Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 757112 alkalommal)

0 Felhasználó és 49 vendég van a témában

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1687 Dátum: 2010. November 17., 09:09:42 »
Fasza :D. A Chuck Norris a legjobb :):)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Star Wars
« Válasz #1686 Dátum: 2010. November 17., 09:06:05 »
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1685 Dátum: 2010. November 16., 20:53:36 »
Gorgonita: köszi, egyre hosszabb esszéket kapunk :D Az is hajtóerő ám, ha az ember arra gondol: vajon miről szól majd a következő havi SW Fórum :D
Ez meg vicces.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1684 Dátum: 2010. November 12., 16:03:46 »
Fénykard: Amint Lucas meglátta a concept arton, arra kérte McQuierre-t, hogy csak a főbb szereplőknek legyen ilyen, különlegessé téve őket és harcmodorukat. Ezzel a fegyverek fegyverévé vált, az űroperából és fantasy-ból ötvözött űrfantasy eszenciájának, az energiamezőből és mágiából szőtt Erőnek manifesztációjává. Kezdetben misztikus, titokzatos, ritka eszközként kezelték, ami csak növelte legendáját. Ez a  legenda erősebbnek bizonyult annál a ténynél is, hogy markolatánál azért könnyen támadható eszköz.  Az idő múlásával a különféle történetekben egyre többször használták, a párbajok egyre gyakoribbak, a két vagy dupla pengét lengető tanoncok pedig egyre hétköznapibbak lettek.

Állítólag létezik egy fanfic, amiben két rohamosztagos mossa Vader páncélját, és közben  a párbeszédük mélységein derülhetünk. Nem olvastam, csak olvastam valahol, hogy van ilyen is. :)

 A második részről: Maga a kánaán. :) Hatalomra törő, de még nem pöffeszkedő Vader. Intrikáló, birodalmi tisztek. Fegyveres csetepatéhoz rombolókat felvonultató flottavezetés. Hősök emberi vonásokkal. Nem hatalmuk és titulusaik, hanem cselekedeteik és a reális sztorivezetés okán fenyegető, hihető ellenfelek. (Vajon mi lett velük Kessel után?) A strip korszakot idéző, oldalakon keresztül ismétlődő helyzetleírások. Finom, a rajzoló munkáját kiemelő, stílusát őrző színezés. És egy termékeny alkotópáros, akiknek még mindig írniuk kellene ezt a címet. A jelenet amikor a kardot műtik azt juttatja eszembe, amikor Luke a Minbanon még energiatelepről töltötte. A pallózás és a szurdokfutam pedig más jeleneteket idéz. Az Empire-ben alighanem erre a találkozásra utal Solo, ahogya Sithek bosszújában is megemlítik Vost.

Számomra mindig nagy öröm ezt a klasszikus címet olvasni (miniaturesből is a Yavinos Luke Skywalkerre utazom   :D). Mindhármótoknak nagy köszönöm érte!  :worship:

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1683 Dátum: 2010. November 10., 22:49:22 »
Köszi a jókívánságokat, a jövő hónapban újra jelentkezünk a SW szekcióval  :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul: :hzs-r2d2:
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1682 Dátum: 2010. November 10., 18:24:49 »
Ezer kösz a Klasszikus Star Wars 2. részért! :worship: :worship:
Nekem tetszik ez a klasszikus történet. Han Solo néha tud poénkodni. Főleg, amikor Leia hercegnővel és Luke-kal beszélt.

Sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz!
Az Erő legyen veletek!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1681 Dátum: 2010. November 06., 11:55:18 »
Tényleg jó ez a Jar Jar videó. Nekem is tetszett. Milyen vicces volt, akár egy vígjátékfilmben.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1680 Dátum: 2010. November 06., 10:29:46 »
Bár Jar-jar nem a kedvencem, azé ez:D
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #1679 Dátum: 2010. Október 28., 10:28:01 »
Köszönöm az életem, ó Galen mester!  :worship:

Egyébként a kommentek között is vannak jó fejek :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1678 Dátum: 2010. Október 28., 09:52:17 »
Ne bántsad. Fareket szeressük. Egyébként ha Vader lennék nekem fogason álna egy csomó ilyen. Nem hinném hogy mostak rá a halálcsillagon. Egyszerűen cserélte.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1677 Dátum: 2010. Október 28., 09:44:47 »
Vigyázz, te, a fénykardot megtartottam :hzs-darthvader:
 ;D
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #1676 Dátum: 2010. Október 28., 09:42:48 »
Igen, lebuktam. Tényleg eladom... :)
Hülye!!!  ;D :lol:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1675 Dátum: 2010. Október 28., 09:29:51 »
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #1674 Dátum: 2010. Október 28., 09:09:01 »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1673 Dátum: 2010. Október 27., 08:25:47 »
Azt tudtam hogy első kanyarban sokkal általánosabb használatú lett volna az SW univerzumban a fénykard és láttam a korábbi koncepciórajzokon rohamosztagosok kezében virítani, de ezt a képet nem ismertem. A pajzs meg külön jó.

http://24.media.tumblr.com/tumblr_lav1ni1s7M1qc2eojo1_500.jpg

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető benya11

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 674
  • Karma: +2/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1672 Dátum: 2010. Október 23., 19:04:59 »
Utánanéztem kicsit a Star Wars-képregényeknek az oldalon, és elolvastam néhányat azok közül, amiket nem soroltatok bele az időrendbe. Abból majd valamikor olvasok, csak most nem volt kedvem belekezdeni. Szóval, amit olvastam: Star Wars Pillanatok #2-3 és #5. Mindegyik tetszett, jók voltak ezek a lazább, és viccesebb hangvételű sztorik. :D Az 5-ös mekkora volt már, Indy-vel... :) Köszi a honosítást, majd idővel a többiből is szemezgetek.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1671 Dátum: 2010. Október 22., 21:54:40 »
Már ha időm engedi... :(

Ne is mondd! Már lemondtam a Marvel, DC és NCIS Los Angeles követéséről, ... de az Erő még velünk van! :)

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1670 Dátum: 2010. Október 22., 18:40:01 »
Szerintem inkább hol volt, hol nem volt, egy messzi-messzi galaxisban.
Én már rég nem keresek semmiféle rendszert, rejtett tartalmat, csak hátradőlök és olvasok.
Már ha időm engedi... :(
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1669 Dátum: 2010. Október 22., 17:41:07 »
"Ez egy erős közepes volt,de legalább star wars volt "

Ezúttal egyetértünk. :)

De nehogy már rövidebb legyek, mint a képregény:

A mandalori commander concept artból manifesztálódó Boba Fett karaktere rendre zavarba hoz. Számomra ő az a pribék aki Vader és Jabba kezére játszotta a hősöket. És pont.  Valamint a legendás enigma, akiről közel húsz éven át találgattuk ki lehet valójában. Egyben ő a kiterjesztett univerzum Wolverinje, Jokere és Snakeye-yeye, a rajongók kedvence, akinek állítólag saját becsületkódexe van, és valamiféle látószögből nézve még az is lehet, hogy erkölcsi magaslaton áll, és bizonyos értelemben amit mond az igaz. Akárcsak Jokernek a Killing Joke-ban, míg ki nem derül, hogy mégsem, mert akkor Gordon is megkattant volna. Aztán ő a srác is az aréna porában, akit utat téveszt, akit harag vezérel, és arra kárhoztat hogy apja hibáit ismételve annak végzetét kísértse. Ha így nézem még akár kerek egész is lehetne ez az entitás, függetlenül attól, hogy ezt csak utólag billentették helyre, és pár évtizede Boba még olyan magaslatokban tanyázott, mint egy hős, nem pedig mint egy zavart lélek.

Ezzel együtt vannak, nagyon jó Fett történetek. A TFU II-ben például valami zseniális a karakterrajza. (Bár ott meg a cliffhanger egy másik ikonikus karakter rajongóit fogja zavarba hozni. Úgy kell nekik! Éljen a Lázadás! :))

 Itt azonban furcsálom, hogy egy ilyen komor történethez, miért ilyen rajzfilmes stílusú piktort választottak. Pláne nem értem az eltévedt ewokos, gunganas poénkodást ebben a komolynak szánt sztoriban. (Maga a poén egyébként ül, csak miért pont ide?) Gondolom afféle burkolt kritika akart lenni a szerző a részéről, mint az is, hogy kék (és nem piros) fénykardot lóbáló twilek ellenséget vizionál a geonosisi csatába. Ebben az esetben viszont írt volna egy Infinitiest vagy What if-et, mert így csak a zavarom növekszik. Különösen akkor, amikor a hidegvéréről legendás Fett, csipetnyi érzelmi stressz hatására pirítost készít a célpontból lett informátorából, és akkor ezzel kell beérnem mint tanulsággal. (Mintha hasonló csattanóval végződő Fett kalandot, még sose láttunk volna.) Szóval akkor ez most kritika, karakterrajz vagy csak egy mese akart lenni? Utóbbi esetben nem abból kell kiindulni, hogy ki a kiterjesztett univerzum Wolverinje, hanem abból, hogy hol volt, hol nem volt...

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1668 Dátum: 2010. Október 22., 11:03:37 »
Üdv! Köszi a Star Wars Pillanatok 7-t,Zerit,Galen! :worship: :worship:
Ez egy erős közepes volt,de legalább star wars volt ;)
Az ERŐ legyen veletek!!!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1667 Dátum: 2010. Október 20., 16:57:58 »
Köszi a Star Wars Pillanatok 07-est! :worship: :worship:
Érdekes volt ez a rövid történet Boba Fett egy napjáról. Néha neki is megvan a privát élete, hogy nem mindig van fejvadászaton, hanem még sziesztázik is, amikor nincs küldetése.

Amikor láttam a Star Wars-filmben először Boba Fett-et, akkor még az arcát nem lehetett látni. De a képregénybe kiderült, hogy miért rejti el az arcát. Bár nem ez volt az első alkalom, hanem a SW Birodalom Visszavág (Végtelen lehetőségek) 1-2. részben, ami a HZs-n is megvan.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1666 Dátum: 2010. Október 20., 13:12:45 »
de, a helyesírásom okán. :badteeth:

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1665 Dátum: 2010. Október 20., 13:10:11 »
Rendhagyó módon, most én is köszönetet mondok a mai SW frissítésért, mert talán az első, amihez semmi közöm nem volt.  :worship:
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1664 Dátum: 2010. Október 14., 21:07:46 »
"Ezt adják ki the Old Republic címen a Dark Horse-nál ugye?"

Igen

"Húúú erre de kíváncsi lennék..."

Erre tessék:

http://www.swtor.com/media/webcomics

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1663 Dátum: 2010. Október 14., 10:12:40 »
A színfalak mögött a Birodalom forgatása közben :D
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető garrido

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1662 Dátum: 2010. Október 12., 19:09:29 »
mely bepillantást enged a Sith birodalom mindennapjaiba fővárosába, tanácsába, citadellájába, és az uralkodó kámzsája alá is

Húúú erre de kíváncsi lennék...

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1661 Dátum: 2010. Október 12., 11:48:32 »
Negyedik részéhez ért a TOR webcomics kiadott változata, mely bepillantást enged a Sith birodalom mindennapjaiba fővárosába, tanácsába, citadellájába, és az uralkodó kámzsája alá is.
Ezt adják ki the Old Republic címen a Dark Horse-nál ugye?
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1660 Dátum: 2010. Október 12., 09:53:17 »
Üdv! Köszi a Klasszikus Star Wars 01.részét Recsi,Kendra,Galen! :worship: :worship: :worship:
Nah, igen a klasszikus éra.Örülök,hogy most innen válogatsz,Recsi.A történet jól kezdődik és a grafikára sem lehet panasz,szóval nekem tetszik.Mondjuk Luke-ot elég egyszerűen leterítették,de foghatjuk arra,hogy az erő képzetsége még nem volt teljes.Mindensetre kíváncsian várom a folytatást!!
Az ERŐ legyen veletek!!! :hzs-darthvader:

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1659 Dátum: 2010. Október 09., 20:06:26 »
Republicot is szeressük.

Negyedik részéhez ért a TOR webcomics kiadott változata, mely bepillantást enged a Sith birodalom mindennapjaiba fővárosába, tanácsába, citadellájába, és az uralkodó kámzsája alá is. Az új főhős előtt alighanem hasonló pokoljárás áll, mint egy bizonyos renegát kiffar mester előtt. Az író és a rajzoló pedig máris elérték, hogy még egy magamfajta lázadó is rokonszenvezzen vele.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1658 Dátum: 2010. Október 08., 13:46:54 »
Köszönjük a szokásos mélyreható elemzést  :worship:
Remélem tényleg sikerül a Classic SW-t rendszeres sorozattá tennünk az oldalon, mert nekem nagyon tetszik a történet. (Bár lesznek benne elég furcsa, inkább fantasys elemek is).
A rendszeresség sajnos az én időm függvénye. Ha sikerül elég szabadidőt "szereznem", akkor rendszeres lesz :D
Szeretném, ha minden hónapban lenne legalább egy SW képregény az oldalon. Ez lehet Réges-régen sztori, classic, esetleg más, de igyekszünk úgy dolgozni, hogy hosszú időre ne maradjatok kedvenc világunk nélkül  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:
Én elsősorban a klasszikus éra dolgait preferálom, de a Star Wars (Republic) sorozat is kedvenceim között van, abban is igyekszünk majd haladni, betömni a Semic által hagyott lyukakat.
Ennyit a tervekről, az erő legyen mindannyiótokkal!
Vesszen a Birodalom!