Szerző Téma: Előzetes - amíg nincs kész a képregény...  (Megtekintve 198602 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Liar

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 23
  • Karma: +0/-0
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #166 Dátum: 2005. Április 27., 09:09:58 »
Idézet
PengeV2 #01
Gyókis boritó lett a végire...
Eredeti boritó.
Nagyon jó lett!!!
Főleg az a villám a Hzs képregények mögött.
Csak azt nem értem, hogy a baloldalra miért került a feje mellé a "Törpecápa-uszony leves" felirat???  

(Az már csak szőrözés, hogy a Penge felirat szándékkal vet véres Blade árnyékot?)

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #165 Dátum: 2005. Április 27., 00:54:05 »
PengeV2 #01
Gyókis boritó lett a végire...
Eredeti boritó.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Április 27., 00:57:28 írta Troll »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #164 Dátum: 2005. Február 12., 18:19:27 »
Porthos szerintem bennem van a hiba de én nem látom át a tervedet. Persze ettől még lehet jó, nem leszólni akarom - távol álljon tőlem.

Csak egy logo az szimbolikus és sematikus. Namármost egy hálózsákot sematikusan megrajzolni, úgy hogy ne legyen szájbarágós, de mindenki felismerje..Hát ember legyen a talpán. Mert ugye nagyba, meg "életszerű" helyzetben nem olyan nehéz, de mint szimbolikus dolgot..

Én pl egy egyszerűbbet is el tudnék képzelni. EGy nagyobb H betű és a két szára között felül és alul a Z és S betűk. Aztán egy brainstorming és lehet variálni a betűk formájával, vagy színével. De ez csak egy ötlet. Egyszerű, könnyen elhelyezhető, akár átlátszóként (vízjel) is rátehető a borítóra, vagy kontúrként. Persze nem nagyban, csak úgy méretesen, hogy észre lehessen venni, bár a méretét is könnyű változtatni.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Február 12., 18:23:02 írta regnar »

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #163 Dátum: 2005. Február 12., 18:06:44 »
Szerintem nem nézne ki rosszul!

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #162 Dátum: 2005. Február 12., 13:24:58 »
Mit szólnátok egy olyanhoz hogy a képregény címén jobb oldalt felül (pl.: a VADMACSKA)-ban az utolsó A-betünek a tetején lelogna egy hálózsák és arra rálenne írva hogy HÁLÓZSÁk vagy hogy HZS.
Vagy ezt nagyon nehéz +csinálni?
Szerintem tök jól néznek ki  



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #161 Dátum: 2005. Február 03., 19:05:01 »
Logo: Szerintem kell. De én nem tudok, olyan jó érveket mondani, mint Regnar. De az biztos, hogy hiányosnak érezném a borítot logo nélkül.
Szerintem a logon szerepelhetne az oldal neve: Hálozsák, ami szerintem is nagyon király és ha változatnánk az oldalt akkor a név maradjon, mert ezt már mindenki megszoktta. A logon, akkor legyen a név és szerintem külön lehetne, mondjuk a jobb alsó sarokban az idő. De én ezt a profikra bizom.

Az oldalon engem is zavar a Póklányos dolog. Mondjuk csinálhatnánk egy olyat, hogy a Hírek maradnak, lenne a tagokról bővebb infórmáció, de csak szolidan és csak azókról akik beleegyeznek. Lehetne, valami más letöltéses szekció, olyan ami csoportósítaná a képregényeket. A fórum az maradjon, mert  az jó és most lett újíttva. A chat, szerintem nem nagyon kénne mert szerintem nem sokan használják, én mikor rámentem múltkor a Hálózsákos szekcióban nem volt senki. Lehetne még pár új dolog, pl: börzéről képek, infók stb... Lehetne előzeteseket muatni a képregény képkockáiból. Akkor csinálhatnánk, olyat, hogy minden képregényről infórmáció. Tehát gondlok olyanra, hogy rákattintunk a főldalon valamire és akkor bejönn, a képregények és ott kiválasztjuk a kívánt képregényt és ott lehetne olvasni infót a kiválasztott képregényről. Amit persze a fórumban a megfelelő topicban véleményeznének a kedves olvasók.  

Hát röviden ennyit lenne...

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #160 Dátum: 2005. Február 03., 15:04:03 »
Idézet
Sőt szeretnénk majd egy komoly hozzászólásokkal megspékelt témát is indítani arról, hogy mi az ami hiányzik nektek a mostani oldalról, mi az ami túl sok, mi maradjon, mi változzon, milyen új dolgok legyenek.

Szeretnétek átalakítani az oldalt? Mi vezetett erre a dologra, már ha szabad megkérdezni? Pontosan mire gondolsz változás terén?


Mondjuk engem pl. már kezd zavarni a póklány a nyitóoldalon, meg a linkje, olyan, mintha fő szereplője lenne az oldalnak, de az utóbbi időben még csak szó sem esett róla, szóval nem értem miért kell neki a címoldalon külön fülecske... Mert ha már neki van, akkor lehetne egy olyan ága az oldalnak, ahol az egyes képregények szereplőiről rövid ismertető jelenne meg, úgy mint a póklánynál, igaz ezzel nagyon sok munka lenne, de én biztos, hogy mazoláznám, ugyanis pl angyalokba azért nem merek belekezdeni, mert nem igazán ismerem a szereplőket, (nagy lelkesedéssel olvasom az angyal topic magasröptű beszélgetéseit, és közben fogalmam sincs róla miről beszélgetnek  )és egy ilyen "karakterlap" sokat segíteni, és felkelthetné az érdeklődést egy-egy hős után.. persze ez csak az én véleményem..



Az is igaz, hogy logo nem biztos, hgoy kell minden képregényre, de az oldalnak szerintem mindenképpen kell egy szimbólum. (A nevet ugye nem akarjátok megváltoztatni? Szerintem az NAGYON király.)
« Utoljára szerkesztve: 2005. Február 03., 15:04:40 írta regnar »

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #159 Dátum: 2005. Február 03., 14:15:20 »
Idézet
e a módosított Wild Girl borítókkal kapcsolatban felmerült bennem az a kérdés is: kell egyáltalán, hogy logot használjunk?
Valami kell. Nem a személyes logókról beszélek, bár én is rábiggyesztem az enyémet, de a "céglogó" az csak kellene.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #158 Dátum: 2005. Február 03., 14:03:36 »
Idézet
Itt nyilván azt kérdezted, hogy rajzoljon, vagy tervezzen jobbat, aki tud. Nos én csak kifejtem milyen is - szerintem.
Nem. Nem azt mondom, hogy csináljon jobbat aki tud, hanem komolyan érdekel mindenki véleménye a témában. Sőt szeretnénk majd egy komoly hozzászólásokkal megspékelt témát is indítani arról, hogy mi az ami hiányzik nektek a mostani oldalról, mi az ami túl sok, mi maradjon, mi változzon, milyen új dolgok legyenek.

Egyébként a HZs matrica ötlete egy újság címoldaláról származik, ahol jól nézett ki. Ami miatt ekkora lett, az a felirat olvashatóságának köszönhető. De a módosított Wild Girl borítókkal kapcsolatban felmerült bennem az a kérdés is: kell egyáltalán, hogy logot használjunk?
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #157 Dátum: 2005. Február 03., 12:34:43 »
Idézet
Viszont akkor kérdezem: milyen egy jó logo??


Itt nyilván azt kérdezted, hogy rajzoljon, vagy tervezzen jobbat, aki tud. Nos én csak kifejtem milyen is - szerintem.

Nos szerintem, -ha szabad elővezetnem gondolataimat logo témában- a jó logo elbújik, de ugyanakkor látható is.

Általában eldugják egy sarokba, sőt változtatják a színét is, hogy ne üssön el a borítótól. Általában körbe foglalt, de sok esetben állított téglalap a körülölelő forma. Például nagyon tetszik a DC egyszerű, de mégis könnyen felismerhető logoja. A jobb felső sarokba "bújtatják" szinte észre sem venni, de mégis tudjuk, hogy ott van.

A logo szerepe csekély, pusztán informális szerintem manapság, hiszen az internet elterjedésével és az egyéb média-megjelenések által egyre több emberhez tudják eljuttatni a képregényeket, és az emberek általában már konkrét céllal indulnak vásárolni a képregényboltokba. (persze most nem itthonról beszélek...)

Milyen a jó logo? Mindenképpen kicsi. Nem hivalkodó. Több okból. Először is: Ha túl nagy a logo az ember azt hiheti, hogy hivalkodni akar a készítő, magamutogató módon mindenkivel kicsit erőszakosan közölni akarja, hogy az ő alkotását látjuk.
Másodszor: Ha túl nagy, elvonhatja a figyelmet a borítóról, kitakarhat, megtörheti a kompozíciót.
Aztán nem árt, ha több színárnyalat készül belőle, vagy semleges színekből áll. Hiszen szintén lerombolhatja a borító kompozícióját, ha színeivel elvonja a figyelmet a képről, vagy nem odaíllő színekkel jelenik meg, tehát jó, ha több vagy semleges színekből áll, hogy lehessen illeszteni mindenhova.
Az sem gond, ha befoglaló formája variálható (kör, téglalap stb..) így könnyen illeszthető az eredeti logo helyére.


De szerintem a legfontosabb tulajdonsága, hgy megbújik, csupán szolgálja, nem irányítja a borítót. Jó példa erre, a HOLTAK SEREGE első részének borítója. Tetszik, ahogy a Killjoy logo és a HZs felirat a jobb alsó sarokban megbújik, de mégis ott van.

Mondjuk nekem semmi bajom az eddigi HZs felirattal....

Szóval ennyi lenne. Tudom leírni könnyebb, mint csinálni egy újat. (én is terveztem elég logo-t életemben úgyhogy tudom)

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #156 Dátum: 2005. Február 03., 12:09:50 »
Hát ha ennyien mondjátok, hogy nem jó, akkor meghajlok az akaratotok előtt

Vadmacska - 1. rész
Vadmacska - 2. rész
Vadmacska - 3. rész

Viszont akkor kérdezem: milyen egy jó logo??
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #155 Dátum: 2005. Február 01., 20:27:45 »
Idézet
Ja! És tessék kritizálni nyugodtan az új HZs matricámat  Nekem tetszik és punktum!
Háát....

Én mikor megnézem a Lego Nascar borítoján levő matricát, akkor amolyan nosztalgia. Mindig az jut eszembe, hogy még nyár van, egy száll polóban vagyok, meg alsógatyában és nézem az első részt a Nascarból. Nagyon jó érzés. Néha felröppen pár ilyen emlék a Hzs-ével kapcsolatban és ez tök jó. Most, hogy változtatnál, ezek lehet megszünnének, mert akkor rögtön az jut eszembe, hogy új korszak és jön a változás. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem legyen változás, egyáltalán nem, mert nem vagyok konzervatív. Szóval felőlem lehet új, de akkor már ne csak egy dolgon változtassunk. Nem azt akarom mondani, hogy minden legyen új, csak mondjuk lehet új dolgokat csinálni. Mert szerintem nem jó az, ha mindig a régi dolgokban élünk.

Szerintem.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #154 Dátum: 2005. Február 01., 17:51:19 »
Hát az új matrica nem igazán jött be. Az még haggyán, hogy sokat takar, meg el is üt a borítótól, de nem látok benne túl sok fantáziát.. Bocsi (béke, ölelés és egyéb dolgok, ez csak az én véleményem.. ha neked tetszik..)

Tulajdonképpen miért kell új HZs lógó??   Csak nem átalakítjátok az oldalt.. ugye nem?

Meg most nézem Te HZs moderátor vagy? Nofene.. de felvitte..  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Február 01., 20:26:25 írta regnar »

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #153 Dátum: 2005. Február 01., 15:39:48 »
Idézet
hát igen, az eddigi egyedi volt, ebben meg semmi jó ötlet... de ti tudjátok...
Nem mi, csak én  Amíg nincs meg az új HZs logo, addig ÉN ezt használom
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető Liar

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 23
  • Karma: +0/-0
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #152 Dátum: 2005. Február 01., 14:53:25 »
Idézet
Ja! És tessék kritizálni nyugodtan az új HZs matricámat  Nekem tetszik és punktum!
hát igen, az eddigi egyedi volt, ebben meg semmi jó ötlet... de ti tudjátok...

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #151 Dátum: 2005. Február 01., 13:55:02 »
Ahogy azt Graf-X, szokta csinálni a Battle Chasers sorozattal, most én is picit változtattam. Méghozzá a Vadmacska (Wild Girl) borítóját redizájnoltam. (Húúúú, ha ezt Grétsy László olvasná...)

Itt lehet csekkolni az új borítót, valamint a következő két rész borítója is már elkészült:

Vadmacska - 1. rész
Vadmacska - 2. rész
Vadmacska - 3. rész

Ja! És tessék kritizálni nyugodtan az új HZs matricámat  Nekem tetszik és punktum!
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #150 Dátum: 2005. Január 30., 16:01:45 »
Hát igen, Killjoy barátunk azt mondta, hogy ilyen is lesz a történet.

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #149 Dátum: 2005. Január 28., 20:42:48 »
Nem azért, de az arcának a nagy része itt is látszik... Egyébként a háttér sztem se passzol, nem illik ez az élénkzöld szín egy véres vamphoz.

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #148 Dátum: 2005. Január 24., 15:05:32 »
Én is én is!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #147 Dátum: 2005. Január 24., 09:58:04 »
Idézet
Addig végig eltakarja a csukja


Hmm.. szimpatikus, szimpatikus  

Már várom

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #146 Dátum: 2005. Január 24., 08:02:29 »
Idézet
Bukott Angyal borító: Tetszik, főleg középen a kiscsaj, de nekem a háttér nem passzol oda. Nem tom ez a csaj ott elől olyan fura félelmet áraszt, viszont a hátté világos tele színekkel. De ettől, még jó.  
Ezek szerint ez egy tökéletes borító, ugyanis PONTOSAN ilyen a történet  Ehhez még hozzáteszem, hogy Lee, a Bukott Angyal arcát csak az első rész utolsó oldalán mutatják csak meg a készítők. Addig végig eltakarja a csukja. Ha minden igaz, akkor Mor a héten már ki is teszi a Comorra ezt a részt.
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #145 Dátum: 2005. Január 22., 10:31:34 »
Bukott Angyal borító: Tetszik, főleg középen a kiscsaj, de nekem a háttér nem passzol oda. Nem tom ez a csaj ott elől olyan fura félelmet áraszt, viszont a hátté világos tele színekkel. De ettől, még jó.  

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #144 Dátum: 2005. Január 19., 07:05:13 »
Most a méltatlanul elhanyagolt előzetes topicba is írok

Hamarosan új sorozat indul egy új képregényes oldali összefogásból. A CoMor Teammel összefogva tegnap éjjel elkészült a DC Comics egyik nagysikerű sorozatának a Fallen Angelnek az első része. Mint ahogy azt már az ilyen oldalösszefogásokból megszokhattuk a sorozat egyes részei felváltva jelennek meg a két oldalon, ezzel is felhívandó a másikra a figyelmét azon olvasóknak, akik esetleg csak az egyik oldalról tudnak. És hogy amíg kikerül az első rész (valószínűleg a CoMor Team oldalára, bár ez még nem kőbe vésett igazság  ) se unatkozzatok, itt az első borító, hangulatteremtőnek:

Bukott Angyal #1 borító
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #143 Dátum: 2004. December 21., 09:48:33 »
Nekem az tetszik nagyon mikor valami olyasmi votl hogy lottóhúzás, 3 szám, az első 6 - az stimmelt.
második: 6 - az is simmelt.
harmadik: 5 - a fenébe neki ez is 6os.

vagy így volt vagy úgy hogy ő írt 665-öt és a lóttóban volt 666.

de tök jó volt  



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #142 Dátum: 2004. December 20., 17:49:06 »
Idézet
mondjuk én se szoktam olvasni, de vannak benne tök jók.
  Az ilyeneket szeretem! "Láttad mi volt a Fókuszba'?" "Haggyámá, nemnézek ilyen hülyeségeket!" "Énse, csak pont odakapcsoltam..." Peeeeeeerszeeeeeee!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #141 Dátum: 2004. December 20., 17:07:53 »
Jaaaaa... aztat szokom olvasodni... haláli  
De nem volt képzelettársítás....

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #140 Dátum: 2004. December 20., 12:44:17 »
Na de regnar.
A menny má a főoldalon lévő napi képregény.
mondjuk én se szoktam olvasni, de vannak benne tök jók.



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #139 Dátum: 2004. December 20., 12:34:13 »
Mi az a menny má?

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #138 Dátum: 2004. December 20., 09:14:43 »
Menny Má!!!  

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #137 Dátum: 2004. December 19., 19:03:41 »
Keddtől újra lesz Menny'Má!