Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 752398 alkalommal)

0 Felhasználó és 55 vendég van a témában

Elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1807 Dátum: 2011. Július 23., 14:47:22 »
Megint szolgálati közlemény: a Jedirenden letölthető az X-szárnyúak: Zsivány vezér 1. része. Regisztráció szükséges!
Vesszen a Birodalom!

Elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1806 Dátum: 2011. Július 22., 07:41:26 »
A Crimson Empire III-at én is nagyon várom. Remélem az eddigi jó minőséget hozzák a történetben, aztán egyszer majd eljutunk odáig, hogy magyarul ki kitesszük itt, a Hálózsákon :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1805 Dátum: 2011. Július 21., 15:05:59 »
Igen, októberben jön. Nagyon kíváncsi leszek, összekötik-e a Palpatine-hoz vakon hű testőröket a 130 évvel későbbi Fel császárhoz már csak bizonyos határokig hű birodalmi lovagokkal. Az eskü változásához igen jó alapot nyújtana, ha Kanos számos előnyös tulajdonsága mellé végre növesztene egy kis agyat is, és végre felfogná miről süketel neki lázadó barátnője.  Persze megoldható a dolog nélküle is, pusztán a Kéz Birodalmának, és a Jagged Felhez hasonló figuráknak erkölcsösebb hozzáállásából alapozva is. Csak épp fura, hogy Kir-en kívül minden értelmesebb birodalmi felfogta (Lásd Mara Jade, Daric LaRone, Palleon), hogy Palpi egy kowaki gyíkmajom volt, ő meg csak köti a vronksot a karóhoz, hogy neki hűségesnek kell lenni. Meg aztán nehogy már Kanosnak hívjunk valakit, aki egy dögös vörös helyett egy halott múmia szellemét válassza...

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Star Wars
« Válasz #1804 Dátum: 2011. Július 21., 14:44:59 »
Régen olvastam a Crimson Empire II.-t, és nagyon tetszett. Láttam, hogy fent van az első könyv zsákon, elolvastam, de nem jött be, a másodikhoz képest elég egyszerű a sztorija. Aztán elolvastam a folytatást még 1x, és noha kopott az élmény, szerintem nagyságrendekkel jobb az elsőnél. Mondjuk az is belejátszik, hogy Kir Kanos sokkal titokzatosabb szereplő, ha nem tudod teljesen az eredettörténetét, csak azt, hogy volt testőr. Állítólag terveznek idén egy harmadik szériát, most láttam, mikor utánanéztem.

Elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1803 Dátum: 2011. Július 20., 22:30:20 »
És hogy tetézzem a jó dolgokat mára: a Jedirenden megjelent a Régi Köztársaság lovagjainak 14. része, amely regisztráció után olvasható.
Star Wars nap :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1802 Dátum: 2011. Július 20., 19:30:28 »
Épp most olvasom a Republicot. Sok jó történet van benne. Pld a szenátusi őrökről szóló. Számos ötletes és hangulatos jedi karakter színesíti ezt a szériát. Pld az a csóka, aki szélben sodródó levél mintájára követi az Erő suggallatait. Ebben a Ki-Adi-Mundis miniben pedig a robotok a kedvenceim.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1801 Dátum: 2011. Július 20., 19:16:20 »
Köszönöm a Star Wars - A lázadás előszele 1. részét! :worship: :worship:
Nagyon jó hír, hogy lesz a Star Wars Köztársaság-féle sorozat. Nekem is tetszik ez a sorozat.
Ha jól olvastam, az időrendi leírásba, akkor ez a képregény még az 1. rész Baljós árnyak előtt játszódik.
És persze nem csak a Köztársaság sorozat tetszik, hanem még a többi más is.(Klasszikus, Réges-Régen..., stb.)

Sok sikert kívánok nektek a Star Wars honosításhoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1800 Dátum: 2011. Július 20., 18:46:45 »
Én is! :) Igyekszünk majd a folytatással...
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1799 Dátum: 2011. Július 20., 18:30:03 »
Imádom ezeket a Republic-os számokat, köszönet! :worship:

Elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1798 Dátum: 2011. Július 12., 13:26:05 »
A Star Wars letöltőoldalon található Excel képregény-idővonalat kiegészítettem a Magyarországon megjelent könyvekkel. Akit érdekel, nézze meg. A megjelenő angol és magyar képregényekkel, valamint a magyar könyvekkel folyamatosan frissítem a listát.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Star Wars
« Válasz #1797 Dátum: 2011. Július 08., 10:12:51 »
ÜDV,Köszönöm :worship:,Han Solo és Leia gyermekeinek utódairól még nem találtam leirást,ezért KÖSZI.De Luke leszármazottjairól igen ,pl  fia Ben Skywalker,vagy unokái esetleg még távolabbi utodairól pl Kol Skywalker-röl már igen .

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Star Wars
« Válasz #1796 Dátum: 2011. Július 07., 11:52:26 »
Szobatársam Star Wars-forgatásokon használt kellékeket nézegetett egy honlapon ("movie props", ha így beugrik, miről beszélek), az egyiket már jó ideje bámulja.
- Mi az, amit ennyire nézel?
- Ewokszőr.
- :blink:

szerk.:
Megvan, ez volt az. :D
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1795 Dátum: 2011. Július 07., 09:16:42 »
Akkor megyek is olvasni!
 Egybként utánanéztem, s Jacen-nek is született egy lánya. És -természetesen -nem az Éjnővérek, hanem a boszorkányok küldtek tanítványokat Luke akadémiájára.

 Jerry Vanderstelt Star Wars Gallériája:

http://www.vandersteltstudio.com/starwars.htm

Elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1794 Dátum: 2011. Július 07., 07:34:32 »
Megint nem Hzs, de SW hír: az Allcomicson megjelent az Old Republic 3. része, ami reg utána olvasható.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1793 Dátum: 2011. Július 06., 18:08:41 »
Ewokról még nem hallottam, de ők ugye csak Endor óta a galaktikus közösség tagjai.

http://starwars.wikia.com/wiki/Unidentified_Ewok_Jedi

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1792 Dátum: 2011. Július 06., 17:55:16 »
 Üdv!

 Jedi -szrtem - bármely faj képviselőjéből lehet. Az egyik könyvben még egy hutt Jedi is szerepel. Ewokról még nem hallottam, de ők ugye csak Endor óta a galaktikus közösség tagjai. :) A dathomiri Éjnővérek például rögtön küldtek egy tanítványt Luke akadémiájára.

MEGASPOILER:

 Jacen valóban gonosszá lett, és megölte Mara Jade Skywalkert, ezért Jaina végzett vele. Korábban Jacen-nek volt egy románca Tenel Ká-val Isolder herceg és Teneniel Djo lányával, 63 hapan csillagfürt örökösével, de nem hiszem, hogy született volna utódjuk.

 Jaina Jaged Fel-lel, a legendás Tie pilóta Sontir Fel fiával szűrte össze a levet. Mivel a srác a Thrawn Keze project által újraélesztett valamivel szerethetőbb Birodalom tagja volt, feltételezhető, de az alkotók által meg nem erősített feltevés, hogy ők a 130 évvel Endor utánjátszódó Legacy képregényekben szereplő Fel császár és hercegnő elődei.
 

Luke Skywalker halálát eredetileg a New Jedi Oreder sorozatra tervezték az írók, de Lucas nem engedte. Erre az írók összeállítottak egy listát, és kérték hogy jelölje meg, ki halhat meg a főbb szereplők közül. Végül Chewie és a kis Anakin harapott a fűbe. Persze korábban már elhalálozott Crix Madine tábornok is. S bár jelenleg is zajlik a baljóslatú Fate of the Jedi címet viselő sorozat az önkéntes számüzetésbe vonuló Luke és fia, Ben Skywalker főszereplésével, hősünk halálát még senki sem írta meg. A 130 évvel később zajló Legacy képregényekben persze már csak szellemként bukkan fel.

Az ilyen kérdésekben egyébként mindig segítségedre lehet a wikipedia, a wookiepedia, vagy a honi kaminopedia. Az egyesült Galaktikus Birodalom honlapján például perfekt kis történelmi cikk található az Endor utáni évekről. Tudod, a Google a barátod. :) De örülök, hogy itt is feltetted a kérdést, mert legalább villogtathattam mekkora Star Wars geek vagyok. :)

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Star Wars
« Válasz #1791 Dátum: 2011. Július 06., 12:22:17 »
üdv.1.Melyik fajokból válhat Jedi és melyekből nem, vagyis melyek azok a lények akik közül lehet Jedi lovag,és melyikek azok akikből nem.PL Lehet-e ,van-e az Evokok közt Jedi,vagy Jarjar fajábol,esetleg egy Gamoreai :headscratch:.2.Van -e család fa valahol ,pl Han Solo és Leia  gyermekei,unokái,leszármazottairól.PL  Anakin ,hm...ámbár ö szegény fiatalon meghalt.Jacen,és Jaina ,hm .....Jacen pedig rosszfiú lett ugye. Igy csak talán Jaina-nak lehetek utodai.Vagy Luke  és Mara Jade  gyermekei ,utodairól,leszármazási vonal. Sajnos már egy ideje nem vásárolom  a Star Wars újságokat.De...halottam róla hogy vannak Luke-nak utódai ,a jövőben játszódó idö vonalon....És hány évet élt Luke Skywalker :worship:KÖSZ

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Star Wars
« Válasz #1790 Dátum: 2011. Július 03., 23:02:45 »
gyengéd barbár

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1789 Dátum: 2011. Június 23., 12:49:05 »
 Pilóták, lázadók, csempészek, zsiványok. Leia hercegnő újra egy blokádtörőn. Rebellis bázis egy működő vulkán torkában.  :worship:


Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1788 Dátum: 2011. Június 23., 11:00:41 »
Üdv! Köszi a Réges-régen... 2.4.részt,Recsi,Galen! :worship: :worship:
Először is gyönyörű ez a teljesen élethű fekete-fehér grafika!! :cool: Hmm,ez tényleg elég nagy fenyegetés ahhoz,hogy Solo kiszabadítását megszakították.Kíváncsian várom a folytatást!!!
Az ERŐ legyen veletek!!! :hzs-darthvader:

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1787 Dátum: 2011. Június 22., 21:36:14 »
Ezer köszönet Recsinek és Galennek a Star Wars - Réges-régen... 2.4. számért! :worship: :worship:
Tetszett ez az új rész. Érdekes, hogy milyen események zajlottak le a Birodalom visszavág és a Jedi visszatér történet között.
És persze ebbe a történetbe kiderült, hogy milyen krízis van, ami miatt félbehagyták Han Solo kiszabadítását.

A héten milyen különleges alkalom volt. Jedirend.com is volt egy Star Wars és itt a HálóZsákon is. Nem semmi, hogy így akkor két Star Wars képregény is volt egy hét alatt.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1786 Dátum: 2011. Június 20., 16:13:17 »
Bár nem Hálózsák, de van Hzs-s vonatkozása: a Jedirend.com-on megjelent a Régi Köztársaság lovagjai 13. része. Ez (13-24) annak idején kimaradt a semices kiadásból, úgyhogy így igyekszünk pótolni. A képregények regisztráció után olvashatóak a multimedia/képregények menüpont alatt. Ha valakinek kommentje lenne azt kérem - regisztráció után - ott tegye meg.
Az erő legyen mindannyiunkkal! :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1785 Dátum: 2011. Június 02., 15:38:03 »
Megnyugtató fináléval zárult a Legacy War. De akárcsak az indítás, a befejezés is alaposan felforgatta az alapokat. A Sith-ek többé nem Korriban-on rejtőznek, ahol ugye mindenki keresné őket, és nem is kettesével bujkálnak tízezer jedi orra előtt. Szétszórodtak és a legkülönfélébb pozíciókból térhetnek vissza, akár a dnd vagy wh40k gonoszai. A rejtőzést feladó jedik mellett, a birodalmi lovagokalternatívája is bővíti a palettát. Ahogy a demokrácia és az arisztokrácia hívei is megkapják játszóterüket, az új triumvirátus vezette galaxisban. Már csak arra leszek kíváncsi, hogy a clone wars és az old republic mmo uralta marketingből mekkora szelet jut erre az érára ezután.  Meg hogy a Crimson Empire III szerzői élnek-e a kínálkozó lehetőséggel, hogy Kir Kanos bosszújáig vezessék vissza a birodalmi lovagok esküjét. Illetve érdekes lett volna egy immáronSkywalkerek nélküli galaxis is, de ezt érthető okokból nem lépték meg.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 02., 16:12:36 írta Gorgonita »

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1784 Dátum: 2011. Május 29., 08:12:46 »
Köszi az új részt. Vader elég lassan reagált, azt az automata kukaflottilát csak le lehet állítani riadó esetén. De a hangulat továbbra is minden hibát feledtet. :)

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1783 Dátum: 2011. Május 27., 07:33:28 »
köszi. Azt nem is tudtam hogy átírhatom.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Star Wars
« Válasz #1782 Dátum: 2011. Május 26., 10:59:37 »
A kutyafáját, hát learatod Recsi babérjait? :) Javítottam.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1781 Dátum: 2011. Május 26., 10:53:29 »
Galen jó volt a bevezető szöveged a főoldalon! :cool:
Nem én írtam, csak én "kopiztam" be a hírbe, így az én nevem alatt jelenik meg. Recsi volt az elkövető.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1780 Dátum: 2011. Május 26., 09:51:32 »
Üdv! Köszi a Klasszikus Star Wars 4.részét!Recsi,Kendra,Galen! :worship:
Galen jó volt a bevezető szöveged a főoldalon! :cool:
Sok minden történt ebben a részben is,a kalandra nem lehet panasz.Han is beveti a sármosságát. :brow: A grafika is elég jó,bár Artu-ból a kék elemek,valahogy lemaradtak.. Mindenesetre várom a folytatást!!!
Az ERŐ legyen veletek!!! :hzs-darthvader:

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1779 Dátum: 2011. Május 25., 20:52:07 »
Ezer köszönet a Klasszikus Star Wars 4. számért! :worship: :worship:
Nagyon tetszett ez a  klasszikus képregény. Tanith Shire-ről kiderült, hogy miért akart segíteni Luke-nak. De persze egybe titok is volt, ami az előző részbe még nem volt említve.
És látom, hogy a történetnek még nincs vége. Szóval továbbra is biztos jó sorozat lesz ez a klasszikus SW képregény.

Sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1778 Dátum: 2011. Május 25., 08:28:08 »
Stargate Cantina :  ;D