Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 756383 alkalommal)

0 Felhasználó és 52 vendég van a témában

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #2797 Dátum: 2015. Október 29., 18:44:25 »
Ezek tényleg jók. :)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #2796 Dátum: 2015. Október 29., 00:09:52 »
Érdekességek, hogy hogyan változtak az SW filmek az idők folyamán Lucas szeszélye révén. Végignéztem mindet, jók.

https://www.youtube.com/watch?v=RNbzSH84mj0
https://www.youtube.com/watch?v=uvbrVFP_f0w
https://www.youtube.com/watch?v=FmWjPoqEhzg
https://www.youtube.com/watch?v=a2obEPFGrMs
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #2795 Dátum: 2015. Október 27., 13:53:42 »
Köszi az új részt!  :worship: Eddig nem is vettem észre hogy milyen közel van már a sorozat vége. Hálám örökké üldözni fog  :worship: :worship: :worship:

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #2794 Dátum: 2015. Október 27., 10:36:01 »
Igyekszünk, igyekszünk. Még nem tudom, mi lesz a hét végén, de reméljük sikerül elkészülnünk valamivel...
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #2793 Dátum: 2015. Október 27., 08:39:09 »
Üdv! Köszi a Hagyaték 32.részét,GZ,Rincewind,Recsi,Paul,Gorgonita! :worship:
Micsoda rusnyaságot szabadítottak a mon calamariakra.De szerintem az a birodalmi lovag megbirkózik vele... :badteeth:
Várom a folytatást!!!

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #2792 Dátum: 2015. Október 26., 22:54:32 »
Addig be akarjuk fejezni az összes Dark Horse honosítását  :hehe:

Szép is lenne!  :badteeth:

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #2791 Dátum: 2015. Október 26., 22:27:34 »
Persze, mert fewlpörgetett bennünket az új rész. Addig be akarjuk fejezni az összes Dark Horse honosítását  :hehe:
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #2790 Dátum: 2015. Október 26., 18:05:57 »
Star Wars szinten el vagyunk kényeztetve!!  ;D Köszi az újabb Hagyaték részt!!  :worship:

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #2789 Dátum: 2015. Október 21., 09:29:35 »
u.i.: Dávid, hiányoltunk a börzéről. Nem voltatok vagy csak nem találkoztunk?
Sajnos nem voltam a börzén, de tavasszal pótolni fogom.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #2788 Dátum: 2015. Október 21., 09:24:32 »
Igen, kicsit zavaró, mivel az 1. és 6. közti füzetek nem TPB-ben jöttek ki. :)
A vektort egyébként egyben adták ki 2db TPB-ben, ami tartalmazza a KOTOR, Dark Times, Rebellion és Legacy vektoros részeit, így ezek hiányoznak az adott sorozat TPB-iből.
Ami nálunk kijött, az én szerkesztettem össze így, ez eredetiben nem ilyen formátumú volt.
Ha egyszer eljutunk a többi sorozatban idáig, ott is különveszem majd, esetleg beteszek 3-3 linket mindenhova a többire való hivatkozással.

u.i.: Dávid, hiányoltunk a börzéről. Nem voltatok vagy csak nem találkoztunk?
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #2787 Dátum: 2015. Október 20., 20:18:34 »
A Hagyaték 28-31 - Vektor borítóján "hatodik rész" van írva. De ez nem inkább a "negyedik" lenne, ha már négyféle címen ment? Vagy itt valami másról van szó?

Szerk.: Most már látom. Ez a tpb sorszáma. Az első tpb-n is így van.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #2786 Dátum: 2015. Október 20., 20:11:40 »
Nyomtatásban elérhető a Vektor többi része is, a SEMIC kiadta anno az egészet.
A Régi Köztársaság lovagjai 25-28
Sötét Idők 11-12
Lázadás 15-16
Hagyaték 28-31
Mi is ezek alapján dolgoztunk.

Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Skiyoker

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 101
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #2785 Dátum: 2015. Október 20., 18:44:01 »
Köszönöm a tájékoztatást a Vektorról, azt tudtam, hogy a többi rész más időszakokban játszódik, csak azt nem, hogy mennyire szoros a kapocs az egyes történetrészletek között. Bár, ha belátható időn belül elkészül a többi rész, akkor azt megvárom.

Az ellenállást támogatom, amíg az a Disney és a Marvel Star Wars politikája ellen irányul. A filmekkel egyenlőre várnék, az MCU is jól sült el és Lucas mester is akart egy folytatás trilógiát. Ezennel a vitát a magam részéről lezártam.

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Star Wars
« Válasz #2784 Dátum: 2015. Október 20., 10:18:45 »
Azt kell mondjam ez a legutóbbi hagytaék történet brutális volt. Cade egyre inkább kezd kitünni a többiek közül. Krayat meg beszívta a lompost. :D

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #2783 Dátum: 2015. Október 19., 22:06:15 »
Utolértem magam a Hagyaték történetekben, a Vektor történet régen is a kedvenceimhez tartozott, jó volt újra élni a régi emlékeket! A sorozat egyre jobb várom a folytatást! Köszi a honosításokat!

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #2782 Dátum: 2015. Október 19., 21:54:28 »
Akkor mi már most ellenállunk itt, a Hzs-n, mert belátható időn belül nem lesz Marvel SW, csak DH.
(Most az újrakiadásoktól eltekintve, mert azokon ott a MARVEL logo, de azért még DH)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető tomcsi80

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 182
  • Karma: +4/-3
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #2781 Dátum: 2015. Október 19., 20:11:27 »
A Vektor többi része semennyire, hiszen azok más időszakban játszódnak csak Cade Skywalker bevégzi az ördögi kört. Szerintem nem kellene külön fórum, hiszen ez a probléma közös. Ha belegondolunk a képregények szempontjából most még nincsenek olyan történetek amik felborítanák ezt az egységet, de a film bemutatója ezt meg fogja változtatni. Zajrusnak abban igaza van, hogy a disneynek több pénze van, hiszen majdnem mindent a kezében tart és irányít, ez rendben is van, de a marvel ugyanolyan rosszul csinálja a dolgokat, mint mikor a 70-es, 80-as években, nem tud elszakadni az original trilógia szereplőitől (kivétel Kanan) és nem érti a star warst. Ehhez képest a Dark Horse, egy olyan világot hozott létre, ami életszerűvé és szerethetővé tette az egészet. Amit mi úgy nevezzünk, hogy kibővített univerzum.  És ez az univerzum adta meg az alapot a prequel trilógiának, ami nemcsak a jedi és sith harcosok fénykardpárbaját pörgette fel, hanem az egész star wars franchise-ot. Ez tartotta életben 23 évig, amire sok rajongó kidobta a pénzét, és a disney ezt egy pillanat alatt megsemmisítette, mint a Túlontúli a marvel univerzumban a galaxisok némelyikét. Mert azt gondolja, hogy ezt el lehet felejteni az új franchise dolgokkal és az új filmmel, majd teletömik a zsebüket és hülyének nézik a rajongókat.

Az EU-s híveknek meg kellene szervezni a maguk ellenállását és ezt úgy lehet megvalósítani, ha továbbra is megjelennek az EU-s képregények. Yoda mondatával zárnám gondolatomat, ami a Klónok támadásában a záró mondat, egy kicsit átalakítva:
"Ránk borult a sötét oldal leple. Elkezdődött a Fanok háborúja."
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 19., 20:22:18 írta tomcsi80 »

Nem elérhető Skiyoker

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 101
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #2780 Dátum: 2015. Október 19., 17:24:39 »
Tudjátok mit, ennek az egész pofozkodásnak semmi értelme, a döntés a Disneynél, Zajrus örül, jómagam, meg még páran kevésbé. Különben sem emiatt van ez a fórum, hanem azért, hogy Recsiék ténykedését kielemezzük (nem nyaliztam). Ráadásul a kérdésemre sem kaptam választ, hogy az úgy Hagyaték kötethez mennyire kell a Vektor többi része?

Juteszembe, indítványozom, hogy a Disney - Star Wars - eu téma kapjon külön fórumot.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #2779 Dátum: 2015. Október 18., 23:23:32 »
Magyarul hiába olvastam el vagy 100 könyvet és még több képregényt, megy mind a kukába. OK, egy legends feliratú szelektív kukába, de attól még kuka.

Ugyanez a probléma van a DVD/Blue-Ray kérdésnél is ugye új formátum, tehát a régi cuccokat ki kell dobni. A válasz nem, de előbb utóbb át kéne állni rá mert a régihez való ragaszkodás nem vezet sehová max oda, maradva a DVD/Blue-Ray hasonlatnál: hogy most BD-n nem fogunk SW-t kapni itthon.
Értem én ezt az összefüggést? Ha nincs Blu-ray lejátszóm (e nélkül :) ) akkor nem töltöttem hiába az időmet a kukába vágott könyvekkel? Vagy inkább mégsem értem...
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #2778 Dátum: 2015. Október 18., 14:32:00 »
A Foxot meg inkább ne fessük a falra, mind jobban járunk.

De hát miért ne? Ők voltak az alternatíva a Disney előlük vette meg a jogokat :D

Am nemtom eldönteni, hogy lőjék le az eu-t vagy sem? Zavarosak a megnyilvánulások ezen a téren...  :headscratch:

Hát a pénz nem minden - bár szerintem eléggé hangsúlyoztam ezt - és nem is ebben a kontextusban hoztam fel, hanem azt írtam le, hogy a Disney többet tud ráfordítani ergo több jön vissza nekünk... az eredményt mindenképp látni fogjuk... de egy fix, ahogy a Marvelnél is itt is rendkívül ügyelniük kell arra, hogy el ne csesszék mert ha egyszer mellényúlnak - amit a Marvelnél még nem sikerült elkövetniük - akkor dobhatják az egész tervezetet a kukába, ami viszont hatalmas veszteség lenne nekik... szal ebből is előnyös, hogy sok pénzt tukmálnak a projektbe mert több pénz több rizikó, több rizikó keményebben hajtanak -> kisebb valószínűséggel tolnak elénk valami xart és ez nekünk hol is rossz? :D

Nem elérhető Skiyoker

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 101
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #2777 Dátum: 2015. Október 18., 14:24:16 »
Ez szép és jó, de egyrészt a Legends-szel elérték azt, hogy nem helyből lövik tarkón az EU-t, hanem szép lassan arzénoztatják halálra, mint Napóleont anno. Mert az igaz hívők nagy valószínűség szerint az eddig megjelent füzeteket/könyveket már beszerezték, kivéve "Tony Stark"-ék, akik megtehetik, hogy tucatjával szerzik be az ilyesmit, bár belőlük kevés van. Az meg, hogy csillagrombolókkal hurcolásszák a pénzt egy projektbe, még nem biztosíték arra, hogy a végeredmény jó lesz (a második Riddick film még a rajongókat is megosztotta, pedig ott is volt lóvé dögivel). És mellesleg nem a filmmel szemben vagyok elutasító, hanem a Disney hozzáállásával szemben. A Foxot meg inkább ne fessük a falra, mind jobban járunk.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #2776 Dátum: 2015. Október 18., 13:54:38 »
Hát megnézném, hogy állna a szád, ha a Fox vette volna meg a Lucasfilmet XD

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #2775 Dátum: 2015. Október 18., 13:49:01 »
Minden sokkal jobb lenne ha a Disney nem kavart volna be. :(

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #2774 Dátum: 2015. Október 17., 23:36:45 »
A legjobb az lett volna, ha megmondják X,Y könyv/képregény marad az EU-ba, de Z tűzrevaló. Ez sokkal rajongó barátabb megoldás lett volna.

Lényegében ezt csinálják annyi változtatással, hogy a régi könyveket, amiket nem vettek át az új kánonba besorolták egy "alternatív idővonalra" Legends emblémával. Mindent átvettek, amit átvehetőnek gondoltak. És most van egy story group, ami az új kánont felügyeli, akik lényegében menedzselik az SW tartalmakat, hogy ne legyen ellentmondás. A pénzről meg annyit, hogy igen a Disney jóval többet fog keresni ezzel, mintha Lucas készítette volna a hetedik részt, DE jóval többet is öl a projektbe és míg Lucasnál volt szó egy trilógiáról ilyen-olyan befektetőkkel, addig a Disney saját maga képes letenni az asztalra egy olyan összeget, amiből jelenleg évente egy új filmet fogunk kapni, nem beszélve a most futó REBELS-ről, a temérdek játékról és rebesgetnek, nem egy, hanem három élőszereplős sorozatot is. Persze, ebből pénz fog befolyni a Disney-nek nem is kevés, de így a rajongók jóval több tartalmat kapnak és lényegében, ha belegondolsz a néző szempontjából ez totál megéri, mert a nézőt rohadtul nem érdekli, hogy a mozijegyének ára kinek a zsebében landol, de az viszont igen, hogy mit lát a vásznon... és nem mondom, hogy több pénz = magasabb színvonal, de kevés pénzből fixen nem lehet egy űroperát úgy levezényelni - jelenleg - hogy utána ne essenek neki a keselyűk szétmarni függetlenül attól, hogy milyen történetet mesélnek el.

És a pénzről lévén szó, azt azért vegyétek figyelembe, hogy a Disney megtette, amit az V. rész forgatása óta senki: megépítették az Ezeréves Sólymot és konkrétan felhúztak egy Lázadó bázist meg miegymást, hogy minél élethűbb legyen és Lucas utóbbi CGI tuningolása helyett a legtöbb helyen bábokat használtak, elég BB-8-re gondolni, ahol konkrét pályázatot írtak ki startup cégek részére, hogy aki előbb előáll egy távirányítható ilyen golyóbissal az kapja a licencet és voálá az egyik sajtótájékoztatón begurult a mobillal irányítható BB-8, pont olyan, amilyet a filmben is használnak.

Magyarul hiába olvastam el vagy 100 könyvet és még több képregényt, megy mind a kukába. OK, egy legends feliratú szelektív kukába, de attól még kuka.

Ugyanez a probléma van a DVD/Blue-Ray kérdésnél is ugye új formátum, tehát a régi cuccokat ki kell dobni. A válasz nem, de előbb utóbb át kéne állni rá mert a régihez való ragaszkodás nem vezet sehová max oda, maradva a DVD/Blue-Ray hasonlatnál: hogy most BD-n nem fogunk SW-t kapni itthon.


Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #2773 Dátum: 2015. Október 17., 22:08:29 »
Magyarul hiába olvastam el vagy 100 könyvet és még több képregényt, megy mind a kukába. OK, egy legends feliratú szelektív kukába, de attól még kuka.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető SirMouke

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • Karma: +0/-0
    • Coruscant Comics
Re:Star Wars
« Válasz #2772 Dátum: 2015. Október 17., 21:17:47 »
Fajin kis vita kerekedett itt. :D
Az én meglátásom szerint, de valószínűleg ezt tudja mindenki, nem a hatalmas zavar az EU-ban okozta az egész kidobását, hanem a PÉNZ. A Disney nagy haver a Marvellel (vagy az övék?), így persze, hogy visszaadta neki a jogokat. Nem azért, mert a DH rossz dolgokat talált volna ki. A Marvel jó PÉNZt csinál a DH cuccok újra kiadásával, egy LEGENDS csík rárakásával a borítóra.
Lényegében vagy teljesen új, rendezett EU-t akarnak, ami egy idő után úgyis összekavarodik (, de ne így legyen), vagy (és ez a valószínűbb) több PÉNZ jön az új könyvekből/képregényekből.
A legjobb az lett volna, ha megmondják X,Y könyv/képregény marad az EU-ba, de Z tűzrevaló. Ez sokkal rajongó barátabb megoldás lett volna.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #2771 Dátum: 2015. Október 17., 20:50:17 »
Sry, ha félreérthető volt :D
Egy kicsit az volt, ezért pontosítottunk.  ;) De semmi gáz.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #2770 Dátum: 2015. Október 17., 19:01:36 »
Nem fogják folytatni a Legends vonalat. :(

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #2769 Dátum: 2015. Október 17., 15:41:22 »
A Legends dolgot meg hagyjuk, mivel Miki egérék mi a túrónak folytattatnának a Marvellel valamit, amit a Dark Horse kezdett el? Valószínűleg annyi lesz, véleményem szerint, hogy amit még nem adtak el, arra rányomnak egy Legends címkét, oszt jónapot!
Mert anno nem a Marvel kezdte el az SW képregények kiadását, amit a Dark Horse utána egy mozdulattal áthúzott mikor Lucas úgy döntött, hogy a jogokat egy másik kiadónak adja...
Hogy pontosítsunk egy kicsit: eleinte a Marvel kezdte el a képregények kiadását, aztán ez került át a Dark Horse-hoz, akik mint tudjuk, jó sok sorozatot készítettek. Most a jogok visszakerültek a Marvelhez, és ők most újra kiadják (feltehetőleg a mozifilm miatt) Legends név alatt a régi DH-s sorozatokat. Aztán, hogy a félbemaradtakat folytatják-e vagy sem, az más kérdés.

Nem ezt írtam? 0.o Sry, ha félreérthető volt :D

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #2768 Dátum: 2015. Október 17., 15:19:33 »
A Legends dolgot meg hagyjuk, mivel Miki egérék mi a túrónak folytattatnának a Marvellel valamit, amit a Dark Horse kezdett el? Valószínűleg annyi lesz, véleményem szerint, hogy amit még nem adtak el, arra rányomnak egy Legends címkét, oszt jónapot!
Mert anno nem a Marvel kezdte el az SW képregények kiadását, amit a Dark Horse utána egy mozdulattal áthúzott mikor Lucas úgy döntött, hogy a jogokat egy másik kiadónak adja...
Hogy pontosítsunk egy kicsit: eleinte a Marvel kezdte el a képregények kiadását, aztán ez került át a Dark Horse-hoz, akik mint tudjuk, jó sok sorozatot készítettek. Most a jogok visszakerültek a Marvelhez, és ők most újra kiadják (feltehetőleg a mozifilm miatt) Legends név alatt a régi DH-s sorozatokat. Aztán, hogy a félbemaradtakat folytatják-e vagy sem, az más kérdés.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.