Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 240556 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető zajrus

• Predátor
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3713 Dátum: 2018. Június 14., 19:04:46 »
És ez megmagyarázza, hogy a TCW idején hol volt? :D Bár lehet, hogy így volt a legjobb. A régi történetekben izgalmas dolgok történtek vele. Viszont a TCW jòpár karaktert csinált ki. Darth Mault és Ventresst teljesen butának és szerencsétlennek állították be. Adi Gallia, Quinlan Vos és Dooku pedig olyan semmilyenek lettek.

Miért a többi x ezer Jedi merre volt? :D Bármelyik verziót nézzük csak egy csokornyi Jedire fókuszáltak és nem is a teljes tanácsra csak pár tagra...

Ha az izgalmas, hogy megőrült rátámadt Windura majd öngyilkos lett akkor lehet... nekem jobban tetszett a mostani verzió ahol Tábornokként szolgált csatákat nyert, majd a padawanját védve halt meg a 66-os parancskor...

Ööö tehát az öt nagy bűnszindikátust összefogó, Mandaloret lerohanó és uraló Maul buta és szerencsétlen a három szót szóló majd megdöglő meg okos és király értem :D Ventress meg szintén abba a hibába eshetett, hogy három és fél szónál többet mondott :D

Nem elérhető Goten56

• Venom
« Válasz #3712 Dátum: 2018. Június 14., 18:46:03 »
És ez megmagyarázza, hogy a TCW idején hol volt? :D Bár lehet, hogy így volt a legjobb. A régi történetekben izgalmas dolgok történtek vele. Viszont a TCW jòpár karaktert csinált ki. Darth Mault és Ventresst teljesen butának és szerencsétlennek állították be. Adi Gallia, Quinlan Vos és Dooku pedig olyan semmilyenek lettek.

Nem elérhető zajrus

• Predátor
    • AllComics
« Válasz #3711 Dátum: 2018. Június 14., 11:41:13 »
Vannak tagok akiket a TCW teljesen elhanyagolt. Rancisis például meg se szòlal abban a pár részben amiben szerepel. Agen Kolar mintha felszívòdott volna. Billaba szintén. Pedig ők is megérdemelnék azt a figyelmet amit mások megkaptak.

Depa Billaba volt Caleb Dume aka Kanan mestere és a 12 részes Kanan képregényben meglehetősen nagy szerepet kapott ;)

Nem elérhető Goten56

• Venom
« Válasz #3710 Dátum: 2018. Június 14., 09:51:47 »
Vannak tagok akiket a TCW teljesen elhanyagolt. Rancisis például meg se szòlal abban a pár részben amiben szerepel. Agen Kolar mintha felszívòdott volna. Billaba szintén. Pedig ők is megérdemelnék azt a figyelmet amit mások megkaptak.

Nem elérhető zajrus

• Predátor
    • AllComics
« Válasz #3709 Dátum: 2018. Június 14., 07:50:10 »
Azért ez borzasztóan méltatlan, hogy egy Galactic Atlasbòl kell egy ilyen jelentős karakter haláláròl értesülni. Az ő főszereplésével is megnéznék egy önállò filmet. Vagy akár úgy ahogy van a Jedi Tanács is megérdemelne egyet. A klònháború előtti időszak is elég hiányos a Disney kánonban. Remélem, legalább a játék főszereplője valamelyikük padawanja lesz. Kaján is jobb volt így, hogy ismert karakterhez lehetett kötni.

A jelentőség eléggé relatív pl Ferren Barr teljesen jelentéktelen karakter a megjelenései helyét és számát tekintve mégis ő okozta, hogy a Mon Calamari végleg a Birodalommal szemben helyezkedjen el... lényegében ezzel megdöntve a Birodalmat... itt egyszerűen arról van szó, hogy azt a pillanatot a Galactic Atlas érintette, ha valamelyik médium majd újralátogatja a Templom bevételét akkor kapsz teljesebb képet, mint mikor Shaak Ti előre felvett holocronját, amit közvetlenül a halála készített el, Luke találja meg Grakkus gyűjteményében... hogy a Jedi Tanács mit érdemelne arról az idősebb Luke-nak (és a Legends-bélinek is) lenne egy-két szava... de a TCW szerintem elég teret adott nekik.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Június 14., 08:01:04 írta zajrus »

Nem elérhető Goten56

• Venom
« Válasz #3708 Dátum: 2018. Június 13., 22:05:43 »
Azért ez borzasztóan méltatlan, hogy egy Galactic Atlasbòl kell egy ilyen jelentős karakter haláláròl értesülni. Az ő főszereplésével is megnéznék egy önállò filmet. Vagy akár úgy ahogy van a Jedi Tanács is megérdemelne egyet. A klònháború előtti időszak is elég hiányos a Disney kánonban. Remélem, legalább a játék főszereplője valamelyikük padawanja lesz. Kaján is jobb volt így, hogy ismert karakterhez lehetett kötni.

Nem elérhető zajrus

• Predátor
    • AllComics
« Válasz #3707 Dátum: 2018. Június 13., 19:14:43 »
Ja a Star Wars: Galactic Atlas megerősíti, hogy Vader ölte meg a templomban  :nezze:

A kivágott jelentek érdekes kategória, igazából jelenetfüggő... pl a Wampa-ajtót már 100%-ban újra kanonizálták és van, amit még kánonként kezelnek, de van, amiket nagyon nem... illetve Lucas módosításai még ilyenek #HanShotFirst...

Elérhető Aldarion

• Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Nem: Férfi
« Válasz #3706 Dátum: 2018. Június 13., 18:35:05 »
A kivágott jelenet olyan mintha meg se történt volna. A TFU meg sehogysem fér bele a Disney-univerzumba. Így lényegében semmit se tudunk.
Én nem is azt mondtam, hogy számít vagy se, hanem azt, hogy tudtommal az ő halálára van a legtöbb alternatíva...

Egyébként a kánon jelenleg úgy kezeli, hogy a meditáció közbeni halála a valós, erre több helyen is utaltak már - egyebek között a The Clone Warsban is szerepelt, amikor Yodának látomása volt a 66-os parancsról. És mivel az utóbbi időben igyekeznek a kánon részeként elfogadtatni a TCW-t és a Rebelst, így sokan kánonnak tekintik Shaak Ti halálát is. Hogy aztán ezen változtatnak-e a jövőben az jó kérdés, de én nem hinném.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Goten56

• Venom
« Válasz #3705 Dátum: 2018. Június 13., 17:33:55 »
A kivágott jelenet olyan mintha meg se történt volna. A TFU meg sehogysem fér bele a Disney-univerzumba. Így lényegében semmit se tudunk.

Elérhető Aldarion

• Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #3704 Dátum: 2018. Június 13., 16:36:02 »
Csak azt ne. Akkor már inkább Shaak Tit,  ròla úgyse tudunk semmit a háború òta.
Dehogynem. Azt, hogy talán ő az egyik legtöbbször megölt Star Wars karakter...  :nezze:
  • a Sith-ek bosszújának egyik kivágott jelenetében Grievous tábornok végzett vele még valahol a film elején
  • egy másikban Anakin öli meg meditálás közben, már Darth Vaderként a Jedi templom kiirtásakor
  • a Force Unleashed-ben meg lényegében megölte magát, miután Starkiller legyőzte

Innen nézve szerintem igazából csak az az egy kérdés szorul tisztázásra, hogy akkor most melyik volt a valódi halála...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Goten56

• Venom
« Válasz #3703 Dátum: 2018. Június 13., 15:14:08 »
Csak azt ne. Akkor már inkább Shaak Tit,  ròla úgyse tudunk semmit a háború òta.

Nem elérhető zajrus

• Predátor
    • AllComics
« Válasz #3702 Dátum: 2018. Június 13., 14:06:45 »
Jövő karácsony körül új SW játék jelenik meg Jedi: Fallen Order címmel. A két trilògia közt fog játszòdni egy padawan főszereplésével. Kit látnátok benne szívesen? Persze Vaderen kívül, mert ő egyértelműen benne lesz. Mit szòltok hozzá?

Hát attól függ, hogy mennyire játszódik közel az EP III-hoz... mármint mire Vader elindult kardot kajtatni magának addigra már csak maréknyian maradtak a Jedik közül... persze új karaktereknek, meg akiknek nem mutatták a halálát mindig van hely... meg, hogy mennyire ássák bele magukat a Battlefront II sztorimódja ilyen szempontból pl hibátlan volt mert utaltak ott képregényekre, könyvekre mindenre, amire csak kellett... mert pl Chanath Cha-val érdekes lehetne találkozni miután meglépett a Vaderrel való találkájáról, vagy kicsit korábban esetleg Ferren Barral... de az Inkvizítorok háttérsztoriját is bővíthetnék elvégre egytől-egyig bukott Jedik és bár elég hamar elbuknak a kitartóbbak másfél évtizedig vadásszák a Jediket... de attól függ mekkora területet fednek le jöhetne Enfys Nest édesanyja meg a Cloud-Riderek, de Maul, Ahsoka, Rex, Kanan vagy klasszikusabbak, mint Jabba, Bail Organa... esetlegesen Quinlan Vos bár annyit emelgetik a Darth Vader v2-ben, hogy szerintem ő lesz a következő Vader listáján :D

Nem elérhető Goten56

• Venom
« Válasz #3701 Dátum: 2018. Június 13., 12:39:52 »
Jövő karácsony körül új SW játék jelenik meg Jedi: Fallen Order címmel. A két trilògia közt fog játszòdni egy padawan főszereplésével. Kit látnátok benne szívesen? Persze Vaderen kívül, mert ő egyértelműen benne lesz. Mit szòltok hozzá?

Nem elérhető Timár Lénárd

• Sólyomszem
  • *
« Válasz #3700 Dátum: 2018. Június 13., 07:07:01 »
Basszus, itt csak nekem volt tök jó az Utolsó jedik?  :headscratch:

Ez a Finn meg hozott-e döntést vagy mindig csak parancsot teljesített vita annyira fölösleges.
Miért gond, hogy rohamosztagosként nem csinált mást, csak a parancsokat teljesítette? Azért katona. A lázadóknál szintén csak követte a parancsokat. Ja, hogy az egy másik katonai szervezet. Akkor talán ezért. Szóval tényleg nem értem, hogy miért ennyire fontos ez.

Különben is volt egy rakás saját döntése. Leginkább az, hogy megszökik a lázadóktól, mikor nagyon veszélyes lett a helyzet. De a csaj abban is megakadályozta.
De előtte is lelépett az Első Rendtől, elvette a pilóta dzsekijét, hazudott arról, hogy kicsoda valójában, majd pedig Kanata helyén is lelépési lehetőséget keresett. Szóval egy rakás döntést hozott. És tényleg nem értem, hogy ez miért ilyen fontos.  :nemtudom:

Na, és most, hogy bedobtam pár dolgot az üstbe, csak hátradőlök és várom, hogy felforrjon.  ;D
Mint többször irtam, nem nekünk van gondja vele, hanem Rosenak. De többet nem lehet kihozni már ebböl a témából tényleg.

Nem elérhető Gorgonita

• HZs imádó
  • *
« Válasz #3699 Dátum: 2018. Június 12., 15:39:16 »
Agent of the Empire, csak az autocorrect megint szivatott. A két trilógia közt játszòdik. Angolul olvastam pár éve. Hozta amit vártam tőle.

Jah. Így már ismerem. :)

Nem elérhető Goten56

• Venom
« Válasz #3698 Dátum: 2018. Június 12., 15:08:32 »
Agent of the Empire, csak az autocorrect megint szivatott. A két trilógia közt játszòdik. Angolul olvastam pár éve. Hozta amit vártam tőle.

Nem elérhető Gorgonita

• HZs imádó
  • *
« Válasz #3697 Dátum: 2018. Június 12., 13:54:45 »
Én is köszönöm az új képregényeket! A rajzolás itt valòban elég gyenge, de a történet első osztályú, ahogy egy ilyen íròtòl el is várhatò. A Disney-féle felvásárlás egyik legnagyobb vesztesége, hogy ő kiszállt a SW-írásbòl. A jövőben esetleg várhatò tőle az Advent of the Empire sorozat? Utolsò remekműveinek egyike.

Mi az az Advent of the Empire sorozat? Erről nem találok semmit.

Elérhető Farek

• Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #3696 Dátum: 2018. Június 12., 13:28:20 »
...Szóval tényleg nem értem, hogy miért ennyire fontos ez.
Nem fontos K.O., ne erőltesd meg az agyad.  :badteeth:
O-o-oké, fő-fő-főnök.  :badteeth:

Sajnos sem kis, sem nagy nincs.  :(
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galen

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #3695 Dátum: 2018. Június 12., 13:14:45 »
...Szóval tényleg nem értem, hogy miért ennyire fontos ez.
Nem fontos K.O., ne erőltesd meg az agyad.  :badteeth:

Na, és most, hogy bedobtam pár dolgot az üstbe, csak hátradőlök és várom, hogy felforrjon.  ;D
Üst mellett van üsti is? Mármint a "kis" fajta?

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Elérhető Farek

• Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #3694 Dátum: 2018. Június 12., 12:53:51 »
Basszus, itt csak nekem volt tök jó az Utolsó jedik?  :headscratch:

Ez a Finn meg hozott-e döntést vagy mindig csak parancsot teljesített vita annyira fölösleges.
Miért gond, hogy rohamosztagosként nem csinált mást, csak a parancsokat teljesítette? Azért katona. A lázadóknál szintén csak követte a parancsokat. Ja, hogy az egy másik katonai szervezet. Akkor talán ezért. Szóval tényleg nem értem, hogy miért ennyire fontos ez.

Különben is volt egy rakás saját döntése. Leginkább az, hogy megszökik a lázadóktól, mikor nagyon veszélyes lett a helyzet. De a csaj abban is megakadályozta.
De előtte is lelépett az Első Rendtől, elvette a pilóta dzsekijét, hazudott arról, hogy kicsoda valójában, majd pedig Kanata helyén is lelépési lehetőséget keresett. Szóval egy rakás döntést hozott. És tényleg nem értem, hogy ez miért ilyen fontos.  :nemtudom:

"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Goten56

• Venom
« Válasz #3693 Dátum: 2018. Június 12., 12:37:00 »
Viszonyítás kérdése. A Klònok támadásához képest gyenge. A VIII. résznél sokkal jobb. Körülbelül a Zsivány Egyeshez tudnám hasonlítani. Ha az tetszett, akkor ez is fog.

Nem elérhető roberto

• Asterix
  • **
« Válasz #3692 Dátum: 2018. Június 12., 11:02:34 »
Filmes kérdés: tényleg annyira gyengusz lett a Solo-film, amennyire leminősítik?

Nem elérhető Goten56

• Venom
« Válasz #3691 Dátum: 2018. Június 12., 10:52:10 »
Én is köszönöm az új képregényeket! A rajzolás itt valòban elég gyenge, de a történet első osztályú, ahogy egy ilyen íròtòl el is várhatò. A Disney-féle felvásárlás egyik legnagyobb vesztesége, hogy ő kiszállt a SW-írásbòl. A jövőben esetleg várhatò tőle az Advent of the Empire sorozat? Utolsò remekműveinek egyike.

Nem elérhető SithLord

• Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #3690 Dátum: 2018. Június 12., 07:52:20 »
Üdv! Köszi a Köztársaság 39. részét Xeraph, Recsi & Galen!!! :worship: :worship: :worship:
Hmm, valahogy sejtettem, hogy Stark megússza az egész dolgot. Tarkinon meg nem csodálkozom, a név kötelez.
A történet nem volt rossz összességében csak a grafika lehetett volna jobb is.

• Sólyomszem
  • *
« Válasz #3689 Dátum: 2018. Június 12., 06:47:35 »
Miért ne hozott volna döntéseket? Az egyik legjobb karakter az új filmekben.
Hát ne tölem kérdezd: Rose szerint eddig is csak más után ment (keresd meg ezt, védd meg azt) és feláldozta magát mindig, mint mikor rohamosztagos volt. Pedig ezt a háborút nem harccal, hanem szeretettel lehet megnyerni. (Ha a következö részben hippi lesz nagy családdal, akkor azért respekt az iroknak. De kétlem, hogy ez volt a cél. Másrészt attól még a jelenet pocsékul van megírva.) Tehát Rose szerint mindenki más eddig nagy egyéniség volt (szerintem csak lázadó kamaszok, akik csak úgy l'art pour l'art lázadoztak következmény nélkül). Kivéve Fint, aki mindig csak parancsot teljesitett...Akkor is, amikor utasitás ellenére nekirohant a lézernek.

Nem elérhető Goten56

• Venom
« Válasz #3688 Dátum: 2018. Június 11., 19:24:28 »
Miért ne hozott volna döntéseket? Az egyik legjobb karakter az új filmekben.

• Sólyomszem
  • *
« Válasz #3687 Dátum: 2018. Június 11., 12:24:35 »
Hát pedig az állítólagos szerelme beszéde alapján ez történt.
Nadehát ki a tökömet érdekli a szerelme beszéde amikor nyilvánvaló hogy hülyeséget beszél.
Hát éppen ezen vitatkoztunk... (Mármint szerintem ne beszéljen már hülyeségeket, míg vitapartnerem szerint nem mindegy a film egészét tekintve, hogy hülyeséget beszél?)

Nem elérhető Galen

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #3686 Dátum: 2018. Június 11., 12:20:28 »
Hát pedig az állítólagos szerelme beszéde alapján ez történt.
Nadehát ki a tökömet érdekli a szerelme beszéde amikor nyilvánvaló hogy hülyeséget beszél.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető zajrus

• Predátor
    • AllComics
« Válasz #3685 Dátum: 2018. Június 11., 12:13:29 »
Egyébként tök jól elbeszélgettetek arról hogy Finn-nek milyen érzés meg nem érzés első döntést hoznia az Utolsó Jedik befejezésekor, de ő egy filmmel előbb hozott döntést azzal hogy dezertált, majd utána folyamatosan minden lépésével. Azt ne mondjátok hogy két filmen keresztül sodródott az eseményekkel, mert tökön bököm magam.

Ez van, ha a két film között pár perc telik el és a két film együtt kicsivel több, mint egy hetet ölel fel... a korábbi filmek között mindig évek teltek el kivéve így utólag beillesztve a Rogue Onet az EP IV-hez...

• Sólyomszem
  • *
« Válasz #3684 Dátum: 2018. Június 11., 11:49:27 »
Hát pedig az állítólagos szerelme beszéde alapján ez történt. (Legalábbis a második film forgatókönyvírói szerint).  :) (Mert eddig is csak sodródott az eseményekkel, "csak" oldalt váltott. Viszont megmaradt rohamosztagosnak, aki - saját magát is beleértve - mindenki "feláldozhatónak" tartott a nagy cél érdekében.)