Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 282814 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Graf-X

• Kázmér
  • **
    • http://comixart.hu
Star Wars
« Válasz #411 Dátum: 2005. Január 10., 21:29:53 »
Ha jól emléxem Lucas éppen hogy kerek perec kimondta, hogy nem a régi trilógia rajongóinak gyártja az új filmeket, hanem a mostani fiatalságot akarja megfogni vele (ami ügye erőteljesen MTV befolyásolt...  ) Olyan is lett. Túlerőltetett történet, feleslegesen túlzsúfolt digitális puffogtatás.

Egyébként még mindig sokkal jobban jártunk, mintha a VII, VIII, IX-et csinálta volna meg szerintem, az lett volna csak az igazán illúzióromboló.

Így legalább elképzelhetem a történet folytatásaként a Veitch/Kennedy féle Dark Empire-t.

Nem elérhető Schmutte

• Garfield
  • **
Star Wars
« Válasz #410 Dátum: 2005. Január 10., 14:59:52 »
Ez az én formám. Belecsöppenek egy anti-perequel gárdába  
1. Lucasnak a fő ok amiért a 4-5-6-ot csinálta először, az az, hogy abban az időben még nem állt készen a technika annak az elkészítésére, amit ő akkor már nagy vonalakban elképzelt. A mási ok, hogy az előzményekben kicsit sok a politika és erre a nézők nem olyan fogékonyak (sokaknak részben ezért nem tetszik), a film nem futott volna be és onnantól fuccs az egésznek mert a stúdiók nem adtak volna rá pénzt.
2. Az miért Lucas hibája, hogy nem azt csinálta amit a rajongók maguknak határozottan elképzeltek? Az ő műve, szíve joga úgy változtatni rajta ahogy ő azt jónak látja akár tetszik akár nem. Kitalálhatnak mindenféle történetet, de ebben benne van az is, hogy a végén nem úgy lesz ahogy sokakban körvonalazódott.
3. Az, hogy a két trilógia két külön világ, ez nem hiba. Két egymástól szinte különálló korszakot mutat be, a hangulat nem lehet ugyanolyan. Más a színvilág, mások a szereplők, más a stílus. Ezzel mi a baj? Ha ugyanolyan lenne, akkor meg azt fognák Lucasra hogy egy sablonra gyártja az egészet. Jól kiegészítik egymást, és az episodelll befoltozza a megmaradt lyukakat. Szerintem legalábbis
4. Csubi lesz, Han nem. Csubi Yoda mester oldalán fog harcolászni a vukik szülőbolygóján, a Kashyykon folyó csatában. Ő segít az öregnek, hogy elmenekülhessen.

Nem elérhető regnar

• Galactus
Star Wars
« Válasz #409 Dátum: 2005. Január 10., 09:57:37 »
Idézet
Csak én vagyok úgy, hogy külön univerzumként kezelem a I, II, III és IV, V, VI részeket?

Nem csak te vagy úgy vele. Éns em tudom együtt értelmezni a két trilógiát. Nem mondom, hogy nem néztem meg az új részeket, sőt voltak jelenetek amik tetszettek is, és karakterek is, de nem tudom együtt említeni a két történetet. Szóval elvetni nem vetem el az új részeket, de nem érzem őket az univerzum szerves részének...  VAnnak dolgok amiket jól magyaráz, de sokat inkább félre és ebből van több...

Meg hát ott van a megfelelni akarás effektus. Mert Michellangello után azért nehéz jó festőnek lenni. Lehet próbálkozni de nem biztos hgoy sikerül. Kb iylen a régi és az új film viszonya is szerintem. A régi nagyon magas mércét állított fel, mind történetben, cselekményben, karakterekben, és az újnak ennek kellene megfelelni és ez erőlködést szült. Szerintem.

Nem elérhető Recsi

• Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #408 Dátum: 2005. Január 10., 09:56:19 »
Idézet
én úgy nőttem fel hogy a 4. résznek úgy tudtam a címét hogy Csillagok Háborúja és ez a New Hope tudtommal csak a felújított verziónál jött csak elő
Nem teljesen igaz a dolog. A moziban tényle gCsillagok Háborúja néven futott a film, valamint a videotékákban is gondolom úgy megy. DE! Nekem 4 verzió volt a kezemben eddig, ebből 3 meg is van még (No1.: legelső, videotékák számára kiadott másolt VHS, No2.: THX-es flújított verzió, No3. Special Edition az új jelenetekkel, No4. DVD (hivatalos, 2004 es kiadás) és mindegyikben Episode IV - A new Hope van. Lehet, hogy csak nem tűnt fel.
Ja, ha valakit érdekel a special edition trilógia eredeti videkazin szélesvásznú feliratos verzióban, szóljon, megegyezünk.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Galen

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
Star Wars
« Válasz #407 Dátum: 2005. Január 10., 08:32:28 »
Porthos
Idézet
úgy tudtam a címét hogy Csillagok Háborúja és ez a New Hope tudtommal csak a felújított verziónál jött csak
Ott volt az már annak idején is csak akkor nem hangsúlyozták ki. Viszont tény hogy ezt, a felújításnál kiköszörülték.

Graf-X
Idézet
Csak én vagyok úgy, hogy külön univerzumként kezelem a I, II, III és IV, V, VI részeket?
Nagyjából lehet egységként kezelni. De a repülő Artu-t akkor sem tudom megemészteni. És természetesen a Klasszikus trilógia módosításait sem.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 10., 08:33:47 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Spidáj

• Galactus
    • http://holnap
Star Wars
« Válasz #406 Dátum: 2005. Január 10., 07:07:04 »
Idézet
Lásd a csillagok háborúja leges legeleje, amikor felfelé úszik a beezető szöveg

EPISODE IV - A new Hope

azaz

Epizód 4- új remény...
Hát regnar, már nem azért, de én legelőször 1 másolt videó kazin láttam a filmet.
És az episode 4 elején mikor felkúszott a szöveg, nem volt kinn a new hope hanem hogy Star Wars és én úgy nőttem fel hogy a 4. résznek úgy tudtam a címét hogy Csillagok Háborúja és ez a New Hope tudtommal csak a felújított verziónál jött csak elő mikor újra adták a mozikban (az akkor már felújított) részeket.

...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Graf-X

• Kázmér
  • **
    • http://comixart.hu
Star Wars
« Válasz #405 Dátum: 2005. Január 10., 05:44:31 »
Csak én vagyok úgy, hogy külön univerzumként kezelem a I, II, III és IV, V, VI részeket? Annyira más, hogy nekem ez az új 3 rész kb egy gyökér "What If" történetnek felel meg, akkor meg minek gyötörjem magam rajta? A IV, V, VI zseniális, kedvenc filmjeim, a többit meg le kell szarni...mondjuk én megáért a "mitológiáért", ami kb a merchandise-t jelenti, nem is vagyok oda, csak a 3 filmért, mint film. Szóval felőlem Lucas csinálhat, amit akar, ezeket akkor is imádni fogom örökre, a többin meg jót bosszankodok a moziban és elfelejtem...

Nem elérhető Chavez

• Indiana Jones
  • *
    • http://
Star Wars
« Válasz #404 Dátum: 2005. Január 10., 03:17:29 »
Idézet
Végülis elötte pl sok Sith volt.
Azokból lehetne 1 jó kis sztori

A Sith-eket nagyon bírom! Bár nagyon örülnék egy önálló filmnek róluk, valószínűleg semmi értelme/esélye nincs. Én még annak is örülnék, ha végre elővennék újra a képregényekben pl. Exar Kunt. A Knights Of The Old Republic game azért már valami haladás, bár az sem egészen abban az érában játszódik, de azért király!

Egyébként én úgy tudom, hogy Lucas az egész sztorit (Ep. 1,2,3,4,5,6) kitalálta egyben, és meg is írta, csak a stúdió miatt inkább a 4, 5, 6 sztoriját választotta, mert az előzmény még nem volt teljesen kidolgozva! Ráadásul még az sem volt biztos, hogy egynél több részt csinálhat!

Nem elérhető regnar

• Galactus
Star Wars
« Válasz #403 Dátum: 2005. Január 09., 21:54:40 »
Sajnos direkt kezdte...

Lásd a csillagok háborúja leges legeleje, amikor felfelé úszik a beezető szöveg

EPISODE IV - A new Hope

azaz

Epizód 4- új remény...

De hogy miért így csinálta????? Szerintem ő maga sem tudja

Nem elérhető Spidáj

• Galactus
    • http://holnap
Star Wars
« Válasz #402 Dátum: 2005. Január 09., 21:25:09 »
Szerintem nem direkt kezdte a 4,5,6odik résszel.
Szerintem mikor +csinálta őket, még csak 1,2,3résznek terverzte.
Csak aztán rájött hogy mekkora előzmény-sztorija is van a dolognak.

Ha belegondolsz, az se lehetetlen hogy az eddigi 4,5,6ot átkeresteli 7,8,9-nek és mostani episode 1,2,3 pedig 4,5,6 lesz és ezeknek is csinál egy első 3 részt arról mi volt Anakin Skylwalker elött + ilyenek.
Végülis elötte pl sok Sith volt.
Azokból lehetne 1 jó kis sztori.
Bár remélem ez sosem fog +történni.

...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető letsgo

• Pókember
    • http://www.halozsak.ini.hu
Star Wars
« Válasz #401 Dátum: 2005. Január 09., 19:52:24 »
Erre csak ennyit tudnék mondani: Jogos!

De a hibát szerintem ott követte el, hogy elöször a IV; V; VI -ot készítette el, a helyett, hogy kezdte volna az elejétől.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 09., 19:54:17 írta letsgo »

Nem elérhető regnar

• Galactus
Star Wars
« Válasz #400 Dátum: 2005. Január 09., 18:07:32 »
SW III

Én attól félek, hogy egy akkora káoszt kapunk a harmadik résszel, amit évekig nem tudunk majd kibogozni. Rengeteg dolog értelmét veszti majd és új téynek születnek. Csak az a gond, hogy erről Lucas nem kérdezett meg minket. Ez kb olyan, mintha fogná magát egy város, és egyik napról a másikra megváltoztatná egy halom utca nevét, de a térképen a régen egy-két vagy 20 éve nyomtatott térképeken a régiek maradnának. AZ igaz, hogy az utcák ezentúl is elvinnének oda ahova eddig is eljutottál, csak éppen nem találnád az utcákat. És eltévednél.

Lucas inkább az indiana joneson dolgozott volna spielberggel minthogy tönkrevágja a csillagokat. és ami még szörnyűbb a teljes univerzumot megsemmisíti három elfuserált film miatt. Mindent megváltoztat amit eddig tényként kezeltünk. Nem az új dolgokat alakítja 20 év és többezer ember valamint több millió rajongó munkájához és gondolataihoz, inkább az egészet nagy ívben **** és kitalál valami újat, agyoncsapva mindent ami eddig felépült.

Csak egyszer találkoznék vele személyesen...............

Nem elérhető letsgo

• Pókember
Star Wars
« Válasz #399 Dátum: 2005. Január 09., 17:14:22 »
Star Wars III:
Még egy dologkra kiváncsi lennék. Csuvi és Han. A III-ban ha jól olvastam, vagyis ha lett volna mit, nem fog szerepelni Han. De csuvi, igen és a IV-ben már nagy barátok. Hogy jönnek össze, erről nem lesz szó a III-ban, vagy nem tesznek említést? Nem tudja valaki??? Nagyon érdekelne.

Nem elérhető letsgo

• Pókember
Star Wars
« Válasz #398 Dátum: 2005. Január 07., 20:19:41 »
Idézet
Hol olvastad???  
A karácsonyi frissitésekben.

Nem elérhető Galen

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
Star Wars
« Válasz #397 Dátum: 2005. Január 07., 08:26:41 »
Regnar
Idézet
A frissítésnek köze van egy szerencsétlen naphoz?
hehe.Ezt ha Micho elolvassa... Szóval gyerekek...úgy néz ki (ha minden igaz) hogy 13-án lesz frissítés. Kicsit messze van, de maradjatok...itt van az mindjárt...
helyette itt van egy nagyon jó kép: (majdnem) Mindenki

Update
Ezt a képet Avman megelőzve kilinkelte már  a képes topic-ba. Ez csak az bizonyítja:
1. Avman gyors.
2. Mindíg az SW topicot nézem meg legelősször.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 07., 08:36:30 írta Galen »

Nem elérhető regnar

• Galactus
Star Wars
« Válasz #396 Dátum: 2005. Január 06., 20:27:06 »
Hol olvastad???  

A frissítésnek köze van egy szerencsétlen naphoz?    
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 06., 20:28:09 írta regnar »

Nem elérhető letsgo

• Pókember
Star Wars
« Válasz #395 Dátum: 2005. Január 06., 20:05:49 »
Ha jól olvastam akkor csak egy ünnepélyes napon lesz a következő frisítés!

Nem elérhető regnar

• Galactus
Star Wars
« Válasz #394 Dátum: 2005. Január 06., 17:28:53 »
Nekem csak egy kérdésem lenne, bár lehet hogy az utolsó lesz  

Lesz a héten frissítés? Mintha a múlt héten valami ilyet említettetek volna. Vagy a héten már nem fér bele és csak a jövő héten? Kicsit ínységes időket élünk..        már várom a Evo végét...

Nem elérhető Schmutte

• Garfield
  • **
Star Wars
« Válasz #393 Dátum: 2005. Január 06., 17:18:10 »
Idézet
Olvasd el a könyvet is  , a kettő nem ugyanaz, kiegészítik egymást, talán úgy...vagy úgy sem.
Lehet, hogy megfogadom a tanácsot, bár nem sok reményt fűzök hozzá. Ha alapból nem tetszik a történet, akkor a könyvnek sincs sokkal több esélye. De csak a te kedvedért beszerzem valahonnan  

Nekem csak ep1-es makettek vannak.  Anakin fogatja, föderációs tank, battle droid. Ep2-eset eddig sehol nem láttam. Pedig neten találtam jedi starfightert.

Nem elérhető regnar

• Galactus
Star Wars
« Válasz #392 Dátum: 2005. Január 06., 07:38:28 »
Sőt a képregénynek is van több fajta kiadása. még az eredeti megjelenés után nemsokkal az MPC - ERTL  modell és makettgyártó cég (értsd műanyag összeragasztható és kifesthető modellek, olyanok mint a vadászgépek, tankok a Tamiya-nal vagy Dragon-nal) megvárásolta a képregény jogokat és a Millenium Falcon dobozában egy pár oldalas Shadows képregénnyel örvendeztették meg a vásárlókat - magyarországon is lehetett kapni - én vagyok rá a bizonyíték (az egyik   ) Mondjuk meglepetés volt, hogy milyen rövid, de akkor ismerkedtem meg a Shadows-al. Persze később kiderült, hogy a történet nem csak ennyiből áll, és megtudtam hgoyez egy "ingyenesen" terjesztett kedvcsináló kiadvány volt, amit csatoltak egyes termékekhez. Az egész 12 oldal, és a lábjegyzetben Shadows of the Empire Special néven fut, a KENNER kiadásában. A nagy képregény eredeti oldalai vannak benne, vagyis benne van amikor Boba fettet megtámadja a robot Ig 88 és a sérült Slave 1-el a Gall-ra indul, majd egy rövid beszélgetés a hősök - leia lando dash között, aztán Boba Fett "kocsmajelenete" a gall-on. Szóval nem derül ki semmi, inkább kedvcsinálónak szánták....az első kötet vége és a második vaderes utáni része van benne, egészen az egész alakos Boba Fett képig... Ja és az enyém 1996-os nyomtatású, de a copyright jogok 1995-ösek. Tehát hamarabb megvolt a koncepció, de a dolog csak 1997-ben indult el igazán, amikor megjelent a játék...

Ha már itt vagyunk a Falconon kívül anno vettem még egy Birodalmi rombolót, és egy Tydirium űrkompot is.    (Ahhoz van Darth Vader is , ahogy jön le a rámpán   )
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 06., 07:50:15 írta regnar »

Nem elérhető Recsi

• Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #391 Dátum: 2005. Január 05., 23:20:11 »
Idézet
Mindegy, ettől függetlenül még mindig nem tetszik...
Olvasd el a könyvet is  , a kettő nem ugyanaz, kiegészítik egymást, talán úgy...vagy úgy sem.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Schmutte

• Garfield
  • **
Star Wars
« Válasz #390 Dátum: 2005. Január 05., 22:00:26 »
Idézet
Az 58-as számban nagyon jó az esős hangulat. Komorrá teszi a hangulatot a szakadó eső.
Igen, az eső jó bele. Az külön "poén" amikor a jedi-csaj megbámulja a negyven nap óta először kibukó napsugarakat és közben lelövik    
Meg Alto Stratus szövege is jó. Egyedi egy karakter az a pali  

Nem elérhető Schmutte

• Garfield
  • **
Star Wars
« Válasz #389 Dátum: 2005. Január 05., 21:55:54 »
Idézet
Ja! Schmutte! A SOTE nem a classic trilógia után játszódik, hanem közben.
uff, tényleg! Mindegy, ettől függetlenül még mindig nem tetszik  

Nem elérhető regnar

• Galactus
Star Wars
« Válasz #388 Dátum: 2005. Január 05., 20:01:03 »
Ja-ja. Jambiim-i csata nekem is tetszett.

Az 58-as számban nagyon jó az esős hangulat. Komorrá teszi a hangulatot a szakadó eső.

Nem elérhető Recsi

• Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #387 Dátum: 2005. Január 05., 19:06:24 »
Idézet
Meg nem jönnek ám a gonosz alakok, örülnek ha valaki hozzászól a dolgokhoz...
Figyelem ám mit sutyorogtok!
Ja! Schmutte! A SOTE nem a classic trilógia után játszódik, hanem közben.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 05., 19:08:34 írta recsi »
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Schmutte

• Garfield
  • **
Star Wars
« Válasz #386 Dátum: 2005. Január 05., 19:04:04 »
Idézet
No de komolyra. Melyik a kedvenc történeted?
Mármint republicból?
Abból ami itthon eddig nyomtatásba került, abból az 58. rész: Floodgates. A Jabiim-i csata vége. A legvégén az a kék fényugár ami az elhunyt jediket szimbolizálja az überállatmegatuti! Nagyon jó ötlet volt belerakni  

Nem elérhető regnar

• Galactus
Star Wars
« Válasz #385 Dátum: 2005. Január 05., 18:28:24 »
Schmutte

Idézet
az árnyékokat gyakran túlspilázzák amíg egy nagy pacni nem lesz szerencsétlenből, a történet meg nulla.

Ilyeneket meg hasonlókat én is szoktam írni, aztán reggelente kopogtat az ajtómon a fénykard markolatával valami Galen meg Recsi nevű alak.....      

No de komolyra. Melyik a kedvenc történeted?

(Meg nem jönnek ám a gonosz alakok, örülnek ha valaki hozzászól a dolgokhoz - vagyis lehet hogy az enyémeknek már nem annyira     )
(Galen, Recsi   )
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 05., 18:29:24 írta regnar »

Nem elérhető Schmutte

• Garfield
  • **
Star Wars
« Válasz #384 Dátum: 2005. Január 05., 15:49:58 »
Idézet
Hát kinek a pap...nekem meg a Republic nem jön be....az Empire viszont tényleg hatalmas...
A Republic sok embernek nem tetszik. Néha még nekem sem. Sokszor esnek túlzásokba, az árnyékokat gyakran túlspilázzák amíg egy nagy pacni nem lesz szerencsétlenből, a történet meg nulla. De a nagyobb része szerintem mozgalmas és kidolgozott.

Nem elérhető regnar

• Galactus
Star Wars
« Válasz #383 Dátum: 2005. Január 05., 08:28:28 »
Már régen letöltöttem      Bár elég sok idő telt el az első és a második rész megjelenése között..   és még kettő hátravan

Ha viccelnék azt írtam volna:

A rouge squadron bevetés előtti eligazitásán:

-wedge, te is velünk harcolsz a mai csatában?

- Nem, inkább az ellenséggel!

Bocsi
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 05., 08:30:30 írta regnar »

Nem elérhető Galen

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
Star Wars
« Válasz #382 Dátum: 2005. Január 05., 08:19:56 »
regnar
Idézet
Eddig nem mertem előjönni az UNIONnal...mert hát ugye másik oldalon megy
Ne viccelj már...egy oldalon harcolunk mi. A köztársasá....ööö...szóval képregényeket nyomatunk...az meg még SW is.  Szóval tessék menni aztán tőteni....de nem ám elpártolni tőlünk...

Schmutte
Idézet
A classic trilógia után játszódó képregények sose tetszettek
Hát kinek a pap...nekem meg a Republic nem jön be....az Empire viszont tényleg hatalmas...