Szerző Téma: Bosszú Angyalai képregények  (Megtekintve 567042 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4011 Dátum: 2013. November 04., 21:07:02 »
Nem azt mondtad, hogy nem olvastad újra őket? :) Lehet, rosszul emlékszem.
Nem, jol emlekszel. De ez pl. Belem egett meg gyerekkent, ezert nem kell fellapoznom.
A repteri emberrol nem tudom, ki lehetett. Kardfogut is emlitettek, de Monguz is siman hiheto. (Tudom, ekezetek. Most nem tudok.)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4010 Dátum: 2013. November 04., 10:14:04 »
BA Vol1. 275:

Creel-ek ezt a melót rendesen elszúrták, ahogy az előzőt is a reptéren. Ha belegondolunk rajtuk ment el Zémó Báró bulija.  :hehe:
Nem csoda, hogy nem szervezte be őket a Mennydörgőkbe.

A reptéren ott hagyott alak nem a Mongúz volt? Később össze is akaszkodott Thorral, ha jól tudom.

Köszönet a honosításért!  :worship:

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4009 Dátum: 2013. November 04., 09:50:57 »
Így van. Volt is említve, hogy Tigriscápa volt az. De egy későbbi levelezési rovatban meg más volt írva.
Bár ez anno gyanús is volt, hogy ki lehetett az.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4008 Dátum: 2013. November 04., 09:49:04 »
Közben pont nekem is gyanús lett, hogy mintha láttam volna őt a csapatban már korábban, pont most néztem meg. :D Igazából én még egy magyar levelezési rovatban olvastam ezt a választ, eddig fel sem tűnt, hogy lehet, hogy nem igaz.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4007 Dátum: 2013. November 04., 09:44:01 »
Valahol olvastam egy régi magyar füzetben, hogy az nem Tigriscápa volt.
Az előző részben ott volt, vagyis akkor ő nem lehet új tag, ahogy Szivacsember említette Zémónak.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4006 Dátum: 2013. November 04., 09:37:02 »
Tigriscápa. A magyar Pókemberben is benne volt, mikor kimentek érte.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4005 Dátum: 2013. November 04., 09:32:10 »
Üdv! Köszi a Bosszú Angyalai 275.részét,Farek,Genzo,Sepi! :worship: :worship: :worship:
Jó volt újra elolvasni ezt a klasszikust.(a boritó teljesen új volt nekem!!! :hehe: ) Az a rész mikor Hyde összegyúrja a Kapi régi pajzsát,erre ő megjegyzi,hogy : - ezt megjegyeztem Zémó.Na ez a pillanat nagyon megmaradt bennem! Viszont van egy kérdésem.Ki is volt az a tag akit Titánia és a Szivacsember említ?Akivel a repülőtéren kellett volna találkozniuk.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4004 Dátum: 2013. November 03., 21:47:09 »
Nem azt mondtad, hogy nem olvastad újra őket? :) Lehet, rosszul emlékszem. Amúgy ezzel nem volt semmi baj, még belefért. De magyarra nem ültetném át, nálam ott van a határ, hogy nemzetközi legyen. Pl. Ötvös Csöpi már nem jönne szóba. Puskás igen. Kb így. Ha az eredeti teljesen ismeretlen, inkább használnék helyette valami általánosat (lásd előző példa: "fókusz plusz" helyett "egy tv show"). Esetleg megoldható csillagozós magyarázattal, de azt se alkalmaznám mindig, van olyan utalás, amivel senki semmit nem veszít, ha nem tud róla, szvsz.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4003 Dátum: 2013. November 03., 21:22:42 »
Farek szereti átültetni az utalásokat, bár itt elég korhű volt szerencsére. Bár itt az eredetit is talán értették volna az emberek, mert egy Smokey és a bandita utalás volt amúgy.
Igazság szerint itt megtartottam a Semices kiadás fordítását, mert - talán tévesen - nem bíztam benne, hogy a magyar olvasók annyira képben vannak a Smokey és a Bandita című filmmel kapcslatban.  :rolleyes:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4002 Dátum: 2013. November 02., 13:10:41 »
A semices fordítók inkább a magyar utalásokat preferálták. Valamennyire érthető. Mi már megengedhetünk magunknak oldal aljára írt fordítói megjegyzéseket. Bár részemről addig teljesen kijövök egy magyarra átültetett valamivel, amíg a sztori vagy láthatóan egy tömény ökörség vagy viszonylag friss (úgy maximum tízéves), mert akkor legalább nem lesz feltűnően anakronisztikus. Habár utóbbi esetben nagyrészt a kortárs amerikai utalások is leesnek már – vagy átalakíthatók olyan amcsi utalásra, amit az itteniek is értenek.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4001 Dátum: 2013. November 02., 13:02:58 »
Igen, itt szerencsére abszolút a jó ízlés határán belül volt a dolog, sőt. Emlékszem, hogy kiakadtam, amikor anno a magyar Pókemberben a Zöld Manó halála, amúgy nagyszerű történetbe belerondított (szerencsére csak kicsit), hogy Pókember szájába Fókusz Pluszt adtak...

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #4000 Dátum: 2013. November 02., 11:43:31 »
Farek szereti átültetni az utalásokat, bár itt elég korhű volt szerencsére. Bár itt az eredetit is talán értették volna az emberek, mert egy Smokey és a bandita utalás volt amúgy.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3999 Dátum: 2013. November 02., 11:33:16 »
Terence Hill? :)

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3998 Dátum: 2013. November 02., 10:23:10 »
Köszönöm az Avengers vol. 1 275.-öt!  :worship:

Darázs mekkora változáson esett át ebben a részben!  :rolleyes:
Az elején még teljesen össze volt törve, de a végére hogy megjött az önbizalma!  :brow:
(Mondjuk, nem kis dolgot vittek végbe a Hangyával! Titánia és Szivacsember duója kőkemény és brutális!)

Monicá-nak ezen a ,,sötét dimenzión'' kívül nem is nagyon van gyenge pontja tudtommal, ugye?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3997 Dátum: 2013. Október 15., 14:44:57 »
Lezárult hát Tigra kálváriája és Pándémonium mester is túlélte. A kérdés, hogy az újjászületett Tigra meddig akar Hank társa lenni, hiszen lelke mélyén már nem az a pajzán cicus, aki volt.
Ez már a következő részben kiderül, ami egy levezetés ehhez és egy kicsit felvezetés a következőhöz.

Most már csak remélni tudom, hogy valóban annyira jó lesz az a történetszál, mint amennyire én gondolom, különben elsodor az olvasók haragja :D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3996 Dátum: 2013. Október 15., 14:30:14 »
NYPBA Vol2 015.

Lezárult hát Tigra kálváriája és Pándémonium mester is túlélte. A kérdés, hogy az újjászületett Tigra meddig akar Hank társa lenni, hiszen lelke mélyén már nem az a pajzán cicus, aki volt.

A macskaemberek korábban egész jó fejnek tűntek, de most még a Balkatár is ellenséges volt, ráadásul alattomos és még az is kiderült róluk, hogy démonok.

Az eseményszálra kíváncsi vagyok. Főleg, ha Farek már ennyit dícsérte.  ;)

Köszönet a honosításért!  :worship:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3995 Dátum: 2013. Október 15., 12:59:34 »
Nem volt rossz,de már egy kicsit uncsi volt Tigra és a démonvonal.De lentebb olvasom,hogy a 17.résztől belecsaptok a lecsóba és jönnek az igazán izgalmas történetek!Már nagyon várom!!
Igen, azért is írtam, mert - őszintén - már engem is nagyon untatott ez a vonal. És én tudom, hogy mi lesz utána, de az olvasók nehogy ettől pártoljanak el :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3994 Dátum: 2013. Október 15., 12:14:06 »
Üdv! Köszi a nyugati part Bosszú Angyalai vol2/15.részt,Farek,Micho! :worship: :worship:
Lassan átmegyünk fantasy vonalra.. :badteeth: Nem volt rossz,de már egy kicsit uncsi volt Tigra és a démonvonal.De lentebb olvasom,hogy a 17.résztől belecsaptok a lecsóba és jönnek az igazán izgalmas történetek!Már nagyon várom!!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3993 Dátum: 2013. Október 13., 15:41:22 »
Ja, akkor azért nem emlékszem rá :)

Tűzmadár hamarosan feltűnik, de a többiekre még várni kell, nem is túl keveset :( De megéri :)
Tűzmadár és Póknő nekem is nagy kedvenceim!
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3992 Dátum: 2013. Október 13., 15:18:17 »
Farek mester, a Marvel Now-os képregényben szerepel, ami azonos címen fut, mint a rajzfilm!  :brow:

Én azokat a szereplőket várom már nagyon, akik még nem voltak a keleti csapat tagjai és itt válnak angyalokká (de szerintem ezt már írtam): Tűzmadár (ő ugye már szerepelt, csak még nem csapattagként), Holdlovag, USA Ügynök, Élő Villám és a második Pók!  :brow:

És igen, nagyon jó részek jönnek még!  :rolleyes:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3991 Dátum: 2013. Október 13., 14:35:55 »
Asys: Tényleg szerepelt a Pándémonium a Rozsomák rajzfilmben? Már nem is emlékszem rá.

Hopkin: Örömmel olvasom ezeket a sorokat. Bízom benne, hogy ez továbbra is így marad. Most még jön egy levezetőnek mondható rész, aztán pedig, a 17-es résztől belecsapunk abba a történetbe, ami miatt igazából az egészet elkezdtem. Nagyon jó, annyit mondhatok.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető hopkin

  • HálóZsák tag
  • Fantom
  • *
  • Hozzászólások: 231
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Deadpool HQ
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3990 Dátum: 2013. Október 13., 11:53:31 »
Amikor Farek felvetette hogy induljon el ez a sorozat is az oldalon nem repestem az örömtől. Elég érdektelennek találtam az első pár rész alapján, pedig Sólyomszem és Seregély nagy kedvencem. Aztán megjelent Hank Pym aki talán még lúzerebbül van ábrázolva mint eddig valaha(Aki szintén nagy kedvencem). Ettől függetlenül szépen lassan megszerettem a csapatot és most már valahogy jobban tetszik mint a vele párhuzamosan futó alap brigád. Kicsit semmilyennek érzem ebben az időben a keletieket, főleg csapatként. Ezt mutatja a mostani ostromos szám is ahol simán elbuktak(persze írói hülyeség végett is) A nyugatiak viszont szépen felvezetett gondosan összeírt sztorikban szerepelnek. Mindenkinek megvan a maga kis szerepe, öröme, még az abszolút civil Hank is hozzá tesz a csapathoz.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3989 Dátum: 2013. Október 13., 10:38:51 »
Köszönöm a West Coast Avengers vol. 2. 15.-ik számát!  :worship:

Mágikus volt ez a rész, szó szerint!  :bravo:
Pándémónium és Mephisto között majdnem olyan kapcsolat van, mint Varázs és Belasco között!  :blink:

(Pándémónium szerepel pár rész erejéig a Wolverine and the X-Men című sorozatban, mágiára ,,tanítja'' a Pokoltűz Suli nebulóit!)
 :nezze: Érdekes volt ott látni őt!  :badteeth:

Tigra végül maradt Angyal, ennek igazán örülök!  :)

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3988 Dátum: 2013. Október 02., 17:09:04 »
Csak kár,hogy ismerem a végkifejletet :badteeth:

Ide kellene nézni



 ;D
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3987 Dátum: 2013. Október 02., 09:18:25 »
Üdv! Köszi a 274.részt,Farek,Sepi! :worship: :worship:
Jó volt újra nézni ezeket a részeket.Csak kár,hogy ismerem a végkifejletet :badteeth:
Azért maradok hű olvasótok! :hehe:
Mertem remélni :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3986 Dátum: 2013. Október 02., 08:44:42 »
Üdv! Köszi a 274.részt,Farek,Sepi! :worship: :worship:
Jó volt újra nézni ezeket a részeket.Csak kár,hogy ismerem a végkifejletet :badteeth:
Azért maradok hű olvasótok! :hehe:


Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3985 Dátum: 2013. Szeptember 30., 14:59:06 »
Mighty Thor 418.  ;)



Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3984 Dátum: 2013. Szeptember 30., 09:32:55 »
Blue S.:

Idézet
Tetszett, hogy a csapat tagjai nem kezelték egyből profin a páncélt, hanem bakiztak a viselése során. Elég furcsa így is a filmekben, mikor a pisztolyt életében először a kezében tartó sarki pék pont szemközt lövi a 10 méterről felé rohanó üvöltöző zombit.
Igen, ez adott neki némi hitelességet. Bár aztán elég hamar rájöttek, mert mire odaértek a csatába, már elég jól ment nekik. Biztos az odaút alatt próbálkoztak :)

Idézet
Vasember fáradékonysága is előtérbe került, hogy ő nem egy szuper-képességekkel rendelkező ember, hanem egy egyszerű halandó, akinek a 48 órás folyamatos munka megviseli az idegrendszerét.
A régi történetekben ezekről hajlamosak voltak megfeledkezni.
Azt ne hidd. Volt szerencsém zsebkönyv formátumban elolvasni az első kb. tucatnyi Vasember történetet, még a Strange Tales-ből meg a Vasember 1-től valameddig és ott állandóan ez volt a legnagyobb feszültségforrás. Egy idő után már pont olyan idegesítő volt, mint Peter Parker nyomorúságos élete.

Fullánknak valószínűleg nem annyira Szerelő eszével, mint inkább - ahogy te is írtad - a jellemével, meg a kinézetével volt baja.

Asys:
Igen, Vasembernek majdnem sikerült a lehetetlen. Torpi ugye meg is jegyezte, hogy egy adott ponton majdnem legyőzte őket.

Kapi és Darázs hősök, nyilván nem hagyhatták, hogy Herkules egyedül keveredjen csávába. Meg ő volt az erősítés. Csak nem jött be. :) Alaposan megjárta. Melyik Thorban volt, amit említettél, hogy Herkules visszavágott? Érdekelne. Én azt láttam, amikor Góliátot verte meg a Thunderbolts egyik részében. A Chronón fent is van az a Mennydörgők rész.
A nyugatiak elleni tervig nem jutottunk el, biztos nekik is tartogatott valami finomságot. A tartalékosokkal kapcsolatban pedig szerintem igaza van matrixhv-nek. Vagy nem :D

matrixhv:
Kösz és szívesen!
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3983 Dátum: 2013. Szeptember 29., 22:07:36 »
BA Vol1 274:

És itt is van az első kimaradt oldal!

A Szerelő szépen le lett koptatva, bár nem biztos, hogy nyomult Fullánkra. Egy ilyen figurából kinézem, hogy csak meg akarja mutatni, hogy mekkora ász a technika terén. Fullánk kissé magának való hölgyike. Azt még megértettem, hogy Roncsolót leszólta, mert ő egy szimpla izomagy, de Ebersol elég intelligens. Persze, a Szerelő nem egy jellembajnok, de végül is Fullánk szintén csak egy bűnöző.

Köszönet a honosításért.  :worship:

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3982 Dátum: 2013. Szeptember 28., 13:32:34 »
Idézet
Arra azért kíváncsi lennék, hogy Zémó mit gondolt ki a Nyugatiak, meg a tartalékosok ellen...  :rolleyes:

Ezt nem tudom, amatőr vagyok a témában... rákerestem, a West Coast Avengers 16-os száma csatlakozik ehhez a történethez. Hátha majd abból kiderül valami.
Ha tippelnem kellene, a tartalékosok ellen semmit sem kellett kitalálni. Ők nem a Kúriában laknak, hanem szükség esetén hívják őket. Amit Amerika kapitány meg is tett az Avengers 274-ben.
Majd a profik megmondják, ha tévedek.  :)

Ami most kicsit meglepett, az Amazing Spider-Man 283, ami a Semic féle Csodálatos Pókember 51-es száma volt, amikor Szivacsember és Titánia összeakaszkodott Pókemberrel. Az Avengers 273-ban azt mondta Zémó, hogy külön feladatuk van, azt kell teljesíteni. Régen olvastam én ezeket, nem tudom, gyerekkoromban feltűnt-e ez a dolog (ha volt szerkesztői megjegyzés, hogy lásd a Pókemberben, akkor biztosan  :) ).