Szerző Téma: Bosszú Angyalai képregények  (Megtekintve 567378 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3711 Dátum: 2012. Június 12., 23:14:20 »
Farek: A regisztrációs igény a kormányoldal részéről reális, de a valóságban ez nagyon durva lehetne. Az egy dolog, hogy regisztrálsz, de mennyi kérdés merülne még föl... Mi számít szuperképességnek? Milyen fokú mutáció pl.? Kell-e minden mutánsnak regisztrálni? Ez pedig már erősen sérti a személyiségjogokat. Aztán... szerintetek megállna-e a kormány a regisztrációnál, esetleg a besorozásnál, nem akarna-e vizsgálatokat folytatni a számba vetteken? Vagy tenne kitételeket képességek szerint? Jubileet meg Skint még nem vizsgáljuk, de azért Főnixet meg Csodakapitányt már igen? Mi a helyzet a földön kívüliekkel (Űrróka), az intelligens, sőt érző robotokkal (Vízió), az istenekkel és félistenekkel (Thor és Herkules), vagy pusztán a külföldiekkel (Namor)? Az ő jogállásuk már enélkül is elég érdekes, hogy finoman fogalmazzak. Ebből az egészből egyébként a való életben nagyobb balhé lenne, mint a polgárháborúban (és nem oldódna meg semmilyen kötet végével). Vagy mi a helyzet azokkal, akiknek az ég egy adta világon semmilyen szuperképességük nincsen? Pl. hm... na ez jó kérdés, Batmant mégse írjak... Fekete Macska...

Mondjuk az az egész a szuperhős lét alapjaival játszik, és nem feltétlenül tartottam ezt jó ötletnek a nagy Marvel mainstream szuperhős világától. Viszont az event tényleg szolgált egy pár érdekes történettel és az Avengers sorozat pl. elég jó volt belőle, ám összességében ezt így is csupán egy nagy what if-ként éltem meg, pláne hogy nem követem már annyira az eseményeket.

És emellett ahol baromság volt a sztoriban, ott igyekeztek a készítők megbizonyosodni róla, hogy az bizony jó nagy baromság legyen. Hogy Tony a kormányt képviselte, az egy dolog, hogy a Marvel világ legutáltabb szuperhősét csinálták belőle, az egy másik. Ha nem jön ki a film, Vasembert kb. eltemethettük volna, megnéztem volna az eladásait... Pókember felfedi magát... Pont ő? És ha már felfedi magát, rendben van, fogadjuk el, megváltozott... az egész világ előtt? Na hagyjuk már... Ugyanúgy lehetett tudni, hogy visszacsinálják, mint Amerika Kapitány halálát... Nem tetszett, ahogy Reed és Sue viselkednek, nem tetszett, hogy lepaktálnak a rossz fiúkkal, hogy Nitro felrobbantja Rozsomákot, és ő egy sejtből pár óra (perc?) alatt újraépíti magát,  jó tudom ez utóbbi nem is a polgárháború problémája, de a mai napig idegesít...

Szóval sok jó sztori volt benne, sok érzelem, feszültség, de alaposan megölték számomra ezeket, jó pár dologgal... És hogy visszatérjek a kiindulópontra... Ez egy what if minden szuperhős hagyományos történetfonalában. Apropó, mennyi maradt meg belőle?

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3710 Dátum: 2012. Június 12., 21:01:35 »
Új Bosszú Angyalai - Polgárháború - Luke Cage: Ez a történet jobban tetszett az elsőnél de a grafika az hagy maga után kívánni valót! Kíváncsian várom a folytatást,  hogy melyik hős története következik! Köszi a képregényt!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3709 Dátum: 2012. Június 12., 20:06:53 »
Igen, nyilván bosszantó volt, de majd láthatod, hogy annyira nem kapcsolódik szervesen a fővonalhoz, inkább egy-egy szereplőre koncentrálnak a részek. Persze, érdekesnek érdekes.
Ezzel a megjelenéssel igyekszünk betömni a piaci réseket  :lol:

Egyébként nekem a mai, Luke Cage-es rész olvasásakor jött elő leginkább az, hogy mindkét oldalt egész jól megértem.
Szerintem a regisztráció ötlete alapvetően nem lenne gond, ráadásul a mai világban már sokkal hitelesebb is, mint az, hogy mindenki csak úgy saját elhatározásából üldözheti a bűnt, és a kormányzat oldaláról senki nem lép ellenük semmit. Hiszen, bár a szándékaik tényleg jók és nemesek, de valóban törvénybe ütköznek. És persze, nem minden törvény jó, de alapvetően ennyi erővel bárki megpróbálhatná saját kezébe venni az igazságszolgáltatást, ami pedig káoszhoz vezetne.

A másik oldalról viszont a regisztráció ebben a formájában szerintem butaság, ráadásul ha nem is törvény- de alkotmányellenes. Az egy dolog, hogy minden szupererőel rendelkező ember kénytelen felfedni magát és regisztrálni. Oké. De az, hogy utána kötelezően kormányügynöknek kell lennie és parancsra akcióznia, az már szerintem nem jogos. Én úgy gondolnám, hogy senkit nem kényszeríthetnek a képességei használatára. És itt Jessicának adok igaza. Oké, vannak erői. Tegyük fel, regisztrál. De neki gyereke is van, és nincs az az ég, hogy valaki parancsára csak eldobja és rohanjon hadakozni. Ez szerintem egy olyan dolog, hogy attól, hogy egy vödör vízzel vagy egy slaggal eloltottam a szomszéd tüzét, mert a közelben voltam, azért még nem kényszeríthetnek rá, hogy tűzoltóként dolgozzak, mert képes vagyok tüzet oltani. Szóval valahol a kettő között látnám a jó megoldást.

Nektek mi a véleményetek?
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Mike

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3708 Dátum: 2012. Június 12., 19:57:40 »
Köszi a PH eddigi részeit! Nagyon tetszik, bár a második grafikájával voltak bajaim. A harcjelenetekből alig láttam valamit. :S
Köszi, hogy kirakjátok!!! :worship:

És nem utolsó sorban: BOLDOG SZÜLINAPOT!!! :hbd:

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3707 Dátum: 2012. Június 11., 23:14:19 »
Köszi az Új Bosszú Angyalai - Polgárháború tpb első részét! Amikor a nyomtatott kiadásból kimaradt, kicsit bosszús voltam, de most nagyon örülök neki, hogy itt olvasható lesz! A munkabeosztás miatt még az utolsó Kingpin kötetet sem tudtam normálisan elolvasni, de így sokkal jobb lesz a folytonosság miatt! köszi szépem a képregényt! Kapi ahogy betöri Hank Pym orrát....... brutális!     :badteeth:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3706 Dátum: 2012. Június 11., 19:04:18 »
Na, igen, Kang az időutazás miatt mindig érdekes történeteket hoz. Hol jobbakat, hol rosszabbakat, de mindig érdekeseket.
És igen, lesz még cselszövény meg kavarás.

Namor elég ellentmondásos figura, és nyilván nem felejtik el neki, hogy megtámadta New Yorkot. Mondjuk, én személy szerint sem szeretem, de ez az én magánügyem... :)

Megnézem a hibát, amint lehet, orvosoljuk, kösz.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3705 Dátum: 2012. Június 11., 11:48:49 »
Bosszú Angyalai Vol1. 267:
Szeretem azokat a történeteket, ahol Kang szerepel, mert szinte mindig gondolkodásra készteti az embert. Remek cselszövések, tervek, nem csak egyszerű csihi-puhi. Ilyen volt ez a mostani is, ahol a Hódító sorra iktatja ki a hasonmásait. Valószínűleg a történet folytatásában még lesz részünk pár csavarban, meglepetésben.

Namort nagy nem akarják elfogadni az állampolgárok, de mit is várhatunk tőlük, ha még a csapattársak sem mind bíznak benne? CSK azért jól fogalmazta meg, erre Torpedó is rászolgált a viselkedésével.

Köszönet ezért a részért is.

Egy apró hiba a beírásban: a 7./ 4. képkockájának/ 2. bubijából hiányzik a szöveg.

Ezt lehetne majd javítani?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3704 Dátum: 2012. Június 04., 09:20:34 »
Hm, ha Own akarja, akkor nem csak a légy döglik meg!!!  :brow: ;D

De igen, elég cseles megoldás volt, persze egy kis segítséggel. De hát mit is várna az ember az Utazótól, aki olyan önzetlen és jószívű, hogy az már szinte nekem okoz fájdalmat  :lol:

De érdekes volt ismét együtt látni őket, azok után, hogy a 213-as szám környékén még egymás ellenségei voltak, mint ahogy azt olvashattad te és a többiek is itt az oldalon.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3703 Dátum: 2012. Június 04., 09:07:33 »
Üdv! Köszi a B.A. 266.számát,Farek,hopkin! :worship: :worship:
Nos,én nem tudtam kivárni,hogy a Chronopolison folyó II.Titkos Háború beérje az itt leadott Angyali történetet,így elolvastam.Persze ért egy-két meglepetés,amit utólag majd elolvasok a Chronopolison.Azért nagy franc ez az Owen,tudja mitől döglik a légy. ;D

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3702 Dátum: 2012. Május 29., 11:12:33 »
NYPBA Vol2 11.
A Fegyvermesterek szépen meglepték az Angyalokat. Különösen Vasember került szorult helyzetbe, bármennyire is csípem a figurát, most bizony csak egy hajszál választotta el a teljes vereségtől. Kár, hogy a cédulán álló szövegnek nem lesz kihatása a további történetekre, pedig elég ígéretes szállnak tünt. Fury és Tony még mindig fasírtban vannak, bár ez érthető is. Gondoltam, hogy Clint a páncélos pártját fogja majd.  ;) 

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3701 Dátum: 2012. Május 27., 20:48:44 »
Igazán öröm látni, hogy mennyire pörög a fórum. Még ha csak indirekt is a frissítés miatt...   :brow:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3700 Dátum: 2012. Május 27., 09:02:57 »
Annyira sokat azért nem. :) Nem igazán tagadhatja, hogy pillanatok alatt kellett előállni alapötlettől indítva az egész sztorival.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3699 Dátum: 2012. Május 26., 23:32:58 »
A Titkos háború nagyon jó történet volt, de a szöveg nem tartozott az erősségei közé. Kíváncsi vagyok, egy újrafordítás során mennyit nőne az élvezeti értéke.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3698 Dátum: 2012. Május 26., 20:57:38 »
Meg az ékezetes betűk miatti nagyobb sortáv okán megnyirbált szövegek. Meg a fejből költött töltelékszövegek, amiket azért tett oda a fordító, mert internet hiányában nem férhetett hozzá bizonyos kapcsolódó információkhoz (vagy simán popkulturális utalásokhoz). Meg persze, igen, a más címekre való utalás kényszerű eltávolítása. (Meg időnként a húsz évvel későbbi anakronisztikus szleng és a félrefordítások, de ez már az én heppem...)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3697 Dátum: 2012. Május 26., 20:51:36 »
Meg az egyazon lap két oldalára nyomott duplaoldalak. Bár az szerkesztési gond, semming szöveg.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3696 Dátum: 2012. Május 26., 20:46:23 »
Hm, erről jut eszembe, hogy valahova fel kell jegyeznünk: digitalizált változatot keresni és újracsinálni az egészet. Sajna a Semicnek.... időnként kompromisszumokat kellett kötnie a szövegben. Ez manapság már nem köt minket.
Mint például az utalások különböző kiadványokra a kép sarkában, amiknek a helyét valami érdektelen szöveggel kitöltötték?
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3695 Dátum: 2012. Május 26., 18:24:16 »
A HZs-n nincs fent, de egy másik oldalon találtam linket a Semic féle szkennekből :nezze: :
Hm, erről jut eszembe, hogy valahova fel kell jegyeznünk: digitalizált változatot keresni és újracsinálni az egészet. Sajna a Semicnek.... időnként kompromisszumokat kellett kötnie a szövegben. Ez manapság már nem köt minket.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Fairlight

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 116
  • Karma: +1/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3694 Dátum: 2012. Május 26., 16:55:33 »
2) KIKERÜL A TELJES TÖRÉNET. Bár, mire az megtörténik, az itt olvasottakat el is fogjátok felejteni... :)

Hát ez mondjuk igaz  :cool: :D

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3693 Dátum: 2012. Május 26., 16:11:09 »
Üdv.kösz Molekula Ember az egyik kedvenc karakterem.

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3692 Dátum: 2012. Május 26., 15:42:52 »
Köszi szépen!! Riszpekt! :)

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3691 Dátum: 2012. Május 26., 13:05:27 »
A mai frissítés apropóján jutott eszembe, hogy tudnátok segíteni, hogy melyik almenüben tudom elolvasni kompletten a titkos háborút?
A HZs-n nincs fent, de egy másik oldalon találtam linket a Semic féle szkennekből :nezze::
http://data.hu/get/4891227/TITKOS_HABORU.01-05.rar
http://data.hu/get/4891278/TITKOS_HABORU.06-09.rar
http://data.hu/get/4891313/TITKOS_HABORU.10-13.rar

A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3690 Dátum: 2012. Május 26., 11:07:37 »
Szerintem az nincs fent nálunk. Régen még a ktn-en volt.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3689 Dátum: 2012. Május 26., 10:51:31 »
A mai frissítés apropóján jutott eszembe, hogy tudnátok segíteni, hogy melyik almenüben tudom elolvasni kompletten a titkos háborút? Mert eddig még nem találtam, pláne ha ugye a részek mindig más más címek alatt jelentek meg. Anno jó ha egy két szám volt meg ezekből, és érdekelne! Köszi!
All Hail HZS! :)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3688 Dátum: 2012. Május 24., 20:15:48 »
Mármint a régiek? Nagyjából. Meg amihez van jó alapanyag.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető garrido

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +0/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3687 Dátum: 2012. Május 24., 20:10:05 »
Milyen logika alapján várhatóak a frissítések kb? Vagy nincs benne semmi ráció és ahogy sikerül úgy jön?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3686 Dátum: 2012. Május 24., 17:29:10 »
Mikor lesz '60-as, '70-es évekbeli frissítés?
A válaszom: Igen!  :D


Nem tudom, jelenleg örülök, hogy a sima vonalat tudom hozni fordításokban. Talán nyáron több időm lesz. A követkető klasszikus már körvonalazódik.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3685 Dátum: 2012. Május 24., 16:28:13 »
Mikor lesz '60-as, '70-es évekbeli frissítés?
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3684 Dátum: 2012. Május 16., 10:01:23 »
Igen, az a cetli valóban meglepő volt számomra is. De, ahogy a bevezetőben is írtam, igazából ennek a történetnek illetve a cetlinek - emlékeim szerint - nem lett folyománya, ezért nem is tudom mire vélni. Valahogy nem hinném, hogy Fury megpróbálkozna egy ilyennel, bár itt elég smirgli volt. Azt elképzelhetőbbnek tartom, hogy a szervezeten belüli sötét alakok adtak ki a cég nevében ilyen megbízást.

Bár a szerkesztők részéről ez nyilván csak egy látványos húzás volt annak fényében, hogy úgysem lesz folyomána.  :nemtudom:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3683 Dátum: 2012. Május 16., 09:26:00 »
Üdv! Köszi a nyugati part Bosszú Angyalai v2 11.részt,Farek,hopkin! :worship: :worship:
Tényleg beigazolódik,hogy a meglepetés ereje akár döntő lehet egy csata végkimenetelében.A Fegyvermesterek egészjól küzdöttek,de persze ez nem volt elég hőseink legyőzéséhez.Igazából a végén az a cetli lepett meg.Most ez komoly?A grafika pazar,a történet jó volt.
Várom a következő részt!!!

Nem elérhető avenger

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 30
  • Karma: +1/-0
Re:Bosszú Angyalai képregények
« Válasz #3682 Dátum: 2012. Május 13., 19:19:18 »
Köszönöm Fareknek és hopkinnak a Bosszú Angyalai 265. számát! Már a borító is nagyon király! Túlontúli kezd bekattanni, egyre érdekesebb a Titkos Háború. A csaták is nagyon jók. A rajz hibátlan.