Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 753358 alkalommal)

0 Felhasználó és 47 vendég van a témában

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1477 Dátum: 2010. Május 27., 10:01:34 »
Üdv! Köszi a pillanatokat ,Recsi,Galen! :worship: :worship:
Legalább Star Wars volt... :lol: A grafika szörnyű!
Az ERŐ legyen veletek!!! :hzs-darthvader:

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1476 Dátum: 2010. Május 27., 08:42:06 »
szerintem ezért senki ne váltson ie8-ra.
http://tech.hu/cikk/Yoda_az_Internet_Explorer_8-at_ajanlja/2015

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1475 Dátum: 2010. Május 26., 19:04:39 »
Nem-e? Nézd meg a régi trilógiát, abban nevetett.

Bizony bizony!  :lol:

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1474 Dátum: 2010. Május 26., 18:59:53 »
Mert ő nem szokott nevetni.
Nem-e? Nézd meg a régi trilógiát, abban nevetett. Az új filmekben csináltak belőle egy búskomor, hiperaktív, ugráló törpét.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1473 Dátum: 2010. Május 26., 18:38:17 »
Ezer kösz a Star Wars Pillanatok 07-ért! :worship: :worship:
Persze megértem, hogy ez nem egy nagy szám, de nekem mégis tetszik. Érdekes rövid történet volt. Yoda nevetése szokatlan volt. Mert ő nem szokott nevetni.
És a többi Star Wars Pillanatok egyéb rövid történetet is megnéztem, ami még a HZs-n van. Azok is tetszenek.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:Star Wars
« Válasz #1472 Dátum: 2010. Május 26., 15:42:57 »
Jó volt ez is a kis pillanat!

A mester mekkorát nevetett a végén  :lol:

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1471 Dátum: 2010. Május 26., 12:00:03 »
Valahogy sejtettem.  ;D
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1470 Dátum: 2010. Május 26., 11:55:15 »
Szívesen. Szerintem is jó, bár bevallom a kiválasztásánál 2004-ben nagyobb súlyt nyomott a latba hogy csak két oldalon van szöveg. :)

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1469 Dátum: 2010. Május 26., 11:51:39 »
Tök jó volt ez a kis Star Wars pillanat. Nekem tetszett.  :D Főleg a vége, ahogy Yoda a kukacot a robot karjával rakta a forrásban lévő vízbe.  :hehe:
Köszi Galen és Recsi.  :worship:
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1468 Dátum: 2010. Május 26., 08:27:48 »
a lényeg a beépített csokornyakkendő (ami ugye angolul tie): http://www.gearfuse.com/wp-content/uploads/2010/05/bow-tiefighter-tshirt.jpg


Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1467 Dátum: 2010. Május 16., 16:30:17 »
Szinte mindenben osztom a véleményedet Gorgonita.
Ezért is kezdtük el a Long time ago történetek magyarítását, mert azok még a "kalandozós" érából vannak. Az egészben az a dilemma, hogy vagy találgatsz, ki kicsoda, mikor mit csinált, vagy elolvasod a könyveket, képregényeket és megnézed a filmeket. De akkor meg a varázs veszik el.
Szóval ki tudja, mi a jobb.
Bár akkoriban még nem volt net, úgyhogy SW infókhoz sem nagyon lehetett hozzájutni...
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1466 Dátum: 2010. Május 16., 10:36:54 »
Boba Fett-et ábrázolja a sisakja nélkül egy 1994-es STAR WARS GALAXY magazinban.
Látszik, hogy ekkor még szó sem volt a klónokról, és Fett-et idegen lénynek képzelte az alkotó, Dan Brereton.

Emléxem találgattam, hogy férfi, nő, robot vagy idegen lehet-e. Hogy a Sith az terület vagy rang. Hogy a császár és a hercegnő rangja közt van-e összefüggés. A galaxis határtalannak tünt, a Birodalom ősöregnek tünt, de nem mindenekfelettinek. Illegális bányái voltak a Cirkapusz közelében, s a Szövetséggel vivott harca eltörpült a galaktikus távlatokban. Legalábbis Donald F. Glut szerint. De Daley és Smith is új területeket hozott létre Corporate Sector vagy Tion Hegemonia néven, ahogy a yavini csata hőse is elmerengett azon hogy talán kalandozni kellene az ismeretlenben lázadósdi helyett. Na persze akkoroban senki sem ordított rájuk hogy ők csak EU. Inkább terjedtek a pletykák, hogy Chewie 50 évig volt a birodalom rabszolgája, Vader pedig 200 éves amaszkja alatt. A kérdéseink találgatásokat szültek, a találgatások fantáziálást a fantázia varázslatot. Aztán elkezdték megválaszolni a kérdéseinket.
Sci-fi volt csippetnyi fantasy beütéssel, de akár energiamezőnek is tekinthettük az Erőt. Aztán fantasy lett belőle pár sf díszlettel. Családregény, melyben a hősök vállalása könnyen kísérthető alapokon nyugszik. A rettegett nagyúr James Dean-né lett, a fejvadászok legendás Enigmája, s vele együtt a Clone háborúk vagy a mandaloriak mitosza elenyészett, ahogy alakot öltött a játékboltok polcain.
A New Hope 1,2 milliárd dollárt termelt, az egyébb árucikkek 4,8-ra növelték a bevételt. Dugig is lett Jabba palotája potenciális akciófigurákkal, s a tizedrangú Tattooinera gyűltek a galaxis legjobb fogatversenyző is. Gondolom azért hogy az az öt párologtatófarm lássa őket. Alakot öltött a Jedi - rend is, hogy amíg a kardjukkal bíbelődnek a Mass Effect pszionikusai egy laza csuklómozdulattal a falra kenjék őket. De legalább az animációs sorozatban már úgy öltöznek mint egy hős, nem pedig mint egy koldus aki a szenátus épületébe tévedt kéregetés közben.
De hogy kicsik és nagyok is megkaphassák a magukét augusztusban indul Jango Fett-es, meg Old Republicos képregény is. Nekem meg úgyis az marad az igazzy Star Wars amiben van Luke Skywalker, meg Lázadás. Mert arról volt szó, hogy ezek az ő kalandozásai lesznek.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Star Wars
« Válasz #1465 Dátum: 2010. Május 15., 23:43:56 »
Voltak részek, ahol nekem is bejött, például a klónok megjelenése nagyon tetszett végig. De néhány szereplő arca szerintem már túl karikatúra-szerű volt, a legszembetűnőbb ez talán Palpatine-nál volt.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Star Wars
« Válasz #1464 Dátum: 2010. Május 15., 23:30:25 »
mellesleg nekem jobban tetszett a gagyi kezzelrajzolt grafika, mint a szamitogepes biszbasz... nem csak a sztori szempontjabol ;)
gyengéd barbár

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Star Wars
« Válasz #1463 Dátum: 2010. Május 15., 23:14:53 »
Én is nagyon sok szót ki tudtam venni belőle. Szinkronosan néztem, és azt hittem, a magyarok oldották meg az idegenek beszédét úgy, hogy eltorzítottak valamilyen hétköznapi szöveget.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Star Wars
« Válasz #1462 Dátum: 2010. Május 15., 23:05:39 »
erdekessege talan meg, hogy az idegen lenyek magyarul beszeltek benne
gyengéd barbár

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1461 Dátum: 2010. Május 15., 22:21:57 »
Én igen, és az amire te gondolsz, az a Genndy Tartakovsky által jegyzett régi sorozat, ami a harmadik részt megelőzően futott. Néhány perces részekből állt csak, majd összevágták őket két nagyobb filmnek. Mellesleg jobb lett, mint a mostani animációs sorozat, mert ez utóbbi már jó pár helyen szemközt köpte az új trilógiát is, de aki látta már, vagy most nézi, az tudja mire gondolok. Míg előbbi gagyi grafikával, de remekül összekapcsolta a 2-3 részeket, ez utóbbi szerintem hitelesebb lenne, ha nem Obi-Wan és Anakin, hanem néhány anonim Jedi, vagy a Tanács kevésbé ismert tagjai lennének a középpontban.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Star Wars
« Válasz #1460 Dátum: 2010. Május 15., 21:50:24 »
Ez tök jó kép. :)

Én ma néztem végig az új klónháborús rajzfilmeket (nem a sorozatot, hanem azt a két nagyobb részt), miután a nagyon gagyi rajzokat megszoktam, már egészen élveztem. Az külön tetszett, hogy mennyi mindennel kiegészítik a filmeket, például hogy hogy rabolják el Palpatine-t, miért hörög Grievous, hogy avatták jedi lovaggá anakint, hogy támadták meg a szakadárok Coruscantot, ilyenek. Ti láttátok már?
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1459 Dátum: 2010. Május 15., 21:27:39 »
Gondolom nektek már nem számít újdonságnak, de én csak most fedeztem fel azt a képet, ami Boba Fett-et ábrázolja a sisakja nélkül egy 1994-es STAR WARS GALAXY magazinban.

Látszik, hogy ekkor még szó sem volt a klónokról, és Fett-et idegen lénynek képzelte az alkotó, Dan Brereton.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1458 Dátum: 2010. Április 23., 12:45:18 »
Most megint kicsit más téma, illetve visszatérek  Vader dolgához.

(Gorgonita, a rajz meg szuper!!!)

Az jutott még eszembe 5 perce, hogy van még egy ellentmondás a páncéllal kapcsolatban.
Ha olyan fejlett a klónozás, Vader miért nem kapott klónozott karokat, tüdőt, stb? A sebészdroidoknak minden bizonnyal meg kell tudni oldani egy ilyen feladatot, elvégre a mi világunkban is vissza tudják varrni bizonyos esetekben a végtagokat. A SW világa pedig messze fejlettebb technológiával rendelkezik.
Jó, az Uralkodó ezt sem engedte, mert túl erős lenne Vader. Oké. Rá lehet húzni.
Azonban Vader a 20 év alatt nem hiszem el, hogy "fű alatt" nem tudott volna egy ilyet véghezvinni. Akár úgy, hogy odavarrják a saját véréből klónozott végtagokat (és új szerveket is esetleg) és álcából tovább hordja az immár felesleges ruhát...a kellő pillanatban pedig megöli Palpit.
A droidok megcsinálnák a testét, nem jár el a szájuk...

Na végülis ez szőrszálhasogatás, Lucas sem lehet tévedhetetlen. Ez szerintem baki a fimben, bár inkább csak az új trilógia fényében az, mivel ott láthatjuk igazán, hogy mire képes az orvostudományuk és a technológiájuk, ennek ellenére nem használják ki. Vader meg él egy ócska testben. Na de ez már tényleg csak agymenés, elismerem, szóval bocs.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1457 Dátum: 2010. Április 21., 22:13:27 »
Nem tudom, van-e itt valaki, aki szereti a Mandaloriaiakat, és megérdemli? :)
A faszi sisakja Regnaréra emlékeztet (meg az enyémre, hehe)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1456 Dátum: 2010. Április 21., 21:52:57 »
Erre a Trinity című képre a DeviantArt-onm bukkantam, és sikerült belinkelnem máshonnan. Nem tudom, van-e itt valaki, aki szereti a Mandaloriaiakat, és megérdemli? :)



Itt a srác honlapja is:

http://www.jpc-art.co.cc/

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1455 Dátum: 2010. Április 17., 14:44:55 »
Bár fajra nem Buckalakó, de köztük élt és jedi volt Sharad Hett, valamint a fia A'Sharad. (Bővebben az Outlander c. TPB-ben, illetve a Hzs-n is megtalálhatő Köztársaság #59-ben) :D
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Star Wars
« Válasz #1454 Dátum: 2010. Április 17., 13:23:07 »
üdv, nekem is esszembe jutott néhány  Star Wars-os  kérdés pl  Jarjar fajábol ,Gungan vagy mi  vannak-e Jedik.Esetleg  Buckalakó vagy  Jawa JEDI  :headscratch: :badteeth: :hehe: :headscratch:

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1453 Dátum: 2010. Április 16., 09:45:39 »
Nem, egész biztos vagyok benne, hogy Vadert 99%-ban a gép tartotta életben. Legalábbis wookepedián, könyvekben, a Sithek bosszúja könyvben is azt írják, hogy a gép miatt van életben. Ha az Erő tartaná életben, nem lenne szüksége a maszkra, meg a sérülékeny, iszonyú akadályozó irányítópanelra a mellkasán. Elég lenne a mesterséges végtag és a többit nem kellett volna szétszabdalni. A ruhára szüksége van. Ha ő is egy normális gépet kapott volna, mint Grievous, eszméletlen mozgékony lenne, de akkor a testének, vérének 95 %-ának elvesztése miatt az Erőt is jóval kevésbé tudná uralni. Fizikailag a gép Vadernél szerintem erősebb lenne, de a megérzései, stb romlanának... Bár figyelembe véve, hogy Vader test-test ellen milyen gyenge és sebezhető (főleg az Erő villámokkal szemben), talán jobban járt volna egy Grievous-szerű testben. Nem látott volna bizonyos dolgokat annyira, de talán kényelmesebb lett volna az élete.
Ha most készülne a klasszikus trilógia is, vegyetek rá mérget, Vader nagyon nagy gyilokgépezet lenne, nem ilyen ormótlan behemót. Egy logikus magyarázat van, Lucas anno elképzelte, hogy félig gép, tehát esetlen. AZ új trilógiában már a számítógép segítségével megalkották Grievoust és mozgékony lett. Ki kellett találni egy magyarázatot, hogy Vader miért olyan ügyetlen. A magyarázat pedig az, hogy Palpi szándékosan korlátozta a tanítványát. Ezáltal rá már kevésbé volt veszélyes, a közönséges lényeknek még esetlenül is veszélyes és a Sith rendet végülis tovább tudja vinni, ha Palpi végelgyengülésben meghal egyszer...mert tanítani tudna...a Rend megmarad, Palpi hosszú életet él és van egy VISZONYLAG erős szolgája, aki egyébként nem is harcolt minden nap, tehát túl nagy veszélyben nem volt...nem nagy az esélye, hogy megölik. HA arra kellett volna nek Vader, mint amire Maul, akkor szerintem használhatatlan lett volna...
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1452 Dátum: 2010. Április 15., 20:09:20 »
Ha az Erő tartaná életben, akkor miért halt meg A Jedi visszetérben?
Mert már nem akart tovább élni.
Szerintem azért a dologhoz köze volt annak is, hogy levették a maszkját. Nekem legalábbis rémlik egy beszélgetés töredék:
"Segíts levenni ezt a maszkot!"
"De akkor meghalsz!"
"Most már úgyis meghalok."
Valahogy így hangzott. De visszatérve a maszkhoz, szerintem az a jó öreg vastüdő nem véletlenül pumpálta a levegőt ott három részen keresztül...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Star Wars
« Válasz #1451 Dátum: 2010. Április 15., 20:08:30 »
Hm, erre így még nem gondoltam. De továbbra sem hiszem, hogy Vader ilyen mértékben lenne képes uralni az Erőt, erre szerintem csak nagyobb Sithek, például Sidious és Plagueis voltak képesek.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1450 Dátum: 2010. Április 15., 20:00:06 »
Ha az Erő tartaná életben, akkor miért halt meg A Jedi visszetérben?

Mert már nem akart tovább élni.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Star Wars
« Válasz #1449 Dátum: 2010. Április 15., 18:40:39 »
Ha az Erő tartaná életben, akkor miért halt meg A Jedi visszetérben?
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1448 Dátum: 2010. Április 15., 18:13:37 »
Bár ő félig-meddig gép, nála ez még kivitelezhetőbb, mivel úgy tudom, a táplálékot is csupán aminósavak formájában veszi magához, talán nem is szájon, hanem valami implantátumon keresztül.

Nem lehet, hogy Vadert pusztán az Erő tartja életben?

Amennyire tudom a főbb szervei is mesterségesek.