Szerző Téma: DC kiadó magányos hősei  (Megtekintve 249253 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #152 Dátum: 2006. Augusztus 31., 15:15:39 »
Idézet
A béke, a hit jelképe, és háborúkat vivtak alatta. De lehet én nézek túl sokat ki a történetből, és köze nincs hozzá. Ez az én tézisem.
Tézisnek jó.  Lehet igazad van, lehet nem. Az alkotókat kéne megkérdezni ugyan mire gondoltak.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #151 Dátum: 2006. Augusztus 31., 14:18:18 »
Idézet
Várható a közeljövöben Superman: Secret Identity?
szia  a helyzet, hogy a honosítója, szam a nyáron szg gondokkal közködött, és én se tudom, hogy megoldótak-e teljesen a problémái. de ahogy visszatér, szerintem ezzel fogja kezdeni
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Ash

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 92
  • Karma: +0/-0
    • http://
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #150 Dátum: 2006. Augusztus 31., 14:06:58 »
Várható a közeljövöben Superman: Secret Identity?
Annyira megfogott, hogy hihetetlen. Itt most köszönetet is mondanék érte, és szeretnék MÉG többet "köszönömözni" miatta, ha lenne folytatva.

Nem elérhető Ash

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 92
  • Karma: +0/-0
    • http://
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #149 Dátum: 2006. Augusztus 31., 14:04:12 »
Idézet
Gondolom a Kriptonon is több ország, több jelkép volt. Így lenne logikus. De tegyük fel, hogy ez valamiféle több ország közötti békeszimbólum, mint a békegalamb. Akkor meg miért harcosok vértjén, zászlaján virít...szval ezt egy kicsit átgondolatlannak érzem.
Had szóljak bele. folytatom a Te gondolatmeneted. Békemotívum, és vérten, pajzson szerepel? Itt is volt hasonló, csak nálunk Keresztnek/feszületnek hívják. A béke, a hit jelképe, és háborúkat vivtak alatta. De lehet én nézek túl sokat ki a történetből, és köze nincs hozzá. Ez az én tézisem.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #148 Dátum: 2006. Augusztus 09., 11:15:58 »
Akkor elszámoltam, mert az oroszlános, zsákos és ufós poénok mellett a halandzsás is tetszik.  

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #147 Dátum: 2006. Augusztus 09., 10:57:08 »
Boritós poén, ami nem is boritós hanem teljes sorozatos poén: A kryptoni betűket nem csak felhányták a boritóra (a GYÖKEREK felirat alatt) meg a képregényen belül a buborékokba, hanem megalkották (vagyis felhasználták) a Kryptoni ábécét.
Honosításnál rácsaphattunk volna a billentyűzetre hogy legyen ott pár kriptoni betű, de mivel ugyanazokat a jeleket akartuk a boritóra mint az eredetin, ezért szépen bepötyögtük:
Az első boritón ez jött ki: SUPERMAN BIRTHRIGHT KALEL (BIRTHRIGHT-az eredeti címe a sorozatnak)
második boritón: KOBE ASURU CHARGE TO KEEP

Az első egyértelmű. A második viszont a Kobe sírján lévő felirat volt eredetileg.
A képregényen belül pedig: Ezen
az oldalon egyik ős zagyvaságokat beszél. De szó szerint, ugyanis ha behelyettesítünk az jön ki, hogy KRYPTONIAN GIBERISH ami magyarul annyit jelent KRYPTONI HALANDZSA, vagy KRYPTONI ZAGYVA BESZÉD.

Hát ennyi a titok. Amit csak a HZS-sek ismernek szerte a világon.  
« Utoljára szerkesztve: 2006. Augusztus 09., 11:04:24 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #146 Dátum: 2006. Augusztus 09., 10:37:02 »
Most nem lapozom vissza, de mintha egy romok alatt lapuló kölyök név szerint is felismerte volna a faluban.

 Egybként meg gondolom mindenkihez az áll közelebb, amivel először találkozott, amiért még kölyökfejjel rajongott. Pl annak idején én lelkesedtem a Gil Gerald féle Buck Rogersért (ami egybként teljesen joggal kapta meg a minden idők legrosszabb sf sorozata titulust, de akkor is király  ), ami szintén feldolgozás volt, de nekem akkor is az ugrik be előbb, és nem az eredeti.

 De van valami abban amit mondasz, mert a Byrne féle túlmodernizált világ, -kijelölt párokkal, inkubátorral, reagálni képtelen tudóstanáccsal, -is támadható a logika terén.

 Borítós poén?
« Utoljára szerkesztve: 2006. Augusztus 09., 10:39:24 írta Gorgonita »

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #145 Dátum: 2006. Augusztus 09., 10:09:37 »
Idézet
És bár a sírnál megígérik, hogy titokban tartják kilétét, én nehezen hiszem, hogy ennek nem megy híre.
A törzs csak annyit látott ebből szerintem, hogy egy "isten" alászált és segített nekik. Azok a törzsektől azért nem kell félni akik egy kólásüveget is szentként tisztelnek. Az már érdekesebb kérdés amit Clark mesél az előbbi "próbálkozásairól". Amikor erejét felfedve megijjedtek tőle...

Idézet
Egyetértek az előttem szólokkal. Ez az eredet csak annyiban jobb a SEMIC-es félénél, hogy szebb a rajz... 
Óvatosan az ilyen kijelentésekkel. Byrne 1986-ban azért rendesen megtekerte a Kryptont. Hideg, steril. Mint a filmben. Itt az első füzetben azért nem egy "csupaszikla" világot láttunk. Nem hideg épületek, sziklás tájak jelképezték a Krytont. Itt ezt visszaváltoztatták...hála Istennek. Byrne szerint Clark nem a Kryptonon született hanem egy mátrixban (mint egy inkubátor).Vagyis a szülei nem is érinthették meg soha. Azért itt sokkal több érzelem volt az első füzetben, amikor csókot nyomtak a pici arcára és úgy rakták az űrhajóba. A 78-as filmváltozatban ennek egy kutyuléka volt. Steril környezet, ám a picit kézben vitték az ürhajóhoz. Egyébként Byrne-re nagyon hatott a mozifilm. És ami talán a legfontosabb, NEM NYÍRTÁK KI A JONATHAN KENTET. Ma már alapkövetelmény kinyírni a sorozatok, képregények fontos szereplőit. (Ezért hányok a Smallville-től.). Nem képesek máshogy  érdekességet vinni a történetekbe. Hál Istennek amikor 1978-ban Donner kinyírta a Jonathan-t azt Byrne nem építette be a történetfolyamba.

Az új képességek tényleg érdekesek. Ez a "látom az adásukat" még elő fog kerülni később.  Az auralátásnál nekem a szöveg tetszett a legjobban. "Kitalálhatnék neki valami nevet, ha nem én lennék az egyetlen aki látja". Szerintem ez nagyon életszerű volt.

Idézet
Szóval, a jelhez odaát sok minden tartozott, ezért nem véletlen, hogy épp ebbe a plédbe burkóták a kis Clarkie-t. Legalábbis szerintem épp ez hajtja ki Clarkból, hogy felvállalja, amit az Jor-el az ő küldetésének szánt.Legalábbis szerintem épp ez hajtja ki Clarkból, hogy felvállalja, amit az Jor-el az ő küldetésének szánt.
Nekem meg pont ezzel az "azért küldtelek a földre hogy..." című mondattal van a bajom. Egyszerűen tudós volt és megvolt az esze és a lehetősége arra hogy elmenekítse a fiát onnan. Nem volt semmilyen célja, nem akarta ő hogy fényt mutasson az embereknek. Egyszerűen kiszúrt egy sárga napot ami megerősiti fia szervezetét és nem lehet baja. Legalábbis olyan egyszerűen. Azt persze nem tudom hogy belekalkulálta azt, hogy valaki megtalálja ? Etetni fogja, felneveli ? Vagy az ürhajóban lett volna valami életbentartó rendszer ami legalább kaját piát ad neki ? Inkább ez sántít. Ettől függetlenül a jelnek lehetett nagy jelentősége a bolygón. Sőt volt is. De itt az anyja egyszerűen letépett egy függönyt és belecsomagolta. Életszerű.
« Utoljára szerkesztve: 2006. Augusztus 09., 11:20:55 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Scarf

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 31
  • Karma: +0/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #144 Dátum: 2006. Augusztus 08., 22:35:17 »
Egyetértek az előttem szólokkal. Ez az eredet csak annyiban jobb a SEMIC-es félénél, hogy szebb a rajz...

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #143 Dátum: 2006. Augusztus 08., 15:52:37 »
az S-jelről a közeljövőben lesz értekezés egy gyökerek végén...érdekes.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Spuri

  • HálóZsák tag
  • Rozsomák
  • *
  • Hozzászólások: 760
  • Karma: +12/-0
    • 5 Panels
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #142 Dátum: 2006. Augusztus 08., 15:45:58 »
Hasonló véleményen vagyok, mint Gorgonita!

Ez az "otthonról hozom a jelemet az oviba" dolog nem tudom mikor indult el a kiadónál, de már az első Christopher Reeve-es filmben sem tetszett, hogy ott virított Marlon Brando pólóján.
Ugyanakkor talán pont ebben érzem a gyökerek lényegét. Szerintem a Supijelmez kezd már kimenni a divatból, és ezzel akarják megmagyarázni, hogy miért olyan a ruhája amilyen, miért pont azt a jelet viseli, stb... Van egy lakótársam, aki az apja 25 éves Adidas utazótáskájával jár mindenhova. Tropára ment már teljes, ráadásul a felirat se látszik, meg amúgy sem egy szép darab, de mivel azt az "apja hozta németből, meg eredeti Adidas" ezért jó.

A világlátását Kentéktől kapta, de itt meg is ragad a "szülői felelősség, neveltetés".
Szóval, a jelhez odaát sok minden tartozott, ezért nem véletlen, hogy épp ebbe a plédbe burkóták a kis Clarkie-t. Legalábbis szerintem épp ez hajtja ki Clarkból, hogy felvállalja, amit az Jor-el az ő küldetésének szánt.

A rajzok nekem is tetszenek. Őszintén szólva a régi Superman-től már borsdódzott a hátam. A történeteket laposnak találtam, és ötlettelennek.
Itt végre történik valami olyasmi, ahol Superman hiába használja a képességeit, nem tudja megmenteni a barátját. Szerintem ez telitalálat!

Végre nem csak bunyó van, hanem esemény is:) Legalább olyan jó, mint az új filmbe, amikor Lex a hátába szúrja a kryptonitot:)

Fuhhh.
Azért a poénra kiváncsi vagyok:)

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #141 Dátum: 2006. Augusztus 08., 13:58:36 »
Én bírom Supermant, itt is a vélemény.
 
 Számomra Superman azért Superman mert Lois így nevezte el. Innen jött az S betű, majd a ruha, nem pedig fordítva.
 Szval ha ez egy újragondolás, akkor a kedvemért ne így gondolják újra. Ha viszont csak alternatíva, akkor is zavar ez a történelmi korszakokon átívelő jelképes dolog. Gondolom a Kriptonon is több ország, több jelkép volt. Így lenne logikus. De tegyük fel, hogy ez valamiféle több ország közötti békeszimbólum, mint a békegalamb. Akkor meg miért harcosok vértjén, zászlaján virít...szval ezt egy kicsit átgondolatlannak érzem.
 Mennyivel egyszerűbb, hogy az S betű Loistól, a szerepvállalás, pedig a neveltetésből, a nevelőszülők személyiségéből ered.

 Az afrikai szál viszont értékes, jól átgondolt, kerek és üzenete a békéhez vezető erőszakmentes útról is közel áll hozzám. Hogy ebben a történetben egy ilyen tragédia és példakép vezeti el vállalásához Kentet, számomra telitalálat.

 Megtudhatunk néhány új dolgot is hősünkről. Az "aurás" képesség, alighanem nem túl tudományos, de hangulatos és képileg is jól ábrázolható. A látom a műholdak adását, és kikerülöm őket magyarázat meg úgye jó kis kibúvó.

 Két humoros jelenet is tetszett -oroszlán és hiszek az ufókban poló. Utóbbi nyugodtan lehetne az álruhája is, és akkor nem problémáznék itt az S betűvel. De jó volt a zsákos is.

 Zavaró viszont, ahogy az inkognitó kérdését kezelik. Amikor a faluban megláttájk, azt hittem végre itt egy sorozat, amiben nincs álalteregó. Bevállalja, hogy ő az, de nem. A kamerák tönkrevágása, nem lehet indok arra, hogy az éppen általa meghívott kollegák, nem ismeriki fel / találják ki / sejtiki meg hogy ő ugrabugrál ott. És bár a sírnál megígérik, hogy titokban tartják kilétét,  én nehezen hiszem, hogy ennek nem megy híre.

 Szval eddig vegyes és -persze lehet hogy meg kellene várnom a végkifejletet, de -eléggé összecsapottnak érzem a sztorit. Mindig amikor hallom hogy valamit újraírnak, modernizálnak örülök, hogy most akkor gatyába lesz rázva, komolyabb, logikusabb történetek jönnek, de rendszerint rá kell jönöm, hogy csak egy új cím eladásáról van szó.

 Képileg tetszik, és jól sikerült az oldalas újságcikk is. A történetnek inkább a hangulata jön be, de lett volna rajta még mit finomítani. Szvsz.
« Utoljára szerkesztve: 2006. Augusztus 08., 14:02:09 írta Gorgonita »

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #140 Dátum: 2006. Augusztus 08., 13:15:31 »
Idézet
de attól még kíváncsi vagyok arra a borítós poénra
eg-két vélemény után biztos elárulja Galen... tényleg jó poén, nem kamu
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető d-mon

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 312
  • Karma: +0/-0
    • http://
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #139 Dátum: 2006. Augusztus 08., 12:15:23 »
kijött a Gyökér Szupi...ha nincs jobb elolvasom,bár nagyon nem vagyok érte oda...mer mindenkit agyonüt
de attól még kíváncsi vagyok arra a borítós poénra
« Utoljára szerkesztve: 2006. Augusztus 08., 12:30:07 írta d-mon »

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #138 Dátum: 2006. Augusztus 08., 12:13:56 »
Frissülés!

Superman - Gyökerek 2/12
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #137 Dátum: 2006. Június 30., 19:56:49 »
Idézet
A 3. részt megtalálod az X-Fanzinon Batman-Venom címen
igen. a 4-ik rész is a fordítócsajon múlik, de nemigen akaróddzik küldenie...  
« Utoljára szerkesztve: 2006. Június 30., 19:57:15 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #136 Dátum: 2006. Június 30., 19:54:26 »
A 3. részt megtalálod az X-Fanzinon Batman-Venom címen

Nem elérhető nickfury

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 150
  • Karma: +0/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #135 Dátum: 2006. Június 30., 19:43:04 »
Lesz még Batman-Koksz folytatás?

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #134 Dátum: 2006. Június 30., 14:52:36 »
Idézet
ezt nekem,meg nektek is!!!
ez a stílus csak a whaddafakk azaz mostanság Civil War topikban megengedett!    

köszi
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Rick Jones

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #133 Dátum: 2006. Június 30., 14:41:07 »
namivan?kihaLT a topic??
bazzzzzzzeg nembírok írni így brúgvvvvvvaaaaaa!!!hhhhe
nemmuszály válaszolni,de azér jĺ esne  
ufo gyerunk  tok hulye vagggyokk  
ezt nekem,meg nektek is!!!


Nem elérhető Rick Jones

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #132 Dátum: 2006. Június 27., 20:02:26 »
Na tesókák,mikor lehet látni a Supermant nálunk mozivásznon??
már nagyon várom,állítólag ez lesz a mostani legdrágább film,az egyik ujságban
az volt,hogy :Superman nie je gay-ez azt jelenti,hogy nem buzi,de miért is lenne az??
asszem valami olyanról szólt a cikk,hogy valami csávók az interneten lebuziszták a ruhája miatt.De ez csak most jut eszukbe?Superman már nagyon régóta van,és a ruhája mindig teshezálló volt,meg kék,meg pirooos,meg sárga!!!egy másik újságíró azt mondta,hogy más  hösök is vannak ilyen ruhákban és felsorolt párat pl:az x-ek,meg a Pókember!Na csá DC-sek,azért még éljen a marvel,ugye Farki?


Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #131 Dátum: 2006. Június 24., 17:36:37 »
A fura az jópofa... főleg ha batman-t avatnak egy képregényben.

Nem elérhető Scarf

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 31
  • Karma: +0/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #130 Dátum: 2006. Június 24., 17:27:35 »
Akkor én is írok róla (Néma mese):

Az elég szomorú, hogy csak ennyi DC került ki a szülinap alkalmából  
Abban egyetértek, hogy borult, érdekes, de, hogy jópofa? Inkább olyan... Nem is tudom milyen.   Fura, de semmiképp sem jópofa.

Nem elérhető kihaeennem

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 110
  • Karma: +0/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #129 Dátum: 2006. Június 24., 11:57:46 »
Batman - Néma mese

Nem kicsit borult, de azért jópofa. Sőt, kifejezetten érdekes.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #128 Dátum: 2006. Június 10., 12:32:52 »
Ennek a Batman-nek a végét elsőre nem értettem. Azután másodikra...sem értettem meg. De harmadikra már igen, és azóta tetszik is. Talán ha a szöveg nem lett volna elsőre ennyire bonyolult...  
 Szóval jó kis történet.
« Utoljára szerkesztve: 2006. Június 10., 12:33:19 írta Gorgonita »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #127 Dátum: 2006. Június 09., 22:41:26 »
Batman - Néma mese.

Először nem értettem, hogy mire megy ki a játék. Azt hittem, hogy valamiféle álom, vagy trükk. De a "valóság" tényleg szürreálisabb az álomnál.
Az alapötlet szerintem hihetetlenül jó, és megdöbbentő. A grafika nem is annyira fontos, bár nincs vele semmi gond. A szöveg pedig ténylegesen felesleges, igaz, csak annak aki ismeri a Batman "legendát". Ez tipikusan az a képregény, amely alapszintű ismereteket igényel, hiszen a múzeum eseményeit nem értheti meg az, aki nem ismeri a történetet.
Tetszett a képregény, rövid, és ütős volt.

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #126 Dátum: 2006. Június 09., 21:28:28 »
Szülinapi Friss - Batman - Néma mese

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #125 Dátum: 2006. Április 03., 20:46:02 »
Idézet
Most olvastam végig a DC karácsonyi különszámot.
Te, ezt egyszer már olvastad  
a Superman neked nem teccett, a Robin jobb volt, a Batman még jobb, az vicces, és a Darkseid az valami naon király volt
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #124 Dátum: 2006. Április 03., 15:50:15 »
Most olvastam végig a DC karácsonyi különszámot. Gondolom hátrány, ha nem ismered eléggé a karaktereket, szóval annyira nem jött be. Egyedül a két oldalas Darksaid, az nagyon jó volt!    

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #123 Dátum: 2006. Március 05., 11:57:09 »
Superman - Gyökerek 1/12

Borító. Kellemes. Harmonikusak a színek, jók a feliratok. a fényhatások kissé szokatlanok..

Képregény. Tetszik a kissé szögletes stílus, bár, mintha hasonlót párszor láttunk volna már. A képi világ szerintem nagyon jó..nekem nagyon bejövős   , és a színek is erőteljesek, jók a karakterek, a hátterek. Jól néz ki az egész füzet.

Történet. "Eredetmonda". Hányadik verzió? soha nem értettem, hogy miért kell egy szuperhősnek folyton változtatni az élettörténetén. De ez csak költői kérdés, nem befolyásolja a képregény befogadását. Ez a színes "S" betű érdekes... Mármint a használata már a Kriptonon. MEglepő volt, hogy pár képpel átugrották a felcseperedést, ami eddig szinte mindenhol megjelent hosszan taglalva. Még meglepőbb volt Afrika. A füzet végére szinte el is felejtettem, hogy Superman képregényt olvasok. Inkább valami akció-füzet jutott az eszembe.

Beírás/fordítás. Jól sikerült, érthető, gördülékeny mondatok. Tetszenek a feliratok, kijelzők magyarosításai és betűtípusai is.

Összességében. Szépen kivitelezett, és prezentált képregény. Érdekesen kezdődik a történet. Kíváncsi vagyok mi sül ki majd belőle, az biztos, hogy felcsigázott, és várom a folytatásokat.

Az utolsó oldalhoz csak annyit      
« Utoljára szerkesztve: 2006. Március 05., 12:02:35 írta regnar »