Szerző Téma: Bosszú Angyalai képregények  (Megtekintve 567584 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

Nem elérhető Pepea

  • Blateco admin
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 187
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Black Team Comics
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3771 Dátum: 2012. Július 29., 14:53:23 »
Szívesen, örülök, hogy tetszik, szerintem is jó rész volt, jó kis két részes történet. A következő rész már sajnos az utolsó lesz a sorozatból... :(
Miert lesz utolso resz? Iro nem folytatja munkat? Vagy rajongok nem rajongnak m2 kepregenyekert? :( Ebgem mindig erdekel, hogy kepregenyes irok vagy rajzolok miert vegezte illetve mas kiadoba menekulni, stb. Ha penzrol van szo, akkor gaz. :) de nem szeretem mas-mas kiadokon futnak egEtlen sztorin. :S

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3770 Dátum: 2012. Július 28., 18:35:32 »
Szívesen, örülök, hogy tetszik, szerintem is jó rész volt, jó kis két részes történet. A következő rész már sajnos az utolsó lesz a sorozatból... :(
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Pepea

  • Blateco admin
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 187
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Black Team Comics
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3769 Dátum: 2012. Július 28., 18:15:57 »
Farek! Nagyon szepen koszonom uj bosszu angyalok reszet, nekem tetszik. :)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3768 Dátum: 2012. Július 26., 21:57:55 »
Szívesen! Jó látni, hogy nem csak nekem tetszik ez a sorozat.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3767 Dátum: 2012. Július 24., 11:17:50 »
 Én is köszönöm az újabb részt!  :worship: Hulknak tényleg marha jó poénokat írnak az alkotók. Kapi kicsit kezd olyanná válni, mintha ő lenne a Marvel Chuck Norrisa: mindent tud, mindenhez ért. :) Rozsi szwsz kifejezetten nyafogott. Az ilyen hozzáállás az Mk füzetekben (sajnos) inkább Pókfejhez illene.   
 A honosítás kiváló lett!
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3766 Dátum: 2012. Július 19., 09:48:22 »
Igen, Hulk a továbbiakban is fog még vidám pillanatokat okozni.
Kapi "beszélek-egy-kicsit-görögül" nyelvtudása nekem is szemet szúrt és zavart, mert ahhoz képest elég szépen és választékosan eldumálgatott Herkulessel, de adjunk ennyi szabadságot az alkotóknak...
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3765 Dátum: 2012. Július 18., 07:45:43 »
Üdv! Köszi a Marvel Kalandok Bosszú Angyalai 18-at,Farek,gorgiasz! :worship: :worship:
Legjobban Hulk beszólása tetszett: Szakállember :hehe: Ahhoz képest,hogy a Kapi csak egy picit beszél görög nyelven,egész jól megértették egymást Herkulessel.Rozsi meg tényleg örök pesszimista.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3764 Dátum: 2012. Július 17., 21:20:01 »
Kap annyi nyelven beszél, ahány országban harcolt?  :lol:
:)
Lehet, hogy annyi is elég, ha elolvas egy adott országról szóló haditudósítást.  :hehe:

Hulk szerintem mindig vicces, és most jó partnere is lett.
Rozsi meg egy örök pesszimista. De adj neki egy jó szivart, és máris boldog lesz!  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3763 Dátum: 2012. Július 17., 15:53:32 »
MK BA 18.

Ismét kaptunk egy mulatságos történetet, ahol engem főleg Herkules és Hulk nevettetett meg, Rozsomák szövegelése inkább zavaró volt. Kissé távol áll a karaktertől az ilyesfajta negatív megnyilvánulás, még akkor is, az "MK" sorozatokban nem ragaszkodnak annyira a karakterek fő jellemvonásaihoz. A kutyus inkább aranyos volt, legalábbis a fejei olyan buksisra sikerültek, de végülis ez egy gyereksorozat. Kap annyi nyelven beszél, ahány országban harcolt?  :lol:   

Nem elérhető Mike

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3762 Dátum: 2012. Július 04., 16:13:16 »
Végre volt időm befejezni az ÚBA: Polgárháborút. Nagyon szépen köszönöm a kikerülését, hiányérzetem is volt miatta a piacról (igaz, hogy nem sok minden történt benne/rakott hozzá, de jó volt elolvasni). Legjobban Kapi és Sólyomszem részei tetszettek. Az őszemes részhez meg még hozzáolvastam A döntést, jó volt az is. :)
Köszönöm mindenkinek, aki részt vett benne! :worship:

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3761 Dátum: 2012. Június 28., 10:49:04 »
Üdv! Köszi a 268.részt,Farek,hopkin! :worship: :worship:
Hmm,talán nem váratlan,hogy Namor tagsága ennyire megosztja a társadalmat.Szegény Jarvis nincs felkészülve Csoda Kapitány hirtelen fel-fel tűnéseire,majdnem szívrohamot kapott.Pedig hamarosan neki is kijut majd a "jóból..." Herkinek kellett már ez a bunyó a szipolyokkal,kiadhatta minden dühét.Tényleg visszafolytott erőt képviseltek a szipolyok,pedig annyian voltak egyszerre.Jelen történetben csak töltelékek voltak.Megint meglepett,hogy Darázst emberi alakban láttam amint sugárnyalábokat lő ki a kézfejéből.Mondja,hogy így nem szereti használni az erejét,pedig tuti,hogy egy-két nagyobb bunyóban(mint most is)jól jött volna.Végre egyesülnek az Angyalok a Limbóban.Persze rögtön letaglózza őket a fő Kang.CsK,hogy nem tud kiszabadulni abból az energia szórításból amivel a többi csapattársát is fogva tarja Kang?
Úgy érzem ,hogy talán a végén még Ravonna is beleszól ebbe az egészbe.Kíváncsian várom a folytatást,hogy megtudjam!
Jah és Buscema valami zseniálisan rajzol,mind a női,mind a férfi karakterek hihetetlen részletességgel vannak ábrázolva!Nagyon tetszik!!!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3760 Dátum: 2012. Június 26., 23:44:18 »
Szerintem a Torpedó jó név. A Mokány azért nem, mert ma már senki nem használja ezt a szót a magyarban (meg amikor kiadták a különkiadást, akkor se használta már senki), ha a 60-as években hozzák be, akkor egyrészt az emberek értik, másrészt segített volna a köznyelvben tartani a kifejezést.

Buscemától amúgy nekem a magyarul megjelent történetek közül a Superman - Pókember 2 a kedvencem.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3759 Dátum: 2012. Június 26., 21:01:59 »
Nem tekintem offnak, végül is a Bosszúangyalokról van szó.  ;)

Egyébként, ha jól tudom, a Hupikék Törpikékben szereplő óriás is a Hulk nevet viseli eredetiben, amiből itthon ugye Melák lett.
- Hulk zúz!
- Melák éhes!
Azért lássuk be, mindkettő igen kemény csatakiáltás!  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető garrido

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +0/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3758 Dátum: 2012. Június 26., 20:44:23 »
Ne viccelj, a Hulk mindenhol Hulk. Még a legnagyobb pankrátor is ezt a nevet használta  :)
Namorral kapcsolatban az első képregényeiben mindig ott szerepelt a Namor név is, de mindegy, nekem nem tetszik egyik se, ennyi a lényeg.
Nem offolok tovább.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3757 Dátum: 2012. Június 26., 20:07:28 »
A Sub-Marinerből. Tengeralattjárónak mégis hülyén hangozna. Szerintem maradtak a legjobbnál, ami ehhez kapcsolódóan eszükbe jutott. Ráadásul a figura karrierjének első jó pár évtizedében gyakorlatilag csak Sub-Mariner néven futott, amikor később lett saját sorozata, akkor került csak köztudatba a valódi neve.
A Mokány amúgy nem lett volna rossz név, ha megragad, legalább valami értelmes magyar szó. Igazából ott az a nagy baj, hogy nehéz a Hulk smash miatt egy jó, rövid, egy szótagos megfelelőt találni erre.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető garrido

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +0/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3756 Dátum: 2012. Június 26., 19:56:10 »
Hülye kérdés lesz tudom, meg azt hiszem, hogy az első magyarul kiadott Amazingből való, de hogy a viharba lett a neve Namornak Torpedó? Oké, tudom mi az a Torpedó, de ilyeneket kitalálni.. nagyon tré név lett, nálam simán csak Namor.
Na meg Hulk, mint Mokány, ugyancsak a magyarul megjelent (Marvel Team-Up V1 111) képregényben, eszméletlen csenevész.  :lol:

A témánál maradva: Hajrá Immortus  :badteeth:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3755 Dátum: 2012. Június 26., 10:51:56 »
Mármint John Buscema? Pedig itt még nem is volt elemében, a legendáját a Conanen alkotta. Ott, igen, ott aztán akár manapság is bevethető rajzokat alkotott (mínusz az eleje felé az a nagyon hülye szarvas sisak, azt sose értettem, pontosan hogy gondolták...).
Igen, rá gondoltam. Annak idején a Marvel extrában megjelent részekben is nagyon tetszett.
A szarvas sisak meg biztos megtetszett neki Lokitól.  :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3754 Dátum: 2012. Június 26., 10:04:43 »
Mármint John Buscema? Pedig itt még nem is volt elemében, a legendáját a Conanen alkotta. Ott, igen, ott aztán akár manapság is bevethető rajzokat alkotott (mínusz az eleje felé az a nagyon hülye szarvas sisak, azt sose értettem, pontosan hogy gondolták...).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3753 Dátum: 2012. Június 26., 09:54:06 »
Ó, lesz még egy-két meglepetés, nem is kicsik.  ;)
A szipolyok inkompetenciáján én is meglepődtem, bár nyilvánvalóan nem teljes szívvel küzdöttek.
Torpedó sorsa is vesz még egy-két csavart az eljövendő részekben, nem mindig a kedvező irányban.

És, bár a képregény hozzászólásaiban már felmerült, de megjegyzem, hogy rajzok szempontjából ez az időszka, Buscema az egyik legnagyobb kedvencem. Nálam alap az ő Bosszúangyal megjelenítése. Herkules pl. nagyon pöpec.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3752 Dátum: 2012. Június 26., 09:20:02 »
BA Vol1 268:

Tovább folytatódik ez az izgalmas történet, a várt csavarral a végén.
Namor kezd egyre jobban beilleszkedni a csapatba, már vannak ellentüntetők is, akik mellette állnak. Érdekes, hogy egyelőre nem kezdenek semmit a demonstráció helyzetével, mintha Torpedó nem is venné észre őket. Talán majd a következő részekben, lehet, hogy most kevés idő-hely volt rá.
A Szipolyok most nem tűntek valami kemény ellenfeleknek, pedig anno az X-Menben félelmetes szörnyeknek voltak beállítva. Hőseink szépen lemészárolták őket, Herkules pedig meglepően könnyen elintézte a Méretváltót.
A végén Kang elköveti a szokásos főgonosz-baklövést, nem végez egyből ellenfeleivel. Azért kíváncsi vagyok, hogyan fognak kiszabadulni. Talán lesz még egy meglepetés a sztoriban?  ;)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3751 Dátum: 2012. Június 25., 11:48:46 »
Köszi a kiegészítő információkat, ezekre nem is figyeltem, illetve nem is tűnt fel.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3750 Dátum: 2012. Június 25., 11:25:38 »
Ahoy,

jó kis klasszikus az Avengers 268. A végén a 269-es rész címe, "A volt és eljövendő Kang" az eredetiben "The once and future Kang", utalás Terence Hambury White "The once and future king" c. regényére, magyarra "Üdv néked, Arthur, nagy király" címmel fordították. (Sajnos így lefordíthatatlanná is válik, mivel az "Üdv néked, Kang, nagy király" jól hangzik ugyan, de hiányzik belőle az utalás a két Kangra, ráadásul Magyarországon alig ismert könyvről van szó.)

Adalék: az X-Men 2 film elején Magneto a műanyagbörtönben ezt a könyvet olvassa (ezt veszi ki a kezéből Stryker), a film végén pedig Xavier erről kezd beszélni az óráján a mutáns diákoknak.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3749 Dátum: 2012. Június 24., 16:49:09 »
Hogyne folytatnák. Elméletben az első sorozat végéig. Gyakorlatban addig, amíg bírom fordítással és lesz beíróm.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető garrido

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +0/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3748 Dátum: 2012. Június 24., 13:26:51 »
Jó volt ez a Kangos sztori, köszi. Várom a folytatást.
A Zémós részek után is folytatjátok ezt a vonalat? Ha igen kb meddig?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3747 Dátum: 2012. Június 21., 17:50:06 »
Nyilván nem véletlenül nem adta ki a Kingpin...  :brow:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3746 Dátum: 2012. Június 21., 16:48:55 »
Az első két polgárháborús sztorit olvastam anno, kb. az a kettő ad is hozzá valamit az egészhez. Póknő + Plutónia... akarom mondani Sentry nem nyűgözött le, Vasember sztori dettó, Sólyomszem nem magyarázott meg semmit, viszont szép volt. Luke Cage története volt a legjobb.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3745 Dátum: 2012. Június 20., 18:29:52 »
Én is köszönöm a tpb-t. Tetszett, jók voltak a monológok, többet megtudtam a polgárháborúról (pl. hogy a regisztrált hősök az államnak dolgoznának). A rajzokat én is változóan itélem meg (Kapinak milyen feje lett az első részben?  :blink: :) ), Maleev rajzaival már találkoztam, de igazán most jegyeztem meg a nevét, Wanda egyszerűen gyönyőrű lett.
 Mindenki honosítása is bejött, bár a hős/köpenyvadász elnevezés lehetett volna egységes is.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3744 Dátum: 2012. Június 20., 17:32:29 »
Azért a Tony Starkos kérdés, pontosabban annak az emlékezés vonala szerintem kicsit belenyúlik a túlvilágba...  ;)

Őrült Jimmy mellett? Valószínűleg pont azért, mert épeszű. De pont a Mutánsvilág a gyönyörű példája, hogy mire képes, ha elmennek neki hazulról...  :brow:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3743 Dátum: 2012. Június 20., 17:27:36 »
De azzal csak a meglévő valóságot manipulálta, Wanda meg belenyúlt a túlvilágba. Bár attól még Franklin hatalmasabb, az ereje túlmutat Galactusén is. Wanda még Jim Jaspers mellett is kispályás. :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3742 Dátum: 2012. Június 20., 15:58:43 »
Igazából annyi történt, hogy Wanda, mikor lenullázta a Mutánsvilágot, visszahozta, visszakívánta őt is az életbe. (Eléggé emlékeztet Franklin Richards megoldására az Újjászületett Hősökkel kapcsolatban...  :-\ )
Franklin aligha lett volna képes feltámasztani bárkit, hiába a legnagyobb hatalmú emberi lény a Marvel-univerzumban.
Azért ez egy kicsit paradoxon, nem?  :)
És azért ne felejtsd el, hogy fel senkit nem támasztott, de Sólyomszemnek visszaadta a hallását, Darázs pedig ismét emberi lett, pedig az átkerülésekor eléggé félrovarszerű volt. Mindezt csak azért, mert ő így emlékezett rájuk. Azért ha ez nem valóságformálás, akkor semmi sem.  ;)
Ja és ne felejtsük el, hogy Tony Stark a visszatérése után mindhárom életére emlékezett (saját a halálig-ifjú Tony-HR Tony).
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"