Szerző Téma: Pókember  (Megtekintve 106063 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető zozi56

• Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Pókember
« Válasz #691 Dátum: 2011. Július 04., 21:25:50 »
Amúgy köszi a mai részt!:) Ezt a táblás storyt ugye feldolgozta annó az egyik anámciós sorozat is?
Igen, kicsi koromban láttam én is. :)
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Summers

• Garfield
  • **
« Válasz #690 Dátum: 2011. Július 04., 20:51:07 »
szegény Rengető amikor az Ostor rászállt még meg is gárgyult.
Tényleg? Erről tudsz még írni? Mikor történt?

Idézet
De sok ilyen gonosz volt, Rinó se a legmeghatározóbb gonosz már pl. (ha tévedek cáfoljatok meg).
Meg Mysterio is nagyon eltűnt az utóbbi években.

Az első Mysterio meg is halt nem? A amúgy Gyík is ilyen lett A Kín után, vagy csak én láttam keveset belőle?

Amúgy szerintem nekik a véget az olyan gonoszok jelentették pl. mint Venom, Vérontó, vagy a Traveler, aztán a Klónzás után teljesen el is felejtették őket, utána ugye jött Morlun, meg eleve megszaporodtak ezek a többrészes drámai sagák ők meg kimaradtak aztán pedig a jelen kor. A polgárháború, szuperhősök egymás ellen mindnek egyáltalán szuper gonosz. :) Bár most hogy az lecsengett kíváncsi vagyok mi jöhet még. Lehet elkezdik a reneszánszuk élni. Bár kétlem.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 04., 21:02:57 írta Summers »

Nem elérhető Summers

• Garfield
  • **
« Válasz #689 Dátum: 2011. Július 04., 20:44:16 »
Na igen. megtaláltam, az Alvilág Ostora. Ahogy mondtam a számban van is egy kép rengető elmélkedéseiből ahol jól láthatóan pali kifektetett egy raklap középkategóriás bűnözőt.  Rengető amúgy is kicsit ideggyenge figura, Pókembertől is eléggé félt a sok verés után az Ostor meg nem csak megverni akarta és ebbe a tudatba kicsit széthullott. Nagyjából amikor képbe került visszatért New Yorkba és ellopott egy kompresszort a NASAtól amivel fel akarta erősíteni a vibrálóját. (Ez hála az okoskodó May néninek sikerült is mert pont akkor jelent meg amikor Pókember lekapcsolta volna már,) de ezután még ennek ellenére is sikerült leverni újra.
Az Ostorról azt érdemes tudni, hogy a számban volt egy dokumentáció Rengetőről és a pali eléggé ilyen túlmisztifikált fantomlénynek volt benne beállítva aki kicsit olyan volt mintha csak Herman rémképeiben létezett volna. Az adattáron nézegettem elvileg tényleg volt egy Ostor nevű pali de elég hiányosak az infók róla. Lényeg ez nem összekeverendő a másik Ostorral aki azt hiszem Vasember ellenfél volt talán. De ebben nem vagyok biztos.
Lényeg rengető ismét sittre került utána megszökött és csatlakozott utána egy újabb Pókember ellenségeit tömörítő szövetséghez, de ezután ismét irány volt a vigyorgó.
Ha valaki pontosabban tudja, akkor nyugodtan szóljon rég volt és csak egy régi füzetet átfutottam szóval...:)
Amúgy ez az angol lapcímet nem néztem meg de az Amazing alatt futott és azt hiszem a semic féle Pókember 103. száma volt. De elfelejtettem megnézni.:) Ha X-men story lenne és nem több mint 10 éve lett volna tudnám fejből is.:)

Amúgy köszi a mai részt!:) Ezt a táblás storyt ugye feldolgozta annó az egyik anámciós sorozat is?

Nem elérhető Galamb

• Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #688 Dátum: 2011. Július 04., 15:32:02 »
Idézet
Ez abban a korszakban volt már amikor Peter szülei "visszatértek" de majd este mondok egy pontos lapszámot.

Ja igen, ez a szám nekem is megvan valahol.

Na de köszönöm az újabb részt, klasszikus hangulat megvolt, az is érdekes lesz, hogy Connors-nak mi köze lehet a táblához. a honosítás is jó lett, a rajzok is, bár a szinezésnél Robbie meg Randy kissé szürke lett, gyomorproblémák?  :badteeth:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Asys

• Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #687 Dátum: 2011. Július 04., 10:32:46 »
Idézet
De a lényeg dióhéjban annyi ha jól emlékszem, hogy volt egy pali az Aki az Alvilág Ostorának nevezte magát. És sorra elkezdte x-elgetni a Marvel középkategóriás szuper bűnözőit.

Most, hogy mondod; nekem is ismerős valahonnan ez a story...
Utánanézek!  :brow:

Nem elérhető Summers

• Garfield
  • **
« Válasz #686 Dátum: 2011. Július 04., 10:27:50 »
Estére többet, addigra kikeresem a régi dolgaimat a szekrényből.:) (27 évesen még ma sincs szivem kidobni ez gáz?)
De a lényeg dióhéjban annyi ha jól emlékszem, hogy volt egy pali az Aki az Alvilág Ostorának nevezte magát. És sorra elkezdte x-elgetni a Marvel középkategóriás szuper bűnözőit. Rengető akkor már nem igazán élte fénykorát és amikor "a kis barátai" elkezdtek hullani ő egyre inkább beparázott, hogy őt is sorra veszi. Ahogy múlt az idő Rengető egyre inkább kezdett paranoiddá válni ami odáig fajult, hogy már minden sarkon azt várta mikor lövik agyon és ennek hála teljesen szétesett. Hosszú időre eltűnt New Yorkból, majd visszajött, hogy megszerezzen valami kütyüt ami felerősítheti a vibrálóját és legyőzhetetlen lenne. Ez abban a korszakban volt már amikor Peter szülei "visszatértek" de majd este mondok egy pontos lapszámot. Azt hiszem az Amazingben volt. Lényeg a lényegben Pókember hiába nála volt a cucc megint leverte és rengető megint ment a sittre. Ezután nem sokkal a semic féle magyar kiadás félbeszakadt.

Nem elérhető zozi56

• Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
    • HálóZsák
« Válasz #685 Dátum: 2011. Július 04., 00:17:37 »
szegény Rengető amikor az Ostor rászállt még meg is gárgyult.
Tényleg? Erről tudsz még írni? Mikor történt?

Idézet
De sok ilyen gonosz volt, Rinó se a legmeghatározóbb gonosz már pl. (ha tévedek cáfoljatok meg).
Meg Mysterio is nagyon eltűnt az utóbbi években.

Nem elérhető Summers

• Garfield
  • **
« Válasz #684 Dátum: 2011. Július 04., 00:01:50 »
Nagyon köszi a régi pók storykat!:) Hosszú idő óta hiányoznak ezek a Zöld Manó első korszakából származó Gwen halálát megelőző régi történetek. Jó látni, hogy ezeket nem felejtettük el. És remélem sok ilyen lesz még.:)

Amúgy meg tényleg szegény Rengető itt még fénykorát élte, utána lehasználódott amikor az Ostor rászállt még meg is gárgyult. De sok ilyen gonosz volt, Rinó se a legmeghatározóbb gonosz már pl. (ha tévedek cáfoljatok meg).

Nem elérhető keildavid

• HZs imádó
  • *
« Válasz #683 Dátum: 2011. Július 03., 20:33:25 »
Csatlakozom én is. Tényleg jó hír, hogy majd lesznek ilyen klasszikus Pókember képregények.
És én is köszönöm az eddigi klasszikus Pókember képregényeket.
Sok sikert kívánok nektek a honosításhoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető pavel

• Sólyomszem
  • *
« Válasz #682 Dátum: 2011. Július 03., 19:02:45 »
Köszönöm én is ezeket a klasszikusokat. Már régóta hiánycikk a jó öreg Pókfej.
Kimrének kitartást a beírásokért. Nagyon sok embernek okoz ezekkel a képregényekkel örömet.
Várom az új részeket.

Nem elérhető zozi56

• Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
    • HálóZsák
« Válasz #681 Dátum: 2011. Július 03., 17:05:12 »
Idézet
(Marvel Csapat történetek lesznek majd még a Zsákon?)
Ha kimrének lesz kedve és ideje beírni, akkor lesznek.

Idézet
Kiderült a későbbiekben, hogy mi lett a táblával?
Igen. Még három rész van belőle, ha jól emlékszem, holnap jön a következő.

Nem elérhető Asys

• Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #680 Dátum: 2011. Július 03., 16:55:27 »
Én is örülök neki, hogy több Pókember képregény lesz majd az oldalon!  :ugral:
(Marvel Csapat történetek lesznek majd még a Zsákon?)

Köszönöm a 71.-et és a 72.-őt!  :worship:
May néni most tényleg jó színben volt!  :badteeth:
JJJ nem semmi fazon, égő szivarral a szájában elalszik a kórházi (!) ágyon...  ;D
Varangy most viszonylag normálisan viselkedett...  :badteeth:
Higanyszál se semmi; elmegy az Angyalok-hoz, akik nincsenek otthon, erre gondol egyet, nosza rajta, elkapom Pókember-t (azon csodálkoztam, hogy otthagyta Wandá-t)...  ;D
Az AoA-ban szimpatikus karakter volt; én szerettem akkor is, amikor az X-Faktor tagja volt!  :rolleyes:
Rengető itt tényleg elég kemény ellenfél volt!
Aztán az idő múlásával egyre jelentéktelenebbé vált...
Kiderült a későbbiekben, hogy mi lett a táblával?

Nem elérhető scorpi

• Indiana Jones
  • *
« Válasz #679 Dátum: 2011. Július 03., 16:39:03 »
 :D
Köszi szépen a válaszokat és előre is a honosításokat!

Már virul a búrám előre!

Nem elérhető Galamb

• Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #678 Dátum: 2011. Július 03., 14:03:22 »
Köszi az újabb részeket! Mindkettő szórakoztató volt, Annál a szövegnél, hogy May néni kivértelessen nincs a halál közelében, beröhögtem ;D. A Rengetős résznél azt nem nagyon értettem, hogy a sajtó honnan tudta meg, Stacy kapitány hol őrzi a kőtáblát, ez kissé erőltetett volt.   
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
    • http://halozsak.tlof.hu
« Válasz #677 Dátum: 2011. Július 03., 12:56:53 »
Igazából egy cirka kéthavi-negyedéves klasszikus ASM-sorozat várható maximum, attól függően, kimre hogy bírja és tart kedve hozzá. Pókból csak a Lee-féléket meg a Spectacular v1 első évtizedét volna kedvem amúgy is fordítani, meg a Claremont-féle MTU-kat (amúgy sanszos, hogy ha kimre marad, akkor ezek fognak hozzá kerülni).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

• Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
    • HálóZsák
« Válasz #676 Dátum: 2011. Július 03., 12:40:17 »
Idézet
Kérdésem, hogy nem indulna esetleg egy afféle Pókemberes rovat, ahol a régi magyar kiadásból, (és az esetleg Spidertomról is) kimaradt történeteket honosítanátok?
Ráhibáztál. :) Igazából a mostani Pókember-minimaraton apropója az volt, hogy érkezett egy beíró (kimre), aki ezekkel foglalkozik, így remélhetőleg be tud indulni ez a részleg. Holnap már olyan történet következik, amit ő írt be, és eddig még sehol nem volt olvasható magyarul.

Idézet
Főleg mivel amennyire tudom, már a hazai kiadás is teljesen megszűnt március óta, és már sehol nem adják ki ezeket, beleértve a többi honosító oldalt is.
De, a Kingpin még foglalkozik Pókember-történetek kiadásával. Ha nem tűnik fel a Semicnek valamiféle utóda, át fogják venni a Polgárháborúhoz kapcsolódó történetek kiadásától az egészet.

Nem elérhető scorpi

• Indiana Jones
  • *
« Válasz #675 Dátum: 2011. Július 03., 11:25:11 »
Helló!
Szuperek ezek a Pókemberes képregények!
Köszi! Kérdésem, hogy nem indulna esetleg egy afféle Pókemberes rovat, ahol a régi magyar kiadásból, (és az esetleg Spidertomról is) kimaradt történeteket honosítanátok?
Főleg mivel amennyire tudom, már a hazai kiadás is teljesen megszűnt március óta, és már sehol nem adják ki ezeket, beleértve a többi honosító oldalt is.
?

Nem elérhető zoli

• Rozsomák
« Válasz #674 Dátum: 2011. Július 03., 10:08:30 »
üdv.Kösz a klasszikus történeteket,jó volt olvasni eredeti még Stan Lee által irt sztorikat :worship:

Nem elérhető keildavid

• HZs imádó
  • *
« Válasz #673 Dátum: 2011. Július 02., 21:08:50 »
Köszönöm a klasszikus Pókember néhány részét! :worship: :worship:
Ezek tényleg régi történetek a '60-as évekből. És igen, tudom, hogy a sosi oldalán is olvasható. És persze azt is értem, hogy ott már semmi se történt.
Mysterio-ról mindig érdekes volt, hogy hogyan csinálta a csapdát, amit Pókember ellen használt. De erről már kezdet kiderülni pontosan, hogy nagyrészt illúziókat tud kelteni.
És tudom, még nincs vége. Mert még lesz pár ilyen klasszikus Pókember képregény, amiről a főoldalon is megvan említve.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Jason Todd

• HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
« Válasz #672 Dátum: 2011. Július 02., 18:44:29 »
Köszi a Pókember részeket!Nagyon jó újra olvasni!Várom a holnapi frissítést!

Nem elérhető Asys

• Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #671 Dátum: 2011. Július 02., 16:28:04 »
Én is köszönöm az eddig kikerült négy részt!  :worship:

Hangulatos kis történetek ezek, a rég jól ismert ,,elemekkel'': az idegbeteg kefefejűvel  :badteeth: ,a mindig józanul gondolkodó, bölcs Joe Robertson-nal, a törékeny, betegeskedő May nénivel és a csóró, (még) tapasztalatlan, de a végtelenségig szerethető hőssel!  :bravo:
Megnéznék egy Ka-Zar vs. Kraven bunyót!  :brow:
Mysterio sátáni terve tényleg nem volt semmi, ravasz ellenfél!
Peter emberfeletti akaratereje és kitartása viszont kifogott rajta!  :rolleyes:

Nem elérhető Galamb

• Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #670 Dátum: 2011. Július 02., 15:57:31 »
Köszönöm az újabb részeket is! Jó volt nosztalgiázni, Stan stílusa mosolyt csalt az arcomra, egyedül Peter és Gwen találkozásánál éreztem egy erős Giccs-faktort. Mysterio terve ravasz volt, bár tényleg elég könnyű volt rájönni a trükre.  :worship: :worship: :worship:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #669 Dátum: 2011. Július 01., 15:55:57 »
Inkább hanyagságból. Az A-Next cikkét használtam alapnak, mert az volt épp kéznél, és nem írtam át a hivatkozásban a számot. Most gyorsan kijavítottam az összesben, szóval a maiakban és a a továbbiakban is jó lesz már.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galamb

• Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #668 Dátum: 2011. Július 01., 15:36:42 »
Köszi az 57-es számot! Nagyon jó volt olvasni egy sztorit a klasszikus időkből, Jonah már akkor is ravasz egy görény volt!  ;D. A honosítás is jó volt, az eredeti Logó nekem kifejezetten tetszik.  :worship:
(Egy kis észrevétel: gondolom véletlenül mutat a kapcsolódó fórum linkje az alternatív sztorik topicjára.)
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Ben Reilly

• HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #667 Dátum: 2011. Március 27., 14:04:31 »
Bagman  ;D

Nem elérhető Asys

• Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #666 Dátum: 2011. Március 27., 13:57:52 »
A leggázabb szerintem az volt, amikor papírzacskóval a fején nyomult (+ F4 ruha)...  :badteeth:
Azt nem übereli egyik ruha sem!  :hehe:
(Ha jól emlékszek, azért a ,,kollekcióért'' a Fáklya volt a felelős!)

Nem elérhető Ben Reilly

• HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #665 Dátum: 2011. Március 26., 11:55:29 »
Inkább ne. Már a Future Foundation ruha is valahol sok egy kicsit, hiszen az is képes alakváltásra mint a Vaspók szerkó. Szerintem Pókembernek így is szélesebb a ruhatára mint bármelyik másik karakternek.
http://sepi.halozsak.hu/galeria/index.php?spgmGal=Ben_Reilly/Szuperhos_Jelmezek/Marvel_Comics/S/Spider-Man_%28Peter_Benjamin_Parker%29

Nem elérhető zoli

• Rozsomák
« Válasz #664 Dátum: 2011. Március 26., 11:47:28 »
üdv,HM............. :headscratch:lehet hogy talán,esetleg,ha,.... mégis csak jó lenne ha néhány számban szerepelne a Tron ruha .Most még addig ,ameddig újdonság.Egy kicsit mintha vagány lenne ,és dizájnos,olyan Hi-Tech-es .Ha mondjuk a legújabb világitós szerkót kicsit felturbóznák,átalakitanák.,egy kicsit változtatnának-modositanának rajta. ;)PL Mondjuk leddekel,és véletlen szerűen változó  fény mintákkal .Akkor sok féle  mintát rajzolhatnának ki pl a már a Big Time használt  , vagy a Tron ruha fényeit

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #663 Dátum: 2011. Március 23., 13:11:40 »
A Tron-ruha csak a borítón létezett. A Marvel a film promotálására megjelentetett több ilyen alter borítót más sorozatokhoz is, az ASM volt köztük az egyik. De a képregényekben ilyen ruhák nem kerültek elő. Pókinál mindössze elég közel volt időben a "közlekedési lámpa"-szerű neonruhához.

Nem elérhető zoli

• Rozsomák
« Válasz #662 Dátum: 2011. Március 23., 12:59:05 »
Üdv.hm......lehet hogy mégis csak kettő világitósruha :nemtudom:,mert a 651-es szám  egyik borító változatán a Lopakodó ruha mellet ott van a Tron jelmez is.Lehet hogy,csak annak a ruhának egy más  mintát adó csikjai,amik  változó világítós  mintákat adnak.De találtam Kiborg Pókember ruhát is amikor sérült volt