Szerző Téma: Bosszú Angyalai képregények  (Megtekintve 568726 alkalommal)

0 Felhasználó és 29 vendég van a témában

Nem elérhető garrido

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +0/-0
Re:Avengers képregények
« Válasz #2991 Dátum: 2010. Július 12., 19:37:26 »
A kalsszikus történetek tekintetében szeretnének-e, hogy ott lazábban kezeljem az idősorrendet, és nagyobb ugrásokkal, vagy akár előre-hátra ugrásokkal is haladva közöljek nagyobb szabású történeteket? Mert akkor talán hamarabb jöhetne az általam tervezettnél egy-két, Gery által is említett klasszikus, és talán visszaugorhatunk még kimaradt részekre, mint pl. a 6 vagy a 11. szám.

Szóval, hogy szeretnétek?

Szerintem tudod, hogy én hogy szeretném...  :cool:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #2990 Dátum: 2010. Július 08., 20:30:19 »
Fáklya biztos annyira ügyesen irányítja a csillaghőt, hogy csak azt olvaszt meg maga körül, amit akar. Mondjuk ez hasonló ahhoz, hogy ugye képes csak részben lángolni, és ezért van az, hogy tud másokat vinni repülés közben úgy, hogy a karja nem lángol. Ez mind szép, de kérdem én, attól a többi része még nem baromira meleg? És az utasok általában nem gyulladnak meg, de még csak meg sem izzadnak...  :nemtudom: :-\

Kapinak pedig a sok gránáttól és robbanástól az egyensúlyérzék fejlődése mellett a hallása visszafejlődéstől is tartania kellett volna...  ;D

És nem kell aggódni, mint korábban említettem, továbbra is a fővonalra - és hamarosan a nyugati parti Angyalokra - koncentrálunk, a klasszikus történeteket abszolút ad-hoc jelleggel tervezem továbbra is.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #2989 Dátum: 2010. Július 08., 20:18:49 »
Azt azért tegyük hozzá, hogy a Marvel Univerzumban egy ember sem edz annyit, minta amennyit a Kapitány!  :brow:
Jó a súlypontja és rendkívüli az állóképessége (a világháborúban a sok gránát és robbanás gondolom még jobbá tette az egyensúlyérzékét)!  :m-cap:

(Nekem akkor esett le az állam, amikor a Fáklya használta Ultron ellen a ,,csillaghőt'' a Titkos Háborúban; a Kapitány pedig a közelben volt, pár méternyire! A pajzs persze őt megvédte (elnyelte a tér minden irányában a hőt?), viszont minden szétolvadt körülötte...)

A Korvac-sagára én is kíváncsi vagyok!  :brow:

Mondjuk én személy szerint nem nagyon szeretném, ha túlságosan elvennék az időt a klasszikus történetek a mostaniak helyett...
Én szívesebben olvasom a jelenlegi idő/történetvonalat (vol. 1. 240-től), meg persze a nyugati csapat kalandjait is nagyon várom már!  :)

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Avengers képregények
« Válasz #2988 Dátum: 2010. Július 08., 14:40:07 »
Farek, szerintem ez egy jó ötlet, lehet ugrálni!!! Tedd ezt, én támogatom! Így kicsit talán fel lehet pörgetni az állóvizet időnként! Sokkal izgalmasabb lenne elővenni egy-két bomba történetet, mert így meg előfordulhat, hogy már előre "le van zsírozva", hogy na itt most még középszerű részek jönnek vagy fél évig... Szóval csak hajrá, ugráljunk!!!

Kapiról jut eszembe még a régi Marvel Extrából egy rész. Na jó, kettő is. Az egyik, amikor Jane-hez megy, Jane napozik, Kapi helikopterrel jön, kb 10 méterről kiugrik, pördül az emlegetett zászlórúdon, forog, majd tornászként érkezik. Minderről a roppant fontos eseménysorról  egy gyenge 4-5 rajz, míg Zémó zuhanásáról és haláláról (?) egy darab. Igaz is, meghalt és kész, nem? Teljesen arányos. Végül is csak az egyik legnagyobb szupergonosz életéről van szó. Minek ragozni. ;)
Másik:
Lávaemberekkel mennek leszámolni, nagy rengés, mindenki eldől, Kapi állva marad. Erre Pókember: Kapitány, mindenki eldőlt, maga nem. Hogy csinálta?
Kapi: Egyszerű. Jól megálltam a lábamon.

AAAAAA!!! :violent: :m-cap:

Na ennyi jutott hirtelen eszembe. :D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #2987 Dátum: 2010. Július 08., 13:55:14 »
Szerintem a Bosszú Angyalai frissítés mehet, ahogy eddig is volt. A fősztori(ami pontosan a 246. számnál tartunk) mehet rendesen, mert a végén mindig vannak utalások, hogy mik következnek.
A Klasszikusfélékből pedig, ha a kihagyott részekre gondolsz, pl. 5-ös, 7-es, 11-es, stb. Az nem baj, ha kihagytok belőle. A klasszikus szakaszból nem mindig vannak utalások, hogy mi lesz a következő részben. Vagyis néha voltak olyan teljesen önálló történet. Mint a 8. szám(Kang megjelenése), 9. szám(Energikon) és 10. szám(Immortus).
De szerintem csináljátok úgy, ahogy jónak látjátok.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #2986 Dátum: 2010. Július 08., 12:22:30 »
Valaki? Még valaki? Valaki más?  ;D

Egyébként ja, nyilván az egyik komolyan vágyott történet, szóval előbb-utóbb mindenképpen sor kerül rá.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Avengers képregények
« Válasz #2985 Dátum: 2010. Július 08., 12:05:06 »
Hogy kezdd el csinálni a Korvac sagát, aztán majd gondolkozhatsz másban is. ;D
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #2984 Dátum: 2010. Július 08., 09:30:55 »
Heh, Turkia, simán el tudom képzelni az ötleted. :) De nem, ennyire azért - itt legalábbis még - nem faszagyerek Kapi, és majd jól kiemelik a csapatmunkát. De ne aggódj, nem fog a nagy menekülés csalódást okozni.

És már régóta gondolkodom, hogy feltegyem-e a kérdést, ami múltkor, Gery levelének olvasása és a válaszom írása közben fogalmazódott meg bennem, és amit már futólag említettem is (Gery, remélem még itt vagy, és nem pártoltál el tőlünk!  ;)):

A kalsszikus történetek tekintetében szeretnének-e, hogy ott lazábban kezeljem az idősorrendet, és nagyobb ugrásokkal, vagy akár előre-hátra ugrásokkal is haladva közöljek nagyobb szabású történeteket? Mert akkor talán hamarabb jöhetne az általam tervezettnél egy-két, Gery által is említett klasszikus, és talán visszaugorhatunk még kimaradt részekre, mint pl. a 6 vagy a 11. szám.

Szóval, hogy szeretnétek?
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Avengers képregények
« Válasz #2983 Dátum: 2010. Július 08., 09:07:29 »
Köszi az új részt!!! Ami nem sikerült Zémónak, meg egy rakás szuperbűnözőnek, Bajvívó elintézi???  :lol: Személy szerint nem bánnám, ha a zuhanással lenne vége a történetnek...bár szerintem valami olyan lesz, hogy Kapitány estében rugózik egyet egy zászlórúdon és a talpára érkezik. Már látom is magam előtt megrajzolva, ahogy ninjaként pördül és megérkezik.  :ninja:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #2982 Dátum: 2010. Július 02., 11:01:01 »
Üdv! Köszi a 19.részt Farek ,Hopkin! :worship: :worship:
Teljesen jó volt ez a történet.Kapi,mint egy kisgyerek,aki új játékot kap,úgy örült a levélnek :D És tényleg,ahoz képest,hogy egy remek vívó volt ez a pasi,majdnem lenyomta a csapatot...A grafika eszméletlen szép a korhoz mérten is.A vége pedig igazi dráma.Bár 100%,hogy Kapi ebből is kivágja magát,de várom a következő részt!
Az ERŐ legyen veletek!!! :hzs-darthvader:

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #2981 Dátum: 2010. Július 02., 10:32:00 »
Igen, Wanda ekkor még nem igazán tudta irányítani a képességét!  :m-scarlet-witch:
Ekkor még Pietro a erősebb, aztán szép lassan, de Wanda lehagyja őt ,,kraft''-ban...  :badteeth:
Szóval, van a csapatban egy kezdő (amatőr?) boszorkány,  egy önfejű szélvész, egy álmodozó (máshova vágyó) Amerika Kapitány és egy makacs íjász; minimum egy erőgép hiányzik ebből a csapatból...  :brow:
(Darázs és Góliát csatlakozása tényleg nagyon kell!)
Tényleg elég rendesen berosáltak a Bajvívótól, holott ,,csak'' egy ügyes kardforgató...  :badteeth:

A szópárbajokra pedig nagyon kíváncsi vagyok!  :brow:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #2980 Dátum: 2010. Július 01., 20:44:04 »
Szívesen!

Ami engem zavar ebben az egészben az az, hogy egy dolog, hogy Bajvívó segghülye - már elnézést -, hanem az, hogy az Angyalok komolyan megijednek a fenyegetésétől. Mennyibe telt volna azt mondani, hogy "oké, gyere, te vagy a főnök?" aztán szépen rákattintani a bilincset, hogy "te még hiszel a mesékben???  :lol:" És aki azt mondja, hogy de az tisztességtelen lett volna az Angyaloktól, mert hogy ők hősök, akkor az gondoljon bele, hogy pl. tisztességtelen dolog ájultnak tettetni magunkat, vagy mindenféle trükkös dologgal legyőzni az ellenséget, márpedig ők szokták. Vagy már rég kirúgták volna Rick Jones-t is maguk közül, mert hogy milyen szemét trükkel segített nekik korábban legyőzni Kanget...
Szóval az zavar, hogy az egész ezért következetlen volt. Igazából leginkább Bajvívó megjelenése miatt honosítottuk ezt a két részt.
De azért persze vannak benne jó dolgok is, Sólyomszem múltja (amit aztán vagy kétszer még újraértelmeznek), illetve Kapi és Bajvívó csatája. Tehát azért nem egy atomgyenge rész.

Ja, és Wanda itt még messze nem volt a legerősebb  ;)


Szerk: És még azért is akartam azt a részt honosítani, mert olyan sokáig nem állt fenn ez a négyes felállás, hamarosan ismét csatlakozott hozzájuk Darázs és Óriás (illetve akkor Góliát), és szerettem volna mutatni nektek olyan részeket is, amik bemutatják ezt a majd' mindenki szerint leggyengébb BA csapatot és a legendás Sólyomszem-Ami Kapi és Sólyomszem-Higanyszál csörtékbe is betekintést enged. Na és majd a következő részben lesz még igazi odamondogatás...  :brow:
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 02., 08:57:13 írta Farek »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #2979 Dátum: 2010. Július 01., 20:17:59 »
Farek-nak és Hopkin-nak köszönöm az Avengers vol. 1. 19.-et!  :worship: :worship:

Bajvívó nagyon piperkőc egy alak, rendkívül önző!  :dry:
Ebben a részben viszont a Kapitány is eléggé nagyképű volt (milyet beszólt Pietro-nak)... (Ez kicsit szokatlan volt!)   :m-cap: :fatestapolo:
Bajvívónak nyakatekert szabályrendszere (gettóba való) van; a logikája szerint, ha ő legyőzi egy csapat vezetőjét, akkor ő válik automatikusan a csapat vezérévé...
(Az már más tészta, hogy nem így lesz!)
Sólyomszem előtt viszont le a kalappal, szembe mert szállni gonosz mesterével!  :bravo:  :m-hawkeye:
A vége tényleg durva, hirtelen lett vége ennek a résznek...  :-\

Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de szerintem ez minden idők leggyengébb (Avengers) csapata...
Mindenki főnök akar lenni, kivéve Wanda!
Nincs igazi ,,nagyágyú'' a csapatban, kivéve talán Wanda!  :m-scarlet-witch:

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #2978 Dátum: 2010. Július 01., 17:20:15 »
Jogbajnok Bajvívó

Au. Na igen ez történik akkor, ha egyszerre két Avengers történet van az ember fejében :badteeth:

Farek: Előfordulhat, hogy mind a négy egyszerre. vagy estleg még azt tudom elképzelni, hogy a Bosszú Angyalai írását hagyta utoljára, és addigra már nem volt elég fantáziája, de valamit írnia kellett, így írt valamit. Azért remélem nem sűrűn fogunk találkozni ilyennel.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #2977 Dátum: 2010. Július 01., 16:51:20 »
Ezer köszönet a Bosszú Angyalai 19. számért! :worship: :worship:
Nagyszerű ez a klasszikus történet. Mindig is érdekes volt, hogy vannak mindenféle közjátékok.Pl. azok a HYDRA emberek, akik Nick Fury-t keresték.
Sólyomszemről nem is gondoltam, hogy Bajvívót ismeri.
Ami Bajvívót illeti. Abba egyetértek veletek, hogy eléggé furcsa lépéseket tesz meg, hogy Bosszúangyal lehessen. De mint kiderült, ez nem így működik.
A vége pedig tényleg jó lett. Hát igen, a következő részben majd kiderül.

Sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #2976 Dátum: 2010. Július 01., 15:51:59 »
Na igen, kíváncsi voltam, hogy ki mit fog szólni ehhez az alapötlethez...  :-\

Az első kérdésedre szerintem az a válasz, hogy azt hitték, jobban kiütötték, és nem számítottak rá, hogy ilyen hamar magához tér. Jobb ötletem nincs.

De a másodikkal kapcsolatban... na igen, amikor először olvastam, meg amikor nemrég fordítottam ezt a történetet, emiatt én is majdnem lemartam az arcomról a bőrt. Most komolyan, nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek, mert hogy
A) Stan bácsi ilyen hülyének nézte az amerikai olvasókat  :nemtudom:
B) Stan bácsi fáradt volt és ezért A) pont
C) Stan bácsi ilyen hülye, és ezt tényleg komolyan gondolta (merthogy az amerikai olvasók hülyék)
D) Egyszerűen úgy vélte, hogy a képregényben az Angyalok és mindenki más is ilyen idióta szabályok szerint működik.  :headscratch:

Vajon öreg Stan életveszélyes fenyegetésével rávehetnék a Marvelnél mindenkit, hogy én legyek a nagyfőnök? Bünetlenül?  :badteeth:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #2975 Dátum: 2010. Július 01., 15:07:43 »
Köszönöm Fareknak, és Hopkinnak az Avengers 19. számát. :worship:
Nagyon örültem amikor megláttam, hogy egy klasszikus történet a következő.
Viszont ebben a történetben van egy pár jelenet amit nem igazán tudtam megérteni.
Az egyik ilyen az az, amikor kiütik Jogbajnokot Bajvívót, és ahelyet, hogy megkötöznék, vagy valami utánanéznek a nevének, és addig Jogbajnok Bajvívó szépen feleszmél.
A másik ilyen pedig az volt, hogy Jogbajnok Bajvívó úgy akar csatlakozni az angyalokhoz, hogy elrabolja Amerika Kapitányt MIII?????? :blink:  Ezt nem gondolhatja komolyan. Mégis miért fogadnák be őt angyalnak, ha ezt megteszi? :headscratch:
Mindent összevetve nem volt egy rossz történet, de ez a két dolog nekem egy kicsit fura volt.
És a vége tényleg jó lett. Kíváncsivá teszi az olvasót a következő számra, szóval várom a folytatást.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 01., 15:10:01 írta Farek »

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #2974 Dátum: 2010. Június 28., 18:14:13 »
Nem mai képregény, de tegnap került fel a Genzo Comicsra a Bosszú Angyalai Mindörökké kritikám.
Ha gondoljátok nézzétek meg: http://genzocomics.freeblog.hu/

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #2973 Dátum: 2010. Június 27., 20:07:02 »
Vagyis nem mindenki örökkévaló, aki sokáig él! (köztük)  :lol:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #2972 Dátum: 2010. Június 27., 20:01:04 »
Igazi Örökkévaló-Kree ,,keveredésről'' én sem tudok...
Lehet, hogy Ultimus-t a Kree géntechnológia segítségével hozták létre?  :nemtudom:
(Ha jól emlékszek, akkor a Kree-k régen élveboncoltak pl. egy Örökkévalót, név szerint Arlok-ot! Ezután hozták létre az Inhuman-okat!)

Phyla édesanyját (Elysius) több oldalon a titáni Örökkévalók csoportjába sorolják; ez kicsit megtévesztő, mert tényleg Izsák alkotta meg! (Utánanéztem én is, igazad van, Farek!)  ;)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #2971 Dátum: 2010. Június 27., 15:53:01 »
1. Deathcry magyar neve Halálsikoly.
2. Ultimusról annyit nem tudok. Az nekem is feltűnt annak idején, hogy Örökkévalónak emlegetik, de igazából nem tudom, hogy milyen úton módon kapcsolódik hozzájuk.
Phyla részben örökkévaló lenne? Hm, ez engem meglep. Tudomásom szerint az anyja nem örökkévaló, csak ott lakik velük. Bár lehet, hogy ezt sem tudom teljesen jól - és most lusta vagyok utánanézni...  :badteeth: - de nekem így rémlik. Mondjuk lassan már semmin sem lepődöm meg abban a családban így, hogy Phyla már nem az első gyerek, aki az apja halála után jött létre, mindenféle mesterséges módon.
Eh, csak utánanéztem, mert mégsem hagyhatom, hogy azt higgyék rólam az olvasók, hogy fogalmam sincs a dolgokról  :hehe: na meg persze engem is érdekelt. Szóval nem tudom, hogy Phyla anyja örökkévalónak számít-e, mert az általam megismert dolgok alapján őt IZSÁK alkotta mesterségesen. Talán ez a magyarázata, hogy így ragaszkodik a lombikgyerekekhez...  :brow: ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #2970 Dátum: 2010. Június 27., 14:33:07 »
Két kérdésem lenne, Farek mester:

1. Mi Deathcry magyar neve?  :headscratch:

2. Mindenhol azt olvasom, hogy az egyetlen Örökkévaló kree Ultimus (a GVH-ban tűnt fel; nagy kedvencem, kár, hogy csak kevés kozmikus story-ban szerepel)!
Elvileg Phyla-Vell is Örökkévaló-Kree hibrid, nem?
(Nagy poén, hogy skrull Örökkévaló is létezik...)  :badteeth:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #2969 Dátum: 2010. Június 26., 07:31:48 »
Mert nincs rossz Avengers epizód csak finnyás olvasók
Én lennék a legboldogabb, ha ezzel egyetérthetnék, de, mint ahogy magad is beismered, ez sajnos messze nem igaz. Szerencsére itt megvan a lehetőség arra, hogy az igazán, nagyon és minősíthetetlenül pocsék részeket egy az egyben kihagyjuk. Volt már ilyen most, a 200-asok után is, és nem azokra gondoltam, amikről összefoglalót írtam.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető hopkin

  • HálóZsák tag
  • Fantom
  • *
  • Hozzászólások: 231
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Deadpool HQ
Re:Avengers képregények
« Válasz #2968 Dátum: 2010. Június 25., 23:52:03 »
Hát nem nagyon van tervbe a széria megszakitása. Leginkább én is a folyamatosságot szeretem. Viszont Amondinhoz hasonlóan és is minden számot olvasni akartam régen szoval igy aztán erőteljesen tolom a "fönöknél" a klasszikus részeket is. Sajna mivel én se vagyok supergép és most be is csuszott egy elég durva vizsga időszak nem folyhatnak a csapbol is az angyalok de mindent megteszünk.

Mert nincs rossz Avengers epizód csak finnyás olvasók

persze ez sem igaz de én mindig örülök egy uj avengers résznek még ha nem is olyan monumentális

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Avengers képregények
« Válasz #2967 Dátum: 2010. Június 25., 19:26:57 »
Akkor te imádni fogod a következő hónapot.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #2966 Dátum: 2010. Június 25., 19:06:48 »
Én imádom a Bosszú Angyalait (főleg a vol. 1.-et és a vol. 3.-at)!  :pogo:
Egy részt sem akarok kihagyni!  :brow:
Az pedig, hogy nemsokára a nyugati parti Angyalok sorozata is beindul, külön öröm!  :ugral:


Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Avengers képregények
« Válasz #2965 Dátum: 2010. Június 25., 18:40:03 »
Látom jó kis párbeszédek születtek itt.
Én amikor még 12 évesen nekikezdtem az angyaloknak úgy szerettem volna, ha 1-től megy végig.
Emlékszem miután végeztem a 4-es számmal vártam egy darabig hátha megjelenik az ötös is, de egy hónapnál tovább nem bírtam, hogy ne olvassam el a kilencest. Azután már nem volt annyira furcsa úgy olvasni őket, hogy jópár szám kihagyás van. És mint említettem ez akkor volt amikor 12 éves voltam. Akkor még fogalmam sem volt róla, hogy hogy mennek itt a dolgok, és akkor még azt hittem, hogy a Pókember meg Bosszú Angyalai és egyéb magyar művek. Hát igen nem szívesen emlékezem vissza arra a fiatal valómra.
Most már ott vagyok, hogy teljesen mindegy, hogy milyen Avengers történet, de Avengers történet legyen. Én legszívesebben a 100, és 200 közötti számokra lennék kíváncsi, de most már ott vagyok, hogy ha van egy rendszeres kihagyások nélküli sorozat( mint most a 200-tól) akkor azt ne nagyon szakítsuk meg hosszabb időre. Igaz itt nem mindegyik tetszik, de nekem jobb úgy, hogyha van egy kihagyások nélküli sorozat.
Meg hát mindig azt mondom, hogy: előbb jöjjön a rossz azután meg a jó.
Persze itt nem azt mondom, hogy amik most vannak azok rosszak csak ha veszek egy olyan történetet ami nekem nagyon-nagyon tetszik akkor minden ahhoz viszonyított történet már rosszabbnak számít. Remélem nem fogalmaztam érthetetlenül.
Szóval részemről jöhetnek még a klasszikusok, de mivel van most egy kihagyások nélküli sorozat ezért inkább ez menjen folyamatosan, és néha-néha jöhet egy-két klasszikus is.
Perzse ez csak az én véleményem.

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Avengers képregények
« Válasz #2964 Dátum: 2010. Június 25., 18:18:50 »
Nem minden az ún. eventekről szól.
Persze, én sem így gondoltam. :)

Katt a képre!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Avengers képregények
« Válasz #2963 Dátum: 2010. Június 25., 17:35:31 »
Gery, semmi gond, engem nem bántottál meg, ahhoz más stílusban kellett volna írnod.  ;) Elvégre ez itt a pozitív/negatív fórumtéma altémája, szóval ha valaki normális stílusban húzza le a dolgokat, illetve fejezi ki nemtetszését, azzal nincs semmi gond, hiszen nem tetszhet mindenkinek ugyanaz.
Jelenlegi véleményed ugyan egy főoldali szavazás kapcsán került ide, de mivel elég sokat foglalkozik az Angyalokkal (is), ezért még csak azt sem mondanám, hogy nem témába vágó. Eh, az áldott jó szívem, azzal van itt a baj...  :badteeth:

Szóval, hogy azért érdemben is reagáljak az Angyalokat érintő részre:

talgaby az előbb már leírt egy igen fontos dolgot, ami alapvetően befolyásolja a honosításra kerülő cuccokat, úgy általában véve, nevezetesen a szkennek minőségét. Ez nagyon sok mindent alapvetően befolyásol, bár én igazából nem értek ehhez a részéhez, szóval amire a hozzáértők azt mondják, hogy hű, ez aztán gáz, az nekem még tök jónak tűnik...  :badteeth: Ezért már egy ideje igyekszem odafigyelni arra, hogy olyan dologba kezdjek, ami csak leveszek a polcról, beteszem a szkennelőbe, és kész van az alapanyag. Füzetek esetében ez könnyű, de bevallom, én nem vagyok az a típus, aki csak a honosítás érdekében vesz és vág szét egy TPB-t, hogy beszkennelhesse. Nekem nagyon fájna a szívem, minden tisztelem azé (pl. talgaby), aki képes erre.

Egy másik jelentős dolog, hogy az, hogy mi kerül ki honosításra, alapvetően egyszemélyi, mondhatni diktatórikus döntés.  :cool: Félre ne értsd, ez nem azt jelenti, hogy magasról teszek a te és más olvasók véleményére, de alapvetően ugye azért kerülnek ki bizonyos képregények, mert nekem tetszenek, és szeretném az olvasókkal is megismertetni és remélhetőleg megszerettetni azokat. Sajnos ez nyilván nem lesz igaz mindenkire.
Pár évvel ezelőtt, amikor elkezdtem a honosítást, akkor elég rapszodikusan kerültek ki a történetek. Akkor nagyjából azt a metódust követtem, amit te is mondasz: 1. szám, 4. szám, Ostrom utáni történet, kree-skrull háboró, Vízió első megjelenése, Galaktikus Vihar Hadművelet. Eléggé csapongtam. :) Aztán több dolog is befolyásolt, hogy ráálltam a jelenlegi vonalra. Egyrészt szerettem volna megismertetni mindenkivel ezt a most alakuló Víziós történetet, és az azt követő történeteket, stabilan megjelenő sorozattá tenni az Angyalokat. Ehhez egy jó beugrási pontnak gondoltam a 200-as számot. Viszont itt már a történetek többé-kevésbé összefüggnek, és nem szívesen hagyok ki számokat. Amiket az elején kihagytam, azok elég gyengék, és nem igazán voltak jelentősek. A mostani vonalat egyébként ismered eredetiben? Nem teljesen értettem, hogy ha nem szánsz rá időt, mert érdektelenek, akkor honnan tudod, hogy azok?

Ráadásul – talán szakmámból is kifolyólag – nem nagyon szeretek csapongani, szeretem, ha a dolgok mennek a maguk útján. Illetve ha az elején kitesszük az igazán nagy durranásokat, akkor később már csak a gyengébb történetek maradnak, aztán a még gyengébbek és így tovább… Nyilván azok már kevésbé érdekelnék az embereket, és szép lassan távoznának. Persze az igazán jó történetek is évekig tartó munkát jelentenének, de messze még a nyugdíjkorhatár (még ha pár rosszindulatú egyén előszeretettel is szokott mást hangoztatni  ;)), és én még sokáig tervezem a honosításokat.

Igazság szerint a néha-néha megjelenő klasszikus történeteket pont azért kezdtem el, hogy megfeleljek a hozzád hasonló igényeknek és a saját vágyaimnak is, viszont ott is szeretnék egyfajta sorrendiséget tartani. De egye fene, ott esetleg hajlíthatóbb vagyok, szóval, ha többen is szeretnék, akkor ott lehetnek nagyobb oda-vissza ugrások, hogy az igazán nagyszabású történetek kikerüljenek, amennyiben nem zavar majd titeket, olvasókat, hogy lesznek olyan dolgokra hivatkozások, amik csak később kerülnek majd ki. Szóval jelezzétek, ha erre lenne igény.

És most, mivel már elég hosszú ez a hozzászólás, zárásként én is reagálnék pár címre azok közül, amiket felvetettél, és én is ismerek.

Korvac saga, Angyalok kontra Oltalmazók – a klasszikus részleghez tartoznak, az áll rájuk, amit feljebb írtam, szóval ki tudja, lehet, hogy korábban kikerülnek, mint eredetileg gondoltam volna. Viszont a klasszikus történetek ad-hoc jelleggel készülnek, rendszer nem igazán van bennük jelenleg, mert a fővonal az elsődleges számomra.
II. Titkos Háborús részek – fordításban már elértem odáig, szóval csak idő kérdése.
Nagymester/Gyűjtő kontra Halál – a II. TH-hoz hasonlóan már belátható, bár nem közvetlen jövőben vannak.
Thor – Blood and Thunder – ezt ugyan nem ismerem, de annyit tudok róla, hogy az alaphelyzetnek (Thor megzakkan, és teljesen őrült módon viselkedik) jelenlegi ismereteim szerint 60 másodperc alatt véget kellett volna érnie, nem pedig tizen+ részen át kellett volna húzni…
Darkseid vs. Galactus – reménykedjünk, hogy talgaby egyszer mégis honosítja, én is szeretem.
Mephisto vs… - szemezgettem már vele, nem zárom ki a jövőben, de nincs rá konkrét tervem.
Terminus Factor, Evolutionary War – amennyit ezekből olvastam, pont elég volt. Nagyon utáltam azokat az éveket, amikor a Marvel úgy próbált meg több pénzt lehúzni az olvasókról, hogy több különböző cím évszámain keresztül vittek egy nagy közös történetet. Hidd el, nem maradtál le semmiről.
Thanos mini – a talgaby által már leírtak mellett személyes véleményem szerint elég gyenge is, legalábbis ahhoz képest, amit egy Jim Starlin-os Thanos történettől vártam.

Na, egyelőre ennyi. Azt tudom még hozzátenni, hogy az MK Angyaloknak szerintem érdemes adni egy esélyt. Én nagyon élvezem őket, pont azért, mert laza, könnyed, kötetlen, vicces címek, csak az kell, hogy az ember a helyükön kezelje őket. Persze aki alapvetően a fővonalra van beállva, az nyilván azt is szeretné látni. Viszont annyit mondhatok, hogy azért elég közeli tervbe van véve pár jó egyrészes és mini, több what if…? történet is, remélem, ezek némileg csillapítják a rövid, tömör, jó történetek iránti igényed. És most már talán nem is olyan sokára jönnek a nyugati parti Angyalok is, remélhetőleg két címben hamarabb megtalálod azt, ami tetszik neked.

Ha bármi kérdésed, hozzászólásod van, ne fogd vissza magad, mindig szívesen beszélgetek ezekről a dolgokról, a lényeg, hogy kulturáltan rendezzük a nézeteltéréseket...  :fatestapolo: :violent:  :brow: ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Avengers képregények
« Válasz #2962 Dátum: 2010. Június 25., 16:48:11 »
Nem minden az ún. eventekről szól. Sőt, a Gery által felsoroltak közül egyedül a Korvac saga az, ami tényleg jónak mondható, a többi vagy közepes, vagy nemes egyszerűséggel egy eléggé ócskán kivitelezett pénzlehúzás. Egy bizonyos olvasott mennyiség után az ember rájön, hogy a két nagynál a jó sztorik nem a nagy és promotált eseményekben keresendőek, hanem az egyes alkotókhoz és címekhez köthető szakaszokban, mint teszem azt a Byrne-éra az F4-en vagy a Christopher Priest-féle Black Panther, és a sor meglepően sokáig folytatható (Roy Thomas Conanje, Walt Simonson Thora...)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden