Szerző Téma: Hazai DC képregények  (Megtekintve 87899 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #88 Dátum: 2017. Január 23., 06:26:16 »
A Batman Hush című képregény fent lesz ?

Nem lesz fent, rendeld meg a kiadótól.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető szaboi65

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #87 Dátum: 2017. Január 23., 05:57:20 »
A Batman Hush című képregény fent lesz ? Én az 1.kötetet nem tudtam megvenni! Örülnék neki ha valaki feltenné,hogy megtudjam mi volt benne !

Nem elérhető scaurus

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 47
  • Karma: +0/-0
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #86 Dátum: 2017. Január 22., 10:27:33 »
Na, sajnos, szombat estére nem akadt jobb dolgom, így ismét kézbe vettem, és egyszuszra végigolvastam a Hush 2 kötetét.

Nem tetszett, tabló Batman ellenségeiről egy elég gyönge történettel, nem túl szép rajzokkal.
Ezzel sem sikerült megkedvelnem, pedig próbáltam, a szuperhősös szappanoperákat.
(Ahogy a Marvel képregényeket sem kedveltem meg a Polgárháború kötettől.)

Ezzel, számomra, véget is ért ez a sorozat.
(Szuperembert és Ződ pilácsot nagyon nem kedvelem, Csodanő esetében pedig Gal Gadot jobban bejön, mint a rajzolt karakter.)
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 22., 18:50:51 írta scaurus »

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #85 Dátum: 2017. Január 21., 07:42:24 »
Amúgy nem rossz képregény, de azért - számomra - annyira nem is jó, mint amelyen híres.
Valahogy így vagyok vele én is. Valamint végig kiszámítható volt a sztori.

Nyilván, nem én vagyok Batman célközönsége.  :nemtudom:
Nem probléma ez. Engem már az elején elvesztett az Arkham Asylum, így meg sem vettem.  ;) Engem valahogy nem mozgatnak a pszichológiai thiller jellegű sztorik a szuperhős képregényekben. Persze vannak érdekes sztorik is ilyen témában, de attól még nagyon kevés az olyan karakter akinél ez működik. És például hasonló okok miatt ajándékoztam el a Gyilkos tréfát is.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #84 Dátum: 2017. Január 20., 22:33:11 »
Nekem a Hushról mindig az jut eszembe, hogy az Under the Red Hood filmet mennyivel jobban élveztem. Az Under the Hood képregényt nem olvastam, ha jól tudom a Hush volt ezek közül a legelső és az ott meg nem valósított, csak belengetett történetet csinálták meg végül az Under the Hoodban. Bevallom, ettől nekem a Hush kicsit féllábú sztori is lesz... Amúgy nem rossz képregény, de azért - számomra - annyira nem is jó, mint amelyen híres.

Nem elérhető scaurus

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 47
  • Karma: +0/-0
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #83 Dátum: 2017. Január 20., 21:29:11 »
... azért, hogy belezavarodjon a kötetben lévő szereplőkbe ahhoz valami iszonyat keveset kell tudnia illetve valami értelmezési gondnak is fenn kéne állnia elvégre a Husht kimondottan új olvasók becsalogatására csinálták :D
Lehet.
Mindenesetre én kb. 15 oldal után leraktam, mert fárasztott és kezdett idegesíteni, hogy csak jönnek az újabb nevek/figurák, ellenben sehova nem tart a történet.
Hozzáteszem, nekem, anno, az Arkham Asylum is óriási csalódást okozott, meg is szabadultam tőle.
Nyilván, nem én vagyok Batman célközönsége.  :nemtudom:

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #82 Dátum: 2017. Január 20., 21:10:09 »
Nem biztos, hogy szerencsés ötlet volt a Hush kötettel indítani.
Egyrészt, ez már megjelent.
Másrészt, hosszú (2 kötet).
Harmadrészt, túl tömény: már az első pár oldalon annyi figura felbukkan, hogy, aki nem ismeri ezeket, csak kapkodja fejét, hogy ki kivel van.

Az már egyéni ízlés kérdése, hogy nekem rajza sem tetszik, egyes kockákon meg sem tudom állapítani, hogy éppen ki van.

Elég régen jelent meg és értelmes áron kb beszerezhetetlen, illetve az a két kötet együtt van annyi, mint későbbiekben egy így ~3000 Ft-ért egy duplaHC annak is megéri, akinek nem... függetlenül attól, hogy mi van benne... azért, hogy belezavarodjon a kötetben lévő szereplőkbe ahhoz valami iszonyat keveset kell tudnia illetve valami értelmezési gondnak is fenn kéne állnia elvégre a Husht kimondottan új olvasók becsalogatására csinálták :D

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #81 Dátum: 2017. Január 20., 10:30:00 »
Nem biztos, hogy szerencsés ötlet volt a Hush kötettel indítani.

A honlapjukon lévő országválasztó ikonra kattintva eléggé változó a megjelenések sorrendje országonként, érdemes átfutni. Nem tudom, mi alapján választanak sorrendet (elég véletlen szaga van), és melyikkel jártunk volna a legjobban... nyilván, ha lett volna erről bármilyen egyeztetés, akkor a Kingpin által megjelentetett történeteket ha nem is hagyják ki, de hátra rangsorolják (A semicesek viszont jöhetnének, a "Halál a családban", vagy az "Acélember" is nagyon várós).

A franciák jártak az egyik legjobban (a németeken kívül, mert ott már 90+ kötet van), mert 17 kötet alapján elég Batman specifikusak (a Hush-on kívül ott van a: Killing Joke, The Dark Knight Returns, Long Halloween, Year One, és ott a New52 is terítéken van, amit  a Batman - Court of Owl képvisel két kötettel).


****

Előfizetők közül kapta már valaki innen? Állítólag már küldik, mindenki legyen telefonközelben, mert bármikor hívhat a futár  :cool:
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 20., 10:43:03 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető scaurus

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 47
  • Karma: +0/-0
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #80 Dátum: 2017. Január 20., 09:09:43 »
Nem biztos, hogy szerencsés ötlet volt a Hush kötettel indítani.
Egyrészt, ez már megjelent.
Másrészt, hosszú (2 kötet).
Harmadrészt, túl tömény: már az első pár oldalon annyi figura felbukkan, hogy, aki nem ismeri ezeket, csak kapkodja fejét, hogy ki kivel van.

Az már egyéni ízlés kérdése, hogy nekem rajza sem tetszik, egyes kockákon meg sem tudom állapítani, hogy éppen ki van.

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #79 Dátum: 2017. Január 17., 21:15:39 »
Jó ötlet! Amennyit hozzánk is visszahoznak napi szinten, simán meglenne a kötetek ára!!  ;D

ha mindet behoznák akkor az utcán kukáznánk üvegeket XD

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #78 Dátum: 2017. Január 17., 20:35:26 »
Tudja valaki hogy kell tőzsdézni?  ;D

"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #77 Dátum: 2017. Január 17., 17:36:59 »
Gorgonita: rakd vissza az... állad.  :hehe:

Keresem...keresem. Tudja valaki hogy kell tőzsdézni?  ;D

Nem elérhető ZoliZoltán87

  • Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #76 Dátum: 2017. Január 17., 16:20:30 »
Jó volna egy TF-es. :)
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 17., 18:21:02 írta ZoliZoltán87 »
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #75 Dátum: 2017. Január 17., 15:56:33 »
Engem meg azóta feszt Eaglemoss reklámokkal bombáz az AdChoises... túltoltam?  :lol:

...de legalább megtudtam, hogy jön a Star Trek gyűjtemény is... persze külföldön ;)

https://www.eaglemoss.com/en-gb/sci-fi-fantasy/star-trek-the-graphic-novel-collection/

Gorgonita: rakd vissza az... állad.  :hehe:

Elég sok gyűjtemény van bár Eaglemosstól csak a Star Trekes, de fut Star Wars Legends-es, Marveles, TMNT-s... a lényeg, ha mindet behoznák akkor az utcán kukáznánk üvegeket XD

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #74 Dátum: 2017. Január 16., 23:11:31 »
Engem meg azóta feszt Eaglemoss reklámokkal bombáz az AdChoises... túltoltam?  :lol:

...de legalább megtudtam, hogy jön a Star Trek gyűjtemény is... persze külföldön ;)

https://www.eaglemoss.com/en-gb/sci-fi-fantasy/star-trek-the-graphic-novel-collection/

Gorgonita: rakd vissza az... állad.  :hehe:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #73 Dátum: 2017. Január 16., 22:21:43 »
Szégyen nem szégyen, én még csak most álltam neki az első kötetnek, gondoltam ameddig megjön a 2-dik végzek vele, lehet a sok olvasástól látok már jól, de csak nekem tűnik hogy a kék szövegtéglalapokban (vagy tudom is én hogy nevezik őket)  ;D a szöveg nagyon kicsi lett?? Egyébként semmi izgalommal és még kevesebb lelkesedéssel kezdtem el olvasni, lehet azért mert már olvastam párszor előtte?? Remélem a többi része jobban fog érdekelni!

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #72 Dátum: 2017. Január 16., 20:11:36 »
Ha jól tudom, a DC is használhatja a Captain Marvel nevet, csak a címlapon nem.

Imádom az ilyen amerikai nyakatekert megoldásokat  :cool:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #71 Dátum: 2017. Január 16., 19:27:48 »
Igencsak az, de azért tényleg érdekes, hogy néha értelmesnek kinéző emberek is képesek komoly meglepetéseket okozni.  :D :rolleyes:
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #70 Dátum: 2017. Január 16., 18:25:46 »
Ez azért ennél jóóóóval bonyolultabb történet volt. A lényeg, hogy elég sokáig pereskedtek a név miatt. Tehát nem a karakteren volt a hangsúly, hanem a Captain Marvel elnevezésen. Amit végül a Marvelnek sikerült megszereznie. Viszont volt egy kis csavar a dologban, ha bizonyos idő után nem adnak ki ilyen címmel képregényt, akkor visszaszállnak a jogok a DC-hez. Ez eleinte nem okozott gondot, de mikor később annyira visszaestek az eladások, hogy megszűnt a Captain Marvel sorozat, már valami megoldást kellett találni a problémára. Ezért volt az, hogy időnként mindig kiadtak egy minit vagy egy rövidebb sorozatot, ami arra volt jó, hogy ne kelljen lemondani a jogokról. Ez főleg a 2000-es évekre volt jellemző. Azóta persze áthidalták a problémát, és Miss Marvelt átnevezték Captain Marvelnek, a helyére meg beraktak egy tini lányt.

Vágom a sztorit, ezért is írtam be, hogy ennyire vannak képben egyesek, ami azért elkeserítő :D

Nem elérhető ZoliZoltán87

  • Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #69 Dátum: 2017. Január 16., 15:54:13 »
Na ez az amit sosem értettem,hogy-hogy lehet a DC-nél is Marvel Kapitány.
De sosem néztem utána. :headscratch:
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #68 Dátum: 2017. Január 16., 09:42:34 »
Igen, ebből indult a pereskedés, hogy mind a két kiadónak volt olyan karaktere, akinek ezt a nevet adták. Viszont a teljes részleteket én sem tudom, hogy most a DC hogy használhatja a nevet.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #67 Dátum: 2017. Január 16., 09:24:37 »
Ha jól tudom, a DC is használhatja a Captain Marvel nevet, csak a címlapon nem. Ezért lett (maradt) az ő Captain Marvel sorozatuk neve Shazam!

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #66 Dátum: 2017. Január 16., 09:21:03 »
Mondjuk ott a kommentek közt olyasmit is lájkoltak, hogy Captain Marvel a fekete-fehér időszakban (?) a Marvel karaktere volt, majd a DC megkaparintotta és ezért nem hívják Shazamnek  :nezze:
Ez azért ennél jóóóóval bonyolultabb történet volt. A lényeg, hogy elég sokáig pereskedtek a név miatt. Tehát nem a karakteren volt a hangsúly, hanem a Captain Marvel elnevezésen. Amit végül a Marvelnek sikerült megszereznie. Viszont volt egy kis csavar a dologban, ha bizonyos idő után nem adnak ki ilyen címmel képregényt, akkor visszaszállnak a jogok a DC-hez. Ez eleinte nem okozott gondot, de mikor később annyira visszaestek az eladások, hogy megszűnt a Captain Marvel sorozat, már valami megoldást kellett találni a problémára. Ezért volt az, hogy időnként mindig kiadtak egy minit vagy egy rövidebb sorozatot, ami arra volt jó, hogy ne kelljen lemondani a jogokról. Ez főleg a 2000-es évekre volt jellemző. Azóta persze áthidalták a problémát, és Miss Marvelt átnevezték Captain Marvelnek, a helyére meg beraktak egy tini lányt.

Az áruház, amit én figyeltem, még külön, három emeletes display-t (állványt) is kapott hozzá, tehát pár tucat biztos volt a kezdőkészlet. Múlt héten már egy darab sem volt belőle...  :rolleyes:
Jó, de te egy pesti áruházat figyeltél, aminek lényegesen nagyobb a vásárló köre. De nemsoká újra kezdheted a figyelést, mert elvileg két nap és jön a következő rész.  :brow:
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #65 Dátum: 2017. Január 15., 22:38:30 »
Remélem sikerült jó összefoglalnom, a Marvel és DC anno egy cég voltak majd különváltak

Hasonlít akkor a bal Twix és a jobb Twix gyárak történetéhez  ;D


Én egy városi áruházban dolgozok, amikor megjött a kiadvány az első példányt én vetem meg

Az áruház, amit én figyeltem, még külön, három emeletes display-t (állványt) is kapott hozzá, tehát pár tucat biztos volt a kezdőkészlet. Múlt héten már egy darab sem volt belőle...  :rolleyes:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #64 Dátum: 2017. Január 15., 22:24:05 »
Na ja. A kedvencem az volt, amelyik azt írta, hogy végre Batman képregény, gyerek kora óta nem látott ilyet magyarul. Aztán fel is világosította valaki, hogy közel 3 éve két havonta jelenik meg Batman képregény. Az ilyenek hol élnek?  :nemtudom: Bár jobban belegondolva, az ilyen inkább ne is vegyen képregényt.  :rolleyes:
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #63 Dátum: 2017. Január 15., 22:16:01 »
Csupán, ha végiggörgetsz az FB kommentek közt ráeszmélhetsz, hogy bár páran osztják az aggodalmadat, de ők mind képregényes körökből valóak, a kommentelők egy jelentős része azt se tudja, hogy itthon adnak ki képregényeket...

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #62 Dátum: 2017. Január 15., 21:42:37 »
Én egy városi áruházban dolgozok, amikor megjött a kiadvány az első példányt én vetem meg (össz: 4 db-ot kaptunk belőle), kíváncsi voltam a maradék 3 mennyi idő alatt fogy el! Kb. 1 hétig meg sem mozdult, aztán amikor a TV és a FB is tele volt vele állandóan, 1-2 nap alatt elfogyott! Kíváncsi leszek mennyi fog belőle fogyni akkor amikor a normál ára lesz neki!? Én is osztom mások véleményét, hogy így sok lesz nagyon! Az eleje óta Kingpin előfizető vagyok plusz veszem hozzá a közben megjelenő egyebeket is tőlük, aztán közbejött a Spawn, lesznek Walking Dead kötetek is ( a kedvenc sorozatom,naná, hogy a képregény is érdekel), lesz Star Wars... stb és most ez 2 hetente! Fanatikus gyűjtő vagyok, az első Pókember óta megvettem mindent, amit meg nem előbb utóbb beszereztem, (sajna az Arkham és Sin City 1-2 így is hiányzik,) de még ezt is kigazdálkodni nem egyszerű, főleg család, albérlet autó mellett...., mi van a fiatalabbakkal akiknek még jövedelmük sincs??  Nem gondolta a kiadó ezt végig??  :headscratch:

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #61 Dátum: 2017. Január 15., 20:03:46 »
5. Rájuk írtam a Facebookon, hogy jobb lenne ha havonta csak egy kötet jönne ki. Vagy kilencen lájkolták. :D

Mondjuk ott a kommentek közt olyasmit is lájkoltak, hogy Captain Marvel a fekete-fehér időszakban (?) a Marvel karaktere volt, majd a DC megkaparintotta és ezért nem hívják Shazamnek  :nezze: Remélem sikerült jó összefoglalnom, a Marvel és DC anno egy cég voltak majd különváltak és annyira jóban vannak, hogy Quicksilver/Flash crossovert is nyomtak és társai mellett már ködösek a részletek  ;D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #60 Dátum: 2017. Január 15., 17:13:22 »
Pontosabban:
4., Nem veszem meg, majd a börzén kölcsön kérem a többiektől és elolvasom.  ;D
Igen, egész pontosan ez a helyes megfogalmazás.  ;) :hehe:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #59 Dátum: 2017. Január 15., 16:36:26 »
Én az első kettőt megveszem.3 rugóért marhára megéri

Első körben én is újságosnál vettem meg. De ha jól vettem ki a FB-os infókból, az első előfizus csomag a 3 résszel nem kerül többe 5e Ft-nál, így előfizettem, hisz az első kötet így nem kerül semmibe, plusz kapom az ajándékot is mellé. Aztán, ha a posta a továbbiakban is ingyen lesz, és nem változik az ár sem, akkor maradok előfizető. Illetve "utófizető", hisz a csomaggal együtt jön a csekk, amire 15 nap a fizetési határidő, így ezt mindig ki lehet gazdálkodni az aktuális fizuból, és ha időközben esetleg becsődöl a kiadás, akkor sem bukhatok semmit.
"Once a scanlater, always a scanlater."