szereplők, azaz az antihősök miatt olvasok minden ilyet.  :) Kang, Fátum, Thanos. Valahogy megfogott a stílusuk, az egyéniségük, a hozzáállásuk. Persze, sok esetben hoznak elhamarkodott és meggondolatlan döntéseket, gyakran elszámítják magukat és elmarad a várt győzelmük, de végső soron a hősöknek kell győzni, így lett ez kitalálva. Persze az üzenetek egyértelműek: a diktátorok, a zsarnokok, a hódítók nem győzhetnek, s kizárólag gonosz emberek lehetnek, ami egyrészt igaz, ha azt vesszük, mennyi ostoba diktátor értelmetlen tetteinek következményei sújtották már az emberiséget a valóságban. Másrészt viszont, ezzel az erővel ugyanígy meg lehetne bélyegezni gonoszként és alávaló zsarnokként Attila királyt, Nagy Sándort, Hannibált, Caesart, vagy bármelyik hatalmas uralkodót, hódítót. Pedig sokunkat lenyűgözik nagyságuk és dicsőséges tetteik. S valljuk be, egynémely erőskezű uralkodóra még ma is lenne igény, aki természetesen képes mérlegelni, s elkerülni az olyan szégyentelen tetteket, mint a népirtások, vagy a hasonló borzalmak - amiknek tényleg nem sok értelme volt, soha. Valamilyen szinten tehát én velük tudok "azonosulni", ezért kedvelem az ilyen egyedi szereplőket. ;) S azt is bevallom, sokszor szurkolok nekik - bár tudom, mi lesz a végkimenetel - hogy legyőzzék a hősöket. Valahogy Amerika Kapitány nem tartozik az általam kedvelt karakterek közé; hogy is mondjam, túlságosan is a "életemet adom a hazámért, még ha velejéig korrupt is a kormányunk" típusú fazon.  :hehe: Szép dolog a hazaszeretet, de Kapi nekem túl idealizált fickó.

Elnézést a hosszú bevezetőért, ha valakit untattam volna vele esetleg.  :)

Nos, ami az "Angyalok Mindörökké" történetet illeti, mivel roppant hosszú terjedelmű alkotás, s sajnos az időm is kevés a fórumozgatásra, ezért kategóriákra bontva fogom, külön kommentekben kifejteni majd lassan, mindennel kapcsolatban a véleményem, ha így ok. S úgy döntöttem, először a grafikai részével kezdeném.

Nagyon szépen kidolgozott, s precízen megrajzolt színes sorozat. Szeretem az élénk színeket egy képregényben - kivéve a Fantom esetében   ;) - mert roppant kifejező tud lenni. A karaktereket elég jól ábrázolja Pacheo, még Kangot is nagyon jól eltalálta. :) Sok esetben vagyok úgy, hogy nem tetszik egy-egy karakterábrázolás - Fátum Doktor esetében ez sokszor előfordult már; szerintem Fátumot eddig a legjobban John Byrne tudta megrajzolni - az ő stílusában Fátum nem egy karikatúrának, vagy egy mókás, bádogfejű alaknak néz ki. Szóval Kang is jó lett. Továbbá tetszett az is, hogy sokszor részletgazdag, kidolgozott képsorokkal találkoztam a történetben. Kevés helykitöltő kép van benne, ami jó pont - nem szeretem, amikor felesleges képekkel nyomnak tele egy sztorit, ahol csak max 3-4 háttérszín váltogatja egymást, s semmi más. Sajnos a Titkos Háborúban előfordult, hogy abszolút nem foglalkoztak a részletekkel, a színekkel. Az "Angyalok Mindörökké"-ben szerencsére ilyet nem igazán tapasztaltam. Kíváncsi lennék mindenesetre, hogy ha mondjuk Pacheo, vagy valami hasonló stílusú rajzoló (és a színezők természetesen) újrakészítené a TH-t, hogy nézne ki vajon. Biztos, hogy fain lenne :)

Hm, azt hiszem egyelőre tehát ennyi. Ha valamit esetleg kihagytam volna, azt pótolni fogom. De most sajnos nincs több időm, legközelebb majd rátérek a többi kategóriára is.

Addig is, üdv, s minden jót!

Kang

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Avengers képregények
« Válasz #3114 Dátum: 2010. Szeptember 29., 12:36:47 »
Ez így van. Nekem is volt már ilyenben részem. Jött egy vélemény valami régi történetre, elolvastam és óriási volt...
"Kang" Na végre, valami érdeklődés az igazi, egyedi szereplők iránt. :bravo:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #3113 Dátum: 2010. Szeptember 29., 00:50:49 »
Egyáltalán nem baj, hogy nem aktuális értékelésekkel állsz majd elő, hiszen nem mindenki olvashatja már évek óta az oldalon megjelent történeteket. Ha valamihez most jutottál el, akkor most írd meg róla a véleményed, nagyon szívesen veszem. Ráadásul hátha egy-két másik új olvasó is kedvet kap a régebbi történetekhez a vélemények és javaslatok alapján. Szóval hajrá!
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető A Hódító

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 20
  • Karma: +3/-0
Re:Avengers képregények
« Válasz #3112 Dátum: 2010. Szeptember 29., 00:43:43 »
Üdv Farek!

Igen, időközben én is észrevettem és magamnak csináltam belőle egy külön Avengers mappát. :) Nem jelent gondot.

Nem hiszem, hogy aktuális értékeléssel fogok előállni, a napokban szeretném ugyanis az "Angyalok Mindörökké" sztoriról elmondani a véleményem. Az a sztori nagyon ott van, de majd később. Ha nem gond, akkor ezzel kezdeném.

Egyébként jobban örülnék, ha Kang a Hódítónak, vagy Kang Nagyúrnak szólítanál!  :D Csak viccelek.

Nos, akkor egyelőre ennyi!

Üdv: Kang