Szerző Téma: Pókember  (Megtekintve 106039 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #931 Dátum: 2013. Augusztus 03., 13:18:13 »
Áh, most eszembe juttattad, hogy elfelejtettem átírni a közzétevő nevét. Pótolva az utókor számára.
És hiszed vagy sem, meg kellett néznem a főoldalon, mire gondolsz (általában 2-10 napra előre írom a híreket, mire kimennek, rég elfelejtem, mi volt bennük). Igen, tényleg nem semmi, és az USA-ban eléggé sok hasonló készült. A különböző függőséget okozó szerek elleni kampányaik meglehetősen furák néha. Van egy drogellenes rajzfilmjük Cartoon All Stars címen, ami elégé magasan vezeti egy korosztály WTF listáját. :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető matrixhv

• Kázmér
  • **
« Válasz #930 Dátum: 2013. Augusztus 03., 11:13:41 »
Köszönet az Amazing 13, és a Semices Csodálatos Pókember 36-ért. Izgalmas volt, hogy az előző számban megismertük az X-Ment, most meg újra X-es történet volt: Kitty Pryde és Rozsomák.

Usagi, igazán hiánypótlló munkát végzel, köszönet érte.

Talgaby: neked is köszönet jár... a hírek szövegei tetszenek. Nem semmi az a linkelt videó.

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #929 Dátum: 2013. Július 23., 10:34:01 »
Nem hiszem, hogy az övé volt, a Marvelnél ritkán találták ki a szerkesztők a borítókat akkoriban. Az inkább a DC-re volt jellemző.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galamb

• Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Nem: Férfi
« Válasz #928 Dátum: 2013. Július 23., 09:29:37 »
Én is köszönöm a 12. számot. Megint szép, kerek sztorit sikerült 22 oldalban írni, és nem tudom, Stan papának volt az ötlete-e a borító, de marketingből ötös.   
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető matrixhv

• Kázmér
  • **
« Válasz #927 Dátum: 2013. Július 20., 13:34:41 »
Köszönet az Amazing 12-es számáért... és a többiért is. Jó megismerni - ilyen szép minőségben - a Pókember kezdeti történeteit az 1960-as évekből.

Köszönet a Múzeumos régi Semices számokért is. Annak idején vettem, megvan az egész sorozat. Örülök a digitális változatnak, jobban kéznél van, ráadásul többen megismerhetik. Nagyon szerettem ezt a sorozatot. Talán ezért is szeretem annyira a PPP-t is. Nem csak nosztalgia, bejönnek az 1980-as, 1990-es évekbeli alkotók rajzai, történetei (persze nem mindenkié).

Nem elérhető PGergo

• Kázmér
  • **
« Válasz #926 Dátum: 2013. Július 16., 10:15:36 »
Köszi az ASM 12.-ik részét. Szép munka lett.  :worship:

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #925 Dátum: 2013. Június 26., 19:37:05 »
Budapesti vagy vagy vidéki?
Ámbátor mindegy. Tudtommal már csak a fővárosban maradt kifejezetten ezzel foglalkozó üzlet. Az egyiket Trilliannak nevezik, a másikat ComicsInvestnek. Bár mindkettő alapvetően külföldi képregények berendelésével foglalkozik, azért a magyar kiadványok sem állnak távol tőlük.
Illetve, ha fővárosi vagy, évente kétszer (tavasz és ősz) van egy képregénybörze, ahol bolhapiacszerűen árulnak emberek képregényeket. Az utóbbi pár évben eléggé nagy lett a magyar felhozatal, habár a változatosságukra már lehet némi panasz.
Amúgy a gyűjteményed kapcsán érdemes úgy számolnod, hogy ha mindegyik a Semic és/vagy az Egmont által kiadott, akkor olyan 400 HUF/füzet az átlagos értékük jó állapotban (teljes sorok picit többet érhetnek).
Ja, és ha ezzel kapcsolatban akarsz még mondani valamit, tedd légy szíves a megfelelő topicban, vagyis itt:
http://forum.halozsak.hu/index.php/topic,38.0.html

Nem elérhető Preacher

• Donald kacsa
  • *
« Válasz #924 Dátum: 2013. Június 26., 18:52:55 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! kifejezetten képregényekre szakosodott boltokat és szakembereket keresek...
nemrég elővettem a jol elrejtett füzeteimet...az összes kitűnő állapotban van...van köztük 20 éves Superman is!!!
Szeretném felméretni,hogy egyáltalán ér-e valamennyit vagy sem!
Továbbá kifejezetten képregényboltra azét lenne szükségem mert vennék még pár füzetet!
előre is köszönöm!

Nem elérhető zoli

• Rozsomák
« Válasz #923 Dátum: 2013. Június 26., 10:47:34 »
Űdv, JÉ..........Mennyi  Mystérió

Nem elérhető Galamb

• Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #922 Dátum: 2013. Június 21., 18:18:41 »
Figyu, lényegében, akinek 6 karja van, annak  könnyen megy az öltözködés! :)
 Én is köszönöm a 11-es számot. Nagyon tetszett, voltak benne mai szemmel nézve némi gagyi is (Pókfej megbotlik egy kötélben?  :blink: Betty testvérének utolsó szavai, szinton egy részen belül nagyon mozgalmas volt, érdekes volt Oki Doki-t felbérelt izomebernek látni, aki még így is a rész igazi főgonosza volt.
 A honosítás kiváló! :worship: :worship:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Blue S

• Venom
« Válasz #921 Dátum: 2013. Június 21., 10:10:59 »
Amazing 011.

Hohó, ez volt az igazi csemege!
Egy régi, sokat emlegetett történet végre magyarul is olvasható.
Képzelem Peter mennyire megkönnyebbült, mikor May néni kijelentette, hogy nem akarja elkísérni. Elég nehéz lett volna lerázni.
Betty kezdeti reakciója, hogy Pókembert vádolja, szerintem érthető, de nagyon tetszett, hogy lehiggadva már meggondolta magát.

Egy érdekesség a végére: Oktopusz a csónakon ruhát cserélt. Az egész bunyó alatt lilában volt, majd zöld budmil szabadidőre váltott.  :lol:

Köszönet a honosításért!  :worship:

Nem elérhető Sepi

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #920 Dátum: 2013. Június 21., 07:18:18 »
Az, hogy a Kingpin mit ad ki, amúgy is kicsit lutri, mert a klasszikus vonalon eléggé össze-vissza lövöldözött az utóbbi években.
Ez is igaz, valamint hét pecsétes titok övezi, hogy miket fog kiadni, így tervezni se nagyon tud a honosító.
Valamint az is súlyosbítja a helyzetet, hogy bár hiába vannak meg a kiadó tervei évekre előre, a Panini és a Marvel is elég komolyan beleszól, hogy miket lehet vagy tud kiadni. Mindemellett a kiadónál is tervben vannak még a klasszikus Pók-sztorik is (ASM 100-as szám alattiak), szóval eléggé nehéz így honosításokat tervezni, ezért inkább meghagyjuk a kiadónak a Pókembereket, maximum csak egy-kettőt csinálunk meg, amit biztos nem adnak ki.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Usagi Yojimbo

• képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
« Válasz #919 Dátum: 2013. Június 20., 20:22:04 »
Most még felesleges aggódni a Pókemberek miatt. A Kingpin kiadó most a II. Titkos Háború időszakából ad ki sztorikat, mi pedig az ASM-et a 30. részig. Hogy utána mi lesz, arról viszont fogalmam sincs.
Való igaz, hogy sokak sajnálják, hogy "nincs elég Pókember képregény", de én személy szerint a mostani sorozatot sem tudom kifizetni, csak a PPP-t. :(
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #918 Dátum: 2013. Június 20., 20:14:15 »
Nem erről van szó. Nem teljesen. A lényege háromrétű:
-A Kingpin kiad évente legalább 32 füzetnyi Pókembert.
-Mivel most csak én fordítok, nem is menne több havi egynél + a Múzeum
-Így is összesítve évente több mint 40 füzet megy ki, több, mint az USA-ban. Így is a magyar piacon honosítással együtt is túlságosan felülreprezentált, én nem is nagyon erőltetnék többet. Sokaknak így is csömöre van már belőle.
Az, hogy a Kingpin mit ad ki, amúgy is kicsit lutri, mert a klasszikus vonalon eléggé össze-vissza lövöldözött az utóbbi években.

Nem elérhető menyus80

• Indiana Jones
  • *
« Válasz #917 Dátum: 2013. Június 20., 19:17:08 »
Nem hiszem hogy a Kingpin minden pókember sztorit ki fog adni ami megjelent az USA-ban, én személy szerint igyekszem megvenni a magyarul megjelent Pókembereket de annak nem örülök hogy ezért lefúják a honosítást. Nem lehetne találni egy középutat? A kiadó nem tudja megmondani hogy pl: Amazing Vol 1. 100.szám alatt nem adok ki és azt lehet honosítani,vagy valami ilyesmi.
Én szívesen olvasok Pókembert és azt sajnálom hogy a kiadás a honosítás rovására megy vagy fordítva.  :(

Nem elérhető Usagi Yojimbo

• képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
« Válasz #916 Dátum: 2013. Május 29., 17:24:45 »
Ezzel egyetértek. Az anyagi keretem csak egy Kingpin sorozatot enged meg, és az nem véletlenül a PPP. Másrészt rengetegféle egyéb képregény van, ami honosítható, ezzel nem szűnik meg a klasszikus Marvel a HZs-n (gondolj csak a Bosszú Angyalaira).  ;)
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető Sepi

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #915 Dátum: 2013. Május 29., 09:39:40 »
Szerintem pedig tök jó, hogy ismét lehet kapni kiadott formában a régi klasszikus Pókembereket. Úgyhogy részünkről maximálisan támogatjuk ezt, ezért sem akarunk bekavarni a kiadónak az esetlegesen kiadásban szereplő történetek honosításával.

Nem elérhető Erik11

• Donald kacsa
  • *
« Válasz #914 Dátum: 2013. Május 28., 15:36:41 »
 Ez tényleg nem jó :(
Éljenek a képregények:)

Nem elérhető Sepi

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #913 Dátum: 2013. Május 26., 23:48:59 »
A Kingpin jóvoltából a klasszikusok közül elég sok fog megjelenni, és mivel elég hosszú távú tervei vannak a kiadónak a karakterrel, ezért, hogy ne kavarjunk be, inkább nem foglalkozunk a honosításukkal. Még így is lehet, hogy majd le kell szednünk pár sztorit.

Nem elérhető Erik11

• Donald kacsa
  • *
« Válasz #912 Dátum: 2013. Május 26., 12:15:23 »
Kár hogy ilyen kevés lesz még. :(
Éljenek a képregények:)

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #911 Dátum: 2013. Május 24., 18:38:39 »
Lesznek. Nem sok, de lesz.

Nem elérhető Asys

• Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #910 Dátum: 2013. Május 24., 16:30:30 »
Kicsit nosztalgiáztam...  :brow:
Az eddig felkerült SEMIC-es Pókemberek közül már szinte mindet elolvastam anno, a 32.-es viszont kimaradt, most ezt pótoltam!  :)

Köszönöm a honosítóknak a Pókember v1. 32.-őt!  :worship:
Az első Pókkölyökös story, amit én olvastam az volt, amikor a Varanggyal és a Békaemberrel létrehozták a ,,Virslilábú Rohamosztagot''!  :badteeth:
Örülök, hogy kicsit többet megtudhattam Ollie múltjáról, eredetéről!

Köszönöm továbbá a Csodálatos Pókember 194.-195-öt, a 204.-205-öt, a 328.-329.-et és az 532.-őt!  :worship:

A Fekete Macska első felbukkanása! Hatalmas story!  :bravo:
Egy párszor sikerült meglepnie Peter-t!  ;D
Elképzelhető, hogy Felicia kicsit idősebnek képzelte a Pókember-t, mint amennyi?
Egy biztos, a Marvel Univerzum egyik legjobb nője!  :blink:

Azért én kíváncsi lettem volna, hogy Shaw mit alkot a feltápolt címszereplő ellen...  :rolleyes:
Peter elég szépen helytállt a ,,mutáns Őr'' ellen!
(Mondjuk, Hulk pályára állítása sem volt semmi!)  :badteeth:

Angolul már olvastam ezt a Polgárháborús részt, jó volt magyarul is!  ;)
Peter életének egyik legmeghatározóbb lépése ill. legnagyobb dilemmája, az nem vitás!

Lesznek majd még Pókemberes honosítások?

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #909 Dátum: 2013. Május 06., 12:26:30 »
Nem Stan Lee hibája volt az amúgy, hanem a koré. Fleming a Goldfingerben igencsak érdekes dolgokat ír arról, hogy szerinte mi az a karate és hogyan működik. :) A hetvenes évek közepéig igazából nem tanítottak keleti harcművészeteket Nyugaton.

Nem elérhető Blue S

• Venom
« Válasz #908 Dátum: 2013. Május 06., 12:05:46 »
ASM Vol1 10.

Ez a rész is ott volt a toppon, mint a többi. Csak azt sajnáltam, hogy a Végrehajtók nem kaptak egy jóval nagyobb verést. Például Montana egy komoly taslit sem tudhatott a magáénak. Sikkes Dan és az Ökör viszont részesültek benne.
Úgy látszik csak a gammasugárzott vér cipeli magával a szuperképességeket, mivel May néninek nem nőtt több karja.  ;D
Foswell cseles volt, mindig úgy öltözködött, mint JJJ. 
Tetszett a kiigazítás a dzsúdóütéssel kapcsolatban, úgy látszik, hogy az öreg (akkoriban még fiatal) Stan Lee nem csak a hadsereget, hanem a küzdőtermeket is hanyagolta. A másik, ami még szembeszökő volt, mikor Pókit lefújták a levegőben. Elég magasan kellett, hogy legyenek, hiszen a toronyházak fölött jártak, mégis mindenki pontosan látta a földről, hogy mi történt.  :lol:   
A fordítás és a beírás is nagyon szuperül sikerült.
Köszönet a honosításért.  :worship:

Nem elérhető menyus80

• Indiana Jones
  • *
« Válasz #907 Dátum: 2013. Április 29., 20:44:14 »
El sem tudom mondani mennyire örülök és milyen rég óta reménykedem benne, hogy honosítva is elérhetők lesznek ezek a klasszikus pókfej részek.
Köszönöm.  :worship:

Nem elérhető Galamb

• Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #906 Dátum: 2013. Április 27., 14:48:00 »
Köszöm a 10. számot! Aranyos volt a maga hibáival, és szwsz nagyon fontos rész volt Jameson vallomásával, hogy miért gyűlöli Pókembert.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető PGergo

• Kázmér
  • **
« Válasz #905 Dátum: 2013. Február 09., 10:25:47 »
A Csodálatos Pókember 10.-ik számát nem tudja behozni 404-es hibával, biztos azért mert nincs még feltöltve. :D Egyébként köszi szépen a nyolcadik számot, nagyon szép munkát végeztetek. :D

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #904 Dátum: 2013. Február 06., 14:08:38 »
És nem is lehet majd április közepéig. Az ott egy oktató jelleggel készített galéria. Most a nyolcadik szám jön soron a héten.

Nem elérhető kyokarate

• Donald kacsa
  • *
« Válasz #903 Dátum: 2013. Február 06., 12:01:52 »
Szeretném jelezni , hogy a Csodálatos Pókember 010    részét nem lehet megnyitni. Segítségeteket köszönöm!

Nem elérhető keildavid

• HZs imádó
  • *
« Válasz #902 Dátum: 2013. Január 27., 20:12:23 »
Pókember - Bunyó karácsonyig: Ez is jó képregény volt. Szórakoztató és hangulatos. Nem is gondoltam, hogy volt olyan Pókember képregény is, amit Darwyn Cooke írta és rajzolta. Azt se gondoltam, hogy ez is egy régi honosítás volt egy megszűnt oldalon.
Köszönöm! :worship: :worship:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.